Przedmioty decu po 10 latach - jak wyglądają? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Decoupage

Notka

Decoupage Pod-forum decoupage to miejsce przygotowane specjalnie dla miłośników tej techniki. Lubisz decoupage? Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-02-26, 12:10   #1
Olusia19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 7

Przedmioty decu po 10 latach - jak wyglądają?


Osoby zajmujące się techniką decoupagu zdobywają wiedzę, cieszą się sukcesami w ozdabianiu przedmiotów, jedne kontynuują pasję ozdabiania, inne dopiero zaczynają swą przygodę, ale czy ktoś z Was ma wiedzę jak wyglądają te piękne rzeczy po upływie 5-10 lat?

Czy jest na Forum ktoś kto ma doświadczenia ze "starymi" postarzonymi przedmiotami, które nie uległy samozniszczeniu?

Innymi słowy interesuje mnie czy preparaty do decoupage, do pęknięć, lakiery itd. są na tyle trwałe, by ozdobiony przedmiot istniał i zachwycał, albo chociaż nie szokował zmianą wyglądu po kilku latach?
Pytam, bo kilka przedmiotów wykonanych z zastosowaniem -wyłącznie - (podkreślam, wyłącznie) dosyć drogich preparatów decu do pęknięć dwuskładnikowych zmieniło po 8 latach barwę, jaja pożółkły, złota porporina w pęknięciach zmieniła kolor na zielony. (Nie użyto do nich środków ani tanich, ani budowlanych, "firmy preparatów" nie wymieniam, ale jest popularna). Przedmioty leżały w zamkniętej szafce w domowych warunkach.
W ten sposób - smutne, ale cała włożona praca i koszt nie bardzo miały sens i byłby to wątpliwej jakości prezent...
Jednocześnie:
Jak na przekór różnym kursom specjalistycznego decoupage przy pomocy specjalistycznych preparatów do decu i na przekór zaleceniom o koniecznym stosowaniu profesjonalnych preparatów- meble kuchenne ozdobione paierami i lakierowane Fluggerem do wyrównania, a potem 3 warstwy poliuretanu V3V są normalnie używane od lat, zmywane na mokro i są w znakomitym stanie.
Porównanie jest zadziwiające i stąd moje pytanie.
Olusia19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-26, 20:49   #2
Pupil
Osiołek z zakątka :)
 
Avatar Pupil
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 757
Dot.: Przedmioty decu po 10 latach - jak wyglądają?

Mam swoje pierwsze przedmioty decu, międy innymi postarzoną mocno deskę z motywem winogron, mam skrzynkę ze spęknięciami dwuskładnikowymi Stamperii i dziesiątki butelek na nalewki, które nadal używam. Nie stało się z nimi nic, o czym pisałaś. Zażółcen lakieru mogę nie zauważyć, bo wszystkie przedmioty są kolorowe ale porporina nadal jest brudnozłota, jak była w momencie wypełniania spekań.
Myślę, że użyłaś niezbyt dobrych lakierów zewnętrznych, co doprowadziło do utlenienia porporiny, albo musiały też nie być dokładnie przedmioty pomalowane. Ja przez lata używałam preparatow wyłącznie do decu, chodzi mi tu o lakiery. Teraz z upodobaniem używam lakieru do złoceń, jest według mnie najlepszy. Ale też faktem jest, że nigdy nie robiłam prac białych, zawsze podkładem pod serwetkę było ecru.
Co do zażółcenia to faktycznie są lakiery do decu, które zażółcają. Na pewno zażółcaja wszelkie smierdziuchy i to nie tylko profesjonalne ale i te z budowlanego jak poularny Vidaron. Jedyny lakier, który zażółcił mi w sposób widoczny przedmioty to był lakier Renesansu, ale to właśnie profesjonalny smierdziuch.
W tym względzie wodne Flugger czy Bona z budowlanego są doskonałe
__________________
Zapraszam:

[SIGPIC][/SIGPIC]

Pupil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-27, 00:02   #3
rosier
Wtajemniczenie
 
Avatar rosier
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 2 997
Dot.: Przedmioty decu po 10 latach - jak wyglądają?

Podzielam opinię Pupil.
Też mam wiele przedmiotów użytkowych lakierowanych Fluggerem, na których lakier nie spowodował żadnych zmian od lat. Natomiast na osłonkach i stoliku wystawionych na światło, mam na myśli działanie promieni słonecznych, niektóre kolory na motywach serwetkowych i papierowych zmieniły się, albo wyblakły.
__________________
Wątek decoupage
rosier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-27, 01:27   #4
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Przedmioty decu po 10 latach - jak wyglądają?

Cytat:
Napisane przez Pupil Pokaż wiadomość
Mam swoje pierwsze przedmioty decu, międy innymi postarzoną mocno deskę z motywem winogron, mam skrzynkę ze spęknięciami dwuskładnikowymi Stamperii i dziesiątki butelek na nalewki, które nadal używam. Nie stało się z nimi nic, o czym pisałaś. Zażółcen lakieru mogę nie zauważyć, bo wszystkie przedmioty są kolorowe ale porporina nadal jest brudnozłota, jak była w momencie wypełniania spekań.
Myślę, że użyłaś niezbyt dobrych lakierów zewnętrznych, co doprowadziło do utlenienia porporiny, albo musiały też nie być dokładnie przedmioty pomalowane. Ja przez lata używałam preparatow wyłącznie do decu, chodzi mi tu o lakiery. Teraz z upodobaniem używam lakieru do złoceń, jest według mnie najlepszy. Ale też faktem jest, że nigdy nie robiłam prac białych, zawsze podkładem pod serwetkę było ecru.
Co do zażółcenia to faktycznie są lakiery do decu, które zażółcają. Na pewno zażółcaja wszelkie smierdziuchy i to nie tylko profesjonalne ale i te z budowlanego jak poularny Vidaron. Jedyny lakier, który zażółcił mi w sposób widoczny przedmioty to był lakier Renesansu, ale to właśnie profesjonalny smierdziuch.
W tym względzie wodne Flugger czy Bona z budowlanego są doskonałe

Przepraszam, o jaki konkretnie lakier chodzi? Bo ja używam wielu produktów renesansu... Na opakowaniach na ogół jest informacja, że produkt żółknie w czasie.
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-21, 15:46   #5
Terenia18
Zakorzenienie
 
Avatar Terenia18
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Opole i Warszawa
Wiadomości: 4 082
Dot.: Przedmioty decu po 10 latach - jak wyglądają?

Moja droga a kto by się przyznałał ,że jego jabłka są kwaśne
__________________

Biżuteria sutaszowa


Decoupage
Terenia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Decoupage


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-21 15:46:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:06.