Ojej... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-26, 23:56   #1
Catie
Przyczajenie
 
Avatar Catie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 21

Ojej...


Witam!
Z góry przepraszam, że piszę tutaj, bo nie jestem pewna czy jest to miejsce odpowiednie do mojego pytania. Nie mogłam jednak znaleźć innego (odpowiedniejszego) miejsca na tym forum, więc postanowiłam zaryzykować.

Mam problem. Od kilku dni bardzo kręci mi się w głowie (kiedy wstanę, kiedy siedzę itp.) mam też nudności (tylko nudności, bez wymiotów). Czuję się też dosyć osłabiona. Szukam przyczyny mojego stanu i sama nie wiem co mam o tym myśleć. Gorączki nie miałam.

Ciążą? Nie, wątpię. Biorę tabletki Yasminelle, nigdy o żadnej nie zapomniałam, chociaż przy poprzednim opakowaniu miałam grypę żołądkową i jedną tabletkę zwymiotowałam po 3 godzinach od połknięcia (zadzwoniłam od razu do ginekologa, poweidział, żeby się nie martwić i ewentualnie zabezpieczać się dodatkowo do końca blistra - tak też zrobiłam). Kolejne opakowanie przyjęłam nie robiąc tygodnia przerwy (ginekolog powiedział, że można tak robić). Wydaje mi się więc, że nie jestem w ciąży. Ale jeśli macie jakieś wątpliwości, to dajcie znać. Zawsze lepiej jest się upewnić.

Myślałam, że to może brak witamin... Ale u mnie to raczej nei możliwe. Jem dużo owoców (codziennie przynajmniej grejfruta i sok pomarańczowy 100% bez cukru). Dodatkowo raz lub dwa razy dziennie piję Plusz (chyba Aktiv), który zawiera dużo witamin itp.

Martwię się, bo przeszkadza mi to w normalnych czynnościach i za bardzo nie wiem co mam z tym zrobić.

Liczę na Waszą pomoc, mnie skończyły się pomysły
Catie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-27, 08:30   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Ojej...

Byc moze to skutki uboczne pigulek.
przesulenie wiosenne ,moze byc wszytsko i nic.

idz zrob morfologie moze ona cos wyjasni.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-27, 08:38   #3
magratka
Rozeznanie
 
Avatar magratka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 694
Dot.: Ojej...

Morfologia to podstawa
Poza tym mozesz przez kilka dni mierzyc cisnienie - postaraj sie o tej samej porze codziennie. Mysle, ze konsultacja u lekarza ogolnego jest dobrym pomyslem.
magratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-27, 11:34   #4
Catie
Przyczajenie
 
Avatar Catie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 21
Dot.: Ojej...

Ehh.. no ale tabletki biorę już od roku i nigdy nie czułam się po nich źle. Myślę, że w poniedziałek wybiorę się do lekarza. Już sama nie wiem co robić. Trochę wariuje, bo pomimo tego, że wiem iż ciąża jest w 99,99% niemożliwa to się nad tym zastanawiam :/ Ehh, kobiety

Koleżanka zasugerowała mi, że może to być wirus rota. Myślicie, że to możliwe, jeśli nie wymiotuję, nie mam biegunki ani gorączki?

Bardzo dziękuję za odpowiedzi!
Catie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-27, 16:06   #5
sidorcia
Rozeznanie
 
Avatar sidorcia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 698
Dot.: Ojej...

ja mam tak samo, a nie biorę pigułek. kilka dni temu zemdlałam, i nie miałam siły nałożyć nawet spodni.
sidorcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-27, 16:13   #6
popscene
Wtajemniczenie
 
Avatar popscene
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 828
Dot.: Ojej...

Ja dzisiaj w nocy wstałam, żeby dać mojemu tacie śniadanie, bo wcześniej wyjeżdżał i zeszłam do kuchni i jak niuchnęłam wędlinę to tak mi się w głowie zakręciło, że nie wiem jak dotarłam z powrotem na górę, potem miałam dreszcze i taką gęsią skórę, że cały skalp czułam, jakbym włosów nie miała. W ciąży na pewno nie jestem, nie wiem co się ze mną działo tej nocy
__________________
Nasz ślub:
http://www.suwaczek.pl/cache/c42df736fc.png
popscene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-27, 22:34   #7
Catie
Przyczajenie
 
Avatar Catie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 21
Dot.: Ojej...

Heh dziwne rzeczy się dzieją jakieś UFO, czy co?
Catie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-29, 12:36   #8
ishtar
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 648
Dot.: Ojej...

Jeśli chodzi o moje zdanie, to przede wszystkim morfologia i poziom cukru. Mnie np. zawsze osłabia brak cukru, bo rzadko jadam słodycze i zdarzało mi się, że miałam ciemno przed oczami w srodku dnia, dlatego zawsze mam przy sobie jakiegoś cukierka, czy słodką gumę.

Być moze to też ciśnienie. Jeśli przy niskim ciśnieniu masz szybkie bicie serca, to napewno cukier.

Przede wszystkim zanimw staniesz z łóżka, poleż z 2 minuty, żeby organizm sie przygotował. Na pewno przed wjściem z domu zjedz porządne śniadanie. Miej przy sobie, tak jak ja, coś słodkiego i w chwilach słabości zjedz.

Przy dobrych wynikach morfologii moze to być przesilenie wiosenne, zwłaszcza, ze zima tego roku była długa. Na pewno nie zaszkodzi też wizyta u lekarza pierwszego kontaktu, ale też przesadzic nie można. Zrób najpierw badania i z wynikami udaj się dopero do lekarza
ishtar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:47.