Tonik Królowej Elzbiety-apropo artykułu - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-26, 10:57   #61
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Tonik Królowej Elzbiety-apropo artykułu

Cytat:
Napisane przez chooomik Pokaż wiadomość
Ale masz oko - wymiękam
Po prostu dobrze znam ten olejek i bardzo lubię buteleczkę - w ogóle lubię ładne buteleczki.
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-26, 11:43   #62
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Tonik Królowej Elzbiety-apropo artykułu

Cytat:
Napisane przez chooomik Pokaż wiadomość
Póki co wrzucam foteczki mojej larendogry - mniejsza buteleczka to mieszanka hydrolatu i larendogry + olejek z mięty pieprzowej - większa to czysta larendogra:

Już sie pogubiłam :| Czyli w końcu ten tonik "krolowej" to to samo co larendogra?
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-26, 12:06   #63
chooomik
Rozeznanie
 
Avatar chooomik
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: BB :)
Wiadomości: 776
GG do chooomik
Dot.: Tonik Królowej Elzbiety-apropo artykułu

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Już sie pogubiłam :| Czyli w końcu ten tonik "krolowej" to to samo co larendogra?
No tak, jeśli tu mowa o królowej Elżbiecie Ł. rózne przepisy trafiłam w necie (no początku tego wątku jest podany jeszcze inny niż ten z którego ja robiłam), jak rozumiem przez wieki powstało kilka wersji tej wody królwej węgier czyli larendogry. Mój przepis zawiera 2 cz rozmarynu, na 1 cz lawendy, zalane alko i odstawione na 2 tyg.
__________________

The water's dark and deep inside this ancient heart
You'll always be a part of me...
chooomik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-26, 12:58   #64
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Tonik Królowej Elzbiety-apropo artykułu

Cytat:
Napisane przez chooomik Pokaż wiadomość
No tak, jeśli tu mowa o królowej Elżbiecie Ł. rózne przepisy trafiłam w necie (no początku tego wątku jest podany jeszcze inny niż ten z którego ja robiłam), jak rozumiem przez wieki powstało kilka wersji tej wody królwej węgier czyli larendogry. Mój przepis zawiera 2 cz rozmarynu, na 1 cz lawendy, zalane alko i odstawione na 2 tyg.
Dzieki za odp Ile alko i ile wody dajesz? I tez dodajesz wody różanej? A zdradzisz skąd wzięłaś lawendę? Tylko proszę, nie pisz, że w własnego gródka :P
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-26, 13:09   #65
chooomik
Rozeznanie
 
Avatar chooomik
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: BB :)
Wiadomości: 776
GG do chooomik
Dot.: Tonik Królowej Elzbiety-apropo artykułu

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Dzieki za odp Ile alko i ile wody dajesz? I tez dodajesz wody różanej? A zdradzisz skąd wzięłaś lawendę? Tylko proszę, nie pisz, że w własnego gródka :P

Ok to żebysmy sie dobrze zrozumiały - wsypałam suszony rozmaryn i suszoną lawendę (owszem mam wlasna na balkonie, ale jeszcze nie kwitnie ) - oba kupione w sklepie zielarskim, produkcja Herbapol ( 4 zł za 100 gr chyba?) - do słoika i zalałam wszystko spirytusem ratyfikowanym z monopolowego...odstawilam na dwa tyg w ciemne miejsce, potrząsałam raz dziennie. Alkoholu było tyle, żeby ziola były zakryte. Po 2 tyg przecedziłam wszystko i wlałam do tej dużej buteleczki ze zdjęcia, a do małej dalam odlewkę - 15 ml larendogry i dodałam 15 ml hydrolatu różanego + 3 kropelki mięty. I już. Jak mi się skończy te 30 ml mixu, znów odleję z dużej flaszki 15 ml i dodam 15 ml hydrolatu ...itd itd
__________________

The water's dark and deep inside this ancient heart
You'll always be a part of me...
chooomik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-01, 12:28   #66
bransoletka1104
Raczkowanie
 
Avatar bransoletka1104
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Łomża
Wiadomości: 65
Dot.: Tonik Królowej Elzbiety-apropo artykułu

Postanowiłam po woli zbierać składniki. Mam rozmaryn, miętę, i płatki róży, tylko w tym przepisie potem nic nie ma co zrobić z tą suszoną miętą? To trzeba razem z rozmarynem zalać alkoholem?
__________________
Gdzie za wysokie dla ciebie progi, wejdz po drabinie
bransoletka1104 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-03, 09:28   #67
chooomik
Rozeznanie
 
Avatar chooomik
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: BB :)
Wiadomości: 776
GG do chooomik
Dot.: Tonik Królowej Elzbiety-apropo artykułu

Cytat:
Napisane przez bransoletka1104 Pokaż wiadomość
Postanowiłam po woli zbierać składniki. Mam rozmaryn, miętę, i płatki róży, tylko w tym przepisie potem nic nie ma co zrobić z tą suszoną miętą? To trzeba razem z rozmarynem zalać alkoholem?

Na jaki przepis patrzysz? Do Larendogry barkuje ci jeszcze suszonej lawendy.

Myslę sobie, że po 2 tyg z hakiem i po 30 ml zuzytych uczciwie wsamrowanych 2 razy dziennie rano i wieczorem, moge juz powiedziec coś bardziej konkretnego o Larendogrze

A więc tak - jestm bardzo zadowolona, jak pisałam smaruje sie nią codziennie rano i wieczorem po myciu. Nie wysusza, ładnie odswieża (to jak mniemam dzieki dodatkowi olejku eterycznego z mięty pieprzowej), cera czysta, jedrna (aczkolwiek nie wiem czy wszystko to można przypisać tylko Larendogrze bo używam tez innych rzeczy po no i zmieniłam drastycznie dietę), ładnie zaróżowiona. Jest super Na pewno mi nie zaszkodzila i nie czuc tych procentów alkoholowych w całości mixu. Jestem bardzo zadowolona i póki co nie przerzuce się na inny tonik na pewno.

Na dokladkę, do pary zamowilam EDT Polleny Aromy Larendogra - czekam aż doleci
__________________

The water's dark and deep inside this ancient heart
You'll always be a part of me...
chooomik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-06, 18:10   #68
bransoletka1104
Raczkowanie
 
Avatar bransoletka1104
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Łomża
Wiadomości: 65
Dot.: Tonik Królowej Elzbiety-apropo artykułu

Hm, to znaczy ze larendogra to to samo co ten tonik królowej elżbiety? Bo w tym przepisie na tonik nic nie jest napisane o suszonej lawendzie (poza tym, nie mam skąd jej wziąść, żadna sąsiadka nie hoduje co by troszkę sobie skubnąć )
__________________
Gdzie za wysokie dla ciebie progi, wejdz po drabinie
bransoletka1104 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 19:38   #69
pianistka007
Raczkowanie
 
Avatar pianistka007
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 110
Dot.: Tonik Królowej Elzbiety-apropo artykułu

Hej... ja tez mam wielka ochte na ten tonik... mam tylko pytanie dotyczace platkow roz... mam mnowstwo zerwanych ze swojego ogrodka i chcialam je ladnie zasuszyc zeby miec na tonik... ale jak je przechowywac zeby nie straciy swoich wlasciwosci?? mam je suszyc na oknie.. albo raczej trzymac w jakims ciemnym mjejscu?? jak myslicie... prosze o rade... AAA ja tez bym straaasznie chciala zamowic te perfumy od Polleny Aromy , ale nie lubie kupowac takich rzeczy w ciemno... czy spotkalyscie sie z jakims testerem tych perfum w sklepie??
Pozdrawiam
pianistka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 13:02   #70
chooomik
Rozeznanie
 
Avatar chooomik
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: BB :)
Wiadomości: 776
GG do chooomik
Dot.: Tonik Królowej Elzbiety-apropo artykułu

Cytat:
Napisane przez bransoletka1104 Pokaż wiadomość
Hm, to znaczy ze larendogra to to samo co ten tonik królowej elżbiety? Bo w tym przepisie na tonik nic nie jest napisane o suszonej lawendzie (poza tym, nie mam skąd jej wziąść, żadna sąsiadka nie hoduje co by troszkę sobie skubnąć )

pierwsze pytanie już było tu zadane - moim zdaniem to to samo przepisy sa różne, ale wszystkie oscylują w pobliżu rozmarynu i lawendy. Lawende kupisz w zielarskim - 4 zł chyba kosztuje 50 gr.

pianistka - polecam suszyc w zacienionym i przewiewnym miejscu. Luźno poukladane - na gazecie np. Też ostatnio suszylam różę i tak 4 dni schodzą. Trzeba dobrze te płatki wysuszyć, żeby nie zapleśniały. Jeśli chodzi o Pollenę....moja EDT dotarła, jest przedziwna, męska raczej jak na mój nos, ale intrygująca. Wkręciłam się w ten zapach. jak chcesz służę odlewką - chyba nigdy całej nie zużyję...
__________________

The water's dark and deep inside this ancient heart
You'll always be a part of me...
chooomik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 15:48   #71
pianistka007
Raczkowanie
 
Avatar pianistka007
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 110
Dot.: Tonik Królowej Elzbiety-apropo artykułu

Chooomik wielie dzieki za rade... bede tak suszyc.... uwielbiam roze
Bylabym Ci straasznie wdzieczna za jakas malutka odlewke larendogry ( moze uzgodnijmy to na PW) ... tez sie na nia napalilam Wogole mysle ze takie robine kosmetyki sa najlepsze... kiedys sluzyly kobietom wiec czemu teraz maja nie sluzyc.... Pozdrawiam
pianistka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-11, 07:43   #72
chooomik
Rozeznanie
 
Avatar chooomik
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: BB :)
Wiadomości: 776
GG do chooomik
Dot.: Tonik Królowej Elzbiety-apropo artykułu

Cytat:
Napisane przez pianistka007 Pokaż wiadomość
Chooomik wielie dzieki za rade... bede tak suszyc.... uwielbiam roze
Bylabym Ci straasznie wdzieczna za jakas malutka odlewke larendogry ( moze uzgodnijmy to na PW) ... tez sie na nia napalilam Wogole mysle ze takie robine kosmetyki sa najlepsze... kiedys sluzyly kobietom wiec czemu teraz maja nie sluzyc.... Pozdrawiam
Nie ma za co i spoko skrobnij na PW jakby coś
__________________

The water's dark and deep inside this ancient heart
You'll always be a part of me...
chooomik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:18.