Naturalne mydła i mydełka :) - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-14, 17:00   #271
abercrombie&fitch
Zadomowienie
 
Avatar abercrombie&fitch
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 864
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Proszę o poradę dla zupełnie zielonej. Chciałabym wypróbować jakieś mydełka ale nie chcę zamawiać przez internet na razie.

Słyszałam o tych bio-mydłach scandia i już się napaliłam ale ostatnie posty tutaj mnie powstrzymały. Mogłyby być na początek czy może te z Rossmanna lepsze składowo?
Jeszcze waham się nad syndetem Isana/Sebamed.
Widziałam też u mnie w mieście mydlarnię więc może też się tam wybiorę.
abercrombie&fitch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 17:39   #272
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez abercrombie&fitch Pokaż wiadomość
Proszę o poradę dla zupełnie zielonej. Chciałabym wypróbować jakieś mydełka ale nie chcę zamawiać przez internet na razie.

Słyszałam o tych bio-mydłach scandia i już się napaliłam ale ostatnie posty tutaj mnie powstrzymały. Mogłyby być na początek czy może te z Rossmanna lepsze składowo?
Jeszcze waham się nad syndetem Isana/Sebamed.
Widziałam też u mnie w mieście mydlarnię więc może też się tam wybiorę.

Rossmann ma mniej więcej podobne mydelka skladowo co scandia, scandia ma na pewno bardziej "egzotyczne", urozmaicone mydla. Mówiąc szczerze, nie są to zle mydla, po prostu zawierają konserwant i czasem syntetyczne aromaty i barwniki. Poza tym są na bazie olejó roślinnych tak jak inne naturalne mydla. Ja polecam mydla Alep, Savon Du Midi, W niedlugim czasie zamierzam też wypróbowac czarne mydlo.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 17:54   #273
abercrombie&fitch
Zadomowienie
 
Avatar abercrombie&fitch
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 864
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Rossmann ma mniej więcej podobne mydelka skladowo co scandia, scandia ma na pewno bardziej "egzotyczne", urozmaicone mydla. Mówiąc szczerze, nie są to zle mydla, po prostu zawierają konserwant i czasem syntetyczne aromaty i barwniki. Poza tym są na bazie olejó roślinnych tak jak inne naturalne mydla. Ja polecam mydla Alep, Savon Du Midi, W niedlugim czasie zamierzam też wypróbowac czarne mydlo.
Dzięki Zauważyłam że scandia ma więcej składników więc może będzie mieć większe właściwości nawilżające. Poza tym tak jak wspomniałam chcę coś na początek na razie żeby nie zamawiać przez internet. Jak mi się spodoba to wtedy przebrnę przez wątek i kupię coś lepszego.
Mam zamiar przejść się do tej mydlarni u mnie w mieście. Jest raczej mała. Tylko nie bardzo wiem na co zwracać uwagę, o co pytać sprzedawcę? Czy zawierają konserwanty, barwniki i sztuczne zapachy. Coś jeszcze?
abercrombie&fitch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 18:46   #274
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Witam ponownie
Jakiś czas temu pisałam w tym wątku, że zakupiłam małe mydełka do testów w tym oto sklepie: mydlarnia Tuli i chciałam się podzielić moimi spostrzeżeniami.

Mam suchą skórę i szukam czegoś co jej nie podrażni dodatkowo w trakcie kąpieli a najlepiej jakby ją nawilżyło i jak na razie moje faworyty to:

dla alergików
- nie pieni się zbyt intensywnie, ma delikatny mydlany zapach, w tracie namydlania skóry sprawia wrażenie jakby ją lekko natłuszczało, po kąpieli skóra jest elastyczna i na pewno nie jest wysuszona ani podrażniona a czy jest nawilżona? to ciężko mi ocenić .
zauważyłam też że używając go jako mydła do rąk nie musiałam ich tak często kremować.

oliwka - podobne wrażenia jak mydło dla alergików

marchewkowe- właściwości podobne jak poprzednie mydełka tylko zapach który mnie nie do końca przypadł do gustu ( z przyprawami mi się kojarzył tylko nie umiem określić jakimi) za to Tżetowi się spodobał.

eukaliptus z makiem - całkiem przyjemne, mak jako peeling sprawdza się bardzo dobrze, bo nie jest zbyt szorstki, zapach delikatny mydlany, nie wysusza skóry

super tłuste - z drobinkami peelingującymi. Jak dla mnie za szorstkie i mało wydajne. Jakoś szybko się skończyło

kokosowe - moje największe rozczarowanie. pierwsze wrażenie było bardzo dobre bo to mydełko pieni się dużo lepiej niż pozostałe , ale niestety to koniec przyjemnych efektów. Od razu po spłukaniu wody czułam że skóra jest ściągnięta i taka tępa w dotyku, bardzo nie lubię tego uczucia. Więcej go nie użyłam i kazałam się nim myć Tżetowi, on nie zgłaszał żadnych zażaleń. Moja sucha skóra mówi temu mydełkowi nie.

Już się zastanawiam czy kupić sobie duże mydełko z tego sklepu czy jeszcze popróbować coś z biolandera, bo mydełka N&B wyglądają baaardzo kusząco
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 07:41   #275
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 08:30   #276
francuzzka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 419
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
a moze mydełka z savon du midi będą dla ciebie odpowiednie. Używałaś ich może?
francuzzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 08:44   #277
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta

A może pokrój te mydla po polowie, niech mama wypróbuje obydwa i Ty też będziesz wiedzieć, które mydlo jest dla Ciebie lepsze. Mydlo z 5% zawartością oleju laurowego jest bardziej popularne, gdyz przede wszystkim jest sporo tańsze. Może się jednak okazać, że dla Ciebie 40% bedzie lepsze.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-15, 09:54   #278
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez abercrombie&fitch Pokaż wiadomość
Dzięki Zauważyłam że scandia ma więcej składników więc może będzie mieć większe właściwości nawilżające. Poza tym tak jak wspomniałam chcę coś na początek na razie żeby nie zamawiać przez internet. Jak mi się spodoba to wtedy przebrnę przez wątek i kupię coś lepszego.
Mam zamiar przejść się do tej mydlarni u mnie w mieście. Jest raczej mała. Tylko nie bardzo wiem na co zwracać uwagę, o co pytać sprzedawcę? Czy zawierają konserwanty, barwniki i sztuczne zapachy. Coś jeszcze?
sprzedawcy o nic nie pytaj, lepiej sama sprawdź Moim zdaniem lepiej omijać wszystkie twarde jak kamień, które wydaja się zimne i ciężkie. Mam już nawet artystyczne odczucia co do mydeł
fiolka85 dzięki, też się zastanawiałam nad nimi ostatnio, ale wszędzie tylko recenzenci z powiązanaimi mafijnymi.

Edytowane przez nie_ma_mnie
Czas edycji: 2011-02-15 o 09:56
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 10:31   #279
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez nie_ma_mnie Pokaż wiadomość
sprzedawcy o nic nie pytaj, lepiej sama sprawdź Moim zdaniem lepiej omijać wszystkie twarde jak kamień, które wydaja się zimne i ciężkie. Mam już nawet artystyczne odczucia co do mydeł
fiolka85 dzięki, też się zastanawiałam nad nimi ostatnio, ale wszędzie tylko recenzenci z powiązanaimi mafijnymi.

Też uwazam, że nie ma co pytać sprzedawcy, bo i tak wciśnie to co mu najmniej schodzi. Bardzo mnie zaciekawilaś tą twardością. Doświadczenie z mydlami mam narazie niewielkie. Dla mnie wszystkie mydla są twarde jak kamień Ale chyba rzeczywiście trzeba też mieć jakiś zmysl do tego. Moglabys coś więcej powiedzieć o tym, tzn sprecyzowac jakie mydlo zaliczasz do miękkich a jakie do twardych? czy są jakieś wlasciwości, które widac golym okiem lub czuć pod paznokciem?
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 11:56   #280
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

To drugie mydło (widziałam gorsze) jest właśnie dla mnie "jak kamień" (kształt zbieżny przypadkiem :P), zbite, zbyt idealne, takie niekiedy wglądają na wypolerowane jak wojskowy but , jakby zapadnięte.
Fioletowe przypomina ... masełko, chociaż oczywiście w dłoniach się nie rozpuszcza
Test paznokciowy nie zawsze się sprawdza, bo niektóre mydła są przetłuszczone czy maja dużo gliceryny, i to dodaje im miękkości.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 46fed639i8eeai482ci9d76i91cbae02736bObraz_260.jpg (36,3 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 10466_0.jpg (26,3 KB, 20 załadowań)
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 12:45   #281
francuzzka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 419
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

a mi wszystkie aleppo wyglądają twarde jak kamień a takie nie są.
Chyba najlepsza metoda to metoda testowania
francuzzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-15, 13:25   #282
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

mi żadne twarde aleppo (miałam 3) jeszcze nie podpasiło.
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 15:19   #283
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Nie_ma_mnie- dzięki. Akurat mam takie mydelko Savon Du Midi z tej serii kwadratowej, gladkie wypolerowane. Wygląda wlaśnie jak kamień, dopiero będę testować. Mialam wcześniej SDM prostokątne i bylo takie subtelne w wygladzie matowe, troche jak zastygnięty kremo-żel i bylo dobre. Teraz mam marsylskie i wygląda dokladnie, jak Aleppo, też taki kamień kruchy i nie zbyt mi podpasowalo. Wydaje mi sie, że masz sporo racji ,rzeczywiście zmysl jakiś do tego. Zobaczymy, jak będzie dalej z moimi testami.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 16:11   #284
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Rzuciły mi się w oczy ostatnio (Bomi /Klif) mydełka Florame (cały regał Florame ustawili!). Pachną dość intensywnie, skład może być, ale miałam czasu dłużej się przyjrzeć. Czy któraś może ich używała?
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-16, 13:44   #285
francuzzka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 419
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

świetne jest mydło marsylkie, ja używam je do higieny intymnej, kupuje taką kostę 300 g i ciacham na pół, połóweczka dla mnie a druga dla siostry Lepsze niż wszytskie płyny
francuzzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-17, 07:29   #286
Rybka1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 170
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Chciałam zapytać czy warto zainteresować się mydłami Starej Mydlarni? http://www.mydla.pl/pl/

Nie mam pojęcia czy to dobre mydła, a pytam dlatego, że firma ta jest całkiem blisko mnie i może warto na nich zwrócić uwagę? Może ktoś już testował te mydła?
__________________
Pozdrawiam. Rybka1
W styczniu 2011 r. zaczęłam olejować włosy.
W marcu 2011 r. włosy zaczęły się kręcić.
Mój cel-mieć dłuższe i bardziej skręcone loki.
Rybka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-17, 08:24   #287
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Rybka1 Pokaż wiadomość
Chciałam zapytać czy warto zainteresować się mydłami Starej Mydlarni? http://www.mydla.pl/pl/

Nie mam pojęcia czy to dobre mydła, a pytam dlatego, że firma ta jest całkiem blisko mnie i może warto na nich zwrócić uwagę? Może ktoś już testował te mydła?


To zależy czego oczekujesz od mydla. Jeśli ma być to mydlo naturalne, to stara mydlarnia niestety używa w produkcji konserwantów, sztucznych barwników i zapachów. Nie zmienia to jednak faktu, że ich mydla w porównaniu ze stanadardowymi kostkami z marketu są dużo bardziej wartościowe. Są naturalne, ale nie w 100% i chyba nie mają żadnych certyfikatów.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-17, 11:31   #288
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-17, 14:06   #289
Rybka1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 170
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
To zależy czego oczekujesz od mydla. Jeśli ma być to mydlo naturalne, to stara mydlarnia niestety używa w produkcji konserwantów, sztucznych barwników i zapachów. Nie zmienia to jednak faktu, że ich mydla w porównaniu ze stanadardowymi kostkami z marketu są dużo bardziej wartościowe. Są naturalne, ale nie w 100% i chyba nie mają żadnych certyfikatów.
Dziękuję za odpowiedź. Szukam mydła, które nie będzie wysuszać skóry rąk. W ciągu dnia zmuszona jestem myć dłonie ok 30 razy, a kremuję 1-2 razy dziennie (częściej nie dam rady). Skóra jest szorstka, wygląda jak popękana. Pewnie też dobry krem by sie przydał, ale na razie nie trafiłam na odpowiedni. Przeszukam jeszcze forum pod kątem przyjaznego składnikowo kremu do rąk.
__________________
Pozdrawiam. Rybka1
W styczniu 2011 r. zaczęłam olejować włosy.
W marcu 2011 r. włosy zaczęły się kręcić.
Mój cel-mieć dłuższe i bardziej skręcone loki.
Rybka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-17, 14:07   #290
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-17, 14:18   #291
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Rybka1 Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź. Szukam mydła, które nie będzie wysuszać skóry rąk. W ciągu dnia zmuszona jestem myć dłonie ok 30 razy, a kremuję 1-2 razy dziennie (częściej nie dam rady). Skóra jest szorstka, wygląda jak popękana. Pewnie też dobry krem by sie przydał, ale na razie nie trafiłam na odpowiedni. Przeszukam jeszcze forum pod kątem przyjaznego składnikowo kremu do rąk.
jeśli szukasz mydła do rąk to nie pożałujesz ani psor soap (droższe) ani mydeł sodosan (tańsze jeśli bez dodatków, przetłuszczone trochę droższe)
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-17, 14:29   #292
francuzzka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 419
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
ja uwielbiam zapach mydeł aleppo, przypominają mi się wakacje w Turcji
francuzzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-17, 15:14   #293
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Rybka1 Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź. Szukam mydła, które nie będzie wysuszać skóry rąk. W ciągu dnia zmuszona jestem myć dłonie ok 30 razy, a kremuję 1-2 razy dziennie (częściej nie dam rady). Skóra jest szorstka, wygląda jak popękana. Pewnie też dobry krem by sie przydał, ale na razie nie trafiłam na odpowiedni. Przeszukam jeszcze forum pod kątem przyjaznego składnikowo kremu do rąk.

Jak już bedziesz mieć dobrze przetluszczone mydlo, to krem nie musi być z najwyższej pólki. Ja pamietam że zadowolona bylam z kremu oriflame odżywczego i cena też dobra. No i koncentrat neutrogena też dobrze dzialal na już podrażniona i wysuszoną na wiór skórę. W starej mydlarni możesz nabyć dobre mydlo do suchej skóry ( patrz na opisy producenta), ale patrz też na sklady, nie powinno zawierać Sodium Lauryl/Laureth Sulfate. Jeśli będzie ten skladnik, to z miejsca sobie odpuśc zakup. Na pierwszym miejscu w skladzie powinny być takie detergenty jak sodium palmate, sodium oleate. sodium cocoate ( takie które kojarzą się z olejami roślinnymi), gliceryna. No i oczywiście nie kieruj się wyglądem mydla, bo te najpiękniejsze z reguly są najgorsze.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-17, 19:23   #294
lima15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: centrum Polski ;-)
Wiadomości: 5
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Poużywałam sobie też tych mydełek, pozachwycałam się i teraz trochę zweryfikuję:

jeżeli chodzi o mycie ciała/rąk ( w pracy myję ręce bardzo często mydłem i śr. dezynfekującymi) - rewelacyjnie się u mnie sprawdza mydło OLIWKOWE z mydlarni tuli. Nie wiem co w nim jest takiego, ale odpowiada mi w nim wszystko -zapach, delikatność; skóra po umyciu jest super- miękka, nawilżona, nie muszę się niczym smarować; będe je kupować, nie szukam dalej-polecam!
pozostałe mydła do tego celu też są ok, ale oliwkowe mnie zauroczyło totalnie.

Jeżeli chodzi o mycie włosów, to niestety- po początkowych zachwytach okazało się, ze mam na włosach taki biały osad, kłaki są sztywne, na szczotce do włosów zoastaje "coś" i przy próbie rozczesywania sporo ich wyrywam. Niezależnie od tego, czy używałam wody przefiltrowanej, z octem, cytryną, ect.
Ale nie da się ukryć, że włosy były sztywniejsze, gęściejsze, skóra głowy niepodrażniona.. tylko co z tego, jeżeli nie mogę ich tak naprawde rozczesać?

podsumowując- mydełko oliwkowe z tuli- cud miód i orzeszki!-polecam do ciała i rąk.
a włosy znowu myję szamponem ( i znowu szukam ideału).

Aleppo- dostałam kilka tych mydeł i zużywam powoli (25% i 5%)- do mycia się pod prysznicem, do rąk. Przyzwoite, wolno się zużywają, nie rozmiękają w mydelniczce, ale -ręce kremem trzeba smarować-raczej już ich nie kupię bo oliwka lepsza.
lima15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 10:59   #295
francuzzka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 419
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Byłam wczoraj w Rosmanie z ciekawosci zobaczyć to mydełko Alterra.
Pierwsze wrażenie ok bo ksoztuje tylko 1,79 zł pieknie pachnie ale ten skład coś mie nie pasował masa jakis E no i i nie ma certyfikatów.

Czy aby na pewno jest to mydło naturalne czy kolejna eko ściema?

Nie sądze aby mydło naturalne mogło tyle kosztować.
francuzzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 11:41   #296
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez francuzzka Pokaż wiadomość
Byłam wczoraj w Rosmanie z ciekawosci zobaczyć to mydełko Alterra.
Pierwsze wrażenie ok bo ksoztuje tylko 1,79 zł pieknie pachnie ale ten skład coś mie nie pasował masa jakis E no i i nie ma certyfikatów.

Czy aby na pewno jest to mydło naturalne czy kolejna eko ściema?

Nie sądze aby mydło naturalne mogło tyle kosztować.
Bo mydło w kostce Alterra to chyba jedyna rzecz bez certyfikatu z tej serii. Mydła w płynie i peeling mają BDIH. Ponoć jest jeszcze deo, ale nie widziałam u mnie i nie wiem, czy ma certyfikat. Tak więc mydło w kostce Alterry jest takie zwykłe (ale przynajmniej bez sodium tallowate - czyli bez tłuszczy pochodzenia zwierzęcego).
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 12:15   #297
francuzzka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 419
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Bo mydło w kostce Alterra to chyba jedyna rzecz bez certyfikatu z tej serii. Mydła w płynie i peeling mają BDIH. Ponoć jest jeszcze deo, ale nie widziałam u mnie i nie wiem, czy ma certyfikat. Tak więc mydło w kostce Alterry jest takie zwykłe (ale przynajmniej bez sodium tallowate - czyli bez tłuszczy pochodzenia zwierzęcego).

Sicilia Ty to jesteś skarbnica wiedzy
francuzzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 14:54   #298
abercrombie&fitch
Zadomowienie
 
Avatar abercrombie&fitch
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 864
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Ja kupiłam dzisiaj w Rossmannie mydło z morza martwego produkowane ręcznie w Izraelu. Na kartoniku było napisane że 100% naturalne ale żadnego składu nie było. Tylko opis mydła. Rzeczywiście nie pachnie przyjemnie, nie jest ładne. Może na prawdę jest naturalne? Szkoda że wyrzuciłam kartonik bo nie pamiętam już producenta.
abercrombie&fitch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 16:54   #299
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 16:56   #300
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

abercrombie&fitch no, jest jakiejś firmy z Izraela. Chociaż widziałam podobne w Sea of Spa, to te jako producenta ma Aroma Medic.Wcześniej o nim pisałam - jest b. przetłuszczone. Tutaj jest teraz w promo:
http://www.sklep.deinsect.com.pl/pl/...ab50da0e70395d

Edytowane przez nie_ma_mnie
Czas edycji: 2011-02-18 o 16:59
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-05 09:44:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:22.