jaki krem do cery nadwrażliwej z wypryskami??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-10-12, 13:07   #1
martiene
Raczkowanie
 
Avatar martiene
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 461

jaki krem do cery nadwrażliwej z wypryskami???


Beatko i dziewczyny- pomocy!!!, moja cera po lecie zaczyna wyrzucać wypryski. mam bardzo wrażliwą buzię która na kremy reaguje alergią, robi się czerwona, boli i piecze. Używałam kremu erisa o silnym działaniu przeciwtrądzikowym już od dawna, ale moja skóra ma go chyba dosyć.Robi się tłusta i podrażniona. Wypryski nie są ropne, to małe czerwone grudki. Gdy używam kremu do cery nadwrażliwej np avene, cera jest uspokojona ale wychodzą pryszcze, gdy używam kremu na trądzik, cera się buntuje. Muszę kupić jakiś krem i nie wiem co robić. wszelkie lysanele i inne kwasy ABSOLUTNIE odpadają moja buzia tego nie zniesie POMOCY!!
marta z gębą pstrokatą
__________________
"Nawet i to nie". (Odeta Delarue)
martiene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-12, 20:18   #2
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: jaki krem do cery nadwrażliwej z wypryskami???

Może potrzebna jest wizyta u dermatologa?Taką cerę jak Twoja pielęgnuje się bardzo trudno i bardzo trudno jest dobrać dla niej kosmetyki.Czym myjesz twarz? Czy po myciu twarzy masz bardzo ściągniętą cerę?Może wyjściem byłoby stosowanie preparatów antytrądzikowych tylko punktowo na wypryski.Jeżeli cera jest tłusta (i młoda) to może nie musisz stosować kremu na noc - to też bardzo indywidualna sprawa.Można spróbować nakładać krem tylko na miejsca ,które np.się przesuszają.Czy Twoja cera tak gwałtownie reaguje na kremy czy również na czynniki atmosferyczne - napisz coś więcej o swojej cerze - spróbuję poszukać wśród preparatów specjalistycznych może uda się znaleźć dobre wyjście z tej sytuacji.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-14, 21:17   #3
martiene
Raczkowanie
 
Avatar martiene
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 461
Re: jaki krem do cery nadwrażliwej z wypryskami???

dziekuje za szybka odpowiedz
myje twarz pianka purete thermale Vichy (seria niebieska do cery mieszanej) i skora jest po niej jasna, matowa, nie sciagnieta, w dobrej kondycji, Klopoty zaczynaja sie po toniku (ta sama seria, inne nie zdawaly egzaminu) a krem dopelnia zlego. Buzia sie czerwieni, wypryski robia sie widoczne/pojawiaja sie nowe. Uzywalam kremu z serii 20 Erisa o silnym dzialaniu przeciwtradzikowym, do przedwczoraj (mam 25 lat). Dlugo byl bardzo dobry ale ostatnio cera sie pogorszyla i zaczela przetluszczac.
Teraz kupilam krem do cery nadwrazliwej avene (po raz kolejny). Po nim twarz jest taka sobie, nadal czerwona alo mniej niz po innych kremach. Nie mam tlustej cery ale nie moge nie uzywac kremu, skora od razu boli.Czerwieni sie od alkoholu BARDZO, wiatru, mrozu. Mam popekane naczynka (tata ma bardzo popekane,a mama tradzik rozowaty) i wypryski grudkowe na policzkach, brodzie - raczej niewiele, ale bylo juz lepiej. Raz lub dwa do roku mam miesieczna kuracje isotretinoina, ale ostatnio zle to znosilam (okropne luszczenie i bol skory). Czerwienie sie nawet po wodzie termalnej. chodze do dermatologa ale pani - mimo iz ja cenie - wydaje sie raczej eksperymentowac (ma duzo probek). Nie moge wyprobowywac nowych kosmetykow bo mam uczulenia od razu (w chwile po nalozeniu). Probowalam juz:
- toleriane
-seboderm
-diroseal
-vichy oligo
-cleanance K KATASTROFA!!! ropne nacieki i potrojne antybiotyki
- zel perly mlodosci
Ale buzia albo jest nawilzona i z pryszczami, albo z mniejszymi pryszczami i sucha jakas, podrazniona. Matujace kosmetyki odpadaja zupelnie. Uzywam tez maski ponizej 20 erisa z drozdzy - bardzo dobrze dziala. Inne maski=pryszcze po 10 minutach. U mnie nie istnieje pojecie "nie zatyka porow".
Blagam, pomocy
bardzo dziekuje za czas spedzony na czytaniu mojego listu i udzielaniu porad, oby Twoja cera dlugo byla piekna
__________________
"Nawet i to nie". (Odeta Delarue)
martiene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:16.