Próbki w sephorze - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-01, 23:06   #211
sabbatha
Zakorzenienie
 
Avatar sabbatha
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 12 078
Dot.: Próbki w sephorze

to sa chyba dane odnosnie sieci typu tesco czy carrefour a nie sieci perfumerii. ale moge sie mylic
__________________
Blog lakierowy - SpookyNails Zapraszam


sabbatha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-01, 23:10   #212
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Dot.: Próbki w sephorze

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
Raz w życiu zrobiłam sama sobie próbkę z testera. Najpierw poprosiłam o to ekspedientkę która zmierzyła mnie wzrokiem i powiedziała że zaraz zrobi po czym zniknęła gdzieś na 20 minut. Wyjęłam swój pojemniczek i wycisnęłam trochę podkładu do niego. Nie robiłam tego potajemnie, nikt nie nakrzyczał na mnie i nie wyzwał mnie od złodziei
Pewnie,że nie nakrzyczał ale ja np nie potrafiłabym sobie takiej próbki wziąć sama.Nie wiem,wolałabym sobie darować tę próbkę...

Cytat:
Napisane przez kicia555 Pokaż wiadomość
czytać ze zrozumieniem!! kolezanka wizazanki ma chlopaka-ochroniarza
Czytałam,zrozumiałam ale potem zapomniałam

Cytat:
Napisane przez sabbatha Pokaż wiadomość
to sa chyba dane odnosnie sieci typu tesco czy carrefour a nie sieci perfumerii. ale moge sie mylic
Kurcze też mam takie przeczucie...
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-01, 23:10   #213
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Próbki w sephorze

Cytat:
Napisane przez sabbatha Pokaż wiadomość
to sa chyba dane odnosnie sieci typu tesco czy carrefour a nie sieci perfumerii. ale moge sie mylic
Chyba wszystkich sieci. Tych też.
A wcześniej przypuszczałaś, że chodzi o małe sklepiki. Jezuu, ludzie przyjmijcie do wiadomości fakty i tyle. Nie wynika z nich przecież, że 100% obsługi kradnie, tylko że najwięcej w Europie i ponad 35%

EDIT:
W ankiecie wzięło udział 920 sieci, których obroty sięgają 554 mld euro. Badanie było robione w całej Europie.
http://www.rp.pl/artykul/5,218619.html

Edytowane przez sine.ira
Czas edycji: 2009-01-01 o 23:19
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-01, 23:18   #214
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Próbki w sephorze

Cytat:
Napisane przez warszawianka Pokaż wiadomość
Pewnie,że nie nakrzyczał ale ja np nie potrafiłabym sobie takiej próbki wziąć sama.Nie wiem,wolałabym sobie darować tę próbkę...
w takim razie jesteśmy inne poprosiłam o zrobienie, pani obiecała, potem zniknęła a jak jak ten kołek stałam w jednym miejscu przez 20 minut. Usiłowałam wzrokiem ściągnąć inną panią ale dziwnym trafem wszystkie były bardzo zajęte
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-01, 23:18   #215
Migdał
Rozeznanie
 
Avatar Migdał
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 572
Dot.: Próbki w sephorze

Przyznam szczerze, że należę raczej do nieśmiałych osób, a przede wszystkim nie cierpię prosić - więc do niedawna unikałam proszenia o próbki. Towarzyszyła temu oczywiście frustracja, zwłaszcza jak raz zostawiłam w sephorze ponad 500 zł i dostałam 2 próbki zapachów, w tym 1 wypsikaną Teraz jestem bardziej stanowcza i domagam się próbek preparatów, które zamierzam kupić. Ostatnio postanowiłam zmienić podkład i naprawdę się pochandryczyłam z babkami w sephorze- nie dość, że nie potrafiły mi nic doradzić, część z nich była niekompetentna, to jeszcze dostawałam jakieś kropelki podkładu na dnie- i oczywiście 1 tylko odcienia (który okazywał się być niewypałem i następnego dnia znów musiałam dreptać po odcień sąsiedni ).
Naprawdę wkurza mnie świadomość, że jestem pod ostrzałem prosząc o próbki- mimo, że szczerze zamierzam kupić produkt pełnowymiarowy. Tak samo wkurza mnie fakt, że w tym samym czasie laska, która jest znajomą pani z sephory, albo po prostu ma gadane- bezczelnie jedzie na próbkach non stop Nie jest to kradzież w tym sensie, że jest to legalne- ale jednak w jakiś sposób niemoralne. To tak samo, jak pewna moja znajoma mi się chwaliła, że kupuje książki w empiku, czyta i oddaje przed upływem miesiąca, dostaję kasę z powrotem, kupuje następne i w koło macieju- bo tak wolno, a jej nie stać, żeby kupić wszystkie książki Wryło mnie w podłogę Niby zgodnie z prawem- ale uważam, że jest to nieuczciwe i szkoda, że wielu ludzi ma takie roszczeniowe podejście. Tak samo z jechaniem na próbkach. Raz zdarzyło mi się, że poprosiłam o próbkę korektora i pani mi hojnie nalała, tak że starczyło mi na długo. Ale czy to znaczy, że mam iść po następną odlewkę i następną A już jeżdżenia po wszystkich drogeriach w mieście i zbierania próbek nie pojmuję. Pozostaje tylko być pod wrażeniem cwaniactwa- bo tak się takie podejście nazywa.
Migdał jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-01, 23:28   #216
swirrruska
Rozeznanie
 
Avatar swirrruska
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 670
Dot.: Próbki w sephorze

Bylam ostatnio w Sephorze, gadam z zaprzyjazniona pracownica na temat sypkich cieni Benefit, a ona do mnie, ze zrobila sobie ostatnio probke z tych cieni z calego takiego pojemniczka, innym razem kolezanka pracujaca w Sephorze pyta sie czy nie odkupie od niej testera rozu Diora za 40 zl, bo ona juz ma taki , a tylko to zostalo do podzielenia sie , wiec... to jest moj wlasny przyklad, ja to widzialam ( tester ten zakupilam, o rany rany, pewnie tez jestem zlodziejka ) , czy tez slyszalam. Nie mowie, ze tak jest wszedzie, ale zdarza sie i to dosyc czesto!

Robiac zakupy w S i D zawsze kazda z nas powinna dostac probke, nawet osoba ktora nie robi zadnego zakupu, ma prawo takowa otrzymac.

A autorka postu napisala, ze dostala taka probke ( nie stala miesiac i prosila ) i byla w szoku , ze probka to 1/3 pelnowartosciowego produktu, dlatego nie oplaca sie kupowac za 200 zl. I dobrze, ze to zauwazyla , przynajmniej wie ze u nas przeplaca
swirrruska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-01, 23:28   #217
kicia555
Zakorzenienie
 
Avatar kicia555
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 5 656
Dot.: Próbki w sephorze

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
w takim razie jesteśmy inne poprosiłam o zrobienie, pani obiecała, potem zniknęła a jak jak ten kołek stałam w jednym miejscu przez 20 minut. Usiłowałam wzrokiem ściągnąć inną panią ale dziwnym trafem wszystkie były bardzo zajęte
aga i bardzo dobrze
ja wczoraj stałam bardzo długo przy kasie w douglasie , wszystkie Panie miały inne zajecia , no wlasnie stalam jak ten kołek ... i juz sama chcialam sobie skasowac ten produkt ...
__________________

GALAXIA
Istanbul lover

kicia555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-01, 23:28   #218
sabbatha
Zakorzenienie
 
Avatar sabbatha
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 12 078
Dot.: Próbki w sephorze

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Chyba wszystkich sieci. Tych też.
A wcześniej przypuszczałaś, że chodzi o małe sklepiki. Jezuu, ludzie przyjmijcie do wiadomości fakty i tyle. Nie wynika z nich przecież, że 100% obsługi kradnie, tylko że najwięcej w Europie i ponad 35%

EDIT:
W ankiecie wzięło udział 920 sieci, których obroty sięgają 554 mld euro. Badanie było robione w całej Europie.
http://www.rp.pl/artykul/5,218619.html
dlatego ze kiedys czytalam takie badania ale robione tylko w Polsce. Dlatego na danych z nich się opierałam.
__________________
Blog lakierowy - SpookyNails Zapraszam


sabbatha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-01, 23:30   #219
Budyniek
Rozeznanie
 
Avatar Budyniek
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 971
Dot.: Próbki w sephorze

sluchajcie, napalilam sie na korektor HR (przez jedna wizazankę, ktora go pokazuje w swoich stepach), jest drogi, ale widzę, ze dziala i bylaby to dobra inwestycja. ale... zawsze mam klopoty z kolorem... czy o probke korektora w plynie mogę poprosic? chyba zaczne sie bac krwiozerczych ekspedientek;D
Budyniek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-01, 23:30   #220
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Próbki w sephorze

Cytat:
Napisane przez sabbatha Pokaż wiadomość
dlatego ze kiedys czytalam takie badania ale robione tylko w Polsce. Dlatego na danych z nich się opierałam.
Ale Ty nie przytoczyłaś żadnych danych w tamtym poście, tylko teorię o współpracy sprzedawców i ochrony w małych sklepach i coś tam jeszcze o wyjadaniu okruszków Jakby powiedziała Fresa - plotki, plotki
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-01, 23:31   #221
sabbatha
Zakorzenienie
 
Avatar sabbatha
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 12 078
Dot.: Próbki w sephorze

z okruszkami to nie plotka, bylam swiadkiem ;d

a z tą ochroną niestety też nie plotka, w okolicznych sklepach różnych sieci już zwalniano za to bo w końcu to wychodziło.

edit: zresztą w sumie to nieważne
__________________
Blog lakierowy - SpookyNails Zapraszam



Edytowane przez sabbatha
Czas edycji: 2009-01-01 o 23:33
sabbatha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-01, 23:32   #222
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Próbki w sephorze

Cytat:
Napisane przez Budyniek Pokaż wiadomość
sluchajcie, napalilam sie na korektor HR (przez jedna wizazankę, ktora go pokazuje w swoich stepach), jest drogi, ale widzę, ze dziala i bylaby to dobra inwestycja. ale... zawsze mam klopoty z kolorem... czy o probke korektora w plynie mogę poprosic? chyba zaczne sie bac krwiozerczych ekspedientek;D
możesz, ja brałam nawet dwa odcienie tego korektora . Jedną próbkę miałam od znajomej wizażanki a drugą dostałam w Sephorze
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-01, 23:32   #223
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Próbki w sephorze

Cytat:
Napisane przez sabbatha Pokaż wiadomość
z okruszkami to nie plotka, bylam swiadkiem ;d

a z tą ochroną niestety też nie plotka, w okolicznych sklepach różnych sieci już zwalniano za to bo w końcu to wychodziło.
Nie twierdzę, że tak nie jest.
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-01, 23:33   #224
iustitia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lizbona
Wiadomości: 1 881
Dot.: Próbki w sephorze

Trochę przeraża mnie ta dyskusja. Aż 3 razy sprawdziłam datę i godzinę założenia wątku.

Wydaje mi się, że jest jedno obowiązujące kryterium - zwykła przyzwoitość.

"Życie na próbkach" jest nieuczciwe i w stosunku do innych konsumentów(zainteresowan ych pozbawia się dostępu do produktu i naraża na niemiłe zachowanie ekspedientek), i sprzedawczyń tak naprawdę (bo zapewne spotkania z "łowcami" są nieco frustrujące i mogą człowieka zniechęcić do pracy, której ktoś nie szanuje). Poza tym, podziwiam ludzi gotowych się ośmieszać i jak jedna z Was wspominała, co jakiś czas przychodzić do tej samej drogerii, rżnąć głupa i wyłudzać kolejną próbkę tego samego produktu, którego nie ma zamiaru się kupić. Tak samo nie rozumiem ludzi, którzy sami sobie nakładjają trochę kosmetyku - tyle kosztuje podejście i poproszenie o zrobienie tego przez ekspedientkę, która raz, że ma czystsze ręce, bo nie wypaćkane w tramwajach, autobusach, etc, a dwa, że jest to jej obowiązkiem? Przecież żadna z nas w szpitalu nie pobiera sobie sama krwi, bo to przecież nie sztuka to zrobić a przecież obojętne kto tego dokona

Aha, i nie przemawia do mnie argument, że "teraz mnie nie stać, ale może kiedyś kupię". Skóra, jej stan i preferencje zmienia się bardzo często. Sama zauważam, że to, co 2 miesiące temu było zbawieniem dla mojej cery dzisiaj może nie dawać już żadnych efektów a nawet uczulić.

Swoją drogą, wydaje mi się, że ludzie, którzy nie mając warunków finansowych robią rundę po całym mieście po różnych drogeriach w celu nabrania próbek drogich kosmetyków, których nie mają zamiaru kupować, zamiast za koszt biletów czy paliwa kupić sobie tańszy produkt, mają pewien problem z samoakceptacją, pogodzeniem się ze swoją sytuacją materialną i niestety, ale ich psychika potrzebuje pomocy w osiągnięciu spokoju.

I sądzę, że nikt tutaj nie atakował dziewczyn, zresztą bardzo licznych, które otrzymują próbki w trakcie zakupów. Przecież czasami jest się nimi wprost zasypanym, nie chodzi o to, żeby je wyrzucać.

Czasami dostaję próbki, nie tylko w sieciówkach, też w zwykłych osiedlowych drogeriach. Jeżeli gdzieś zostanę niemiło potraktowana to wychodzę i nie wracam, ostrzegam też znajomych przed tym miejscem. Zwykle jednak spotykam się z miłą obsługą.

I powiem Wam jedno - jeżeli chcecie sobie zapewnić miłe zakupy, to poproście którąś sprzedawczynię o pomoc i towarzystwo. Wiele z nich ma imponującą wiedzę o kosmetykach, poza tym, dzieki rozmowom z innymi klientkami znają ich opinię o różnych produktach, i potrafią powiedzieć, że ten produkt chyba nie jest zbyt udany i ona by radziła wziąć inny. Można też po prostu wdać się w rozmowę, zasięgnąć opinii i poprosić o próbki produktów, o których dyskutowałyście. Z pewnością takie zachowania są inaczej odbierane niż stanie pół godziny przy półce i łypanie na obsługę, czy się nie "gapi", albo buszowanie po sklepie w poszukiwaniu pojemniczków na próbki i samodzielne ich konstruowanie. Jeżeli narzekacie, że obsługa tylko siedzi i pije kawkę zamiast robić to co powinni - swoim zachowaniem im sygnalizujcie, że oczekujecie od nich wykonywania swoich obowiązków.

Zachwalacie wszystko, co za granicą - myślicie, że Amerykanka miałaby problem w podejściu do ekspedientki ze słowami "Dzień dobry, jestem zainteresowana tym podkładem, jak pani sądzi, będzie dobry dla takiej i takiej cery? Nie ma pani nic przeciwko, żebym wzięła mają próbkę i wypróbowała w świetle dziennym?" Tak więc, dziewczyny, Wy róznież nie miejcie oporów, sądzę, że kiedy zaczniemy traktować wszystkich, także przysłowiowe panie z Sephory jak ludzi, partnerów do dyskusji, to sytuacja będzie zdrowa i świat trochę lepszy
iustitia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-01, 23:33   #225
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Próbki w sephorze

Cytat:
Napisane przez Migdał Pokaż wiadomość
Przyznam szczerze, że należę raczej do nieśmiałych osób, a przede wszystkim nie cierpię prosić - więc do niedawna unikałam proszenia o próbki. Towarzyszyła temu oczywiście frustracja, zwłaszcza jak raz zostawiłam w sephorze ponad 500 zł i dostałam 2 próbki zapachów, w tym 1 wypsikaną
no nie żartuj!!!!

Cytat:
Teraz jestem bardziej stanowcza i domagam się próbek preparatów, które zamierzam kupić. Ostatnio postanowiłam zmienić podkład i naprawdę się pochandryczyłam z babkami w sephorze- nie dość, że nie potrafiły mi nic doradzić, część z nich była niekompetentna, to jeszcze dostawałam jakieś kropelki podkładu na dnie- i oczywiście 1 tylko odcienia (który okazywał się być niewypałem i następnego dnia znów musiałam dreptać po odcień sąsiedni ).
ojj tego zachowania pań konsultantek też nie rozumiem - przecież w ich interesie leży obsłużenie klientek w taki sposób by z chęcią wracały do perfumerii!!! Za to właśnie uwielbiam In Style w Browarze - panie tam mają anielską cierpliwość która koniec końców opłaca się!

Cytat:
Naprawdę wkurza mnie świadomość, że jestem pod ostrzałem prosząc o próbki- mimo, że szczerze zamierzam kupić produkt pełnowymiarowy. Tak samo wkurza mnie fakt, że w tym samym czasie laska, która jest znajomą pani z sephory, albo po prostu ma gadane- bezczelnie jedzie na próbkach non stop Nie jest to kradzież w tym sensie, że jest to legalne- ale jednak w jakiś sposób niemoralne. To tak samo, jak pewna moja znajoma mi się chwaliła, że kupuje książki w empiku, czyta i oddaje przed upływem miesiąca, dostaję kasę z powrotem, kupuje następne i w koło macieju- bo tak wolno, a jej nie stać, żeby kupić wszystkie książki Wryło mnie w podłogę Niby zgodnie z prawem- ale uważam, że jest to nieuczciwe i szkoda, że wielu ludzi ma takie roszczeniowe podejście. Tak samo z jechaniem na próbkach. Raz zdarzyło mi się, że poprosiłam o próbkę korektora i pani mi hojnie nalała, tak że starczyło mi na długo. Ale czy to znaczy, że mam iść po następną odlewkę i następną A już jeżdżenia po wszystkich drogeriach w mieście i zbierania próbek nie pojmuję. Pozostaje tylko być pod wrażeniem cwaniactwa- bo tak się takie podejście nazywa.
mnie też wryło z podłogę z tym empikiem.... I pomyśleć, że oni aż tak idą klientowi na rękę, że w Empik Cafe można usiąść z kawą i każdą książkę przeczytać...lub zacząć czytać i kupić jak się spodoba. I ludzie jakoś kupują, tak jak my po przetestowaniu kosmetyku kupujemy jego pełnowymiarową wersję! I to jest normalne.

Głupio strasznie by mi było pójść po kolejną porcję kosmetyku... Brr poza tym - co tak trzymać te wszystkie kremy, podkłady, korektory w tych pudełeczkach maciupeńkich?

Ja jeździłam po wielu, przy okazji bo wiedziałam,że jakbym wchodziła do tej samej Sephory co drugi dzień i mówiła, że ten zapach jednak na mojej skórze się nie sprawdza i prosiłabym o coś innego do przetestowania, to zostałabym potraktowana jak wyłudzaczka próbek którą nie jestem. A szkoda, bo w sumie nie powinno sie mieć takich oporów jeśli naprawdę się czegoś konkretnego szuka.
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-01, 23:35   #226
kicia555
Zakorzenienie
 
Avatar kicia555
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 5 656
Dot.: Próbki w sephorze

aaa no wlasnie a skad jest tyle tych próbek np. na allegro ??, no bo chyba nie przeciez z domowych kolekcji ??
__________________

GALAXIA
Istanbul lover

kicia555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-01, 23:39   #227
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Dot.: Próbki w sephorze

Cytat:
Napisane przez Budyniek Pokaż wiadomość
sluchajcie, napalilam sie na korektor HR (przez jedna wizazankę, ktora go pokazuje w swoich stepach), jest drogi, ale widzę, ze dziala i bylaby to dobra inwestycja. ale... zawsze mam klopoty z kolorem... czy o probke korektora w plynie mogę poprosic? chyba zaczne sie bac krwiozerczych ekspedientek;D
Oczywiście,jak najbardziej

Cytat:
Napisane przez iustitia Pokaż wiadomość
Trochę przeraża mnie ta dyskusja. Aż 3 razy sprawdziłam datę i godzinę założenia wątku.

Wydaje mi się, że jest jedno obowiązujące kryterium - zwykła przyzwoitość.

"Życie na próbkach" jest nieuczciwe i w stosunku do innych konsumentów(zainteresowan ych pozbawia się dostępu do produktu i naraża na niemiłe zachowanie ekspedientek), i sprzedawczyń tak naprawdę (bo zapewne spotkania z "łowcami" są nieco frustrujące i mogą człowieka zniechęcić do pracy, której ktoś nie szanuje). Poza tym, podziwiam ludzi gotowych się ośmieszać i jak jedna z Was wspominała, co jakiś czas przychodzić do tej samej drogerii, rżnąć głupa i wyłudzać kolejną próbkę tego samego produktu, którego nie ma zamiaru się kupić. Tak samo nie rozumiem ludzi, którzy sami sobie nakładjają trochę kosmetyku - tyle kosztuje podejście i poproszenie o zrobienie tego przez ekspedientkę, która raz, że ma czystsze ręce, bo nie wypaćkane w tramwajach, autobusach, etc, a dwa, że jest to jej obowiązkiem? Przecież żadna z nas w szpitalu nie pobiera sobie sama krwi, bo to przecież nie sztuka to zrobić a przecież obojętne kto tego dokona

Aha, i nie przemawia do mnie argument, że "teraz mnie nie stać, ale może kiedyś kupię". Skóra, jej stan i preferencje zmienia się bardzo często. Sama zauważam, że to, co 2 miesiące temu było zbawieniem dla mojej cery dzisiaj może nie dawać już żadnych efektów a nawet uczulić.

Swoją drogą, wydaje mi się, że ludzie, którzy nie mając warunków finansowych robią rundę po całym mieście po różnych drogeriach w celu nabrania próbek drogich kosmetyków, których nie mają zamiaru kupować, zamiast za koszt biletów czy paliwa kupić sobie tańszy produkt, mają pewien problem z samoakceptacją, pogodzeniem się ze swoją sytuacją materialną i niestety, ale ich psychika potrzebuje pomocy w osiągnięciu spokoju.

I sądzę, że nikt tutaj nie atakował dziewczyn, zresztą bardzo licznych, które otrzymują próbki w trakcie zakupów. Przecież czasami jest się nimi wprost zasypanym, nie chodzi o to, żeby je wyrzucać.

Czasami dostaję próbki, nie tylko w sieciówkach, też w zwykłych osiedlowych drogeriach. Jeżeli gdzieś zostanę niemiło potraktowana to wychodzę i nie wracam, ostrzegam też znajomych przed tym miejscem. Zwykle jednak spotykam się z miłą obsługą.

I powiem Wam jedno - jeżeli chcecie sobie zapewnić miłe zakupy, to poproście którąś sprzedawczynię o pomoc i towarzystwo. Wiele z nich ma imponującą wiedzę o kosmetykach, poza tym, dzieki rozmowom z innymi klientkami znają ich opinię o różnych produktach, i potrafią powiedzieć, że ten produkt chyba nie jest zbyt udany i ona by radziła wziąć inny. Można też po prostu wdać się w rozmowę, zasięgnąć opinii i poprosić o próbki produktów, o których dyskutowałyście. Z pewnością takie zachowania są inaczej odbierane niż stanie pół godziny przy półce i łypanie na obsługę, czy się nie "gapi", albo buszowanie po sklepie w poszukiwaniu pojemniczków na próbki i samodzielne ich konstruowanie. Jeżeli narzekacie, że obsługa tylko siedzi i pije kawkę zamiast robić to co powinni - swoim zachowaniem im sygnalizujcie, że oczekujecie od nich wykonywania swoich obowiązków.

Zachwalacie wszystko, co za granicą - myślicie, że Amerykanka miałaby problem w podejściu do ekspedientki ze słowami "Dzień dobry, jestem zainteresowana tym podkładem, jak pani sądzi, będzie dobry dla takiej i takiej cery? Nie ma pani nic przeciwko, żebym wzięła mają próbkę i wypróbowała w świetle dziennym?" Tak więc, dziewczyny, Wy róznież nie miejcie oporów, sądzę, że kiedy zaczniemy traktować wszystkich, także przysłowiowe panie z Sephory jak ludzi, partnerów do dyskusji, to sytuacja będzie zdrowa i świat trochę lepszy
BRAWO!

Mogę się pod tym smiało podpisać
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-01, 23:40   #228
zetafon
Zakorzenienie
 
Avatar zetafon
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 773
Dot.: Próbki w sephorze

przeczytalam caly wątek.ja kiedys szukałam dla siebie podkładu idealnego i prosiłam o próbke bo raz sie naciełam.kupilam podklad za 160zl i sie okazalo ze zostaja mi po nim placki na twarzy i kolor tez byl zly.od tamtej pory prosze o probke do przetestowania.szkoda mi wywalać kasę w bloto.a jak wydałam kiedys w douglasie 500zl to poprosiłam konsultantkę o próbke kremu pod oczy dior,bo chciałam sie przekonać czy jest to takie wielkie cudo.potestowałam i wole avon
aha,zgadzam sie z iustita ze mozna normalnie podejsc do konsultantki i sie popytac,co nam szkodzi. a jak nas zle potraktuje to juz sie tam wiecej nie wybieramjmy i juz.ja tak omijam sephore na florianskiej,bo nie lubie tamtej obslugi ktorej sie nic nie chce robic.ale to tylko moje zdanie.
__________________
11.09.2010

od 01.11.2010 oszczędzam

Edytowane przez zetafon
Czas edycji: 2009-01-01 o 23:47
zetafon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-01, 23:40   #229
Budyniek
Rozeznanie
 
Avatar Budyniek
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 971
Dot.: Próbki w sephorze

u nas w lodzi jedna stara baba stoi w centrum ze straganem i sprzedaje probki, oryginalne, za 8-15 zl sztuka ;/
Budyniek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-01, 23:43   #230
sabbatha
Zakorzenienie
 
Avatar sabbatha
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 12 078
Dot.: Próbki w sephorze

wiecie jak ktos ma np kilkanascie flakonow perfum to sie nie dziwie ze sprzedaje probki)) (odpsikanie ze 100ml kilku probek to maly problem) czym to sie rozni od sprzedawania odsypek mac np? niczym. jak ktos ma cos legalnie to jego sprawa czy sprzeda. co innego jak probki sa robione w perfumerii przez pracownice, ale za reke to ja nikogo nie zlapalam
__________________
Blog lakierowy - SpookyNails Zapraszam


sabbatha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-01, 23:46   #231
kicia555
Zakorzenienie
 
Avatar kicia555
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 5 656
Dot.: Próbki w sephorze

Cytat:
Napisane przez sabbatha Pokaż wiadomość
wiecie jak ktos ma np kilkanascie flakonow perfum to sie nie dziwie ze sprzedaje probki)) (odpsikanie ze 100ml kilku probek to maly problem) czym to sie rozni od sprzedawania odsypek mac np? niczym. jak ktos ma cos legalnie to jego sprawa czy sprzeda. co innego jak probki sa robione w perfumerii przez pracownice, ale za reke to ja nikogo nie zlapalam
a te które nie sa robione , tzn. odlewane , mam na mysli takie jakie wrzucaja nam do zakupów , jak myslisz skad sie biora na all ?
__________________

GALAXIA
Istanbul lover

kicia555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-01, 23:47   #232
sabbatha
Zakorzenienie
 
Avatar sabbatha
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 12 078
Dot.: Próbki w sephorze

mi tam zawsze odlewane daja, wiec nie wiem jak wygladaja inne

jak mowisz o miniaturkach to czesc trafia do PL z zagranicy, tam przy zakupach wiem ze daja je czesciej i wiecej.
__________________
Blog lakierowy - SpookyNails Zapraszam


sabbatha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-01, 23:49   #233
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Próbki w sephorze

Cytat:
Napisane przez iustitia Pokaż wiadomość
Zachwalacie wszystko, co za granicą - myślicie, że Amerykanka miałaby problem w podejściu do ekspedientki ze słowami "Dzień dobry, jestem zainteresowana tym podkładem, jak pani sądzi, będzie dobry dla takiej i takiej cery? Nie ma pani nic przeciwko, żebym wzięła mają próbkę i wypróbowała w świetle dziennym?" Tak więc, dziewczyny, Wy róznież nie miejcie oporów, sądzę, że kiedy zaczniemy traktować wszystkich, także przysłowiowe panie z Sephory jak ludzi, partnerów do dyskusji, to sytuacja będzie zdrowa i świat trochę lepszy
Zależy która Skąd mam wiedzieć
Tylko problem polega na tym, że w naszych perfumeriach często klientkom odmawia się zrobienia próbki choć o to proszą uprzejmie i z uśmiechem.
Niektóre ekspedientki stosują sobie tylko znane kryteria, wciągając często bogu ducha winne klientki do grona "naciągaczek" i próbkożerczych potworów.
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-01, 23:58   #234
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Próbki w sephorze

iustitia: ja zawsze uważałam, że jak z pozytywnym podejściem do sprawy idzie się gdziekolwiek to więcej można załatwić!!

zetafon: bo i nie zawsze jest tak, że bierzemy próbkę i ona się okazuje strzałem w sedno. Po to te testery dla nas są. Żeby nie stracić wielkiej kasy na przeciętniaka. Ja ostatnio do zakupu dwóch produktów marki Chanel dostałam dwie miniaturki kremów z jednej serii, do twarzy i pod oczy, nie żadnych przeciwzmarszczkowych ani nic - dla mojej cery. I uzywam, ale bez rewelacji! Dlatego pewnie bym się wściekła jakbym kupiłataki krem w ciemno za kilkaset zł a tak wiem, że ten odpada. I cieszę się z tej wiedzy!
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-02, 00:14   #235
kalina121
Wtajemniczenie
 
Avatar kalina121
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 2 312
Dot.: Próbki w sephorze

Cytat:
Napisane przez kicia555 Pokaż wiadomość
aaa no wlasnie a skad jest tyle tych próbek np. na allegro ??, no bo chyba nie przeciez z domowych kolekcji ??
Moja znajoma (razem kiedyś studiowaliśmy)pracuje od paru lat w Sephorze,opowiadała mi co się tam dzieje.Pracownicy biorą próbki ile i jakie chcą,do tego często są gratisy(za zakup powyżej iluśtam zł tusz/kosmetyczka/miniprodukt itp )często klient nie dostaje tego gratisa,dziewczyny wymyślają 100 powodów żeby nie dać(skączyły się,itp) jeśli klient się nie upomni to nie dostanieKierowniczk a brała sobie co miesiąc jeden tester tak poprostu,wcześniej ona pracowała w innej drogerji tam pracownicy specialnie niszczyli opakowania/same kosmetyki żeby to przecenić i kupić po bardzo nizkiej cenie.

Tych próbek dostają naprawdę multum,i nie mówcie że jeśli jakaś nieuczciwa klientka wysępi pare próbek ,to dla innej zabraknie, ich braknie z innego powodu

Kto miał jakieś sumienie brał parę próbek dla siebie,a kto nie miał ten wynosił dużo i sprzedawał właśnie na allegro-próbki,miniprodukty, kosmetyczki,wszystko jak leci
kalina121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-02, 00:22   #236
Migdał
Rozeznanie
 
Avatar Migdał
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 572
Dot.: Próbki w sephorze

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
Ja jeździłam po wielu, przy okazji bo wiedziałam,że jakbym wchodziła do tej samej Sephory co drugi dzień i mówiła, że ten zapach jednak na mojej skórze się nie sprawdza i prosiłabym o coś innego do przetestowania, to zostałabym potraktowana jak wyłudzaczka próbek którą nie jestem. A szkoda, bo w sumie nie powinno sie mieć takich oporów jeśli naprawdę się czegoś konkretnego szuka.
no właśnie na tym polega cała ironia sytuacji- że ludziom uczciwym jest głupio Dla pocieszenia dodam, że nie wszędzie jest tak źle. Apteka internetowa, w której robię zakupy (pielegnacja), zawsze dodaje do mojej paczki mnóstwo gratisów i próbek- im się jakoś to opłaca robić
Migdał jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-02, 00:25   #237
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Próbki w sephorze

Cytat:
Napisane przez Migdał Pokaż wiadomość
no właśnie na tym polega cała ironia sytuacji- że ludziom uczciwym jest głupio Dla pocieszenia dodam, że nie wszędzie jest tak źle. Apteka internetowa, w której robię zakupy (pielegnacja), zawsze dodaje do mojej paczki mnóstwo gratisów i próbek- im się jakoś to opłaca robić
Fakt. Mi też zawsze dają sporo próbek do zakupów w internecie. Moja ulubiona daje mi czasem nawet kosmetyczki z miniaturami. Co jak na krajowe standardy, jest niemal luksusem.
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-02, 00:27   #238
zizou
Zakorzenienie
 
Avatar zizou
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: dzikie południe
Wiadomości: 13 682
Dot.: Próbki w sephorze

Cytat:
Napisane przez iustitia Pokaż wiadomość
Zachwalacie wszystko, co za granicą - myślicie, że Amerykanka miałaby problem w podejściu do ekspedientki ze słowami "Dzień dobry, jestem zainteresowana tym podkładem, jak pani sądzi, będzie dobry dla takiej i takiej cery? Nie ma pani nic przeciwko, żebym wzięła mają próbkę i wypróbowała w świetle dziennym?" Tak więc, dziewczyny, Wy róznież nie miejcie oporów, sądzę, że kiedy zaczniemy traktować wszystkich, także przysłowiowe panie z Sephory jak ludzi, partnerów do dyskusji, to sytuacja będzie zdrowa i świat trochę lepszy
amerykanka amerykance nie rowna
ja zawsze jestem usmiechnieta i mila, swoje nastawienie zmieniam dopiero po kilku slowach zamienionych z obsluga - bywam wtedy zlosliwa lub zwyczajnie niemila [jak Kuba Bogu tak Bog Kubie, takie zycie ]

w hamerykanskim sklepie firmowym EL ja tylko ogladalam, nic poza sztandardowym 'halo' na wejsciu nie powiedzialam. krecilam sie przy polkach kiedy podeszla do mnie pani z siatka probek

Cytat:
Napisane przez zetafon Pokaż wiadomość
ja tak omijam sephore na florianskiej,bo nie lubie tamtej obslugi ktorej sie nic nie chce robic.ale to tylko moje zdanie.
ja bardzo lubie sephore na florianskiej, zwlaszcza kiedy skacze wokol mnie pan seforianek zawsze zostane tam swietnie obsluzona i obdarowana spora iloscia probek/giftow. i niewazne, czy mam na sobie dzinsy i kurtke sportowa czy szpile i pracowy stroj [a w innym sklepie sieci pani mi wprost powiedziala, ze po co mi probka skoro i tak mnie nie stac - mialam wtedy na sobie stroj bardzo sportowy i abrdzo, rzeklabym, nastolatkowy - nie zostalam potraktowana powaznie i juz tam nie zagladam].
__________________
Przemoknięte serca miast
I tylko ty i ja szczęśliwi tym dniem
Bo choć zapomniał o nas świat
Mokrzy od stóp do głow nie tracimy nadziei

Edytowane przez zizou
Czas edycji: 2009-01-02 o 00:29
zizou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-02, 00:28   #239
iustitia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lizbona
Wiadomości: 1 881
Dot.: Próbki w sephorze

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Zależy która Skąd mam wiedzieć
Tylko problem polega na tym, że w naszych perfumeriach często klientkom odmawia się zrobienia próbki choć o to proszą uprzejmie i z uśmiechem.
Niektóre ekspedientki stosują sobie tylko znane kryteria, wciągając często bogu ducha winne klientki do grona "naciągaczek" i próbkożerczych potworów.
Kochana, kiedy spotykasz się z taką sytuacją to trzeba poskarżyć się na obsługę szefowi sklepu (oni zwykle nie widzą swoich pracownic w akcji i jedynym źródłem informacji o ich pracy są klietki) a jeśli nic się nie zmieni w tej perfumerii iść do innej. I tak do skutku. Bo mamy prawo zostawiając pieniądze u nich wymagać dobrej, miłej i profesjonalnej obsługi, ale trzeba przy tym pamiętać, żeby wszystko było w życzliwej atmosferze i nie przeistaczać się w królową, która płaci i wymaga. Szacunek musi iść z obu stron, uważam, że takie zakupy powinny być współpracą i dialogiem.
iustitia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-02, 00:28   #240
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Próbki w sephorze

Cytat:
Napisane przez kalina121 Pokaż wiadomość
Moja znajoma (razem kiedyś studiowaliśmy)pracuje od paru lat w Sephorze,opowiadała mi co się tam dzieje.Pracownicy biorą próbki ile i jakie chcą,do tego często są gratisy(za zakup powyżej iluśtam zł tusz/kosmetyczka/miniprodukt itp )często klient nie dostaje tego gratisa,dziewczyny wymyślają 100 powodów żeby nie dać(skączyły się,itp) jeśli klient się nie upomni to nie dostanieKierowniczk a brała sobie co miesiąc jeden tester tak poprostu,wcześniej ona pracowała w innej drogerji tam pracownicy specialnie niszczyli opakowania/same kosmetyki żeby to przecenić i kupić po bardzo nizkiej cenie.

Tych próbek dostają naprawdę multum,i nie mówcie że jeśli jakaś nieuczciwa klientka wysępi pare próbek ,to dla innej zabraknie, ich braknie z innego powodu

Kto miał jakieś sumienie brał parę próbek dla siebie,a kto nie miał ten wynosił dużo i sprzedawał właśnie na allegro-próbki,miniprodukty, kosmetyczki,wszystko jak leci
Ja też uważam, że jeśli brakuje próbek dla klientek to nie dlatego, że je wzieła inna klientka "wyłudzaczka".

Każdy może iść i poprosić o próbkę jeśli chce wypróbować produkt. Po to są próbki. I nie jest zadaniem pracownika sklepu oceniać klientkę dlaczego chce tą próbkę otrzymać, czy ją stać czy ją nie stać.

sine.ira może napisać gdzie robisz zakupy w necie
__________________

Edytowane przez iizabelaa
Czas edycji: 2009-01-02 o 00:34
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:05.