Jakie kwasy i filtry dla mnie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-02, 18:12   #1
nerikka
Raczkowanie
 
Avatar nerikka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 235

Jakie kwasy i filtry dla mnie?


Czytałam wiele wątkow na tym forum i podziwiam wasza wiedze, gdyż sama czuje sie kompletnie zielona i zagubiona wsrod tych wszystkich nazw róznistych specyfikow .
Chcialabym zaczac stosowac cos na oczyszczenie skory (zaskorniki), pozbyc sie przebarwien, wzmocnic naczynka oraz zaczac stosowac jakies filtry odpowiednie do mojej cery.
Mam 22 lata i cere mieszana. Zaskorniki pojawiaja sie w strefie T szczegolnie na brodzie i nosie :/, mam tez rozszerzone pory (na nosie szczegolnie brrr). Wokol nosa mam tez popękane naczynka (kruche naczynia to juz u mnie dziedziczne... babcia ma, mama ma, mam i ja ). Na mojej cerze w strefie T robi sie tez wiele przebrawien, jedne nawet schodza same (strrasznie dlugo) inne chyba mnie za bardzo polubily, bo nie schodza wcale :p.
Dodam, ze od dwoch miesięcy stosuje maseczke apsirynowa, (ale dziala tak srednio) i zamowilam sobie nawet probke filtra LA ROCHE-POSAY Anthelios XL Aqua-Lait (od czegoś trza zaczac ).
Bardzo prosze o pomoc, chcialabym w koncu kiedyś miec ladną cerę Mam już dosc borykania sie ze wszystkimi mozliwymi problemami skórnymi...
oczywiscie jesli jakichś ważnych informacji nie zamiescilam, to zwracajcie mi uwage, uzupełnie

Dodaje jeszcze kremy jakie stosuje:
na dzien Olay hydro-żel,
na noc Garnier regenerujący do cery mieszanej.
nerikka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-02, 18:40   #2
Mallutka
Zadomowienie
 
Avatar Mallutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 136
Dot.: Prośba - jakie kwasy i filtry dla mnie?

hej, ekspertem niestety nie jestem ale jesli chodzi o kwasy do cery naczynkowej i zarazem tlustej to azealinowy (Acne Derm, Skinorem) albo BHA (maseczka z aspiryny, tonik z BHA domowej roboty albo Effaclar K). A szukanie filtra do cery mieszanej, coz...

ja uzywam Emulsji Avene ma 2 zasadnicze plusy: moge sobie na nia klasc wszystko + niesamowicie nawilza. Ale zeby nie bylo w zyciu za latwo to ma tez minusy: daje ona u mnie efekt smalcowego glow+ ciezka jest. Musisz chyba sama probowac
Mallutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-02, 18:49   #3
nerikka
Raczkowanie
 
Avatar nerikka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 235
Dot.: Prośba - jakie kwasy i filtry dla mnie?

Cytat:
Napisane przez Mallutka Pokaż wiadomość
hej, ekspertem niestety nie jestem ale jesli chodzi o kwasy do cery naczynkowej i zarazem tlustej to azealinowy (Acne Derm, Skinorem) albo BHA (maseczka z aspiryny, tonik z BHA domowej roboty albo Effaclar K).
Dzieki wielkie za zainteresowanie . Wlasnie sie nad AD i Skinorem zastanawialam, a jeszcze wyczytalam, ze sa dostepne bez recepty wiec to tez plus (tylko nie wiem jak z cena )

Cytat:
Napisane przez Mallutka Pokaż wiadomość
A szukanie filtra do cery mieszanej, coz..

ja uzywam Emulsji Avene ma 2 zasadnicze plusy: moge sobie na nia klasc wszystko + niesamowicie nawilza. Ale zeby nie bylo w zyciu za latwo to ma tez minusy: daje ona u mnie efekt smalcowego glow+ ciezka jest. Musisz chyba sama probowac
No z tym filtrem to mam troche obaw i schizow . Czytalam recenzje na KWC i sie zalamalam... dlatego na razie zamawiam probki. Ale dzieki za sugestie Avene, w zasadzie za ta "smalcowa powloke" wstepnie ją odrzucilam, ale chyba lepiej sie dowiedziec na wlasnej skorze jak to jest naprawde, wiec tez sobie probke sprawie (no chyba, ze LRP okaze sie doskonaly , w co jakos watpie )
nerikka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-02, 18:54   #4
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Prośba - jakie kwasy i filtry dla mnie?

Cytat:
Napisane przez nerikka Pokaż wiadomość
Dzieki wielkie za zainteresowanie . Wlasnie sie nad AD i Skinorem zastanawialam, a jeszcze wyczytalam, ze sa dostepne bez recepty wiec to tez plus (tylko nie wiem jak z cena )


No z tym filtrem to mam troche obaw i schizow . Czytalam recenzje na KWC i sie zalamalam... dlatego na razie zamawiam probki. Ale dzieki za sugestie Avene, w zasadzie za ta "smalcowa powloke" wstepnie ją odrzucilam, ale chyba lepiej sie dowiedziec na wlasnej skorze jak to jest naprawde, wiec tez sobie probke sprawie (no chyba, ze LRP okaze sie doskonaly , w co jakos watpie )

Acne poniżej 20 zł za 20 g,a Skinoren powyżej 30-35 zł za 30 g

Jaki LRP zamówiłaś?
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-02, 19:07   #5
Mallutka
Zadomowienie
 
Avatar Mallutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 136
Dot.: Prośba - jakie kwasy i filtry dla mnie?

nerikka nie odrzucaj Avenetki, bo z tego co wiem to ona sluzy wielu tlustocerowca (oczywiscie mowa tu o emulsji) + jezeli cie AD lub inny kwas podrazni to ona jest naprawne lagodzaca
Mallutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-02, 21:40   #6
nerikka
Raczkowanie
 
Avatar nerikka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 235
Dot.: Prośba - jakie kwasy i filtry dla mnie?

Natii4 - Dzieki za cennik . Zamowilam filtr LRP Anthelios XL Aqua-Lait 50+ . Wyczytalam, ze jest lekki i nie zatyka porow ani nie powoduje powstawania zaskornikow, to mnie w sumie przekonalo, bo duzo czytalam o tym, ze te wszystkie filtry takie ciezkie są ale czego to sie nie robi...

Mallutka - pewnie, ze wyprobuje Avene, oczywiscie najpierw zapoluje na probki
nerikka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-03, 07:35   #7
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Prośba - jakie kwasy i filtry dla mnie?

Cytat:
Napisane przez nerikka Pokaż wiadomość
Natii4 - Dzieki za cennik . Zamowilam filtr LRP Anthelios XL Aqua-Lait 50+ . Wyczytalam, ze jest lekki i nie zatyka porow ani nie powoduje powstawania zaskornikow, to mnie w sumie przekonalo, bo duzo czytalam o tym, ze te wszystkie filtry takie ciezkie są ale czego to sie nie robi...

Ponoć bardzo fajny,ja osobiście stosuję LPR Anthelios Fluide Extreme 50+ i jestem zadowolona.Też to nie jest żaden tłuścioch, płynna konsystencja,szybko się wchłania, człowiek nie świeci się jak latarnia morska Problem jest tylko z ceną,ale jak na razie na Allegro można upolować starszy odpowiednik tego filtra,czyli SPF 60.
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-05, 14:49   #8
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Prośba - jakie kwasy i filtry dla mnie?

dla mnie Aqua-Lait był za ciężki... to sprawa indywidualna
na naczynka - Diroseal - wzmocni naczynka, a jako pochodna wit. A będzie działał rozjaśniająco na przebarwienia.
kwasy bezpieczne dla cery naczynkowej zostały już wyżej wymienione.
piszesz, że używasz od 2 mies. maseczki aspirynowej, a filtrami zaczęłaś się interesować dopiero teraz? nie rób tak kwasy to zawsze = używanie filtrów, inaczej narażasz się na nowe przebarwienia.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-05, 18:41   #9
nerikka
Raczkowanie
 
Avatar nerikka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 235
Dot.: Prośba - jakie kwasy i filtry dla mnie?

Cytat:
Napisane przez justa79 Pokaż wiadomość
dla mnie Aqua-Lait był za ciężki... to sprawa indywidualna
na naczynka - Diroseal - wzmocni naczynka, a jako pochodna wit. A będzie działał rozjaśniająco na przebarwienia.
kwasy bezpieczne dla cery naczynkowej zostały już wyżej wymienione.
piszesz, że używasz od 2 mies. maseczki aspirynowej, a filtrami zaczęłaś się interesować dopiero teraz? nie rób tak kwasy to zawsze = używanie filtrów, inaczej narażasz się na nowe przebarwienia.
Coz, nie mialam jeszcze wtedy pojecia o koniecznosci uzywaniu filtrow . I tak cud, ze cera mi sie rozjasnila a nowych przebarwien nie ma. Moze gdybym wczesniej zalozyla ten watek uniknelabym takiego postepowania.
Teraz czekam na przyjscie filtrow i wtedy znow wroce do maseczki aspirynowej.
A z tym Dirosealem, to chyba na razie sprawie sobie probki.
Dzieki za pomoc
nerikka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-07, 10:39   #10
nerikka
Raczkowanie
 
Avatar nerikka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 235
Dot.: Prośba - jakie kwasy i filtry dla mnie?

Dostalam wczoraj probki Antheliosa i dzis wlasnie nalozylam. Tyle, ze mnie zmrozilo jak przeczytalam o szkodaliwosci filtrow, gdy naklada sie ich nieodpowiednia, za cienka warstwe... no to jaka ta warstwa ma w koncu byc? Cala jedna 5 ml probke mam wykorzystac za jednym razem? Zbankrutuje. Ratujcie.
Czy oprocz nalozenia Antheliosa (bo na razie przy nim zostane) rano, powinnam nakladac go jeszcze potem w ciagu dnia, np. na uczelni??? Jakos mi to nie pasuje, ale rozne rzeczy tu czytalam :/.
I jeszcze pytanie-czy mam uzywac pod filtr mojego hydro-zelu Olay'a?
Blagam odpowiedzcie , moze to naiwne i dla was glupie pytania, ale dla mnie poczatkujacej, BARDZO ważne!

Edytowane przez nerikka
Czas edycji: 2006-10-07 o 11:13
nerikka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-07, 11:35   #11
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Prośba - jakie kwasy i filtry dla mnie?

Na twarz naklada sie 1,8 ml filtra, a nie 5 ml. Nie wiem czy w ogole by Ci sie to udalo

Bardzo dobrze gdy uda ci sie w ciagu dnia znowu nalozyc filtr. Jednak wiele osob tego nie robi, bo ma np. makijaz, lub siedzi w pracy itp. W takiej sytuacji wazne jest nie dotykac twarzy palcami, zeby tego filtra nie zetrzec.

Pod filtr nie trzeba nakladac zadnego nawilzacza, sam filtr powinien wystarczyc. Zalecany jest natomiast krem z wit. C np. Active C LRP, lub mozna samemu sobie ukrecic serum z wit. C.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-07, 11:50   #12
nerikka
Raczkowanie
 
Avatar nerikka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 235
Dot.: Prośba - jakie kwasy i filtry dla mnie?

Cytat:
Napisane przez Weronisia Pokaż wiadomość
Na twarz naklada sie 1,8 ml filtra, a nie 5 ml. Nie wiem czy w ogole by Ci sie to udalo
Hehe, z tym nakladaniem 5 ml, to w sumie byla troche ironia ale wiadomo, dla takich nieobeznancow jak ja, wszystko jest możliwe . Dzieki za sprostowanie .
A jesli chodzi o krem z wit C... coz LRP widze, ze jest strasznie drogi nawet na Allegro, wiec pozostaje mi serum z wit C tylko czy chodzi o ta, z tego przepisu: http://mazidla.com/index.php?option=...id=80&Itemid=2 ?... Weronisiu dzieki .

Edytowane przez nerikka
Czas edycji: 2006-10-07 o 14:11
nerikka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-07, 20:39   #13
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Prośba - jakie kwasy i filtry dla mnie?

ten kremi Olay możesz śmiało nakładac pod filtr, bo o ile się nie myle ma silikony w składzie dzięki którym lepiej będzie się wchłaniał filtr ( tak przynajmniej twierdzą znawczynie - sama nie sprawdzałam)
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-08, 09:29   #14
nerikka
Raczkowanie
 
Avatar nerikka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 235
Dot.: Prośba - jakie kwasy i filtry dla mnie?

Cytat:
Napisane przez Nikita-v Pokaż wiadomość
ten kremi Olay możesz śmiało nakładac pod filtr, bo o ile się nie myle ma silikony w składzie dzięki którym lepiej będzie się wchłaniał filtr ( tak przynajmniej twierdzą znawczynie - sama nie sprawdzałam)
Hm, to dobrze jesli tak jest , przynajmniej moj hydro-zel sie nie zmarnuje , szybko sie wchlania i jest lekki a ja mam troche odwodniona cere, a wzimie jest taka przesuszona od tego centralnego ogrzewania . Sprobuje go nalozyc pod Antka i zobacze jak bedzie.
A propos makijazu, uzywam podkladu Max Factora Lasting Performance, wprawdzie tylko na brode, ale zawsze cus. Zastanawialam sie dzis nakladajac go, czy nie naruszam filtrow? Czytalam watek o makijazu na filtr i widze, ze wiekszosc z was stosuje podklad, ale czytalam tez, ze po nalozeniu filtru nie wolno buzki dotykac, a przy nakladaniu podkladu to jest nieuniknione wiec jak to w koncu jest? (troche trudno nie dotykac paszczy, czasem cos zaswedzi i jak tu sie powstrzymac? ) Zaznacze, ze aplikacja podkladu przebiegla bez negatywnych efektow typu luszczenie sie podkladu etc wiec wnioskuje, ze wszystko jest OK. Nalozylam go kilka minut po filtrze, tak "na czuja", bo dokladnie to nie wiem za bardzo ile powinno sie odczekac...
Uzylam tez skrobii dla zmatowienia. Afekt bladosci twarzy mi nie przeszkadza, jedyne co mnie irytuje to fakt, ze sie juz nawet grzywke boje rozpuscic, bo a nuz cos rozetra wlosy. Oczywiscie zdaje sobie sprawe, ze filtr wchlania sie w skore, a tam nic mu nie grozi, ale mimo to... ech , moze i jestem przewrazliwiona ale to moj pierwszy raz z filtrami i musze przywyknac do tej zmiany .
nerikka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-08, 09:50   #15
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Prośba - jakie kwasy i filtry dla mnie?

Cytat:
Max Factora Lasting Performance
Tego podkładu nie możesz używać na Antka, którego własnie testujesz, gdyż ten filtr zawiera Parsol, a twój podkład zawiera talk lub mike.
Zajrzyj do przyklejonego wątku "Podkłady i pudry "niegryzące się" z filtrem

a jeśli bedzisz używać juz podkładu bez talkowego odczekaj 15-20 minut po nałozeniu filtru zeby dobrze wchłoną się w skórę, a pózniej staraj się raczej wklepywać delikatnie puder niż wcierać, wtedy mniej zetrzesz filtr
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-08, 13:50   #16
nerikka
Raczkowanie
 
Avatar nerikka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 235
Dot.: Prośba - jakie kwasy i filtry dla mnie?

Cytat:
Napisane przez Nikita-v Pokaż wiadomość
Tego podkładu nie możesz używać na Antka,
Wnioskuje, ze na zaden inny filtr też nie moge go stosowac?
A jesli chodzi o zmiane podkladu, to myslalam o kolastynie Satin make-up, ma dobre recenzje, jest z zalozenia matujaca i niedroga, chyba powinna byc ok? Tylko gdzie ja dostac w Kraku...

Edytowane przez nerikka
Czas edycji: 2006-10-08 o 14:35
nerikka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-08, 16:34   #17
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Prośba - jakie kwasy i filtry dla mnie?

Cytat:
Napisane przez nerikka Pokaż wiadomość
Wnioskuje, ze na zaden inny filtr też nie moge go stosowac?
mozesz na filtry Avene (te w pomaranczowych opakowaniach), bo nie maja w swoim skladzie filtra Parsol 1798, ktory latwo ulega destabilizacji pod wplywem innych filtrow, talku, miki, tlenkow ...
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-09, 18:29   #18
nerikka
Raczkowanie
 
Avatar nerikka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 235
Dot.: Prośba - jakie kwasy i filtry dla mnie?

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
mozesz na filtry Avene (te w pomaranczowych opakowaniach), bo nie maja w swoim skladzie filtra Parsol 1798, ktory latwo ulega destabilizacji pod wplywem innych filtrow, talku, miki, tlenkow ...
Dzieki za wyczerpujaca informacje .

Mam jeszcze wazne pytanie odnosnie demakijażu. Nie wiem czy dobrze robie zmywajac filtr i skrobie mleczkiem do demakijazu Garniera, tym jasnozielonym, do cery normalnej i mieszanej. Wczoraj nim zmylam i bylo OK, a dzis po takim zabiegu dostalam jakichs czerwonych, swedzacych plam na twarzy . Moze to wina zle dobranych kosmetykow, a moze zupelnie cos innego. Ale mimo wszystko pilnie prosze specjalistki o rade , bo juz sama nie wiem, co stosowac, a co nie...
Dodam, ze stosuje tez tonik garniera, rowniez ten zielony.
nerikka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-09, 20:21   #19
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Prośba - jakie kwasy i filtry dla mnie?

Cytat:
Napisane przez nerikka Pokaż wiadomość
Dzieki za wyczerpujaca informacje .

Mam jeszcze wazne pytanie odnosnie demakijażu. Nie wiem czy dobrze robie zmywajac filtr i skrobie mleczkiem do demakijazu Garniera, tym jasnozielonym, do cery normalnej i mieszanej. Wczoraj nim zmylam i bylo OK, a dzis po takim zabiegu dostalam jakichs czerwonych, swedzacych plam na twarzy . Moze to wina zle dobranych kosmetykow, a moze zupelnie cos innego. Ale mimo wszystko pilnie prosze specjalistki o rade , bo juz sama nie wiem, co stosowac, a co nie...
Dodam, ze stosuje tez tonik garniera, rowniez ten zielony.
Nie wiem czy mleczko garniera jest w stanie zmyc skrobie i filtr, to po pirewsze. a po drugie, z tego co pamietam ono podraznialo mi skore, takze istnieje mozliwosc ze Ty tez teraz tego doswiadczasz. Proponuje zmywac filtr i skrobie płynem micelarnym i/albo zelem do mycia buzi- raz na dzien mozna umyc twarz woda i zelem [a skrobie ciezko zmyc...]
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-09, 20:28   #20
nerikka
Raczkowanie
 
Avatar nerikka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 235
Dot.: Prośba - jakie kwasy i filtry dla mnie?

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Nie wiem czy mleczko garniera jest w stanie zmyc skrobie i filtr, to po pirewsze. a po drugie, z tego co pamietam ono podraznialo mi skore, takze istnieje mozliwosc ze Ty tez teraz tego doswiadczasz. Proponuje zmywac filtr i skrobie płynem micelarnym i/albo zelem do mycia buzi- raz na dzien mozna umyc twarz woda i zelem [a skrobie ciezko zmyc...]
Dzieki za odpowiedz, wlasnie ta skrobia strasznie zle schodzi z mleczkiem, zuzylam na demakijaż tyle waty, ze podziekuje . Ale zel Garniera z tej serii co mleczko chyba nie bedzie zly?
nerikka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-09, 20:36   #21
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Prośba - jakie kwasy i filtry dla mnie?

Cytat:
Napisane przez nerikka Pokaż wiadomość
Dzieki za odpowiedz, wlasnie ta skrobia strasznie zle schodzi z mleczkiem, zuzylam na demakijaż tyle waty, ze podziekuje . Ale zel Garniera z tej serii co mleczko chyba nie bedzie zly?
Hmm..zelu nie mialam, ale obawiam sie ze on jest napakowany detergentami [sls-y w skladzie] i moze wysuszac skore. Na BK mamy podpieta liste zeli bez slsów - moze wybierzesz cos dla siebie.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-09, 20:37   #22
nerikka
Raczkowanie
 
Avatar nerikka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 235
Dot.: Prośba - jakie kwasy i filtry dla mnie?

Wlasnie znalazlam ta liste żelow i faktycznie nie ma tam Garniera. Bede musiala poszukac czegos z listy. Dzieki za pomoc
nerikka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-09, 20:44   #23
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Prośba - jakie kwasy i filtry dla mnie?

Cytat:
Napisane przez nerikka Pokaż wiadomość
Wlasnie znalazlam ta liste żelow i faktycznie nie ma tam Garniera. Bede musiala poszukac czegos z listy. Dzieki za pomoc

Prosze bardzo
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 07:08   #24
nerikka
Raczkowanie
 
Avatar nerikka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 235
Dot.: Prośba - jakie kwasy i filtry dla mnie?

Jeszcze jedno pytanko . Czy to zle, ze na razie nie uzywam serum z wit C? (czaekam na przyplyw gotowki, zeby sobie kupic te wszystkie niezbedniki) Czy jest to powazna sprawa, czy nic mi nie bedzie te kilka dni bez serum?
nerikka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 07:13   #25
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Prośba - jakie kwasy i filtry dla mnie?

Cytat:
Napisane przez nerikka Pokaż wiadomość
Jeszcze jedno pytanko . Czy to zle, ze na razie nie uzywam serum z wit C? (czaekam na przyplyw gotowki, zeby sobie kupic te wszystkie niezbedniki) Czy jest to powazna sprawa, czy nic mi nie bedzie te kilka dni bez serum?
Oczywiscie ze nie! Serum z wit C to dodatkowa opcja, a nie przymus! Niektore wizazanki o oliwkowych cerach wcale nie stosuje wit C bo nie chca rozjasnic swojej cery. Spokojnie Nerikka
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 07:39   #26
nerikka
Raczkowanie
 
Avatar nerikka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 235
Dot.: Prośba - jakie kwasy i filtry dla mnie?

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Oczywiscie ze nie! Serum z wit C to dodatkowa opcja, a nie przymus! Niektore wizazanki o oliwkowych cerach wcale nie stosuje wit C bo nie chca rozjasnic swojej cery. Spokojnie Nerikka
Ja bardzo chce rozjasnic, ale to nie teraz . W kazdym razie dzieki za uspokojenie
Czy moge uzywac korektora Lumene Cover Stick? Nie wiem czy nie zaszkodzi filtrowi, bo nigdzie nie moge znalezc jego skladu...

Edytowane przez nerikka
Czas edycji: 2006-10-10 o 16:46
nerikka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 07:54   #27
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Prośba - jakie kwasy i filtry dla mnie?

Cytat:
Napisane przez nerikka Pokaż wiadomość
Ja bardzo chce rozjasnic, ale to nie teraz . W kazdym razie dzieki za uspokojenie
Czy moge uzywac korektora Lumene Cover Stick? Nie wiem czy nie zaszkodzi filtrowi, bo nigdzie nie moge znalezc jego skladu...

Jaki masz filtr? Jesli avene to smiało mozesz uzywac korektora na filtr. Jesli inny - to dopiero na przyskrobiowana twarz.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 10:19   #28
maszka5
Raczkowanie
 
Avatar maszka5
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 284
Dot.: Prośba - jakie kwasy i filtry dla mnie?

dziewczyny pomóżcie za pare dni dostane lysanel -zamówiłam na allegro ale zabradzo nieznam sie na tych wszystkich filtrach,a dostep do kom mam tylko w pracy wiec zabardzo niemam czasu zeby dokładnie zagłębic sie w tym wszystkim.Prosze zebyscie doradziły mi jakiego filtra-firma mam uzywac przy stosowaniu kwasów,i czym je zmywac bo z tego co zdązyłam przeczytac cięzko sie je zmywa ale nawet niewiem dlaczego
maszka5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 12:03   #29
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Prośba - jakie kwasy i filtry dla mnie?

maszka, nie da się komuś doradzić jednego najlepszego filtra, bo każdemu pasuje co innego. naprawdę nie ma innej metody niż testowanie na własnej skórze. jeśli masz czas, to czytaj opinie o filtrach w KWC. masz cerę normalną, więc powinnaś mieć mniejszy problem z doborem filtra niż np. posiadaczki cery mieszanej czy tłustej. jedyne, co mogę doradzić na 100% to to, że filtr musi być fotostabilny, a takie mają w ofercie firmy Avene, Bioderma, La Roche Posay, Vichy, SVR, Iwostin Solecrin. nie napisałaś, czy wolisz, aby filtr był lekki, nawilżający, bezalkoholowy...

co do zmywania:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=120550
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 13:20   #30
foxina
Rozeznanie
 
Avatar foxina
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 908
Dot.: Prośba - jakie kwasy i filtry dla mnie?

Polecam płyn micearny! Dobrze oczyszcza skórę z resztek filtra,skrobii, bez problemów radzi sobie z demakijażem oczu, nie podraznia skóry.

Ja używam Bioderma Sensibio i jestem naprawde zadowolona:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...recenzja=99124

Dziewczyny na wizazu polecają też La Roche-Posey:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=6134
foxina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:44.