Blizny potrądzikowe/trądzik-jak usunąć przebarwienia- WĄTEK ZBIORCZY - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-06-26, 18:58   #31
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Blizny

Doradzi i fachowo oczyści cerę [img]icons/icon7.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-28, 17:08   #32
Iker
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 87
Re: blizny po trądziku

zabieg u lekarza dermatologa z kwasami owocowymi kosztuje ok 100 zł. jeden ale uważam, że naprawdę warto na to wydać pieniadze bo różnica w wyglądzie cery jest duża.
Iker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-28, 17:46   #33
Iker
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 87
Re: jak załatwić blizny po pryszczach?

Pani Beatko czy mogła by pani napisać ocś więcej o Polskim pilingu ziołowym Jadwiga? ile kosztuje, jak taki zabieg wygląda?Pytałam się o niego w różnych gabinetach kosmetycznych ale nigdzie go nie robią.
Iker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-28, 17:55   #34
Iker
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 87
Re: blizny

Czy polski piling ziołowy wykonują kosmetyczki czy lekarze dermatolodzy?Jak długo twarz goi się po takim zabiegu i czy mozna go przeprowadzać latem?
Iker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-30, 11:22   #35
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: blizny

Wydaje mi sie ze zadne kremy nie pomoga. Ja mialam blizne i pozbylam sie jej laserem. To troche trwa zanim zupelnie zniknie, ale to dobry i pewniejszy sposob. Mialam tez naczynka krwionosne popekane na nogach i tez laserem mi wypalili. Najlepiej zrob to jednak na jesien, bo ja np nie moglam w lato sie opalac. To nic nie boli prawie, i trwa krotko. Czasem trzeba powtorzyc ale jest ok.
damian napisał(a):
> jak pozbyć się blizn, jakich kosmetyków muszę używać, blizny po trądziku

damian napisał(a):
> jak pozbyć się blizn, jakich kosmetyków muszę używać, blizny po trądziku
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-03, 10:15   #36
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Blizny

Mam bardzo poważny problem! Mam tłustą cerę. Poroszerzane i pozatykane pory. Często też mam krosty, które rozdrapuję i powstają strupy. Je też zdrapuję. W efekcie wydląda to tak jak bym miała "dziury" w buzi. Błagam prosze mi poradzić co mam robić!!!!
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-03, 10:26   #37
zlosliwiec
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: Blizny

Znam jedną obywatelkę, która jak się zaczyna denerwować, to drapie co się tylko da na buzi. Efekt przypomina krajobraz po bitwie...

Wiem, że ona od czasu do czasu stara się po prostu PILNOWAĆ, łapki precz od buziaka. Jak chcesz się podrapać, przysiądź sobie te drapaki i tak siedź do bólu [img]icons/icon12.gif[/img]
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2002-08-03, 10:43   #38
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: Blizny

oj Zło jak Ty coś wymyślisz [img]icons/icon7.gif[/img] [img]icons/icon7.gif[/img] [img]icons/icon20.gif[/img] [img]icons/icon25.gif[/img]

Goryla! jedna z dziewczyn polecała jakąś maseczkę wulkaniczną czy coś takiego - sprawdź posty z ostatniego tygodnia]
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-16, 22:36   #39
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Przebarwienia potrądzikowe

Dziewczęta!! Mam pytanie co do domowych sposobów pozbycia się przebarwień po trądziku przy użyciu preperatu Eris - czy ktoś o nim słyszał? czy warto kupić? działa? Pozdrowienia [img]icons/icon7.gif[/img]
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kr_wy_pr.jpg (21,7 KB, 245 załadowań)
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-17, 09:18   #40
Zuziaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 6
Re: Przebarwienia potrądzikowe

Jeżeli chodzi o przebarwienia potrądzikowe, to polecałabym raczej z tej samej serii(Pharmaceris S) "Preparat Salicylowy". Delikatnie złuszcza, więc niewielkie przebarwienia pozapalne znikają. Wypróbowałam i polecam!
Zuziaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-17, 10:40   #41
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: Przebarwienia potrądzikowe

I jeden i drugi preperat warto wypróbować na początek - są bardzo łagodne. W moim przypadku preparat wybielający nie sprawdził się, ale może trzeba większej wytwałości; zobacz oceny w KW!
Preparat salicylowy moim zdaniem przyspiesza gojenie plam (blizn) po wypryskach, ale jeśli w takim miejscu powstanie zmiana pigmentacyjna - jest nieskuteczny.
Prawdę mówiąc, pierwszym skutecznym środkiem na te plamy okazały się zabiegi w gabinecie (ultradźwięki + specjalna ampułka do cery problemowej) - niestety 1 zabieg 120 zł. Za to efekt widoczny jest natychmiast, po pierwszym zabiegu - ich liczbę można dostosować do skali problemu. Dodam, że zastosowanie ultradźwięków wydaje się zwiększać skuteczność normalnych kosmetyków pielęgnacyjnych (ja obserwuję taki efekt przez około tydzien po zabiegu).
__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2002-08-17, 13:57   #42
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Przebarwienia potrądzikowe

Obecnie używam Effeclar K, więc już mam kurację złuszczającą. W sumie nie wiem,czy nie po Effeclar K mam takie przebarwienia-może jest zbyt silny dla mojej cery i tylko podrażnia blizny po wypryskach,sama nie wiem co mam robić.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-18, 08:06   #43
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Przebarwienia potrądzikowe

Łatwo się przekonać, czy Effaclar drażni. Po prostu przez kilka dni omijaj blizny podczas nakładania go na twarz i obserwuj, czy jest jakaś zmiana w ich wyglądzie.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-13, 10:35   #44
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Zabiegi na usunięcie przebarwień potrądzikowych

mam przebarwienia i czerwone ślady po trądziku, aha dodam jeszcze, że na mojej skórze są niewielkie ilości blizenek, jaki zabieg powinnam wybrać, żeby się tego pozbyć?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-13, 10:59   #45
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: przebarwienia po trądziku

Na złuszczanie.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-13, 11:19   #46
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: przebarwienia po trądziku

Może też pomóc mikrodermabrazja na najnowszych aparatach - ale szczerze mówiąc, nie wiem co Ci polecić. Pewne jest, ze częśc gabinetów kosmetycznych będzie cię namawiać na złuszczanie (obojętne jaka metoda), a to może okazać się nieskuteczne. Nie wiem, czy postepują tak z chęci zdobycia klienta (zabiegi są kosztowne) czy z braku doświadczenia. Lekarz, który wykonuje takie zabiegi, zapewne nie poleci Ci gabinetu kosmetycznego. I jest w tym sporo racji - wykonując zabiegi u lekarza powinnaś mieć większe poczucie bezpieczeństwa. Pewnie nie muszę dodawać, że to także kosztuje. Najlepszym rozwiązaniem wydaje mi się konsultacja co najmniej 2 doświadczonych dermatologów specjalizujących się w leczeniu trądziku. Bez tego nie wybieraj się na żadne zabiegi [img]icons/icon7.gif[/img]
P.S. Nowe metody mikrodermabrazji wydaja się bardzo obiecujące, szczególnie w leczeniu blizn potradzikowych. Szkoda, że dermatolodzy mają o nich znikomą, lub wręcz zerowa wiedzę. Mnie też brakuje na ten temat rzetelnej informacji. Może znajdzie się ktoś, kto napisze artykuł ???
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-17, 12:16   #47
monisia_c
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 37
Przebarwienia po pryszczach...

Mam cerę mieszaną, z tłustą strefą T. Dzięki Bogu nie mam mocnych wykwitów, ale są dosyć regularne. Najczęściej pojedyncze na brodzie lub na nosie. Niestety pryszczyki zaczęły ostatnio zostawiać po sobie ślady w postaci zaczerwienienia, które nie schodzi TYGODNIAMI. Robi się dzięki temu coraz więcej jasnoczerwonych plamek na brodzie, a mam jasną karnację. Co robić??? Używam dobrego kremu matującego, który mnie nie uczula (Garnier), twarz oczyszczam Physiogel, na pryszcze stosuję Dalacin T lub Differin. Pomocy!
monisia_c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-23, 23:43   #48
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Przebarwienia po pryszczach

Mam ten sam problem : Podobno trzeba to złuszczac, dlatego diferin powinien pomóc ( mi trochę pomaga) Poza tym podobno rowniez nie mozna opalac, ale teraz jesien wiec problem z glowy [img]icons/icon7.gif[/img]Poza tym innego cudownego srodka nie spotkałam.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-24, 21:51   #49
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Przebarwienia po pryszczach

Hej, ja również mam ten problem, czyli blizny, słyszałam o złuszczaniu kwasami owocowymi w salonie kosmetycznym, wicie coś na ten temat, czy któraś z was poddała sie temu zabiegowi i czy to jest naprawde skuteczne? Bardzo mi zalezy na odpowiedzi, mam juz dosyc tych okropnych blizn,
z góry dzięki
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2002-09-25, 07:41   #50
Yola
Wtajemniczenie
 
Avatar Yola
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 2 893
GG do Yola
Re: Przebarwienia po pryszczach

Pisałam kiedyś o tym, wkleję może [img]icons/icon7.gif[/img]

>Jeżeli chodzi i eksfoliację kwasami Aha, ja jestem po 10 -ciu zabiegach. Na początku byłam wniebowzięta, ale jeżeli chodzi o blizny po trądziku nie spłyciły sie za bardzo. Koloryt lekko się wyrównał i skóra była ciut gładsza. Po trzech miesiącach stan mojej cery wydaje mi się taki jak przedtem.
Odradzam zabieg kwasami przy rozszerzonych naczynkach - źle wpływa na ich stan.
Z tego co widziałam na forum są inne bardziej skuteczne zabiegi - ziołowy peeling Jadwigi, blue-peel ...
Z moich doświadczeń- eksfoliacja kwasami przynosi podobne efekty co używanie Effaklaru K, więc lepiej zaopatrzyć się w ten kremik.<
__________________

Yola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-26, 08:59   #51
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Przebarwienia po pryszczach

Dużo dobrego słyszałam na temat kremu Effaclar K. Planuję go wypróbować jeszcze w tym tygodniu. Tymczasem skusiłam się na proponowaną na forum maseczkę z białka i cytryny... i efekt jest fantastyczny. Przebarwienia faktycznie się rozjaśniły!
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-20, 20:25   #52
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Blizny-co z tym zrobić?

Jak zlikwidować blizny pozapalne, po trądziku?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-21, 01:39   #53
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Blizny-co z tym zrobić?

Możesz wypróbować maść Cepan.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-21, 12:07   #54
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Blizny-co z tym zrobić?

Miałam już Cepan i nic nie pomógł, nabawiłam się tylko dzięki niemu nowych krost.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-23, 08:12   #55
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: Blizny-co z tym zrobić?

Jeśli trądzik jest wyleczony to pora na zmniejszanie blizn i przebarwień. Możesz wybrać łagodniejsze zabiegi w gabinecie kosmetycznym (peeling AHA, BHA, AFA lub peeling ziołowy) , możesz też zdecydować się na zabiegi w gabinecie dermatologicznym , również polegające na złusczaniu naskórka lub zabiegi laserem.Wybór jest duży - koszty zabiegów niestety też , trzeba mieć też cierpliwość - to nie jest tak ,że zrobisz jeden zabieg i już jest efekt. Domowymi sposobami nie zlikwidujesz blizn.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-21, 11:04   #56
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
PRZEBARWIENIA:((((((((((

MAM przebarwienia po zaskórnikach ,na czole((((czy znacie jakieś kremy(może wybielające),pudry które likiwidują ten problem?????
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-22, 18:11   #57
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: PRZEBARWIENIA:((((((((((

Olunia, przede wszystkim stosuj kremy z filtrami, bo będzie gorzej (nie chcę Cię straszyć, ale takie sa moje doświadczenia). Po drugie uzbrój się w cierpliwość. Powinnaś szukać preparatów zawierających hydrochinon, kwas kojowy, ewentualnie wyciągi roślinne. Jeśli dobrze rozumiem własne dotychczasowe doświadczenia, to większość z nich działa tak, że zmniejsza aktywność komórek produkujących melaninę; a więc istniejące komórki muszą wywędrować z głębi skóry na wierzch, zostać złuszczone, a nowe się nie utworzyć (nie wytworzyć przebarwień). Wymaga to co najmniej pół roku regularnego stosowania preparatu i jednocześnie blokera UV. Ja dopiero zaczęłam stosować takie środki, nie mogę wiele powiedzieć o skutkach; jesli wierzyć opinii znajomej, to osiągnęła skutek (likwidacja przebarwienia) po 2 czy 3 miesiącach stosowania serum odbarwiającego Lieraca Correcteur Anti-Taches. Używam go obecnie, ale dopiero od 6 tygodni i jeszcze nie odważę sie robić Ci nadzieji.
powodzenia
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-06, 21:38   #58
Dolly
Zakorzenienie
 
Avatar Dolly
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 721
GG do Dolly
zel na blizny... skuteczny

Poradźcie mi jaką maść czy żel skuteczną na blizny (takie zaczerwienione) po strupkach po pryszczach?
Bardzo proszę o pomoc
Z góry dziękuję [img]icons/icon7.gif[/img]
__________________
kocham tą piosenkę http://www.youtube.com/watch?v=BboBncMCpws
...bo w końcu to przez nią w euforii złamałam nogę tańcząc
Dolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-06, 21:44   #59
zlosliwiec
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: zel na blizny... skuteczny

Myślę, że nikt się tak na tym nie zna jak właśnie dr Jankowiak z forum Medycyna Estetyczna [img]icons/icon7.gif[/img]

Polecam zadać to pytanie właśnie tam (<a href=http://www.wizaz.pl/w-agora/index.php?bn=ogloszenia_m edycynaestetyczna>link</a>)

[img]icons/icon35.gif[/img]
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-07, 08:11   #60
Justyna
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: zel na blizny... skuteczny

Temat był wielokrotnie poruszany, możesz poszukać starych wątków przy pomocy wyszukiwarki.
W skrócie: można stosować kwasy lub któryś ze srodków na blizny: Cepan, Contractubex, Alcepalan, Tointex...
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-22 13:51:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:04.