nauka w liceum poza domem - warto? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-28, 21:38   #31
Schocolatkee
Raczkowanie
 
Avatar Schocolatkee
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Parczew
Wiadomości: 201
Send a message via Skype™ to Schocolatkee
Dot.: nauka w liceum poza domem - warto?

Ja również się zastanawiam nad wyborem LO... Mogę iść do LO w swojej miejscowości , w którym raczej nie ma wysokiego poziomu... bo przyjmują wszystkich jak leci. Dla tego wybieram sie tam w ostateczności... Jest jeszcze LO w miasteczku ok 8 km od mojej miejscowości. Cieszy się dobrą opinią jesi chodzi o przygotowanie do matury (np. w tym roku tylko jedna osoba nie zdała) ale podobno nauczyciele nie są zbyt ciekawi... Liczy się czyjaś pozycja społeczna itp. wtedy lepiej cię traktują ...
Ostatnio zastanawiałam się czy nie wybrac się do Lublina... to 80 km od domu..
I nie wiem... Czy dojeżdzać codziennie, stać na przystankach i marznać w zimie... czy iść do Lublina i mieszkać w internacie... Obawiam się też , że mieszkając w internacie nie miała bym mobilizacji do nauki...
__________________
Too much love will kill You.


Mateusz Ziólko

Schocolatkee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-28, 22:29   #32
kr0pka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 447
Dot.: nauka w liceum poza domem - warto?

Cytat:
Napisane przez Schocolatkee Pokaż wiadomość
Ja również się zastanawiam nad wyborem LO... Mogę iść do LO w swojej miejscowości , w którym raczej nie ma wysokiego poziomu... bo przyjmują wszystkich jak leci. Dla tego wybieram sie tam w ostateczności... Jest jeszcze LO w miasteczku ok 8 km od mojej miejscowości. Cieszy się dobrą opinią jesi chodzi o przygotowanie do matury (np. w tym roku tylko jedna osoba nie zdała) ale podobno nauczyciele nie są zbyt ciekawi... Liczy się czyjaś pozycja społeczna itp. wtedy lepiej cię traktują ...
Ostatnio zastanawiałam się czy nie wybrac się do Lublina... to 80 km od domu..
I nie wiem... Czy dojeżdzać codziennie, stać na przystankach i marznać w zimie... czy iść do Lublina i mieszkać w internacie... Obawiam się też , że mieszkając w internacie nie miała bym mobilizacji do nauki...
Moja kuzynka jest w identycznej sytuacji, za rok konczy gimnazjum i również mieszka ok.150 km od Lublina i chce się tam wybrać.
__________________





Lewy pas, gaz i płynę..
kr0pka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-28, 22:36   #33
Buskowianka
Zadomowienie
 
Avatar Buskowianka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Busko Zdrój/Kraków
Wiadomości: 1 068
Dot.: nauka w liceum poza domem - warto?

U mnie dojeżdżanie odpada bo to jest 2 godziny autobusem. Pozostaje tylko internat, a tu nie wiadomo na jakie współlokatorki trafisz. Ja nigdy nie stracę mobilizacji do nauki Po prostu nie zasnę jak wiem że się nie nauczyłam na następny dzień
__________________
Buskowianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-28, 22:41   #34
winyl
Zakorzenienie
 
Avatar winyl
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Gdn
Wiadomości: 8 404
Dot.: nauka w liceum poza domem - warto?

Ja mogę powiedzieć, że u mnie w klasie wyścigu szczurów nie ma, w szkole też czegoś takiego nie zauważyłam. Racja, są źli nauczyciele, ale są też tak genialni, że zapomina się o tych pierwszych .
__________________



XOXO
winyl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-28, 22:50   #35
kr0pka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 447
Dot.: nauka w liceum poza domem - warto?

Cytat:
Napisane przez Buskowianka Pokaż wiadomość
U mnie dojeżdżanie odpada bo to jest 2 godziny autobusem. Pozostaje tylko internat, a tu nie wiadomo na jakie współlokatorki trafisz. Ja nigdy nie stracę mobilizacji do nauki Po prostu nie zasnę jak wiem że się nie nauczyłam na następny dzień
A stancja?
Zawsze można trafić na jakąś miłą starszą Panią, która może wynająć kawalerkę
__________________





Lewy pas, gaz i płynę..
kr0pka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-28, 23:01   #36
Schocolatkee
Raczkowanie
 
Avatar Schocolatkee
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Parczew
Wiadomości: 201
Send a message via Skype™ to Schocolatkee
Dot.: nauka w liceum poza domem - warto?

Cytat:
Napisane przez kr0pka Pokaż wiadomość
A stancja?
Zawsze można trafić na jakąś miłą starszą Panią, która może wynająć kawalerkę
No niby tak, ale za stancje płaci się więcej niż za internat.

A starsza pani - na pozór miła i uprzejma - może okazać się jak z tego filmu "jak zniszczyć pania jakąs tam "
__________________
Too much love will kill You.


Mateusz Ziólko

Schocolatkee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-28, 23:04   #37
kr0pka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 447
Dot.: nauka w liceum poza domem - warto?

Wątpię, żeby takie babki istniały, zresztą po wynajęciu nie mają prawie nic do powiedzenia.
Myślę też, że ceny wynajęcia wahają się w granicach 200-400 zł.
__________________





Lewy pas, gaz i płynę..
kr0pka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-28, 23:24   #38
winyl
Zakorzenienie
 
Avatar winyl
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Gdn
Wiadomości: 8 404
Dot.: nauka w liceum poza domem - warto?

Cytat:
Napisane przez Schocolatkee Pokaż wiadomość
No niby tak, ale za stancje płaci się więcej niż za internat.

A starsza pani - na pozór miła i uprzejma - może okazać się jak z tego filmu "jak zniszczyć pania jakąs tam "
A może "starsza pani musi zniknąć" ??
__________________



XOXO
winyl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-28, 23:54   #39
kejti1987
Raczkowanie
 
Avatar kejti1987
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kalisz/Warszawa
Wiadomości: 203
Dot.: nauka w liceum poza domem - warto?

Moim zdaniem wyjeżdżanie do innego miasta do liceum to chyba ostatnimi czasy jakaś moda. Jestem jeszcze w stanie zrozumieć, kiedy jest faktycznie to jedno liceum z tragicznym poziomem. Ale.. obecnie studiuję, skończyłam liceum w moim mieście, które było średnie. Dostałam się na jedną z najlepszych uczelni w Polsce (nie chwaląc się;>) bez problemu. Są tu osoby, które np. z Gdańska przyjechały do LO w Warszawie, ze względu na domniemany wyższy poziom, ale są też osoby chodzące do liceów w Pcimiu Dolnym - żadna różnica. To wszystko zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Leniowi nie pomoże najlepsze liceum, a osoba zdolna i pracowita da sobie radę nawet w gorszym liceum. A teraz, kiedy rozmawiam z osobami, które wyjechały, one same mówią, że przez to straciły bardzo kontakt z rodzicami. Nie jest to regułą, ale raczej powszechnie spotykane. Zależy, jakie są Twoje priorytety. Ja cieszę się, że nie musiałam wyjeżdżać z domku i mogłam pobyć z rodzicami Pewnie usłyszę zaraz, że nie nauczyłam się przez to samodzielności itd. ale nie - jestem teraz samodzielna i cieszę się, że mieszkałam z nimi tak długo, bo pewnie więcej mi się to nie zdarzy.
__________________
- Cicho! .. bo nie słyszę..
- Czego nie słyszysz?
- Ciszy..
kejti1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 04:35   #40
OdlotowoxD
Przyczajenie
 
Avatar OdlotowoxD
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 19
Dot.: nauka w liceum poza domem - warto?

cześć ja dopiero będę szła za rok do liceum, ale już od dawna myślę o Krakowie, z tym, że mam do niego trochę bliżej około 45 km jeżeli masz możliwość [chodzi mi o to że rodzice zgodzą sie płacić za wszystko tam dla Ciebie] to jedź i nie myśl nawet o tym czy to zdala od domu czy nie, bo Kraków jest miastem gdzie łatwo nawiązać kontakt z ludzmi, wiec nie boj sie, ze nikogo nie poznasz a mysle ze juz w tym wieku raczej nie bedziesz odczuwac tesknoty za rodzicami bo ja np kiedy mysle o moim pojsciu do liceum to spokojnie sobie wyobrazam, to ze nie bedzie mamy taty :P poza tym im szybciej sie usamodzielnimy tym latwiej bedzie nam potem gdziekolwiek wyjechac.
ja znam jedno liceum [zamierzone :P] nazywa sie jezykowe nr VI, gdzie nauka przedmiotow odbywa sie w jezykach obcych .
Pozdrawiam
OdlotowoxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 08:00   #41
201607280909
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 014
Dot.: nauka w liceum poza domem - warto?

moim zdaniem, jeśli komuś zależy to i po słabszym liceum może zdac świetnie maturę.

ja mieszkam 120km od Wawy i również rozważałam taką możliwosc, jednak ostatecznie zrezygnowałam. nie chcialam zegnac się jeszcze z domem, mialam wielu przyjaciol w moim miescie, nie bylam gotowa na usamodzielnienie sie. zamiast wydawac dodatkowych pieniedzy na moje utrzymanie rodzice w 3 klasie zafundowali mi korepetycje u bardzo dobrych nauczycieli i mimo, iz moja szkola nie miala super poziomu to dostalam sie na najlepszy wydzial w kraju, jesli chodzi o moj kierunek.
201607280909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-29, 08:28   #42
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: nauka w liceum poza domem - warto?

Cytat:
Napisane przez OdlotowoxD Pokaż wiadomość
ja znam jedno liceum [zamierzone :P] nazywa sie jezykowe nr VI, gdzie nauka przedmiotow odbywa sie w jezykach obcych .
ooo moje liceum idziesz do wykladowki angielskiej czy hiszpanskiej? bo tylko w tych dwoch lekcje sa w obcych jezykach. reszta klas jest calkowicie normalna poza tym, ze jest chyba wiecej godzin jezykow niz w innych liceach. no i prawie kazda klasa jedzie na wymiane - polecam w mojej klasie byly dodatkowo co roku obozy jezykowe - tez bardzo milo wspominam

a co do tego czy warto. trzeba mierzyc swoje sily... bo jesli masz codziennie sie dolowac, bo rodzice daleko to lepiej sobie odpuscic. ale jesli traktujesz to jako szanse to polecam jak najbardziej. moja siostra wyjechala do liceum nie do innego miasta tylko panstwa. rodzicow widziala na swieta i w przerwach miedzysemestralnych. a teraz uwaza, ze to najlepsze co moglo ja spotkac w zyciu.
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 09:34   #43
Daiana
Zakorzenienie
 
Avatar Daiana
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 828
Dot.: nauka w liceum poza domem - warto?

Cytat:
Napisane przez Buskowianka Pokaż wiadomość
U mnie dojeżdżanie odpada bo to jest 2 godziny autobusem. Pozostaje tylko internat, a tu nie wiadomo na jakie współlokatorki trafisz. Ja nigdy nie stracę mobilizacji do nauki Po prostu nie zasnę jak wiem że się nie nauczyłam na następny dzień
Hah wiesz, mój brat mieszka w ktakowie, matka mnie tam wygania za rok do LO :O chcę iść, ale nie chcę zostawić przyjaciółki... ale jeśli tylko bd mogła to pojade... może będę mieszkać w internaccie, może u brata, nieistotne, bo wiem, że mam liceum na dobrym poziomie i w dodatku z rozszerzonym, wykładowym francuskim, którym posługuję się od taaaaakieeeeeeeego brzdąca :P
__________________
Daiana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 10:26   #44
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: nauka w liceum poza domem - warto?

Cytat:
Napisane przez Daiana Pokaż wiadomość
w dodatku z rozszerzonym, wykładowym francuskim, którym posługuję się od taaaaakieeeeeeeego brzdąca :P
czyzby XVII LO?
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 11:15   #45
Daiana
Zakorzenienie
 
Avatar Daiana
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 828
Dot.: nauka w liceum poza domem - warto?

Cytat:
Napisane przez lain Pokaż wiadomość
czyzby XVII LO?
Tak
__________________
Daiana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 12:54   #46
OdlotowoxD
Przyczajenie
 
Avatar OdlotowoxD
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 19
Dot.: nauka w liceum poza domem - warto?

"ooo moje liceum idziesz do wykladowki angielskiej czy hiszpanskiej? bo tylko w tych dwoch lekcje sa w obcych jezykach. reszta klas jest calkowicie normalna poza tym, ze jest chyba wiecej godzin jezykow niz w innych liceach. no i prawie kazda klasa jedzie na wymiane - polecam w mojej klasie byly dodatkowo co roku obozy jezykowe - tez bardzo milo wspominam " napisała Lain
[sorry nie wiem czemu cytat nie wyszedł ]

wlasnie takie liceum jest tez w bielsku bialej [chodzi mi o ang.], tam mam blizej, ale i tak bym musiala zamieszkac w akademiku bo jezeli chodzi o krakow to minusem jest to, ze tam sa wyzsze ceny. aha i sprostuje ja tez mam ta miejscowosc 80 km od domu ;P nie wiem czemu wczesniej napisalam 45, niewazne
słuchajcie wiem, ze jezeli ktos jest dobry to wybije sie z kadego liceum, ale tu nie o to chodzi jakie kto z nas ma umiejetnosci, chodzi o szkole jacy sa nauczyciele, uczniowie, juz nawet nie chodzi czasem o poziom, ale o atmosfere rowniez. poza tym warto jechac do jakiejs szkoly jezeli da Wam ona mozliwosc rozwiniecia swoich zainteresowan - ja np chce jechac do bielska, bo oprocz dobrego jezykowa liceum, bede tam chodzic na lekcje tanca- co jest moja pasja
wlasnie dla tych powodow lepiej jest tez opuscisz dom, moze troche egoistyczne podejscie, ale przeciez nie mozemy chodzic do szkoly, ktora jest blizej z mysla "a jeszcze nie bede opuszczac rodzicow", bo przeciez musimy sie rozwijac, ze tak powiem i realizowac swoje cele

Edytowane przez OdlotowoxD
Czas edycji: 2008-08-29 o 17:09
OdlotowoxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 15:28   #47
Buskowianka
Zadomowienie
 
Avatar Buskowianka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Busko Zdrój/Kraków
Wiadomości: 1 068
Dot.: nauka w liceum poza domem - warto?

Zgodzę się z moją poprzedniczką Mieszkam w małym mieście i tu nawet nie ma mowy o rozwijaniu swoich zainteresowań Właśnie jedynym powodem, który by mnie tu zatrzymał to rodzice, bo to w końcu ostatnie 3 lata w domu i trochę mi szkoda.
__________________
Buskowianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 17:12   #48
OdlotowoxD
Przyczajenie
 
Avatar OdlotowoxD
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 19
Dot.: nauka w liceum poza domem - warto?

no ja Ciebie rozumiem, ze na pewno troche zal ich opuszczac, ale kiedys to sie i tak stanie, a lepiej dla Ciebie, bo bedziesz mogla realizowac swoje zainteresowania, moze ajkies marzenia.
ja troche sie boje i jest mi przykro, ze potrace kontakty z moimi przyjaciolmi, mam tutaj pare super kumpelek i obawiam sie, ze nasze wiezy sa za kruche aby przetrwaly "znajomosc na odleglosc", co prawda bede przyjezdzac do domu, ale noo kurcze nie wiem... mam jeszcze rok, ale juz jestem ukierunkowana na szkole gdzies z dala, bo te blisko mnie nie spelniaja oczekiwan :/
OdlotowoxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 17:18   #49
Buskowianka
Zadomowienie
 
Avatar Buskowianka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Busko Zdrój/Kraków
Wiadomości: 1 068
Dot.: nauka w liceum poza domem - warto?

U mnie jest tak samo Kiedy rozpatrzyłam sobie wszystkie za i przeciw, to oczywiście dużo więcej było tych przeciw. Allee nie się co martwić, mamy jeszcze rok W ogóle ja się popytam, bo możliwe, że ktoś z mojego miasta tez by szedł. Z kimś zawsze raźniej
__________________
Buskowianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-29, 17:56   #50
Arethaf
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dziki Zachód :)
Wiadomości: 2 838
Dot.: nauka w liceum poza domem - warto?

Cytat:
Napisane przez kejti1987 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem wyjeżdżanie do innego miasta do liceum to chyba ostatnimi czasy jakaś moda. Jestem jeszcze w stanie zrozumieć, kiedy jest faktycznie to jedno liceum z tragicznym poziomem. Ale.. obecnie studiuję, skończyłam liceum w moim mieście, które było średnie. Dostałam się na jedną z najlepszych uczelni w Polsce (nie chwaląc się;>) bez problemu. Są tu osoby, które np. z Gdańska przyjechały do LO w Warszawie, ze względu na domniemany wyższy poziom, ale są też osoby chodzące do liceów w Pcimiu Dolnym - żadna różnica. To wszystko zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Leniowi nie pomoże najlepsze liceum, a osoba zdolna i pracowita da sobie radę nawet w gorszym liceum. A teraz, kiedy rozmawiam z osobami, które wyjechały, one same mówią, że przez to straciły bardzo kontakt z rodzicami. Nie jest to regułą, ale raczej powszechnie spotykane. Zależy, jakie są Twoje priorytety. Ja cieszę się, że nie musiałam wyjeżdżać z domku i mogłam pobyć z rodzicami Pewnie usłyszę zaraz, że nie nauczyłam się przez to samodzielności itd. ale nie - jestem teraz samodzielna i cieszę się, że mieszkałam z nimi tak długo, bo pewnie więcej mi się to nie zdarzy.
No nie wiem, u mnie w mieście jest liceum, w którym poziom biologii jest wysoki, chemii niski, a fizyki uczy nauczyciel, u którego 99% nie rozumie materiału. To co, mam bulić za korki? Wolę iść poza dom.
__________________
Jeszcze: 4 3 2 1 kg

Przewijam się przez palce czasu,
plączę się w zdradzieckie supły.
Czasami pękam, bo mnie przerywa
niecierpliwość życia.
Arethaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-31, 21:29   #51
Buskowianka
Zadomowienie
 
Avatar Buskowianka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Busko Zdrój/Kraków
Wiadomości: 1 068
Dot.: nauka w liceum poza domem - warto?

Dziewczyny, a znacie może w pobliżu VI lo jakieś internaty?
__________________
Buskowianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 00:49   #52
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: nauka w liceum poza domem - warto?

W poblizu VI najblizsza jest chyba slawetna bursa dla dziewczat na al. Focha
niestety wiekszosc internatow jest dalej od centrum (a VI LO jest na Kazimierzu, wiec calkiem scisle centrum). Moje kolezanki mieszkaly jeszcze w internacie na Grochowej, na Kamińskiego, a znajomi TZa w internacie Zespolu Szkol Lacznosci na Monte Cassino. blizej chyba raczej niczego nie ma.
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 16:32   #53
Buskowianka
Zadomowienie
 
Avatar Buskowianka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Busko Zdrój/Kraków
Wiadomości: 1 068
Dot.: nauka w liceum poza domem - warto?

Dzięki za odpowiedź
__________________
Buskowianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 16:54   #54
blacksheep969
Raczkowanie
 
Avatar blacksheep969
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 155
Dot.: nauka w liceum poza domem - warto?

no... jest jeszcze internat sióstr Prezentek:P na Smoleńsku bodajże:P
blacksheep969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 17:23   #55
OdlotowoxD
Przyczajenie
 
Avatar OdlotowoxD
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 19
Dot.: nauka w liceum poza domem - warto?

hmm, a pomyślcie też, że to niekoniecznie musi być internat, mozna wynając z kims mieszkanie, mysle, ze byloby lepiej sie uczyc w "domu" z paroma np 2 lokatorami niz w akademiku, gdzie masz wrazenie, ze jest zamieszanie czasem halas [no wiecie ilosc osob], co prawda tam to lepiej jest bo od razu jest sie w szkole, ale z drugiej strony ma sie mniej prywatnosci. kurde plusy i minusy sa po jednej i po drugiej str :P ale ja jednak wolalabym wynajmowac mieszkanie

buzka
OdlotowoxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 19:08   #56
blacksheep969
Raczkowanie
 
Avatar blacksheep969
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 155
Dot.: nauka w liceum poza domem - warto?

Cytat:
Napisane przez OdlotowoxD Pokaż wiadomość
co prawda tam to lepiej jest bo od razu jest sie w szkole,

szkoły już nie maja swoich internatów.

czasem faktycznie nie dało się wytrzymać... ale w mojej bursie, obok była biblioteka pedagogiczna, więc w kryzysowych sytuacjach chodziłam się uczyć do tamtejszej czytelni, gdzie było naprawdę cichuteńko.

co do mieszkania-fajna sprawa, ale myslę, ze tak od 2 klasy, kiedy juz jest sie usamodzielnionym lekko i nie tak bardzo zagubionym.

no i mieszkając w bursie-masz wyzywienie... sniadania, obiady, kolacje..;]
blacksheep969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 19:55   #57
Buskowianka
Zadomowienie
 
Avatar Buskowianka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Busko Zdrój/Kraków
Wiadomości: 1 068
Dot.: nauka w liceum poza domem - warto?

Również myślałam o mieszkaniu, ale właśnie od drugiej klasy
__________________
Buskowianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 20:35   #58
Daiana
Zakorzenienie
 
Avatar Daiana
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 828
Dot.: nauka w liceum poza domem - warto?

Cytat:
Napisane przez Buskowianka Pokaż wiadomość
Również myślałam o mieszkaniu, ale właśnie od drugiej klasy
i to byłby chyba najlepszy pomysł.
Wiesz, to liceum, które podawałaś ma forum zapytaj ich tam o internaty, niektórzy na pewno też są przyjezdni i mieszkali lub mieszkają w owym ^^ chyba, ze już pytałaś tam

http://www.vilo.krakow.pl/forum/view...65e0c8bb54e998
__________________
Daiana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-06, 20:45   #59
Buskowianka
Zadomowienie
 
Avatar Buskowianka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Busko Zdrój/Kraków
Wiadomości: 1 068
Dot.: nauka w liceum poza domem - warto?

Dzięki dziewczyny za odpowiedzi A znacie może jeszcze jakieś internaty nie daleko I lo ?

Sorki, że wasz tak męcze
__________________
Buskowianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-06, 21:19   #60
Nija_
Zakorzenienie
 
Avatar Nija_
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 209
Dot.: nauka w liceum poza domem - warto?

Ale co do mieszkania poza domem na czas liceum, w wynajętym mieszkaniu, to nie wiem czy tak można... Myślę tutaj o sytuacji, że w wynajmowanym mieszkaniu mieszkałyby tylko osoby niepełnoletnie, bez obecności kogoś dorosłego.
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
Nija_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:37.