Naturalne mydła i mydełka :) - Strona 74 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-30, 21:51   #2191
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez phenomena Pokaż wiadomość
Dzięki za sugestię
Na kwc naczytałam się pozytywnych opinii na temat savon noir i od pewnego czasu czaje się na jego zakup. Potrzebuję go do mycia twarzy. Moja skóra jest bardzo sucha, z tendencja do powstawania skórek na nosie, naczynkowa. Nie używam więc peelingów mechanicznych. Słyszałam, że sv działa jak peeling enzymatyczny, no i nie wysusza skóry.
Na helfach sprzedają sv z firmy royal alepp za 19zł. Może takie byłoby ok? Albo skoczę do orqanique, chociaż ceny tam są pewnie wyższe..
Warto spróbować tego sn z Helfy Ponoć Kessę też warto mieć, choć to bardziej do ciała ta rękawica
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-30, 22:11   #2192
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Jeśli szukasz czegoś tańszego od oryginału, to radzę zwrócić uwagę na ten żel, obecnie go używam: http://www.helfy.pl/zel-do-kapieli-a...glinka-red-mud
Jest na bazie oliwy, są różne warianty, nie tylko z glinką, naturalne, uniwersalne, tańsze, przyjemniejsze w użyciu i ładniej pachnące od gluta jakim jest Savon Noir, a działanie mają podobne, używam go do twarzy, oczyszcza bardzo dobrze, super wydajny, w moim przypadku spisuje się lepiej od wielu mydeł, jakie miałam i dla jasności, nie zawiera detergentów, to jest mydło naturalne, tylko w płynie, jedynie na końcu składu ma coconut glucoside.
Radzę rzucić okiem na skład. Twierdzenie, że żel "zawiera wyłącznie naturalne składniki roślinne" jest najzwyklejszym kłamstwem. Zastanawiam się, czy ten produkt posiada odpowiednią dokumentację (z oceną bezpieczeństwa) wymaganą w UE. Bronidox może tworzyć nitrozaminy z aminami i amidami, a w składzie jest etanoloamid. Takich połączeń powinno się unikać w kosmetykach. Osobiście nie sięgnęłabym po ten produkt.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-30, 22:23   #2193
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Radzę rzucić okiem na skład. Twierdzenie, że żel "zawiera wyłącznie naturalne składniki roślinne" jest najzwyklejszym kłamstwem. Zastanawiam się, czy ten produkt posiada odpowiednią dokumentację (z oceną bezpieczeństwa) wymaganą w UE. Bronidox może tworzyć nitrozaminy z aminami i amidami, a w składzie jest etanoloamid. Takich połączeń powinno się unikać w kosmetykach. Osobiście nie sięgnęłabym po ten produkt.
dziękuję za informację. Możesz jednak sprecyzować, komu konkretnie zarzucasz kłamstwo?
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-31, 01:06   #2194
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
dziękuję za informację. Możesz jednak sprecyzować, komu konkretnie zarzucasz kłamstwo?
Cytat pochodzi z opisu na stronie Helfów (dystrybutor). Na opakowaniu też bzdura - "100% naturalny".

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-12-31 o 12:35
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-31, 10:26   #2195
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Ponadto manipulacją jest określanie mydła naturalnym, skoro mydło jak zdecydowana wiekszość surfaktantów jest produktem jakiejs syntezy - tu reakcji naturalnego tłuszczu z absolutnie nieroslinnym i także syntetycznym NaOH. Mydło więc jest syntetyczne(z perspektywy produkcji) lub pochodzenia naturalno-syntetycznego (z perspektywy substratów). Rózne dziewczyny już o tym nie raz pisały.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-31, 11:03   #2196
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Cytat pochodzi z opisu na stronie dystrybutora: http://www.alepp.pl/zel-szampon-glinka-beloun (skopiowany przez Helfy). Na opakowaniu też bzdura - "100% naturalny".
To rzeczywiście nadużycie i to nie małe, nawet jeśli kosmetyk jest naturalny i certyfikowany to nie musi zawierać 100% składników pochodzenia naturalnego, najczęściej tańsze produkty mają ich 92-97% i nikt nad tym nie ubolewa, w takim razie jest to ewidentne przekłamanie producenta. Strasznie się tym składnikiem zmartwiłam, bo rzeczywiście jest to substancja bardzo kontrowersyjna, nawet w nienaturalnych kosmetykach, ale okazuje się, że mam jeszcze starą wersję tego żelu i ona go nie zawiera na szczęście. Szkoda, że tak przekabacili skład. Podaję link do mojej wersji, tam jest podane inci. Czy mogłabyś zerknąć, czy jest w miarę w porządku?
http://agulkowepole.blogspot.com/201...ka-beloun.html
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 18:59   #2197
_moCCa_
Rozeznanie
 
Avatar _moCCa_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 691
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Witam wszystkie fanki naturalnych mydeł

Mam dylemat, bo znalazłam ostatnio w sklepie fajnie wyglądające mydła, tanie, tylko nie wiem czy skład jest warty kupowania, pomożecie?

1. Sodium Palmate, Sodium Palm Kernelate, Aqua, Glycerin, Sorbitol, Palm Acid, Palm Kernel Acid, Kaolin, Propylene Glycol, Fucus Vesiculosus Extract, Potassium Iodide, Argilla, Parfum, Tetrasodium EDTA, Tetrasodium Etidronate

2. Sodium Palmate, Sodium Palm Kernelate, Aqua, Sulfur, Palm Acid, Palm Kernel Acid, Sodium Chloride, Sweet Almond Oil, Glycerin, Tetrasodium EDTA, Tetrasodium Etidronate

3. Sodium Palmate, Sodium Palm Kernelate, Aqua, Pinus Palustris Tar, Palm Acid, Glycerin, Palm Kernel Acid, Sodium Chloride, Tetrasodium EDTA, Tetrasodium Etidronate, CI 77266 (Black 2)

Pytałam już na wątku "Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV" ale tam od wczoraj cisza, dziewczyny tylko wysyłają składy do rozszyfrowania, więc pomyślałam, że może tutaj doradzicie Kupować?
__________________
_moCCa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-19, 19:05   #2198
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez _moCCa_ Pokaż wiadomość
Witam wszystkie fanki naturalnych mydeł

Mam dylemat, bo znalazłam ostatnio w sklepie fajnie wyglądające mydła, tanie, tylko nie wiem czy skład jest warty kupowania, pomożecie?

1. Sodium Palmate, Sodium Palm Kernelate, Aqua, Glycerin, Sorbitol, Palm Acid, Palm Kernel Acid, Kaolin, Propylene Glycol, Fucus Vesiculosus Extract, Potassium Iodide, Argilla, Parfum, Tetrasodium EDTA, Tetrasodium Etidronate

2. Sodium Palmate, Sodium Palm Kernelate, Aqua, Sulfur, Palm Acid, Palm Kernel Acid, Sodium Chloride, Sweet Almond Oil, Glycerin, Tetrasodium EDTA, Tetrasodium Etidronate

3. Sodium Palmate, Sodium Palm Kernelate, Aqua, Pinus Palustris Tar, Palm Acid, Glycerin, Palm Kernel Acid, Sodium Chloride, Tetrasodium EDTA, Tetrasodium Etidronate, CI 77266 (Black 2)

Pytałam już na wątku "Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV" ale tam od wczoraj cisza, dziewczyny tylko wysyłają składy do rozszyfrowania, więc pomyślałam, że może tutaj doradzicie Kupować?
Powiedzmy, że są prawie naturalne, kupować, tylko ten pierwszy ma glikol propylenowy, jego można sobie odpuścić.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 19:14   #2199
_moCCa_
Rozeznanie
 
Avatar _moCCa_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 691
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Powiedzmy, że są prawie naturalne, kupować, tylko ten pierwszy ma glikol propylenowy, jego można sobie odpuścić.
Dziękuje bardzo za szybką odpowiedź
__________________
_moCCa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 17:59   #2200
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

No i konserwanty przez co naturalne nie sa, ale jesli on cie nie podrazniaja a mydla nie wysuszaja to waro wyprobowac. ja takie prawie naturalone z konserwantami mam od Nesti Dante. Pielegnacyjnie nie ustepuja prawdziwym naturalnym, chodz patrzac na sklad to oczywiscie sklad drogeryjnych mydel jak te twoje.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 18:25   #2201
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
No i konserwanty przez co naturalne nie sa, ale jesli on cie nie podrazniaja a mydla nie wysuszaja to waro wyprobowac. ja takie prawie naturalone z konserwantami mam od Nesti Dante. Pielegnacyjnie nie ustepuja prawdziwym naturalnym, chodz patrzac na sklad to oczywiscie sklad drogeryjnych mydel jak te twoje.
Hm, moim zdaniem bardzo trudno dostac w drogerii mydła o takim składzie w dodatku tanio, przynajmniej u nas. W Polsce to chyba tylko mydło szare Barwy i Alterra się kwalifikują.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-20, 20:44   #2202
_moCCa_
Rozeznanie
 
Avatar _moCCa_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 691
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Hm, moim zdaniem bardzo trudno dostac w drogerii mydła o takim składzie w dodatku tanio, przynajmniej u nas. W Polsce to chyba tylko mydło szare Barwy i Alterra się kwalifikują.
Właśnie głównie dlatego mnie zainteresowały, bo za każde zapłaciłam ok 4 zł , gdyby były droższe to bym się raczej nie skusiła, tylko zamówiła jakieś z lepszym składem
__________________
_moCCa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-23, 17:04   #2203
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Macie jakieś doświadczenie z perfumowanymi mydłami marsylskimi? Wypatrzyłam je na biolanderze i oczywiście już mi kilka chodzi po głowie: konwalia, piżmo, fiołkowe
Zastanawiam się czy takie perfumowane nadal są dobre do twarzy? Czy do ciała, a twarz lepiej myć zwykłym marsylskim?
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-23, 17:26   #2204
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość
Macie jakieś doświadczenie z perfumowanymi mydłami marsylskimi? Wypatrzyłam je na biolanderze i oczywiście już mi kilka chodzi po głowie: konwalia, piżmo, fiołkowe
Zastanawiam się czy takie perfumowane nadal są dobre do twarzy? Czy do ciała, a twarz lepiej myć zwykłym marsylskim?
Masz na myśli te mydla Savonnerie?Jeśli jesteś alergiczką to nie polecam, pachną dość intensywnie, poza kilkoma wyjątkami np to z kozim mlekiem pachnie całkiem przyjemnie i stonowanie. Mnie te mydełka nie uczulały, ale nie jestem też jakimś wyjątkowym wrażliwcem. To czy parfum jest naturalne czy nie zależy od danego mydełka, niestety biolander często pomija szczegóły w opisie. Widzę, że to konwaliowe ma naturalne olejki eteryczne, czyli prawdopodobnie nie zawiera sztucznych parfum (nie na pewno), ale takie naturalne też mogą uczulać To zależy od osoby i jej predyspozycji, natomiast piżmowe są już perfumowane sztucznie prawdopodobnie, nie mam do końca pewności, gdyż niestety na biolanderze już się nacięłam, pisali jedno, a jak otwierałam przesyłkę, to się okazywało co innego. Polecam jeszcze poszukać składów w innych sklepach dla pewności, czy Biolander pisze prawdę
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-23, 19:27   #2205
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Korah dokładnie o te mi chodzi Tak myślałam, że one nie są naturalnie perfumowane, szkoda, ale z drugiej strony gdyby były to nie byłoby tylu wersji i nie za ta cenę Zamówię na próbę z 2 kostki do mycia ciała, bo i tak nie używam drogeryjnych żeli, więc zalegać mi nie będą, a zawsze to miła odmiana, bo Lawendowa Farma której teraz mam, mało co pachnie.
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-23, 19:32   #2206
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość
Korah dokładnie o te mi chodzi Tak myślałam, że one nie są naturalnie perfumowane, szkoda, ale z drugiej strony gdyby były to nie byłoby tylu wersji i nie za ta cenę Zamówię na próbę z 2 kostki do mycia ciała, bo i tak nie używam drogeryjnych żeli, więc zalegać mi nie będą, a zawsze to miła odmiana, bo Lawendowa Farma której teraz mam, mało co pachnie.
Ja miałam 3 kosteczki lawenda-figa, arganowe i z kozim mlekiem. Najbardziej lubiłam kozie mleko, a arganowe było naprawdę mocno perfumowane ale nie brzydkie. Generalnie byłam z nich zadowolona, ładnie oczyszczały i nie wysuszały skóry Dośc wydajne w przeciwieństwie do niektorych Lawendowej Farmy

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2013-02-23 o 19:34
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-23, 20:50   #2207
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja miałam 3 kosteczki lawenda-figa, arganowe i z kozim mlekiem. Najbardziej lubiłam kozie mleko, a arganowe było naprawdę mocno perfumowane ale nie brzydkie. Generalnie byłam z nich zadowolona, ładnie oczyszczały i nie wysuszały skóry Dośc wydajne w przeciwieństwie do niektorych Lawendowej Farmy
Mi LF pasuje, ale dzisiaj się zastanawiałam jak to możliwe że kostkę do twarzy (teraz Orzeźwiające Maroko) zużywam szybciej niż tą do ciała W każdym razie mimo, że nie ciągnie mnie do pachnących żeli to taki zapach będzie miłą odmianą. Planuje też kupić Aleppo 40%, bo mam sporo różnych uczuleń, suchych placków, a na twarzy niespodzianki, zobaczymy czy coś podziała.
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 11:19   #2208
Interbeta
Raczkowanie
 
Avatar Interbeta
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 324
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

A co sądzicie o mydle węglowym z Mydlarni Tuli? Używałam dotąd Aleppo, ale jakoś mi chyba nie służy i zastanawiam się właśnie nad tym węlowym
Interbeta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 13:18   #2209
Bysanda
Zadomowienie
 
Avatar Bysanda
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 353
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Witajcie
Czy jest mi ktoś w stanie napisać na czym polega ,,mydło bez mydła,,?
Pozdrawiam
Bysanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-01, 13:26   #2210
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Interbeta Pokaż wiadomość
A co sądzicie o mydle węglowym z Mydlarni Tuli? Używałam dotąd Aleppo, ale jakoś mi chyba nie służy i zastanawiam się właśnie nad tym węlowym
Nie używałam, ale z tego co czytałam jest dośc mocne, jeśli Cię podrażniało lub wysuszało Aleppo, to węglowe też może to zrobić, duże prawdopodobieństwo. Najlepiej zdecyduj się na mydła dla skór wrażliwych i atopowych, np dziecięce bez zawartości zbyt wielu ekstraktów roślinnych i zapachowych.

Cytat:
Napisane przez Bysanda Pokaż wiadomość
Witajcie
Czy jest mi ktoś w stanie napisać na czym polega ,,mydło bez mydła,,?
Pozdrawiam
Mydło bez mydła to nie mydło
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 13:51   #2211
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Bysanda Pokaż wiadomość
Witajcie
Czy jest mi ktoś w stanie napisać na czym polega ,,mydło bez mydła,,?
Pozdrawiam
Jakiś czas temu też mnie to zainteresowało
O ile dobrze pamiętam tym trochę dziwnym sformułowaniem określa się produkty, które pod względem chemicznym nie spełniają definicji mydła (chyba mają ph niższe od tego, które jest właściwe dla mydeł - mydła mają ok. 7 a mydła bez mydła mają ph zbliżone do skóry, czyli ok. 5,5). Są łagodniejsze w działaniu. Takie kostki myjące (albo w płynie) z wyglądu niczym się nie różniące od mydeł.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-02, 11:54   #2212
Daniel1989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 144
Mydło - co i jak ? :)

Witam jak wiadome większość żeli tych co kupujemy do mycia twarzy wypełnionych jest różnymi chemikaliami a to odpowiadającymi za zapach a to za piane i szereg innych rzeczy. Również i te niektóre apteczne niestety zawierają takie szkodliwe substancje . I mam pytanie odnośnie mydeł. Tak wiem , że ich używać nie można nawet i do mycia rąk ale widziałem wiele mydełek polecanych takich naturalnych i czy w nie warto zainwestować ? tutaj niżej wstawiam mydełko które ma ogromną popularność na allegro.pl - jest ono też w sklepach takich z naturalnymi kosmetykami ( dla pewności ) . Co powiecie o tego typu mydłach jak np.

http://allegro.pl/mydlo-z-alep-alepp...010014655.html



http://allegro.pl/mydlo-z-alep-alepp...037396685.html


http://allegro.pl/savonnerie-mydlo-a...945384169.html


Możecie powiedzieć czy warto ?


Mój typ skóry to sam nie wiem jaki. Trądziku jako tako nie mam ( kilka krost + kilka czerwonych plamek ) ale skóra jest wrażliwa jak dotknę jej to jest czerwona ... czasem mnie swędzi , poszczypuję. Byłem u dermatologa nie mam ŁZS ani AZS a mimo wszystko moja twarz produkuje bardzo wiele sebum tego tłuszczu pomimo nawilżenia. Nawet jak nałożę cethaphil to twarz wydziela sebum.


Więc takie mydła się u mnie sprawdzą przy wrażliwej cerze ?
Daniel1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-02, 14:30   #2213
Luiszia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 30
Dot.: Mydło - co i jak ? :)

Nie jestem jakąś wielką ekspertką ale wydaje mi się że takie mydła np. Aleppo sprawdzi się na każdej cerze ponieważ są bardzo naturalne jak można przeczytać ich głównym składnikiem jest olej a to służy każdemu rodzajowi skóry
Luiszia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-02, 14:58   #2214
Daniel1989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 144
Dot.: Mydło - co i jak ? :)

No właśnie o ile ten skład to prawda i nie ma w tym żadnej ściemy to właśnie też mi się tak wydaje. Dzięki


Może któraś z pięknych Pań się wypowie jeszcze ? Najlepiej taka która jest obeznana.


Z góry dziękuje.
Daniel1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-02, 15:17   #2215
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-02, 19:24   #2216
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Miałam, bardzo fajne Cattier ma bardzo udane szampony do włosów
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-03, 10:42   #2217
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Bysanda Pokaż wiadomość
Witajcie
Czy jest mi ktoś w stanie napisać na czym polega ,,mydło bez mydła,,?
Pozdrawiam
Mydlobez mydla to takie okreslenie wiele lat temu uzywalo sie do plynnych mydel, ktore mydla w sobie nie mialy. od zwykle zele zapakowanie w butelke z pompka i napisem plynne mydlo do rak. Patrzac na sklad widzimy klasyczny sklad typowych zeli pod prysznic i do kapieli.

Poza tym pewnie i na syndety tez tak pozna powiedziec. Cos mi sie kojarzy, ze tez dawno temu spotkalam sie z takim okresleniem. Syndety wygladaja jak mydlo, sa to kostki i osoba nie interesujaca sie skladem, nie umiejaca czytac skladu, przejdzie obojetnie obok takiej kostki, no bo przeca to mydlo w kostce,a takie drogeryjne mydlo jak wiemy wysusza i wszyscy krzycza wszem i wobce zeby czegos takiego nie uzywac. Najbardziej znanym syndetem jest kostka Dove. Syndety maja wyglad mydla, ale nim nie sa. W skladzie zawieraja klasyczne substancje pieniacy/tensydy/ jak plynny zele do mycia. Niektore syndety moga zawierac do 10% mydla w skladzie.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-03, 11:53   #2218
Bysanda
Zadomowienie
 
Avatar Bysanda
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 353
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Mydlobez mydla to takie okreslenie wiele lat temu uzywalo sie do plynnych mydel, ktore mydla w sobie nie mialy. od zwykle zele zapakowanie w butelke z pompka i napisem plynne mydlo do rak. Patrzac na sklad widzimy klasyczny sklad typowych zeli pod prysznic i do kapieli.

Poza tym pewnie i na syndety tez tak pozna powiedziec. Cos mi sie kojarzy, ze tez dawno temu spotkalam sie z takim okresleniem. Syndety wygladaja jak mydlo, sa to kostki i osoba nie interesujaca sie skladem, nie umiejaca czytac skladu, przejdzie obojetnie obok takiej kostki, no bo przeca to mydlo w kostce,a takie drogeryjne mydlo jak wiemy wysusza i wszyscy krzycza wszem i wobce zeby czegos takiego nie uzywac. Najbardziej znanym syndetem jest kostka Dove. Syndety maja wyglad mydla, ale nim nie sa. W skladzie zawieraja klasyczne substancje pieniacy/tensydy/ jak plynny zele do mycia. Niektore syndety moga zawierac do 10% mydla w skladzie.
Dzieki
Bysanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 10:56   #2219
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-24, 15:32   #2220
Rafineria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 16
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Ja mam pytanie dotyczące savon noir. Naczytałam się o jego właściwościach, a że mam płytko unaczynioną cerę chciałabym używać go jako peelingu enzymatycznego do twarzy. Planowałam kupić "kultowe" z Royal Alepp, ale jeszcze się wstrzymuję, bo na All widzę dużo wariantów tańszych, nieraz nawet dwukrotnie (np. http://allegro.pl/czarne-mydlo-marok...117411063.html ).

Moje pytanie brzmi: czym się te tańsze mydła różnią od droższych? Składy są podobne, opisy producenta obiecują z grubsza to samo. Jeśli powiecie mi, że podlinkowany produkt to bubel, to oczywiście zrezygnuję z jego zakupu (bo kto tanio kupuje, dwa razy kupuje), ale przedtem chciałabym się upewnić czy nie przepłacam za logo znanej firmy...
__________________
Less is more.
Rafineria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-05 09:44:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:15.