OCM - Metoda czyszczenia olejem - Strona 62 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-17, 14:50   #1831
Zussska
Zakorzenienie
 
Avatar Zussska
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 3 323
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Zaczęłam stosowanie OCM, ale na razie się nie wypowiem - zbyt krótki okres użytkowania.

Mam jednak pytanie: mówicie, że bardzo restrykcyjne podchodzicie do tego, by ściereczka była czysta - pranie po każdym użyciu, a nawet pranie w wys. temp.
A jak często zmieniacie poszewkę na poduszkę? Przecież to jest zbiorowisko bakterii większe niż ściereczka przeprana wyłącznie w mydle/płynie/żelu. Myślę, że warto na to zwrócić uwagę. Podobnie jak na pędzle do makijażu. Bo jeśli i pędzle i poszewkę pierzemy tylko raz w tyg to wielkie pranie ściereczek mija się z celem.
Nikogo tutaj nie atakuje, tylko jestem ciekawa jakimi "pedantkami" jesteście i jaka jest Wasza opinia

Proszę o kliknięcia w link w podpisie
__________________
Zussska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 15:15   #1832
tenebra
Zakorzenienie
 
Avatar tenebra
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 795
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Zussska Pokaż wiadomość
Zaczęłam stosowanie OCM, ale na razie się nie wypowiem - zbyt krótki okres użytkowania.

Mam jednak pytanie: mówicie, że bardzo restrykcyjne podchodzicie do tego, by ściereczka była czysta - pranie po każdym użyciu, a nawet pranie w wys. temp.
A jak często zmieniacie poszewkę na poduszkę? Przecież to jest zbiorowisko bakterii większe niż ściereczka przeprana wyłącznie w mydle/płynie/żelu. Myślę, że warto na to zwrócić uwagę. Podobnie jak na pędzle do makijażu. Bo jeśli i pędzle i poszewkę pierzemy tylko raz w tyg to wielkie pranie ściereczek mija się z celem.
Nikogo tutaj nie atakuje, tylko jestem ciekawa jakimi "pedantkami" jesteście i jaka jest Wasza opinia

Proszę o kliknięcia w link w podpisie
Pędzle po podkładzie, pudrze, korektorze i gąbki myję po każdym użyciu. Czasem zdarzyło mi się, że nie, ale to na palcach jednej ręki można zliczyć Kiedyś nie zwracałam na to aż tak uwagi ale w środowisko "płynno-kremowym" bakterie szybciej się rozmnażają i "działają". Dlatego m.in. kosmetyki płynne i kremowe mają krótszy czas przydatności niż te pudrowe.

Co do szmatki, to znowu - wilgoć, ciepło, to wpływa na szybsze rozmnażanie bakterii.

Poza tym: ta szmatka jest po prostu utłuszczona. Ja piorę ją w ręku nawet przed tym jak przykładam zimną do twarzy, bo inaczej bym miała wrażenie, że na czystą już skórę znów te oleje nakładam jednocześnie z zamykaniem porów.
__________________
Wizażowe mądrości:
- "To była logika kompletnie nielogiczna, jakaś matematyczna"


Edytowane przez tenebra
Czas edycji: 2012-02-17 o 15:16
tenebra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 16:05   #1833
szare_0
Raczkowanie
 
Avatar szare_0
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 150
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez mistraal Pokaż wiadomość
Po OCM rumień z policzków gdzieś zniknął, skóra ładnie napięta i oddychająca.
Widzę, że zauważyłaś to samo, co ja Tyle tylko, że ja mam rumień raczej na całej twarzy
A masz naczynka? Jeśli tak, to jak one znoszą OCM? U mnie pod tym względem niestety gorzej...

Zussska, masz rację z tym zachowaniem higieny nie tylko w przypadku maniakalnego prania szmatki Ja szmatkę, podobnie do tenebra piorę przed zimnym okładem, bo jest rzeczywiście zatłuszczona. Jakbym tego nie zrobiła, nie było takiego uczucia czystości na twarzy.

Co do innych rzeczy: Moje pędzle myję za każdym razem, gdy ich użyję. Puszki, gąbeczki do pudrów co tydzień, z taką samą częstotliwością zmieniam poszewki i ręcznik do wycierania twarzy,
szare_0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 16:05   #1834
Rotis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 20
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Zussska Pokaż wiadomość
Mam jednak pytanie: mówicie, że bardzo restrykcyjne podchodzicie do tego, by ściereczka była czysta - pranie po każdym użyciu, a nawet pranie w wys. temp.
A jak często zmieniacie poszewkę na poduszkę? Przecież to jest zbiorowisko bakterii większe niż ściereczka przeprana wyłącznie w mydle/płynie/żelu. Myślę, że warto na to zwrócić uwagę. Podobnie jak na pędzle do makijażu. Bo jeśli i pędzle i poszewkę pierzemy tylko raz w tyg to wielkie pranie ściereczek mija się z celem.
Nikogo tutaj nie atakuje, tylko jestem ciekawa jakimi "pedantkami" jesteście i jaka jest Wasza opinia
A widziałaś jak ta szmatka wygląda po demakijażu? Ja mam chyba z 20 tanich ściereczek z mikrofibry, rzucenie raz dziennie jednej do kosza z brudną bielizną nic mnie nie kosztuje a olejowanie się czystą to po prostu przyjemność. Nie wyobrażam sobie robienia tego szmatką z poprzedniej sesji, ona jest po prostu cała brudna od tuszu do rzęs, podkładu, szminki i cieni.
Zresztą ja i tak robię OCM dwa razy, raz na brudno (demakijaż) a drugi raz na czysto (masaż) i za drugim razem też używam nowej szmatki.
Rotis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 16:48   #1835
Zussska
Zakorzenienie
 
Avatar Zussska
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 3 323
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Rotis Pokaż wiadomość
A widziałaś jak ta szmatka wygląda po demakijażu? Ja mam chyba z 20 tanich ściereczek z mikrofibry, rzucenie raz dziennie jednej do kosza z brudną bielizną nic mnie nie kosztuje a olejowanie się czystą to po prostu przyjemność. Nie wyobrażam sobie robienia tego szmatką z poprzedniej sesji, ona jest po prostu cała brudna od tuszu do rzęs, podkładu, szminki i cieni.
Zresztą ja i tak robię OCM dwa razy, raz na brudno (demakijaż) a drugi raz na czysto (masaż) i za drugim razem też używam nowej szmatki.
Mi nie chodzi o samo pranie szmatki za każdym użyciem, bo co do tego się zgadzam! Chodzi mi np. o to pranie w wys. temp., o którym kiedyś kilka osób wspominało.
Higiena - oczywiście, ale nie dajmy się zwariować.
__________________
Zussska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 17:31   #1836
Rotis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 20
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Zussska Pokaż wiadomość
Chodzi mi np. o to pranie w wys. temp., o którym kiedyś kilka osób wspominało.
Ja jestem wygodna - mi się nie chce codziennie robić prania ręcznego mydłem a poza tym w 60 stopniach wszystko schodzi ze ściereczki.
Rotis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 17:45   #1837
mistraal
Przyczajenie
 
Avatar mistraal
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez szare_0 Pokaż wiadomość
Widzę, że zauważyłaś to samo, co ja Tyle tylko, że ja mam rumień raczej na całej twarzy
A masz naczynka? Jeśli tak, to jak one znoszą OCM? U mnie pod tym względem niestety gorzej...
Z naczynkami nie miałam nigdy problemów. W saunie siadam zawsze na najwyższej półce ))))))))))))))))))))

Inna sprawa, że nalewam gorącej wody do umywalki i w tym moczę ścierę. Po przyłożeniu do twarzy jest bardziej ciepła niż gorąca.
mistraal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-18, 16:57   #1838
oolivia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

.

Edytowane przez oolivia
Czas edycji: 2012-03-10 o 14:27
oolivia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-19, 23:15   #1839
Zussska
Zakorzenienie
 
Avatar Zussska
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 3 323
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

http://hurija-i-jej-swiat.blogspot.c...i-sekrety.html
Wg mnie ciekawe informacje, które warto wykorzystać, jeśli komuś OCM nie do końca pasuje.

Proszę o klik w link w podpisie
__________________
Zussska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-20, 05:04   #1840
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Przeczytalam, ze olej jojoba podobnie jak olej rycynowy jest najbardziej zblizony do sebum skory. Ciekawe czy mozna nim zastapic rycynowy? Co myslicie?

---------- Dopisano o 23:04 ---------- Poprzedni post napisano o 22:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Zussska Pokaż wiadomość
http://hurija-i-jej-swiat.blogspot.c...i-sekrety.html
Wg mnie ciekawe informacje, które warto wykorzystać, jeśli komuś OCM nie do końca pasuje.
Fajna metoda,ale nie wyobrazam sobie nie umyc oczu woda tak samo rano jak i wieczorem.
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-20, 11:47   #1841
szafirowa
Rozeznanie
 
Avatar szafirowa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 749
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Przeczytalam, ze olej jojoba podobnie jak olej rycynowy jest najbardziej zblizony do sebum skory. Ciekawe czy mozna nim zastapic rycynowy? Co myslicie?
hmm, no można myć twarz rożnymi olejami, ale bez rycynki, to już chyba nie ocm
a skąd masz takie info ? chętnie bym się dowiedziała jak bardzo jest zblizony
__________________
Są rzeczy ważne i ważniejsze... dlatego najpierw pomaluję paznokcie a później zajmę się resztą
szafirowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-20, 12:11   #1842
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Z tej stronki mniej wiecej http://www.gardenofwisdom.com/catalo...07/3778696.htm
jest napisane tlumaczac doslownie, ze rozpuszcza sebum i limituje produkcje oleju/tlustosc na twarzy
Na moim oleju na butelce jest napisane, ze jest swietny do mycia buzi i czysci zatkane pory bez zostawiania oleistego filmu na twarzy i przy tym swietnie nawilza.
Chce zrobic sobie nastepna mieszanke z tym olejem+slonecznikowy i sie zastanawialam czy rycyna mi w takim razie bedzie jeszcze potrzebna. Jednak chyba ja dodam bo rycyna mi zadnej krzywdy nie robi, moze troche mi wysusza dlonie :/
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-20, 12:13   #1843
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Spieszę z raportem po miesiącu stosowania OCM. Zmniejszyłam minimalnie ilość rycyny (używam rycyny z oliwą z oliwek) i nie ma już ściągnięcia. Poza tym nie używam już żadnych drogeryjnych produktów oprócz filtra na dzień, kupiłam na ZSK serum z wit C, kwas hialuronowy i olej z linianki siewnej. Po miesiącu stosowania tego wszystkiego zauważam znaczną poprawę. Przede wszystkim wyskoczyły mi tylko dwa syfy Poza tym wydaje mi się, że zmniejszyły się wągry na nosie. Jestem szczęśliwa
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-20, 13:21   #1844
szafirowa
Rozeznanie
 
Avatar szafirowa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 749
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Z tej stronki mniej wiecej http://www.gardenofwisdom.com/catalo...07/3778696.htm
jest napisane tlumaczac doslownie, ze rozpuszcza sebum i limituje produkcje oleju/tlustosc na twarzy
Na moim oleju na butelce jest napisane, ze jest swietny do mycia buzi i czysci zatkane pory bez zostawiania oleistego filmu na twarzy i przy tym swietnie nawilza.
Chce zrobic sobie nastepna mieszanke z tym olejem+slonecznikowy i sie zastanawialam czy rycyna mi w takim razie bedzie jeszcze potrzebna. Jednak chyba ja dodam bo rycyna mi zadnej krzywdy nie robi, moze troche mi wysusza dlonie :/
dziękuję za linka
ja mam sporo oliwy z oliwek w mieszance, plus oliwka dla dzieci BD i podczas mycia twarzy wcieram w łapki dodatkowo ... mam w końcu ładne skórki i paznokcie mi się wzmocniły może zmniejsz zawartość rycynowego i będzie ok
__________________
Są rzeczy ważne i ważniejsze... dlatego najpierw pomaluję paznokcie a później zajmę się resztą
szafirowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 18:44   #1845
aasiaa1109
Rozeznanie
 
Avatar aasiaa1109
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 667
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ja jestem w totalnej rozsypce z powodu aktualnego stanu mojej cery. Codziennie na twarzy zauważam "nowe cudo" na niej. Nie pamiętam kiedy miałam aż taki napływ tego wszystkiego, problemu z trądzikiem nie mam, wiadomo od czasu do czasu coś się pojawiało. Teraz jestem jeszcze przed @ i nie wiem co jest, nie rozumiem. I wszystko dzieje się w strefie T, najbardziej nos, pod nosem, broda. Przypomniałam sobie, że maść z wit. A zdarzyło mi się użyć na noc w te okolice kilka razy z powodu przesuszenia i używam nowy krem https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...o-alergii.html. A OCM mi na początku bardzo służyło, a teraz nie wiem co jest czy to tylko oczyszczanie się tak objawia?
__________________

aasiaa1109 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 19:13   #1846
Polski Bursztyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Hawaje
Wiadomości: 597
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dziewczyny W JAKI SPOSOB UZYWAC OCM- w przypadku cery naczynkowej -wrazliwej?
Polski Bursztyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 19:26   #1847
Zussska
Zakorzenienie
 
Avatar Zussska
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 3 323
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Polski Bursztyn Pokaż wiadomość
Dziewczyny W JAKI SPOSOB UZYWAC OCM- w przypadku cery naczynkowej -wrazliwej?
Poczytaj faq na 1. stronie
Ale główna zasada: kontroluj temperaturę wody, gdyż zbyt wysoka może zwiększyć ilość naczynek
__________________
Zussska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 19:29   #1848
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez aasiaa1109 Pokaż wiadomość
Ja jestem w totalnej rozsypce z powodu aktualnego stanu mojej cery. Codziennie na twarzy zauważam "nowe cudo" na niej. Nie pamiętam kiedy miałam aż taki napływ tego wszystkiego, problemu z trądzikiem nie mam, wiadomo od czasu do czasu coś się pojawiało. Teraz jestem jeszcze przed @ i nie wiem co jest, nie rozumiem. I wszystko dzieje się w strefie T, najbardziej nos, pod nosem, broda. Przypomniałam sobie, że maść z wit. A zdarzyło mi się użyć na noc w te okolice kilka razy z powodu przesuszenia i używam nowy krem https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...o-alergii.html. A OCM mi na początku bardzo służyło, a teraz nie wiem co jest czy to tylko oczyszczanie się tak objawia?
Sprawdz czy ta masc nie ma czasem parafiny bo cos mi tak swita, ze na parafinie sa te masci robione
Porownaj sklady nowego i starego kremu. Moze skora reagowac na zmiany

Cytat:
Napisane przez Polski Bursztyn Pokaż wiadomość
Dziewczyny W JAKI SPOSOB UZYWAC OCM- w przypadku cery naczynkowej -wrazliwej?
Czytalas FAQ ?
Nie przytykaj goracej sciereczki do buzi jesli jestes nadwrazliwa,ale zrob sobie parowke najlepsza w rumianku i poczytaj FAQ
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 19:57   #1849
Polski Bursztyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Hawaje
Wiadomości: 597
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Sprawdz czy ta masc nie ma czasem parafiny bo cos mi tak swita, ze na parafinie sa te masci robione
Porownaj sklady nowego i starego kremu. Moze skora reagowac na zmiany



Czytalas FAQ ?
Nie przytykaj goracej sciereczki do buzi jesli jestes nadwrazliwa,ale zrob sobie parowke najlepsza w rumianku i poczytaj FAQ
Dziewczyny moja skora jest tlusta-naczynkowa-erazliwa-sklonna do rumienia a ocm stosuje tak:
-mieszam 70%ilejek rycynowy+olej slonecznikowy-myje ta mieszanka twarz masuje ,potem zamaczam -kupilam sobie specjalny reczniczek do twarzy maly z bawelny egipskiej -HABITAT"-zamaczam ten reczniczek w cieplej wodzie przykladam do twarzy nie tre!!!!
CO SADZICIE O TYM PROSILABYM O JAKIEKOLWIEK UWAGI-jesli cos zle robie




dziewczyny i czy faktycznie od OCM-rosna wloski na twarzy?????

Edytowane przez Polski Bursztyn
Czas edycji: 2012-02-21 o 20:09
Polski Bursztyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-21, 20:29   #1850
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Polski Bursztyn -dajesz 70% rycyny? nie to nie dobrze.
Max dawka rycyny to 30% przy tlustej skorze. Jesli Twoja jest wrazliwa to ja bym dala na poczatek 15-20% tej rycyny i reszte slonecznik czy innego oleju , ktory Tobie pasuje.
Sciereczke przytyka sie mniej wiecej 3 razy + 4ty zimna.
Jesli jestes nadwrazliwa to przytknij ja ze dwa razy i juz za pierwszym razem zacznij oczyszczac twarz. Przytknij drugi raz i znow zmywaj buzie, a trzeci to juz zimna woda zeby zamknac pory.
Jesli nie umiesz sobie wyobrazic to poszukaj filmikow na YT jak to sie dokladnie robi.

Co do porostu wloskow to ja nie zauwazylam nic. To jest mysle sprawa indywidualna.
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-22, 15:28   #1851
szafirowa
Rozeznanie
 
Avatar szafirowa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 749
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Polski Bursztyn Pokaż wiadomość
Dziewczyny moja skora jest tlusta-naczynkowa-erazliwa-sklonna do rumienia a ocm stosuje tak:
-mieszam 70%ilejek rycynowy+olej slonecznikowy-myje ta mieszanka twarz masuje ,potem zamaczam -kupilam sobie specjalny reczniczek do twarzy maly z bawelny egipskiej -HABITAT"-zamaczam ten reczniczek w cieplej wodzie przykladam do twarzy nie tre!!!!
CO SADZICIE O TYM PROSILABYM O JAKIEKOLWIEK UWAGI-jesli cos zle robie




dziewczyny i czy faktycznie od OCM-rosna wloski na twarzy?????
nie krzycz na forum
masz za duzo rycynowego , powinny byc odwrotne proporcje.
__________________
Są rzeczy ważne i ważniejsze... dlatego najpierw pomaluję paznokcie a później zajmę się resztą
szafirowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-22, 15:58   #1852
tenebra
Zakorzenienie
 
Avatar tenebra
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 795
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Polski Bursztyn Pokaż wiadomość
Dziewczyny moja skora jest tlusta-naczynkowa-erazliwa-sklonna do rumienia a ocm stosuje tak:
-mieszam 70%ilejek rycynowy+olej slonecznikowy-myje ta mieszanka twarz masuje ,potem zamaczam -kupilam sobie specjalny reczniczek do twarzy maly z bawelny egipskiej -HABITAT"-zamaczam ten reczniczek w cieplej wodzie przykladam do twarzy nie tre!!!!
CO SADZICIE O TYM PROSILABYM O JAKIEKOLWIEK UWAGI-jesli cos zle robie




dziewczyny i czy faktycznie od OCM-rosna wloski na twarzy?????
Po 1. nie krzycz tak, prędzej przeczytamy jak będziesz pisała normalnie, bez pogrubień i kapitalików
Po 2. odwrotne proporcje mieszanki, 70% rycyny to stanowczo za dużo
Po 3. przeczytaj FAQ! Większość odpowiedzi na Twoje pytania znajdziesz właśnie tam i w pierwszym poście wątku
Po 4. przejrzyj chociaż ostatnie kilka stron wątku były dyskusje o włoskach ich rośnięciu/ciemnieniu...
__________________
Wizażowe mądrości:
- "To była logika kompletnie nielogiczna, jakaś matematyczna"

tenebra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-22, 19:02   #1853
aasiaa1109
Rozeznanie
 
Avatar aasiaa1109
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 667
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Sprawdz czy ta masc nie ma czasem parafiny bo cos mi tak swita, ze na parafinie sa te masci robione
Porownaj sklady nowego i starego kremu. Moze skora reagowac na zmiany
Nie wiem, może to ten krem, może to ta maść, odstawię jedno i drugie, poobserwuję skórę. maść z wit. A, produkowana przez Laboratorium Galenowe Olsztyn. Skład: Witamina A 400 j.m., Lanolina, Wazelina biała, Woda destylowana. A krem ma taki skład: Skład: Aqua, Octylododecanol, Dicaprylyl Ether, Parfum, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Sterate Citrate, Glycerin, Cucurbita Pepo Seed Extract, Centaurea Cyanun Flower Water, Glyceryl Caprylate, Xanthan Gum, Citric Acid.
Może widzicie coś niepokojącego w składzie?
__________________

aasiaa1109 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-22, 19:15   #1854
marryme21
Zakorzenienie
 
Avatar marryme21
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 159
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Robię kolejne podejście do metody olejowej.Właśnie wymieszałam olej rycynowy,olej z pestek winogron,olejek Fur Mama Babydream i Alterrę.Zastanawiam się czy mogę dodać kilka kropel olejku eterycznego z drzewa herbacianego?Jeśli tak,to ile(mam 100 ml mieszanki)?Czy to nie wchodzi w jakąś niepożądaną interakcję z olejami?

I kolejne pytanie-czy zamiast szmatki muślinowej(nie przepadam za nią),mogę używać pieluchy z tetry?Gdzie można takową kupić?
__________________




marryme21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-22, 19:53   #1855
Zussska
Zakorzenienie
 
Avatar Zussska
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 3 323
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez marryme21 Pokaż wiadomość
Robię kolejne podejście do metody olejowej.Właśnie wymieszałam olej rycynowy,olej z pestek winogron,olejek Fur Mama Babydream i Alterrę.Zastanawiam się czy mogę dodać kilka kropel olejku eterycznego z drzewa herbacianego?Jeśli tak,to ile(mam 100 ml mieszanki)?Czy to nie wchodzi w jakąś niepożądaną interakcję z olejami?

I kolejne pytanie-czy zamiast szmatki muślinowej(nie przepadam za nią),mogę używać pieluchy z tetry?Gdzie można takową kupić?
Olejków eterycznych dodaje się po kilka kropel.
Masz dużo skladników w mieszance - ciężko będzie określić, co w razie czego pomaga/szkodzi. Wiele dziewczyn potwierdziło, ze czasem mniej znaczy więcej.
Pielucha tetrowa się nadaje. Może kupisz w sklepie z rzeczami dla dzieci?
__________________
Zussska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-22, 20:22   #1856
marryme21
Zakorzenienie
 
Avatar marryme21
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 159
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Zussska Pokaż wiadomość
Olejków eterycznych dodaje się po kilka kropel.
Masz dużo skladników w mieszance - ciężko będzie określić, co w razie czego pomaga/szkodzi. Wiele dziewczyn potwierdziło, ze czasem mniej znaczy więcej.

Wiem,wiem. Mam 30 % rycynowego i potem oleju z pestek winogron,następnie po ok 5 % Babydream i Alterry.Jak mi nie będzie służyć,to zużyje na włosy.


Cytat:
Napisane przez Zussska Pokaż wiadomość
Pielucha tetrowa się nadaje. Może kupisz w sklepie z rzeczami dla dzieci?

Kiedyś pytałam w Smyku o nią i nie mieli.Może spróbuję w małych,osiedlowych sklepikach.A jakieś inne sklepy,typu z AGD,rzeczy do domu,itd? Słyszałam,że wiele osób lubi miec takie pieluchy jak szmaty do podłogi,do wycierania. Ale naprawdę nie wiem gdzie je można dostać.Popytam.
__________________




marryme21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-22, 20:34   #1857
kerne
Raczkowanie
 
Avatar kerne
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 65
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

marryme szukaj na allegro dla dzieci->pielegnacja->pieluchy wielorazowe.
Ja kilka stron wczesneij pisałam, też stosuję tetrę z racji że mam małe dziecko i nie planuje kupować mikrofibry, to mi wystarcza.

Edytowane przez kerne
Czas edycji: 2012-02-22 o 20:54
kerne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-22, 20:40   #1858
marryme21
Zakorzenienie
 
Avatar marryme21
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 159
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Kerne
Dzięki,zaraz poszukam. Osobiście nie lubię muśliny,jest jakaś taka grubawa i dziwnie mi się ślizga po twarzy.
__________________




marryme21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-23, 08:00   #1859
mistraal
Przyczajenie
 
Avatar mistraal
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Hmmm, zrobiłam sobie OCM na dekolcie - tą samą temp. ściereczki co na twarzy. Na twarzy naczynka ok, a na dekolcie po prostu jakaś masakra. Piszę, żeby ewentualne eksperymentatorki ostrzec i uspokoić przy okazji, bo na szczęście naczynka poznikały same po kilku dniach. A wysyp spooooory, naprawdę wprowadził mnie w stan zdumienia ogromnego.

Eksperymentem udanym było natomiast wprowadzenie toniku z octu jabłkowego rano (3 ml octu 5% na 60 ml wody). W ramach innowacji, rozdzieram płatek kosmetyczny na pół, bo w środku jest delikatnie bardziej szorstki i fajnie ściąga nocne pozostałości z twarzy. Ze strony "prasowanej" fabrycznie nie korzystam już wcale .
mistraal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-23, 08:17   #1860
kerne
Raczkowanie
 
Avatar kerne
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 65
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Mam dylemat. Jadzie do mnie kwas i nie wiem jak rozplanować wszystkie zabiegi.
kerne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-03 12:09:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:40.