Dyplom licencjata - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-28, 21:11   #1
skrywana_fantazja
Wtajemniczenie
 
Avatar skrywana_fantazja
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: spod pierzyny xd
Wiadomości: 2 337

Dyplom licencjata


Proszę o upewnienie mnie co składa się na ocenę na dyplomie licencjackim. O ile mi wiadomo jest to ocena za napisanie pracy, za jej przedstawienie (obronę) i średnia ocen z całych 3 lat? Mam rację? Jesli chodzi o tą średnią czy oceny są przeliczanie zgodnie z punktami ECST?

Skoro przy rekrutacji na studia drugiego stopnia brana jest pod uwagę ocena z dyplomu lic to czy nie ma zbyt małych rozbieżności np. za dużo osób ma taką samą ocenę? Czy na Uniwerek Wrocławski - studia drugiego stopnia ciężko jest się dostać? Jeśli studiowałam na ,,słabszej" uczelni mam mniejsze szanse na przyjęcie niż absolwenci licencjatu UW ?
skrywana_fantazja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 21:14   #2
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Dyplom licencjata

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 21:30   #3
coffee
and cigarettes
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 6 965
Dot.: Dyplom licencjata

Cytat:
Napisane przez skrywana_fantazja Pokaż wiadomość
Proszę o upewnienie mnie co składa się na ocenę na dyplomie licencjackim. O ile mi wiadomo jest to ocena za napisanie pracy, za jej przedstawienie (obronę) i średnia ocen z całych 3 lat? Mam rację? Jesli chodzi o tą średnią czy oceny są przeliczanie zgodnie z punktami ECST?

Skoro przy rekrutacji na studia drugiego stopnia brana jest pod uwagę ocena z dyplomu lic to czy nie ma zbyt małych rozbieżności np. za dużo osób ma taką samą ocenę? Czy na Uniwerek Wrocławski - studia drugiego stopnia ciężko jest się dostać? Jeśli studiowałam na ,,słabszej" uczelni mam mniejsze szanse na przyjęcie niż absolwenci licencjatu UW ?
1. U mnie to była średnia (chyba ważona) z pracy, egzaminu-obrony, średniej ze studiów (średnia z egzaminów). Przy czym średnia ze studiów to po prostu średnia ocen, bez żadnych przeliczników czy coś.

2. Najczęściej jest tak, że jeśli jest więcej osób z tą samą oceną - liczy się średnia ocen ze studiów. Uczelnia nie ma znaczenia.
Powinno być to napisane w zasadach rekrutacji.
coffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 21:33   #4
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Dyplom licencjata

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 07:28   #5
Edyska18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 49
Dot.: Dyplom licencjata

Radziłabym dokładnie przeczytać zasady rekrutacji. Nie zawsze przy rekrutacji jest brana pod uwagę ocena z dyplomu ja np. miałam rozmowę kwalifikacyjną a warunkiem przystąpienie do niej było ukończenie kierunków o konkretnej specyfice.
Edyska18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 19:13   #6
skrywana_fantazja
Wtajemniczenie
 
Avatar skrywana_fantazja
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: spod pierzyny xd
Wiadomości: 2 337
Dot.: Dyplom licencjata

Przeczytałam. Tam gdzie chcę iść jest rozmowa kwalifikacyjna na podstawie 3 grubych książek oceniana w skali 0-20. Najlepsze osoby są przyjmowane. Czyli jak dla mnie niezła przeprawa.
Nasuwa mi się też inne pytanie. Jezeli licencjata skończę z pedagogiki z dodatkowym angielskim na ,,gorszej" uczelni to lepiej żebym kontynuowała z tym angielskim na mgr w mieście, które nie jest moim marzeniem, czy też zrezygnować z dodatkowego języka i iść na uniwersytet do miasta, w którym zawsze chciałam studiować? Co doradzacie?
skrywana_fantazja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 21:17   #7
makiii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 102
Dot.: Dyplom licencjata

Cytat:
Napisane przez skrywana_fantazja Pokaż wiadomość
Przeczytałam. Tam gdzie chcę iść jest rozmowa kwalifikacyjna na podstawie 3 grubych książek oceniana w skali 0-20. Najlepsze osoby są przyjmowane. Czyli jak dla mnie niezła przeprawa.
Nasuwa mi się też inne pytanie. Jezeli licencjata skończę z pedagogiki z dodatkowym angielskim na ,,gorszej" uczelni to lepiej żebym kontynuowała z tym angielskim na mgr w mieście, które nie jest moim marzeniem, czy też zrezygnować z dodatkowego języka i iść na uniwersytet do miasta, w którym zawsze chciałam studiować? Co doradzacie?
ja bym szła na lepszą uczelnie, angielski zawsze możesz robić na jakimś kursie itp.
makiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:44.