Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V - Strona 135 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-04-27, 12:20   #4021
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez Just321 Pokaż wiadomość
Musisz ten olejek czymś zmyć Wg azjatyckiej pielęgnacji olejek to demakijaż a po nim jest mycie buzi, jakimś środkiem do tego przeznaczonym - pianką, żelem, lekkim peelingiem. Bardzo fajny jest żel peeling z Tołpy do kupinia w Biedronce
Ale ten olej jest już z detergentem. Tu skład: Aqua, Glycine Soja Oil, Coco-Glucoside, Sodium Laureth Sulfate, Glycerin, Xanthan Gum, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Parfum, Tocopheryl Acetate, Citric Acid, Sodium Benzoate, Limonene, Butylphenyl Methylpropional.

Nie wiem czy nie zmienili czegoś bo teraz to się nazywa olejek tylko żel z olejkiem ale olej jest nadal na drugim miejscu.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-27, 12:40   #4022
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Moim zdaniem to wszystko zależy od indywidualnych odczuć. Jeśli odczuwasz, że skóra jest czysta, to ja bym już jej nie męczyła żadnymi dodatkowymi detergentami - ale trzeba też wziąć pod uwagę, że mówię z punktu osoby z cerą mega wrażliwą na wiele środków i metod myjących. Dla mnie żadne żele i pianki po olejku nie przejdą, a już na pewno nie do regularnego codziennego stosowania, bo wtedy podrażnienie i odwodnienie mam jak w banku.
I zdarza się, że używam samego olejku myjącego solo i niczym potem nie domywam. Taki np olejek z węglem The Saem, który tu często chwaliłam nadaje się w moim odczuciu do jednoetapowego mycia.

Poza tym kosmetyki z naszego rynku różnią się jednak w wielu przypadkach od azjatyckich, olejek z SLES to co innego niż olejek z emulgatorami. Z "naszych" produktów tego typu, ale z emulgatorem a nie detergentem miałam olejek z ceramidami Elizabeth Arden i on w ogóle nie przypominał mi olejków azjatyckich, był ciężki, zostawiał warstwę i zdecydowanie wymagał zmycia go dodatkowym kosmetykiem.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-27, 22:22   #4023
sand
Zakorzenienie
 
Avatar sand
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 8 087
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Czy macie może porównanie odcieni kremów bb: Missha Wrinkle Filler #23 i Missha Real Complete #23? Czy to jest taki sam odcień czy tylko zbieżność numeracji ?
__________________

sand jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-28, 07:46   #4024
blotowlosa
summerlover
 
Avatar blotowlosa
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 918
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez sand Pokaż wiadomość
Czy macie może porównanie odcieni kremów bb: Missha Wrinkle Filler #23 i Missha Real Complete #23? Czy to jest taki sam odcień czy tylko zbieżność numeracji ?
podpinam się pod pytanie. Jeszcze mnie zastanwia czy odcienie w Missha M Signature Real Complete vs Missha M Perfect Cover są takie same?

Posiadam Perfect cover n.21 ale na lato jest trochę za jasny, chciałabym wypróbować Signature Real Complete, ale boję się że n.23 może być z kolei zbyt ciemny
__________________
km 2019: 365
książki 2019: 23
blotowlosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-28, 16:11   #4025
Just321
Zadomowienie
 
Avatar Just321
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 640
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Moim zdaniem to wszystko zależy od indywidualnych odczuć. Jeśli odczuwasz, że skóra jest czysta, to ja bym już jej nie męczyła żadnymi dodatkowymi detergentami - ale trzeba też wziąć pod uwagę, że mówię z punktu osoby z cerą mega wrażliwą na wiele środków i metod myjących. Dla mnie żadne żele i pianki po olejku nie przejdą, a już na pewno nie do regularnego codziennego stosowania, bo wtedy podrażnienie i odwodnienie mam jak w banku.
I zdarza się, że używam samego olejku myjącego solo i niczym potem nie domywam. Taki np olejek z węglem The Saem, który tu często chwaliłam nadaje się w moim odczuciu do jednoetapowego mycia.

Poza tym kosmetyki z naszego rynku różnią się jednak w wielu przypadkach od azjatyckich, olejek z SLES to co innego niż olejek z emulgatorami. Z "naszych" produktów tego typu, ale z emulgatorem a nie detergentem miałam olejek z ceramidami Elizabeth Arden i on w ogóle nie przypominał mi olejków azjatyckich, był ciężki, zostawiał warstwę i zdecydowanie wymagał zmycia go dodatkowym kosmetykiem.
Zgadzam się z Tobą w pełnej rozciągłości, ja mam cerę mieszaną, ze skłonnością do zaskórników i innych tego typu przyjemności . . . i dlatego jak zaczęłam porządnie oczyszczać twarz to zaczęłam widzie rezultat i dla mnie olejkowe na początek a potem jakaś pianka/żel i peelingi enzymatyczne, glinki i ścierusy też czasem to u mnie wręcz konieczność.
Just321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-28, 16:41   #4026
Elfelins
Raczkowanie
 
Avatar Elfelins
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Ldz
Wiadomości: 461
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

A ja wam powiem że kiedyś miałam podejście do metody ocm i do olejów ale bardzo źle się to skończyło, podskórnymi gulami... Teraz zmywam bb i podkłady jedynie mleczkiem z biedronki. Żadne żele i pianki a już tym bardziej woda mi nie służą bo mam cerę suchą i wrażliwą i nawet mycie wodą mi nie służy. Kiedyś bardzo eksperymentowałam z oczyszczaniem, kilka etapów. A teraz tylko mleczko i żadnego pryszcza nawet nie mam.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
__________________
"Iloraz inteligencji przegrywa z sumą głupoty"

Edytowane przez Elfelins
Czas edycji: 2017-04-28 o 16:42
Elfelins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-28, 19:03   #4027
201705240954
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 834
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez Elfelins Pokaż wiadomość
A ja wam powiem że kiedyś miałam podejście do metody ocm i do olejów ale bardzo źle się to skończyło, podskórnymi gulami... Teraz zmywam bb i podkłady jedynie mleczkiem z biedronki. Żadne żele i pianki a już tym bardziej woda mi nie służą bo mam cerę suchą i wrażliwą i nawet mycie wodą mi nie służy. Kiedyś bardzo eksperymentowałam z oczyszczaniem, kilka etapów. A teraz tylko mleczko i żadnego pryszcza nawet nie mam.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
Podziwiam, po mleczku z biedronki wyladowalam w szpitalu-tak silna reakcja alergiczna. No way
Mycie olejami-oczywiście. Polskie resibo. Nie lubię OCM, bo tam dobrze trzeba znać swoją skorę żeby dobrze dopasować proporcje. Moja skóra lubi zmiany, więc zmywanie resibo lub kokosem i dodatkowo oleje zamiast kremu to tak

Edytowane przez 201705240954
Czas edycji: 2017-04-28 o 19:05
201705240954 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-04-28, 21:13   #4028
Just321
Zadomowienie
 
Avatar Just321
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 640
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez Elfelins Pokaż wiadomość
A ja wam powiem że kiedyś miałam podejście do metody ocm i do olejów ale bardzo źle się to skończyło, podskórnymi gulami... Teraz zmywam bb i podkłady jedynie mleczkiem z biedronki. Żadne żele i pianki a już tym bardziej woda mi nie służą bo mam cerę suchą i wrażliwą i nawet mycie wodą mi nie służy. Kiedyś bardzo eksperymentowałam z oczyszczaniem, kilka etapów. A teraz tylko mleczko i żadnego pryszcza nawet nie mam.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
no właśnie, każdy musi znaleźć coś dla siebie i trudno się sugerować wszystkim co inni polecają. Biedronkowe-tołpowe kosmetyki okazuje się, że są warte uwagi .
Just321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-28, 21:40   #4029
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

U mnie wszystko musi być spukane bieżącą wodą. Inaczej czuję się nie umyta.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-28, 22:38   #4030
201705240954
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 834
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
U mnie wszystko musi być spukane bieżącą wodą. Inaczej czuję się nie umyta.
Przecież zmywanie olejem nie wyklucza kolejnego kroku z użyciem wody, zgodnie z tematyką wątku
201705240954 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-29, 00:07   #4031
Farisss
Wtajemniczenie
 
Avatar Farisss
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: z raju na ziemi
Wiadomości: 2 675
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez blotowlosa Pokaż wiadomość
podpinam się pod pytanie. Jeszcze mnie zastanwia czy odcienie w Missha M Signature Real Complete vs Missha M Perfect Cover są takie same?

Posiadam Perfect cover n.21 ale na lato jest trochę za jasny, chciałabym wypróbować Signature Real Complete, ale boję się że n.23 może być z kolei zbyt ciemny
Wg mnie są różne - na moim przykładzie, Signature 21 bieli mi skórę i jest dla mnie za jasne, z kolei Perfect Cover 21 - jest co prawda bardziej szara ale wpisuje się w moją skórę (a mam raczej żółty odcień), no i nie ma tego efektu bielenia.
I osobiście mi ten Signature nie pasuje - dla mnie jest za ciężki. Perfect Cover fajnie nawilża, ale odnoszę wrażenie że Signature jest wręcz tłusty. Z tym że testowałam razem z jakimś nowym kremem do twarzy ale on był leciutki. Nie wiem, muszę jeszcze raz przetestować.

Wg mnie jeśli Perfect Cover 21 jest dla Ciebie za jasne to Signature 23 może być ok.
__________________
Lubię czytać
Farisss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-30, 07:30   #4032
blotowlosa
summerlover
 
Avatar blotowlosa
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 918
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez Farisss Pokaż wiadomość
Wg mnie są różne - na moim przykładzie, Signature 21 bieli mi skórę i jest dla mnie za jasne, z kolei Perfect Cover 21 - jest co prawda bardziej szara ale wpisuje się w moją skórę (a mam raczej żółty odcień), no i nie ma tego efektu bielenia.
I osobiście mi ten Signature nie pasuje - dla mnie jest za ciężki. Perfect Cover fajnie nawilża, ale odnoszę wrażenie że Signature jest wręcz tłusty. Z tym że testowałam razem z jakimś nowym kremem do twarzy ale on był leciutki. Nie wiem, muszę jeszcze raz przetestować.

Wg mnie jeśli Perfect Cover 21 jest dla Ciebie za jasne to Signature 23 może być ok.
dzieki, spróbuję
W zasadzie nie chodzi o to, ze 21 PC jest za jasny tylko ma taki ziemisty kolor, bez odrobinki ciepłego pigmentu, który w zimie wygląda ok, ale w lecie wyglądam z nim trupio.
Zamówię 23 Signature.
__________________
km 2019: 365
książki 2019: 23
blotowlosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-30, 11:39   #4033
201705240954
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 834
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez blotowlosa Pokaż wiadomość
dzieki, spróbuję
W zasadzie nie chodzi o to, ze 21 PC jest za jasny tylko ma taki ziemisty kolor, bez odrobinki ciepłego pigmentu, który w zimie wygląda ok, ale w lecie wyglądam z nim trupio.
Zamówię 23 Signature.
Przecież to Missha, każda będzie z chlodnym pigmentem, a Ty masz ciepłą karnację. Spróbuj bb z innej firmy, bo w każdym ten wybijający chłodny pigment zrobi Ci kuku
201705240954 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-30, 12:32   #4034
Farisss
Wtajemniczenie
 
Avatar Farisss
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: z raju na ziemi
Wiadomości: 2 675
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez LilyVanDerWoodsen Pokaż wiadomość
Przecież to Missha, każda będzie z chlodnym pigmentem, a Ty masz ciepłą karnację. Spróbuj bb z innej firmy, bo w każdym ten wybijający chłodny pigment zrobi Ci kuku
Też mam ciepłą karnację, z normalnych podkładów zawsze goldeny kupuję, a missha się jednak sprawdza i nie mam szarej twarzy - o dziwo. Więc to wszystko zależy jak się dopasuje do karnacji...
W sumie to kiedyś jak zaczynałam z BB to właśnie od PC i jak próbowałam przejść na zwykłe podkłady to nie mogłam trafić z odcieniem - bo myślałam, że szara Missha jest jak inne szary podkłady - a na moim przykładzie jednak nie.
__________________
Lubię czytać
Farisss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-05, 15:42   #4035
roksa123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 52
Który Koreański krem BB?

Witam,chcialabym zakupić krem bb koreański ale kompletnie nie wiem jaki odcień Myślałam o kremach Misshy odcień 13 bądź 21.Albo Skin 79 hot pink.Podklad którego używam to revlon colorstay 110.Czy możecie mi polecić który będzie odpowiedni dla koloru mojej cery?Moze któraś z was już testowałam?
roksa123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-05, 19:39   #4036
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Mam do przetestowania ze Skin 79 5 kremów bb:
- intense classic (pełnowymiarowy)
- hot pink (miniaturka)
- orange (miniaturka)
- gold (miniaturka)
- purple (tester)

Jak myślicie, od czego by tu zacząć?
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-05, 19:44   #4037
moooniek
Zakorzenienie
 
Avatar moooniek
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 11 793
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Mam do przetestowania ze Skin 79 5 kremów bb:
- intense classic (pełnowymiarowy)
- hot pink (miniaturka)
- orange (miniaturka)
- gold (miniaturka)
- purple (tester)

Jak myślicie, od czego by tu zacząć?
To zależy jaką masz cerę, ale ja bym zaczęła od Orange
__________________
co jem
czym się smaruję
moooniek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-05, 19:53   #4038
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez moooniek Pokaż wiadomość
To zależy jaką masz cerę, ale ja bym zaczęła od Orange
Moja cera jest jednocześnie tłusta i sucha, do tego przebarwienia, naczynka, zaskórniki, blizny potrądzikowe. Dosłownie all in one Obecnie używam Missha perfect cover, czasem zmieszaną z filtrem z Ziaii i ogólnie jestem zadowolona.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-05, 21:03   #4039
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 14 974
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Hej.
Potrzebuje Wasze rady bo sama chyba nigdy nie podejmę decyzji
Musze kupić toner i waham się miedź Benton aloe bha toner a Swanicoco szara lub zielona butelka.
Co polecacie bardziej?

Moja cera jest mieszana ze skłonnością do zapychania. I niedoskonałości ami.
goldika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-05-05, 21:36   #4040
Parabelka
Panaroja
 
Avatar Parabelka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 694
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez Chocolate77 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny,

Czy możecie rzucić małą poradą dla początkującej w kwestii azjatyckich kremów BB? Poszukuję kremu, który będzie idealny dla mojej cery: suchej i wrażliwej, chodziłoby mi o taki krem BB który:

- mooocno nawilża
- nie musi mocno kryć (wręcz nie potrzebuję tego)
- może się błyszczeć, świecić, być mokry, nie przeszkadza mi to a wręcz jest mile widziane bo moja buzia jest tak sucha że i tak wszystko co na nią nałożę, robi się matowe po godzinie!
- ma niezbyt jasny kolor w odcieniu żółtawym lub beżowym, może być szarawy ale bez różu

Wszystkie kremy BB które do tej pory testowałam były zbyt "treściwe", za bardzo kryjące i dawały zbyt duży mat. Nawet nakładane w maleńkich ilościach po jakimś czasie wysuszały moją i tak już suchą jak wiór skórę.

Szukam zatem czegoś wodnistego, kremowego, takiego żeby tą moją cerę trochę nawodniło... znajdę takie coś??

Z góry dzięki za sugestie.
http://www.ebay.pl/itm/Holika-Holika...-/332147039128 wodnista mokra galaretka , dobrze nawilża, tylko szukaj odcienia #2 , bo jedynka bardzo jasna . Daje efekt wilgotnej skóry , nie matuje .
__________________
Cezar się nie starzeje . Cezar dojrzewa

-Morza się zagotują , krainy Dysku pękną , królowie runą w proch , a miasta będą niczym jeziora szkła . Uciekam w góry.
-Czy to pomoże ?[...]
-Nie , ale stamtąd będzie lepszy widok .
Terry P.
Parabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-07, 14:28   #4041
multipanterka
Przyczajenie
 
Avatar multipanterka
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 9
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Dziewczyny jestem ciekawa Waszego zdania na temat tej książki, którą oferuje azjatycki cukier do masażu twarzy. Czy te dziewczyny, które mają mogą się podzielić wrażeniami/ skutecznością? Zastanawiam się nad zakupem od pewnego czasu, ale cena trochę odstrasza. Powiedzcie czy tam faktycznie są jakieś fajne techniki do wykorzystania, czy są to trudne i pracochłonne masaże oraz czy to tłumaczenie, ktore podobno jest dołączone, jest wystarczające żeby załapać o co chodzi.
multipanterka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-07, 15:02   #4042
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez multipanterka Pokaż wiadomość
Dziewczyny jestem ciekawa Waszego zdania na temat tej książki, którą oferuje azjatycki cukier do masażu twarzy. Czy te dziewczyny, które mają mogą się podzielić wrażeniami/ skutecznością? Zastanawiam się nad zakupem od pewnego czasu, ale cena trochę odstrasza. Powiedzcie czy tam faktycznie są jakieś fajne techniki do wykorzystania, czy są to trudne i pracochłonne masaże oraz czy to tłumaczenie, ktore podobno jest dołączone, jest wystarczające żeby załapać o co chodzi.
Ja mam kupioną na spółkę no i tak:
- raptem ze 4 masaże mi pasują, część jest nie dla mnie więc ich nie próbowałam
- technika nie jest skomplikowana a wyjaśnienie Cukra jest wystarczające
- ruchy nie wydają mi się odkrywcze, ale być może sukces tkwi w ilości powtórzeń i uciskaniu odpowiednich punktów. W każdym razie po raz drugi bym jej nie kupiła, tylko skupiła się np. na Tanace
- masowałam się 2 albo 3 miesiące, nie pamiętam. Pewna różnica jest (mniejsze bruzdy n-w), ale nie wiem na ile spowodowane tym konkretnym masażem, a na ile ogólnym masowaniem (poprawa jędrności), wypełniaczem, kremami poprawiającymi napięcie i nawilżeniem.
Wg mnie nie warto za taką cenę, za 50 zł bym kupiła.
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-07, 15:19   #4043
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez Redhaired Witch Pokaż wiadomość
Ja mam kupioną na spółkę no i tak:
- raptem ze 4 masaże mi pasują, część jest nie dla mnie więc ich nie próbowałam
- technika nie jest skomplikowana a wyjaśnienie Cukra jest wystarczające
- ruchy nie wydają mi się odkrywcze, ale być może sukces tkwi w ilości powtórzeń i uciskaniu odpowiednich punktów. W każdym razie po raz drugi bym jej nie kupiła, tylko skupiła się np. na Tanace
- masowałam się 2 albo 3 miesiące, nie pamiętam. Pewna różnica jest (mniejsze bruzdy n-w), ale nie wiem na ile spowodowane tym konkretnym masażem, a na ile ogólnym masowaniem (poprawa jędrności), wypełniaczem, kremami poprawiającymi napięcie i nawilżeniem.
Wg mnie nie warto za taką cenę, za 50 zł bym kupiła.
Biorąc Tanakę jako punkt odniesienia, uważasz te masaże z książki za trudniejsze czy łatwiejsze od Tanaki? Mnie się Tanaka wydaje zbyt skomplikowana do codziennego stosowania, bo trzeba się jej najpierw nauczyć, a tych kroków jest sporo, więc proces może trochę trwać i wymaga za każdym razem oglądania filmiku. Mnie to bardzo zniechęca i zdecydowanie wolę lansowany ostatnio masaż tabliczką guasha, który zapamiętuje się po 1-2 obejrzeniu filmiku. Lub pojedyncze ćwiczenia jogi twarzy Fumiko Takatsu, które też są szybko "przyswajalne" i można je ćwiczyć zawsze i wszędzie bez lusterka, tylko może nie wśród ludzi, bo głupio się wygląda
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-07, 16:13   #4044
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Biorąc Tanakę jako punkt odniesienia, uważasz te masaże z książki za trudniejsze czy łatwiejsze od Tanaki?
Nie jestem zbytnio obcykana w krokach Tanaki, patrząc np. na ten filmik https://www.youtube.com/watch?v=V4ANcs7oh9s to ruchy są dość podobne i o podobnym stopniu trudności. Tylko w książce Cukra używa się palców a nie środka dłoni czyli wg mnie łatwiej. Masaż z filmiku jest chaotyczny - czoło, za chwilę broda, później oczy... Natomiast masaże z książki są ułożone "sensownie" partiami, po kilku próbach wychodzą intuicyjnie. Ćwiczenia Fumiko są dla mnie za trudne Np. te na pełniejsze policzki są dla mnie niewykonalne bo nie umiem tak rozewrzeć paszczy. I ogólnie robiąc jej ćwiczenia mam wrażenie, że tylko robią mi się dodatkowe zmarszczki np. pod oczami, muszę się mocno kontrolować w lustrze i przytrzymywać skórę palcami.
O masażu tabliczką pierwsze słyszę. Właśnie go obczaiłam, nie wiem czy trafiłam na dobry link - laska się masuje tym-białym-czymś od brody/nosa ku skroniom a potem "ściąga" limfę czy to tam w kierunku dekoltu.
Wygląda łatwiej niż ten z książki, bardziej na odwal, bez uciskania punktów itp., ale zasada podobna.
Podkreślę jeszcze, że robiłam tylko część masaży z książki, a mój ulubiony jest właśnie w podobnym stylu co Tanaka czy Gausha.
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-07, 16:37   #4045
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez Redhaired Witch Pokaż wiadomość
O masażu tabliczką pierwsze słyszę. Właśnie go obczaiłam, nie wiem czy trafiłam na dobry link - laska się masuje tym-białym-czymś od brody/nosa ku skroniom a potem "ściąga" limfę czy to tam w kierunku dekoltu.
Wygląda łatwiej niż ten z książki, bardziej na odwal, bez uciskania punktów itp., ale zasada podobna.
Podkreślę jeszcze, że robiłam tylko część masaży z książki, a mój ulubiony jest właśnie w podobnym stylu co Tanaka czy Gausha.
No właśnie tutaj z tym kierunkiem to techniki są różne. Co do ruchów poziomych, to owszem, zawsze się je robi od środka twarzy ku bokom. Ale masaż zawiera też kilka ruchów pionowych na brodzie, nosie i szyi i tutaj już są różne wersje.
Tutaj na przykład na nauczycielka jogi pokazuje ruchy od brody do dołu szyi tłumacząc to koniecznością odprowadzenia limfy od twarzy ku dołowi KLIK.
Ale są też filmiki, gdzie każą masować z dołu do góry, jak np jeden z ostatnich Magdeleny Lach KLIK oraz dołączony do niego schemat rysunkowy KLIK. Przykładów na obie techniki znajdzie się więcej.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-08, 18:38   #4046
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Mam pytanie do osób stosujących azjatyckie olejki myjące. Do tej pory unikałam tych z parafiną w składzie, bo mam jakoś głęboko zakorzenione i ciężkie do wyplewienia przekonanie sprzed jakichś 10 lat, że parafina to straszne zło dla cer tłustych i trądzikowych, że zapychanie itd. Dużo azjatyckich olejków jest właśnie na parafinie i co jakiś czas któryś mnie kusi, ostatnio na przykład Illi Deep Cleansing Oil KLIK, który nie dość, że ma parafinę, to jeszcze zaraz po niej Caprylic/CapricTriglyceride, który to składnik też bywa odradzany ww typom skór.
Czy jest tu ktoś z cerą mieszaną/tłustą, skłonną do trądziku, kto używa olejków z parafiną i może się wypowiedzieć na ten temat?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-09, 12:15   #4047
Parabelka
Panaroja
 
Avatar Parabelka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 694
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez multipanterka Pokaż wiadomość
Dziewczyny jestem ciekawa Waszego zdania na temat tej książki, którą oferuje azjatycki cukier do masażu twarzy. Czy te dziewczyny, które mają mogą się podzielić wrażeniami/ skutecznością? Zastanawiam się nad zakupem od pewnego czasu, ale cena trochę odstrasza. Powiedzcie czy tam faktycznie są jakieś fajne techniki do wykorzystania, czy są to trudne i pracochłonne masaże oraz czy to tłumaczenie, ktore podobno jest dołączone, jest wystarczające żeby załapać o co chodzi.
Po pierwsze pytanie, w jakim stanie jest twarz. Jeżeli ma się dwadzieścia parę czy trzydzieści lat i zero obwisu - efektów nie będzie . Co do modelowanie twarzy - trudno powiedzieć, trzeba by regularnie pomasować przez minimum miesiąc i zobaczyć . Na twarzy ze zmianami związanymi z wiekiem efekty są widoczne . Natomiast jeżeli się chce robić masaże profilaktycznie - wiadomo, że efektem będzie opóźnienie momentu pojawienia się zmian związanych ze starzeniem i wiotczeniem , ale na co dzień efekt będzie też żaden .

Trudne to nie jest, czasochłonność zależy od rodzaju masażu , wyjaśnienia Cukra są wystarczające, trzeba sobie tylko wyrobić odpowiednią siłę nacisku przy pomocy wagi kuchennej , bo za słaby nie da nic .
__________________
Cezar się nie starzeje . Cezar dojrzewa

-Morza się zagotują , krainy Dysku pękną , królowie runą w proch , a miasta będą niczym jeziora szkła . Uciekam w góry.
-Czy to pomoże ?[...]
-Nie , ale stamtąd będzie lepszy widok .
Terry P.

Edytowane przez Parabelka
Czas edycji: 2017-05-09 o 12:16
Parabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-09, 12:37   #4048
Farisss
Wtajemniczenie
 
Avatar Farisss
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: z raju na ziemi
Wiadomości: 2 675
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Dziewczyny, czy któraś robiła zakupy na roseroseshop.com ? nie ma problemów z wysyłką do Polski ? czas oczekiwania tak jak w przypadku wszystkich zakupów z krajów azjatyckich ? jakieś inne uwagi, coś warto wiedzieć ?
__________________
Lubię czytać
Farisss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-10, 09:16   #4049
Parabelka
Panaroja
 
Avatar Parabelka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 694
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez Farisss Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy któraś robiła zakupy na roseroseshop.com ? nie ma problemów z wysyłką do Polski ? czas oczekiwania tak jak w przypadku wszystkich zakupów z krajów azjatyckich ? jakieś inne uwagi, coś warto wiedzieć ?
Możesz bezpiecznie kupować , paczka idzie z reguły 2-3 tygodnie , przy wartości powyżej bodaj 43$ masz przesyłkę rejestrowaną . Tylko mało próbek dają i tylko przy większych zamówieniach .
__________________
Cezar się nie starzeje . Cezar dojrzewa

-Morza się zagotują , krainy Dysku pękną , królowie runą w proch , a miasta będą niczym jeziora szkła . Uciekam w góry.
-Czy to pomoże ?[...]
-Nie , ale stamtąd będzie lepszy widok .
Terry P.
Parabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-10, 17:01   #4050
roksa123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 52
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Czy zamawiała może któraś z was Misshe perfect Cover z allegro?Nigdzie w żadnym normalnym internetowym sklepie nie mogę dostać odcieniu nr 13... możecie kogoś polecić??
roksa123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-12-30 10:18:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:51.