Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-07-22, 16:37   #1
barbie19861
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 36
GG do barbie19861
Arrow

Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!


zapisalam sie na pierwsza wizyte u ginekologa i mam kilka pytań. chce zazywac tabletki antykoncepcyjne i nie wiem w ktorym momencie mam powiedziec o tym lekarzowi? jak bedzie przebiegac ta wizyta? zapisując sie na wizyte w przychodni poinformowano mnie ze mam zabrac pesel i ubezpieczenie. ok pesel mam tylko skąd mam wziąść zaświadczenie o ubezpieczeniu a nie chce pytac rodziców zeby nie domyslili sie ze ide do ginekologa, prosze pomóżcie jak najszybciej bo to juz jutro!!
barbie19861 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-22, 19:44   #2
misio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 170
Re: pierwsza wizyta u ginekologa

Jeśli jesteś uczennicą to wyst leg.szkolna lub studencka-aktualna,podbita.teoretyc znie to powinno wystarczyć bo wszyscy uczący się są automatycznie ubezpieczeni przez państwo.No ale może się zdażyć,że będą chcieli książeczkę rodzinną.Najlepiej zadzwoń do rejestracji i się upewnij.Po co się denerwować na miejscu...Powiedz lekarzowi że to Twoja pierwsza wiz. u ginekologa,że chciałaś się skontrolować.On na pewno zapyta czy jesteś dziewicą,bo od tego zależy rodzaj badania.Zapyta też kiedy była ostatnia mieś./dokładna data pierwszego dnia okresu/,regularnoś cykli,datę pierwszej miesiączki i takie tam.Potem każe się rozebrać za parawanem i położyć na fotelu gin.Po bokach fotela będą takie dwie metalowe wypustki na nogi-generalnie pozycja jak do rodzenia.Jeśli czegoś nie wiesz zapytaj- w końcu jesteś pierwszy raz.Zeby oglądnąć szyjkę macicy trzeba włożyć taki rozwierak.Nie jest to przyjemne,lepiej starać się rozlużnić mięśnie, ale nie bolesne.Po badaniu powiedz,że chciałabyś tabletki.Niestety w zależności od jego światopoglądu możesz napotkać opór.Jeśli jesteś pełnoletnia-nalegaj.Takie zachowanie świadczy o braku profesjonalizmu.Zapytaj jakie widzi przeciwskazania.Jeśli nie masz 18 lat sprawa może się skomplikować.Jeśli lekarz jest przeciwny tabletkom,bo np.jest gorliwym katolikiem może robić trudności zasłaniając się twoim wiekiem i brakiem zgody rodziców.Wtedy się nie denerwuj,podziękuj-i omijaj tego lek. z daleka,bo to beton.Oczywiście to wariant exstra pesymistyczny ale teoretycznie możliwy.Powodzenia,napisz jak było.
misio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-25, 13:47   #3
barbie19861
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 36
GG do barbie19861
Re: pierwsza wizyta u ginekologa

misiu wielkie dzieki za wskazówki, jednak wystarczyła mi legitymacja i bez problemu przepisał mi tabletki. rzeczywiście badanie nie było zbyt przyjemne ale jakoś przeżyłam.teraz tylko czekam na okresik... buziaczki, pa,pa
misio napisał(a):
> Jeśli jesteś uczennicą to wyst leg.szkolna lub studencka-aktualna,podbita.teoretyc znie to powinno wystarczyć bo wszyscy uczący się są automatycznie ubezpieczeni przez państwo.No ale może się zdażyć,że będą chcieli książeczkę rodzinną.Najlepiej zadzwoń do rejestracji i się upewnij.Po co się denerwować na miejscu...Powiedz lekarzowi że to Twoja pierwsza wiz. u ginekologa,że chciałaś się skontrolować.On na pewno zapyta czy jesteś dziewicą,bo od tego zależy rodzaj badania.Zapyta też kiedy była ostatnia mieś./dokładna data pierwszego dnia okresu/,regularnoś cykli,datę pierwszej miesiączki i takie tam.Potem każe się rozebrać za parawanem i położyć na fotelu gin.Po bokach fotela będą takie dwie metalowe wypustki na nogi-generalnie pozycja jak do rodzenia.Jeśli czegoś nie wiesz zapytaj- w końcu jesteś pierwszy raz.Zeby oglądnąć szyjkę macicy trzeba włożyć taki rozwierak.Nie jest to przyjemne,lepiej starać się rozlużnić mięśnie, ale nie bolesne.Po badaniu powiedz,że chciałabyś tabletki.Niestety w zależności od jego światopoglądu możesz napotkać opór.Jeśli jesteś pełnoletnia-nalegaj.Takie zachowanie świadczy o braku profesjonalizmu.Zapytaj jakie widzi przeciwskazania.Jeśli nie masz 18 lat sprawa może się skomplikować.Jeśli lekarz jest przeciwny tabletkom,bo np.jest gorliwym katolikiem może robić trudności zasłaniając się twoim wiekiem i brakiem zgody rodziców.Wtedy się nie denerwuj,podziękuj-i omijaj tego lek. z daleka,bo to beton.Oczywiście to wariant exstra pesymistyczny ale teoretycznie możliwy.Powodzenia,napisz jak było.
barbie19861 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-25, 14:12   #4
sarimatha
Rozeznanie
 
Avatar sarimatha
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Radom/Lublin/Warszawa
Wiadomości: 620
GG do sarimatha Wyślij wiadomość przez Yahoo do sarimatha
Re: pierwsza wizyta u ginekologa

Taaaaaa mi to lekarz sam wcisnoł piguły choćiaz obie jestesmy z tego smaego rocznika
sarimatha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-05, 13:49   #5
morellk@
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 27
GG do morellk@
wizyta u ginekologa

Właśnie po raz pierwszy wybieram się do giekologa i bardzo się z tego powodu denerwuję. W związku z tym naszło mnie kilka pytań... może pomyślicie, że są one głupie ale one mnie nurtują. Otóż chodzi o to, że nie wiem czy powinnam się wydepilwać czy też nie... z resztą ciężko jest to zrobić dokładnie... więc bardzo bym Was prosiła o radę i nie wiem czy powinnam w związku z tą wizytą cos jeszcze zrobić... Bardzo proszę Was Drogie Wizażanki i pomoc i z Góry dziękuję.
morellk@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-05, 13:58   #6
Kiya
Zakorzenienie
 
Avatar Kiya
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 706
Re: wizyta u ginekologa

depilacja nie jest konieczna,lekarzowi nie przeszkadza to w badaniu.Nie bedzie też zwracał uwagi na estetykę bo go to nie interesuje niektórzy lekarze nawet zwracją uwage pacjentkom żeby się nie depilować w miejscach intymnych bo włoski mają za zadanie osłaniać przed zabrudzeniami i bakteriami (to tak mniej wiecej jak w nosie) ale to już chyba inny temat
Powodzenia i pozdrawiam.
__________________
Szukam twarzy do portretów - foto ---->https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=365223
Kiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-05, 14:02   #7
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Re: wizyta u ginekologa

Lepiej byloby jesli watek zalozylabys na plotkowym forum, ale jesli juz jest tutaj, to zaczne od tego, ze nie ma sie czego bac lekarz nie jest wrogiem, a "przyjacielem" i nie ma Cie oceniac tylko doradzic i pomoc. Zatem co do Twojego pytania-jak sie bedziesz lepiej czula, wizyta chyba nie jest powodem do depilacj. I tak na koniec, mysle ze lekarz tak czy tak nie zwroci na to uwagi.

pozdrawiam
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-02-05, 14:07   #8
JuLiTa1
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: wizyta u ginekologa

morellk@, jesli wczesniej nie depilowalas tych okolic, nie musisz tego robic. Lekarzowi naprawde jest obojetne jaka masz tam "fryzurke" Jego podstawowym zadaniem jest badanie i diagnoza. Nie ma powodu do obaw. Badz dzielna. Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-05, 14:37   #9
paliziomka
Zadomowienie
 
Avatar paliziomka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 077
GG do paliziomka
Re: wizyta u ginekologa

JUlita napisał (a)
> morellk@, jesli wczesniej nie depilowalas tych okolic, nie musisz tego robic. Lekarzowi naprawde jest obojetne jaka masz tam "fryzurke"

Hehehee dobre z tą "fryzurką" . Jestem tego samego zdania, lekarz nie bedzie większej uwagi zwracał na owłosienie łonowe.
Pozdrawiam
Paliziomka
__________________
Prowadzisz firmę? Chcesz efektywnej reklamy?

http://znajdzfirme.org
paliziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-17, 16:15   #10
szyszunia2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Świebodzin
Wiadomości: 5
GG do szyszunia2
Question pierwsza wizyta

Planuje wybrac sie do ginekologa,aby przepisal mi tabletki antykoncecyjne.Mam jednak pewne obawy, a mianowicie jakie lekarz powinien zlecic mi badania (wiem,ze testy hormonalne,proby watrobowe;ale co jeszcze?).Chcialabym sie dowiedziec jak lekarz bedzie mnie badal?(jestem jeszcze dziewica).
O co powinnam spytac lekarza?
Z gory dziekuje
szyszunia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-17, 17:37   #11
dr W.Kazimierak
Rozeznanie
 
Avatar dr W.Kazimierak
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 559
Dot.: pierwsza wizyta

Cytat:
Napisane przez szyszunia2
Mam jednak pewne obawy, a mianowicie jakie lekarz powinien zlecic mi badania (wiem,ze testy hormonalne,proby watrobowe;ale co jeszcze?). Chcialabym sie dowiedziec jak lekarz bedzie mnie badal?(jestem jeszcze dziewica).
Nie ma potrzeby wykonywania testów hormonalnych.
Lekarz powinien otrzymać informacje co do przebytych chorób.
Próby wątrobowe wniosą najwięcej informacji po kilku miesiącach przyjmowania tabletek.
U dziewicy zwykle daje się obejrzeć szyjkę macicy małym wziernikiem.
(ale ja nie upieram się na to badanie na pierwszej wizycie.
Można też zazwyczaj zbadadać macicę i przydatki.
Niekiedy można wykonać badanie przez odbytnicę (stosowane raczej
u mniejszych dziewczynek).
Warto zebrać wywiad u koleżanek na temat ginekologa, który bada delikatnie
i do takiego warto iść. Niektóre dziewczyny zdecydowanie preferują ginekologa płci żeńskiej.
Acha, nie ma chyba jakiegoś zestawu pytań na okoliczność takiej wizyty,
generalnie pytać o wszystkie swoje wątpliwości!

Wojciech Kazimierak
dr W.Kazimierak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-17, 17:39   #12
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: pierwsza wizyta

powinnien tez postawic na dokladny wywiad czyli choroby w rodzinie,itp.
badanie zapewne bedzie per rectum brr wolałabym stracic wczesniej dziewictwo niz byc tak badana ale nie bój sie
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 11:15   #13
dr Waleśkiewicz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 81
Dot.: pierwsza wizyta

Cytat:
Napisane przez paula78
powinnien tez postawic na dokladny wywiad czyli choroby w rodzinie,itp.
badanie zapewne bedzie per rectum brr wolałabym stracic wczesniej dziewictwo niz byc tak badana ale nie bój sie
jak wspomniał Kolega wyzej , per rectum - raczej u młodszych dziewczynek się wykonuje.
poza tym proponowałabym nie straszyć tym badaniem, bo nie jest ono tak okropne, a nie ma nic gorszego niż zostać do czegoś zrażonym...
__________________
Karolina Waleśkiewicz
dr Waleśkiewicz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-20, 18:14   #14
Astra
Rozeznanie
 
Avatar Astra
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 692
Dot.: pierwsza wizyta

Badanie przez odbyt nie jest niczym strasznym,nie boli i nie ma sie czego bac Naprawde!!
Astra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-14, 18:52   #15
patrysia88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa-Bielany
Wiadomości: 6
GG do patrysia88
Dot.: pierwsza wizyta

A mam pytanie...Ja chcialabym pojsc do prywatnego ginekologa co powinnam wziasc ze soba? Moi rodzice nie wiedza o tej wizycie i wolalabym im o tym nie mowic.Czy lekrz wpisze mi ta wizyte fo ksiazeczki czy cos takiego?Rowniez chcialabym pojsc po proszki antykoncepcyjne lecz nie jestem dziewica
patrysia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-14, 19:57   #16
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: pierwsza wizyta

ksiazeczke -jesli takie u was sa i kase,date ostaniej miesiaczki.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-14, 20:10   #17
Soncia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 402
GG do Soncia
Dot.: pierwsza wizyta

Nie ma sie czego bac Jest to nieprzyjemne badanie, ale da sie przezyc Powodzenia i nie stresuj sie
Soncia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-15, 23:55   #18
xre
BAN stały
 
Avatar xre
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 780
Dot.: pierwsza wizyta

Przeczytalam wszystkie wypowiedzie i napisze o sobie:
wybieram sie na pierwsza w zyciu wizyte do ginekologa juz od 3 lat... i wybrac sie nie moge. Boje sie panicznie! Nie potrafie sie zmusic i sama nie czuje takiej potrzeby, a wiem ze powinnam isc. Zostalam wychowana na "wstydiwa dziewczynke" i ciezko mi sie przelamac. Jako tako w gabinecie juz bylam raz (ale tylko po recepte) i jak zobaczylam ten fotel to stwierdzilam ze sie nie przelamie. Po za tym nasluchalam sie od kolezanek ze takie badanie strasznie boli (wiem ze nie zawsze) i leakarze bywaja bardzo niedelikatni. Jedna kolezanka mowila ze az plakala na fotelu... tak wiec zrazilam sie samymi opowiesciami... jak sie przelamac? Nie dosc ze sie krepuje, to w dodatku poczulam sie dziwnie jak przyszlam po tabletki do ginekologa (postinor) a on najpierw mowil cos ze same starsze panie do niego przychodza i ze milo zobaczyc mloda osobe i ze jezeli sie zdecyduje na badanie cytologiczne to zrobi mi je za 50% ceny (w momencie kiedy to mowi, mrugnol okiem i zaczol sie dziwnie usmiechac) nie zachowywal sie jak lekarz... wiec jak najszybciej wyszlam z tamtad I przepelniona tymi niemilymi opowiadaniami i doswiadczeniami... odczuwam niechec. Jak sie zmusic do pojscia tam?
xre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-16, 13:20   #19
Soncia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 402
GG do Soncia
Dot.: pierwsza wizyta

Droga Xre
Nie masz sie czego bac Naprawde Ja tydzien temu mialam pierwsza wizyte i nie bylo to takie straszne. Dla mnie tez wstydliwosc byla najgorsza. Pomyslalam sobie, ze pojde do lekarki, bo przeciez ma te same narzady co ja, a pan doktor, to jednak... hmm :P no wiesz.. tak glupio :P
Sluchaj, pojdziesz i bedziesz miala za soba Nie sluchaj tego, ze kogos to boli itd... Pogadaj ze znajomymi, do kogo najlepiej isc
Nie bede mowila, ze te badanie jest przyjemne, bo bym sklamala...
Najlepiej idz do kobiety i powiedz, ze to Twoja pierwsza wizyta i sie boisz (ja tak zrobilam i lekarka pozniej zrobila super atmosfere. Ciagle mowila, ze nie mam sie czego bac, ze badanie to nie trwa dlugo itp..) Napewno nie idz do tego lekarza, u ktorego bylas!!!! Jakis dziwny byl, z tego co opisalas :/
Powodzenia i glowa do gory
Soncia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-16, 19:03   #20
naanahanae
Zadomowienie
 
Avatar naanahanae
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 019
Dot.: pierwsza wizyta

ja na 1 badanie poszłam do pana ginekologa. i nie było mi wstyd, ani nic. lakarz jak lekarz. on przedemną przebadał 10 kobiet tego dnia i przebada następne 20. i tak codziennie. Koneser

polecam założenie spódniczki (nie będzie trzeba tyle świećić tyłkiem)

a ja mam 20 lat i byłam badana per rectum.
naanahanae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-16, 20:25   #21
Eleo765
Zadomowienie
 
Avatar Eleo765
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 806
Dot.: pierwsza wizyta

strach ma wielkie oczy i nie jest dobrym doradcą.
badanie wcale nie boli a najgłupsza w tym wszystkim jest konieczność usadowienia się z gołym tyłkiem na tym idiotycznym fotelu (czemu oni nie dają jakichś papierowych wdzianek do założenia, żeby tyłkiem nie świecić???? polecam dość luźną spódnicę!!!). ale jeśli chodzi o zdrowie to staje się to mało istotne.
o te sprawy trzeba bardzo dbać, nie odkładać wizyt i badań... tyle się teraz słyszy o za późno wykrytych nowotworach, bo kobieta nie mogła latami trafić do ginekologa...
ja na 1 badanie poszłam do pani ginekolożki, było sympatycznie, mogę nawet powiedzieć, że było baaaardzo miło
Eleo765 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-16, 21:14   #22
dr W.Kazimierak
Rozeznanie
 
Avatar dr W.Kazimierak
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 559
Dot.: pierwsza wizyta

[QUOTE=Eleo765] (czemu oni nie dają jakichś papierowych wdzianek do założenia, żeby tyłkiem nie świecić???? polecam dość luźną spódnicę!!!).

W innych krajach takowy strój jest na wyposażeniu.

Moje pacjentki przynoszą często swoje spódniczki, w które się przebierają.


W. Kazimierak

Edytowane przez dr W.Kazimierak
Czas edycji: 2005-11-17 o 12:42
dr W.Kazimierak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-17, 09:04   #23
Eleo765
Zadomowienie
 
Avatar Eleo765
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 806
Dot.: pierwsza wizyta


Edytowane przez Eleo765
Czas edycji: 2010-09-20 o 09:23
Eleo765 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-17, 18:12   #24
patrysia88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa-Bielany
Wiadomości: 6
GG do patrysia88
Dot.: pierwsza wizyta

A mam jeszcze takie pytanie.Jesli ide po recepte na proszki antykoncepcyjne PO RAZ PIERWSZY.To jakich badan moge sie spodziewac?I jak one wygladaja?
patrysia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-17, 20:15   #25
Soncia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 402
GG do Soncia
Dot.: pierwsza wizyta

Ja wlasciwie nie mialam zadnych badan. Mialam tylko badanie ginekologiczne. Nic wiecej....
Pozdrawiam
Soncia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-20, 23:57   #26
kid
Raczkowanie
 
Avatar kid
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 321
GG do kid
Dot.: pierwsza wizyta

A ja zadam pytanie o to badanie przez odbyt. Przy pierwszej wizycie nie byłam badana, przy dwóch kolejnych tez, bo obie panie doktor "nie chciały mnie męczyc" . Nie współżyłam jeszcze, dlatego spodziewałam sie badania per rectum. A tu nic. Miałam jedynie robione USG (klasycznie, nie dopochwowo) i wszystko wyszło ok. Czy to wystarczy by okreslic, jaki jest stan zdrowia moich jajnikó, macicy i pochwy? Czy powinnam poszukac lekarza, który jednak mnie jakoś zbada? Zaznaczam, że mam grubą błonę dziewiczą i nie wyobrażam sobie prób badania przez pochwę - mocniejszy nacisk na błonę (miałam tak badany jej stan przez pierwszą lekarkę) powoduje silny ból. więc jak zbadac taką "wymagającą dziewicę"? Co z cytologią?
kid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 22:28   #27
dr W.Kazimierak
Rozeznanie
 
Avatar dr W.Kazimierak
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 559
Dot.: pierwsza wizyta

Z profilu użytkownika wynika, że kid nie jest taka malutka...
Oglądanie pochwy można wykonać przez tzw. vaginoskop,
urządzenie będące na wyposażeniu poradni dziecięcych (zakładamy że nie mozna zalożyć nalmniejszego wziernika, co się zdaża)
Przy vaginoskopii można pobrać cytologię.
Ponieważ przy takiej budowie błony dziewiczej można się spodziewać późniejszych trudności z defloracją, to innym wyjściem jest, aby nieco naciąć blonę dziewiczą, tak, aby dało się zalożyć chociaż mały wziernik.
Co do oceny narządu rodnego klasycznym USG - to z pewnością
badanie to jest w stanie wychwycić każde poważniejsze schorzenie
i wykonujący lekarz uznal je za wystarczające.


W. Kazimierak
dr W.Kazimierak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 14:55   #28
Rose @-'-,---
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 129
Dot.: pierwsza wizyta

właśnie byłam na pierwszej wizycie u ginekologa, musze wam powiedzieć ze nie ma sie czego bać, na prawde, też sie panicznie bałam, nie wiedziałam jak sie zachowac, a jak czekałam pod gabinetem to mi sie zrobiło tak gorąco ze myślałam ze zemdleje, ale nie uciekłam byłam u pana doktora, powiedziałam mu ze to jest moja pierwsza wizyta, chociaż na samym początku jakos nie wydał mi sie sympatyczny to był dla amnie miły, powiedził mi jak mam wejsć na fotel, potem jak zejsc, powiedził ze nic nie bedzie robił na siłe, mam przyjsć za miesiac na reszte badań i musze powiedziec że bardzo sie ciesze ze mam juz za soba pierwszą wizyte, ale mysle też że psychiczne nastawienie sie na samo badanie tez duzo daje
Rose @-'-,--- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 15:39   #29
jukierka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 47
GG do jukierka
Post Dot.: pierwsza wizyta

a dostalas odrazu recepte na tabletki czy jeszcze jakies badania masz robic?
jukierka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 15:48   #30
Gina22
BAN stały
 
Avatar Gina22
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 188
Dot.: pierwsza wizyta

Ja równiez ostatnio byłam na mojej pierwszej wizycie u ginekologa. naprawdę nie jest tak strasznie, zwłaszcza, jesli ma się dobrego i sympatycznego lekarza. Nic nie bolało, lekarka uznała, ze na pierwszej wizycie nie będzie mnie męczyć USG i mam przyjść dopiero gdy zacznę współżyć (planujemy to). Przepisała tebletki antykoncepcyjne (u mnie właściwie ze względu na bolesny okres) po wykonaniu badania ginekologicznego i po ogólnym wywiadzie lekarskim.
Gina22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-10 14:00:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:39.