Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2. - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-11-06, 19:26   #781
onikss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 28
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Ja także poproszę!

1. Jak się opalasz - dość ciężko, najpierw na czerwono bądź różowo, a potem po dłuższym czasie brązowawy (jak już dłuższy czas się opalam).

2. Kolor oczu
- niebieskie, wokół źrenicy nawet lekko szare, z ciemniejszą obwódką i delikatnymi jasnymi plamkami (widać jak ktoś się przyjrzy). Oprawa oczu : czarne brwi (takie w sam raz -ani krzaczaste, ani za cienkie), rzęsy też czarne ale na końcówkach są jasne.

3. Piegi - mam cały rok na nosie i malutko na policzkach i trochę na czole, oczywiście w lato i wiosną wysyp, raczej złotawe.

4. Cera - jasna, raczej wrażliwa, jak się stresuje to robię się czerwona jak burak!

5. Naturalny kolor włosów - naturalny ciemny blond (tak to określiła kiedyś fryzjerka), niektóre pasemka włosów są rozjaśnione (od słońca), nie farbuje włosków.


6. Kolor ust - różowy przy czym wydaje mi się ze obwódka ust jest delikatnie ciemniejsza.


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Dobrze się czuje w czerni, granacie, szarościach i kolorach popielatych, beżach, brązach w białym też. A źle w ostrych wyraźnych kolorach - pomarańczach, krwistej czerwieni, neonach itp.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Wydaje mi się że lepiej wygląda kremowy i ciemny szary/ciemny brąz, ale chodzę w czarnych ciuchach ( biały sporadycznie - egzaminy itp)

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? Nie, a przynajmniej ja się bardzo źle w nich czuje, jakbym była chodzącą choinką.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Wydaje mi się, że pasują.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Chyba jedne i drugie. Nie noszę złota (jedynie pierścionek), ani srebra.


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
- mam kilka koszulek we wzory typu kwiaty (średniej wielkości), żadnych ekstremum, lubię koronki (koszulki), ubieram się raczej "mało" kontrastowo.


To chyba tyle, z góry dziękuję za odpowiedź
onikss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-06, 20:50   #782
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

onikss:

Tobie też radzę zrobić przymiarkę - instrukcja.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-07, 08:04   #783
Flooower
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 106
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

A ja? -.-

---------- Dopisano o 09:04 ---------- Poprzedni post napisano o 09:02 ----------

Przepraszam nie zauwazylam wpisu
Flooower jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-08, 11:11   #784
najkejt
Raczkowanie
 
Avatar najkejt
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: silesia
Wiadomości: 78
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dziewczyny czy i ja mogłabym prosić o pomoc w ustaleniu mojego typu urody?


1. Jak się opalasz - szybko, odcień opalenizny jest złotawo-brązowy

2. Kolor oczu - jasne, szaroniebieskie z plamkami mieniącymi się w szarozielony, oprawa oczu - rzęsy ciemne, brwi jaśniejsze

3. Piegi - brak

4. Cera - ciężko mi określić, coś pomiędzy oliwkowym a chłodnym wpadającym w róż, no i rumieńce… na czerwono (moja zmora)

5. Naturalny kolor włosów - ciemny blond, z przebłyskami brązowo-złotymi

6. Kolor ust - dość jasny, różowy

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
- dobrze czuję się w smoke eye (czernie, szarości, ciemna zieleń, granat, brąz), choć niedawno znajoma pomalowała mnie tak:
http://distilleryimage11.s3.amazonaw...0a1fa4b5_7.jpg (i też czuję się w takich kolorach dobrze)

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? - bardziej kremowy + ciemno szary (grafit) lub ciemno brązowy, oliwkowy

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"? - chyba w miarę, bo posiadam tylko jedną jaskrawą pomarańczową bluzkę która podobno pasuje mi do cery (i dobrze się☠czuję gdy ją noszę, innych intensywnych barw nie nosiłam)

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Tak jeśli weźmiemy pod uwagę odcienie grafitowe, oliwkowe, jasnobrązowe, jasnoszare

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
Zdecydowanie ciepłe poza mocną i intensywną czerwienią, jednak już np. odcienie brązowego, pomarańczowego czy żółtego są jak najbardziej ok. Złoto mi również pasuje, ze srebrem trochę mniej.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe - zdecydowanie lepiej mi w monochromatycznych, choć teraz od kilku dni mam okulary z oprawkami w panterkę z malinowymi bokami i wyglądam ok.
__________________
__________________
love, photography, graphic, art, tattoos
najkejt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-08, 20:36   #785
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

najkejt:

Twoje odpowiedzi sugerują jakiś podtyp jesieni, ale zalecałabym przymiarkę, mimo wszystko.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-09, 13:18   #786
karma80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 21
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cześć Wszystkim
Jakiś czas temu szukałam u Was odpowiedzi odnośnie typu kolorystycznego. Po wielu próbach wreszcie doszłam do tego ,że jestem zgaszonym latem.Mam tylko jedną wątpliwość co do temperatury koloru oliwkowego. Otóż wyczytałam,że jeśli cera jest oliwkowa, to jest to chłód , natomiast oczy oliwkowe podobno znaczą ciepło..., no i mam do Was pytanie, jak to jest z tą temperaturą? nie jestem pewna czy w odpowiednim miejscu zamieszczam pytanie, ale tak mi jakoś tutaj najbardziej przypasowało
karma80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-09, 15:12   #787
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez karma80 Pokaż wiadomość
Cześć Wszystkim
Jakiś czas temu szukałam u Was odpowiedzi odnośnie typu kolorystycznego. Po wielu próbach wreszcie doszłam do tego ,że jestem zgaszonym latem.Mam tylko jedną wątpliwość co do temperatury koloru oliwkowego. Otóż wyczytałam,że jeśli cera jest oliwkowa, to jest to chłód , natomiast oczy oliwkowe podobno znaczą ciepło..., no i mam do Was pytanie, jak to jest z tą temperaturą? nie jestem pewna czy w odpowiednim miejscu zamieszczam pytanie, ale tak mi jakoś tutaj najbardziej przypasowało
Oliwkowe oczy? A jakie to? Nie znam tego określenia, chyba że na Bałkanach tak się mówi ale na czarne oczy.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-09, 15:24   #788
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Ja myślałam, że chodzi może o piwne
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-09, 21:02   #789
Aramintha
Wtajemniczenie
 
Avatar Aramintha
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bywa tu, bywa tam, bywa też gdzie indziej...
Wiadomości: 2 110
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Ja myślałam, że chodzi może o piwne
Też mi się tak wydaje, piwne czyli żółte. Natomiast nie rozumiem dlaczego ludzie o brązowych oczach mówią, że mają piwne
Aramintha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-10, 05:19   #790
karma80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 21
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

hmm...takie zgniło zielone, coś jak zielona oliwka.W niektórych opisach czytałam o oliwkowych i na dodatek moi znajomi twierdzą,że mam takie.Na mój gust(jak patrzę przez szkło powiększające ) mam szaro kolorowe( z żółtą otoczką i małe brązowe kropeczki), ale ponoć na pierwszy rzut oka są właśnie oliwkoweTeraz się zastanawiam czy to ciepły kolor czy chłodny, bo to mi mąci trochę w analizie kolorystycznej.Dzięki Dziewczyny za zainteresowanie
karma80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-10, 11:28   #791
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez karma80 Pokaż wiadomość
hmm...takie zgniło zielone, coś jak zielona oliwka.W niektórych opisach czytałam o oliwkowych i na dodatek moi znajomi twierdzą,że mam takie.Na mój gust(jak patrzę przez szkło powiększające ) mam szaro kolorowe( z żółtą otoczką i małe brązowe kropeczki), ale ponoć na pierwszy rzut oka są właśnie oliwkoweTeraz się zastanawiam czy to ciepły kolor czy chłodny, bo to mi mąci trochę w analizie kolorystycznej.Dzięki Dziewczyny za zainteresowanie
Dużo osób takie ma, występują praktycznie we wszystkich podtypach. W języku polskim nie ma osobnego określenia na taki kolor, można powiedzieć szarozielone albo zielonkawe. Po angielsku określa się wszystkie zielonkawe jako hazel, ale wbrew temu co jest napisane w Wikipedii, po polsku "piwne" nie oznacza tego samego co "hazel". Po prostu ktoś bezmyślnie przekalkował angielski artykuł.Piwne to jasnobrązowe czy pomarańczowe oczy albo ogólnie brązowe z wyjątkiem tych bardzo ciemnych (te były zawsze określane jako czarne). Z tego, co kojarzę to ogólnie chyba słowo "brązowy" upowszechniło się dość późno i dlatego tradycyjne określenia mogą go nie uwzględniać. Tak samo jak w niektórych regionach często się używa określeń "popielaty" albo "siwy" zamiast "szary".


Wracając do twojego koloru oczu, wg systemu Sci/Art każdy typ może mieć dowolny kolor oczu. I tak o typie decyduje głównie karnacja. Kolor oczu bardziej wpływa już np. na to które kolory z palety typu będą szczególnie efektowne. Przy wyborze cieni do powiek ma znaczenie, albo kiedy chcesz ubraniem czy makijażem podbić kolor oczu.


Ja też mam takie "mieszane" oczy, jak się przyjrzeć to są dwa odcienie szarego z pomarańczowym środkiem, ale z daleka wyglądają na zielonkawe po prostu, czasem na zdjęciach wychodzą równo zielone. A jestem intensywną zimą, czyli typem, u którego przeważa chłód. Na 12 Blueprints jest "galeria oczu" i głównie widać, że niby ten sam kolor oczu może przybierać różne formy (cieplejsze, chłodniejsze, bardziej lub mniej kontrastowe) i że trudno ocenić typ po samym zdjęciu oka, chociaż super doświadczone wizażystki widzą pewne prawidłowości. Tak, że nie ma co się skupiać na kolorze oczu, trzeba się opierać na teście przymierzania kolorów, po ustaleniu typu stosować wskazówki dla swojego typu i każdy kolor oczu będzie można skutecznie podkreślić.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-10, 11:48   #792
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Tez myslalam, ze piwne to takie cieple jasnobrazowe, z pomaranczoeym odcieniem, no jak piwo

Czy typy chlodne musza miec tylko chlodne oczy? Tak pytam, z ciekawosci, bo czasem cera i wlosy sa wybitnie chlodne, a oczy zielonkawe, takie rozmyte.

Sama mam szaroniebieskie, mocno chlodne, zero ciepla.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-10, 12:14   #793
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Tez myslalam, ze piwne to takie cieple jasnobrazowe, z pomaranczoeym odcieniem, no jak piwo

Czy typy chlodne musza miec tylko chlodne oczy? Tak pytam, z ciekawosci, bo czasem cera i wlosy sa wybitnie chlodne, a oczy zielonkawe, takie rozmyte.

Sama mam szaroniebieskie, mocno chlodne, zero ciepla.
Nie, z oczyma różnie bywa. Czasem jest to bardzo widoczny kontrast, czasem te "przeciwne" tony są dobrze ukryte i na co dzień ich nie widać.

Np. moja znajoma, chłodna zima, ma oczy ciemnobrązowe, normalnie harmonizują z jej cerą, ale jeśli mocne światło bezpośrednio pada na jej oczy, to pod pewnym kątem wyglądają złocisto. Ale zauważyłam to po dobrych kilku latach znajomości. Dlatego zbyt mocna analiza koloru oczy, szczególnie w nietypowym oświetleniu, pod dziwnym kątem, może być ciekawa, ale nie raczej większego znaczenia przy dobieraniu kolorów na co dzień.

Natomiast oczy wyraźnie kontrastujące tonacją z resztą twarzy zdarzają się, przy niektórych typach są wręcz częste (głównie u wiosen), przy pozostałych typach mieszanych (bliskich neutralności) też się pojawiają. Nie jestem pewna, czy mogą się zdarzać u typów czysto chłodnych lub ciepłych, ale np. u Truth is Beauty Aishwarya Rai jest określana jako ciepłą jesień, a ma szare oczy. Ja w sumie nie byłabym pewna, czy ona faktycznie jest tym typem, ale kto wie.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-10, 13:14   #794
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Natomiast oczy wyraźnie kontrastujące tonacją z resztą twarzy zdarzają się, przy niektórych typach są wręcz częste (głównie u wiosen), przy pozostałych typach mieszanych (bliskich neutralności) też się pojawiają. Nie jestem pewna, czy mogą się zdarzać u typów czysto chłodnych lub ciepłych, ale np. u Truth is Beauty Aishwarya Rai jest określana jako ciepłą jesień, a ma szare oczy. Ja w sumie nie byłabym pewna, czy ona faktycznie jest tym typem, ale kto wie.
O sobie już nie mówię, bo cerę mam jasną i mocno ciepłą (opalam się też na ciepło), włosy też w stronę ciepłego odcienia, ale, jeśli pamiętasz, oczy mocno chłodne, stalowe wręcz, czasem granatowe.

a pytam o oczy i typy chłodne, bo mam znajomą, która wygląda jak typ chłodny, ale ma bardzo rozmyte, niewyraźne, takie mętne seledynowe oczy

Nie wiem, czy pamiętasz, pisałam o swojej siostrze, która z wyglądu jest typową jesienią. Jasna, porcelanowa cera, złote bardzo ciepłe piegi, rude (ale nie marchewkowe, tylko takie miodowo-rude; w dzieciństwie miała jaskrawo-rude) włosy, no i jasnozielone oczy (takie seledynowe, jak u kota ). Od kilku lat powtarzała, że jest Jesienią i kropka.
Ale odkąd zainteresowałam się analizą, zaczęłam zwracać uwagę na kolory, które wybiera. W jesiennych wygląda jak stara baba, stłumiona, sztuczna, straszna wręcz, postarzają ją o 10 lat (a ma 22 lata).
Za to w kolorach dość jasnych, czystych, raczej ciepłych wygląda zjawiskowo! Ona zaczęła mówić, że pasują jej jednak kolory pastelowe, z tym że pokazałam jej, że chodzi raczej o kolory rozbielone, nie zszarzałe.
No i doszłam do wniosku, że ona jest Jasną Wiosną najpierw myślałam, że może ciepłą, ale byłam w szoku, jak pięknie wygladała w dość chłodnym, ale czystym różu (cienie do powiek - ja wyglądałam jak umarlak), dlatego odrzuciłam ciepłą, skoro pasują jej niektóre chłodne kolory.
To było ciekawe doświadczenie.
No i strasznie jej w czerni

p.s. a oczy ma naprawdę wiosenne, nawet bardziej niż moje, bo takie czyste, lśniące.

Edytowane przez 201607040946
Czas edycji: 2013-11-10 o 13:21
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-10, 14:28   #795
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
O sobie już nie mówię, bo cerę mam jasną i mocno ciepłą (opalam się też na ciepło), włosy też w stronę ciepłego odcienia, ale, jeśli pamiętasz, oczy mocno chłodne, stalowe wręcz, czasem granatowe.

a pytam o oczy i typy chłodne, bo mam znajomą, która wygląda jak typ chłodny, ale ma bardzo rozmyte, niewyraźne, takie mętne seledynowe oczy

Nie wiem, czy pamiętasz, pisałam o swojej siostrze, która z wyglądu jest typową jesienią. Jasna, porcelanowa cera, złote bardzo ciepłe piegi, rude (ale nie marchewkowe, tylko takie miodowo-rude; w dzieciństwie miała jaskrawo-rude) włosy, no i jasnozielone oczy (takie seledynowe, jak u kota ). Od kilku lat powtarzała, że jest Jesienią i kropka.
Ale odkąd zainteresowałam się analizą, zaczęłam zwracać uwagę na kolory, które wybiera. W jesiennych wygląda jak stara baba, stłumiona, sztuczna, straszna wręcz, postarzają ją o 10 lat (a ma 22 lata).
Za to w kolorach dość jasnych, czystych, raczej ciepłych wygląda zjawiskowo! Ona zaczęła mówić, że pasują jej jednak kolory pastelowe, z tym że pokazałam jej, że chodzi raczej o kolory rozbielone, nie zszarzałe.
No i doszłam do wniosku, że ona jest Jasną Wiosną najpierw myślałam, że może ciepłą, ale byłam w szoku, jak pięknie wyglądała w dość chłodnym, ale czystym różu (cienie do powiek - ja wyglądałam jak umarlak), dlatego odrzuciłam ciepłą, skoro pasują jej niektóre chłodne kolory.
To było ciekawe doświadczenie.
No i strasznie jej w czerni

p.s. a oczy ma naprawdę wiosenne, nawet bardziej niż moje, bo takie czyste, lśniące.
Tak, pamiętam. Dobrze, że udało ci się ją przekonać do wypróbowania wiosennych kolorów.


Jeśli oczy są bardzo rozmyte, zamglone przy chłodnym typie to może być lato. U zimy oczy są jednak zwykle ostrzejsze. No ale wiadomo, o typie decydują pasujące kolory.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-11, 05:17   #796
karma80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 21
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dziękuję Wampierz teraz już wiem wszystko
Mnie najbardziej pasują przydymione kolory, rozbielone , niebieskości i szarości. Te moje oczy , to też właściwie przybierają raczej różne barwy , w zależności od oświetlenia i ubioru. Jednak akurat na fotkach najbardziej lubią wyglądać na niebieskie, choć w świetle dziennym za grosz tego niebieskiego nie widać, tylko tą oliwkę.No i są "zamglone". Oki ...już więcej się nad tym nie zastanawiam, najważniejsze,że już mam jakieś pojęcie o tym co mi pasuje..i to dzięki Wam Dzięki jeszcze raz i Pozdrawiam
karma80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-11, 16:11   #797
softgrey
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

A ja chyba wracam do początku Sklasyfikowałam się jako true summer/true winter - nie byłam pewna co do jednego typu więc po prostu nosiłam kolory wspólne dla obydwu z nich.
Ostatnio jednak odkryłam ze wyglądam świetnie w jasnym pomarańczowym (!) i koralowym, a znowu nie pasuje mi kompletnie fuksja (więc zima odpada). Bardzo pasują mi nasycone barwy - turkusowy, szafirowy, malinowy. Zawsze wydawało mi się, że to kolory chłodnych typów, a teraz widzę, że są w palecie zimy... Bardzo lubię też beżowy, kolor kości słoniowej, piaskowy, więc chyba powinnam rozważyć jasną wiosnę

Całe życie sądzilam, że jestem chłodnym typem, bo w chłodnych kolorach wyglądam dobrze, ale przy tym pomarańczowym... żaden chłodny kolor się nie umywa

Edytowane przez softgrey
Czas edycji: 2013-11-11 o 16:12
softgrey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-11, 17:43   #798
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez softgrey Pokaż wiadomość
A ja chyba wracam do początku Sklasyfikowałam się jako true summer/true winter - nie byłam pewna co do jednego typu więc po prostu nosiłam kolory wspólne dla obydwu z nich.
Ostatnio jednak odkryłam ze wyglądam świetnie w jasnym pomarańczowym (!) i koralowym, a znowu nie pasuje mi kompletnie fuksja (więc zima odpada). Bardzo pasują mi nasycone barwy - turkusowy, szafirowy, malinowy. Zawsze wydawało mi się, że to kolory chłodnych typów, a teraz widzę, że są w palecie zimy... Bardzo lubię też beżowy, kolor kości słoniowej, piaskowy, więc chyba powinnam rozważyć jasną wiosnę

Całe życie sądzilam, że jestem chłodnym typem, bo w chłodnych kolorach wyglądam dobrze, ale przy tym pomarańczowym... żaden chłodny kolor się nie umywa
Zalezy jaki pomarańczowy... są takie odcienie, w których jest dobrze chłodnym typom. Tak samo jak są odcienie niebieskiego dobrego dla ciepłych typów.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-11, 18:04   #799
softgrey
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Zalezy jaki pomarańczowy... są takie odcienie, w których jest dobrze chłodnym typom. Tak samo jak są odcienie niebieskiego dobrego dla ciepłych typów.
O, nie wiedziałam, szukałam na paletach chłodnych typów ale nie znalazłam Załączam zdjęcia kolorów, w których było mi dobrze (siebie oczywiście wyciełam, więc musisz mi uwierzyć na słowo że wyglądałam ok ). Właściwie jak teraz się przyglądam, to są to raczej zgaszone kolory, więc moje chłodne lato może pasować, ale mimo wszystko wydaje mi się że to kolory ciepłe
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (77,7 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (44,6 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (51,1 KB, 5 załadowań)
softgrey jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-11, 18:06   #800
softgrey
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Jak się tak przyglądam, to te 2 ostatnie wyglądają mi bardziej na róż, łosoś niż pomarańcz... Chyba jestem daltonistką

edit: przepraszam za post pod postem - miałam nadzieję, że je połączy!
softgrey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-12, 12:02   #801
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez softgrey Pokaż wiadomość
O, nie wiedziałam, szukałam na paletach chłodnych typów ale nie znalazłam Załączam zdjęcia kolorów, w których było mi dobrze (siebie oczywiście wyciełam, więc musisz mi uwierzyć na słowo że wyglądałam ok ). Właściwie jak teraz się przyglądam, to są to raczej zgaszone kolory, więc moje chłodne lato może pasować, ale mimo wszystko wydaje mi się że to kolory ciepłe
Na zdjęciach wyglądają chłodno, nawet ten koralowy nie jest ciepły. Jak wyglądają na żywo, wiesz tylko ty.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-12, 14:28   #802
czarnadamaxd
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 807
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. Jak się opalasz - dość szybko, nigdy na czerwono, ale też nie jestem po godzinie opalania nie wiadomo jak brązowa. Żeby mieć ładną ciemną opaleniznę muszę poleżeć na słońcu ok. 3dni po pół godzinki, ale już po jednym dniu jest kontrast między opalaną skórą, a tą pod bikini. Odcień opalenizny jest złotawy.


2. Kolor oczu
- jasne, szare z ciemną obwódką. Brwi i rzęsy ciemnobrązowe

3. Piegi - bardzo małe, jasne i praktycznie niewidoczne, jedynie po dokładniejszym przyjrzeniu się

4. Cera -Skóra bez opalania jest dość jasna w jakby lekko żółtym odcieniu, coś jakby jasna złotawa (nie wiem jak ją określić ;D) rumienię się na lekko różowy kolor


5. Naturalny kolor włosów - coś między ciemnym blondem, a jasnym brązem. Są dość ciemne.


6. Kolor ust określiłabym go raczej jako jasny koral ;D

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? dobrze czuję się w czerni, bieli, czerwieni, beżach, pastelowych różach, ale i w neonach.Niezbyt pasują mi typowe zielenie (w odcieniu trawy), żółcie.
W większości kolorów jest mi dobrze.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Pasuje mi zarówno czerń i biel, jak i brązy i beże. Niezbyt dobrze wyglądam w szarościach.


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? tak, ale nie ekstremalnie jaskrawe, bardziej "takie w miarę", zależy jeszcze, które kolory. W jaskrawo różowym lub zielonym jest mi gorzej niż w jaskrawym limonkowym lub pomarańczowym.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
niezbyt, jestem w nich "przygaszona"


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? raczej jedne i drugie


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
- mogę i wygląda to ok.
__________________
mama Aniołka - Hubcia
03.01.2015 - 24.05.2015
czarnadamaxd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-12, 22:22   #803
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

czarnadamaxd:

Polecam ci wykonanie przymiarki kolorów, bo bez tego nie da się upewnić, ale odpowiedzi sugerują intensywną zimę lub intensywną wiosnę.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-16, 10:47   #804
Twojamobilnakosmetyczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 8
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. Jak się opalasz - po głębszym zastanowieniu to chyba ciężko, ogólnie mam jasną karnację i latem na początku jestem czerwona a potem odcień opalenizny jest ciepły - lekko złotawo - brązowy.

2. Kolor oczu
- oczy tzw "kocie" wokół źrenicy są złotawe(bursztynowe) następnie rozchodzi się kolor w zielone, natomiast tęczówka jest jasna odcień zieleni, szarego. oprawa oczu zdecydowana brwi mam ciemne - czarne, rzęsy też
3. Piegi -brak

4. Cera -wg mnie subiektywnie mówiąc to jestem blada, z różowymi policzkami , rumienie się na różowo

5. Naturalny kolor włosów do 10 roku życia jasny blond potem stopniowo ciemniał ale chyba ze złotymi przebłyskami

6. Kolor ust (naturalny oczywiście)jasny róż
7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? dobrze czuję się w różu, granacie, szarościach, kość słoniowa, a źle w czerwonym, żółtym, białym,brązowym

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń?lepiej w kremowym i złamanej bieli , w czarnym nie wyglądam źle.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? nie pasują mi kolory jaskrawe


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
troszkę zgaszone

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? myślę,że i niektóre kolory ciepłe i niektóre zimne

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
- a się lepiej czuję i myślę,że wyglądam strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów


tutaj wklejam link gdzie w innym wątku są moje zdjęcia https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post43741774

proszę was wizażanki o radę bo niedługo mój ślub i chciałabym móc dobrać odpowiedni kolor włosów i suknie .

dziękuję za każdą pomoc, Pozdrawiam
__________________
Twojamobilnakosmetyczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-16, 15:21   #805
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Twojamobilnakosmetyczka:
Myślę, że powinnaś zrobić sobie przymiarkę kolorów i obejrzeć palety typów. I nie zapomnij zasłonić włosów do przymiarki.


Co do zdjęć, to tylko na ostatnim coś w miarę widać, ale też nie za dużo. Naprawdę trudno coś powiedzieć, oświetlenie jest bardzo chłodne, więc może przekłamywać. Nie widać twojego koloru oczu. Jedyne, co widać, to że kolor włosów niezbyt pasuje. Jednak przyczyn może być dużo (za jasne, za ciepłe, za czysty odcień) a ze zdjęcia trudno wywnioskować, jakie "za" jest tu najważniejsze.

Nie radziłabym też określania typu na podstawie wspomnień o naturalnym kolorze albo oglądania krótkiego odrostu. Odrosty musiałby być naprawdę spore, żeby coś powiedzieć. Przy rozjaśnianych włosach naturalny kolor, nawet całkiem jasny często będzie się wydawał ciemny i "brudny". Większość ludzi w naszym kraju ma włosy mniej lub bardziej "myszate", na tej podstawie nie da się nic powiedzieć. Najważniejszy jest tak naprawdę odcień karnacji a najłatwiej dojść do typu przez przymierzaniu wielu kolorów, i to nie na zasadzie jedna rzecz czerwona, jedna rzecz niebieska, tylko najlepiej wiele wersji jednego koloru. Na początku może być spory problem z określeniem różnic ale warto być wytrwałą.

Tak jak zwykle, radzę się zastosować do wszystkich rad w poście o przymiarkach:
http://barwyurody.blogspot.com/2012/...oznac-typ.html
I być cierpliwą, nie starać się wybrać na siłę, byle szybko. Lepiej sobie dać trochę czasu.

Na ślub szczególnie warto się dobrze przygotować
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-16, 22:43   #806
CocoPoznan
Rozeznanie
 
Avatar CocoPoznan
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 648
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Jak można odróżnić Warm/True Autumn od Deep Autumn?
Czy można być gdzieś pośrodku? Z kolorów, które wybrała dla mnie wizażystka połowa należy do jednej a połowa do drugiej palety... Analiza była robiona kilka lat temu, jeszcze w starym systemie 4 pór roku, gdzie wyszło mi, że jesień... Porównywałam moją paletę z paletami True i Deep, no i jest 50/50... Soft odpada, bo kolory dla mnie za blade, wyglądam jak wyprana.
Poniżej moje zdjęcie - włosy są farbowane, naturalne to złoty kasztanowaty brąz. Nie bardzo też widać tysiące piegów (trochę zbladły przez unikanie słońca). Oczy to ciepły brąz z nutką khaki. W ostrym świetle bardziej wpadają w khaki.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg By Fama 8.433 (marzec 2013) b.jpg (32,7 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg oczy.jpg (9,3 KB, 11 załadowań)
__________________
I love Vintage!

Edytowane przez CocoPoznan
Czas edycji: 2013-11-16 o 22:59
CocoPoznan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-17, 11:11   #807
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez CocoPoznan Pokaż wiadomość
Jak można odróżnić Warm/True Autumn od Deep Autumn?
Czy można być gdzieś pośrodku? Z kolorów, które wybrała dla mnie wizażystka połowa należy do jednej a połowa do drugiej palety... Analiza była robiona kilka lat temu, jeszcze w starym systemie 4 pór roku, gdzie wyszło mi, że jesień... Porównywałam moją paletę z paletami True i Deep, no i jest 50/50... Soft odpada, bo kolory dla mnie za blade, wyglądam jak wyprana.
Poniżej moje zdjęcie - włosy są farbowane, naturalne to złoty kasztanowaty brąz. Nie bardzo też widać tysiące piegów (trochę zbladły przez unikanie słońca). Oczy to ciepły brąz z nutką khaki. W ostrym świetle bardziej wpadają w khaki.
Przede wszystkim ciepła jesień potrzebuje bardzo, bardzo ciepłych kolorów i takie wyglądają najlepiej. Chłodne kolory zdecydowanie nie pasują, nawet te chłodnawe są niezbyt dobre.
Ciemna jesień jest bliższa neutralności, jej kolory są lekko ochłodzone względem kolorów ciepłej jesieni. Są np. odcienie srebra, które będą ok na ciemnej jesieni, dla ciepłej jesieni raczej trudno by było coś takiego znaleźć.
Druga sprawa to jasność. Typy ciemne nie muszą mieć urody, która na oko wydaje się strasznie ciemna, ale pasują im właśnie głównie ciemne kolory, strój ciemny od stóp do głów (tylko nie głęboka czerń, nie dla jesieni), dużo ciemnego cienia do powiek, ciemniejsza szminka niż u pozostałych jesieni - to wszystko wygląda naturalnie na ciemnej jesieni, nawet jeśli nie jest czarnooką brunetką. Za to dość trudno ubrać twarzowo ciemną jesień w wyłącznie jasne kolory, wyjątkiem są oczywiście rzeczy z dużymi dekoltami, bo wtedy twarz i tak jest otoczona własnymi kolorami. U ciemnej jesieni trudniej też dobrać właściwy odcień blondu czy rudości, chociaż nie jest to niemożliwe.

Polecam też poczytać opisy tych dwóch typów na moim blogu i zastanowić się , czy któreś wskazówki lepiej pasują(np. a propos makijażu, komponowania stroju).
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-17, 17:54   #808
CocoPoznan
Rozeznanie
 
Avatar CocoPoznan
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 648
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Przede wszystkim ciepła jesień potrzebuje bardzo, bardzo ciepłych kolorów i takie wyglądają najlepiej. Chłodne kolory zdecydowanie nie pasują, nawet te chłodnawe są niezbyt dobre.
Ciemna jesień jest bliższa neutralności, jej kolory są lekko ochłodzone względem kolorów ciepłej jesieni. Są np. odcienie srebra, które będą ok na ciemnej jesieni, dla ciepłej jesieni raczej trudno by było coś takiego znaleźć.
Druga sprawa to jasność. Typy ciemne nie muszą mieć urody, która na oko wydaje się strasznie ciemna, ale pasują im właśnie głównie ciemne kolory, strój ciemny od stóp do głów (tylko nie głęboka czerń, nie dla jesieni), dużo ciemnego cienia do powiek, ciemniejsza szminka niż u pozostałych jesieni - to wszystko wygląda naturalnie na ciemnej jesieni, nawet jeśli nie jest czarnooką brunetką. Za to dość trudno ubrać twarzowo ciemną jesień w wyłącznie jasne kolory, wyjątkiem są oczywiście rzeczy z dużymi dekoltami, bo wtedy twarz i tak jest otoczona własnymi kolorami. U ciemnej jesieni trudniej też dobrać właściwy odcień blondu czy rudości, chociaż nie jest to niemożliwe.

Polecam też poczytać opisy tych dwóch typów na moim blogu i zastanowić się , czy któreś wskazówki lepiej pasują(np. a propos makijażu, komponowania stroju).
Dziękuję za odpowiedź! Teraz widzę, że bliżej mi do Warm Autumn. Oto do czego doszłam analizując twoje wskazówki:

Bardzo ciepłe mogą być - mogę nosić miedziano-pomarańczowe, rude i rdzawe kolory nawet bez makijażu i wszyscy się zachwycają.

Nie pasuje mi nic co chłodne - srebrne i pochodne odpadają. Biżuteria najlepiej miedziana.

Nieładnie mi w makijażu typu smoky, z ciemnymi cieniami. Mogą być brązowe, ale najwyżej a la czekolada. Najładniej miedziano-złote cienie + troszkę zgnitej zieleni albo ciepłej śliwki. Tusz zdecydowanie brązowy.

Z ciemną szminką wyglądam dziwnie, jakby reszta ginęła. Mam raczej delikatną urodę.

W mojej palecie jest kilka jasnych odcieni (kość słoniowa, bardzo jasny zielonkawy, jaśniutki łososiowo-kremowy).

Lepiej mi w ciemniejszych włosach (kasztanowe, ciemniejsze rude, ciepła czekolada). Rudy nie jaśniejszy niż na zdjęciu. Wszystko co jaśniejsze odpada.
__________________
I love Vintage!
CocoPoznan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-17, 18:24   #809
anjya
Rozeznanie
 
Avatar anjya
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 992
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Witam, czy również mogę prosić o pomoc? Motam się już trochę z tym, jakim typem urody jestem .. wydaje mi się, że to chłodne lato, tylko odcień włosów nie pasuje, bo są złoto-miodowe

1. Jak się opalasz - opalam się dość ciężko, jestem najpierw okropnie czerwona, ale potem bardziej taka złota


2. Kolor oczu
- oczy zielono-niebieskie, idą bardziej w stronę niebieskiego, nie są jednoznacznie zielone lub niebieskie; oprawa oczu raczej ciemna


3. Piegi - brak


4. Cera - mam bardzo, bardzo jasną cerę, wręcz białą, ale bardziej wpadającą w róż niż w beż


5. Naturalny kolor włosów - jasny, złoty (miodowy) blond


6. Kolor ust - jasne, dość różowe


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? - najlepiej czuję się w szarościach wszelkiego rodzaju, ale także w kolorze malinowym, mocno różowym, poza tym butelkowa zieleń, odcień czerwonego wina, taki spokojniejszy oraz w granatowym- źle się czuję we wszelkich żółciach, pomarańczach, pastelowych kolorach, np mięta, jasno różowy, we wściekłym czerwonym czy żarówiastym zielonym

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? wydaje mi się, że czysta czerń tak, czysta biel natomiast nie


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? raczej słabo wyglądam w jaskrawych kolorach


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
wydaje mi się, że tak, ale w żadnym razie pastelowe


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? tego nie umiem okreslić

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
-oj niee, zdecydowanie nie

próbowałam z makijażem różnych rzeczy:
- czerwona szminka mi nie pasuje, tak samo koralowa - kilka lat temu na studniówkę malowala mnie kosmetyczka i dobrała super kolor, tak jakby ciemniejszy odcień moich ust
- nie pasują mi generalnie ciemnie cienie, np śliwkowy czy grafitowy, podobnie takie mocno zielone, czy wszelkie niebieskie

Chciałabym sobie kupić parę cieni, ale nie wiem w jakich odcieniach, myślałam o jasnym szarym, jasnoróżowym? liliowym? bo na codzień używam tylko tuszu brązowego ..

Edytowane przez anjya
Czas edycji: 2013-11-17 o 18:26
anjya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-17, 21:14   #810
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

anjya:

Zrobiłaś przymiarkę?
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-17 13:36:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:48.