Gry - w co teraz gramy? Polecamy/odradzamy i dyskutujemy. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Komputery, telefony, tablety > Gry komputerowe

Notka

Gry komputerowe Forum dla graczy komputerowych. Nie wiesz w co grać? Co kupić? Która gra jest fajna? Dołącz i podziel się wiedzą i pomysłami.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-12, 14:44   #1
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Talking

Gry - w co teraz gramy? Polecamy/odradzamy i dyskutujemy.


Ale się cieszę, że powstał taki dział! Zadomowię się tu, coś tak czuję

W takim razie chciałabym otworzyć wątek ogólny dotyczący gier komputerowych. Piszcie w co obecnie gracie, jakie są wasze ulubione gry, jakich gier nie możecie się doczekać, polecajcie/odradzajcie gry, chwalcie się achievmentami



Ja obecnie przechodzę Portal 2, jedną z moich ulubionych gier.

Kupiłam też pakiet humble indie bundle - obecnie do kupienia za 5 dolców 6 świetnych gier https://www.humblebundle.com/ ale obiecałam sobie, że najpierw skończę magisterkę, a dopiero później odpalę którąkolwiek z nich, więc na razie mam szlaban.
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 14:58   #2
Dzikun
Zakorzenienie
 
Avatar Dzikun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 5 729
Dot.: Gry - w co teraz gramy? Polecamy/odradzamy i dyskutujemy.

Witam
Też się niezmiernie cieszę
Humblebundle jest świetne.

Ja aktualnie gram w metro 2033 na steamie (złapałam kod, jak rozdawali za darmo na fejsie ),
http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=7887

Moimi ukochanymi grami jest Call of Duty, Modern Warfare
Lubię też battlefield, wczoraj jak zobaczyłam wymagania do czwórki to mnie zmroziło lekko

No i mam jeszcze dwie gry w kolejce, zafoliowane i nie ruszam ich póki nie ogarnę uczelni
Dzikun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 15:02   #3
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Gry - w co teraz gramy? Polecamy/odradzamy i dyskutujemy.

A tam zmroziło, jest powód żeby ulepszyć sprzęt ja złożyłam całkiem nowego kompa kiedy wychodził Wiedźmin, na wszelki wypadek zainwestowałam tyle, żeby przez dłuższy czas mógł pociągnąć najnowsze gry. Na Wiedźmina 2 też wystarczył, ale pewnie już na 3 będę musiała coś ulepszyć...

Gdzie rozdawali kody do Metro i czemu się nie załapałam?
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 15:23   #4
Garderobianka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 199
Dot.: Gry - w co teraz gramy? Polecamy/odradzamy i dyskutujemy.

A ja cierpię na brak gier dawno w nic nie grałam ale ostatnio brat polecił mi Risen 1 i 2. Mam nadzieję, że jakoś mi się to spodoba ;P
Garderobianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 15:52   #5
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: Gry - w co teraz gramy? Polecamy/odradzamy i dyskutujemy.

no to zacznijmy od tego, co już zmęczyłam:
- to the moon - gra point&click z elementami zręcznościówki (dosłownie są dwa takie momenty w grze, czyli do wytrzymania), historia może ckliwa, ale urokliwa, brak morderczych zagadek (nie ma zagadek w stylu atlantisa). polecam;
- little inferno - pal, niszcz i się dobrze baw, little inferno jest prostą grą, która ma jeden cel: dostarczyć nam rozrywki i radości przez palenie różnych rzeczy. chcesz spalić szefa? proszę bardzo. a może masz jakieś nielubiane zdjęcie? też się da.
- sam & max, sezon 1 - gra jest podzielona na kilka mniejszych gier (odcinków), które tworzą tak jakby serial. amerykański, pokręcony humor. sam jest bardziej opanowaną postacią, a max jest... no, jest jak to królik, zdrowo postrzelony miły przerywnik między grami.

męczę:
- deponia - typowa gra point&click z dużą ilością dialogów i łażenia (ale są sposoby na przyspieszenie zmian lokacji). zagadki są logiczne. duża część z nich bazuje na spostrzegawczości gracza. jak się długo gra, to deponia może zdeczka irytować.
- the night of the rabbit - doszłam do połowy gry, bo... dalej się nie da grać. gra jest strasznie zabugowana. większość ekranu jest biała nic nie widać. póki nie wydadzą patcha, to radzę sobie odpuścić tą pozycję. trochę szkoda, bo pierwsza połowa gry bardzo mi się podobała. a tu taka lipa.
- władca pierścieni w wersji lego - gram z TŻ'em w trybie kooperacji. tym razem twórcy serii się postarali i dali nowe rozwiązania, które urozmaiciły rozgrywkę. poprawili działanie kamery, każdy gracz może ją sobie ustawić według swoich potrzeb. twórcy dali większą swobodę graczom, każdy może pójść w swoją stronę i nie jest ściągany do drugiej osoby. można rzucać krasnoludami. cud, miód, orzeszki, tęcza, jednorożce i brokat. polecam

nie zmęczyłam/rozczarowałam się:
- nowe simcity - moje rozczarowanie roku. kupiłam wersję pudełkową, żeby potem całą grę ciągnąć z internetu. potem te słynne problemy z wbiciem się na serwer (kto w ogóle wpadł na pomysł, żeby w simcity grąc on-line). do normalnego grania trzeba mieć znajomych. można się dołączyć do cudzego świata, ale nikt nie da gwarancji, że cię nie wykopią z rozgrywki. odradzam zakup.
- quantum conundrum - gra, chociaż na to nie wygląda, bardzo trudna. TŻ, który gra w zręcznościówki, strzelanki i symulatory lotu, miał problemy żeby ją przejść. obiektywnie rzecz biorąc, gra jest bardzo dobra, ale nie dla niedzielnego gracza.
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 16:17   #6
Dzikun
Zakorzenienie
 
Avatar Dzikun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 5 729
Odp: Dot.: Gry - w co teraz gramy? Polecamy/odradzamy i dyskutujemy.

Cytat:
Napisane przez cholernarejestracja Pokaż wiadomość
A tam zmroziło, jest powód żeby ulepszyć sprzęt ja złożyłam całkiem nowego kompa kiedy wychodził Wiedźmin, na wszelki wypadek zainwestowałam tyle, żeby przez dłuższy czas mógł pociągnąć najnowsze gry. Na Wiedźmina 2 też wystarczył, ale pewnie już na 3 będę musiała coś ulepszyć...

Gdzie rozdawali kody do Metro i czemu się nie załapałam?
Ejej zmieniany rok temu
Ale się tym nie przejmuję, 3 części też nie spełniałam rekomendowanych, a poszło na ultra aż miło. Jak z większością gier, zawyżone są.

Pokażę Ci jak wrócę do domu. Upolowałam 5 kodów na steam, jeden zostawiłam sobie a 4 oddałam koledze bo robił konkurs na swoim forum i poszło na nagrody

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Dzikun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 17:05   #7
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Odp: Dot.: Gry - w co teraz gramy? Polecamy/odradzamy i dyskutujemy.

Ja obecnie znów w Skyrim (nie wiem który raz i nie chcę wiedzieć ) i męczę COD MW II. Męczę, niestety. Nie wiem dlaczego tak mi nie wchodzi, wszystkie poprzednie CODy dosłownie połykałam a to jakoś tak...
A czekam na Cyberpunk 2077

I jeszcze na The Sims 4 czekam

Edytowane przez 201604191001
Czas edycji: 2013-09-12 o 17:07
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-12, 17:48   #8
magyarparaszt
Ha ha ha ha ha
 
Avatar magyarparaszt
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Mur.
Wiadomości: 7 547
Dot.: Odp: Dot.: Gry - w co teraz gramy? Polecamy/odradzamy i dyskutujemy.

Cytat:
Napisane przez _Judith_ Pokaż wiadomość
I jeszcze na The Sims 4 czekam
Ja też


Załóżmy wyliczankowy temat - pokaż swój sprzęt

W nic nie gram Mam taki spoko komputer i nie wiem w co mam grać
__________________
mięsem tylko rzucam


magyarparaszt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 17:50   #9
Drakan
Zadomowienie
 
Avatar Drakan
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa/Włocławek
Wiadomości: 1 493
Dot.: Odp: Dot.: Gry - w co teraz gramy? Polecamy/odradzamy i dyskutujemy.

Cytat:
Napisane przez _Judith_ Pokaż wiadomość
Ja obecnie znów w Skyrim (nie wiem który raz i nie chcę wiedzieć ) i męczę COD MW II. Męczę, niestety. Nie wiem dlaczego tak mi nie wchodzi, wszystkie poprzednie CODy dosłownie połykałam a to jakoś tak...
A czekam na Cyberpunk 2077

I jeszcze na The Sims 4 czekam
Taak, jesień / zima idzie to czas najwyższy Skyrima odkurzyć Nie umiem grać w tę grę w inne pory roku.

A aktualnie to co zamierzam zainstalować to Wiedźmina. Czuję się ostatnimi czasy niczym Geralt, więc sobie to jakoś grą podeprę i się odprężę.
Dorzucę jeszcze Tropico 4. Bycie El Presidente fajna sprawa, spodobało mi się w trójce, a że więcej rzeczy w następnej części, więc jak dysk trochę odśmiecę, będzie gitara.

Z granych zaś dokładne na te chwilę to staroć No One Lives Forever 2 oraz nowy Tomb Raider. Zaskoczył mnie zresztą, bo jak nie przepadam za współczesnymi grami (z grubsza słabe wyważenie między fabułą i grywalnością) tak tu, mimo że liniowy to jednak wciąga. Że nie wspomnę o świetnych animacjach Lary i przekonującym udźwiękowieniu. Tekstury ok, ale każda gra będzie się wydawać tylko 'ok' jak się grało w Wiedźmina 2
__________________
Matematyk to maszyna do zmieniana kawy w twierdzenia.




Drakan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 17:50   #10
magyarparaszt
Ha ha ha ha ha
 
Avatar magyarparaszt
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Mur.
Wiadomości: 7 547
Dot.: Gry - w co teraz gramy? Polecamy/odradzamy i dyskutujemy.

Cytat:
Napisane przez Dzikun Pokaż wiadomość
Witam
Też się niezmiernie cieszę
Humblebundle jest świetne.

Ja aktualnie gram w metro 2033 na steamie (złapałam kod, jak rozdawali za darmo na fejsie ),
http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=7887
Fajne? Czytałam książkę
__________________
mięsem tylko rzucam


magyarparaszt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 17:52   #11
Drakan
Zadomowienie
 
Avatar Drakan
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa/Włocławek
Wiadomości: 1 493
Dot.: Odp: Dot.: Gry - w co teraz gramy? Polecamy/odradzamy i dyskutujemy.

Cytat:
Napisane przez Dzikun Pokaż wiadomość
Ejej zmieniany rok temu
Ale się tym nie przejmuję, 3 części też nie spełniałam rekomendowanych, a poszło na ultra aż miło. Jak z większością gier, zawyżone są.
Bo wymagania są podawane do grania w HD, dlatego takie wysokie. dopóki nie wyjdą konsole nowej generacji tak i wypasione maszyny nie są jeszcze wymagane.

I tak w ogóle to czekam na Thiefa 4 i nowego Wiedźmina Nie wiem, które lepsze.
__________________
Matematyk to maszyna do zmieniana kawy w twierdzenia.




Drakan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-12, 18:00   #12
Dzikun
Zakorzenienie
 
Avatar Dzikun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 5 729
Dot.: Gry - w co teraz gramy? Polecamy/odradzamy i dyskutujemy.

Cytat:
Napisane przez _Judith_ Pokaż wiadomość
Ja obecnie znów w Skyrim (nie wiem który raz i nie chcę wiedzieć ) i męczę COD MW II. Męczę, niestety. Nie wiem dlaczego tak mi nie wchodzi, wszystkie poprzednie CODy dosłownie połykałam a to jakoś tak...
A czekam na Cyberpunk 2077
Nie graj na siłę, po co

Gram od Stycznia w Skyrim, tak sobie dozuję, bo szkoda mi kończyć
Uwielbiam tę grę, a na początku nie byłam przekonana. Polecam jak ktoś niezdecydowany
http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=16020
dla tych, co chcą wiedzieć więcej


Cytat:
Napisane przez cholernarejestracja Pokaż wiadomość

Gdzie rozdawali kody do Metro i czemu się nie załapałam?
Rozdawała THQ która była w poważnych tarapatach finansowych
To był jeden ze sposobów, aby walczyć o graczy.
Jednocześnie była ta zachęta na Metro: las night, szykowanego na 2013. Wystarczyło polubić ich fanpejdża i tam była aplikacja, która generowała kody. Nie pamiętam, ile było kluczy, ale szło w setkach tysięcy, bo ilość fanów rosła w oczach


A ja na 2013 czekam/czekałam na Crysis 3, Metro Last Night, Sniper Ghost Warrior 2 i Battlefield 4, Watch Dogs. I jeszcze The Last of Us i Dead Island Riptide.

---------- Dopisano o 18:00 ---------- Poprzedni post napisano o 17:58 ----------

Cytat:
Napisane przez Drakan Pokaż wiadomość
Taak, jesień / zima idzie to czas najwyższy Skyrima odkurzyć
Ja tak samo. Zaczęłam grać na Boże Narodzenie 2012, nie skończyłam, przerwa i na listopad/grudzień włączę znowu
Dzikun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 18:03   #13
Connff
Zadomowienie
 
Avatar Connff
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1 825
Dot.: Gry - w co teraz gramy? Polecamy/odradzamy i dyskutujemy.

O, jaki przyjemny temat .

Ja aktualnie męczę (bardzo od święta niestety z racji braku czasu) Don't Starve. Naprawdę poryta gra, jeśli ktoś lubi klimaty filmów Burtona to polecam. To Humble Bundle wygląda super, zwłaszcza że zawsze chciałam zagrać w Brütal Legend... ale nawet jak kupię to i tak przeleży jeszcze z miesiąc :/.
Connff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 18:09   #14
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Gry - w co teraz gramy? Polecamy/odradzamy i dyskutujemy.

Cytat:
Napisane przez Dzikun Pokaż wiadomość
Nie graj na siłę, po co
Muszę Nie mogę nie skończyć gry, tak samo mam z książkami. Jest jedna gra, której nie skończyłam - Limbo. I do tej pory mnie to gryzie ^^

Kurczę, tak się czaję na tego Wiedźmina i nie wiem. Książka była spoko ale nie powaliła mnie na kolana i nie wiem czy kupować grę. Wiem, zobaczę ile kosztuje jedynka i jak będzie tania to wezmę.

Skyrim jest za☠☠☠isty Ciekawa jestem kiedy mi się znudzi.


Tak w ogóle to trochę wstyd ale ja dopiero od niedawna kupuję oryginalne gry. Zawsze waliłam z internetu Ale doszłam do wniosku, że kurcze, stać mnie przecież, ludzie się napracowali to niech zarabiają na mnie, szczególnie, że niektóre kocham.
Na biało bo obciach.
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 18:29   #15
Wolha
Zadomowienie
 
Avatar Wolha
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 047
Dot.: Gry - w co teraz gramy? Polecamy/odradzamy i dyskutujemy.

Cześć
Ja obecnie gram tylko w Miasto Pary, przeglądarkowa gra w klimatach steampunku. Jest w fazie testów jeszcze, więc błędy i niedociągnięcia się trafiają, ale ogólnie polecam.

Najbardziej czekam na Wiedźmina 3, mam nadzieję, że mój komputer go pociągnie (był kupowany przed Wiedźminem 2). A poza nim jestem ciekawa jeszcze nowego Assassyna, Watch Dogs, Dragon Age 3 i The Sims 4

W Skyrima grałam 2 lata temu, klimatyczna gra, ale znudziła mi się. Co jakiś czas mam chęć do niej wrócić, ale jakoś nie wychodzi

Edytowane przez Wolha
Czas edycji: 2013-09-12 o 18:32
Wolha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 19:58   #16
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: Gry - w co teraz gramy? Polecamy/odradzamy i dyskutujemy.

Hejka! Ja cały czas gram w Heroes 3 (głónie kampanie)
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 20:09   #17
ula2689
Wtajemniczenie
 
Avatar ula2689
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 2 406
Dot.: Gry - w co teraz gramy? Polecamy/odradzamy i dyskutujemy.

O jakiś wątek dla mnie Szukam jakieś fajnej gry online.
Aktualnie gram w (proszę sie nie śmiać ) Farmeramę i Wiejskie życie.
ula2689 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 21:11   #18
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Gry - w co teraz gramy? Polecamy/odradzamy i dyskutujemy.

Cytat:
Napisane przez szprotka_ Pokaż wiadomość
nie zmęczyłam/rozczarowałam się:
- nowe simcity - moje rozczarowanie roku. kupiłam wersję pudełkową, żeby potem całą grę ciągnąć z internetu. potem te słynne problemy z wbiciem się na serwer (kto w ogóle wpadł na pomysł, żeby w simcity grąc on-line). do normalnego grania trzeba mieć znajomych. można się dołączyć do cudzego świata, ale nikt nie da gwarancji, że cię nie wykopią z rozgrywki. odradzam zakup.
Zasmuciłaś mnie, tyle fajnych filmików na yt obejrzałam i się napaliłam na tę grę Witam w nowym wątku i podforum, a Dzikunowi od razu gratuluję awansu

---------- Dopisano o 21:11 ---------- Poprzedni post napisano o 21:09 ----------

Cytat:
Napisane przez ula2689 Pokaż wiadomość
O jakiś wątek dla mnie Szukam jakieś fajnej gry online.
Aktualnie gram w (proszę sie nie śmiać ) Farmeramę i Wiejskie życie.
Ja gram w Wolnych Farmerów, a jutro kasuję konto w My Free Zoo Z tych online, ale bardzo krótkich, gram czasem w jakieś kulinarne
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 21:12   #19
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Gry - w co teraz gramy? Polecamy/odradzamy i dyskutujemy.

Przecież wątki o grach są na kulturalnym. No ale rozumiem, ze to ich nowe miejsce.
Ja przede wszystkim polecam kultowe klasyki takie jak:
1. Baldur's Gate
2. Planescape torment
3. Neverwinter nights
4. Icewind dale
5. fallout
6. Tomb raider

wstyd ich nie znać.

No a z tych nowszych to np. Dragon age, wiedźmin, mass efect.

Dzikun, Twój podpis można już chyba usunąć, bo dopięłaś swego :P. Gratulacje ! Ja walczę o dział polityka i nauka :P.

Edytowane przez 201605161006
Czas edycji: 2013-09-12 o 21:14
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-12, 21:22   #20
Drakan
Zadomowienie
 
Avatar Drakan
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa/Włocławek
Wiadomości: 1 493
Dot.: Gry - w co teraz gramy? Polecamy/odradzamy i dyskutujemy.

Cytat:
Napisane przez _Judith_ Pokaż wiadomość
Muszę Nie mogę nie skończyć gry, tak samo mam z książkami. Jest jedna gra, której nie skończyłam - Limbo. I do tej pory mnie to gryzie ^^

Kurczę, tak się czaję na tego Wiedźmina i nie wiem. Książka była spoko ale nie powaliła mnie na kolana i nie wiem czy kupować grę. Wiem, zobaczę ile kosztuje jedynka i jak będzie tania to wezmę.

Skyrim jest za☠☠☠isty Ciekawa jestem kiedy mi się znudzi.


Tak w ogóle to trochę wstyd ale ja dopiero od niedawna kupuję oryginalne gry. Zawsze waliłam z internetu Ale doszłam do wniosku, że kurcze, stać mnie przecież, ludzie się napracowali to niech zarabiają
Limbo jest bardzo ciekawe. mechanika wiadomo - poskakać i pokombinować, ale w warstwie fabularnej... ho ho. Ile ludzi tyle domysłów. Ostatecznie nikt nie wie czy bohater znalazł swoją siostrę, czy owa siostra żyje i czy sam bohater w ogóle żyje. Tu lepsze od grania są właśnie te domysły.
Kurde, lubię takie gry.

Co do Wiedźmina po tylu latach pierwsza część powinna maksymalnie kosztować 5 dych, więc da się przeżyć. Wg mnie warta jest każdej złotówki. Z książką ma tyle wspólnego, że zachowuje jej klimat, ale fabuła jest zupełnie inna, dzieje się zresztą dobre parę lat (bodajże 5) po Wielkiej Wojnie. Ma bardzo fajny system rozwoju postaci, sporo zabawnych i idących w pięty dialogów (jak to u Sapkowskiego...), walka z przeciwnikami wciąga i nigdy nie nuży zaś fabuła i wciągająca i taka trochę do zastanowienia nad różnymi problemami świata, nawet naszego. a ostatnie co mnie w niej wręcz zachwyca... jest na wskroś polska. To po prostu czuć, że pisali ją Polacy, pomijam zresztą nawet nawiązania do kultury. To po prostu jedyna taka gra.

Cytat:
Napisane przez Connff Pokaż wiadomość
O, jaki przyjemny temat .

Ja aktualnie męczę (bardzo od święta niestety z racji braku czasu) Don't Starve. Naprawdę poryta gra, jeśli ktoś lubi klimaty filmów Burtona to polecam.
Hmm, ciekawe. Spróbuję.
__________________
Matematyk to maszyna do zmieniana kawy w twierdzenia.




Drakan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 21:37   #21
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Gry - w co teraz gramy? Polecamy/odradzamy i dyskutujemy.

Drakan, spoilery! Zepsułaś mi Limbo które przechodzę
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 21:44   #22
Connff
Zadomowienie
 
Avatar Connff
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1 825
Dot.: Gry - w co teraz gramy? Polecamy/odradzamy i dyskutujemy.

_Judith_, ja jestem już na kolejnym etapie - kupuję oryginalne a one stoją na półce, bo nie mam kiedy w nie grać. To jest przykre .

Limbo rzeczywiście było świetne, uwielbiam takie wykręcone klimaty.

Wolha, tym Miastem Pary mnie zaciekawiłaś, chyba spróbuję zerknąć. Grałaś w dość prehistorycznego rpga Arcanum? Tam było genialne połączenie właśnie magii i techniki .
Connff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 21:45   #23
Drakan
Zadomowienie
 
Avatar Drakan
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa/Włocławek
Wiadomości: 1 493
Dot.: Gry - w co teraz gramy? Polecamy/odradzamy i dyskutujemy.

Cytat:
Napisane przez cholernarejestracja Pokaż wiadomość
Drakan, spoilery! Zepsułaś mi Limbo które przechodzę
Ups... Ale z drugiej strony to co tam wyżej podaję to żadne konkrety, więc jeszcze sama możesz wile odkryć
__________________
Matematyk to maszyna do zmieniana kawy w twierdzenia.




Drakan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 22:01   #24
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: Gry - w co teraz gramy? Polecamy/odradzamy i dyskutujemy.

Cytat:
Napisane przez Maguda_ Pokaż wiadomość
Zasmuciłaś mnie, tyle fajnych filmików na yt obejrzałam i się napaliłam na tę grę Witam w nowym wątku i podforum, a Dzikunowi od razu gratuluję awansu
jak się uprzesz, to sobie pograsz. jeżeli dobrze pamiętam, to najmniejsza mapa zawiera 3 miasta. do pewnego momentu da się grać samemu w jednym mieście, ale potem trzeba rozbudować pozostałe miasta na mapie. ta wersja simcity ściśle się opiera o zależności pomiędzy miastami. nie da się tu stworzyć miasta, które jest samowystarczalne. no i przez to, trzeba się cały czas przełączać między miastami. także czuj się ostrzeżona, ale jak kupisz to chętnie z Tobą pogram
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 22:02   #25
Drakan
Zadomowienie
 
Avatar Drakan
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa/Włocławek
Wiadomości: 1 493
Dot.: Gry - w co teraz gramy? Polecamy/odradzamy i dyskutujemy.

A w ogóle jak macie ochotę na nietypowe klimaty to z tych mniejszych polecam The Path - 7 dziewczynek, 7 wersji Czerwonego Kapturka, a jak pójdziesz grzecznie do babci bez zagłębiania się w las... to przegrasz!

Z tych średnich polecam dwie pozycje studia Ice Pick Lodge. Rosjanie, więc to wiele tłumaczy... Pierwsza z nich to Pathologic. 3 postaci do wyboru, każda ze swoją fabułą, a ich losy się ze sobą zazębiają. Działają w mieście odciętym od świata, gdzie czas się zatrzymał, mieście ogarniętym zarazą, której przyczyn próbują dociec. Przy okazji podwójne i poczwórne dno fabularne.
Druga gra to Tension, Turgor lub The Void, zależy na jakie wydanie się trafi. próby wytłumaczenia fabuły raczej w wierzchniej warstwie opierają się wszelkiej logice, albo jeżeli już brzmią dziwnie. No bo co? Zbierasz kolory i mażesz sobie jakieś znaczki do tego nie wiesz gdzie jesteś, czy w ogóle żyjesz, kim jesteś, a do tego wokół jakieś tajemnicze, eteryczne nagie kobiety oraz na wpół zmechanizowani mężczyźni... i to wszystko najwyraźniej ma do ciebie jakiś interes, mówiąc o rajach, koszmarach, bólu i uwolnieniu. Do tego krajobrazy, które mogły by się tylko przyśnić i nieziemska muzyka. Tym niemniej wciąga nieprzeciętnie i składa do przemyśleń różnorakich, a dno fabularne nie jest już nawet poczwórne do kwadratu. w założeniu miała być artystyczna i jest. pod każdym względem. to mój hit.

Ostatnia zaś seria gier, której chyba przedstawiać nie muszę to Silent Hill, czyli coś do grania, coś do bania się i coś fabularnie do zastanowienia się.

A wy znacie jeszcze jakieś dzikie produkcje?
__________________
Matematyk to maszyna do zmieniana kawy w twierdzenia.




Drakan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 22:02   #26
evvelinek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 7 294
Dot.: Gry - w co teraz gramy? Polecamy/odradzamy i dyskutujemy.

ja z reguły gram od przypadku do przypadku co jakiś czas mam faze na granie w coś i wtedy tłuke codziennie, a potem mam dość na nastepne pare miesiecy
w wiele gier bym chętnie pograła, ale musiałabym wczesniej zmienić komputer, co jak narazie nie wchodzi w gre w inne z koli pograłabym, ale się boje i zdobywam się conajwyżej na oglądanie gamplaya na YT - ostatnio robiłam tak z nową "Amnesią" - można sie posikać ze strachu momentami
ostatnie gry w jakie grałam to "Botanicula" - gra logiczna i przygodowa, która skusiła mnie ciekawą grafiką - te stworki są cudowne
a z innej beczki to "Deadlight" - platformówka o zombiakach bardzo fajna, bardziej zręcznościowa niż "zabijanka" i to troche mnie zniechęciło do przejścia jej w całości, za bardzo mi przypominała archaicznego "Prince of Persia", ale jak komuś skakanie i fikanie niestraszne to polecam
a pare dni temu zaczełam grać w "Fez" - znów skusił mnie wyglądzik wciągająca i bardzo ciekawa platformówka z małym twistem ubolewam, że nie mam czasu by pograć dalej

przy okazji zapytam, bo widzę że niektóre z Was są obcykane, ze mucha nie siada - pisałyście, że wymagania sprzętowe są naciągane i da rade odpalić gry na gorszym sprzęcie. jak to wygląda w praktyce? o jaka różnice chodzi? mam na myśli takie ogolne wyjaśnienie, jęśli to możliwe, bo zupełnie sie nie znam na tym

Edytowane przez evvelinek
Czas edycji: 2013-09-12 o 22:07
evvelinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 22:08   #27
Wolha
Zadomowienie
 
Avatar Wolha
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 047
Dot.: Gry - w co teraz gramy? Polecamy/odradzamy i dyskutujemy.

Connff nie grałam w Arcanum, ale wygląda ciekawie, może się skuszę jak znajdę czas

evvelinek u kogo oglądasz Amnesie?
Wolha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 22:08   #28
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Gry - w co teraz gramy? Polecamy/odradzamy i dyskutujemy.

Cytat:
Napisane przez Drakan Pokaż wiadomość
Ups... Ale z drugiej strony to co tam wyżej podaję to żadne konkrety, więc jeszcze sama możesz wile odkryć
Wiem, ale tak czy siak, takie rzeczy to na biało i ostrzegać

W kwestii gier przeglądarkowych - nie polecam tego http://orteil.dashnet.org/cookieclicker/

Nie piszę przez to magisterki od wczoraj, głupi klikacz
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 22:17   #29
evvelinek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 7 294
Dot.: Gry - w co teraz gramy? Polecamy/odradzamy i dyskutujemy.

Cytat:
Napisane przez Wolha Pokaż wiadomość
evvelinek u kogo oglądasz Amnesie?
PewDiePie bawią mnie jego komentarze i wczuwanie się w postać, o jego wrzaskach ze strachu nie wspominając niektóre momenty są przefantastyczne no i jak mi ktoś gada i widzę mordkę w rogu ekranu to się tak nie boję

trafiłam też na kanał chłopaka (TobyGames), który ogólnie był troche specyficzny i opowiadał od rzeczy, ale za to zaskoczył mnie kinowym glosem takim jakim posługuje się Don LaFontaine w trailerach do filmów widziałam tylko jeden filmik, wiec nie wiem czy on tak zawsze, ale przydanta umiejętnośc w takich filmikach- nie powiem a i jeszcze potrafi mówić z akcentem (?) charakterystycznym dla czarnoskórych - nie wiem nawet czy to dobre okreslenie, ale tak mi brzmi i jest to dość zabawne

Edytowane przez evvelinek
Czas edycji: 2013-09-12 o 22:24
evvelinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 22:19   #30
fe414c2710b8060c6dec8506e8442112fb575cc4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 645
Dot.: Gry - w co teraz gramy? Polecamy/odradzamy i dyskutujemy.

ja zobaczyłam saints row IV i postanowiłam wrócić do III jeszcze raz gra jest odjechana i może nie każdemu przypaść do gustu ale
fe414c2710b8060c6dec8506e8442112fb575cc4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Gry komputerowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-12 09:07:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:24.