Szanse na znalezienie dobrej pracy zagranicą. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-15, 19:42   #1
enig123
Raczkowanie
 
Avatar enig123
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 87

Szanse na znalezienie dobrej pracy zagranicą.


Patrząc co się dzieje tutaj w Polsce, jestem naprawdę zdruzgotana co będzie dalej. Nie będzie już potem lekarstw dla chorych na raka, bo nie ma pieniędzy, emerytura od 67 lat. Jednym słowem dzieje się coraz gorzej. Kończę teraz właśnie liceum i mam zamiar iść na studia. Już myślałam o tym, żeby wyjechać za granicę, popracować tam z rok, nauczyć się jezyka, żeby potem tam iść na studia i tam się ustatkować. Lecz te plany legły w gruzach, ponieważ nie mam nawet z kim tam jechać, a będąc takim młodym nie chcę już się na stałe wyprowadzić tak daleko. Zdecydowałam się, że jednak tutaj pójdę na studia. Tak myślę właśnie, żeby nie wyjechać po studiach tutaj zrobionych i szukać wtedy tam szczęścia. Wiadomo, przez te parę lat mogę się i tutaj nauczyć obcego języka, będę mieć już jakieś wykształcenie. Czy jest szansa znalezienie tam dobrej pracy w jakimś biurze czy czymś normalnym, niż tylko praca w najgorszych warunkach dla imigrantów ? Czy przez zdobycie obywatelstwa, będą mnie traktować jak "swoją" obywatelkę?
__________________

enig123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 21:02   #2
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 245
Dot.: Szanse na znalezienie dobrej pracy zagranicą.

Cytat:
Napisane przez enig123 Pokaż wiadomość
Patrząc co się dzieje tutaj w Polsce, jestem naprawdę zdruzgotana co będzie dalej. Nie będzie już potem lekarstw dla chorych na raka, bo nie ma pieniędzy, emerytura od 67 lat. Jednym słowem dzieje się coraz gorzej. Kończę teraz właśnie liceum i mam zamiar iść na studia. Już myślałam o tym, żeby wyjechać za granicę, popracować tam z rok, nauczyć się jezyka, żeby potem tam iść na studia i tam się ustatkować. Lecz te plany legły w gruzach, ponieważ nie mam nawet z kim tam jechać, a będąc takim młodym nie chcę już się na stałe wyprowadzić tak daleko. Zdecydowałam się, że jednak tutaj pójdę na studia. Tak myślę właśnie, żeby nie wyjechać po studiach tutaj zrobionych i szukać wtedy tam szczęścia. Wiadomo, przez te parę lat mogę się i tutaj nauczyć obcego języka, będę mieć już jakieś wykształcenie. Czy jest szansa znalezienie tam dobrej pracy w jakimś biurze czy czymś normalnym, niż tylko praca w najgorszych warunkach dla imigrantów ? Czy przez zdobycie obywatelstwa, będą mnie traktować jak "swoją" obywatelkę?
Zależy o jakim kraju mówimy i obywatelstwie.
Obecnie nawet do zbierania pieczarek potrzebny jest język, mało jest ofert bez znajomości języka, dlatego warto się go nauczyć.
Jak rynek pracy będzie wyglądał za parę lat w danym kraju ciężko ocenić, no i nie ma co gdybać

Edit:
Co rozumiesz przez słowo "zdobycie" obywatelstwa?
W gruncie rzeczy wcale to nie taki proces i nie da się tego z marszu załatwić, ale chętnie posłucham, jak "zdobyć" obywatelstwo i zweryfikuje go ze swoją wiedzą w posiadanym temacie, a może się dowiem czegoś nowego

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2012-03-15 o 21:13
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 245 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 21:26   #3
enig123
Raczkowanie
 
Avatar enig123
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 87
Dot.: Szanse na znalezienie dobrej pracy zagranicą.

Myślałam o Niemczech albo o Anglii. Ja czytałam o obywatelstwie. Aby się o niego ubiegać trzeba minimum 5 lat mieszkać w danym kraju i zdać jakiś tam test itp.
__________________

enig123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 21:34   #4
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 245
Dot.: Szanse na znalezienie dobrej pracy zagranicą.

Cytat:
Napisane przez enig123 Pokaż wiadomość
Myślałam o Niemczech albo o Anglii. Ja czytałam o obywatelstwie. Aby się o niego ubiegać trzeba minimum 5 lat mieszkać w danym kraju i zdać jakiś tam test itp.
Myślałam, że masz konkretniejsze informacje na ten temat.
Czytanie to nie wszystko, są jeszcze do tego ustawy i przede wszystkim, co jedno z najisroniejszych- musisz dostać pochodzenie po kimś, bo sami od siebie za mieszkanie w kraju, go nie dają. Po owczarku niemieckim nie dostanie się pochodzenia (śmieję się, ale zawsze mój teść tak mówi)
Dla przykładu- w Niemczech jest multum osób z Turcji i mieszkają tam latami i nikt nie ma z nich obywatelstwa niemieckiego, dlaczego? Bo nikt nikomu na piękne oczy, mieszkanie tam latami tego nie da.
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 245 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 21:43   #5
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Szanse na znalezienie dobrej pracy zagranicą.

Nie musisz mieć obywatelstwa danego kraju by tam normalnie żyć i być dobrze traktowanym. W ogóle zaczekałabym z planami nabywania obywatelstwa i najpierw spróbowała choć kilka miesięcy pomieszkać bo różnie ludzie znoszą życie daleko od domu

Na pewno da się znaleźć dobrą pracę w zawodzie natomiast musisz w tym celu umieć świetnie język więc już się ucz. A no i nie panikuj tak bardzo nt sytuacji w kraju
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 22:06   #6
enig123
Raczkowanie
 
Avatar enig123
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 87
Dot.: Szanse na znalezienie dobrej pracy zagranicą.

Mhm, no możliwe, nie wnikałam aż tak w to Myślałam, że łatwiej zdobyć, ale jak widać - nie
__________________

enig123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 23:06   #7
bura suka
Przyczajenie
 
Avatar bura suka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 16
Dot.: Szanse na znalezienie dobrej pracy zagranicą.

Hej, nie, nie jest tak łatwo z tym obywatelstwem, ale jak już ktoś wspomniał- nie potrzebujesz obywatelstwa by zdobyć tam dobrą, ambitną pracę. Najważniejszy jest język i oczywiście umiejętności w dziedzinie, w której chciałabyś pracować. W UK zdobywasz większość praw bez obywatelstwa. Pracujesz legalnie, płacisz podatki i masz te same prawa. To jak Ty się tam będziesz czuła, jak się będziesz odnajdywała w obcym kraju, obcej kulturze - to już zależy od Ciebie i będzie siedziało w Twojej głowie. W Polsce nie jest kolorowo, ale w każdej sytuacji (w każdym kraju) możesz wskazać plusy i minusy.

Odpowiadając na Twoje wątpliwości- obywatelstwo jest tylko formalnością, to jak Ty się będziesz czuła w danym miejscu i jak 'tubylcy' będą Cię postrzegać nie zależy od Twojego paszportu.
Tak, jest zupełnie realna szansa na znalezienie tzw. normalnej pracy (bez obywatelstwa - piszę o UK, niemieckich realiów nie znam.
Polecam ukończenie studiów w Polsce- druzgocąco lepszy poziom, tam możesz się dokształcać. Poza tym w UK patrzą głównie na Twoje umiejętności (faktyczne).
Od siebie mogę jeszcze doradzić byś teraz zainwestowała swoją energię w naukę i język (a nawet dwa, nie marnuj jej na zamartwianie się o przyszłość moje zdanie jest takie, że jeśli jest się w czymś dobrym i robi się to z pasją- to zawsze dasz sobie radę w życiu
Może zainteresuj się Erasmusem? to dobry sposób na zasmakowanie życia w innym kraju. Emigracja niesie ze sobą niewyobrażalnie ciężki bagaż aspektów psychicznych, które trudno sobie wyobrazić nie doświadczając ich na własnej skórze.
bura suka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-16, 18:37   #8
enig123
Raczkowanie
 
Avatar enig123
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 87
Dot.: Szanse na znalezienie dobrej pracy zagranicą.

Tak myślałam żeby iść na FiR. Sama ogólnie borykam się z tym, jakie mam wybrać studia. Myślę że nie byłoby to takie głupie, ponieważ coraz wiecej tworzy się firm. Do tego chcę tez nauczyc się porządnie jakiegoś jezyka. Jestem jeszcze młoda, ale przez czas studiów chciałabym nauczyć się angielskiego perfect. Z nim idzie mi najlepiej. Spróbuję zapisać się na różne kursy itp. Właśnie w tej szkole jest wymiana Erasmus. Myślę, że to byłoby świetnie wyjechać na chociaż 1 semestr studiować za granicą Po zakończeniu studiów będę się martwić co dalej Teraz muszę się skupić na nauce i studiach. Szczerze mówiąc, to wolałabym w UK mieszkać niż w Niemczech. Zobaczymy jak się moje losy potoczą, oby dopisało mi szczęście ;]
__________________

enig123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-17, 17:30   #9
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: Szanse na znalezienie dobrej pracy zagranicą.

Byłaś w Niemczech i Anglii, że masz porównanie? Moje plany nt wiązania życia z UK minęły po paru pobytach tamże...
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-17, 17:44   #10
lookka
Raczkowanie
 
Avatar lookka
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 346
Dot.: Szanse na znalezienie dobrej pracy zagranicą.

W tym roku skończe 22lata mieszkam od roku z mężem i 2letnią córcią we Francji. Cięzko z pracą dla kobiet a mój maż jako polak pracuje za mniej niż najniższą stawkę
No ale fakt faktem że za najniższą wypłate utrzymamy sie na mieszkaniu i dziecku również nic nie brakuje. w Polsce za najniższą krajowa raczej byłoby to niemożliwe.......
Bardzo dobrze że planujesz życie po za Polską bo ja również uważam że w naszym kraju jest i bedzie coraz gorzej. Ucz się języka bo to podstawa
lookka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-24, 00:38   #11
Tygrys
Maskotka Wizaz.pl
 
Avatar Tygrys
 
Zarejestrowany: 2003-03
Lokalizacja: Wielka Brytfanna
Wiadomości: 1 874
Dot.: Szanse na znalezienie dobrej pracy zagranicą.

Cytat:
Napisane przez bura suka Pokaż wiadomość
/....../
Emigracja niesie ze sobą niewyobrażalnie ciężki bagaż aspektów psychicznych, które trudno sobie wyobrazić nie doświadczając ich na własnej skórze.
Święte słowa.. od 6 lat mieszkam w UK i jakbym się uparł to napisał bym 3-tomowy poradnik dla przyszłych emigrantów, który i tak nie byłby pomocny - każdemu inaczej się powodzi tutaj.
__________________
Wredny, nieuprzejmy, złośliwy, dwulicowy, brzydki... po prostu Ja .
/p.s. franca ze mnie, zgryzoty i frustracje wylewam na tym forum/
Tygrys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:48.