Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu - Strona 71 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: skład kosmetykow atw
jak? 14 51,85%
dlaczego? 16 59,26%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 27. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-09-20, 13:11   #2101
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Witam
Chcialam zapytac, czy stanie się cos złego jesli zmieszam perfumy z emulsja do ciała emolium. Emulsja ta zawiera min. mocznik; a skład wody, tez dość długi ... moge je sobie wymieszac? Czy spowoduje to jakies niepozadane reakcje chemiczne?


Emulsja Emolium:
Skład: Aqua, cetearyl alcohol, polysorbate 60, hydroxyethyl urea, mineral oil (liquid paraffin), biosaccharide gum, butyrospermum parkii (shea butter), caprylic/capric triglyceride, macadamia ternifolia oil, methylpropanedoil, glycerin, dimethicone, trimethylsiloxysilicate, sodium hyaluronate, allantoin, stearic acid, xantan gum, phenoxyethanol, butylparaben, propylparaben, methylparaben, ethylparaben, treihanolamine, disodium edta, peg-8, tocopherol, ascorbic acid, ascorbyl palmitate, citric acid.

Perles Lalique:
Alcohol, water, fragrance, ethylhexyl methoxycinnamate, butyl methoxydibenzoylmethane, ethylhexyl salicylate, citronellol, geraniol,limonene,farneso l, citral, linalool, eugenol, ext violet 2 (CI 60730), yellow 5 (CI 19140)

Chodzi mi tutaj o wymieszanie ich w osobnej butelce Emolium swietnie nawilza, a ze jest bezzapachowy swietnie by sie dotego nadawał. Ja sadzicie? Moze tak sobie stac tydzien, dwa po wymieszaniu?

Edytowane przez psycha
Czas edycji: 2007-09-20 o 13:45
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-20, 13:25   #2102
sikoreczka111
Zakorzenienie
 
Avatar sikoreczka111
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 3 915
GG do sikoreczka111
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

witam , mam prośbę, mam pewien kremik dla dzieci i chciałam go użyć , ale nie wiem czy aby czasem coś mnie nie zapcha ( leczę swoją cerkę , a w weekend mam weselicho i chciałam czymś delikatnym nawilżyć bużkę bo sucha jest i podkład żle wygląda )

skład: Aqua, Paraffinum Liquidum, Glycerin, Stearic Acid, Cera Alba, Celea reth-20, Cetearyl Alcohol, PEG-40 Hydrogenated, Castor Oil, Parfum, Triethanolamina, Methyl-, Etyl-, Propyl-, Butylparaben, Chamomilla, Recutita, D-Panthenol, Tocopheryl, Acetate
__________________
Jeśli chce się być szczęśliwym, nie wolno gmerać w pamięci...





iskierka zgasła...
sikoreczka111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-20, 13:36   #2103
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez sikoreczka111 Pokaż wiadomość
witam , mam prośbę, mam pewien kremik dla dzieci i chciałam go użyć , ale nie wiem czy aby czasem coś mnie nie zapcha ( leczę swoją cerkę , a w weekend mam weselicho i chciałam czymś delikatnym nawilżyć bużkę bo sucha jest i podkład żle wygląda )

skład: Aqua, Paraffinum Liquidum, Glycerin, Stearic Acid, Cera Alba, Celea reth-20, Cetearyl Alcohol, PEG-40 Hydrogenated, Castor Oil, Parfum, Triethanolamina, Methyl-, Etyl-, Propyl-, Butylparaben, Chamomilla, Recutita, D-Panthenol, Tocopheryl, Acetate
A może by tak dokładną nazwę kremu i producenta podać?
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-20, 15:25   #2104
tomama
Witchdoctor
 
Avatar tomama
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 7 990
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Bardzo proszę o analizę kremu firmy Cosmence, Illumin Activ (przeciwko pierwszym oznakom starzenia skóry)
skład:
Water • Glycerin • Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate • Alcohol Denat• Cyclopentasiloxane Octyldodecanol • Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate •Petrolatum• 100 Stearate Mica• Rosa Canina Fruit Oil • Glyceryl Stearate• Dimethicone •Dimethiconol• Black Currant Seed Oil • Ginger Root Extract • Methylparaben• Sunflower Seed Oil • Sodium Citrate• Phenoxyethanol•Magnesium PCA •Chlorphenesin • Tocopherol • Ascorbyl Glucoside • Limonene•Capryloyl Salicylic Acid • Citral • Xanthan Gum • Cyathea Medullaris Leaf Extract • Shea Butter• Acrylates Copolymer Fragrance• CI 17200/Red 33 • CI 42090/Blue 1 • CI 77891/Titanium Dioxide

mam mieszaną cerę - trochę się boję zapychania...

i serum likwidującego zmarszczki mimiczne Cosmence Ex-tense 3D Eyes
skład:
Water • Cyclohexasiloxane •Glycerin• -Hydrogenated Polyisobutene • Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate • Polysilicone-8 • Manganese Gluconate •Methylparaben• Magnesium Sulfate • Adenosine • Tocopheryl Acetate • Nylon-12[ • Disodium EDTA •Capryl Glycol/Caprylyl Glycol • Sodium Citrate • Biosaccharide Gum-1 • Phenoxyethanol

zadziała?
__________________
Kramik
tomama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-20, 15:33   #2105
sikoreczka111
Zakorzenienie
 
Avatar sikoreczka111
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 3 915
GG do sikoreczka111
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

to jest "kauflandowski kremik" producentem jest o ile się nie mylę union cosmetics a nazwa to chyba WICKIES ...BYNAJMNIEJ TAK MI SIĘ WYDAJE ŻE TO JEST NAZWA :d
__________________
Jeśli chce się być szczęśliwym, nie wolno gmerać w pamięci...





iskierka zgasła...
sikoreczka111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-20, 16:53   #2106
pakosta
Wtajemniczenie
 
Avatar pakosta
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 910
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Kallos, Serical, Crema Midollo & Placenta (Krem pielęgnacyjny do włosów z wyciągiem z łożysk)

Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Dipalmytoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Parfum, Cyclomethicone, Limonene, Dimethiconol, Phenoxyethanol, Linalool, Hexyl Cinnamal, Methyldibromo Glutaronitrile, Propylene Glycol, Benzyl Salicylate, Citric Acid, Triticum Vulgare (Wheat Extract), Bambusoidea (Bamboo Extract), Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone

Łożyska roślinne a nie zwierzęce, prawda?
__________________
Mam na imię Marta i jestem nałogową kosmetykoholiczką.




Wymiana
pakosta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-20, 17:20   #2107
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez pakosta Pokaż wiadomość
Kallos, Serical, Crema Midollo & Placenta (Krem pielęgnacyjny do włosów z wyciągiem z łożysk)

Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Dipalmytoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Parfum, Cyclomethicone, Limonene, Dimethiconol, Phenoxyethanol, Linalool, Hexyl Cinnamal, Methyldibromo Glutaronitrile, Propylene Glycol, Benzyl Salicylate, Citric Acid, Triticum Vulgare (Wheat Extract), Bambusoidea (Bamboo Extract), Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone

Łożyska roślinne a nie zwierzęce, prawda?
Wg mnie to,co wartosciowe jest na samym koncu-czyli wyciag z pszenicy i bambusa,dobroczynny wplyw tych skladnikow bylby odczuwalny gdyby pojawily sie na poczatku skaldu a tak....bogaty emolient + skladniki antystatyczne,silikony i pochodne silikonow ktore wygladza wlosy,za duzo konserwantow w czolowce i srodki zapachowe.
Wyciag z lozyk-nie mam pojecia w ktorej kombinacji on sie kryje
Nie przekonuje mnie ten krem
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-20, 17:26   #2108
pakosta
Wtajemniczenie
 
Avatar pakosta
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 910
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

IMO kremy Kallosa nie są dobre, tylko mocno naperfumowane i silikonowe
Ale nie widzisz tam żadnego zwierzaka w składzie? Tudzież wyciągu z jego łożyska
__________________
Mam na imię Marta i jestem nałogową kosmetykoholiczką.




Wymiana
pakosta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-20, 17:31   #2109
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Nazwa preparatu wskazuje na lozyko-placenta-ale wsrod skladu nie widze niczego,co mogloby na to wskazywac
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-20, 18:42   #2110
zabkaa
Raczkowanie
 
Avatar zabkaa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 191
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Też własnie nie widzę żadnego łożyska ani roślinnego ani tym bardziej zwierzecego moze zaszła jakas pomyłka
Potwierdzam zdanie Hexxany, że co prawda wyciąg z bambusa i kielków pszenicy jest ale minimalne ilości.
Efekt tego kremu może być widoczny ale napewno nie długotrwały, na dłuższą mete napewno nie zrobi nic porządnego.

Cytat:
Napisane przez sikoreczka111 Pokaż wiadomość
witam , mam prośbę, mam pewien kremik dla dzieci i chciałam go użyć , ale nie wiem czy aby czasem coś mnie nie zapcha ( leczę swoją cerkę , a w weekend mam weselicho i chciałam czymś delikatnym nawilżyć bużkę bo sucha jest i podkład żle wygląda )

skład: Aqua, Paraffinum Liquidum, Glycerin, Stearic Acid, Cera Alba, Celea reth-20, Cetearyl Alcohol, PEG-40 Hydrogenated, Castor Oil, Parfum, Triethanolamina, Methyl-, Etyl-, Propyl-, Butylparaben, Chamomilla, Recutita, D-Panthenol, Tocopheryl, Acetate
Ten krem to będzie tłuścioszek więc jeśli chodzi o zapychanie to raczej uciekała bym od tego kremu daleko. Główne składniki to prawie same zapychacze no i wosk pszczeli. Jak na kremik dla dzieci to ma troche sporo konserwantów juz lepiej kupić Bambino

Edytowane przez zabkaa
Czas edycji: 2007-09-20 o 19:25
zabkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-20, 19:14   #2111
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez pakosta Pokaż wiadomość
IMO kremy Kallosa nie są dobre, tylko mocno naperfumowane i silikonowe
Ale nie widzisz tam żadnego zwierzaka w składzie? Tudzież wyciągu z jego łożyska
E tam, przecież nie każdy krem Kallosa ma silikony.
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-20, 19:34   #2112
pakosta
Wtajemniczenie
 
Avatar pakosta
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 910
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Rayne Pokaż wiadomość
E tam, przecież nie każdy krem Kallosa ma silikony.
A który nie ma?
__________________
Mam na imię Marta i jestem nałogową kosmetykoholiczką.




Wymiana
pakosta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-20, 19:37   #2113
Ines-ka
Zakorzenienie
 
Avatar Ines-ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 890
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez TheCuteOne Pokaż wiadomość
Czyli nie jest to nic specjalnego?
Krem jest ok, ale po co tyle przepłacać, skoro jest sporo lepszych i tańszych.
Ines-ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-20, 19:54   #2114
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez pakosta Pokaż wiadomość
A który nie ma?
Na pewno Latte, chyba że zmienili skład Jak ja używałam, to silikonów w nim nie było.
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-20, 20:03   #2115
zabkaa
Raczkowanie
 
Avatar zabkaa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 191
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Ines-ka Pokaż wiadomość
Krem jest ok, ale po co tyle przepłacać, skoro jest sporo lepszych i tańszych.

Myślę, ze jak za taka cene to powinna byc jakas rewelacja a faktycznie nie jest a krem jest po prostu dobry.
zabkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-21, 08:35   #2116
dziuniaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wenus :-)
Wiadomości: 3 951
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

A co sądzicie o tych kosmetykach? Dadzą coś, krzywdy nie zrobią?

Produkty z serii Joanny, z Apteczki Babunie które właśnie zakupiłam:

Serum do końcówek z mlekiem i miodem:

aqua, cyclopentasiloxane, cyclomethicone, isopropyl myristate, propylene glycol, dimethiconol, polyquaternium-37, phenyl trimethicone, propylene glycol dicaprylate/dicaprate, polyquaternium-10, ppg-1 trideceth-6, mel extract, hydrolyzed milk protein, panthenol, hydroxyethylcellulose, triethanolamine, disodium edta, parfum, coumarin, dmdm hydantoin, methylchloroisothiazolino le, methylisothiazolinole.

Odżywka wzmachniająca ze skrzypem i rozmarynem:
aqua, cetyl alcohol, cetearyl alcohol, stearalkonium chloride, peg-20 stearate, cetrimonium chloride, isipropyl alcohol, peg-40 hydrogenated castrol oil, polyquaternium-28, rosmarinus officinalis extract, equisetum arvense extract, propylene glycol, alcohol denat, panthenol, triethanolamine, parfum, hexyl cinnamal, dmdm hydantoin, methylchloroisothiazolino le, methylisothiazolinole.

Kompres nawilżająco-regenerujący:

aqua, cetaryl alcohol, quaternium-91, dimethicone, glycerin, paraffinum liquidum, cetrimonium methosulfate, mel extract, hydrolyzed milk protein, propylene glycol, panthenol, triethanolimine, parfum, coumarin, dmdm hyndatoin, methylchloroisothiazolino le, methylisothiazolinole.
__________________
wymianka

włosy - zapuszczanie i dbanie
dziuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-21, 09:03   #2117
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez dziuniaaa Pokaż wiadomość
A co sądzicie o tych kosmetykach? Dadzą coś, krzywdy nie zrobią?

Produkty z serii Joanny, z Apteczki Babunie które właśnie zakupiłam:

Serum do końcówek z mlekiem i miodem:

aqua, cyclopentasiloxane, cyclomethicone, isopropyl myristate, propylene glycol, dimethiconol, polyquaternium-37, phenyl trimethicone, propylene glycol dicaprylate/dicaprate, polyquaternium-10, ppg-1 trideceth-6, mel extract, hydrolyzed milk protein, panthenol, hydroxyethylcellulose, triethanolamine, disodium edta, parfum, coumarin, dmdm hydantoin, methylchloroisothiazolino le, methylisothiazolinole..
Troszkę silikonu - dla końcówek to dobrz zrobi, bo silikony "sklejają" te rozdwojone. Trochę emolientów - tez dobrze, bo nawilży, proteiny mleczne. Niestety - brzeydki konserwant DMDM h., ale jak na koncowki włosow, to juz sie nie bede czepiac. Wydaje mi sie z e to ciekawy produkt i w sumie sama chyba bym go kupiła.

Cytat:
Napisane przez dziuniaaa Pokaż wiadomość
Odżywka wzmachniająca ze skrzypem i rozmarynem:
aqua, cetyl alcohol, cetearyl alcohol, stearalkonium chloride, peg-20 stearate, cetrimonium chloride, isipropyl alcohol, peg-40 hydrogenated castrol oil, polyquaternium-28, rosmarinus officinalis extract, equisetum arvense extract, propylene glycol, alcohol denat, panthenol, triethanolamine, parfum, hexyl cinnamal, dmdm hydantoin, methylchloroisothiazolino le, methylisothiazolinole..
Podoba mi sie skład - duuużo emolientów, dobra dla suchych włosów (niekoniecznie dla przetłuszczajacych sie). Duzo ekstraktów roślinnych - polskie firmy potrafia pozytywnie zaskoczyc.


Cytat:
Napisane przez dziuniaaa Pokaż wiadomość
Kompres nawilżająco-regenerujący:

aqua, cetaryl alcohol, quaternium-91, dimethicone, glycerin, paraffinum liquidum, cetrimonium methosulfate, mel extract, hydrolyzed milk protein, propylene glycol, panthenol, triethanolimine, parfum, coumarin, dmdm hyndatoin, methylchloroisothiazolino le, methylisothiazolinole.
Tez mi sie podoba - ale to juz naprawde tresciwy kosmetyk i moze obciazyc włosy. Duza zawartosc parafiny i emolinetow, sporo eprotein mecznych. Nie podoba mi sie oczywiscie konserwant, ale tego juz chyba nie da sie unikanac.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-21, 11:04   #2118
kaja_1985r
Rozeznanie
 
Avatar kaja_1985r
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 993
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

A co sądzicie o tym spray'u do prostowania? Będzie chociaż trochę chronił przed temperaturą?

BaByliss, Liss'Up (spray do prostowania włosów)

Skład: Alcohol Denat, Isododecane, Aqua, Glycerin, VP/VA Copolymer, Polyquaternium-16, Tilia Tomentosa, Bud Extract, Panthenol, Dimethiconol, Dimethicone, Parfum, Lactic Acid, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Benzyl Benzoate, Citral, Citronellol, Limonene, Eugenol, Geraniol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene, Carboxaldehyde, Isoeugenol, Linalool
kaja_1985r jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-21, 11:24   #2119
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez kaja_1985r Pokaż wiadomość
A co sądzicie o tym spray'u do prostowania? Będzie chociaż trochę chronił przed temperaturą?

BaByliss, Liss'Up (spray do prostowania włosów)

Skład: Alcohol Denat, Isododecane, Aqua, Glycerin, VP/VA Copolymer, Polyquaternium-16, Tilia Tomentosa, Bud Extract, Panthenol, Dimethiconol, Dimethicone, Parfum, Lactic Acid, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Benzyl Benzoate, Citral, Citronellol, Limonene, Eugenol, Geraniol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene, Carboxaldehyde, Isoeugenol, Linalool

TAjemnica sprajów do porstowania do mieszanka silikonów i poelmerów, które maja chronic włos przed prostownica. Wysoka temperatura bardzo szkodzi włosom, a niestety ten spray chyba tez sie troche dołozy - mówie tu o alkoholu na 2gim miejscu w skłądzie. Wg mnie, moze bardzo wysuszac i elektryzować włosy.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-21, 12:45   #2120
emurulez77
Zadomowienie
 
Avatar emurulez77
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 1 598
Wyślij wiadomość przez ICQ do emurulez77 GG do emurulez77 Wyślij wiadomość przez Yahoo do emurulez77
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

moge prosic???
czy nadaje sie rowniez do mycia buziaka? czy nie bedzie zapychal? czy w ogole nie jest jakis drazniacy??
SEBA-MED, olejek pod prysznic
sklad:
persea gratissima oil, lecithin, MIPA-Laureth Sulfate, Laureth-4, paraffinum liwuidum, poloxamer 101 (co to w ogole jest??), cocamide DEA (tez czesto w skladach ..) parfum, Sodium Lactate
Z gory bardzo dziekuje.
__________________
Two hearts are beating together
I'm in love....
emurulez77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-21, 13:09   #2121
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez emurulez77 Pokaż wiadomość
moge prosic???
czy nadaje sie rowniez do mycia buziaka? czy nie bedzie zapychal? czy w ogole nie jest jakis drazniacy??
SEBA-MED, olejek pod prysznic
sklad:
persea gratissima oil, lecithin, MIPA-Laureth Sulfate, Laureth-4, paraffinum liwuidum, poloxamer 101 (co to w ogole jest??), cocamide DEA (tez czesto w skladach ..) parfum, Sodium Lactate
Z gory bardzo dziekuje.
Dobry produkt, nie powinien wysuszać skóry. Duuuużo olejku z awokado. Poloxamer 101 to stabilizator emulsji - przeciwdziała rozwarstwianiu sie produktu na fazę olejowa i wodną. Podobnie jak lecytyna
Cocamide DEA - detergent, w miare łagodny.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-21, 13:25   #2122
dziuniaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wenus :-)
Wiadomości: 3 951
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dzięki LV za odpowiedź bardzo.
Za serum dałam 5,50 zł, za odżywkę 4,70 a za kompres 6,50.
Tego potrzebuję - nawilżenia.
A tą odżywkę wciera się w skórę głowy (ma wzmacniać i rozmaryn i skrzyp działają na wzrost) i włosy, ja wcierałam tylko w głowę (ziołowa odżywka i myślałam, że przesuszy) na resztę włosów chciałam kupić jakąś Dove, ale chyba już nie muszę.
__________________
wymianka

włosy - zapuszczanie i dbanie
dziuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-21, 13:37   #2123
emurulez77
Zadomowienie
 
Avatar emurulez77
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 1 598
Wyślij wiadomość przez ICQ do emurulez77 GG do emurulez77 Wyślij wiadomość przez Yahoo do emurulez77
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Dobry produkt, nie powinien wysuszać skóry. Duuuużo olejku z awokado. Poloxamer 101 to stabilizator emulsji - przeciwdziała rozwarstwianiu sie produktu na fazę olejowa i wodną. Podobnie jak lecytyna
Cocamide DEA - detergent, w miare łagodny.
Dziekuje myslisz, ze przy sklonnosciach do zapychania, jednak odwodnionej skorze nadawalby sie do mycia buzi??? wiesz po tym TOLERIANE fluidzie pieka mnie oczy a po kremie tej serii nie.. dziFne....
__________________
Two hearts are beating together
I'm in love....
emurulez77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-21, 13:38   #2124
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez dziuniaaa Pokaż wiadomość
Dzięki LV za odpowiedź bardzo.
Za serum dałam 5,50 zł, za odżywkę 4,70 a za kompres 6,50.
Tego potrzebuję - nawilżenia.
A tą odżywkę wciera się w skórę głowy (ma wzmacniać i rozmaryn i skrzyp działają na wzrost) i włosy, ja wcierałam tylko w głowę (ziołowa odżywka i myślałam, że przesuszy) na resztę włosów chciałam kupić jakąś Dove, ale chyba już nie muszę.

Wg mnie już nie musisz, Dove jest podobne pod względem ilości emolientów.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-21, 14:25   #2125
dziuniaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wenus :-)
Wiadomości: 3 951
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dzięki.
__________________
wymianka

włosy - zapuszczanie i dbanie
dziuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-21, 15:19   #2126
connie
Zadomowienie
 
Avatar connie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 084
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Bardzo prosze o pomoc w analizie skladu bazy Oligo 25 Vichy głownie pod kątem ew. zapychaczy.

Aqua / Water, Cyclopentasiloxane, Glycerin, Isododecane, Alcohol Denat., Polyglyceryl-4 Isostearate, Cetyl Peg/Ppg-10/1 Dimethicone, Hexyl Laurate, Disteardimonium Hectorite, Mel / Honey, Parfum Fragrance, Manganese Gluconate, Diphenyl Dimethicone, Methylparaben, Cellulose Gum, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Magnesium Sulfate, Phenoxyethanol, Nylon-12, Tristearin, Acetylated Glycol Stearate, Acrylates Copolymer, Butylparaben [+/- May Contain, CI 77891 / Titanium Dioxide, CI 77491 / Iron Oxides, Mica] Code F.I.L. : B13161/1
__________________
Wymiana
connie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-21, 15:21   #2127
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Wink Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Raz jeszcze Proszę o analzę tego rozświetlającego kremu z wit. E The Body Shop

Water, Isopropyl Palmitate, Sorbitol, Shea Butter (butyrospermum Parkii), Triethanolamine, Beeswax, Caprylic/Capric Triglyceride, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Carbomer, Phenoxyethanol, Steareth-2, Steareth-21, Tocopheryl Acetate, Methylparaben, Disodium EDTA, Fragrance, Butylparaben, Ethylparaben, Isobutylparaben, Propylparaben, Mica, Titanium Dioxide, Red No 4.

Mam skórę mieszaną, potrzebuję czegoś, co ładnie nawilży mi policzki, pory zapychają mi sie jedynie na nosie, ale na to mam osobny kremik. mam dość delikatną skórę, ale raczej nie miewam podrażnień/uczuleń, jeśli jakieś to tylko oczy. A i jeszcze jedno mam 23 lata . Nie wiem, który wybrać, a niedługo muszę zrobić zakupy, chciałabym coś dobrego

I jeszcze ten krem nawilżający z wit. E, też The Body Shop

Acitve Ingredients: Octinoxate. Octisalate,Titanium Dioxide. Inactive Ingredients: Water, Octyl Stearate, Aloe Barbadensis Gel, Glycerin, Gylceryl Stearate, Squalane, Stearic Acid, Cetyl Alcohol, Phenoxyethanol, Tocopheryl Acetate, Fragrance, Alumina, Sorbitan Oleate, Triethanolamine, Methylparaben, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Polyacrylate, Silica, Xanthan Gum, Disodium EDTA, Butylparaben, Carbomer, Ethylbaraben, Sodium Methylparaben, Isobutylparaben, Propylparaben.


I to, też TBS, krem SPF 15, nawilżający

Water, Cyclomethicone, Glycerin, Dimethicone, Butylene Glycol, Persea Gratissima (Avocado) Oil, PPG-2 Myristyl Ether Propionate, Zea Mays (Corn) Oil, Lecithin, Phenoxyethanol, Acrylates/Vinyl Isodecanoate Crosspolymer, Benzyl Alcohol, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Lanolin, Polysilicone-11, Hydroxyethylcellulose, Barium Sulfate, Sodium Hydroxide, Sodium Citrate, Sodium Gluconate, Methylparaben, Disodium EDTA, Butylparaben, Ethylparaben, Isobutylparaben, Propylparaben, Citrus Dulcis (Orange Flower) Water, Mica, Titanium Dioxide.

I to (TBS), krem po oczy

Water, Glycerin, Cyclomethicone, Methyl Glucose Sesquistearate, Rosa Cnina (Dog Rose) Hips Oil, Methyl Gluceth-20, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Saccharide Isomerate, Phenoxyethanol, Barium Sulfate, Butyrospermum Parkii (Shea )Butter, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Hyaluronate, Algae Extract, Methylparaben, Sodium Hydroxide, Dimethicone, Butylparaben, Ethylparaben, Disodium EDTA, Isobutylparaben, Propylparaben, Mica, Titanium Dioxide.
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-21, 15:29   #2128
dziuniaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wenus :-)
Wiadomości: 3 951
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

To serum do końcówek nadaje się? Alkoholu ma dużo i chyba będzie wysuszać.

Skład: cyclopentasiloxane, cyclomethicone, alcohol denat., dimethicone, phenoxyethanol, ethylhexyl methoxycinnamate, parfum,benzophenone-2, panthenol, phytantriol, aqua, propylene glycol, creatine, laminaria digitata extract, pelvetia canaliculata extract, methylparaben, propylparaben, hexyl cinnamal, limonene, butylphenyl methylpropional, linalool, coumarin, hydroxycitronellal, amyl cinnamal, alpha-isomethyl ionone, geraniol, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde.
__________________
wymianka

włosy - zapuszczanie i dbanie
dziuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-21, 15:31   #2129
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez connie Pokaż wiadomość
Bardzo prosze o pomoc w analizie skladu bazy Oligo 25 Vichy głownie pod kątem ew. zapychaczy.

Aqua / Water, Cyclopentasiloxane, Glycerin, Isododecane, Alcohol Denat., Polyglyceryl-4 Isostearate, Cetyl Peg/Ppg-10/1 Dimethicone, Hexyl Laurate, Disteardimonium Hectorite, Mel / Honey, Parfum Fragrance, Manganese Gluconate, Diphenyl Dimethicone, Methylparaben, Cellulose Gum, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Magnesium Sulfate, Phenoxyethanol, Nylon-12, Tristearin, Acetylated Glycol Stearate, Acrylates Copolymer, Butylparaben [+/- May Contain, CI 77891 / Titanium Dioxide, CI 77491 / Iron Oxides, Mica] Code F.I.L. : B13161/1

Takich typowych, popularnych zapychaczy tu nie ma. Jest to baza pod makijaż, więc naturalna jest zawartość silikonów. Jak Twoja skóra znosi silikony?
Nie podoba mi się zawartość alkoholu w składzie. Szkoda że go wpakowali, miałam ochote na tę baze. Dobrze, że mam próbki - zobaczę czy czuć te promile
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-21, 15:36   #2130
connie
Zadomowienie
 
Avatar connie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 084
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dziekuje bardzo L_V. Wlasnie nie wiem, jak znosze silikony. Zaopatrzylam sie w probke (starcza na dosc dlugo) i cos mi wyskoczylo, ale nie jestem pewna czy od bazy stad pytanie Alkoholu tez sie boje, ale muze przyznac, ze nie czuc go bardzo (nie wysusza i nie sciaga mi skory).
__________________
Wymiana
connie jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:07.