Trądzik różowaty - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-06-24, 12:32   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954

Trądzik różowaty


Jakie leki mogę kupić na trądzik różowaty w aptece bez recepty i jakie są dość skuteczne z tych na receptę?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-24, 23:56   #2
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: trądzik różowaty

Lepiej sama nie "lecz" trądzika różowatego, lecz najpierw udaj się do dermatologa. Potem ewentualnie możesz podtrzymywać efekty kuracji przy pomocy kosmetyków.

W zależności od przyczyny (a jest ich wiele, części przyczyn jeszcze nie poznano) stosuje się z leków na receptę przede wszystkim Metronidazol w tabletkach i kremie (bardzo tani), witaminę PP, C (bez recepty), lindan, Nizoral w kremie lub w szamponie (bez recepty). Do tego leczy się ewentualną niedodkawśność (żołądka) lub zaburzenia hormonalne. Czasem mozna zastosować antybiotyki (tetracykliny) lub nawet Roaccutane- przy nasilonych zmianach krostkowych.

Do tego dochodzą środki matujące,np. Effidrate La Roche Posay. Inne preparaty to głównie Pityval LRP oraz kremy z filtrami (koniecznie UVA), często jest to Hydraphase XL oraz preparaty na rozszerzone naczynka (Dermika, AA, Eris).
Zawsze należy stosowac delikatne kosmetyki hipoalergiczne (dobre są apteczne: Avene, Lierac, SVR, LRP) i matujące oraz unkać pikantnych, smażonych (ciężkostrawnych) i gorących potraw. Należy unikac słońca i, jak już pisałam, zawsze stosowac dobre filtry. Trzeba chronić skórę przed wpływem pogody (mróz, wiatr, no i słońce). Trzeba unikać stresu i nadmiernego wysiłku fizycznego.

PS. Prawidłowym określeniem trądzika różowatego jest słowo "rosacea".
PS. Nowe teorie poszukują związku rosacea z migrenami, zespołem jelita nadwrażliwego, infekcją Helicobacter pylori, uczuleniami pokarmowymi (gł. na mleko) a nawet z nadpotliwością stóp i zimnymi dłońmi i stopami.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-25, 22:27   #3
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: trądzik różowaty

Na temat trądziku różowatego znajdziesz mój artykuł w Kosmetycznym ABC. Nie wolno na własną rękę zaczynać żadnych kuracji dermatologicznych.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-19, 21:14   #4
wicia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 1
trądzik różowaty

Od kilku lat choruje na trądzik różowaty, jestem na diecie mimo to mam swędzące ropne wypryski które się rozlewają, które rozlewają się na twarz, brodę, szyję i nos. Zażywam tetracyklinę, witaminę pp i robione proszki.
Jak mam dbać o moją cerę bo pomimo długoletniego stosowania tych leków wciąż mam nawracające swędzące, piekące wypryski.
Prosze o poradę jak mam dbać o taką cerę i co stosować.
wicia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-19, 21:24   #5
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: trądzik różowaty

A czy zajrzałaś już do Kosmetycznego ABC - znajdziesz tam rady jak pielęgnować cerę z trądzikiem różowatym.Przeczytaj też o cerze naczynkowej.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-20, 23:54   #6
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Re: trądzik różowaty

Myślę, że dobry dermatolog to podstawa. A z moich doświadczeń powiem, że lekarz przepisał mi Metronidazol 1%krem do stosowania rano i wieczorem, stosowałam też Diroseal La Roche-P. i na noc kazano mi się smarować Tormentiolem. To tyle moich doświadczeń, wprawdzie nie mam trądziku różowatego, ale miałam jakiś czas temu "stadium przed" i lekarz mi to zalecił profilaktycznie. Nie znam się na tym i nie wiem czy Ci pomogłam [img]icons/icon7.gif[/img]
[img]icons/icon40.gif[/img]
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-07, 22:05   #7
AGNIESZKA26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 5
trądzik różowaty

WITAM!!
Chceiałabym opisać swój przypadek tej "choroby", a jednocześnie prosić o pomoc w leczeniu jej skutków, które mnie dotknęły. Około 5 lat temu zaczął się mój koszmar, który nasila się systematycznie mimo pomocy od różnych dermatologów. Przez 3 lata przetestowałam na swojej buzi (czoło policzki broda), tak wiele żeli , maści, mleczek i płynów, że szkoda mówić. W każdym bądź razie przez ostatni rok stosowałam maści sterydowe, m.in.: LOCOID LIPOKREM. Oprócz tych specyfików antybiotyki, tabletki i roztwory, nie wspomnę o zyrteku(tabletki i syrop) czy cetalergenie.
Ważne, że poprawy nie było a moja twarz wygląda coraz gorzej, to jest już skorupa gruba i szorska cała w krostach podskórnych,zmęczona i pomarszczona, przekrwiona. A mam dopiero 25 lat. Obecnie mam zapalenie spojówek i oczy całe czerwone spuchnięte powieki i rany w kącikach powiek. Mój stan doprowadził do tego że w zeszłym tygodniu leżałam w szpitalu na dermatologii. Miałam twarz jakby poparzoną. Wyszłam i dalej to samo. DOSTAWŁAM ZASTRZYKI DO MIĘŚNIOWE I KROPLÓWKI 2 RAZY DZIENNIE: doxycylinę, phenazolinę i mecortolon do smarowania. Lekka poprawa nic nie swędziało. Obecnie biorę Tetracylinę(antybiotyk) 3 razy dziennie, zyrtec 1 dziennie i clindacne żel 1 raz dziennie. To nie pomaga od 2 dni nie wychodzę z domu do lekarza nie idę bo aż mi pieniędzy szkoda i po co (to są prywatne wizyty po 80 zł.) Robiłam badania na bakterię HELICOBACTER PYLORI - WYNIK UJEMNY. WYNIKI MA W NORMIE. ELEKTROLITY: POZIOM SODU 141mEq/dl: poziom potasu- 4.28mEq/l. Nie stosuje żadnych kosmetyków, nie myję się też wodą z kranu.
Proszę o pomoc.
AGNIESZKA26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-07-07, 22:40   #8
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: trądzik różowaty

sterydy na cerę z rosacea stosowane przez rok? to wydaje mi się conajmniej kontrowersyjne...
a badania na demodex?
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-07, 23:15   #9
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: trądzik różowaty

Do sprawdzenia zostanie jeszcze kilka czynników:
Przekopiowałam dla Ciebie z Kosmetycznego ABC:

Czynniki, które mogą wywoływać trądzik różowaty to:
-Zaburzenia naczynioruchowe, nadreaktywność układu wegetatywnego
- Łojotok-opinie lekarzy są sprzeczne, za takim związkiem przemawia lokalizacja zmian w miejscach łojotokowych, przeciwko - występowanie trądziku także u osób z suchą cerą,
-Zaburzenia hormonalne- objawy mogą nasilać się po stosowaniu leków hormonalnych, w okresie przekwitania, w zależności od cyklu miesiączkowego
-Schorzenia przewodu pokarmowego- obecność helicobacter pylori , nadkwaśność , niedokwaśność żołądka, przewlekłe zapalenie pęcherzyka żółciowego, zaparcia,pasożyty przewodu pokarmowego
- Demodex folliculorum : nużeniec, pasożyt ludzkiej skóry- może powodować zmiany skórne
-Pityrosporum ovale _ drożdżaki
Ogniska infekcji - szczególnie nie wyleczone zęby
- Kortykosteroidy

z opisu wynika ,że masz zaawansowane stadium trądziku różowatego ,sterydy stosowane przez dłuższy czas moga wywołać trądzik posterydowy - bardzo trudny do leczenia.Musisz znaleźć dobrego dermatologa , który ma duże doświadczenie w leczeniu tego typu zmian.Może spróbuj też innych metod :zielarstwo, homeopatia. Agnieszka Zembrzycka polecała niedawno na forum dobrego homeopatę.
Leczenia aby było skuteczne musi być dobrze ukierunkowane - najpierw trzeba odkryć przyczynę zmian na Twojej skórze - a to niestety jest trudne.Nie eksperymentuj na swojej skórze ,nie męcz jej ciągle innymi lekami ,kosmetykami do zmywania twarzy używaj zmywacza (olej lniany+woda wapienna)lub tylko wody wapiennej.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-08, 11:10   #10
Misiaczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 73
Re: trądzik różowaty

Mnie pomogła tetracyklina w połączeniu z metronidazolem (doustnie) i zewnętrznie Travogen(przeciwgrzybiczy ) + metronidazol + acnefug emulsja. Mój stan nie był jednak aż tak zły, choć też musiałam iść na zwolnienie lekarskie. Teraz pozostało rozszerzenie naczynek i z tym nie mogę sobie poradzić. Zabiegi laserem (500 zł) nie przyniosły żadej poprawy.
Wszystko dzięki sterydom, a zaczęło się od jednej upartej krostki.
Misiaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-08, 22:31   #11
AGNIESZKA26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 5
Re: trądzik różowaty

Dziękuję za odpowiedź. Sama nie będę już próbowała nawet ziół ani niczego innego, co do dobrego dermatologa, ostanie moje leczenie było pod kontrolą (prywatnie) dermatologa który jest ordynatorem oddziału dermatologii w szpitalu. A może ktoś może mi polecić dobrego specjalistę z Lublina , bo trudno chodzić do każdego i liczyć na cud. Z góry dziękuję.
AGNIESZKA26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-09-19, 22:10   #12
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Trądzik różowaty

Szukamy z mamą jakichś dobrych kosmetyków na trądzik różowaty (dla mamy-45l.). Macie może jakieś wypróbowane???
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-20, 13:02   #13
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Re: Trądzik różowaty

Dobra, już same znalazłyśmy Eris Pharmaceris R, a oprócz tego mama idzie do dermatologa, bo jak obejżałyśmy zdjęcia w necie osób z zaawansowanym trądzikiem różowatym, to się przeraziłyśmy (mama ma na razie małe, leciuteńkie prawie niewidoczne różowe plamki gdzieniegdzie na policzkach, a osoby na zdjęciach wielkie czerwone plamy na większości twarzy! )
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-20, 13:06   #14
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Trądzik różowaty

dobrze jest byc pod opieką dermatologa...
moja mama też ma trądzik różowaty. w momencie nawrotów stosuje leki zalecone przez dermatologa. gdy stan skóry się poprawia, na dzień uzywa kremu iwostin spf 15, do mycia kostyki Iwostin (czasami Physiogelu, ale ona jest tradycjonalistką, i bardziej odpowiadaja jej kostki niż żele). na noc Toleriane. mało, bo jej skóre łatwo podrażnić i niewiele kosmetyków toleruje. doustnie rutinoscorbin i venescin.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-06, 14:38   #15
sharoon
Raczkowanie
 
Avatar sharoon
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 213
Trądzik różowaty a fosforan klindamycyny

Droga Pani Beato i Kochane Wizażanki! Od lat leczę sie na rosaceę, znów mam nawrót i niestety nową lekarkę dermatolog. I ona przepisała mi żel CLINDACNE zawierający fosforan klindamycyny - antybiotyk, na którego ulotce wyraźnie jest napisane, że służy do leczenia TRĄDZIKA POSPOLITEGO! Sama nie wiem, smarować się tym czy nie? Boję się, że to może pogorszyć stan mojej skóry (czasowo zaostrzony), ale jeśli miałoby pomóc... sama nie wiem, co robić. Pomocy!!!
sharoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-07, 12:06   #16
sharoon
Raczkowanie
 
Avatar sharoon
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 213
Re: Trądzik różowaty a fosforan klindamycyny

Podciągam wątek i serdecznie proszę o poradę (
sharoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-08, 14:32   #17
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Trądzik różowaty a fosforan klindamycyny

klindamycyna jest też stosowana w leczeniu rosacea (trądzik różowaty), z tym, że rzadziej niż metronidazol. myślę, że twój lekarz wie, co robi.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-08, 17:50   #18
sharoon
Raczkowanie
 
Avatar sharoon
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 213
Re: Trądzik różowaty a fosforan klindamycyny

Dziekuję Ci serdecznie za odpowiedź, od dzisiaj zaczynam się smarować
sharoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-08, 20:48   #19
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: Trądzik różowaty a fosforan klindamycyny

polecam też artykuł w Kosmetycznym ABC - cera naczynkowa i trądzik różowaty - znajdziesz tam zalecenia dot. pielęgnacji - to bardzo ważne dla sukcesu w leczeniu
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-02-23, 10:08   #20
mabor44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 266
TRĄDZIK RÓŻOWATY - CZY KTOŚ MA?

Szukam współtowarzyszek niedoli, które maja większe niż ja doświadczenie w radzeniu sobię z tą chorobą. Podejrzewałam u siebie to paskudztwo już jakiś czas temu, ale żaden dermatolog jasno tego mi nie powiedział. od roku walczę z cerą na twarzy. Leczono mnie na alergię, więc od 8 misięcy brałam Zyrtec (chyba po nim przytyłam z 7 kilo), piłam wapno, smarowałam się sterydami - nic. Teraz zaaplikowano mo 6 miesięczną kurację antybiotykiem + metronidazol do smarowania. Skórę na twarzy mam suchą łuszczącą się, ściagniętą, chwilami bardzo mnie swędzi, chwilami piecze. Ogólnie wiem jak pielęgnować ale może któraś ma jakieś swoje sprawdzone sposoby na poprawę kondycjii skóry na twarzy.
mabor44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-24, 10:26   #21
mabor44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 266
Re: TRĄDZIK RÓŻOWATY - CZY KTOŚ MA?

Nikt mi nie pomoże?
mabor44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-24, 18:53   #22
Beatrxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 2
Re: TRĄDZIK RÓŻOWATY - CZY KTOŚ MA?

Cześć polecam Ci kremy z La Roche Ponsay ~ Toleriane mi bardzo pomógł. Pij też ziólka z bratka . POWODZENIA
Beatrxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-24, 19:55   #23
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: TRĄDZIK RÓŻOWATY - CZY KTOŚ MA?

przede wszystkim żadnych sterydów przy trądziku różowatym.
metronidazol mam nadzieje jest w kremie, a nie w żelu?
spróbuj toleriane riche lub creme pour peau intolerantes avene. do tego filtr UV, może byc np. podkład z filtrem spf50 avene lub inny preparat, który tolerujesz. przegotowana woda do myycia twarzy oraz physiogel. możesz też przyjrzeć (jest w KW) się bardzo dobrej serii Sensibio firmy Bioderma, szczególnie kremowi oraz wodzie do oczyszczania skóry.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-25, 09:39   #24
mabor44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 266
Re: TRĄDZIK RÓŻOWATY - CZY KTOŚ MA? - Do JUSTY

Justy - dlaczego metronidazol w kremie a nie w żelu? Ja właśnie uzywam Rozexu (ta taki metronidazol firmy Galderma) i on jest własnie w żelu.
mabor44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-26, 14:19   #25
mabor44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 266
Re: TRĄDZIK RÓŻOWATY - CZY KTOŚ MA? - Do JUSTY

Justy odezwij się w sprawie metronidazolu! plese
mabor44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-26, 16:02   #26
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: TRĄDZIK RÓŻOWATY - CZY KTOŚ MA? - Do JUSTY

piszesz, ze masz przesuszoną skórę. wersja w kremie by ja troszkę nawilżyła, a żel nie. a skuteczność żelu i kremu jest taka sama.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-26, 17:08   #27
sharoon
Raczkowanie
 
Avatar sharoon
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 213
Re: TRĄDZIK RÓŻOWATY - CZY KTOŚ MA? - Do JUSTY

Hej! Moja ostatnia dermatolog leczyła mój trądzik różowaty właśnie kremem, a potem żelem Rozex (wcześniej łykałam metronidazol) i wyraźnie zaznaczyła, aby używać WYŁĄCZNIE kremów nawilżających. Zauważyłam, że rzeczywiście w fazie zaostrzenia choroby natłuszczające specyfiki pogarszają stan mojej skóry. Dlatego droga Magdo (?) przede wszystkim znajdź dobrego dermatologa, a potem wspólnie metodą prób i błędów (niestety nie ma innej w tej chorobie) znajdziecie skuteczne dla Ciebie działania. Życzę powodzenia!
sharoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-26, 20:44   #28
kasiarog
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 35
GG do kasiarog
Re: TRĄDZIK RÓŻOWATY - CZY KTOŚ MA?

Hej spróbuj Diacneal K firmy Avene na noc a na dzień Cleanance tej samej firmy, ale zaczerwienioną twarz dalej będziesz miała. Pozdrawiam
magdab napisał(a):
> Szukam współtowarzyszek niedoli, które maja większe niż ja doświadczenie w radzeniu sobię z tą chorobą. Podejrzewałam u siebie to paskudztwo już jakiś czas temu, ale żaden dermatolog jasno tego mi nie powiedział. od roku walczę z cerą na twarzy. Leczono mnie na alergię, więc od 8 misięcy brałam Zyrtec (chyba po nim przytyłam z 7 kilo), piłam wapno, smarowałam się sterydami - nic. Teraz zaaplikowano mo 6 miesięczną kurację antybiotykiem + metronidazol do smarowania. Skórę na twarzy mam suchą łuszczącą się, ściagniętą, chwilami bardzo mnie swędzi, chwilami piecze. Ogólnie wiem jak pielęgnować ale może któraś ma jakieś swoje sprawdzone sposoby na poprawę kondycjii skóry na twarzy.
kasiarog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-08, 08:24   #29
mabor44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 266
RÓŻOWATY - jeszcze raz!!!

Kochane! Pomocy! Jestem zrozpaczona i zmęczona moim trądzikiem rózowatym. Nie wiem czym łagodzić skórę w stanach zaostrzenia. Rzucam się na wszelkie łagodne kremy apteczne i z zadnego nie jestem zadowolona. Skóra swędzi i piecze, spod podkładu (LRP) wyłażą czerwone krostki i plamy. Ostatnio (od 3 tygodni) jestem na kuracji antybiotykowej ale specjalnej poprawy nie widzę. Zmieniłam dietę (nic ostrego, tłustego itd) ale to niewiele daje. Po rannym spojrzeniu do lustra chce mi sie wyć.
POMOCY!!!
mabor44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-08, 09:18   #30
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: RÓŻOWATY - jeszcze raz!!!

gdy choroba sie zaostrza powinnaś iść do dermatologa po leki.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-26 14:52:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:08.