Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II - Strona 102 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-04-13, 07:41   #3031
SheWolfYuko
Raczkowanie
 
Avatar SheWolfYuko
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 38
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Marzena17 Pokaż wiadomość
Jutro zaczynam kurację Załączam zdjęcia mojej biednej twarzy. Mam nadzieję, że tretinex mnie wyleczy

Patrząc na Twoją buzię widzę dokładnie moją.. ehh
Chyba tez jak ja masz problemy głównie na policzkach i przy żuchwie..
Trzymam kciuki za Nas obie

Pozdrawiam
__________________
Przyczajona mała brunetka..


Walka Trwa Axotret
SheWolfYuko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-13, 09:36   #3032
agnieshkas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 40
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

cześć dziewczynki ;D
Jetem juz po miesiącu kuracji, i tak...
- pierwszy tydzień nie było nic
- po tyg miałam 2 tygodnie masakrę na brodzie i czole (mega bolące guzy na czole i brodzie)
- od tyg mam czarne wągry na nosie i brodzie (czyli że syf wychodzi;D)
- boli mnie krzyż ale niewiem czy przez leki czy bo od 15 tyg uprawiam jogging
- usta suche, twarz też ale za to make-up trzyma sie cały dzień,
- mam zawroty głowy ale nie uciążliwe

rano zrobiłam badania krwi i moczu popołudniu je odbiorę i idę do lekarza,
a tym czasem lecę do fryzjera (trzeba sobie poprawić humorek)

napisze później co było u dr

dziewczyny trzymajmy się mocno!
będziemy piękne!!!
agnieshkas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-13, 11:10   #3033
Tes6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Witam wszystkich.
Mam pytanie: co sądzicie o nakładkowym wybielaniu zębów. Mam w domu dwie strzykawki 15% i zastanawiałam się czy nie odświeżyć koloru zębów.
Po ostatnim doświadczeniu z pastą do zębów boję się eksperymentować ale przecież żel pozostaje w szynach i nie ma kontaktu z ustami.

Czy ktoś sobie wybielał zęby w trakcie kuracji?
Tes6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-13, 16:40   #3034
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez milena72 Pokaż wiadomość
Zycze Ci aby sie udało
Dzięki

Cytat:
Napisane przez dominisia0312 Pokaż wiadomość
Uda się uda zobaczysz..

Powiem Ci że przy mojej twarzy. Twoja jest super. na prawdę..


dzień 42... ciszaa.. <przed burzą?>
chwilowo nie pojawiają się te okropnie bolące krostki..
reszta bez z mian.
Ja wielokrotnie była w dużo gorszym stanie, ale teraz już po prostu nie mam siły bawić się w maści, zwłaszcza, że twarz cały czas aż boli

Cytat:
Napisane przez SheWolfYuko Pokaż wiadomość
Patrząc na Twoją buzię widzę dokładnie moją.. ehh
Chyba tez jak ja masz problemy głównie na policzkach i przy żuchwie..
Trzymam kciuki za Nas obie

Pozdrawiam
Tak, gule na żuchwie i policzkach. Dzisiaj wyskoczyło mi coś na granicy szyi i brody, takie wielkie spuchnięte i bolące
Też trzymam kciuki i życzę sobie i wszystkim wytrwałości
__________________
"Czuj się dzielny, działaj tak, jakbyś był dzielny...
Jest bardzo prawdopodobne, że atak odwagi zastąpi atak lęku."
William James
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-13, 17:36   #3035
kasiulka1008
Przyczajenie
 
Avatar kasiulka1008
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: okolice Łodzi
Wiadomości: 20
GG do kasiulka1008
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Witam ponownie;D
Dodaje fotki tego dziadostwa..
Zrobiłam błąd bo wcześniej zdjęć nie robiłam i nie mogę porównać
lecz widzę poprawę;D

Zdjęcia dzisiejsze (pierwszy tydzień 4 opakowania)

strasznie?
;]

Koleżanki mówią, że się do mnie przyzwyczaiły, ale czuję, że odstaję z grupy...

Mówił wam dermatolog jaki macie rodzaj trądziku
ja mam jeden z najgorszych "Trądzik Skupiony"

Pryszcze już mi tak bardzo teraz nie wyskakują. Jeżeli wyskoczy to taki wielkiii...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg S6004642.jpg (11,5 KB, 109 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg S6004644.jpg (12,2 KB, 106 załadowań)
kasiulka1008 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-13, 19:43   #3036
magdzia915
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 14
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

hehehe to ja Cie pociesze kasiulka1008 bo moj tradzik to ta sama odmiana (skupiony) ale moj wyglada tragicznie!!twoj widze ze to taka lagodna "odmiana"natomiast moje policzki sa czerwone i cale w wielkich pryszczach;/ niektore bola, niektore swedza ale daje rade bo powiedzialam sobie ze wytrwam w przeciwienstwie do czola. bo czolko mam prawie ze gladziutkie. jak naloze podklad to jest gladziutkie jak pupcia niemowlecia

Edytowane przez magdzia915
Czas edycji: 2011-04-13 o 19:46
magdzia915 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-13, 21:38   #3037
kasiulka1008
Przyczajenie
 
Avatar kasiulka1008
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: okolice Łodzi
Wiadomości: 20
GG do kasiulka1008
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez magdzia915 Pokaż wiadomość
hehehe to ja Cie pociesze kasiulka1008 bo moj tradzik to ta sama odmiana (skupiony) ale moj wyglada tragicznie!!twoj widze ze to taka lagodna "odmiana"natomiast moje policzki sa czerwone i cale w wielkich pryszczach;/ niektore bola, niektore swedza ale daje rade bo powiedzialam sobie ze wytrwam w przeciwienstwie do czola. bo czolko mam prawie ze gladziutkie. jak naloze podklad to jest gladziutkie jak pupcia niemowlecia


Jestem w 4 miesiącu kuracji więc trądzik już trochę ustąpił. Wcześniej to coś miałam na całej twarzy. Najgorzej jak zrobi mi się czerwone to wyglada strasznie.
kasiulka1008 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-14, 09:26   #3038
magdzia915
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 14
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

no jak na 4 miesiac to calkiem ladnie juz wyglada ja jestem dopiero w polowie 2.... wiec jeszcze dluga droga przede mna...
magdzia915 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-14, 09:51   #3039
kasiulka1008
Przyczajenie
 
Avatar kasiulka1008
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: okolice Łodzi
Wiadomości: 20
GG do kasiulka1008
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Dziękuję;D

Tyle kasy płacimy za te tabletki, że musi znikać;]
kasiulka1008 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-14, 13:53   #3040
azeriusz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 5
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Witam. Co prawda jestem facetem ale też stosuje aknenormin. Za 1.5 miesiące kończę terapię i tak ostatnio pojawiły mi 2 syfy. Jeśli chodzi o skutki brania tych tabletek to są tragiczne. Krew z nosa, suchość ust i ogólna skóry, z końcówek palców skóra mi schodzi non stop tak, że czasem to nie widać linii papilarnych na palcach, to wszystko bym przeżył gdyby nie ta utrata włosów. Dziennie wypada mi ich ze 200 i zaczynam szybko łysieć, dostałem łysienia plackowatego i teraz boję się żeby nie wypadły mi wszystkie bo cały czas się zaostrza. Z łupieżem to nawet nie walczę bo żadne środki nie mogą go zwalczyć. Skóra na twarzy jest wyschnięta na wiór a jeśli użyję jakiś krem nawilżający to od razu zaczynają się pojawiać syfy na nowo. Nie wspomnę o goleniu bo to istna katorga, cały czas skóra po zacinana bo dodatkowo twardy zarost mam, więc doszło do tego, że golę się raz w tygodniu. Dlatego jeśli facet jakiś to czyta to zdecydowanie odradzam bo u mężczyzn są gorsze objawy niż kobiet. Tylko mam nadzieję, że po kuracji zaczną odrastać mi włosy bo na co mi ładna twarz jak będę łysy.
azeriusz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-14, 16:26   #3041
marina06
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 145
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Piszę, aby ostrzec co niektórych biorących retinoidy..

Dla przypomnienia w skrócie:

przeszłam roczną! kurację izotekiem dawka dzienna 20mg,
po pół roku od kuracji problem wrócił,
druga kuracja kolejne 9 miesięcy i znowu 20mg dziennie..

przeszłam się do innego dermatologa gdyż kończyło mi się aktualne opakowanie i chciałam zapytać kogoś innego o porady wskazówki etc. Jakie było moje zdziwienie..gdy lekarz do którego przyszłam powiedział mi że nie jestem pierwszym przypadkiem który ma nawroty i wraca po leczeniu przez dermatologa X..(podałam nazwisko dermatologa z prywatnej poradni u którego leczyłam się dobre 8 lat)

Usłyszałam ze doktor X nie umie leczyć tym lekiem i nieumiejętnie dobiera dawki (kuracja nie powinna trwać tak długo!! )..dermatolog obecny powiedział, że jedyne co moge teraz zrobić to poczekać pół roku do momentu aż pozbędę się izo z mojego organizmu,a poźniej się pomyśli .Obecnie stosuje eipduo na noc.Izotek odstawiłam od razu i przestrzegam wszystkich jeżeli macie wątpliwości nie wiecie co dalej z waszą kuracją która się dłuży w nieskończoność, przejdźcie się do innego dermatologa, zapytajcie ,ja poszłam na kasę chorych i okazuje się, ze chodząc prywatnie nie mamy gwarancji że ktoś nam pomoże

Edytowane przez marina06
Czas edycji: 2011-04-14 o 16:27
marina06 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-14, 16:43   #3042
magdzia915
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 14
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Jeśli chodzi o mnie i moją dermatolog to jestem z niej bardzo zadowolona kobitka jest bardzo rzeczowa i dokładna. Na pierwszej wizycie (wtedy poszłam prywatnie) dała do wyboru leczenie antybiotykami lub retinoidami przy czym dokładnie opisała każde z powyższych sposobów leczenia. Teraz jeżdżę do niej na kasę chorych i jest dokładnie tak jak za pierwszym razem. Tak więc jestem jak najbardziej zadowolona, no i czekam na jakieś efekty
magdzia915 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-14, 18:06   #3043
kasiulka1008
Przyczajenie
 
Avatar kasiulka1008
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: okolice Łodzi
Wiadomości: 20
GG do kasiulka1008
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Mój dermatolog też jest spoko;D
Mam 14 lat ale poinformował mnie o skutkach ciąży w ciągu przyjmowania Aknenorminu.
Nawet polecił mi aptekę, w której jest ciut tańszy.
Opowiedział mi dokładnie o nim i poinformował mnie również, że występują skutki uboczne. Dawkę przepisał mi na dzień 20mg. ponieważ jestem bardzo chuda i tak jest najzdrowiej.

Dermatolog godny polecenia.
kasiulka1008 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-14, 20:58   #3044
haraszaja
Raczkowanie
 
Avatar haraszaja
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 38
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez marina06 Pokaż wiadomość
Piszę, aby ostrzec co niektórych biorących retinoidy..

Dla przypomnienia w skrócie:

przeszłam roczną! kurację izotekiem dawka dzienna 20mg,
po pół roku od kuracji problem wrócił,
druga kuracja kolejne 9 miesięcy i znowu 20mg dziennie..

przeszłam się do innego dermatologa gdyż kończyło mi się aktualne opakowanie i chciałam zapytać kogoś innego o porady wskazówki etc. Jakie było moje zdziwienie..gdy lekarz do którego przyszłam powiedział mi że nie jestem pierwszym przypadkiem który ma nawroty i wraca po leczeniu przez dermatologa X..(podałam nazwisko dermatologa z prywatnej poradni u którego leczyłam się dobre 8 lat)

Usłyszałam ze doktor X nie umie leczyć tym lekiem i nieumiejętnie dobiera dawki (kuracja nie powinna trwać tak długo!! )..dermatolog obecny powiedział, że jedyne co moge teraz zrobić to poczekać pół roku do momentu aż pozbędę się izo z mojego organizmu,a poźniej się pomyśli .Obecnie stosuje eipduo na noc.Izotek odstawiłam od razu i przestrzegam wszystkich jeżeli macie wątpliwości nie wiecie co dalej z waszą kuracją która się dłuży w nieskończoność, przejdźcie się do innego dermatologa, zapytajcie ,ja poszłam na kasę chorych i okazuje się, ze chodząc prywatnie nie mamy gwarancji że ktoś nam pomoże



Znam Twój ból, jestem w trakcie 4 kuracji :/ po trzecim nawrocie zmieniłam dermatologa, nowy lekarz powiedział, że poprzedni mnie źle leczył. Teraz biorę axotret, na innych zasadach niż poprzednie kuracje retinoidami.

Widzisz jak można się przejechać na lekarzach, a chodziłam do najlepszych w mieście.
haraszaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 07:24   #3045
bruklin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

witam wszystkich

Wczoraj otworzylem pierwsze opakowanie izoteku. N ie mam tradziku moj problem to łojotok. kiedys zmagalem sie rowniez z tradzikiem . ten udalo mi sie wyleczyc stosujac odpowiednia diete zmniejszyl sie rowniez łojotok a nawet ustapil na 2 miesiace . jednakze kuracja jest bardzo mozolna i tylko dla wytrwalych. ciagle chodzilem glodny i zmeczony. z moich doświadczen zauwazylem ze nieodpowiednia dieta bardzo wplywa na stan skory. odradzam w zupelnosci picia alkocholu szczegolnie win. zero stresu . mysle ze po zakonczonej kuracji izotekiem jak i w czasie aby podtrzymac efekty nalezy przez pewien okres stosowac scisla diete. moze to smieszne ale ja juz po pierwszym dniu zauwazylem dzialanie izoteku skora nie przetluszcza sie tak szybko . mysle ze zastosowanie odpowwiednich kremow i pomatek dobranych jednakze indywidualnie zmniejszy skutki uboczne prawie do zera.
pozdrawiam i powodzenia
bruklin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 10:31   #3046
gazela12345
Raczkowanie
 
Avatar gazela12345
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: dom
Wiadomości: 416
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez haraszaja Pokaż wiadomość
Znam Twój ból, jestem w trakcie 4 kuracji :/ po trzecim nawrocie zmieniłam dermatologa, nowy lekarz powiedział, że poprzedni mnie źle leczył. Teraz biorę axotret, na innych zasadach niż poprzednie kuracje retinoidami.

Widzisz jak można się przejechać na lekarzach, a chodziłam do najlepszych w mieście.
a co masz na myśli pisząc o złym leczeniu? Bo ja swojej dermy nie lubię i średnio jakoś jej ufam ale to jedyna w moim mieście państwowa. Na prywatnego lekarza mnie nie stać
Ja mam dawkę 40mg dziennie, ważę 57kg. Pytałam się dermy i powiedziała, że do końca będziemy taką dawkę ciągnąć. Czyli leczenie powinno zająć ok.6-7miesięcy.
Co o tym myślisz? hehe wiem,że nie jesteś lekarzem ale masz największe doświadczenie chyba
__________________

- rowerek
- walczę o ładną cerę - Aknenormin od 15.02.2011...koniec 15.09
- praca licencjacka "obroniona"






If you ever need a helping hand you'll find one at the end of your arm...
gazela12345 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 16:45   #3047
agalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 96
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

biorąc codziennie dawkę 40 mg, kuracja zajmie Ci dokładnie 6 miesięcy. Ja ważę 58 kg i też miałam taką dawkę, brałam 6 miesięcy, dziś wzięłam ostatnią tabletkę
agalia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 18:48   #3048
agnieshkas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 40
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

to gratuluje wzięcia ostatniej tabletki, i jak sie czujesz jak efekty???

ja zaczełąm 2 opakowanie mam brac razem 4
i chyba uspokaja mi się ta burza na mojej twarzy

;D
agnieshkas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 21:06   #3049
Podlizna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Ziemia obiecana
Wiadomości: 79
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez bruklin Pokaż wiadomość
witam wszystkich

Wczoraj otworzylem pierwsze opakowanie izoteku. N ie mam tradziku moj problem to łojotok. kiedys zmagalem sie rowniez z tradzikiem . ten udalo mi sie wyleczyc stosujac odpowiednia diete zmniejszyl sie rowniez łojotok a nawet ustapil na 2 miesiace . jednakze kuracja jest bardzo mozolna i tylko dla wytrwalych. ciagle chodzilem glodny i zmeczony. z moich doświadczen zauwazylem ze nieodpowiednia dieta bardzo wplywa na stan skory. odradzam w zupelnosci picia alkocholu szczegolnie win. zero stresu . mysle ze po zakonczonej kuracji izotekiem jak i w czasie aby podtrzymac efekty nalezy przez pewien okres stosowac scisla diete. moze to smieszne ale ja juz po pierwszym dniu zauwazylem dzialanie izoteku skora nie przetluszcza sie tak szybko . mysle ze zastosowanie odpowwiednich kremow i pomatek dobranych jednakze indywidualnie zmniejszy skutki uboczne prawie do zera.
pozdrawiam i powodzenia

Ścisłą diete? czyli czego unikać?

---------- Dopisano o 22:06 ---------- Poprzedni post napisano o 21:49 ----------

Cytat:
Napisane przez azeriusz Pokaż wiadomość
Witam. Co prawda jestem facetem ale też stosuje aknenormin. Za 1.5 miesiące kończę terapię i tak ostatnio pojawiły mi 2 syfy. Jeśli chodzi o skutki brania tych tabletek to są tragiczne. Krew z nosa, suchość ust i ogólna skóry, z końcówek palców skóra mi schodzi non stop tak, że czasem to nie widać linii papilarnych na palcach, to wszystko bym przeżył gdyby nie ta utrata włosów. Dziennie wypada mi ich ze 200 i zaczynam szybko łysieć, dostałem łysienia plackowatego i teraz boję się żeby nie wypadły mi wszystkie bo cały czas się zaostrza. Z łupieżem to nawet nie walczę bo żadne środki nie mogą go zwalczyć. Skóra na twarzy jest wyschnięta na wiór a jeśli użyję jakiś krem nawilżający to od razu zaczynają się pojawiać syfy na nowo. Nie wspomnę o goleniu bo to istna katorga, cały czas skóra po zacinana bo dodatkowo twardy zarost mam, więc doszło do tego, że golę się raz w tygodniu. Dlatego jeśli facet jakiś to czyta to zdecydowanie odradzam bo u mężczyzn są gorsze objawy niż kobiet. Tylko mam nadzieję, że po kuracji zaczną odrastać mi włosy bo na co mi ładna twarz jak będę łysy.

Eeeee tam co ty piszesz,łysi faceci są za✂✂✂isci mral ,mral ja uwielbiam lysych drani

Co do skutków ubocznych to my kobiety mamy identyczne,wlosy tez nam wypadają liczymy na to,że po kuracji wszystko wróci do normy,jesli nie,to wy mozecie zgolić sie na kolano ale my,cięzko bedzie nam ukryć łyse głowy Co do golenia to szczerze współczuje to musi byc katorga,ale zostało ci już niewiele do konca,wiec dasz rade.
Powodzenia
Podlizna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-15, 21:16   #3050
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Jestem na 7 miesiacu kuracji, w miedzyczasie odstawialam dwa razy i dalej wracalo ;/ Mam nadzieje ze tym razem bedzie lepiej, ogolnie bede brac az dojde do 9 miesiecy kuracji na razie. Ale wiem, ze niektorzy biora i 2 lata.

A skutkow ubocznych poza ustami nie mam zadnych,
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 21:59   #3051
agalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 96
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez agnieshkas Pokaż wiadomość
to gratuluje wzięcia ostatniej tabletki, i jak sie czujesz jak efekty???

ja zaczełąm 2 opakowanie mam brac razem 4
i chyba uspokaja mi się ta burza na mojej twarzy

;D
jest super (tfu tfu tfu....) nie mam nawet przebarwień!!!!

Ogólnie to przez całe 6 miesięcy nic mi nie było, usta wysychały lekko, spokojnie pomadka dawała sobie rady, włosy nie wypadały a nawet rosły szybciej, kompletnie żadnych dolegliwości typu suchość skóry, swędzenie czy ból kręgosłupa nie odczuwałam.

Jedyne co mnie denerwowało to wysyp od 2 tygodnia do końca 2 miesiąca.

No i teraz przez ostatni tydzień bardzo suche usta, w kącikach ust popękane... ale to chyba już z tej radości, że koniec kuracji

Mam nadzieję, że pożegnałam to świństwo raz na zawsze
I życzę tego samego Wam wszystkim!!!
agalia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-16, 07:11   #3052
julisari
Raczkowanie
 
Avatar julisari
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 373
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

u mnie bajka...koleżanka w pracy powiedziała mi wczoraj ale masz gładką buzię , mąż zauważył nawet że zmarszczki spłycone, a moja mama wczoraj przyglądałam mi ie i coś jej nie pasowało super))))
__________________

mama 3 cudownych córeczek J.S. L.kocham WAS
wojna z tłuszczykiem trwa nadal

Edytowane przez julisari
Czas edycji: 2011-04-16 o 07:11 Powód: literowka
julisari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-16, 21:19   #3053
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

U mnie dopiero 4 dzień, dawka 30 mg, i już czuję jakby igiełki na twarzy, najbardziej pieką mnie płatki nosa i kąciki ust. Szybko coś No i mam kilku nowych gości na twarzy W sumie może to jeszcze nie od Tretinexu, bo jakoś tak chyba za szybko co? :P

P.S. Może to głupie, ale wam się też łapki trzęsły przed połknięciem pierwszej tabletki? :P Cały czas sobie powtarzam, żeby się nie przejmować i że skutków ubocznych nie będzie :P I że to cholerstwo nie wróci Rany, władzę nad moim życiem przejęły tabletki )
__________________
"Czuj się dzielny, działaj tak, jakbyś był dzielny...
Jest bardzo prawdopodobne, że atak odwagi zastąpi atak lęku."
William James
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-17, 07:15   #3054
julisari
Raczkowanie
 
Avatar julisari
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 373
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Marzena17 Pokaż wiadomość

P.S. Może to głupie, ale wam się też łapki trzęsły przed połknięciem pierwszej tabletki? :P Cały czas sobie powtarzam, żeby się nie przejmować i że skutków ubocznych nie będzie :P I że to cholerstwo nie wróci Rany, władzę nad moim życiem przejęły tabletki )
hehe, tez tak miałam na początku. słuchaj to leki - leczysz konkretną chorobę i tak do tego podejdź. nie zastanawiaj się nad tym, łykaj rano najlepiej i nie myśl o tym nie skupiaj sie na efektach ubocznych wcale nie musi ich być. i tyle dzień za dniem płynie szybko
__________________

mama 3 cudownych córeczek J.S. L.kocham WAS
wojna z tłuszczykiem trwa nadal
julisari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-17, 09:54   #3055
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez julisari Pokaż wiadomość
hehe, tez tak miałam na początku. słuchaj to leki - leczysz konkretną chorobę i tak do tego podejdź. nie zastanawiaj się nad tym, łykaj rano najlepiej i nie myśl o tym nie skupiaj sie na efektach ubocznych wcale nie musi ich być. i tyle dzień za dniem płynie szybko
Ja to wszystko wiem :P I dokładnie tak staram się podchodzić
Powodzenia
__________________
"Czuj się dzielny, działaj tak, jakbyś był dzielny...
Jest bardzo prawdopodobne, że atak odwagi zastąpi atak lęku."
William James
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-17, 10:10   #3056
agnieshkas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 40
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

hej
kurcze po miesiącu zaczął mnie bolec kręgosłup;/
na początku myślałam ze to od tego ze zaczęłam uprawiać jogging ale jak miałam kilku dniową przerwę to naprawdę bolało. buzia zaczyna sie uspokajać ale wszystkie wiemy ze jak coś juz wyjdzie bo boli bardziej niż tysiąc poprzednich ( bynajmniej mnie)
W zeszłym tygodniu robiłąm badania i powiem Wam że miałam lepsze niż przed leczeniem ;D
biore tabletki osłonowe na wątrobę a do tego staram się jej nie obciążać i jestem na diecie wiec gotowanymi warzywami krzywdy sobie nie robie ;D

oby do końca czerwca

acha... miałam taką śmieszną historię, myślałam że wiem o co chodzi z tym niedowidzeniem w nocy, ale wczoraj wstałam w nocy na siusiu i za nic nie mogłam odczytać godziny z kuchenki... zadziwiające
agnieshkas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-17, 15:04   #3057
azeriusz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 5
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez agnieshkas Pokaż wiadomość
hej
acha... miałam taką śmieszną historię, myślałam że wiem o co chodzi z tym niedowidzeniem w nocy, ale wczoraj wstałam w nocy na siusiu i za nic nie mogłam odczytać godziny z kuchenki... zadziwiające
Z tym to bym się nie cieszył bo może rzeczywiście Ci się pogorszyć wzrok. Przed braniem tabletek miałem minusy 0.5 a na 5 tygodni przed zakończeniem terapii mam minus 1.

Podlizna. Moja dziewczyna nie chce widzieć mnie łysego :p Ogólnie to słabo bym wyglądał łysy ;/ Zresztą włosy mam ładne czarne więc chciałby je zachować.

A co do dawki to nie macie czasem za dużej ? Ja przy blisko 70 kg biorę 40mg.
azeriusz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-17, 15:11   #3058
agnieshkas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 40
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Z tym to bym się nie cieszył bo może rzeczywiście Ci się pogorszyć wzrok. Przed braniem tabletek miałem minusy 0.5 a na 5 tygodni przed zakończeniem terapii mam minus 1.

.[/QUOTE]

nie ciesze sie, ale zawsze miałam sokoli wzrok a to jest ciekawe doświadczenie dla mnie...
podobno po kuracji wszystko ma wrócić do normy.

ja mam dawkę 40 mg dziennie a raczej mam wrazenie ze duzo dziwczyn tu ma niska dawkę własnie
agnieshkas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-17, 17:45   #3059
Podlizna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Ziemia obiecana
Wiadomości: 79
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez azeriusz Pokaż wiadomość
Z tym to bym się nie cieszył bo może rzeczywiście Ci się pogorszyć wzrok. Przed braniem tabletek miałem minusy 0.5 a na 5 tygodni przed zakończeniem terapii mam minus 1.

Podlizna. Moja dziewczyna nie chce widzieć mnie łysego :p Ogólnie to słabo bym wyglądał łysy ;/ Zresztą włosy mam ładne czarne więc chciałby je zachować.

A co do dawki to nie macie czasem za dużej ? Ja przy blisko 70 kg biorę 40mg.

No to miejmy nadzieje,że po zakończeniu kuracji wszystko wróci do normy. Mój facet tez miał ładne włosy,ale niestety wczesnie wyłysiał i wole aby golil sie na zero niż wygladał jak mnich

---------- Dopisano o 18:38 ---------- Poprzedni post napisano o 18:17 ----------

Cytat:
Napisane przez marina06 Pokaż wiadomość
Piszę, aby ostrzec co niektórych biorących retinoidy..

Dla przypomnienia w skrócie:

przeszłam roczną! kurację izotekiem dawka dzienna 20mg,
po pół roku od kuracji problem wrócił,
druga kuracja kolejne 9 miesięcy i znowu 20mg dziennie..

przeszłam się do innego dermatologa gdyż kończyło mi się aktualne opakowanie i chciałam zapytać kogoś innego o porady wskazówki etc. Jakie było moje zdziwienie..gdy lekarz do którego przyszłam powiedział mi że nie jestem pierwszym przypadkiem który ma nawroty i wraca po leczeniu przez dermatologa X..(podałam nazwisko dermatologa z prywatnej poradni u którego leczyłam się dobre 8 lat)

Usłyszałam ze doktor X nie umie leczyć tym lekiem i nieumiejętnie dobiera dawki (kuracja nie powinna trwać tak długo!! )..dermatolog obecny powiedział, że jedyne co moge teraz zrobić to poczekać pół roku do momentu aż pozbędę się izo z mojego organizmu,a poźniej się pomyśli .Obecnie stosuje eipduo na noc.Izotek odstawiłam od razu i przestrzegam wszystkich jeżeli macie wątpliwości nie wiecie co dalej z waszą kuracją która się dłuży w nieskończoność, przejdźcie się do innego dermatologa, zapytajcie ,ja poszłam na kasę chorych i okazuje się, ze chodząc prywatnie nie mamy gwarancji że ktoś nam pomoże

Coś w tym jest,prywatnie na wizycie profesor mi powiedział,że kuracja będzie trwać 10mieś,a moja derma panstwowo powiedziała,że wystarczy pól roku nie ma co sie tyle meczyć,wiec jezeli zaczne leczenie to państwowo

---------- Dopisano o 18:45 ---------- Poprzedni post napisano o 18:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Podlizna Pokaż wiadomość
No to miejmy nadzieje,że po zakończeniu kuracji wszystko wróci do normy. Mój facet tez miał ładne włosy,ale niestety wczesnie wyłysiał i wole aby golil sie na zero niż wygladał jak mnich

---------- Dopisano o 18:38 ---------- Poprzedni post napisano o 18:17 ----------




Coś w tym jest,prywatnie na wizycie profesor mi powiedział,że kuracja będzie trwać 10mieś,a moja derma panstwowo powiedziała,że wystarczy pól roku nie ma co sie tyle meczyć,wiec jezeli zaczne leczenie to państwowo

Podziwiam te osoby które robia kolejne podejście do tego leku,naprawde wielki szacunek i gratulacje wytrwałości Ja boje się zrobić jedno podejście a co dopiero kolejne
Podlizna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-17, 19:41   #3060
bruklin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

[QUOTE=Podlizna;26394884]Ścisłą diete? czyli czego unikać?[COLOR="Silver"]

---------- Dopisano o 22:06 ---------- Poprzedni post napisano o 21:49 ----------

nalezy unikac alkocholu ,ostrych potraw , mies tlustych, cukru takze soki , odradzam tez zjadania gotowych sosow , ograniczyc wszystko co zawiera skrobie typu ziemniaki , mleko ser zólty .pieczywo bile i wszystko co zawiera make pszenna,
Ktos zapyta co jesc
ryby,mieso biale , ogromne ilosci warzyw , witaminy to podstawa zdrowej skory , ryz , mleko sojowe <polecam sojowe mieszane z ryzowym jest bardziej znosne- smakowo> ser bialy
woda mineralna

4 dzien stosowania izoteku 1mg kg . musze powiedziec ze objawy uboczne mialem tylko pierwsze dwa dni ,zmeczenie ,lekkie zawroty glowy . jesli ktos to ma odradzam lotu samolotem . podczas ladowania mialem straszny bol zatok zachodzacy na oczy . 3 dnia obiawy ustapily . o usta dbam od poczatku stosowania izo. zadnego wysuszenia . lekko sucha skora twarz. mysle ze krem na dzien i na noc do skory normalnej powinien wystarczyc. twazr myje szamponem do wlosow suchy . jak na razie jest ok .

pozdrawiam powodzonka
bruklin jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:43.