wyrastająca skóra za paznokciem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-28, 20:29   #1
meruru
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 13
Unhappy

wyrastająca skóra za paznokciem


szukałam w internecie, ale nigdzie nie uzyskałam informacji o moim dziwnym problemie. od ponad roku zaczęłam dbać o paznokcie, kiedyś je "jadłam". Zza paznokci wyrasta mi taka skóra, która czasem bardzo odstaje, że jak dotykam drugim palcem to czuć jak gruba jet ta skóra. co to jest? jak temu poradzić? A drugi już mniej ważny problem dla mnie to jak zaradzić białym kreskom na palcu. Wszystkie zdjęcia załączone
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SAM_1815.jpg (56,7 KB, 101 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_1816.jpg (66,4 KB, 93 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_1817.jpg (51,9 KB, 79 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_1818.jpg (44,8 KB, 82 załadowań)
meruru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 11:00   #2
Strobiluska
Zadomowienie
 
Avatar Strobiluska
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Ziemia
Wiadomości: 1 456
Dot.: wyrastająca skóra za paznokciem

Cytat:
Napisane przez meruru Pokaż wiadomość
szukałam w internecie, ale nigdzie nie uzyskałam informacji o moim dziwnym problemie. od ponad roku zaczęłam dbać o paznokcie, kiedyś je "jadłam". Zza paznokci wyrasta mi taka skóra, która czasem bardzo odstaje, że jak dotykam drugim palcem to czuć jak gruba jet ta skóra. co to jest? jak temu poradzić? A drugi już mniej ważny problem dla mnie to jak zaradzić białym kreskom na palcu. Wszystkie zdjęcia załączone
mam to samo! i też nie umiem znaleźć odpowiedzi na pytanie - co to.... zauważyłam też, że czasem skórki są mniejsze, czasem większe...a czasem to nawet mnie bolą
__________________

I proszę Cię Aniele Stróżu mój, nie mrugaj, bo wtedy sypie mi się życie...
Strobiluska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-31, 17:55   #3
201702061026
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 64
Dot.: wyrastająca skóra za paznokciem

Dziewczyny, przecież to jest właśnie ten przyrost, o który wszystkie walczymy!! Jesteście wielkimi szczęściarami. Po prostu cały wasz paznokieć jest "przyklejony" do łożyska. Dzięki temu macie dłużą płytkę paznokcia. Ja przez wiele lat obgryzałam i mam strasznie krótką płytkę i głupio to wygląda
201702061026 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-31, 18:10   #4
meruru
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 13
Dot.: wyrastająca skóra za paznokciem

serio? to tak powinno wyglądać, bo to troche brzydkie. Ja od 28 kwietnia 2013(zapamiętałam) zaczęłam dbać o paznokcie i nie obgryzać ich. największą tę skórę mam na kciukach
meruru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-31, 18:24   #5
201702061026
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 64
Dot.: wyrastająca skóra za paznokciem

Jak przestałaś je obgryzać i jak dbasz o nie teraz? Bo jestem w szoku jak doprowadziłaś je do tak świetnej formy Moje po wielu latach są króciutkie i słabe
201702061026 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-01, 20:03   #6
Strobiluska
Zadomowienie
 
Avatar Strobiluska
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Ziemia
Wiadomości: 1 456
Dot.: wyrastająca skóra za paznokciem

Cytat:
Napisane przez bvbarmy Pokaż wiadomość
Dziewczyny, przecież to jest właśnie ten przyrost, o który wszystkie walczymy!! Jesteście wielkimi szczęściarami. Po prostu cały wasz paznokieć jest "przyklejony" do łożyska. Dzięki temu macie dłużą płytkę paznokcia. Ja przez wiele lat obgryzałam i mam strasznie krótką płytkę i głupio to wygląda
serio? o matko

tylko dlaczego to wygląda nieestetycznie i czasem boli?
__________________

I proszę Cię Aniele Stróżu mój, nie mrugaj, bo wtedy sypie mi się życie...
Strobiluska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-02, 16:36   #7
201702061026
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 64
Dot.: wyrastająca skóra za paznokciem

Cytat:
Napisane przez Strobiluska Pokaż wiadomość
serio? o matko

tylko dlaczego to wygląda nieestetycznie i czasem boli?
Czy ja wiem? Wg mnie to nie wygląda jakoś strasznie nieestetycznie, bo tego nikt nie widzi (oprócz Ciebie ). A czy boli, pewnie tak jak wszystko co jest częścią naszego ciała, w końcu paznokieć jest podobno bardzo unerwiony - nie znam się na tym
201702061026 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-07, 22:37   #8
meruru
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 13
Dot.: wyrastająca skóra za paznokciem

To było straszne uzależnienie to moje obgryzanie paznokci były w strasznym stanie, czasem aż do krwi. Parę razy zaczynałam "odwyk" ale za każdym razem wracałam do tego co było. Do czasu... dokładnie 28 kwietnia 2013(zapamiętałam, bo to były urodziny mojej siostry). Moja siostra doprowadziła lekko do jako takiego stanu, ale cóż można było zrobić z zagryzanymi palcami, jednak. Od tamtej chwili zaczęłam bardzo dbać o paznokcie. Lubie sobie zapuszczać i mieć długie, na zdjęciu są opiłowane i tak, bo sytuacja mnie zmusiła, ale wole dłuższe. Najlepiej u mnie sprawdza się odzywka z sensique keratin nutrition. zawsze przed nałożeniem lakieru nakładam go jako bazę. Używam też odżywki z wibo "super gładkie paznokcie". do usuwania skórek używam "cuticle remover" z manhatanu. przed każdym nałożeniem lakieru podciągam skórki specjalnym patyczkiem. Lubie też nałożyć jakiś olejek np ten sam który używam o włosów czy też oliwy z oliwą. A na lepszy wzrost paznokci i zmiękczenie skórek używam takiej buteleczki podobnej do błyszczyka z avonu. dołączam zdjęcie z przed. niewyraźne, ale tylko takie mam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg PICT0078.jpg (16,4 KB, 30 załadowań)
meruru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-08, 15:59   #9
201702061026
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 64
Dot.: wyrastająca skóra za paznokciem

Cytat:
Napisane przez meruru Pokaż wiadomość
To było straszne uzależnienie to moje obgryzanie paznokci były w strasznym stanie, czasem aż do krwi. Parę razy zaczynałam "odwyk" ale za każdym razem wracałam do tego co było. Do czasu... dokładnie 28 kwietnia 2013(zapamiętałam, bo to były urodziny mojej siostry). Moja siostra doprowadziła lekko do jako takiego stanu, ale cóż można było zrobić z zagryzanymi palcami, jednak. Od tamtej chwili zaczęłam bardzo dbać o paznokcie. Lubie sobie zapuszczać i mieć długie, na zdjęciu są opiłowane i tak, bo sytuacja mnie zmusiła, ale wole dłuższe. Najlepiej u mnie sprawdza się odzywka z sensique keratin nutrition. zawsze przed nałożeniem lakieru nakładam go jako bazę. Używam też odżywki z wibo "super gładkie paznokcie". do usuwania skórek używam "cuticle remover" z manhatanu. przed każdym nałożeniem lakieru podciągam skórki specjalnym patyczkiem. Lubie też nałożyć jakiś olejek np ten sam który używam o włosów czy też oliwy z oliwą. A na lepszy wzrost paznokci i zmiękczenie skórek używam takiej buteleczki podobnej do błyszczyka z avonu. dołączam zdjęcie z przed. niewyraźne, ale tylko takie mam
Wielka różnica zmotywowałaś mnie Muszę się w końcu wziąć za te swoje ogryzki
201702061026 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 19:44   #10
Assiennnka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 19
Dot.: wyrastająca skóra za paznokciem

Też jestem szczęśliwą posiadaczką tej skóry, nie obcinajcie jej ani nie grzebcie pod nią.Ja przez stosowanie odzywki eveline 8w1 nabawiłam sie onycholizy i tez nie wiedziałam co to za skórkai zaczelam ja wyrywac co zwiekszylo,ze moj problem stal sie wiekszy,a jest ona bardzo wazna przy dlugich paznokciach
Assiennnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-13 20:44:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:49.