Do Anglii z polskim mgr? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-31, 23:07   #1
morelka1008
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 26

Do Anglii z polskim mgr?


Mam pytanie odnośnie tego jak w UK patrzą na nasze polskie dyplomy? Czy osoby które ukończyły studia w Polsce mogą liczyć na pracę w zawodzie w UK? Chodzi mi głównie o studia techniczne np. chemię, biotechnologię itd... Czy na rynku pracy jest duża konkurencja w takich dziedzinach? Czy którejś z was udało się znaleźć pracę w zawodzie po polskich studiach? Jak pracodawcy patrzą na doświadczenie z Polski? Czy nasz mgr inż to dla nich już Master of science?
Będę wdzięczna za szczerą odpowiedź Całkiem sprzeczne informacje na ten temat usłyszałam od znajomych którzy tam wyjechali (dodam, że żadne z nich studiów w Polsce nie kończyło). Zastanawiam się jak to wygląda z punktu widzenia osób które wyjechały tam z polskim wykształceniem. Sama poważnie zastanawiam się nad wyjazdem, chciałabym wiedzieć czego mogę się ewentualnie spodziewać
morelka1008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-01, 00:17   #2
madebyvirginia
Raczkowanie
 
Avatar madebyvirginia
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 276
Dot.: Do Anglii z polskim mgr?

Dokladnie odpowiem Ci na jedno pytanie. Magister nie jest tym samym co Master of Science. Bachelor i Maste to tytuly naukowe, gdy licencjat i magister nimi nie sa. Tak wiec w zaleznosci co chcesz robic, tytul z Polski moze byc nie wystarczajacy.
Konkurencja jest duza i w tych dziedzinach sporo osob robi PhD.

Jakas szansa istnieje na znalezienie pracy w zawodzie. Ale bedzie Ci o wiele trudniej, jesl twoje CV nie jest wybitne. Zalezy, co dokladnie chcesz robic i czy chcesz sie rozwijac, czy moze pracowac jao laborantka w szpitalu, bo w przypadku tego drugiego, masz jakas tam szanse w malym miasteczku.
Nie chcialabym wyjsc na pesymistke, ale moze byc Ci duzo ciezej znalezc prace w zawodzie, w porownaniu z osobami z brytyjskim dyplomem.
madebyvirginia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-01, 08:29   #3
Suzanne
Rozeznanie
 
Avatar Suzanne
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 605
Dot.: Do Anglii z polskim mgr?

Zależy w jakim zawodzie, w jakim mieście i na końcu zależy od tego, jak jesteś uparta.
W medycynie dyplom szkoły międzynarodowej/nie-angielskiej jest w porządku, polskie dyplomy oficjalnie są rozpoznawalne.
Konkurencja duża jest, większym problemem niż dyplom będzie fakt nie posiadania żadnego doświadczenia z UK, nieznajomość zasad Health and Safety obowiązujących na tutejszym rynku pracy w twojej branży (są certyfikaty i krótkie kursy) i niemożność przedstawienia im sprawdzalnych referencji z Anglii.

Aha! No muszą mieć pewność, że mówisz po angielsku na odpowiednim poziomie.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama

Edytowane przez Suzanne
Czas edycji: 2014-02-01 o 08:35
Suzanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-01, 12:08   #4
Kofika13
Zakorzenienie
 
Avatar Kofika13
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 107
Dot.: Do Anglii z polskim mgr?

Nie ma jednej odpowiedzi na twoje pytanie ...
Wszystko zalezy od branzy, od pracodawcy, od szczescia ...
Jedni uznaja drudzy nie, tak moznabyloby gdybac w nieskonczonosc.
Znam ludzi ktorzy po studiach w PL pracuja tu w swoim zawodzie (w sumie to sama jestem jedna z nich)
ale znam tez takich ktorzy pomimo tego, ze maja tytul i dotego uzyskali tutaj dodatkowe kwalifikacje plus swietnie mowia po angielsku i nadal nie moga znalezc pracy w zawodzie... :/

Loteria ...
__________________
Mad about Mad Men

“Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.”
Albert Einstein
Kofika13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-01, 12:15   #5
201605051021
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 115
Dot.: Do Anglii z polskim mgr?

Cytat:
Napisane przez madebyvirginia Pokaż wiadomość
Dokladnie odpowiem Ci na jedno pytanie. Magister nie jest tym samym co Master of Science. Bachelor i Maste to tytuly naukowe, gdy licencjat i magister nimi nie sa. Tak wiec w zaleznosci co chcesz robic, tytul z Polski moze byc nie wystarczajacy.
Konkurencja jest duza i w tych dziedzinach sporo osob robi PhD.
Magister nie jest tytułem naukowym? Pierwsze słyszę.
Co do licencjatu, zgadzam się, to tytuł zawodowy.
201605051021 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-01, 12:51   #6
rnm
Wtajemniczenie
 
Avatar rnm
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 020
Dot.: Do Anglii z polskim mgr?

Cytat:
Napisane przez eevone Pokaż wiadomość
Magister nie jest tytułem naukowym? Pierwsze słyszę.
Co do licencjatu, zgadzam się, to tytuł zawodowy.
oczywiście, że nie jest
__________________
...jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z tobą skontaktować


rnm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-01, 13:02   #7
malachite
Rozeznanie
 
Avatar malachite
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: z laptopa xD
Wiadomości: 636
Dot.: Do Anglii z polskim mgr?

A licencjat z kosmetologii? I kursy 'urodowe' zrobione w PL jak na to patrzą? Czy lepiej zrobić w Anglii? Proszę o odpowiedź jeśli ktoś wie
malachite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-01, 17:18   #8
morelka1008
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 26
Dot.: Do Anglii z polskim mgr?

Zawsze wydawało mi się że magister i inżynier to już są tytuły zawodowe - przynajmniej tak pisze na moim dyplomie... I z tego co wiem to nasz magister w tym momencie uprawnia już do robienia doktoratu w innych krajach. A pytałam o pracę w labolatorium chemicznym np. jako analityk chemiczny lub przy kontroli jakości. Chętnie poszłabym na studia doktoranckie w UK ale musiałabym dużo zarabiać by sobie na nie pozwolić- w końcu tam za studia się płaci i to nie mało.
Orientujecie się może czy można tam robić doktorat zaocznie?
morelka1008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-01, 17:39   #9
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Do Anglii z polskim mgr?

.

Edytowane przez Pantegram
Czas edycji: 2014-02-01 o 17:40
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-01, 21:08   #10
Suzanne
Rozeznanie
 
Avatar Suzanne
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 605
Dot.: Do Anglii z polskim mgr?

Doktoratu nie robi się zaocznie, za robienie doktoratu dostaje się zazwyczaj kasę - stypendium i to nie takie małe.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
Suzanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 00:16   #11
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Do Anglii z polskim mgr?

Cytat:
Napisane przez morelka1008 Pokaż wiadomość
Mam pytanie odnośnie tego jak w UK patrzą na nasze polskie dyplomy? Czy osoby które ukończyły studia w Polsce mogą liczyć na pracę w zawodzie w UK? Chodzi mi głównie o studia techniczne np. chemię, biotechnologię itd... Czy na rynku pracy jest duża konkurencja w takich dziedzinach? Czy którejś z was udało się znaleźć pracę w zawodzie po polskich studiach? Jak pracodawcy patrzą na doświadczenie z Polski? Czy nasz mgr inż to dla nich już Master of science?
Będę wdzięczna za szczerą odpowiedź Całkiem sprzeczne informacje na ten temat usłyszałam od znajomych którzy tam wyjechali (dodam, że żadne z nich studiów w Polsce nie kończyło). Zastanawiam się jak to wygląda z punktu widzenia osób które wyjechały tam z polskim wykształceniem. Sama poważnie zastanawiam się nad wyjazdem, chciałabym wiedzieć czego mogę się ewentualnie spodziewać
Moi znajomi z magisterium z biologii pracują w zawodzie za granicą i są traktowani tak samo jak masterzy.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-02, 00:33   #12
madebyvirginia
Raczkowanie
 
Avatar madebyvirginia
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 276
Dot.: Do Anglii z polskim mgr?

Cytat:
Napisane przez Suzanne Pokaż wiadomość
Doktoratu nie robi się zaocznie, za robienie doktoratu dostaje się zazwyczaj kasę - stypendium i to nie takie małe.
Zalezy od twoich ocen. Jesli oceny masz przecietne, to zazwyczaj placisz. Ale jesli ocey masz swietne, to oferuje ci bardzo dobre stypendia. Moj znajomy dostal propozycje od uniwersytetu w Cambridge, aby robil tam doktorat z genetyki, byli pod wrazeniem jego ocen i badan laboratoryjnych, gdy robil udergrad. Zaproponowali mu pokrycie kosztow czesnego, akademik za darmo, oraz stypendium, ok. 9000 funtow za rok. Swietne opcja i zamiera zaczac we wrzesniu.

Tak, magister uprawnia do robienia PhD, ale wciaz pozostaje tytulem zawodowym, polskie stopnie naukowe zaczynaja sie dopiero od doktoratu.

Co do pracy, warto tez sprawdzic, czy istnieja jakies dodatkowe wymagania, co do pracy w zawodzie. Niektore zawody wymagaja akredytacji specjalnych stowarzyszen.
Np. z magisterm psychologii z Polski, w UK nie mozesz zostac psychologiem dopoki nie masz akredytacji BPS, aby ja dostac musisz zrobic roczny lub dwuletni kurs na uni. Gdzie wiekszosc uniwerkow z pierwszej 50 rankingu oferuje kursy z akredytacja. Podobnie jest z kilkoma innymi dziedzinami, nie wiem, jak z chemia. Moze warto na to zerknac, tak w razie czego
madebyvirginia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 19:13   #13
wera921
Raczkowanie
 
Avatar wera921
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 106
Dot.: Do Anglii z polskim mgr?

Cytat:
Napisane przez madebyvirginia Pokaż wiadomość
Dokladnie odpowiem Ci na jedno pytanie. Magister nie jest tym samym co Master of Science. Bachelor i Maste to tytuly naukowe, gdy licencjat i magister nimi nie sa. Tak wiec w zaleznosci co chcesz robic, tytul z Polski moze byc nie wystarczajacy.
Konkurencja jest duza i w tych dziedzinach sporo osob robi PhD.
co zmienia fakt, że magister nie jest tytułem naukowy? Chcesz przez to powiedzieć, że 5 lat studiów w PL jest dla anglików tym samym co kurs w szkole policealnej? Bo szczerze mówiąc nie za bardzo rozumiem...
wera921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 20:50   #14
madebyvirginia
Raczkowanie
 
Avatar madebyvirginia
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 276
Dot.: Do Anglii z polskim mgr?

Cytat:
Napisane przez wera921 Pokaż wiadomość
co zmienia fakt, że magister nie jest tytułem naukowy? Chcesz przez to powiedzieć, że 5 lat studiów w PL jest dla anglików tym samym co kurs w szkole policealnej? Bo szczerze mówiąc nie za bardzo rozumiem...
Az tak nie, ale niektre uczelnie tratuja licenjcata i magistra jako tytuly nie pelne. Znam przypadki, gdzie studentow z licencjatem nie akceptowali na mastera, poniewaz wedlug nich jest to tytul niepelny. Powiedziano im rowniez, ze gdyby mieli magistra to dostaliby sie na mastera. Czyli wedlug niektorych uczelni, organizacji, firm, tytuly polskie nie sa tym samym, co tytuly brytyjskie, sa niepelnymi tytutlami i nie masz tych samych uprawnien, chociazby do samodzielnej pracy naukowej.
Nawet tlumaczac tytuly, tlumacz nie powinien ich tlumaczyc jako licencjat=BA, poniewaz nie jest tym samym.

Gdzies rowniez czytalam, ale nie wiem na ile jest to prawda, chociaz w pewien sposob pokrywalo by sie z tym, co napisalam powyzej, ze BA mas status porownywalny do poslkiego magistra.

To moze cie zaciekawic:
http://www.polishforums.com/work-stu...ee-same-41804/

Sumujac, w zaleznosci od miejsca pracy, beda patrzec na twoj dyplom roznie. Dla jednych bedzie tym samym, co master, dla innych nie.
madebyvirginia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 19:29   #15
morelka1008
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 26
Dot.: Do Anglii z polskim mgr?

To co mam napisać w CV żeby angielski pracodawca zrozumiał? Mam suplement i dyplom po angielsku ale nawet tam mój tytuł jest po polsku - bo nie wolno w UE tłumaczyć tutułów uzyskiwanych na studiach... Ale dla potrzeb CV chyba mogę napisać że mam Master of science?
morelka1008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 20:56   #16
madebyvirginia
Raczkowanie
 
Avatar madebyvirginia
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 276
Dot.: Do Anglii z polskim mgr?

Poprawnie powinno byc magister.
W CV mozesz wpisac co chcesz, aczkolwiek moga sie zdziwic jak poprosza cie o pokazanie dyplomu.
http://ecctis.co.uk/naric/
Agencja naric podobno pomaga w takich sytuacjach, moze by pomogla. Osobiscie nie wiem, ci bym na twoim miejscu zrobila, znam tylko pare przepisow, tyle.
madebyvirginia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 08:34   #17
Ettelie
Raczkowanie
 
Avatar Ettelie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 257
Dot.: Do Anglii z polskim mgr?

Cytat:
Napisane przez madebyvirginia Pokaż wiadomość
Az tak nie, ale niektre uczelnie tratuja licenjcata i magistra jako tytuly nie pelne. Znam przypadki, gdzie studentow z licencjatem nie akceptowali na mastera, poniewaz wedlug nich jest to tytul niepelny. Powiedziano im rowniez, ze gdyby mieli magistra to dostaliby sie na mastera. Czyli wedlug niektorych uczelni, organizacji, firm, tytuly polskie nie sa tym samym, co tytuly brytyjskie, sa niepelnymi tytutlami i nie masz tych samych uprawnien, chociazby do samodzielnej pracy naukowej
Samodzielny pracownik naukowy w Polsce, to doktor habilitowany i profesor, więc nie wydaje mi się, żeby w GB Master już miał takie prawo...
To czy znajdziesz pracę zależy pewnie od tego, co oprócz magisterki masz w CV.
__________________
62 - 60 - 59 -58 -57 -56 - 55 [kg]
zapuszczam włosy!
ruszam się
Ettelie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 10:25   #18
sis87
Raczkowanie
 
Avatar sis87
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 107
Dot.: Do Anglii z polskim mgr?

Nie róbcie dziewczynie wody z mózgu.

"Traktowanie" dyplomu przez pracodawcę to jedno, a system szkolnictwa wyższego, obowiązujący w ramach UE, to drugie.

System boloński został wprowadzony właśnie po to, żeby nie było problemów takich, jak wyżej. BA = licencjat, MA = magister, i tu nie ma o czym dyskutować. Stworzono go po to, żeby można było porównać wykształcenie zdobyte w różnych krajach, a także pokonywać różne etapy edukacji na różnych uczelniach/różnych krajach.
sis87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 12:21   #19
madebyvirginia
Raczkowanie
 
Avatar madebyvirginia
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 276
Dot.: Do Anglii z polskim mgr?

Blad. W UK, uniwersytety maja duzo wieksza swobode i nie traktuja polskich tytulow tak samo. BA to w przyblizeniu to samo co licencjat, ale nie to samo i wciaz nie mozna przetlumaczyc tytulow w ten sposob, poniewaz tytulow sie nie tlumaczy.
Posiadanie licencjata nie gwarantuje, ze dostaniesz sie na studia postgrad w UK, poniewaz twoj tytul moze byc nie wystarczajacy z powodu roznic programowych i systemu nauczania, to fakt.
System bolonski prezentuje sie ladnie w zalozeniu, w praktyce uczelnie brytyjskie rzadza sie swoimi prawami i nie zawsze sie do zalozen systemu stosuja.

Cytat:
Napisane przez Ettelie Pokaż wiadomość
Samodzielny pracownik naukowy w Polsce, to doktor habilitowany i profesor, więc nie wydaje mi się, żeby w GB Master już miał takie prawo...
To czy znajdziesz pracę zależy pewnie od tego, co oprócz magisterki masz w CV.
Z tym ostatnim zdaniem, zgadzam sie w 100%.
A co do researchu zalezy od kierunku. Na sporej ilosci kierunkow (nie wiem, czy na wszystkich), juz od pierwszego semestru jestes przygotowywany do pracy naukowej. Nie wiem, jak na inych uczelniach, u mnie na uczelni juz od pierwszego roku przygotowujemy projekty badawcze, pod opieka supervisora, ale zawsze.

Edytowane przez madebyvirginia
Czas edycji: 2014-02-05 o 12:29
madebyvirginia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-05, 19:08   #20
Ettelie
Raczkowanie
 
Avatar Ettelie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 257
Dot.: Do Anglii z polskim mgr?

Cytat:
Napisane przez madebyvirginia Pokaż wiadomość
Z tym ostatnim zdaniem, zgadzam sie w 100%.
A co do researchu zalezy od kierunku. Na sporej ilosci kierunkow (nie wiem, czy na wszystkich), juz od pierwszego semestru jestes przygotowywany do pracy naukowej. Nie wiem, jak na inych uczelniach, u mnie na uczelni juz od pierwszego roku przygotowujemy projekty badawcze, pod opieka supervisora, ale zawsze.
Nie chodzi mi o to, że nie robi się badań. Oczywiście robi się, ale SAMODZIELNYM pracownikiem jest się właśnie od dr habilitowanego.
Przekłada się to głównie na uzyskiwanie kasy na badania...
__________________
62 - 60 - 59 -58 -57 -56 - 55 [kg]
zapuszczam włosy!
ruszam się
Ettelie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-10, 12:09   #21
kicimordka
Raczkowanie
 
Avatar kicimordka
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 417
Dot.: Do Anglii z polskim mgr?

Cytat:
Napisane przez malachite Pokaż wiadomość
A licencjat z kosmetologii? I kursy 'urodowe' zrobione w PL jak na to patrzą? Czy lepiej zrobić w Anglii? Proszę o odpowiedź jeśli ktoś wie
Akurat kursy są o wiele lepiej traktowane w UK niż dyplomy, ponieważ dają Ci już doświadczenie, a to dla nich bardziej się liczy niż wykształcenie. Aczkolwiek prędzej przyjmą kogoś, kto pracował już w UK na podobnym stanowisku, ale próbować można . Tym bardziej jeśli masz możliwość zdobycia swoich referencji.
kicimordka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-11, 15:34   #22
Bysanda
Zadomowienie
 
Avatar Bysanda
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 353
Dot.: Do Anglii z polskim mgr?

Dopiero doktorat to tytuł naukowy, lic i mgr - zawodowe.
Bysanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-11 16:34:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:30.