Problemy ze stopami. - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-26, 01:06   #61
iwonia59
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 169
Send a message via Skype™ to iwonia59
Dot.: łuszcząca się skóra

Cytat:
Napisane przez Mag1993 Pokaż wiadomość
Czy grzybicy stóp zawsze towarzyszą jakieś objawy poza schodzącą skórą? Zastanawia mnie czy po prostu nie robię problemu z niczego.
Grzybicę można wywąchać , strasznie capi

---------- Dopisano o 00:55 ---------- Poprzedni post napisano o 00:51 ----------

A sposób na wyleczenie grzybicy stóp, to przecieranie octem. Po kilku dniach nie ma śladu po grzybicy... a lekarze zapisują na to b.drogie i nieskuteczne preparaty...

---------- Dopisano o 01:06 ---------- Poprzedni post napisano o 00:55 ----------

[QUOTE=adri_;45295071] jak tylko chirurg usunie mi nieszczesna kurzajke na stopie

Kurzajka, czy odcisk? Kurzajkę potraktuj brodacit-em, jeśli odcisk to kup płyn do odcisków ABE. Miałam podobny problem, aż nie mogłam chodzić...

po kilku godzinach w sandalach piety wygladaja tragicznie! robia sie takie twarde i brzydko wygladaja... rok temu kupilam sandaly z zabudowana pieta, bo jak tu chodzic z takimi stopkami... tez tak macie?

Nie mam, bo już nie zakładam sandałków na bose nogi...
iwonia59 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 01:54   #62
marianna_kl
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: ZG
Wiadomości: 21
Dot.: łuszcząca się skóra

Ja ciągle kupuję zabudowane na piętach sandałki, bo się wstydzę, ale jakieś kremy typu scholl mi kiedyś bardzo pomogły...
Tylko u mnie nie wyglądało to jakoś bardzo źle.
marianna_kl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 06:24   #63
adri_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 477
Dot.: łuszcząca się skóra

[QUOTE=iwonia59;45334819]
Cytat:
Napisane przez adri_ Pokaż wiadomość
jak tylko chirurg usunie mi nieszczesna kurzajke na stopie

Kurzajka, czy odcisk? Kurzajkę potraktuj brodacit-em, jeśli odcisk to kup płyn do odcisków ABE. Miałam podobny problem, aż nie mogłam chodzić...

po kilku godzinach w sandalach piety wygladaja tragicznie! robia sie takie twarde i brzydko wygladaja... rok temu kupilam sandaly z zabudowana pieta, bo jak tu chodzic z takimi stopkami... tez tak macie?

Nie mam, bo już nie zakładam sandałków na bose nogi...
niestety kurzajka.zaluje ze od razu nie poszlam do dermatologa, tylko posluchalam rady ekspedientki w aptece, kupilam Brodacid i z jednej dosc malej kurzajki wyrosla mi kolejna wielka bulwa. masakra. wczoraj bylam u chirurga i za tydzien ide na zabieg łyżeczkowania. co do sandalow- mam tak samo, a jak juz chodze po jakims piachu czy cos to calkowita mogiła. brud na miejscu :/ wstyd ubrac jakies lekkie sandalki z paseczkami itd, w ktorych widac piety, bo one robia sie takie twarde jakies, brzydkie :/
adri_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 16:20   #64
adri_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 477
Dot.: łuszcząca się skóra

[QUOTE=karo_linka89;453505 56]
Cytat:
Napisane przez adri_ Pokaż wiadomość

wiadomo ze tak sie dzieje jak duzo chodzisz w odkrytych butach. ja zawsze wieczorem latem robilam sobie peeling na stopy i potem kremowalam je kremem z prawoślazem z Bielendy i stópki byly gladk, pachnace i nawilzone. trzea tylko codziennie pielegnowac skore stop szczegolnie latem.

krem z czym? mialam z bielendy ale taki raczej normalny no wiem, ze tak sie dzieje, ale nie zawsze jest mozliwosc robienia wieczorem peelingu czy przed kazdym wyjsciem na zewnatrz w sandalkach....
adri_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-23, 10:26   #65
Sabina_32
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 271
Dot.: Problemy ze stopami.

Poczytajcie o kosmetykach leczniczych na www.peclavus.pl Sa robione na bazie naturalnych składników.
Sabina_32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 23:50   #66
iwonia59
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 169
Send a message via Skype™ to iwonia59
Dot.: łuszcząca się skóra

[QUOTE=adri_;45335077]
Cytat:
Napisane przez iwonia59 Pokaż wiadomość



niestety kurzajka.zaluje ze od razu nie poszlam do dermatologa, (...) :/
Skoro byłaś u dermatologa, to chyba się poznał. Piszę, jak przeczytałam, że po brodacit zrobiło się dużo większe. Może to być brodawczak ludzki, a wtedy po chirurgicznym usunięciu jednego, mogą się pojawić kolejne w różnych miejscach na ciele. Możesz zamieścić fotkę

---------- Dopisano o 23:50 ---------- Poprzedni post napisano o 23:28 ----------

Dziewczyny piszecie o pomarszczonych stopach i dłoniach. Któraś napisała, że to choroba skóry. Nie wydaje mi się, może po prostu taka Wasza uroda.
iwonia59 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 13:00   #67
franczi89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3
Dziwne wypryski na jednym z palców u stóp

Witam wszystkich.


Pare dni temu pojawily mi sie takie wypryski/grudki nie wiem jak to nazwac.Wczoraj je wycinąlem ale zdaję się że znow czymś się wypełniają. Dodam jeszcze tylko, że swędzą a naciskane bolą. Czy ktoś jest w stanie powiedziec mi co to jest? Bede bardzo wdzięczny za pomoc.

Zdjecia:

http://imageshack.com/a/img829/3397/13uv.jpg

http://imageshack.com/a/img820/1984/abid.jpg


Pozdrawiam
franczi89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-24, 15:49   #68
LemonCakes
Raczkowanie
 
Avatar LemonCakes
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 183
Dot.: Dziwne wypryski na jednym z palców u stóp

Trochę to jest podobne do kurzajek.. Polecam pójść do dermatologa, im wcześniej tym lepiej
__________________
Wymiana: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...2#post48482672
Szukam: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=782500

Cytat:
“If you love two people at the same time, choose the second. Because if you really loved the first one, you wouldn't have fallen for the second.” ~ Johnny Depp
LemonCakes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 22:57   #69
nynka_1987
Zadomowienie
 
Avatar nynka_1987
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecinek :/
Wiadomości: 1 269
Dot.: Dziwne wypryski na jednym z palców u stóp

Dla mnie również to wygląda na kurzajki
__________________
nynka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 23:07   #70
Katja8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 25
Dot.: Dziwne wypryski na jednym z palców u stóp

według mnie to kurzajki, ale idź do dermatologa i zapytaj o Verrumal - leczenie trwa dosyć długo, ale nie ma chyba nic lepszego
Katja8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 15:41   #71
robiecochce
Przyczajenie
 
Avatar robiecochce
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 19
Zdarta skora

Czesc, mam problem z otarta skora w okolicy piety. Jest to spowodowane pewnie przez nowe buty, ktore kupilam. Mam to juz od tygodnia. Oczywiscue zakładalam plastry i nosilam inne buty ale to nic nie daje. staram sie tego nie moczyc i przemywac woda utleniona. Macie na to jakies sposoby??
__________________
Przestan mowic: chce to zrobic...
Zacznij mowic: tak zrobie
robiecochce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-30, 16:22   #72
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Zdarta skora

nie przemywaj wodą utlenioną bo niszczy nową skórę. Polecam plastry Compeed
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-05, 12:59   #73
norman43
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 8
Krem do stóp .dla mężczyzn . Propozycje .

witam
Możecie polecić jakis dobry krem do stóp dla facetów . Dziekuje serdecznie . Panie się na pewno na tym znają . Kupa tego jest , ale wszystko dla kobiet , odnośnie facetów posucha nic nie mozna znaleść .
norman43 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-05, 18:37   #74
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 989
Dot.: Krem do stóp .dla mężczyzn . Propozycje .

Cytat:
Napisane przez norman43 Pokaż wiadomość
witam
Możecie polecić jakis dobry krem do stóp dla facetów . Dziekuje serdecznie . Panie się na pewno na tym znają . Kupa tego jest , ale wszystko dla kobiet , odnośnie facetów posucha nic nie mozna znaleść .
Myślę że konkretnie dla mężczyzn chyba nie ma żadnego kremu. Ale to też zależy od problemu stóp. Jeśli chodzi o rogowacenie, polecam kremy z Lirene, lub FussWohl dostępne w rossmannie, najlepiej takie które zawierają mocznik. A przeciw potliwości wiem że jest jeden w biedronce, no i w rossmannie. Z farmony też są dobre kremy do pielęgnacji stóp.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-12, 14:31   #75
ilonastarnecka92
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 6
Dot.: Problemy ze stopami.

Prawdopodobnie jesteś ofiarą niewygodnych butów... podeszwa powinna być wykonana z naturalnej skóry. Ja zamawiam buty na xxx i zero problemu. Wakacje bez spoconych stópek

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-07-12 o 20:18 Powód: Reklama.
ilonastarnecka92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-12, 15:40   #76
Margaretkrasix
Raczkowanie
 
Avatar Margaretkrasix
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 54
Dot.: Pomocy! piekące miejsca na stopie

może to grzybica?
__________________
Walczy się do końca! o wszystko
Margaretkrasix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-12, 20:51   #77
Arcykicia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 25
Dot.: Problemy ze stopami.

Witam czy to grzybica? stopy po wymoczeniu.Początkowo wyglądało to jak otarcie ale problem nie mija.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20160629_150820.jpg (33,4 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20160629_150845.jpg (42,8 KB, 13 załadowań)
Arcykicia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-21, 12:51   #78
karineks
Raczkowanie
 
Avatar karineks
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 39
Dot.: Pomocy! piekące miejsca na stopie

może krem z mocznikiem ?
__________________
Podejmując ryzyko zawsze coś zyskujesz...
Szczęście w przypadku powodzenia lub wiedzę, w przypadku niepowodzenia
karineks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-23, 20:26   #79
DeeDeeDee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 13
Dot.: Problemy ze stopami.

Na zrogowaciały naskórek polecam kompres z kwasu mlekowego 80%. Namaczamy nim wacik, wacik przykładamy do problematycznego miejsca i zawijamy w folie aluminiowa lub spożywcza na kilka godzin. Po 3-4 dniach w tym miejscu skóra zacznie schodzić płatami
DeeDeeDee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-24, 13:59   #80
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Problemy ze stopami.

Cytat:
Napisane przez DeeDeeDee Pokaż wiadomość
Na zrogowaciały naskórek polecam kompres z kwasu mlekowego 80%. Namaczamy nim wacik, wacik przykładamy do problematycznego miejsca i zawijamy w folie aluminiowa lub spożywcza na kilka godzin. Po 3-4 dniach w tym miejscu skóra zacznie schodzić płatami
Byłabym ostrożna w dawaniu takich rad. Skóra różnych osób ma bardzo różną wrażliwość na kwasy i ktoś kto swojej nie zna i zastosuje się do Twojej rady, może narobić sobie problemów. 80% kwasu to jest bardzo duże stężenie. Żaden drogeryjny czy apteczny produkt takiego nie zawiera, a większości osób te produkty wystarczają.

Sama stosowałam ten kwas w postaci czystej, ale przed tym przerobiłam mocznik w maksymalnej dawce (Xerial 50), maść na odciski z kwasem salicylowym, 40% migdała. Zdecydowałam się na to 80% , bo powyższe środki nie działały prawie wcale. To też nie rozwiązało problemu, bo owszem, skóra się złuszczyła, ale nierówno, powstały miejsca mniej i bardziej wyżarte przez kwas, sam proces łuszczenia też nie był szczególnie przyjemny, a po jakichś 3 tygodniach skóra odrosła i już nawet nie było widać efektów.

Zdecydowanie wolę postawić na złuszczanie mechaniczne co 3 tygodnie, doraźnie pumeks, a codziennie tłuste kremy zmiękczające naskórek. Najlepsze co kiedykolwiek miałam to była tarka PedEgg, ale niestety poza USA trudno ją dostać, a koszty przesyłki są większe niż jej cena.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-09, 22:46   #81
Zbyt_Szalona
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 117
Dot.: Problemy ze stopami.

Kwasy zdecydowanie odradzam samemu nie znając się. Skarpetki złuszczające ok, ale raz na jakiś czas, nie są zbyt zdrowe, ja już ich od dawna nie stosuje. Zrobiłam raz, ale teraz zwykła tarka do pięt, ale też nie częściej niż raz w tygodniu, no i do codziennej pielęgnacji Natura Care. Bardzo ważną sprawą jest żeby stopy były dobrze nawilżone.
Zbyt_Szalona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-07, 13:44   #82
iwonaa54
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 3
Dot.: Problemy ze stopami.

z takim problemem wybierz się do specjalistów np http://www.kosmetyka-podologia.pl/ - dziewczyny dobiorą odpowiednie działania, żeby Ci pomóc

Edytowane przez iwonaa54
Czas edycji: 2018-12-07 o 13:44 Powód: literówka
iwonaa54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-16, 20:59   #83
PolinkaMalinka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 29
Dot.: Problemy ze stopami.

Bielenda ma spoko linię właśnie do pielęgnacji stóp- tą miętowa Minty Fresh Foot Care. Ja sobie tymi kosmetykami wyleczyłam stopy, już się nie mam co wstydzić w klapkach chodzić
PolinkaMalinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-05, 14:08   #84
smerf891
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1
Dot.: Pomocy! piekące miejsca na stopie

Cześć Dziewczyny, mam problem z moim TZ. Jakiś czas temu pojawiło mu się coś na stopie i nie umiemy sobie z tym poradzić a gościu jest strasznie antylekarz, bo przecież to tyle trwa i wizyta, i czas i wszystko co możliwe. Pokaże na zdjęciach co to jest, może macie jakiś pomysł. Sami wykluczylismy grzybice bo gdyby to była ona to przyszłoby to na drugą stopę czy choćby na mnie bo nie raz chodzimy w swoich kapciach i razem się kapiemy. Czekam na wasze opinie. Jedno zdjęcie jak wygląda na suchej stopie a drugie na stopie po kąpieli.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20211205_134433.jpg (45,6 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20210727_155711.jpg (72,6 KB, 12 załadowań)
smerf891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-12-05 14:08:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:07.