Cera trądzikowa - Effaclar, wysyp. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-04, 18:17   #1
serduszkomamusi
Zakorzenienie
 
Avatar serduszkomamusi
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 023
Unhappy

Cera trądzikowa - Effaclar, wysyp.


Słuchajcie dziewczyny potrzebuje pomocy
Zaopatrzyłam się w Żel do mycia Effaclar ( cera trądzikowa i wrażliwa) oraz krem Effaclar Duo ( cera trądzikowa). Żelu używam od tygodnia a kremu od 3 dni.

Mam problem ze skórą na czole i brodzie
Na czole jest bardzo dużo zaskórników zamkniętych ( grudki w kolorze skóry) a na brodzie prawdziwe bomby, które zdążyły zostawić brzydkie blizny. Te na brodzie zaatakowały mnie w maju tego roku na czole od zawsze miałam ten problem ( od 7 lat). Liczyłam na poprawę cery po zastosowaniu tego duetu a jest jeszcze gorze - więcej grudek i kolejne wielkie pryszcze na brodzie

Złamałam się dziś i powyciskałam trochę grudek i mam dość.

Pierwszy mój lek to Davercin w płynie, potem dermatolog zlecił mi kurację Differin + Clindacne ( oczyszczanie u kosmetyczki też mi zalecił po zakończeniu kuracji ), potem sama zaopatrzyłam się w Benzacne ( wszystko pięknie zeszło ) po czym wyszło od nowa i wróciłam do Davercinu w maści przez miesiąc skóra była dla mnie w stanie bardzo zadowalającym ale i to się skończyło. Teraz zdecydowałam się sama na Effaclar.

Czytałam o olejku z drzewa herbacianego na blizny, ale nie próbowałam czy pomaga.

Mogę prosić o osoby używające Effaclaru lub innego linii dermokosmetyków na trądzik o opinie czy to pogorszenie minie?

Czekam też na porady osób które walczą z tym co ja albo już udało mi się pokonać to paskudztwo. Proszę o odpowiedzi
__________________
Poison Girl edp
serduszkomamusi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-04, 18:31   #2
Katrina93
Rozeznanie
 
Avatar Katrina93
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 542
Dot.: Cera trądzikowa - Effaclar, wysyp.

Cytat:
Napisane przez serduszkomamusi Pokaż wiadomość
Słuchajcie dziewczyny potrzebuje pomocy
Zaopatrzyłam się w Żel do mycia Effaclar ( cera trądzikowa i wrażliwa) oraz krem Effaclar Duo ( cera trądzikowa). Żelu używam od tygodnia a kremu od 3 dni.

Mam problem ze skórą na czole i brodzie
Na czole jest bardzo dużo zaskórników zamkniętych ( grudki w kolorze skóry) a na brodzie prawdziwe bomby, które zdążyły zostawić brzydkie blizny. Te na brodzie zaatakowały mnie w maju tego roku na czole od zawsze miałam ten problem ( od 7 lat). Liczyłam na poprawę cery po zastosowaniu tego duetu a jest jeszcze gorze - więcej grudek i kolejne wielkie pryszcze na brodzie

Złamałam się dziś i powyciskałam trochę grudek i mam dość.

Pierwszy mój lek to Davercin w płynie, potem dermatolog zlecił mi kurację Differin + Clindacne ( oczyszczanie u kosmetyczki też mi zalecił po zakończeniu kuracji ), potem sama zaopatrzyłam się w Benzacne ( wszystko pięknie zeszło ) po czym wyszło od nowa i wróciłam do Davercinu w maści przez miesiąc skóra była dla mnie w stanie bardzo zadowalającym ale i to się skończyło. Teraz zdecydowałam się sama na Effaclar.

Czytałam o olejku z drzewa herbacianego na blizny, ale nie próbowałam czy pomaga.

Mogę prosić o osoby używające Effaclaru lub innego linii dermokosmetyków na trądzik o opinie czy to pogorszenie minie?

Czekam też na porady osób które walczą z tym co ja albo już udało mi się pokonać to paskudztwo. Proszę o odpowiedzi
Z tego co kojarzę to na opakowaniu jest napisane że na początku używania może wystąpić pogorszenie stanu skóry.
Po prostu wyciąga ten wszelki syf co siedzi głęboko, przejdzie z czasem, główka do góry
Katrina93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-04, 18:36   #3
serduszkomamusi
Zakorzenienie
 
Avatar serduszkomamusi
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 023
Dot.: Cera trądzikowa - Effaclar, wysyp.

Cytat:
Napisane przez Katrina93 Pokaż wiadomość
Z tego co kojarzę to na opakowaniu jest napisane że na początku używania może wystąpić pogorszenie stanu skóry.
Po prostu wyciąga ten wszelki syf co siedzi głęboko, przejdzie z czasem, główka do góry
Kurcze na opakowaniu właśnie nie ma o tym ani słowa, jedynie na wizazu KWC była o tym wzmianka. Tak czy tak - dziękuję za odpowiedź
__________________
Poison Girl edp
serduszkomamusi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 20:16   #4
Malinkowa112
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 26
Dot.: Cera trądzikowa - Effaclar, wysyp.

ja używam effaclar i jestem zadwolona tylko i wyłącznie z żelu do mycia, używałam również ten krem duo ale po nim miałam cere w bardzo kiepskiej kondycji.
MOże to wina ego kremu?
Malinkowa112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 20:41   #5
milka0105
Raczkowanie
 
Avatar milka0105
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 180
GG do milka0105
Dot.: Cera trądzikowa - Effaclar, wysyp.

Ja też myślę,że to wina kremu, gdyż żelu używam już jakieś dwa miesiące i jest świetny
__________________
[ross_i]916117[/ross_i]
milka0105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 22:15   #6
freak123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 77
Dot.: Cera trądzikowa - Effaclar, wysyp.

ja używałam effaclaru duo przez ponad miesiąc. na początku miałam duży wysyp, potem zaskórniki zamknięte zaczęły powoli schodzić, ale nie wszystkei zniknęły. natomiast na pryszcze mam wrażenie, że w ogóle nie działał (i niestety gdy już schodziły z twarzy to zostawało w tym miejscu przebarwienie- a nigdy wcześniej nie miałam z tym problemu)dlatego go odstawilam i wrociłam do brevoxylu.
freak123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 22:34   #7
serduszkomamusi
Zakorzenienie
 
Avatar serduszkomamusi
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 023
Dot.: Cera trądzikowa - Effaclar, wysyp.

Oj... Myślicie, że powinnam go odstawic czy jeszcze stosować?
__________________
Poison Girl edp
serduszkomamusi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-08-18, 19:04   #8
chopsuey93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4
Unhappy Dot.: Cera trądzikowa - Effaclar, wysyp.

Hej dziewczyny! Mam problem z cerą, opiszę w skrócie jak on wygląda.
Pierwsze wypryski zaczęły pojawiać się u mnie pod koniec gimnazjum, wcześniej cera była wręcz nieskazitelna. W liceum męczyło mnie to trochę, ale delikatny make up był w stanie to przykryć, bo trądzik nie był duzy. Na dzien dzisiejszy mam 23 lata i cerę w kiepskiej kondycji, generalnie są okresy kiedy jest okej, wyprysków prawie nie ma, ale są też takie dni gdzie wręcz okropnie mnie wysypuje (teraz tak jest, ale to prawdopodobnie przez żel, który stosuję, podobno pomaga, ale początkowo właśnie wysypuje całą twarz)
Moja cera jest dosc problemowa, to nie tak, że wyskakują mi pryszcze, ja po prostu mam taką cerę cały czas, ten stan się utrzymuje. Przejawia się to w czerwonych miejscach w okolicy policzków i takich jakby "gładkich" pryszczach lub delikatnych bliznach potrądzikowych. Głównie mam to na policzkach, teraz też wysypało mi okolice brody, choć zwykle jest tam okej. Czoło zwykle jest gładkie, rzadko kiedy cokolwiek mi tam wyskoczy. Proszę o pomoc! Czy któraś z Was miała/ma podobny problem i wie jak z tym walczyć? Co stosować? Próbowałam już wielu rzeczy (kremy, żele, specjalne mydła) i powoli się załamuję, bo efektów brak... HELP!
chopsuey93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-18 20:04:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:02.