Jak zrbić kwadratowy abażur? Pomocy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne

Notka

Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne Forum dla osób, które lubią tworzyć coś własnymi rękami. Miejsce dla początkujących oraz zaawansowanych. Rozmawiamy o rękodziele i DIY.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-08, 10:34   #1
nnunaa
Przyczajenie
 
Avatar nnunaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 6

Jak zrbić kwadratowy abażur? Pomocy


Cześć i dzień dobry wszystkim
Mam wielki problem i nawet wujek Google nie potrafi mi pomóc
Mianowicie..
Robię sobie lampę wiszącą taka jak na zdjęciu poniżej, już wszystko praktycznie jest.. poza abażurami. Nie potrafię ich zrobić nie wiem jak się za nie zabrać, "ugryźć"
Pomożecie?
nnunaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-12, 21:31   #2
MegiWu
Raczkowanie
 
Avatar MegiWu
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 45
GG do MegiWu
Dot.: Jak zrbić kwadratowy abażur? Pomocy

nnunaa - ja abażury zrobiłam z listewek drewnianych 1cmx1cm (możesz spróbować z cieńszymi). Ucięte zostały tak, aby po sklejeniu stworzyły sześcian wg oczekiwanych wymiarów. Następnie wycięłam z materiału prostokąt (najzwyklejszy materiał, jaki posiadałam w domu o odpowiednim kolorze), zszyłam dwa boki maszynowo, naciągnęłam na drewnianą konstrukcję i... najgorsze. Należy ukryć konstrukcję drewnianą w miarę mozliwości.
Obecnie, patrząc z dołu na abażur, materiał w dolnej części jest przyczepiony pinezkami "od środka", w górnej części - od sufitu. Satysfakcja gwarantowana!
MegiWu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-14, 17:36   #3
nnunaa
Przyczajenie
 
Avatar nnunaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 6
Dot.: Jak zrbić kwadratowy abażur? Pomocy

dzięki kochana, na myśl ni to nie przyszło spróbuję
Dzięki jeszcze raz
nnunaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-14, 20:23   #4
Light Limara
Zadomowienie
 
Avatar Light Limara
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: śląsk cieszyński
Wiadomości: 1 637
Dot.: Jak zrbić kwadratowy abażur? Pomocy

Ten wątek spadł mi z nieba Od tygodnia chodzę za lampą wiszącą do salonu, właśnie w takim stylu jak nannunaa załączyła. Ceny tych lamp jak dla mnie są powalające, więc dziś postanowiłam, że zrobię lampę sama. TŻ zna się na elektryce więc podłączy druciki itp.
Spróbuję zrobić abażur wg "przepisu" MegiWu, tylko myślałam, że zamiast deseczek dam druciki. Zastanawiam się jednak jak abażur zakończę od dolu. Do deseczek można właśnie wbić pinezki. Muszę jeszcze pomyśleć
__________________
}Aleks 28.04.2014 r. }i{
Light Limara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-15, 21:37   #5
nnunaa
Przyczajenie
 
Avatar nnunaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 6
Dot.: Jak zrbić kwadratowy abażur? Pomocy

Hej, ja się zastanawiam dziewczyny jak zrobić takie coś.. y.. jak to się nazywa.. Jak masz oprawkę żarówki to tam jest takie kółko plastikowe, że jak się nakłada abażur na oprawkę to on ma taki otwór na dwóch drucikach iii.. jak się nałoży abażur to tym plastikowym kółkiem się zakręca Zrozumiał ktoś? :P i jak to kółko na drucikach zrobić
Pomysły mile widziane :P
nnunaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-15, 21:44   #6
nnunaa
Przyczajenie
 
Avatar nnunaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 6
Dot.: Jak zrbić kwadratowy abażur? Pomocy

Już znalazłam słowo: uchwyt A oto jego zdjęcie. Jak się do niego zabierzemy? A może jakieś inne rozwiązania proponujecie?
nnunaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-16, 20:56   #7
aniadi2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 46
Dot.: Jak zrbić kwadratowy abażur? Pomocy

wiesz są takie teczki nie segretatory tylko teczki sztywne ale da się je super giąć ja bym tego użyła są nawet takie fajne matowe a na bokach połczyła je klejem -dobbrym- potem na około spoiwo typu taki plastyk z pistoletu powinnaś wiedziec o co mi chodzi i bym to spoiwo pomalowała na czarno wyszło by identycznie.
Tak myśle>
a to kółko to..wiesz jakieś podkładki lub coś podobnegomyśle jak coś wymysle to dam znać
__________________
"Don't take life seriously. You'll never get out of it alive"

Zuzia 10 Stycznia 2010


1, 2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12, 13,14,15,16,17,18,1 9,20,21,22,23,24,25,26,28 ,29,30
aniadi2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-17, 08:49   #8
MegiWu
Raczkowanie
 
Avatar MegiWu
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 45
GG do MegiWu
Dot.: Jak zrbić kwadratowy abażur? Pomocy

Jeżeli Wam to coś pomoże, załączam zdjęcia wyglądu mojej wiszącej lampy z "kwadratowymi" abażurami
Dodatkowo wykonałam zdjęcie środka, gdzie widać uchwyt - listewka łącząca dwa boki kwadratu, z dziurką na środku na kabel.

Kolejną wiszącą lampę wykonałam już przy wykorzystaniu gotowych abażurów - w kształcie ściętego stożka. Wygląda oryginalnie, koszt dużo mniejszy niż produktu gotowego w sklepie. Wygląd - jak na zdjęciu
MegiWu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:45.