Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze! - Strona 81 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-10-30, 13:01   #2401
alufa
Zakorzenienie
 
Avatar alufa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 873
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez utrapienie Pokaż wiadomość
Alufa, z niczym się nie musisz godzić Zawsze masz kwas migdałowy, czy azelainowy, czy Effaclar z BHA, które naczynkowcom nie powinny szkodzić. Zresztą z AHA to też nie jest zawsze tak, że szkodzi. Sama używam Diacneal z AHA, mam cerę naczynkową i zarumienioną, a działa nie mnie lepiej niż BHA, o azelainowym nie wspominając.
Po prostu musisz wypróbować. Poprosić w aptece o próbki lub nawet kupić. Nikt nie poda ci gotowej recepty.
No uzbrój się w cierpliwość. Ja Diacneal odkryłam dopiero po 6 m-cach prób z innymi kwasami, a na efekty pewnie poczekam kolejne pół roku.
z tym, że ja oprócz Effaclaru i Diacnealu nie znam nic więcej teraz to mam już mega mętlik w głowie, bo myślałam, że BHA są dla cer trądzikowych i tłustych lub mieszanych. domyślam się też, że są silniejsze... może popytam w aptece. tylko, że jeśli wybieram się do apteki w celu kupienia nowego kremu to panie nijak się na tym nie znają. czytają przy mnie opis specyfiku, a to potrafię zrobić sama chyba zapytam o kwasy dermatologa

dzięki za odpowiedź
alufa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-30, 13:09   #2402
mollya
Raczkowanie
 
Avatar mollya
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: dolnośląskie\ 71
Wiadomości: 403
GG do mollya
Smile Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

taki krem z kwasami możesz zrobić sama wjedz na mazidła.com tam są przepisy różnych toników. Sprawdz wyszukiwarkę KWC może też coś ci wyskoczy
__________________
ANIA

Edytowane przez mollya
Czas edycji: 2007-10-30 o 14:41
mollya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-30, 13:35   #2403
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez alufa Pokaż wiadomość
z tym, że ja oprócz Effaclaru i Diacnealu nie znam nic więcej teraz to mam już mega mętlik w głowie, bo myślałam, że BHA są dla cer trądzikowych i tłustych lub mieszanych. domyślam się też, że są silniejsze... może popytam w aptece. tylko, że jeśli wybieram się do apteki w celu kupienia nowego kremu to panie nijak się na tym nie znają. czytają przy mnie opis specyfiku, a to potrafię zrobić sama chyba zapytam o kwasy dermatologa

dzięki za odpowiedź
Odnośnie kwasów, to tu masz link do artykułu:
http://www.wizaz.pl/basia_kwasy_bha_aha.php
Poza tym przejrzyj, choć skrótowo wątek o Diacnealu - AHA, Effaclarze - BHA, kwasie azelainowym - AD lub skinoren. O kwasie migdałowym też masz wątek lub zawsze parę słów znajdziesz na stronie mazideł - www.mazidla.com.

Mętliku w głowie inaczaj nie pokonasz niż podczytując tu i ówdzie. A na panie z apteki niestety nie licz. Ostatnio jedna z nich mi powiedziała, w akcie szczerości, że nie wierzy w te wszystki kosmetyki, a pęd na ich kupowanie, to tylko efekt reklamy i dobrego marketingu.
__________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-30, 15:29   #2404
Zuziku
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Prague
Wiadomości: 1 371
GG do Zuziku
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

tulipanno to czy masz wrazenie tej kolderki czy nie to juz raczej zalezy od rodzaju filtra a nie od firmy, ja jakos nei przepadam za dermediciem, mialam probke jakiegos jego filtra i mnie zapchal okropnie... te 10spf roznicy jest raczej znikome, ale zastanow sie czy dobrze nakladasz filtr, tzn w duzej ilosci?

alufa BHA jest duzo lagodniejszy niz AHA, mowie Ci to jako tradzikowiec :P

a ja od czwartku na zmiane lysanel/diacneal (przedtem tylko lysanel), skora jest super i nie jest przesuszona
__________________
moja rozprawa liczy całe... 0 stron
Zuziku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-30, 16:55   #2405
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Jennys dziekuje za odpowiedz. Teraz zastanawiam sie czy mamy na mysli to samo mowiac o przebarwieniach. Zauwazylam, ze robia mi sie ciemniejsze plamki kiedy goja sie jakies paskudztwa z twarzy z ktorymi nie poradzil sobie lysanel...Ale znikaja. To mialam na mysli. Dermedica nie destabilizowalam, bo jak pisalam, uzywalam na niego bezpiecznego podkladu i skrobii Ogolnie mam wrazenie, ze dermedic znacznie lepiej nawilza, ale moze to kwestia jego wydajnosci moge go nalozyc naprawde duzooo na twarz i chyba nakladam wiecej niz trzeba. Z avene tak sie nie dzieje. sprobuje jednak nakladac jej wiecej.


Cytat:
Napisane przez Zuziku Pokaż wiadomość
tulipanno to czy masz wrazenie tej kolderki czy nie to juz raczej zalezy od rodzaju filtra a nie od firmy, ja jakos nei przepadam za dermediciem, mialam probke jakiegos jego filtra i mnie zapchal okropnie... te 10spf roznicy jest raczej znikome, ale zastanow sie czy dobrze nakladasz filtr, tzn w duzej ilosci?


a ja od czwartku na zmiane lysanel/diacneal (przedtem tylko lysanel), skora jest super i nie jest przesuszona

Wlasnie spotykalam sie z opiniami, ze zapycha, a mnie jak na zlosc nie zapchal pomimo, ze mam przetluszczajaca sie skore. tzn mieszana, wiec ma ku temu prawo. wlasnie moze aveny nakladam mniej sprobuje jutro...

tez myslalam o czyms na zmiane z lysanelem chetnie wyprobowalabym Twoj diacneal, ale na co wlasciwie dzialaja zawarte w nim kwasy

pozdrawiam dziewczyny!
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-30, 17:01   #2406
Zuziku
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Prague
Wiadomości: 1 371
GG do Zuziku
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

tulipanno a jesli takie przebarwienia- slady po niespodziankach, to na nie nie maja wplywu filtry ani slonce
ale od slonca moga sie porobic brazowe ciemniejsze plamki wlasnie, zwlaszcza jesli sie kwasimy bez fultrow

w diacnealu sa AHA chyba 8 czy 10% i retinaldehyd 0.1%, sama sie zastanawiam czym on sie konkretnie rozni od retinu, oprocz tego ,ze jest od niego lagodniejszy
__________________
moja rozprawa liczy całe... 0 stron
Zuziku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-30, 17:18   #2407
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Zuziku Pokaż wiadomość
tulipanno a jesli takie przebarwienia- slady po niespodziankach, to na nie nie maja wplywu filtry ani slonce
ale od slonca moga sie porobic brazowe ciemniejsze plamki wlasnie, zwlaszcza jesli sie kwasimy bez fultrow

w diacnealu sa AHA chyba 8 czy 10% i retinaldehyd 0.1%, sama sie zastanawiam czym on sie konkretnie rozni od retinu, oprocz tego ,ze jest od niego lagodniejszy
dziekuje ciesze sie ze z avena wszystko okej
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-10-30, 22:25   #2408
~~ALa~~
Zadomowienie
 
Avatar ~~ALa~~
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 205
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez ~~ALa~~ Pokaż wiadomość
dziewczyny, a co powiecie na moja historie?
uzwywam toniku z 10% kwasu mlekowego. wszystko bylo ok, zero negatywnych objawow. az sie martwilam ze tonik nie dziala, wiec nalozylam go, odczekalam jakis czas i nalozylam na niego serum z wit. C 15%... poczulam szczypanie. skora zaczela mnie piec, ale uznalam to za pozytywny objaw. poszlam spac.
rano wstaje, a pod okiem w takim zagieciu skory/zmarszczce mimicznej? skora wyglada jak hm...poparzona? "stopiona". ale tylko w tym 1 zagieciu, wiec tego normalnie nie widac. odstawilam na kilka dni kwas, pozniej stosowalam na twarz omijajac okolice oczu. "poparzenie" zeszlo.

a ostatnio nalozylam serum z wit. C na noc (poprzedniej nocy stosowalam kwas na cala twarz) i znow ten efekt, tylko troche lzejszy mam wrazenie. czy to niewlasciwie w moim przypadku stosowanie serum z wit.C i kwasu? co oznacza to poparzenie? moze ktos mial podobny przypadek? nalezy raczej mimo to stosowac tak dalej (np. rzadziej) czy przestac laczyc C i mlekowy?

pomoze mi ktos?
~~ALa~~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-31, 01:36   #2409
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez ~~ALa~~ Pokaż wiadomość
pomoze mi ktos?
Moim zdaniem przesadzilas z iloscia/stezeniem.Kwas 10 % a zaraz potem nalozone 15 % witaminy c(tez kwasu) to mi sie wydaje ze za mocny kaliber.Ja napewno mialabym czerwona,poparzona skore.Ja teraz stosuje 12% aha i musze uwazac i nie nakladac codziennie i cienka warstwa.Moze sie wydawac ze kwas nie dziala w pierwszej chwili ale kwas nie dziala od razu,zluszczanie nastepuje stopniowo.

Moja rada:
Nakladaj ten kwas 10 % co 2,3 dzien i w malych ilosciach.
Witaminy C nie nakladaj od razu po kwasie(odczekaj 2,3 dni) (witamina c dlugo sie utrzymuje w skorze takze nie ma sensu nakladac codziennie).Najlepiej to po kwasie nakladalabym zwykly krem nawilzajacy a na dzien krem z filtrem.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-31, 06:34   #2410
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Elf dobrze radzi - połączenie kwasu i wit c to może być za duży hard core
Poza tym sprawdziłabym samą witaminę - bo może źle znosisz ten składnik? Zdarza się to niestety.
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-31, 07:02   #2411
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez ~~ALa~~ Pokaż wiadomość
pomoze mi ktos?

Jasne, pomoże
Ja bym stawiała na to, że przedobrzyłaś!
A to dlatego, że sama tak miałam. Witamina C niestety nie każdemu służy, a nawet jak służy to okazuje się, że w małym stężeniu - ja używam stężenia 5% i na przemian z kremem z kwasem.

Nigdy nie jednocześnie, bo wtedy rzeczywiście parzy....
__________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-31, 21:26   #2412
~~ALa~~
Zadomowienie
 
Avatar ~~ALa~~
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 205
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

w sumie pewnie wlasnie przedobrzylam a co do witaminy C solo, to stosowalam ja w stezeniu 15% zanim zaczelam stosowac kwasy i bylo zupelnie ok, wiec to nie jej wina ale polaczenie faktycznie pewnie zabojcze
dzieki wielkie za odpowiedzi
~~ALa~~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-31, 22:53   #2413
Violette_24
Zakorzenienie
 
Avatar Violette_24
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5 266
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Nie wiem, czy poruszam temat w dobrym wątku ale mam nadzieję, że uzyskam odpowiedz na nurtujące mnie pytanie. Czy stosując ISOTREXIN na noc mogę stosowac na dzien Lysanel activ albo jakis inny kwas? Jaki jest najskuteczniejszy kwas według was? Pytam , bo nie stosowałam jeszcze kwasów i troche zielona jestem w temacie, mam nadzieje ze mi wybaczycie
Violette_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-01, 07:47   #2414
nefretam
Raczkowanie
 
Avatar nefretam
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 395
GG do nefretam
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

1. Izotrexin to retinoid więć na dzień filtr 50+
2. kwasy stosujemy tylko na noc
Wydaje mi się że ewentualnie mogłabys stosować na zmiane izotrexin i lysanel ale oba to bardzo silne preparaty wiec trzeba by było b. uwazać
nefretam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-01, 08:43   #2415
mollya
Raczkowanie
 
Avatar mollya
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: dolnośląskie\ 71
Wiadomości: 403
GG do mollya
Smile Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

ja własnie na własnej skórze doswiadczam mieszania retinu z eff. i po każdej nocy z Eff mam strasznie podrażnioną buzię. Jednak odstawię na jakis czas i bede sie tyko maziać retinem
__________________
ANIA
mollya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-01, 08:49   #2416
Zuziku
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Prague
Wiadomości: 1 371
GG do Zuziku
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

wychodzi na to, ze kwestia indywidualna, bo u mnie mieszajac diacneal z lysanelem nie ma nawet podraznienia
__________________
moja rozprawa liczy całe... 0 stron
Zuziku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-01, 22:22   #2417
pearpearl
Wtajemniczenie
 
Avatar pearpearl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 294
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
No niezle zakupy-mam nadzieje ze wszystkie kremy sie sprawdza,w sumie to b dobrze myslisz ,byc moze Twoja skora potrzebuje odzywienia,nawilzenia( bo w Twoim wieku to zmarszczki moga byc z wysuszenia,tak mi sie wydaje).Informuj na biezaco o kuracjii
A moje plecy to masakra,mam tradzik od zawsze na plecah a ostatnio to nawet i na brzuchu,no ale moze ten kwas pomoze...mam nadzieje
Na razie moge powiedziec tylko tyle,ze bardzo sie polubilismy z kremem garniera. Skora po nim jest taka milutka i mieciutka. Naprawde przyjemny kremik.
Neutrogena na noc tez jest ok-mocno nawilza. Jedyny jej feler to zapach. Dobrze,ze to tylko na noc

Zycze powodzenia z pleckami
pearpearl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-04, 00:13   #2418
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Dziewczyny!

Sadzilam, ze moje problemy skorne zostaly juz unormowane. Pomylilam sie i potrzebuje teraz waszej dobrej rady. Chwilowo popadlam w stan kompletnego dola i staram sie nie zblizac do lustra...

Uzywam od ponad 2 miesiecy Lysanelu plus filtrs SPF 60 Dermedica. Wszystko bylo pieknie do niedawna. Otoz moja skora zawsze reagowala dziwnie na zmiany pogodowe. Bez wzgledu na to czy nagle robilo sie cieplo czy zimno: wysyp niespodzianek plus luszczenie skory. Do pewnego czasu pomimo naglych zmian temperaturowych nie mialam wiekszych problemow skornych. Od niedawna zauwazylam, ze moja skora wysuszyla sie. Mniej wiecej w tym samym czasie zmienilam filtr Dermedica na Avene. Nie odnosze wrazenia, zeby Avena zapychala mi pory, ale nie odnosze tez wrazenia, zeby mnie nawilzala. Natomiast po kazdym nalozeniu moja buzia wyglada coraz gorzej - wysyp pryszczy, jakie mialam zanim zaczelam stosowac Lysanel. Zastanawiam sie, czy te wysypy sa kwestia przesuszenia sie skory? Czy to kwestia wlasnie zmiany filtra? Chcialabym dac jeszcze jedna szanse Avenie, bo nie ukrywam, odpowiada mi to, ze mozna na nia stosowac wszystkie kosmetyki. Szukam teraz czegos nawilzajacego, co zniweluje zwiotczenie mojej skory. Czytalam o Ystheal+C - czy to dobre rozwiazanie? Czy warto, czy lepiej wybrac cos innego? A jesli tak, jak to stosowac? Moze powinnam zmienic kwas? A moze sprobowac czegos zupelnie innego? Mam wrazenie, ze kiedy wracam do Dermedica stan cery sie poprawia. Ale Dermedic nawilza znacznie bardziej niz Avena...
Bardzo prosze o rade, bo jestem (mam nadzieje, ze chwilowo) luszczacym sie, pryszczatym strzepkiem nerwow

A moze sa jeszcze jakies inne filtry, na ktore mozna stosowac kosmetyki? Moze cos Shiseido np? Strasznie boleje nad swoja impotencja w tej tematyce i staram sie skutecznie poszerzac wiedze, ale nie ma to jak rada kogos, kto swietnie zna sie na rzeczy.
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-04, 01:15   #2419
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez pearpearl Pokaż wiadomość
Na razie moge powiedziec tylko tyle,ze bardzo sie polubilismy z kremem garniera. Skora po nim jest taka milutka i mieciutka. Naprawde przyjemny kremik.
Neutrogena na noc tez jest ok-mocno nawilza. Jedyny jej feler to zapach. Dobrze,ze to tylko na noc

Zycze powodzenia z pleckami
fajnie ze Ci przypasowaly te kremy

btw-u nas garniera ciezko dostac-niewiem dlaczego?

Co do plecow to na razie wstrzymalam sie z kwasami(zamowie je dopiero chyba za dwa tygodnie)-na razie nie dotykam i nie rozdrapuje krost(to byl glowny problem chyba bo nie moge sie powstrzymac od dotykania plecow)
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-04, 01:22   #2420
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez tulipanna. Pokaż wiadomość
Dziewczyny!

Sadzilam, ze moje problemy skorne zostaly juz unormowane. Pomylilam sie i potrzebuje teraz waszej dobrej rady. Chwilowo popadlam w stan kompletnego dola i staram sie nie zblizac do lustra...

Uzywam od ponad 2 miesiecy Lysanelu plus filtrs SPF 60 Dermedica. Wszystko bylo pieknie do niedawna. Otoz moja skora zawsze reagowala dziwnie na zmiany pogodowe. Bez wzgledu na to czy nagle robilo sie cieplo czy zimno: wysyp niespodzianek plus luszczenie skory. Do pewnego czasu pomimo naglych zmian temperaturowych nie mialam wiekszych problemow skornych. Od niedawna zauwazylam, ze moja skora wysuszyla sie. Mniej wiecej w tym samym czasie zmienilam filtr Dermedica na Avene. Nie odnosze wrazenia, zeby Avena zapychala mi pory, ale nie odnosze tez wrazenia, zeby mnie nawilzala. Natomiast po kazdym nalozeniu moja buzia wyglada coraz gorzej - wysyp pryszczy, jakie mialam zanim zaczelam stosowac Lysanel. Zastanawiam sie, czy te wysypy sa kwestia przesuszenia sie skory? Czy to kwestia wlasnie zmiany filtra? Chcialabym dac jeszcze jedna szanse Avenie, bo nie ukrywam, odpowiada mi to, ze mozna na nia stosowac wszystkie kosmetyki. Szukam teraz czegos nawilzajacego, co zniweluje zwiotczenie mojej skory. Czytalam o Ystheal+C - czy to dobre rozwiazanie? Czy warto, czy lepiej wybrac cos innego? A jesli tak, jak to stosowac? Moze powinnam zmienic kwas? A moze sprobowac czegos zupelnie innego? Mam wrazenie, ze kiedy wracam do Dermedica stan cery sie poprawia. Ale Dermedic nawilza znacznie bardziej niz Avena...
Bardzo prosze o rade, bo jestem (mam nadzieje, ze chwilowo) luszczacym sie, pryszczatym strzepkiem nerwow

A moze sa jeszcze jakies inne filtry, na ktore mozna stosowac kosmetyki? Moze cos Shiseido np? Strasznie boleje nad swoja impotencja w tej tematyce i staram sie skutecznie poszerzac wiedze, ale nie ma to jak rada kogos, kto swietnie zna sie na rzeczy.
A jaka masz Avenke?-uzywasz mleczka,emulsjii czy kremu?

Ja uzywam mleczka i teraz stosuje silne kwasy i powiem Ci ze skora mi sie luszczy coraz bardziej nawet avene nie pomaga.

Co do cery i zmian pogodowych to rozumiem-mam zupelnie tak samo.

Moze sprobuj jakiegos olejku do nawilzania-ja stossuje olejek z rozy i on znacznie lepiej nawilza niz Avene.
Ja bym wrocila do Dermedica bo byc moze tak ze Avene Cie zapycha(mnie np bardzo zapchal krem Avene a na mleczko reaguje calkiem dobrze)
Co do vit C to nie stosowalabym razem z kwasem-moze podraznic.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-04, 08:32   #2421
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

zakupilam po wielu wachaniach glyco A - dzisiaj sie na noc wysmaruje, mam nadzieje ze pomoze troche tez na zmarszczki pod oczami,nie wiem czemu ale skora w tym miejscu jest ostatnio jakas przesuszona a zmarszczki bardziej widoczne
__________________
Weronika 30.07.2009



Dominika 04.11.2014
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-04, 10:06   #2422
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
A jaka masz Avenke?-uzywasz mleczka,emulsjii czy kremu?

Ja uzywam mleczka i teraz stosuje silne kwasy i powiem Ci ze skora mi sie luszczy coraz bardziej nawet avene nie pomaga.

Co do cery i zmian pogodowych to rozumiem-mam zupelnie tak samo.

Moze sprobuj jakiegos olejku do nawilzania-ja stossuje olejek z rozy i on znacznie lepiej nawilza niz Avene.
Ja bym wrocila do Dermedica bo byc moze tak ze Avene Cie zapycha(mnie np bardzo zapchal krem Avene a na mleczko reaguje calkiem dobrze)
Co do vit C to nie stosowalabym razem z kwasem-moze podraznic.
Dziekuje Elfiku za odpowiedz Mam wlasnie krem, ktory Cie zapchal. W takim razie trudno, odstawiam go. Dam TZowi, ktory byl Avena zachwycony - takiemu to dobrze, cera naczynkowa, gdzie jak cos wyskoczy trzeba sie tym cieszyc, bo to jakas odmiana Szczerze mowiac jestem bardzo zniechecona i moze kiedys siegne po mleczko( w przyplywie milosierdzia i pieniedzy), a na razie pedze po nastepny Dermedic. On chronil nawet przed zmianami pogodowymi. A co to za cudo ten Twoj olejek rozany? Juz go szukam, ale jeszcze dopytuje, zeby sie upewnic

Coz, tej nocy zrezygnowalam z kwasu. Nawalilam sobie na twarz centymetrowa warstwe kremu nawilzajacego. Rowniez Dermedica Nie luszcze sie, jestem super nawilzona, no ale za to slady po wykwitach nie zeszly. Cos kosztem czegos, przynajmniej bede mogla sobie zrobic makijaz kryjacy. Wczoraj przy tej wedrowce skory nie bylam w stanie, wygladalam jakby mi ktos przejechal tarka po czole:/
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-04, 17:20   #2423
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez tulipanna. Pokaż wiadomość
Dziekuje Elfiku za odpowiedz Mam wlasnie krem, ktory Cie zapchal. W takim razie trudno, odstawiam go. Dam TZowi, ktory byl Avena zachwycony - takiemu to dobrze, cera naczynkowa, gdzie jak cos wyskoczy trzeba sie tym cieszyc, bo to jakas odmiana Szczerze mowiac jestem bardzo zniechecona i moze kiedys siegne po mleczko( w przyplywie milosierdzia i pieniedzy), a na razie pedze po nastepny Dermedic. On chronil nawet przed zmianami pogodowymi. A co to za cudo ten Twoj olejek rozany? Juz go szukam, ale jeszcze dopytuje, zeby sie upewnic

Coz, tej nocy zrezygnowalam z kwasu. Nawalilam sobie na twarz centymetrowa warstwe kremu nawilzajacego. Rowniez Dermedica Nie luszcze sie, jestem super nawilzona, no ale za to slady po wykwitach nie zeszly. Cos kosztem czegos, przynajmniej bede mogla sobie zrobic makijaz kryjacy. Wczoraj przy tej wedrowce skory nie bylam w stanie, wygladalam jakby mi ktos przejechal tarka po czole:/
Ja ten krem avene z wielka niechecia zuzylam do rak-nienawidzilam go-po jednym uzyciu mi takie gule wyskoczyly ze nawet trudno bylo to zamaskowac-po odstawieniu kremu zeszly ale dopiero po kilku dniach.
Co do olejku rozanego to jest on firmy Aubrey Organic-niewiem czy dostepna w PolsceAle napewno znajdziesz zamiennik-ten olejek ma tylko jeden skladnik.Nakladam go tylko na przesuszone miejsca-na cala twarz niestety troche zapycha.
http://www.aubrey-organics.com/produ...roduct_id=090A

Co do mleczka avene to moze sprobuj probki?Jezeli masz mozliwosc oczywiscie.Ale mowie Ci mi pasuje a mam taka wrazliwa cere jak nikt.

Powodzenia w kuracjii


Ja dzisiaj mam wysyp na lewej stronie twarzy(nie po kwasie bo nie nakladalam)winie zmiane pogody albo nowe mleczko ktore uzylam z probki-pewnie mnie zapchalo.Ehhh ta wrazliwa cera...
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-04, 18:19   #2424
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Ja ten krem avene z wielka niechecia zuzylam do rak-nienawidzilam go-po jednym uzyciu mi takie gule wyskoczyly ze nawet trudno bylo to zamaskowac-po odstawieniu kremu zeszly ale dopiero po kilku dniach.
Co do olejku rozanego to jest on firmy Aubrey Organic-niewiem czy dostepna w PolsceAle napewno znajdziesz zamiennik-ten olejek ma tylko jeden skladnik.Nakladam go tylko na przesuszone miejsca-na cala twarz niestety troche zapycha.
http://www.aubrey-organics.com/produ...roduct_id=090A

Co do mleczka avene to moze sprobuj probki?Jezeli masz mozliwosc oczywiscie.Ale mowie Ci mi pasuje a mam taka wrazliwa cere jak nikt.

Powodzenia w kuracjii


Ja dzisiaj mam wysyp na lewej stronie twarzy(nie po kwasie bo nie nakladalam)winie zmiane pogody albo nowe mleczko ktore uzylam z probki-pewnie mnie zapchalo.Ehhh ta wrazliwa cera...



Dziekuje za wszystko. Chyba w takim razie daje Avenie ostatnia szanse, niech strace! W najgorszym wypadku ja sprzedam, albo namowie mlodsza siostre, ktora ma zupelnie inny typ cery zeby zaczela stosowac Na dodatek 100ml - jesli faktycznie bedzie dobre to zaoszczedze Niech juz bedzie, oby dzialalo. Na szczescie nie polecialam po dermedica, bo mam jeszcze sporo probki i stwierdzilam, ze zalatwie to jutro. Dam znac, jak sie sprawuje, jesli dostane gdzies to mleczko Tobie tez zycze powodzenia w kuracji!
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-04, 22:41   #2425
Ella77
Raczkowanie
 
Avatar Ella77
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Wiadomości: 413
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Chciałabym zapytać o pewną rzecz dotyczącą sosowania kwasów BHA, jeśli ktoś już poruszał ten temat to przepraszam za dublowanie, ale po przebrnięciu przez cały wątek o diacnealu i nawilżaczach w kuracjach kwasowo-retinoidowych oraz częśc wątku o effaclarze już nie dam rady przeczytać tego w całości, a wyszukiwarka nic mi nie podpowiedziała.

od dwóch tygodni stosuję tonika z BHA 2% w połączeniu z dwufazowym nawilżaczem z Biochemii Urody (żel hialuronowy + serum zawierające 2% kwasu salicylowego) i od kilku dni obserwuję coraz mocniej zaznaczające się pozoime zmarszczki na czole. Czy może mieć to związek z kwasami i co najważniejsze czy to z czasem minie przy dobrym nawilżaniu? Nigdy wczesniej zmarszczki na czole u mnie nie były widoczne, a teraz coraz bardziej - nawet gdy nie marszczę czoła....

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.
Ella77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-04, 22:52   #2426
Zuziku
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Prague
Wiadomości: 1 371
GG do Zuziku
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

ella mi to wyglada ze sie luszczysz
nawilzanie troche pomoze, ale i tak skorka musi zejsc, jak sie zluszczy to nie bedzie znowu tych zmarszczek
__________________
moja rozprawa liczy całe... 0 stron
Zuziku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-04, 22:57   #2427
Ella77
Raczkowanie
 
Avatar Ella77
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Wiadomości: 413
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

dzięki wielkie za tak szybką odpowiedź Zuziku

jeśli chodzi o takie widoczne objawy łuszczenia to są, ale to takie w sumie mikrozłuszczanie na całej twarzy - jeszcze płatami schodzić mi nie zaczęła nie wiedziałam, że łuszczenie będzie się tez w postaci zmarszczek objawiać - najważniejsze jednak, że jak już skórka zejdzie to i zmarszczki zginą, uff...
Ella77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-05, 09:25   #2428
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Kupilam mleczko Aveny Jak tylko przetestuje bede pisac jak dziala Zaplacilam 54zl z groszami Pani w aptece musiala grzebac w kartonie z zaplecza, bo sezon na filtry juz minal... Mam nadzieje, ze moja "zakwaszona" skora go zaakceptuje. Wystarczyla doba bez tamtego kremu, zeby skora wrocila do stanu prawie idealnego Dzisiaj na noc mialam juz normalnie nalozony kwas i zero schodzacej skory.
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-05, 09:45   #2429
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez tulipanna. Pokaż wiadomość
Kupilam mleczko Aveny Jak tylko przetestuje bede pisac jak dziala Zaplacilam 54zl z groszami Pani w aptece musiala grzebac w kartonie z zaplecza, bo sezon na filtry juz minal... Mam nadzieje, ze moja "zakwaszona" skora go zaakceptuje. Wystarczyla doba bez tamtego kremu, zeby skora wrocila do stanu prawie idealnego Dzisiaj na noc mialam juz normalnie nalozony kwas i zero schodzacej skory.
Tulipanna, dla mnie ideałem na duże przesuszenia był Iwostin - Solecrin i do tej pory go mam i o ile z Avene doświadczenia nie mam, to na pewno okazał się lepszy niż LRP.
W każdym razie, wiem, że teraz kupiłaś Avene, ale w razie problemów to polecam go pod rozwagę
__________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-05, 14:52   #2430
karolcianew
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 24
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Witam, moge polecic nastepujaca kuracje na noc, narazie stosuje 3 tyg. widze poprawe, ale jak zapewniala mnie moja dermatolog pozadne efekty ukaza sie po 3 mn-c stosowania. Jednak jak kazdy preparat trzeba uzbroic sie w cierpliwosc, regenercaja skory to dlugotrwalym i skomplikowany procesem.

Polecam:

Wieczor 1 na noc: differin

wieczor 2 na noc: 5% kwas aha lotion glytone

wieczor 3 na noc: differin

wieczor 4 na noc: 10% kwas aha w cremie glytone

wieczor 5 na noc: maseczka b. nawilzajaca Avene

wieczor 6 na noc: differin

itd....

Codziennie rano, na przemian z :
krem nawilzajacy Avene + krem z 50 factorem
a
kremem skin recovery Avene + krem z factorem
karolcianew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-27 18:40:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:12.