Herbatka Ning Hong - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-01-31, 17:15   #1
eweelinaa91
Zadomowienie
 
Avatar eweelinaa91
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 419

Herbatka Ning Hong


Witam, witam
Odkryłam niedawno, całkiem przypadkiem, herbatkę o nazwie Ning Hong. Wypiłam dopiero jedną szklankę, ale już jej działanie nastawiło mnie do niej całkiem pozytywnie. Ma funkcje lekko przeczyszczające.

Krótki opis:
Cytat:
Herbata Ning Hong znana jest ze swej jakości w wielu krajach świata, jako skład­nik diet leczniczych. Od 1930 roku stanowi stały produkt eksportowy do Anglii, Stanów Zjednoczonych i innych krajów. Ning Hong jest herbatą leczniczą w skład której wchodzi: czarna herbata Ning Hong, głóg, chiński ignem. pyłek kwiatowy chryzantem oraz korzenie ziół. Posiada ona podwójną funkcję regulującą. Picie jej powoduje:

• redukcję tłuszczu we krwi i całym organizmie człowieka
• zwiększenie wydzielania soków trawiennych
• zmniejszenie absorbcji tłuszczy przez jelita oraz syntezy tłuszczy przez wątrobę.

Herbata nie ma wpływu na apetyt, poprawia drożność przewodów moczowych, zmniejsza zapadalność na choroby serca, nerek i wątroby. W działaniu swym usuwa ból, pomaga przy zaparciach oraz przy zapaleniach wątroby i pęcherzyka żółciowego.

Jest cenionym środkiem profilaktycznym antynowotworowym. Stosowana regularnie w kuracji 30-dniowej daje wysokie efekty odchudzające umożliwiające obniżenie wagi ciała do 5 kg.
Czy ktoś to cudo zna, stosuje? Piszcie jak wrażenia, czy faktycnie jej działanie jest tak niesamowite?

Pozdrawiam
eweelinaa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-14, 19:13   #2
eweelinaa91
Zadomowienie
 
Avatar eweelinaa91
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 419
Dot.: Herbatka Ning Hong

up!

Nikt o niej nie słyszał?
Zastanawia mnie w jakim stopniu poprawia przemianę materii.
Słyszałam też o efekcie jojo po przerwaniu jej stosowania. Czy to możliwe?
Ktoś coś wie? ;>
eweelinaa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-23, 22:41   #3
granat_owa
Przyczajenie
 
Avatar granat_owa
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 23
Dot.: Herbatka Ning Hong

nie wiem, ale może po zaprzestaniu jej stosowania gdybyś piła inne wspomagające przemianę materii nie byłoby efektu jo jo? np zielona bądź czerwona herbata
__________________
"Czy to odległość pytał sam siebie, czy to zasłona dymu, który podnosił się z nadchodzących na siebie sylwetek kominów odcięła go od świata? Miasto zdawało się istnieć jak samodzielny świat i jak zawsze zdawało się odrobinę płynąć."
granat_owa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 19:46   #4
surka
Zakorzenienie
 
Avatar surka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Między marzeniem, a jego spełnieniem.
Wiadomości: 9 394
Dot.: Herbatka Ning Hong

Też czytałam o tej herbacie w ulotce czy ktoś ja stosował i ile kosztuje?
surka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-27, 11:27   #5
wredniareczka02
Raczkowanie
 
Avatar wredniareczka02
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: DG
Wiadomości: 175
GG do wredniareczka02
Dot.: Herbatka Ning Hong

Ja ją kiedyś stosowałam jak na akupunkturę jeździłam do Chińczyków. Dziś właśnie przyszła paczuszką do mnie, i zaczynam kurację na nowo.
Pierwszy raz słyszałam o niej jakieś 3 lata temu, kiedy to znajoma oznajmiła, że schudła 10 kg przy jej piciu.
Piłam przez jakiś czas, lekko przeczyszczająco-oczyszcająca, w smaku niezbyt dobra, ale da się przeżyć.
Nie wiem czy to przypadek, ale Mama piła ją razem ze mną, wykryli u niej guzka w piersi, poszła na badania po roku i ani śladu po nim. Pani Doktor aż zaniemówiła, że zniknął. Nie wiem tylko czy to przypadek czy działanie tej herbatki.
Od dzisiaj znów zaczynam kuracje z tą herbatką, zobaczymy czy efekty się powtórzą, czy był to tylko zbieg okoliczności.
A co do jojo to raczej nie możliwe, to tak jak z jedzeniem - jeśli jest się na diecie, pije hinghonga, a po miesiacu zacznie normalnie jeść i nie pić nionghonga :P to wiadomo ze waga skoczy do góry.

---------- Dopisano o 12:24 ---------- Poprzedni post napisano o 12:19 ----------

aaaa a co do kosztu, to ja zamawiałam po 13 zl, plus koszty przesyłki (6 zł) - przez Allegro.
3 lata temu kupowałam ją w sklepie ze zdrową żywnością, tylko często musieli sprowadzać bo albo "już nie było" albo "jeszcze nie przywieźli".W sklepie początkowo kosztowała 15 zł, potem już 17zł. Podejrzewam, że cena sukcesywnie wzrastała, ostatnio nie pytałam w jakiej cenie mają. Az sie przejde może w najbliższym czasie i zapytam czy mają i w jakiej cenie

---------- Dopisano o 12:27 ---------- Poprzedni post napisano o 12:24 ----------

aaaa jeszcze jedna edycja U mnie w aptece DOZ 13,50 bez żadnych kosztów przesyłki
wredniareczka02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-19, 09:28   #6
Kronika
Raczkowanie
 
Avatar Kronika
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 89
GG do Kronika
Dot.: Herbatka Ning Hong

A powiedzcie mi jak to jest z piciem tej herbatki i tabletkami anty? ma jakiś wpływ, czy to po prostu zioła?
__________________
"Widzę i pochwalam lepsze, lecz wybieram gorsze..."


Ty uczysz mnie, że miłość nie może łączyć się ze strachem

Теперь время к счастье

Kronika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-10, 20:22   #7
danunu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1
Dot.: Herbatka Ning Hong

Witam,
już 7 dni stosuję herbatkę Ning Hong. Kupiłam przez internet za 13zł. / 30 saszetek + 6zł. koszt przesyłki. Herbata ma silne działanie przeczyszczające i moczopędne. Czuję jak schodzi ze mnie "opuchlizna". Codziennie rano zaparzam dwie saszetki tej herbaty w termosie 0,7l. i popijam po każdym posiłku. Pod wieczór ponownie je zalewam wrzątkiem i wypijam przed snem. Dodatkowo co drugi dzień biegam 30 min. po lesie. Czuję się znakomicie Kiedyś uprawiałam bardzo dużo sportu, po kontuzji przytyłam prawie 20 kg. Nie narzekam, bo wyglądałam jak patyk, teraz mam przynajmniej piersi i pupe ale nie lubię tego uczucia ociężałości. Postanowiłam coś z tym zrobić. Mam nadzieję, że dam radę zrzucić chociaż 10 kg do wakacji
danunu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-07, 10:27   #8
anetka_m
Zadomowienie
 
Avatar anetka_m
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 378
Dot.: Herbatka Ning Hong

Czy to jest jakaś z odmian herbaty zielonej?
__________________
Tam, gdzie wszyscy myślą podobnie, nikt nie myśli zbyt wiele...
anetka_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 11:36   #9
Pstra
Zakorzenienie
 
Avatar Pstra
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 16 364
Dot.: Herbatka Ning Hong

Cytat:
Napisane przez anetka_m Pokaż wiadomość
Czy to jest jakaś z odmian herbaty zielonej?
Ning Hong jest herbatą leczniczą w skład której wchodzi: czarna herbata Ning Hong, głóg, chiński ignem. pyłek kwiatowy chryzantem oraz korzenie ziół.
__________________
Pstra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 10:12   #10
sabincia
Raczkowanie
 
Avatar sabincia
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 149
Dot.: Herbatka Ning Hong

Podbijam temat. Jakieś doświadczenia? Ja zaczęłam pić wczoraj, zobaczymy czy będą jakieś efekty
sabincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-04, 16:07   #11
_Paulusia_
Przyczajenie
 
Avatar _Paulusia_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2
Smile Dot.: Herbatka Ning Hong

Mój tata zaczął pić NingHong razem z herbatą Pu-Erh jakieś 2 miesiące temu i schudł 5 kg

Teraz i ja zaczęłam pić ten wynalazek. Jak na razie spadku wagi nie ma (stosuję może z tydzień), ale efekt przeczyszczający-oczyszczający zauważyłam I czuję się taka mniej ociężała, także jak na razie jestem zadowolona

Jak jakieś konkretniejsze efekty będą, to się podzielę
_Paulusia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-13, 12:54   #12
idaalia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 29
Dot.: Herbatka Ning Hong

Paulusia, proszę o wpis o efektach.
Ja trafiłam na tę herbatę przypadkiem robiąc inne zakupy w sklepie internetowym. Poczytałam w sieci o niej, stwierdziłam że 13 zł nie majątek i kupiłam.
Piję od poniedziałku parząc 3 torebki dziennie.

Moja ocena póki co - ta herbatka bardziej PRZECZYSZCZA niż oczyszcza, na co absolutnie nie narzekam - jeszcze .

W smaku po tych kilku dniach picia (w sumie poza poranną kawą nie piję już nic innego) herbatka wydaje mi się lekko słodkawa.
Ogólnie smak ciut trawiasty, jednak nawet przyjemny.
Ostatnie dni miałam okraszone napadami obżarstwa, a teraz czuję zmniejszony apetyt - już nie węszę po lodówce i szafkach kuchennych.
Po wypiciu 4 torebek wczoraj zeszłam do 3 dziennie dzis, bo musiałam wstawać 2 razy w nocy wiadomo na co .
__________________
Idaalia
idaalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 10:39   #13
_Paulusia_
Przyczajenie
 
Avatar _Paulusia_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2
Dot.: Herbatka Ning Hong

idaalia, niestety ostatnio piję Ning Hong mniej regularnie... Przez weekend w ogóle nie piłam, a w później miałam dwa dni szkolenia i też nie piłam...

Teraz wracam do picia regularnego, zobaczymy co z tego wyjdzie Także jeszcze konkretnych efektów nie mam.

Tylko co do parzenia, to Ning Hong powinno się parzyć kilka razy z jednej torebki ponoć. Najbardziej wartościowe jest drugie parzenie z tego co czytałam.
_Paulusia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 08:00   #14
idaalia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 29
Dot.: Herbatka Ning Hong

Ja parzę w ten sposób:
wrzucam 3 torebki do kubka o pojemności ok.300ml i zalewam wrzątkiem.
Robię to z samego rana, tuż po porannej kawie w pracy i do 16ej piję jakieś 3-4 dolewki oczywiście wrzątkiem zalewane. W domu nie piję już nic, bo jak robilam to przez 2 dni, to w nocy miałam sensacje łazienkowe .
Ciężko mówić o wadze po tygodniu, tym bardziej, że akurat trafił mi się czas miesiączki, gdzie przybieram na wadze 2-3kg nawet. Ale po tej herbatce czuję większy dopływ energii pomimo paskudnej aury .
__________________
Idaalia
idaalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 18:15   #15
kardulka
Przyczajenie
 
Avatar kardulka
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 17
Dot.: Herbatka Ning Hong

Hej, piłam tą herbatkę rok temu i faktycznie - przeczyszcza delikatnie. Niestety po zaprzestaniu picia miałam mega zaparcia, które nie ustępowały nawet po senesie A tak w ogóle to nie doczytałyście dziewczyny co pisze na opakowaniu - najlepsze efekty gdy wypija się 3 szklanki naparu ale parzone z TEJ SAMEJ TOREBKI przez miesiąc - według chińczyków najbardziej wartościowy jest ten trzeci napar parzony z tej samej torebki. Tym samym jedno opakowanie wystarcza na 30 dni.
kardulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-17, 10:06   #16
anulla83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1
Dot.: Herbatka Ning Hong

chyba nie ma co kupowac tej herbatki... najpierw przeczyszcza a pozniej zaparcia-organizm dostanie popalic... pijcie oryginalna herbate chinska czerwona-w kostkach i kazda osobno,pijcie ja codziennie-z jednej kostki zrobisz nawet piec herbat-smak ma sredni-ziemisty"...ale warto!
anulla83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-17 11:06:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:19.