Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.III - Strona 59 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-02, 19:54   #1741
mysiunia81
Raczkowanie
 
Avatar mysiunia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Magic World :D
Wiadomości: 363
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

poczytałam trochę tu i ówdzie i co powiecie na taki początkujący zestaw...:
tonik AHA/BHA 10%
serum Lemon eko
hydrolat lawendowy
olejek myjący pomarańczowy / ziaja calma HLC
no i jakiś filtr
i tak kilka pytań:
1. dobrze dobrałam zestawienie? chodzi mi przede wszystkim o zredukowanie zaskórników, wągrów i poprawa stanu cery?
2. Które kosmetyki rano i wieczorem, które rano a które wieczorem?
mysiunia81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 09:34   #1742
Dyplomatka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: .
Wiadomości: 508
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Hej Używam kosmetyków z BU od końca grudnia, i mimo tego że początkowo byłam zachwycona (myślałam że to w końcu TO) to z każdym dniem jestem coraz bardziej zawiedziona. Wydawało mi się, że wiadomo, najpierw skóra musi się oczyścić, dałam jej dużo czasu, ale teraz widzę, że mam jeszcze gorszą cerę niż miałam. Łatwo się zaczerwienia, jest podrażniona, jakby wiecznie "zmęczona".
Używam olej z tamanu, z dzikiej róży, hydrolat oczarowy, peeling enzymatyczny, puder bambusowy z jedwabiem, serum migdałowe.

Mam wrażenie, że serum migdałowe jest dla mnie za łagodne. Nie widzę złuszczenia, wydaje mi się że moja skóra bardziej się oczyszczała przy Effaclarze.
Co powinnam zastosować (może coś "mocniejszego") żeby dojść do ładu ze skórą?
Generalnie zastanawiam się, czy nie jestem trochę zapchana- ale próbowałam na kilka dni odstawiać np olej z tamanu, i nic- nadal nie ma szału.
Błagam, doradźcie coś, ja już nie wiem co mi może pomóc. Coraz więcej kosmetyków "naturalnych" mnie podrażnia i uczula- mam wrażenie, że naturalne ekstrakty są dla mnie za silne, i że dużo bardziej służyła mi "chemia". Niestety, od lata (od opalenia się) nie mogę ogarnąć swojej skóry. Mam co prawda problemy zdrowotne (hormonalne), na które się leczę i mam nadzieję że ta przyczyna zostanie niedługo wyeliminowana, i wiem że mają one wpływ na cerę, ale rok temu prawdopodobnie też to miałam, tylko że nie wiedziałam o tym, a skóra była w lepszej kondycji.
Przepraszam za chaotycznego posta, ale mam już tak bardzo dosyć swojej cery
Dyplomatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 10:20   #1743
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez mysiunia81 Pokaż wiadomość
poczytałam trochę tu i ówdzie i co powiecie na taki początkujący zestaw...:
tonik AHA/BHA 10%
serum Lemon eko
hydrolat lawendowy
olejek myjący pomarańczowy / ziaja calma HLC
no i jakiś filtr
i tak kilka pytań:
1. dobrze dobrałam zestawienie? chodzi mi przede wszystkim o zredukowanie zaskórników, wągrów i poprawa stanu cery?
2. Które kosmetyki rano i wieczorem, które rano a które wieczorem?
Olejek i hydrolat możesz stosować codziennie, rano i wieczorem. Olejek doskonale zmywa makijaż, również ten z oczu (trzeba tylko dokładnie zamknąć oczka). Jeśli chodzi o Lemonka i tonik, to stosuj je co 2-3 dni... Ale obu produktów nie używaj w tym samym czasie. Od razu zakupujesz ten 10%? Może lepiej zdecydować się na coś słabszego? A brałaś pod uwagę krem Azelo?
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 12:00   #1744
mysiunia81
Raczkowanie
 
Avatar mysiunia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Magic World :D
Wiadomości: 363
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Shazney Pokaż wiadomość
Olejek i hydrolat możesz stosować codziennie, rano i wieczorem. Olejek doskonale zmywa makijaż, również ten z oczu (trzeba tylko dokładnie zamknąć oczka). Jeśli chodzi o Lemonka i tonik, to stosuj je co 2-3 dni... Ale obu produktów nie używaj w tym samym czasie. Od razu zakupujesz ten 10%? Może lepiej zdecydować się na coś słabszego? A brałaś pod uwagę krem Azelo?
tzn, właśnie poczytałam trochę o tym kremie, ale on lepiej działa niż tonik? i czy gdybym brała ten krem to zamiast serum i toniku czy tylko toniku czy jak? bo resztę bym zostawiła. Mam żel, hydrolat, jeszcze jakiś filtr i kwas by się przydał aby niedoskonałości zlikwidować co sądzisz?
mysiunia81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 12:19   #1745
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Jeśli chodzi o kwasy, to nie ma zasady, że im mocniejsze tym lepsze, szczególnie dla początkujących. No chyba, że jesteś wprawiona, to wtedy może i tak . Najpierw wprowadź krem Azelo albo Lemon, a po pewnym czasie dopiero tonik, bo narobisz sobie więcej szkody niż pożytku.
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 13:02   #1746
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

1 x Peeling enzymatyczny EKO - 125 ml
1 x Serum antyoksydacyjne flavo-C15EF - 42 ml
1 x Serum-olejek regulujący LEMON EKO - 30 ml
1 x Żel hialuronowy z alantoiną i pantenolem 5%

Dziś doszło, w 5 dni roboczych
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 13:35   #1747
mysiunia81
Raczkowanie
 
Avatar mysiunia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Magic World :D
Wiadomości: 363
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Shazney Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o kwasy, to nie ma zasady, że im mocniejsze tym lepsze, szczególnie dla początkujących. No chyba, że jesteś wprawiona, to wtedy może i tak . Najpierw wprowadź krem Azelo albo Lemon, a po pewnym czasie dopiero tonik, bo narobisz sobie więcej szkody niż pożytku.
czyli zamiast toniku i lemon to ten krem?
1. olejek myjący pomarańczowy
2. hydrolat lawendowy
3. jakiś filtr
4. krem Azelo
I na sam początek starczy, tak?
mysiunia81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-03, 21:30   #1748
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez mysiunia81 Pokaż wiadomość
czyli zamiast toniku i lemon to ten krem?
1. olejek myjący pomarańczowy
2. hydrolat lawendowy
3. jakiś filtr
4. krem Azelo
I na sam początek starczy, tak?
Nie chciałabym niczego sugerować . Najważniejsze to nie wprowadzać dwóch kwasów w tym samym czasie. Niech skóra powolutku się przyzwyczaja.
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 13:01   #1749
mysiunia81
Raczkowanie
 
Avatar mysiunia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Magic World :D
Wiadomości: 363
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Zamówione Miejmy nadzieję, że się sprawdzi. Dziękuje tobie za rady, naprawdę
mysiunia81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 13:50   #1750
Rybka1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 170
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Witajcie. Dawno tu nie zagladałam. Chciałam o coś zapytać. Od pewnego czasu używam kremu azelo/BHA. Na początku czułam lekkie szczypanie, trochę mnie wysypało. Potem zrobiłam przerwę. Od kilku dni ponownie go używam. Nie szczypie, nic sie nie dzieje. Zastanawiam się czy tonik migdałowy po tym kremie to dobre posunięcie. Mam suchą cerę, z którą ciągle cos się dzieje:zaskórniki, pryszcze. Chciałabym ją w końcu doprowadzić do porządku kwasami, ale boję się ich używac żeby sobie nie zaszkodzić.
Kremów sklepowych nie używam, bo ciągle mnie po nich wysypuje. Nie myję twarzy wodą, bo mam potem bardzo sciągnieta skórę. Po olejku myjącym herbacianym z BU też mam okropnie ściągniętą skórę
Przemywam twarz micelem Bourjous, potem spryskuję hydrolatem oczarowym i nakładam żel hialuranowy wymieszany z kilkoma kroplami olejku z malin (po olejku z róży damasceńskiej mam pełno czarnych kropek na nosie). Jeśli nie używam żelu z olejkiem to kładę właśnie krem azelo/BHA.
Czasami jednak mam wrażenie że żel+olejek to za mało żeby moja skóra była nawilżona.
Pewnie popełniam jakieś błędy, z których nie zdaję sobie sprawy.
Poradzćie proszę czy i jakiego kwasu uzyć, zredukować pierwsze zmarszczki oraz jak dobrze nawilżyć twarz.
Co się takiego stało, że BU wysyła szybko paczki?
__________________
Pozdrawiam. Rybka1
W styczniu 2011 r. zaczęłam olejować włosy.
W marcu 2011 r. włosy zaczęły się kręcić.
Mój cel-mieć dłuższe i bardziej skręcone loki.

Edytowane przez Rybka1
Czas edycji: 2012-02-04 o 13:53
Rybka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 23:02   #1751
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 331
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Rybka1 Pokaż wiadomość
Witajcie. Dawno tu nie zagladałam. Chciałam o coś zapytać. Od pewnego czasu używam kremu azelo/BHA. Na początku czułam lekkie szczypanie, trochę mnie wysypało. Potem zrobiłam przerwę. Od kilku dni ponownie go używam. Nie szczypie, nic sie nie dzieje. Zastanawiam się czy tonik migdałowy po tym kremie to dobre posunięcie. Mam suchą cerę, z którą ciągle cos się dzieje:zaskórniki, pryszcze. Chciałabym ją w końcu doprowadzić do porządku kwasami, ale boję się ich używac żeby sobie nie zaszkodzić.
Kremów sklepowych nie używam, bo ciągle mnie po nich wysypuje. Nie myję twarzy wodą, bo mam potem bardzo sciągnieta skórę. Po olejku myjącym herbacianym z BU też mam okropnie ściągniętą skórę
Przemywam twarz micelem Bourjous, potem spryskuję hydrolatem oczarowym i nakładam żel hialuranowy wymieszany z kilkoma kroplami olejku z malin (po olejku z róży damasceńskiej mam pełno czarnych kropek na nosie). Jeśli nie używam żelu z olejkiem to kładę właśnie krem azelo/BHA.
Czasami jednak mam wrażenie że żel+olejek to za mało żeby moja skóra była nawilżona.
Pewnie popełniam jakieś błędy, z których nie zdaję sobie sprawy.
Poradzćie proszę czy i jakiego kwasu uzyć, zredukować pierwsze zmarszczki oraz jak dobrze nawilżyć twarz.
Co się takiego stało, że BU wysyła szybko paczki?
Moja Droga najlepiej jest odstawic wszelkie drogeryjne produkty. Chyba,ze masz sprawdzony produkt. U mnie tak jest w przypadku kremu nawilzajacego Calma z Ziaji. DLa przykladu powiem Ci,ze ja jakis czas temu wygrzebalam z kosmetyczki plyn micelarny z Biodermy, trzy dni pod rzad przemywalam nim rano buzie(bo chcialam zuzyc) natychmiast moja cera sie pogorszyla: zapchalo mnie, zaczely wyskakiwac czerwone krostki, ogolnie nie moglam sobie z tym poradzic pozniej przez dluzszy czas,czyli tak jakby "dawne" problemy powrocily do mnie. Wiec ja dla bezpieczenstwa z drogeryjnych produktow to naprawde radzilabym uzywac tylko i wylacznie sprawdzonych.

Kolejna kwestia... to ze Cie wysypuje po uzyciu kwasow to normalna sprawa. Nie mozna wtedy odstawiac produktu. Skora musi miec czas by sie do niego przyzwyczaic, jak zrobisz za dluga przerwe to zabawa z rzyzwyczajaniem zaczyna sie od nowa...

Tonik migdalowy przed czy po uzyciu tego kremu to bezsensowne posuniecie. Po kremie niczego sie juz nie aplikuje to raz. A dwa jako kwasowa weteranka PISZE po raz setny, ze z kwasami nie mozna przesadzac. Masz jeden produkt z kwasem ,skup sie na nim, po co Ci wiecej? Niepotrzebnie tylko podraznisz i podbuntujesz cere, ktora ciezko bedzie uspokoic przez jakis czas..

Odnosnie dobrego nawilzenia to takze doszlam do wniosku,ze sam zel z olejem no niestety,ale nie do konca daje rade solidnie nawilzyc nasza cere, ktora pozniej na skutek lekkiego podsuszenia takze zaczyna sie buntowac. Dlatego ja dodaje kapke zelu do wyzej wspomnianego kremu i mieszam z paroma kroplami oleju i to jest dla mnie wymierny efekt nawilzenia.

Produkt z retinolem dobrze wlywa na zmarszczki. Jak dobrze nawilzyc twarz masz podane wyzej.

Odnosnie wysylek paczek to BU otworzylo oddzial i to zapewne z tym jest zwiazane ta szybkosc;d
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-05, 08:41   #1752
Narnijkar
Zadomowienie
 
Avatar Narnijkar
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Zielone Lubusko-Wielkopolskie Wzgórze:-)
Wiadomości: 1 252
GG do Narnijkar
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

No to recenzja kremu sojowego..

Jestem po prostu zachwycona kremem sojowym z BU..w 2 dni załatwił sprawę przesuszu, atopowych zmian i alergii!! Do tej pory nie używałam żadnych kremów(gdzieś 7-8 lat), te EKO BIO bardzo mnie podrażniały (pewnie olejki..) i już myślałam, że kremy nie dla mnie..oleje ostatnio zaczęły niestety przesuszać skórę..W BU zachęcił mnie bardzo krótki skład, zero olejków i tylko dwa ekstrakty roślinne, które moja skóra zna, do tego skwalan i olej aragnowy. Krem jest niesamowity, od razu wchłania się do matu(skóra sucha) ale z lekkim zdrowym glow(skóra jest taka jedwabista i promienna po prostu, ale nie czuć kremu na skórze, skóra go pije), rozpromienia cerę jak serum z wit C! Zero uczulenia, zero pieczenia..ostatnio ratowałam się próbkami EKO kremów w formie maseczek/okładów i po nałożeniu ich policzki piekły niemiłosiernie, rumień był jeszcze większy..od razu musiałam zmywać i okładać je siemieniem lnianym Krem sojowy z BU zamówiłam w ostateczności i nie spodziewałam się cudów, jeśli do tej pory nie mogłam używać żadnych kremów..a tu niespodzianka! Do tego zrobiłam krem na hydrolacie z róży damasc, i to połączenie z soją pachnie po prostu rewelacyjnie! Jak mleko różane!Brawo!
__________________
Szukam FM Musc Ravageur, L'Artisan Safran Troublant,

Edytowane przez Narnijkar
Czas edycji: 2014-02-13 o 13:36
Narnijkar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-05, 10:55   #1753
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Witam
Jakie macie doświadczenia z olejem z pestek malin? Lepiej go stosować solo czy z żelem hialuronowym?
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-05, 11:07   #1754
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

ja przedwczoraj użyłam próbki LRP Hydreane legere, który jest bardzo lekkim kremem, i zakończyłam dzień z ogromną podskórną gulą na brodzie, a takiej nie miałam chyba od roku odkąd się przestawiłam na produkty naturalne. I wydaje mi się że przybyło mi wągrów na brodzie. Jak widać mi większą krzywdę robią kremy niż oleje+żel HA ...
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-05, 11:52   #1755
agnszp
Rozeznanie
 
Avatar agnszp
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 851
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

ja używam oleju z pestek malin, mam cerę trądzikową i nie zapycha, nawilża
stosuję i sam i z hialuronowym, w zależności od tego co jeszcze nakładam przed olejem.

---------- Dopisano o 12:52 ---------- Poprzedni post napisano o 12:51 ----------

dziewczyny, ile czasu stosowałyście serum azelo oliwkowe żeby zobaczyć rezultaty? i czy rano i wieczorem?
agnszp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 19:17   #1756
Evet
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin/Warka
Wiadomości: 186
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

podbijam pytanie agnszp o serum
i mam dodatkowe, czy któraś z Was stosowała i serum i krem azelo? czy może je porównać? Chcę złożyć kolejne zamówienie i czaję się właśnie na któryś z tych produktów.
Evet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 19:30   #1757
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez mysiunia81 Pokaż wiadomość
Zamówione Miejmy nadzieję, że się sprawdzi. Dziękuje tobie za rady, naprawdę
Nie ma sprawy
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 19:47   #1758
Rybka1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 170
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Moja Droga najlepiej jest odstawic wszelkie drogeryjne produkty. Chyba,ze masz sprawdzony produkt. U mnie tak jest w przypadku kremu nawilzajacego Calma z Ziaji. DLa przykladu powiem Ci,ze ja jakis czas temu wygrzebalam z kosmetyczki plyn micelarny z Biodermy, trzy dni pod rzad przemywalam nim rano buzie(bo chcialam zuzyc) natychmiast moja cera sie pogorszyla: zapchalo mnie, zaczely wyskakiwac czerwone krostki, ogolnie nie moglam sobie z tym poradzic pozniej przez dluzszy czas,czyli tak jakby "dawne" problemy powrocily do mnie. Wiec ja dla bezpieczenstwa z drogeryjnych produktow to naprawde radzilabym uzywac tylko i wylacznie sprawdzonych.

Kolejna kwestia... to ze Cie wysypuje po uzyciu kwasow to normalna sprawa. Nie mozna wtedy odstawiac produktu. Skora musi miec czas by sie do niego przyzwyczaic, jak zrobisz za dluga przerwe to zabawa z rzyzwyczajaniem zaczyna sie od nowa...

Tonik migdalowy przed czy po uzyciu tego kremu to bezsensowne posuniecie. Po kremie niczego sie juz nie aplikuje to raz. A dwa jako kwasowa weteranka PISZE po raz setny, ze z kwasami nie mozna przesadzac. Masz jeden produkt z kwasem ,skup sie na nim, po co Ci wiecej? Niepotrzebnie tylko podraznisz i podbuntujesz cere, ktora ciezko bedzie uspokoic przez jakis czas..

Odnosnie dobrego nawilzenia to takze doszlam do wniosku,ze sam zel z olejem no niestety,ale nie do konca daje rade solidnie nawilzyc nasza cere, ktora pozniej na skutek lekkiego podsuszenia takze zaczyna sie buntowac. Dlatego ja dodaje kapke zelu do wyzej wspomnianego kremu i mieszam z paroma kroplami oleju i to jest dla mnie wymierny efekt nawilzenia.

Produkt z retinolem dobrze wlywa na zmarszczki. Jak dobrze nawilzyc twarz masz podane wyzej.

Odnosnie wysylek paczek to BU otworzylo oddzial i to zapewne z tym jest zwiazane ta szybkosc;d
Dziękuje za odpowiedź.
W sumie to poza wspomnianym micelem raczej nie używam drogeryjnych kosmetyków. czasem zmieszam z żelem hialuranowym krem sutkowy lub zimowy dla dzieci z Rossmana.
Kilka dni temu zaczęłam stosować OCM. Jednego dnia OCM drugiego dnia krem azelo. Na brodzie wsykoczyła mi jedna gula, ale zaczyna sie wchłaniać. Ciągle czuję, że skórze brakuje nawilżenia. Do OCM użyłam olejku myjącego z BU, herbacianego, tylko dodałam do niego oleju rycynowego. W tej nowej kompozycji skóra nie jest taka ściągnieta.
Pytałam o tonik migdałowy, ale myślałam, że najpierw zużyję krem azelo, a potem spróbuję toniku, względnie czegoś innego z kwasami.
Wczoraj dotarły do mnie:NMF, mocznik, hydromanil, d-pantenol, niacynamid, olej z marchwii. Chyba będę eksperymentować i mieszać z żelem hial.

P.S. W jaki sposób cytuje się kilka odpowiedzi? Chciałam zacytować swoją i troją wypowiedź, ale coś mi się nie udało.
__________________
Pozdrawiam. Rybka1
W styczniu 2011 r. zaczęłam olejować włosy.
W marcu 2011 r. włosy zaczęły się kręcić.
Mój cel-mieć dłuższe i bardziej skręcone loki.
Rybka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 22:13   #1759
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Rybka1 Pokaż wiadomość

P.S. W jaki sposób cytuje się kilka odpowiedzi? Chciałam zacytować swoją i troją wypowiedź, ale coś mi się nie udało.
obok "cytuj" masz "wielo-cytuj"
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-07, 22:18   #1760
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 331
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Evet Pokaż wiadomość
podbijam pytanie agnszp o serum
i mam dodatkowe, czy któraś z Was stosowała i serum i krem azelo? czy może je porównać? Chcę złożyć kolejne zamówienie i czaję się właśnie na któryś z tych produktów.
Ja stosowalam i serum i krem. Wszystko tak naprawde sprowadza sie tutaj do tego jakie potrzeby ma Twoja cera i jak zareaguje na dany produkt. Dla mnie to poniekad dwa zupelnie rozne produkty. PONIEKAD to dlatego,ze w niektorych kwestiach wykazuja podobne dzialanie np. rozjasnienie i wyrownanie koloytu cery.

Serum azelo coz... na poczatku stosowania sprawowalo sie niezle. Ladnie redukowal stany zapalne,rozjasnil koloryt cery. Natomiast po jakims czasie zaczely mi wychodzic na calej twarzy ogromnie bolace podskorne gule,ktore zaczely zostawiac blizny, serum azelo odstawilam i juz nigdy do niego nie wrocilam z uwagi na te blizny. Bo gule bym przezyla,ale jakiekolwiek pozostalosci po nich juz nie.

Krem azelo to zupelnie inna bajka. Dzieki niemmu soprowadzilam moja cere to naprawde ladnego stanu w ktorym moge swobodnie wychodzic bez podladu. Krem dziala lagodnie, wyrownuje koloryt, cera po jego uzyciu jest gladka i jakas taka "ladniejsza" zdrowsza,promienniejsza. Na pewno dziala na zaskorniki , grudki i stany zapalne. Dla mnie to podstawa mojej pielegnacji.

Ale pamietaj,ze co cera to inna reakcja.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 14:47   #1761
Rybka1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 170
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez fabregasowa Pokaż wiadomość
obok "cytuj" masz "wielo-cytuj"
Wiem, że jest "wielocytuj". Zaznaczyłam tę funkcję i "odpowiedz" u dołu strony i jak widać cytuje tylko twoją wypowiedź, bez tego co ty zacytowałaś (w tym wypadku akurat moją wypowiedź).
__________________
Pozdrawiam. Rybka1
W styczniu 2011 r. zaczęłam olejować włosy.
W marcu 2011 r. włosy zaczęły się kręcić.
Mój cel-mieć dłuższe i bardziej skręcone loki.
Rybka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 19:24   #1762
Evet
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin/Warka
Wiadomości: 186
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Ja stosowalam i serum i krem. Wszystko tak naprawde sprowadza sie tutaj do tego jakie potrzeby ma Twoja cera i jak zareaguje na dany produkt. Dla mnie to poniekad dwa zupelnie rozne produkty. PONIEKAD to dlatego,ze w niektorych kwestiach wykazuja podobne dzialanie np. rozjasnienie i wyrownanie koloytu cery.

Serum azelo coz... na poczatku stosowania sprawowalo sie niezle. Ladnie redukowal stany zapalne,rozjasnil koloryt cery. Natomiast po jakims czasie zaczely mi wychodzic na calej twarzy ogromnie bolace podskorne gule,ktore zaczely zostawiac blizny, serum azelo odstawilam i juz nigdy do niego nie wrocilam z uwagi na te blizny. Bo gule bym przezyla,ale jakiekolwiek pozostalosci po nich juz nie.

Krem azelo to zupelnie inna bajka. Dzieki niemmu soprowadzilam moja cere to naprawde ladnego stanu w ktorym moge swobodnie wychodzic bez podladu. Krem dziala lagodnie, wyrownuje koloryt, cera po jego uzyciu jest gladka i jakas taka "ladniejsza" zdrowsza,promienniejsza. Na pewno dziala na zaskorniki , grudki i stany zapalne. Dla mnie to podstawa mojej pielegnacji.

Ale pamietaj,ze co cera to inna reakcja.
Dziękuje za odpowiedz wiem, że moja skóra może inaczej reagować ale nie mogłam się zdecydować między tymi dwoma produktami i potrzebowałam małej podpowiedzi, jeszcze raz dziękuje
Evet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 17:41   #1763
Katrina93
Rozeznanie
 
Avatar Katrina93
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 542
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Właśnie odebrałam swoje zamówienie z BU
Dawno od nich nic nie zamawiałam , głównie przez długi termin oczekiwania, ale pomyślałam, że skoro przyspieszyli realizowanie zamówień, dlaczego nie miałabym czegoś zamówić
I w ten o to sposób, dokonałam mojego skromnego zamówienia, a mianowicie olejku myjącego drzewo herbaciane, hydrolatu aloesowego i masła shea.
Zapłata została zaksięgowana w piątek, zamówienie wysłane wczoraj i już jest u mnie Myślałam że dziś go już nie dostanę, ale nie wiem dlaczego zawsze jest tak że jak np zamawiam z BU czy ZSK to listonosz przychodzi po połodniu( po 17) a jak zamawiam z innego miejsca to przychodzi w okolicach południa
Cóż dla mnie to lepiej bo po południu zawsze ktoś jest.
Wracając do zamówionych produktów lekko się zdziwiłam, bo hydrolat i olejek były w plastikowych buteleczkach, ale znaczenie różniących się od tych co zamawiałam wcześniej( ostatnio jakoś w sierpniu).
Nie miałam pojęcia że BU zmieniło opakowania, ale mnie ta zmiana nie przeszkadza, te nowe opakowania wydają mi się bardziej poręczne i ładniejsze.
Plastik jest w odcieniu hm niebieskim/fioletowym(zależy od światła), ale wciąż można zobaczyć ile produktu nam zostało.
Także teraz mam kolejny argument by zamawiać z BU( opakowania z ZSK mi nie podeszły )
Ufff się rozpisałam

Edytowane przez Katrina93
Czas edycji: 2012-02-09 o 17:48
Katrina93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 19:21   #1764
Chrystiana
Raczkowanie
 
Avatar Chrystiana
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Landsberg
Wiadomości: 95
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Też dziś dostałam pake z BU. Czekałam 7 dni ale jestem zadowolna
Ze kilkoma znajomymi zrobiłyśmy zamówienie zbiorowe taniej i praktyczniej.
Powinnam dostać jakiś gratis od firmy bo zareklamowałam ją wielu koleżankom.

Zamówiłam serum migdałowe, serum lemon eko, hydrolat różany i tamanu.
Poglądałam i podzieliłam zamówienia koleżanek.
i trzeba zabrać się za ukręcenie swojego serum
Chrystiana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 20:07   #1765
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

a ja czekam i czekam i czekam i doczekać się nie mogę
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 17:47   #1766
asiaer
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 31
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Bardzo proszę o radę, który hydrolat najbardziej pasuje do ukręcenia kremu Azelo-BHA?
Z góry dziękuję za pomoc.
asiaer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 19:12   #1767
Martika_
Rozeznanie
 
Avatar Martika_
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: domciu;)
Wiadomości: 797
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Witajcie Po lekturze wątku widzę, że sporo osób zwraca się do Was o pomoc, więc zwracam się i ja - mam nadzieję, że pomożecie

Jestem przed pierwszym zamówieniem.. Zdecydowałam się na:
- żel hialuronowy 1%
- macerat z kocanki
- peeling enzymatyczny (warto?...)
- hydrolat różany + psikacz

I moje pytanie dotyczy serum-olejku Lemon Eko - czy łączyć je z jakimś tonikiem z kwasami (jeśli tak, to którym?)? Zależy mi na wyrównaniu buzi, bo teraz mam takie jakby zaskórniki i twarz jest nierówna, taka porowata, z grudkami jakby. Zmagam się też z trądzikiem od wielu, wielu lat - teraz nie jest tak tragicznie, no ale jest Mam 23 lata...

Z góry dziękuję za pomoc, próbowałam znaleźć odpowiedź w wątku, ale chyba mam jeszcze za małą wiedzę

Edytowane przez Martika_
Czas edycji: 2012-02-10 o 19:45
Martika_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 20:45   #1768
Ryjek
Zakorzenienie
 
Avatar Ryjek
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 548
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

dziewczyny na targowisku z kosmetykami w moim wątku [link w podpisie]
mam na wymianę:
peeling perłowy drobnoziarnisty [ prawie cały, zużyłam ok. 1 łyżeczki]
peeling enzymatyczny [ prawie cały, zużyłam ok. 1 łyżeczki]
wysyłam szybciej niż po 7 dniach
zapraszam

Edytowane przez Ryjek
Czas edycji: 2012-02-10 o 21:43
Ryjek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 21:12   #1769
mysiunia81
Raczkowanie
 
Avatar mysiunia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Magic World :D
Wiadomości: 363
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez asiaer Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o radę, który hydrolat najbardziej pasuje do ukręcenia kremu Azelo-BHA?
Z góry dziękuję za pomoc.
Nie znam się zbytnio na produktach bo dopiero pierwsze zamówienie mam, ale ja kręciłam krem z hydrolatem oczarowym

Wgl, dziś paczka doszła! Zamawiałam w poniedziałek i już tak szybko, świetnie Kremik ukręcony tylko czekać aż 'dojrzeje' i do użytku. Cieszę się, że niektórym z was przypadłdo gustu, mam nadzieję że mi też. To moje pierwsze zamówienie i nie chciałabym się zrazić
mysiunia81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 23:39   #1770
santi santi
Raczkowanie
 
Avatar santi santi
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: wrocław/warszawa
Wiadomości: 399
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Coś nie mam szczęścia co do prędkości BU, złożyłam zamówienie w zeszłą sobotę, a dopiero dzisiaj wysłano paczkę. No nic, warto czekać
__________________
United We Stand!

Jedna santi wystarczy
santi santi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 20:03:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:24.