Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-11-11, 07:15   #811
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
tk maxx zalany świątecznymi zestawami i produktami. Święta już blisko

cieszę, że ci się podoba.
Będę w niedzielę, ale w M1, chyba, że mąż łaskawie zgodzi się podjechać jeszcze do Bonarki Mam nadzieję, że zbyt dużo nie będzie kusiło
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-11, 09:22   #812
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez oshin85 Pokaż wiadomość
witam
kupilam ostatnio olej firmy etja z granatu.
Zdziwilam sie zejest gesty i pozostawia na skorze filtr ...jakby zelowa mieniaca sie poswiate, trudno go rozsmarowac...ma lekki zapach ale taki troszke sztuczny sie wydaje. Drugi raz uzylam i nie widze nawilzenia...wydaje sie jakby skora nie oddychala.
W zwiazku z czym mam pytanie. Czy olejek nie jest dobry do uzytku? Byl zle przechowywany, utlenil sie, jest zanieczyszczony, zlej jakosci?

Pozdrawiam i bardzo prosze o szybkie odp. Gdyz nie wiem co mam z nim robic.
Czy ktoras z was kupuje./kupowala olej z pestek granatu i moglaby polecic jakis?
Dziekuje z gory
Oleje nie nawilżają, są tłuszczami, więc natłuszczają.
Każdy olej różni się nieco konsystencją, niektóre są rzadkie jak woda i lekkie, inne gęściejsze, a jeszcze inne w temp pokojowej mają konsystencję stałą. Z tym że to nie przekłada się na wchłanianie, niektóre się wchłaniają błyskawicznie, inne zostawiają wyraźny film na skórze.
Jeśli nie czujesz, że zapach jest zjełczały, to olej nie powinien być zepsuty.
Akurat Etja to stosunkowo tania marka, nie wiem, co to za jakość. Ja miałam tej firmy olej morelowy i mnie nie zachwycił, ale też nie mam pojęcia jak się sprawują oleje morelowe innych firm. Czy olej jest rafinowany czy nierafinowany. To wszystko przekłada się na właściwości użytkowe. Osobiście nigdy nie miałam żadnego oleju z granata, więc nie wiem jak powinien działać, może lepiej by działał nakładany na mokrą skórę, albo z zelem hialuronowym, aloesowym, kremem jakimś.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2015-11-11 o 09:25
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-11, 10:23   #813
Koshatka
Zakorzenienie
 
Avatar Koshatka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9 699
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
kupiłam krem do rąk i jest cudny za 19,99 zł aż 125 ml.
http://www.israel-catalog.com/dead-s...anic-cosmetics[COLOR="Silver"]
Łeeee, myślałam że wykupiłaś pół sklepu a tu tylko jeden produkt,
__________________
"It's not a bargain if you don't need one" S. Kinsella
Koshatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-11, 11:32   #814
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Będę w niedzielę, ale w M1, chyba, że mąż łaskawie zgodzi się podjechać jeszcze do Bonarki Mam nadzieję, że zbyt dużo nie będzie kusiło
w M1 też jest sporo

---------- Dopisano o 12:32 ---------- Poprzedni post napisano o 12:31 ----------

Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
Łeeee, myślałam że wykupiłaś pół sklepu a tu tylko jeden produkt,
kusiło wiele, ale mam tony w domu kosmetyków to się wstrzymałam
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-11, 15:45   #815
_Kornelia_
Zadomowienie
 
Avatar _Kornelia_
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez havana Pokaż wiadomość
Już od jakiegoś czasu chciałam przyjść pochwalić kilka kosmetyków, ale jakoś się nie składało No to tak:

- peeling oczyszczający Sylveco - można zafundować sobie solidne peelingowanie przy braku podrażnienia i wysuszenia. Na twarzy zostaje delikatna warstewka, której trochę się boję (choć może niesłusznie) i zmywam delikatnym żelem. Zastanawiałam się, czy jest mi potrzebny taki kosmetyk, skoro mam korund, a teraz będę bardzo pilnować, żeby w porę kupić kolejne opakowanie

- pomadki Sylveco - mam wszystkie trzy rodzaje, brzozowa idealna na codzień, peelingująca doskonale opanowuje sytuacje kryzysowe. Zamierzam być im wierna, są łatwo dostępne (Alterra również, ale zużyłam jej już tyle, że mi zbrzydła) Natomiast wersja rokitnikowa jakoś nie powala mnie działaniem, poza tym barwi usta na żółto, więc używam tylko na noc.
Ja z Sylveco miałam trochę produktów i żaden z nich mnie nie zachwycił, no może poza płynem micelarnym i pomadką z peelingiem, z której mimo wszystko jestem połowicznie zadowolona, bo jak dla mnie zbyt słabo odżywia usta i efekt jest krótkotrwały, no chyba że stosujemy ją dzień w dzień. Lipowy płyn micelarny zastąpiłam micelem Biolaven i według mnie jest lepszy niż ten z Sylveco, no i tańszy.
U mnie ten peeling oczyszczający się nie sprawdził, bo podrażniał mi skórę, poza tym powodował wysyp. Ja niestety muszę się wystrzegać mechanicznych zdzieraków. Z Sylveco miałam też tonik hibiskusowy, do którego już nie wrócę, bo tonik zastępuje mi teraz micel Biolaven, który nawet w funkcji toniku jest lepszy, niż ten hibiskusowy Sylveco. Miałam też lekki krem brzozowy, ale użyłam kilka razy i oddałam, mleczko arnikowe i szampon pszeniczno-owsiany. Do żadnego z tych produktów już raczej nie wrócę, bo słabo się u mnie sprawdziły, no może poza pomadką z peelingiem
__________________
_Kornelia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-11, 15:50   #816
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Dzis przytachalam do domu

- Dr. Hauschka tusz oberzynowy
- Dr. Hauschka solna pasta do zebow.

Jestem ciekawa pasty, ale sobie poczeka bo uzywam solnej Weleda.

A tak to jeszcze przytachalam troche produktow spozywczych ze sklepu bio.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-11, 16:13   #817
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

U nas z Sylveco balsam do ciała ten lawendowy jest hitem
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-11, 17:38   #818
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Ja akurat na Sylveco nie narzekam, są poprawne, do pewnych produktów chętnie bym wróciła, inne pozostawię bez komentarza.
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-11, 17:54   #819
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Dzis przytachalam do domu

- Dr. Hauschka tusz oberzynowy
- Dr. Hauschka solna pasta do zebow.

Jestem ciekawa pasty, ale sobie poczeka bo uzywam solnej Weleda.

A tak to jeszcze przytachalam troche produktow spozywczych ze sklepu bio.
ooo, oberzynowa musi byc tez fajowa...

ja to sie moze pochwale: dostalam od Moni tusz hauschki granatowy, i jest to tak pieknie stonowany granat, ze na moich ciemnych rzesach daje efekt niby jak czarny, ale podkreslajacy zielone oczy - super sprawa. a ja w ogole tusze hauschki kocham. i nie tylko tusze
do tego probke podkladu (foundation)... tez hauschki ofkors... jejku on jest naprawde fajniusi sprawie sobie za jakis czas pewnie... raczej jakos zanim do pracy ("do zywych") wroce. poki co pracuje, ale mam tez zapasy
iii... szminke hauschki, tester. mam chyba kolor 09, taki cieply, kremowy lagodny roz. bardzo moj
podsumowujac, hauschka mnie znow rozkochala w sobie

no i mam problem Moni... wczoraj w pracy juz mialam przygotowana paczuszke do ciebie. juz pozaklejalam... i mi sie meetingi poprzedluzaly i poczte zamkneli, nim dalam rade sie urwac z roboty pomyslalam, aa to jutro (czyli dzisiaj) wyskocze na przerwie obiadowej. i mnie wieczorem zaczelo pekac gardlo... dzisiaj lekarz, do piatku jestem na chorobowym. niestety tak na szybko se do pracy nie wyskocze, mam 50km w jedna strone... jesli bardzo ci zalezy, to powiem komus z pracy, zeby to wzial i wyslal, mam pare zaufanych osob, wiec moglabym byc spokojna daj znac w razie wu...

no... a tak ogolnie... z moich ostatnich zakupow juz co nieco przetestowalam:
- lavera krem myjacy/peeling/maska - jest swietny, to taki odpowiednik tych garnierow i innych na wzor tego... czy ktory to byl pierwszy tego typu kosmetykiem 3w1 ale no coz, co ja moge powiedziec - we wszystkich trzech funkcjach sprawdza sie super
- dr scheller krem anti age rozmarynowy na dzien - mialam po nim suchary... no ale aktualnie hormony nie tego... tylko ze mimo wszystko wydaje mi sie ten krem strasznie lekki jak na anti-age... moze to jakas alternatywa dla tlustej skory?
- lavera krem do skory dojrzalej z... cranberry (chyba...) - tez na dzien. ten juz lepiej sie spisuje, ale nie jest jakos specjalnie ciezszy od schellera... w sumie mam w miare opanowana gebe, wiec nie narzekam. i chyba szybko go zuzyje, bo mi go sporo schodzi przy aktualnej burzy hormonalnej
- lavera pomadka basis sensitiv - pewnie cos podobnego jak alterra rumiankowa, ale nie mam porownania. podoba mi sie, na zime w sam raz
- maska do wlosow z granatem alterra - chyba nie musze o niej pisac nie bylo jej na focie. jest juz to ktoras tuba z kolei tej maski i moje wlosy ja bardzo lubia - nie przetluszcza mi ich, mam wlosy takie fajnie nawilzone, achhh
- i juz nie pamietam, co tam jeszcze mialam... ale ogolnie staram sie nie szalec z kosmetykami. troche wykorzystuje hormony i testuje kremy "na starsze lata", ale chyba i tak nic nie przebije martiny gebhardt kremu z serii rozanej
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-11, 18:49   #820
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Ta Lavera z serii zurawinowej mnie zachwyciła ostatnio, mam balsam do ciała. Bardziej tresciwy niż Sylveco z lawendą. Sylveco to głównie Milena zużywa a ta Lavera to do moich suchych rąk i nóg jest super.
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-11, 19:02   #821
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

cloche wracaj do zywych i zdrowych

nie to, nie ma sprawy, jak masz zaufane osoby to moga za ciebie wyslac, albo wyslesz jak wrocisz do pracy. Zrob jak uwazasz. Z mojej strony dodam, ze sie paczuszki od ciebie doczekac nie moge hihihih.

Ten granatowy tusz podkresla ci zielona teczowke? Ja myslalam, ze takie cos to moze wlasnie fiolet/oberzyna i zielona maskara zrobic, ale nie niebieskosci.
U mnie granat podkresla niebieskawosc oczu, zielona i oberzynowa maskara wyciaga moje zielone centki z teczowki( kiedys ich nie bylo i wszelakie fiolety mi sie nie podobaly bylam jak zaplakany krolik, albo nie trafilam na odpowiedni odcien).
Pomadka to kolor 07 , ciesze sie ze ci pasuje. ja bylabym zachwycona gdyby odcien nie byl taki kryjacy.
Poza tym podzielam twoja milosc do Hauschki. Wrocilam do kremu melisowego i moje problemy z pryszczami sa zazegnane. Na noc uwskuteczniem beztluszczowa pielegnacja, ale smaruje gebe moim wlasnym serum i psikam sie rozanym hydrolatem(tonik wykonczony) czasami sobie gebe umyje pasta migdalowa, ale traktuje ja bardziej jako peeling. i wyciagnelam tubke revital maski, ktora mialam w duzej miniaturce z zestawu z zeszlego roku. Po zmianie skladu pare lat temu, nie za bardzo mi pasowala. A teraz prosze bardzo, czasami wymieszalam ja z moim serum i nalozylam na noc. Efekt - pryszcze jeszcze szybciej sie podgoily ( oczywiscie smarowalam je tez roll-onem CMD , ale juz po samym melisowym kremie i tej masce widzialam poprawe) . Dostalam od siasiadki kolejne probki kremu do rak i mialam je poslac dalej, ale cos mnie tknelo i ... okazalo sie ze znow mi ten krem wystarcza i pielegnuje moje dlonie jak trzeba. jako ze drozszy od kremu Weleda, to poprosilam chlopa zeby mi go sprezentowal pod choinke
Na urodziny dostalam Lippenkosmetikum i bardzo mi sie podoba. Uzywam na noc, czy sama sobie kupie ten sloiczek? Nie wiem, za to sama sobie kupilam pomadke i tez mi pasuje. ja wogole kocham ten ziolowy zapach kosmetykow Dr. Hauschka, dzialaja na mnie jak wellness
Mam tez pomadke nr 09 z tych cienkich Novum pomadek . Kolor jest bardzo transparentny, taki jak lubie. Jak wykoncze blyszczyk uoga uoga, chce wrocic do rozowego blyszczyku Hauschki.
Rozmyslalm, co bedzie jak wykoncze brazer Hauschki. Chcialam zamowic sobie roz Mooka od Andrea Biedermann i uzywac jako brazer i roz. Czy tak sie stanie, to jeszcze nie wiem, ale jesli odrazu nie zakupie Hauschki ponownie, to spewnoscia bedzie to pozniej jak bym wykonczyla AB.
Sam ten podklad we fluidzie tez mi sie podoba. Kolor 01 wtapia sie idealnie i nawet moglabym go uzywac punktowo, do wyrownania kolorytu, zamiast korektora. Poki co nadal pasuja mi mineraly. Ale jesli kiedys na taka ilosc pudru cera zareaguje negatywnie i znow kremowe produkty beda sie sprawdzac, to pomysle o podkladzie Hauschki. A moze kiedys sie skusze na niego, jako podklad na zime? Zobaczymy, nie mowie nie, ale tez nie bede na gwaltu rety leciec do sklepu i kupowac.
Pedzel do cieni ten wiekszy blender, nawet mi sie podoba. jak przyszedl, to pomyslalam, ze wywalilam 20 euro w bloto. Ale mimo ze nie jest puszysty, to tez nie jest jakims drapaczem( a mam drapacze z naturalnego wlosia :-( ) . Dobrze mi sie nanosi cien na cala powieke, dobrze sie go trzymaja sypkie cienie, jak i te prasowane od Hauschka. Pedzelek ten ma ta perfekcyjna sztywnosc jaka lubie w pedzlach jezyczkowych. Jest taki nie sztywny, ale nie puszysty, cos pomiedzy. Niestety jezyczek od EDM to nie to, Hauschka pasuje mi bardziej. Po obmacaniu nowej wersji pedzla do pudru, sie nad nim zastanawiam. Stary dostalam od firmy w prezencie razem z sypkim puderm i oddalam go kolezance, ktora lubila drapacze. Nowa wersja jest zupelnie inna i sie zastanawiam czy ktoregos dnia ... ale poki co moje pedzle pudrowe zyja i maja sie dobrze
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-11, 20:21   #822
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

mhm, no ta lavera taka nieprzeciazajaca a odzywcza... w ogole lavera sie w ostatnich latach bardzo pozytywnie rozwinela z tych ulepkow zrobily sie przyjemne kosmetyki...

Moni, spytam kolezanki czy by miala po drodze gdzies na poczte... ale jesli nie, to nie bede jej fatygowac. a inne zaufane osoby chyba teraz tez chore albo na urlopach i wyjazdach...
a co do koloru tuszu - owszem, niebieski uwydatnia mi zielony. bo tak jakby kontrast sie robi. oberzyna tez uwydatnia zielen u mnie ale moze to tez od oka zalezy i roznie bywa...
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-11, 20:33   #823
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Dzis przytachalam do domu

- Dr. Hauschka tusz oberzynowy
- Dr. Hauschka solna pasta do zebow.

Jestem ciekawa pasty, ale sobie poczeka bo uzywam solnej Weleda.

A tak to jeszcze przytachalam troche produktow spozywczych ze sklepu bio.
Tusze dr. Hauscha podobno są super. Ja mam plan (kiedyś) kupić również puder brazujacy i matowe cienie hauschka .. Eh.. W przypływie gotówki ;-)
A propos gotówki, to bardzo zgrzeszylam bo jestem splukana a zamówiłam bb cream Jane Iredale Glow Time. W tym roku już nic nie kupuję.
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-12, 11:28   #824
staff112
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 150
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Ja właśnie od kilku dni jestem posiadaczką balsamu do ciała Biolaven i całkiem fajniukti ale trochę zapach mi nie leży bo jakiś taki landrynkowy mi się zdaje.Mam też ten z serii Biolaven płyn micelarny.Trochę się wkurzyłam bo przy zakupie nie zauważyłam ,że ma alkohol w składzie,a staram się unikać alkoholu w składzie. Jednak mnie nie podrażnia i całkiem dobrze zmywa makijaż. Co ciekawe micel z Phenome nie ma alkoholu w składzie ,a mnie podrażnia.Widocznie coś innego mi w nim nie leży.
staff112 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-12, 12:01   #825
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Tusze dr. Hauscha podobno są super. Ja mam plan (kiedyś) kupić również puder brazujacy i matowe cienie hauschka .. Eh.. W przypływie gotówki ;-)
A propos gotówki, to bardzo zgrzeszylam bo jestem splukana a zamówiłam bb cream Jane Iredale Glow Time. W tym roku już nic nie kupuję.
Miałam kiedyś (ok 6-7 lat temu) te poczwórne Stone, ale były bardzo słabo napigmentowane. Szybko poleciały dalej w świat.
Z tego co widze, cena poszła w górę. Kupowałam za ok 70 zł, teraz bliżej 100
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-12, 12:05   #826
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Tusze dr. Hauscha podobno są super. Ja mam plan (kiedyś) kupić również puder brazujacy i matowe cienie hauschka .. Eh.. W przypływie gotówki ;-)
A propos gotówki, to bardzo zgrzeszylam bo jestem splukana a zamówiłam bb cream Jane Iredale Glow Time. W tym roku już nic nie kupuję.

A ja z kolei słyszałam, że tusze dr.Hauschka są kiepskie, odciskają się mocno i rozmazują i przy moich głęboko osadzonych oczach odpadają na wstępie.

W końcu kupiłam próbki podkładów i tintów na amazingy
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-12, 12:48   #827
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
A ja z kolei słyszałam, że tusze dr.Hauschka są kiepskie, odciskają się mocno i rozmazują i przy moich głęboko osadzonych oczach odpadają na wstępie.

W końcu kupiłam próbki podkładów i tintów na amazingy
troche tuszy mialam - i naturalnych i nienaturalnych. i doprawdy nie wiem skad opinia, ze hauschka sie odbija i rozmazuje... owszem, jak swiezo po malowaniu musze kichnac i scisne powieki i w ogole nie kontroluje twarzy, to sie odbije - kazdy tusz potrzebuje chwile, zeby "zastygnac". ale jak juz zastygnie, to trzyma mi caly dzien i w razie imprezy nawet cala noc. kiedys zasnelam po pracy z synem i nie zdazylam zmyc makijazu i rano wygladalam spoko a normalnie mam problemy z "kserem", bo mam tak tlusta i "pocaca" sie skore, ze ta mieszanka czesto rozne kosmetyki raz dwa rozpuszcza...
moze opinie jakies starsze? moze kiedys te tusze byly inne? hauschka, jak wiele innych firm, poszla ostatnimi laty tez do przodu...
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-12, 13:01   #828
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
troche tuszy mialam - i naturalnych i nienaturalnych. i doprawdy nie wiem skad opinia, ze hauschka sie odbija i rozmazuje... owszem, jak swiezo po malowaniu musze kichnac i scisne powieki i w ogole nie kontroluje twarzy, to sie odbije - kazdy tusz potrzebuje chwile, zeby "zastygnac". ale jak juz zastygnie, to trzyma mi caly dzien i w razie imprezy nawet cala noc. kiedys zasnelam po pracy z synem i nie zdazylam zmyc makijazu i rano wygladalam spoko a normalnie mam problemy z "kserem", bo mam tak tlusta i "pocaca" sie skore, ze ta mieszanka czesto rozne kosmetyki raz dwa rozpuszcza...
moze opinie jakies starsze? moze kiedys te tusze byly inne? hauschka, jak wiele innych firm, poszla ostatnimi laty tez do przodu...

Może stare, może nie. Wiadomo każdemu pasuje co innego i każdy ocenia tak jak go odbiera. Sama go nie miałam, więc nie wiem może się skuszę jak powykańczam to co mam, ale póki co odpuszczam więc nie potwierdzę opinii żadnej ze stron
Sama kosmetyki Hauschki bardzo lubię, od nich zaczynałam przechodząc na kosmetyki naturalne i miałam sporo produktów pielęgnacyjnych i kolorowych
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-12, 15:41   #829
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Odebrałam Pszczelą i jestem niepocieszona. Mydło banan-kokos pachnie inaczej niż to, które miałam wcześniej. Zapach bardziej kojarzy mi się z landrynkami. W wyglądzie też jest ciut inne - bardziej białe.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-12, 15:44   #830
3157a67d1d934f0506c976ba0ef558d7d1211d34_658382e67595e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 497
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Przyszły już do mnie kosmetyki Hristina i póki co mogę powiedzieć, że jestem zachwycona maską do włosów. Idealnie dociąża moje grube, wiecznie spuszone włosy. Wydaje mi się, ze nie sprawdzi się na włosach, które wymagają tylko lekkiego odżywienia. Żel-tonik można spokojnie stosować jako tonik, bo nie ma detergentów i nie zostawia klejącej warstwy, póki co niewiele więcej mogę na jego temat powiedzieć. W każdym razie jestem zaciekawiona i po wypłacie pewnie przyjrzę się reszcie asortymentu.
3157a67d1d934f0506c976ba0ef558d7d1211d34_658382e67595e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-12, 16:05   #831
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Miałam kiedyś (ok 6-7 lat temu) te poczwórne Stone, ale były bardzo słabo napigmentowane. Szybko poleciały dalej w świat.
Z tego co widze, cena poszła w górę. Kupowałam za ok 70 zł, teraz bliżej 100
Opinie na kwc mają bardzo dobre.. Mam sklep stacjonarny w którym są dostępne, wiec najpierw tam wypróbuję
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-12, 16:12   #832
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Miałam kiedyś (ok 6-7 lat temu) te poczwórne Stone, ale były bardzo słabo napigmentowane. Szybko poleciały dalej w świat.
Z tego co widze, cena poszła w górę. Kupowałam za ok 70 zł, teraz bliżej 100
Ja mam te paletke ale bez drugiego cienia i na pigmentacje narzekac nie moge. ten najciemniejszy cien to nawet musze uwazac zeby nie przedobrzyc. Z pojedynczych mam braz i bez i ten braz to tez jak nie chce smoky to musze uwazac



Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
A ja z kolei słyszałam, że tusze dr.Hauschka są kiepskie, odciskają się mocno i rozmazują i przy moich głęboko osadzonych oczach odpadają na wstępie.
Mnie sie stary zielony troche rozmazywal. A jak zmienili szczotke na wieksza to mialam czarny i jak po godzinie spojrzalam w lustro to mialam czarna pande pod oczami, nie lekka szarosc, ale czern.
teraz mam ten oberyznowy i antracyt i tez zauwazam, ze antracyt czasami sie lekko rozmarze. najlepiej sie u mnie trzyma ta oberzyna. jak oko lzawi bo wiatr wieje i slonce swieci i ja jade rowerem, to moze sie lekko kacic rozmazac, ale nie ma problemu poprawic to paluchem. Ja juz moje wymygania zesrubowalam. tak zachowuje sie u mnie wiekszosc tuszy, a nawet i gorzej. Kiedys mialam zawsze lekka panda pod dolnymi rzesami, teraz Lily Lolo i ta Hauschka Volume sie najlepiej sprawuje. Przy Hauschce tez widze roznice przy kolorach
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-12, 17:34   #833
Koshatka
Zakorzenienie
 
Avatar Koshatka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9 699
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Odebrałam Pszczelą i jestem niepocieszona. Mydło banan-kokos pachnie inaczej niż to, które miałam wcześniej. Zapach bardziej kojarzy mi się z landrynkami. W wyglądzie też jest ciut inne - bardziej białe.

Choć w sumie podejrzewałam coś takiego jak zobaczyłam na stronie inaczej wyglądające mydło.
A teraz się zastanawiam czy opłacić zamówienie.
__________________
"It's not a bargain if you don't need one" S. Kinsella
Koshatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-12, 17:37   #834
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez staff112 Pokaż wiadomość
Mam też ten z serii Biolaven płyn micelarny.Trochę się wkurzyłam bo przy zakupie nie zauważyłam ,że ma alkohol w składzie,a staram się unikać alkoholu w składzie. Jednak mnie nie podrażnia i całkiem dobrze zmywa makijaż.
To nie alkohol, tylko benzyl alkohol. Dopuszczalne stężenie w kosmetyku to zdaje się 0,5%. Może uczulać, ale to zupełnie coś innego, niż alkohol denat, albo etanol.

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Odebrałam Pszczelą i jestem niepocieszona. Mydło banan-kokos pachnie inaczej niż to, które miałam wcześniej. Zapach bardziej kojarzy mi się z landrynkami. W wyglądzie też jest ciut inne - bardziej białe.
No cóż, taki urok manufaktury, a może w działaniu będzie lepsze.

[1=3157a67d1d934f0506c976b a0ef558d7d1211d34_658382e 67595e;53434465]Przyszły już do mnie kosmetyki Hristina i póki co mogę powiedzieć, że jestem zachwycona maską do włosów. Idealnie dociąża moje grube, wiecznie spuszone włosy. Wydaje mi się, ze nie sprawdzi się na włosach, które wymagają tylko lekkiego odżywienia. Żel-tonik można spokojnie stosować jako tonik, bo nie ma detergentów i nie zostawia klejącej warstwy, póki co niewiele więcej mogę na jego temat powiedzieć. W każdym razie jestem zaciekawiona i po wypłacie pewnie przyjrzę się reszcie asortymentu.[/QUOTE]

O mamusiu, takiej maski szukam, kurczę, skuszę się chyba...
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-12, 18:09   #835
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Co do Hauschki, to tusz się u mnie nie sprawdził (oczywiście panda), ale to było jakieś 3 lata do tyłu, wiec pewnie stara wersja, ale jakoś nie jestem przekonana ; paletkę mam w brązach, miedziach i pomarańczach (jakaś limitka to była ) i prawie nie używam, bo są tak mocno napigmentowane, że obawiam się przedobrzenia, natomiast puder brązujący to mój hit, ponieważ w żadnym razie nie można zrobić sobie nim kuku- na pewno do niego wrócę, podobnie jak do kremu pod oczy w słoiczku, chociaż ta forma aplikacji nieco mnie zniechęca, ale za to działanie jest wszechstronne
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-12, 18:11   #836
kisowska234
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;53436217]Co do Hauschki, to tusz się u mnie nie sprawdził (oczywiście panda), ale to było jakieś 3 lata do tyłu, wiec pewnie stara wersja, ale jakoś nie jestem przekonana ; paletkę mam w brązach, miedziach i pomarańczach (jakaś limitka to była ) i prawie nie używam, bo są tak mocno napigmentowane, że obawiam się przedobrzenia, natomiast puder brązujący to mój hit, ponieważ w żadnym razie nie można zrobić sobie nim kuku- na pewno do niego wrócę, podobnie jak do kremu pod oczy w słoiczku, chociaż ta forma aplikacji nieco mnie zniechęca, ale za to działanie jest wszechstronne [/QUOTE]

Także posiadam puder brązujący i jestem bardzo zadowolona

Edytowane przez kisowska234
Czas edycji: 2015-11-12 o 18:17
kisowska234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-12, 19:13   #837
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Opinie na kwc mają bardzo dobre.. Mam sklep stacjonarny w którym są dostępne, wiec najpierw tam wypróbuję
Pewnie zależy kto czego oczekuje. Jeśli ktoś lubi bardzo delikatny makijaż to tak, nadadzą się. Ja się maluję po to, żeby było widać, a te cienie są kiepściutkie pod tym względem.

---------- Dopisano o 20:10 ---------- Poprzedni post napisano o 20:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość

Choć w sumie podejrzewałam coś takiego jak zobaczyłam na stronie inaczej wyglądające mydło.
A teraz się zastanawiam czy opłacić zamówienie.
Fakt, są bardziej białe, ale zmiany zapachu nie przewidziałam

---------- Dopisano o 20:13 ---------- Poprzedni post napisano o 20:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
To nie alkohol, tylko benzyl alkohol. Dopuszczalne stężenie w kosmetyku to zdaje się 0,5%. Może uczulać, ale to zupełnie coś innego, niż alkohol denat, albo etanol.



No cóż, taki urok manufaktury, a może w działaniu będzie lepsze.



O mamusiu, takiej maski szukam, kurczę, skuszę się chyba...
Działanie było świetne, nie wysuszało, nie podrażniało, świetnie pachniało. Nie miałam mu nic do zarzucenia
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-12, 19:16   #838
Koshatka
Zakorzenienie
 
Avatar Koshatka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9 699
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Fakt, są bardziej białe, ale zmiany zapachu nie przewidziałam

---------- Dopisano o 20:13 ---------- Poprzedni post napisano o 20:10 ----------


Działanie było świetne, nie wysuszało, nie podrażniało, świetnie pachniało. Nie miałam mu nic do zarzucenia
Nie zauważyłam że jest bardziej białe ale wcześniej to mydło miało zatopione plasterki banana a teraz jakieś zielsko.

W sumie to na zapachu już się przejechałam w pietruszkowym.
__________________
"It's not a bargain if you don't need one" S. Kinsella
Koshatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-12, 19:49   #839
_Kornelia_
Zadomowienie
 
Avatar _Kornelia_
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość

Choć w sumie podejrzewałam coś takiego jak zobaczyłam na stronie inaczej wyglądające mydło.
A teraz się zastanawiam czy opłacić zamówienie.
No ja też się zastanawiam czy opłacić, bo po raz pierwszy zamówiłam coś z Pszczelej i w sumie nie mam porównania do poprzedniej wersji tego mydła, ale szkoda, że zmieniają coś, co się sprawdziło.
__________________
_Kornelia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-12, 19:51   #840
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
Nie zauważyłam że jest bardziej białe ale wcześniej to mydło miało zatopione plasterki banana a teraz jakieś zielsko.

W sumie to na zapachu już się przejechałam w pietruszkowym.
Jak dla mnie teraz lepsze jest zielsko niż zczerniały banan. Poprzednią wersję miałam z zielskiem, zapach był bajeczny
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-12 16:12:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:18.