mam pytanie... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-12-26, 22:15   #1
karmal
Raczkowanie
 
Avatar karmal
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 94

mam pytanie...


Witam! Mam 15 lat i ważę 65kg przy wzroście 163cm. Bardzo chciałabym schudnąć, ale nie wiem jak... Więc proszę o pomoc w tej sprawie. Aha i jeszcze muszę dodać, że trenuję wioślarstwo więc mięśnie mam spore;( Dziękuję z góry.
karmal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-26, 22:49   #2
Marzeniatko
Zakorzenienie
 
Avatar Marzeniatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 11 650
Dot.: mam pytanie...

W Twoim wieku, kiedy dojrzewasz odchudzanie nie jest wskazane. Najlepszym wyjściem byłoby udać się z wizytą do dietetyka, albo do poradni żywieniowej.

Jednak jeśli zdecydujesz się na odchudzanie na własną rękę od razu wyklucz wszelaki diety cud, bo one do niczego nie prowadzą. Zacznij się odżywiać zdrowo, ćwicz - aeroby i interwały w Twoim wypadku.
Dopilnuj, aby w posiłku znajdowało się białko. Jadaj regularnie, co 2,3 godziny 4-5 posiłków dziennie. Ostatni posiłek powinnaś spożyć 2-3 godziny przed snem. Śniadanie zjadaj do 30 minut po przebudzeniu - ono powinno dać Ci dużo energii na cały dzień. Ogólnie zasada jest taka, że organizm w pierwszej połowie dnia (włączywszy obiad) spala 75% kalorii im bliżej wieczoru on jest bardziej ospały spala kalorii mniej. Dlatego też warto pamiętać, aby kolacja nie była zbyt obfita, ale syta, dlatego też produkty białkowe są najlepszym rozwiązaniem. Nie porzucaj całkowicie chleba, ziemniaków, czy makaronu - Twój organizm potrzebuje wszystkich składników odżywczych. Produkty pszenne zamień na pełnoziarniste (tj. chleb, makaron, mąka). Ziemniaki jadaj bez tuczących sosów. Niech na stole królują sałatki z różnorakich warzyw, a smażenie na oleju zamień na oliwę bądź gotowanie na parze. Porzuć słodycze i fastfoody - one do niczego nie prowadzą. Pij 2-2,5l wody mineralnej niegazowanej dziennie. Unikaj napoi gazowanych i słodkich.
Polecam poczytać podwieszone wątki na dietetyce, dowiesz się tam m.in. jak komponować posiłki - w razie, gdy nie będziesz mogła ich znaleźć, napisz to Ci podam linki.
Proszę też w miare możliwości napisz jakie masz nawyki żywieniowe, oraz wklej ostatnich kilka jadłospisów - zobaczymy jakie są Twoje główne błędy w odżywianiu.
__________________
fragment mojego makijażowego świata

B L O G


Marzeniatko wystarczy Marzena

Edytowane przez Marzeniatko
Czas edycji: 2008-12-26 o 22:50
Marzeniatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-26, 23:12   #3
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: mam pytanie...

@Marzeniątko - weź pod uwagę, że Karmal napisała, że trenuje wioślarstwo i jest bardzo umięśniona.

Mięśnie ważą więcej niż tłuszcz, może ta 'nadprogramowa' waga wynika właśnie z tego? Chociaż wydaje mi się, że to trochę za dużo..Ale np. kalkulator BMI nie bierze tego pod uwagę, w związku z czym taki Pudzian na przykład według niego miałby nadwagę ; ]

Opisz swoje nawyki żywieniowe i może trochę swoją figurę - gdzie widzisz u siebie nadwyżki tłuszczyku?
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-26, 23:14   #4
Marzeniatko
Zakorzenienie
 
Avatar Marzeniatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 11 650
Dot.: mam pytanie...

Cytat:
Napisane przez cholernarejestracja Pokaż wiadomość
@Marzeniątko - weź pod uwagę, że Karmal napisała, że trenuje wioślarstwo i jest bardzo umięśniona.

Mięśnie ważą więcej niż tłuszcz, może ta 'nadprogramowa' waga wynika właśnie z tego? Chociaż wydaje mi się, że to trochę za dużo..Ale np. kalkulator BMI nie bierze tego pod uwagę, w związku z czym taki Pudzian na przykład według niego miałby nadwagę ; ]

Opisz swoje nawyki żywieniowe i może trochę swoją figurę - gdzie widzisz u siebie nadwyżki tłuszczyku?
Tak, ale skoro pisze, że chce schudnąć, wnioskuje, że nie z mięśni. Widocznie widzi u siebie nadprogramowy tłuszczyk. Niestety nie mam możliwości spojrzenia na sylwetkę każdej odchudzającej się dziewczyny. Ja mogę jedynie poradzic co ma zrobić, aby nie rozwaliła sobie żoładka, a jak ona to wykorzysta - w to już ingerować nie mogę.
__________________
fragment mojego makijażowego świata

B L O G


Marzeniatko wystarczy Marzena
Marzeniatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-27, 12:45   #5
karmal
Raczkowanie
 
Avatar karmal
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 94
Dot.: mam pytanie...

Dzięki za odp. Za dużo mam na biodrach i mam zbyt duże uda. Byłam u dietetyka. Stwierdził że nie muszę się odchudzać, powiedział dokładnie to co każdy, że muszę ćwiczyć i zrezygnować ze słodyczy. Moim największym błędem jest to że nie jadam śniadań.
Mogę napisać swoje wymiary żebyście sobie wyobraziły jak to mniej więcej wygląda:
Obwód klatki piersiowej- 94cm
Talia- 74cm
Obwód bioder- 97cm(!)
karmal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-27, 15:57   #6
Marzeniatko
Zakorzenienie
 
Avatar Marzeniatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 11 650
Dot.: mam pytanie...

Nie przesadzaj tak z tymi wymiarami masakry nie ma - nie jedna by się pociąć dała za takie biodra.
Ale co do Ciebie - zacznij jadać śniadania i zrezygnuj ze słodyczy. Pamiętaj o białku w posiłku,bo inaczej będzie Ci spalać mięśnie. Zacznij ćwiczyć aeroby, bądź interwały bo one spalają tłuszcz.

Powodzenia!
__________________
fragment mojego makijażowego świata

B L O G


Marzeniatko wystarczy Marzena
Marzeniatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-27, 16:29   #7
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: mam pytanie...

Może masz po prostu taką budowę ciała - znam to z autopsji ważę 56 kg przy wzroście 166 cm, i chociaż widać mi żebra na plecach (!), to wciąż mam masywne uda i pośladki. Taki już nasz urok ; ] oczywiście możesz ćwiczyć te części ciała, ale, tak na marginesie, żadne badania nie dowiodły, że np. przysiady czy inne ćwiczenia na nogi powodują chudnięcie akurat w tych rejonach - one powodują chudnięcie ogólne, a do tego wzmacniają mięśnie tych partii ciała, co powoduje, że wyglądają one lepiej.

I jedz śniadania!
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-27, 20:06   #8
karmal
Raczkowanie
 
Avatar karmal
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 94
Dot.: mam pytanie...

Dzięki. Postaram się przestrzegać tego co napisałyście. Wole pospać 15 min dłużej niż jeść śniadanie, ale jak trzeba to trzeba...
karmal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-29, 00:56   #9
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: mam pytanie...

Możesz sobie przecież przygotować np. kanapki wieczorem, i zjeść je w drodze do szkoły. Mało zdrowe takie jedzenie w pośpiechu, ale na pewno zdrowsze niż zupełny brak śniadania : )

Jedzenie śniadania daje 'kopa' Twojemu metabolizmowi - organizm wie, że nie musi się martwić na zapas o jedzenie, więc tego, co zjesz później, nie odkłada, tylko spala na bieżąco. Badania dowiodły, że kobiety, które jadły obfite śniadanie chudły więcej niż te, które jadły kalorycznie mniej w ciągu dnia, ale bez śniadania A poza tym jeżeli zjesz rano odpowiednio dużo (można jeść do 50% dziennego zapotrzebowania na kalorie!) to unikniesz wieczornych napadów głodu i podjadania
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:26.