dziwna narośl na nodze - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-05, 15:25   #1
maslolot
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 7

dziwna narośl na nodze


Witam,
zwracam się z prośbą o pomoc. Dwa lata temu ugryzł mnie nad stopą pająk lub inny owad. Miałam małą kropkę która nie schodziła przez parę dni - a że mam tendencję do drapania rozdrapałam to do krwi. Parę dni później pokazał się dziwny bąbel, który był twardy. Przypominał jakiś przyrost skóry więc próbowałam to znowu zdrapywać. Bezskutecznie, więc dałam spokój. Zaczął znikać, ale dziś, tj dwa lata po zdarzeniu nadal jest. Na dzień dzisiejszy wygląda tak:



Byłam u dr Dermatolog, która nazwała to fachowo - zdaje mi się, że 'włókniak' - i poleciła laserowe usunięcie lub domowe zamrożenie (które wg jej nie zniweluje go nigdy do końca). Powiedziała również o tym, że tkanka została uszkodzona (?). Owa 'narośl' (lub jak to nazwać) nie jest duża, ma pół centymetra średnicy, ale bardzo denerwuje, szczególnie teraz, gdy idzie lato i wypadałoby odsłonić nogi. Czy dałoby się to jakoś całkowicie i szybko usunąć? Preparatem na kurzajki i brodawki? Widzę, że wielkość tego maleje z miesiąca na miesiąc więc nie wierzę, że nie uda mi się tego całkowicie usunąć, jednakże prosiłabym o Wasze rady i opinie na ten temat.

Edytowane przez maslolot
Czas edycji: 2009-04-05 o 15:46
maslolot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-09, 15:12   #2
Aga1141
Raczkowanie
 
Avatar Aga1141
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 104
Dot.: dziwna narośl na nodze

Ja bym na Twoim miejscu nie ekperymentowała z preparatami na brodawki, skoro lekarz zalecił usunięcie laserowe to nie wahaj się tylko idź i pozbądź się kłopotu
__________________
Mój BLOG

PM 2017
Nasz synek Igor
Aga1141 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-09, 15:16   #3
Jagoda1982
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 883
Dot.: dziwna narośl na nodze

Mam tez takie cos na lydce. lekarz powiedział ze po usunieciu moze znowu sie pojawic
Jagoda1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:39.