Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II - Strona 56 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-11-29, 09:09   #1651
patricitka
Raczkowanie
 
Avatar patricitka
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 118
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chocolate_monster Pokaż wiadomość
Mi ziaja nie podrażnia oczu, a był to ogromny problem przy innych filtrach
Cytat:
Napisane przez Beata2906 Pokaż wiadomość
Ja mam wrażliwe oczy, przynajmniej żyje w takim przekonaniu Mnie nie szczypią, ale pod oczy nie daję...

Dzięki dziewczyny za odpowiedzi. Chyba się skuszę na Ziaję za taką cenę.
patricitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-29, 18:54   #1652
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

a czy jak nakładam pod filtr zel który zaiwra silikon to oslabia to działanie filtra? oczywiscie przed nałozeniem filtra czekam na wchłonięcie sie żelu
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-01, 17:37   #1653
justynastar7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6
wybór kremu (laik w tej dziedzinie) :)

Hej!

Mam nadzieję że nie zostanę zlinczowana za nowy wątek
Użyłam wyszukiwarki, staram się czytać dużo wątków na wizażu gdy czegoś poszukuję, ale przyznam szczerze że jestem na bardzo podstawowym poziomie w kwestii kremów i bardzo ciężko połapać mi się w chemicznych nazwach.

Chciałabym prosić o pomoc w wyborze kremu.
Czytam, że większość z Was używa kremów z filtrami i zdecydowałam, że chyba czas najwyższy zacząć pielęgnację chroniącą przed promieniami

Przy czym nie wiem jaki krem wybrać do mojej skóry, a nie chcę ani zaszkodzić, ani wyrzucać w błoto pieniędzy.
Mam 21 lat.
Moja skóra: tendencja do krostek (chociaż nigdy nie miałam typowego trądziku jako nastolatka), wiele kosmetyków "zapycha" moją skórę, przebarwienia, szczególnie na czole, rozszerzone pory na nosie i bliskiej nosa części policzków, przy czym moja skóra jest sucha, w okolicy oczu mam już jakieś zmarszczki, skóra jest tam bardzo delikatna, po wodzie mam uczucie ściągnięcia, ogólnie czuję że skóra jest sucha (czytałam o skórze przesuszonej i chyba to dobre określenie), nie mam szczególnie tłustej strefy T, oczywiście nos, broda nie są aż takie suche jak reszta twarzy.

Używam na co dzień kremu Loreal Triple Nutrition, na krostki stosuję miejscowo żel punktowy Clean&Clear, a na gojące się ranki maść antyseptyczną Himalaya która szybko je łagodzi. Krem stosuję min. 2 x dziennie (ćwiczę kilka x w tygodniu więc często myję twarz kilka x dziennie i zawsze nakładam krem), czasami gdy skóra jest jakaś podrażniona, np. na noc nakładam krem Bambino który dobrze ją koi.

Maluję się codziennie (z podkładem włącznie).

Jeśli trzeba, to proszę o przeniesienie wątku tam gdzie ma być i pomoc w wyborze kremu.
Chciałabym żeby nawilżał moją skórę, miał te filtry ale też nie był tłusty i nie zapychał porów.

Może ktoś z Was ma podobną skórę i znalazł już coś dla siebie, ciężko wybrać coś spośród tylu kosmetyków dostępnych, zwłaszcza że kosmetyki do skóry skłonnej do krostek itp, często są tym samym "do skóry tłustej, trądzikowej"
Oczywiście chciałabym żeby nie był też przesadnie drogi, 60-70 zł to dla mnie już dość duży wydatek na krem.

Pozdrawiam, Justyna
justynastar7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-17, 16:55   #1654
Tomaan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 429
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cześć, mam pytanie nie do filtromaniaczek z mączną porcelanową cerą tylko do dziewczyn lubiących słońce, czy filtr 20 SPF od Avene w połączeniu z kremem nawilżającym https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...uv-spf-20.html

będzie okej do stosowania na całe lata? Chodzi o używanie latem, zimą a także przy nocnym złuszczaniu 6% glikolem od Avene (Triacnal).

Bo część osób uważa, że minimum 50 SPF ale po co mi na cały rok filtr jaki blokuje słońce nawet w Egipcie, przesada. Skórę trzeba lekko opalać, to naturalny proces-zjawisko.

Jak jest z solarium i tym nowym opalaniem, które nie parzy skóry? Sprawdzałem, nie ma oparzenia, skóra od razu jest brązowa.
__________________
Chillout

Edytowane przez Tomaan
Czas edycji: 2013-12-17 o 16:57
Tomaan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-21, 15:42   #1655
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Nie ma czegoś takiego jak bloker słońca. Nawet w Egipcie z 50spf w końcu się opalisz.

Przy złuszczaniu kwasem, jeśli nie chcesz mieć przebarwień to 50 spf i unikanie słońca są konieczne.

Nie rozumiem pytania o solarium? Skoro powoduje opaleniznę to działają promienie uvb.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-08, 10:53   #1656
justynastar7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Koniec końców zakupiłam Ziaja matujący SPF 50+
Czy muszę martwić się że jakieś kosmetyki do makijażu go destabilizują? Aktualnie mam podkład Affninton i puder Clinique Stay Matte (który na pewno będę zmieniać na jakiś tańszy)
Czy te kosmetyki mogę z powodzeniem stosować przy filtrze Ziaji?

Jeśli któraś z Was używa też tego filtra, może mogłaby polecić jakich kosmetyków używa do makijażu? Ogólnie przy tym filtrze potrzebuję czegoś matującego.
Z góry dzięki za pomoc
justynastar7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-08, 14:15   #1657
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez justynastar7 Pokaż wiadomość
Koniec końców zakupiłam Ziaja matujący SPF 50+
Czy muszę martwić się że jakieś kosmetyki do makijażu go destabilizują? Aktualnie mam podkład Affninton i puder Clinique Stay Matte (który na pewno będę zmieniać na jakiś tańszy)
Czy te kosmetyki mogę z powodzeniem stosować przy filtrze Ziaji?

Jeśli któraś z Was używa też tego filtra, może mogłaby polecić jakich kosmetyków używa do makijażu? Ogólnie przy tym filtrze potrzebuję czegoś matującego.
Z góry dzięki za pomoc
Nie zestabilizuje. Mam go i do zmatowienia używam puder bambusowy anty-UV naprzemiennie z mieszanką skrobia ziemniaczana i sproszkowany jedwab. Na to nakładam minerały.
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-10, 15:17   #1658
Kinga4452
Raczkowanie
 
Avatar Kinga4452
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 407
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez justynastar7 Pokaż wiadomość
Koniec końców zakupiłam Ziaja matujący SPF 50+
Czy muszę martwić się że jakieś kosmetyki do makijażu go destabilizują? Aktualnie mam podkład Affninton i puder Clinique Stay Matte (który na pewno będę zmieniać na jakiś tańszy)
Czy te kosmetyki mogę z powodzeniem stosować przy filtrze Ziaji?

Jeśli któraś z Was używa też tego filtra, może mogłaby polecić jakich kosmetyków używa do makijażu? Ogólnie przy tym filtrze potrzebuję czegoś matującego.
Z góry dzięki za pomoc
i jak się sprawdza ten krem?
Kinga4452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-11, 10:21   #1659
didaska
Raczkowanie
 
Avatar didaska
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 452
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny ja używam mąki,żeby zmatowić skórę po filtrze,ale chciałabym zacząć używać czegoś innego ,co by nie destabilizowało filtra i ładnie by go zmatowiło,bo mój ukochany ciągle narzeka ,że nie może mi dać buziaka w czoło czy policzek ,bo mam mąkę na twarzy albo jak go przytulam to ma białe ślady na ubraniach. Dodam,że się nie maluję. Polecicie mi coś w miarę niedrogiego?
__________________
'Jeśli myślisz,że potrafisz lub jeśli myślisz,że nie potrafisz-masz rację'


didaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-11, 10:29   #1660
Kinga4452
Raczkowanie
 
Avatar Kinga4452
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 407
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez didaska Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja używam mąki,żeby zmatowić skórę po filtrze,ale chciałabym zacząć używać czegoś innego ,co by nie destabilizowało filtra i ładnie by go zmatowiło,bo mój ukochany ciągle narzeka ,że nie może mi dać buziaka w czoło czy policzek ,bo mam mąkę na twarzy albo jak go przytulam to ma białe ślady na ubraniach. Dodam,że się nie maluję. Polecicie mi coś w miarę niedrogiego?
może puder bambusowy z BU?
Kinga4452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-11, 10:46   #1661
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez didaska Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja używam mąki,żeby zmatowić skórę po filtrze,ale chciałabym zacząć używać czegoś innego ,co by nie destabilizowało filtra i ładnie by go zmatowiło,bo mój ukochany ciągle narzeka ,że nie może mi dać buziaka w czoło czy policzek ,bo mam mąkę na twarzy albo jak go przytulam to ma białe ślady na ubraniach. Dodam,że się nie maluję. Polecicie mi coś w miarę niedrogiego?
Skrobia ziemniaczana (ew. + sproszkowany jedwab) oraz puder bambusowy. Tego używałam i polecam przy czym puder bambusowy może trochę bardziej
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-11, 12:03   #1662
didaska
Raczkowanie
 
Avatar didaska
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 452
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
Skrobia ziemniaczana (ew. + sproszkowany jedwab) oraz puder bambusowy. Tego używałam i polecam przy czym puder bambusowy może trochę bardziej
Dziękuję bardzo A mogę sam puder nałożyć,bez skrobi czy nie za bardzo?
__________________
'Jeśli myślisz,że potrafisz lub jeśli myślisz,że nie potrafisz-masz rację'


didaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-11, 12:52   #1663
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez didaska Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo A mogę sam puder nałożyć,bez skrobi czy nie za bardzo?
Puder bambusowy sam oczywiście. Nawet tak nakładam. Podałam tylko dwie możliwości, że możesz spróbować skrobi ziemniaczanej albo pudru bambusowego
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 13:41   #1664
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Filtr nawet dobrze nalozony traci swoje wlasciwosci po 2 - 3 godzinach wiec trzeba reaplikowac ... jesli masz make up to nakladaj puder z SPF pelno jest takich na rynku. Ja mam teraz z body shop a nastepnym razem chce kupic cos azjatyckiego moze shiseido. Maja fajne pudry z filtrami.

Po drugie filtry trzeba uzywac przez caly rok nie tylko latem. UVA sa przez caly rok takie same a to wlasnie one powoduja starzenie skory
__________________
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 20:19   #1665
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Chciałabym prosić o analizę filtrów zawartych w amerykańskim filtrze Alba Botanica, Hawaiian Sunscreen SPF 45. Szukałam czegoś taniego co mogłoby być zastępstwem dla Vichy matującego, ten co prawda nie jest ani odrobinę matujący, ale to chyba najlepszy tani filtr jaki udało mi się do tej pory spróbować. Szukam w tej chwili matującej Ziaji, której nie mogę nigdzie dostać, więc chciałabym wiedzieć czy warto w razie czego ponownie zamawiać tenże filtr.

Aqua (water), cetearyl alcohol, glycerin, cetyl alcohol, dimethicone, VP/hexadecene copolymer, caprylic/capric triglyceride, glyceryl stearate SE, hydrogenated palm kernel oil, aloe barbadensis leaf juice(¹), calendula officinalis flower extract(¹), camellia sinensis leaf extract(¹), chamomilla recutita (matricaria) flower extract(¹), ginkgo biloba leaf extract, lavandula angustifolia (lavender) flower extract(¹), cetearyl olivate, polysorbate 60, silica, sodium stearoyl glutamate, sorbitan olivate, tocopheryl acetate, xanthan gum, alcohol(¹), benzyl alcohol, ethylhexylglycerin, phenoxyethanol, potassium sorbate, sodium benzoate, citronellol, geraniol, hexyl cinnamal, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, limonene, linalool, fragrance (parfum).
(¹)Certified Organic Ingredient
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 23:05   #1666
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Chciałabym prosić o analizę filtrów zawartych w amerykańskim filtrze Alba Botanica, Hawaiian Sunscreen SPF 45. Szukałam czegoś taniego co mogłoby być zastępstwem dla Vichy matującego, ten co prawda nie jest ani odrobinę matujący, ale to chyba najlepszy tani filtr jaki udało mi się do tej pory spróbować. Szukam w tej chwili matującej Ziaji, której nie mogę nigdzie dostać, więc chciałabym wiedzieć czy warto w razie czego ponownie zamawiać tenże filtr.

Aqua (water), cetearyl alcohol, glycerin, cetyl alcohol, dimethicone, VP/hexadecene copolymer, caprylic/capric triglyceride, glyceryl stearate SE, hydrogenated palm kernel oil, aloe barbadensis leaf juice(¹), calendula officinalis flower extract(¹), camellia sinensis leaf extract(¹), chamomilla recutita (matricaria) flower extract(¹), ginkgo biloba leaf extract, lavandula angustifolia (lavender) flower extract(¹), cetearyl olivate, polysorbate 60, silica, sodium stearoyl glutamate, sorbitan olivate, tocopheryl acetate, xanthan gum, alcohol(¹), benzyl alcohol, ethylhexylglycerin, phenoxyethanol, potassium sorbate, sodium benzoate, citronellol, geraniol, hexyl cinnamal, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, limonene, linalool, fragrance (parfum).
(¹)Certified Organic Ingredient
Poprawcie mnie, jeśli się mylę, ale moje oczy tu żadnego filtra nie widzą.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 23:25   #1667
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Poprawcie mnie, jeśli się mylę, ale moje oczy tu żadnego filtra nie widzą.
Ojej, mój błąd Skład jest rozpisany na active i inactive ingredients, a ja mądra przepisałam jedną tabelkę i siedzę szczęśliwa w oczekiwaniu na odpowiedź

Więc jeszcze raz

Active Ingredient:
Homosalate 10.0%
Octocrylene 10.0%
Ethylhexyl Methoxycinnamate 7.5%
Ethylhexyl Salicylate 5.0%
Titanium Dioxide 2.0%

Inactive Ingredients:
Aqua (water), cetearyl alcohol, glycerin, cetyl alcohol, dimethicone, VP/hexadecene copolymer, caprylic/capric triglyceride, glyceryl stearate SE, hydrogenated palm kernel oil, aloe barbadensis leaf juice(¹), calendula officinalis flower extract(¹), camellia sinensis leaf extract(¹), chamomilla recutita (matricaria) flower extract(¹), ginkgo biloba leaf extract, lavandula angustifolia (lavender) flower extract(¹), cetearyl olivate, polysorbate 60, silica, sodium stearoyl glutamate, sorbitan olivate, tocopheryl acetate, xanthan gum, alcohol(¹), benzyl alcohol, ethylhexylglycerin, phenoxyethanol, potassium sorbate, sodium benzoate, citronellol, geraniol, hexyl cinnamal, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, limonene, linalool, fragrance (parfum).
(¹)Certified Organic Ingredient

http://www.iherb.com/Alba-Botanica-H...9&sr=null&ic=2
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2014-01-12 o 23:26
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 13:54   #1668
didaska
Raczkowanie
 
Avatar didaska
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 452
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
Puder bambusowy sam oczywiście. Nawet tak nakładam. Podałam tylko dwie możliwości, że możesz spróbować skrobi ziemniaczanej albo pudru bambusowego
Znajdę go tylko na BU czy w skleach stacjonarnych też?
__________________
'Jeśli myślisz,że potrafisz lub jeśli myślisz,że nie potrafisz-masz rację'


didaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 14:13   #1669
Kinga4452
Raczkowanie
 
Avatar Kinga4452
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 407
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez didaska Pokaż wiadomość
Znajdę go tylko na BU czy w skleach stacjonarnych też?
na BU na pewno . w sklepach nie widziałam
Kinga4452 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-13, 18:44   #1670
didaska
Raczkowanie
 
Avatar didaska
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 452
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Kinga4452 Pokaż wiadomość
na BU na pewno . w sklepach nie widziałam
Dziękuję bardzo za pomoc
__________________
'Jeśli myślisz,że potrafisz lub jeśli myślisz,że nie potrafisz-masz rację'


didaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-18, 13:43   #1671
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dziś kupiłam swoja pierwszą Ziaję matującą Na rzie mam jeszcze filtr skin79, więc nie będę otwierać, choć bardzo kusi, aby wypróbować Liczę, że przy obecnej porze roku spisze się poprawnie.
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-18, 17:23   #1672
Kinga4452
Raczkowanie
 
Avatar Kinga4452
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 407
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Dziś kupiłam swoja pierwszą Ziaję matującą Na rzie mam jeszcze filtr skin79, więc nie będę otwierać, choć bardzo kusi, aby wypróbować Liczę, że przy obecnej porze roku spisze się poprawnie.
to daj znać jak się sprawdzi bo słyszałam bardzo różne opinie
Kinga4452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-18, 18:39   #1673
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Kinga4452 Pokaż wiadomość
to daj znać jak się sprawdzi bo słyszałam bardzo różne opinie
Ja też własnie czytałam rózne opinie i myślę, że wisną/latem u mnie by sie nie sprawdził, dlatego polowałam na niego teraz Akle wcześniej niż za miesiac raczej nie skończe obecnego, więc trochę potrwa, zanim się z nim lepiej zapoznam
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-19, 14:13   #1674
Magdalena512
Raczkowanie
 
Avatar Magdalena512
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Kraina Deszczowców w DE
Wiadomości: 231
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cześć dziewczyny. Może Wy mi pomożecie.chciałabym zrobić dla mojej poszarzałej twarzy cos wiecej niż tylko krem nawilżający. Mam 34 lata, skórę suchą, sklonną do podrażnień, delikatną, naczynkową, sporo zmarszczek nie tylko mimicznych , ostatnio w okolicach nosa pootwierały mi się pory. Wymyśliłam sobie taki zestaw :
-na noc ystheal+ (mam próbkę z apteki, po pierwszym użyciu piekła mnie twarz przez dwa dni, więc nakładałabym go co 3 dzień) na zmianę z tym kremikiem
Alverde- opis i skład-
Pochodzące z Azji jagody goji charakteryzują się bardzo wysoką zawartością przeciwutleniaczy, witamin, minerałów i pierwiastków śladowych. Cenne masło shea, kwas hialuronowy i koenzym Q10 pomogą utrzymać wilgotność skóry i regenerują ją w nocy.

Skład: Aqua, Olea Europea Oil*, Glycerin, Alcohol*, Squalane, Cetearyl Alcohol, Myristyl Alcohol, Sodium Lactate, Glyceryl Stearate Citrate, Simmondsia Chinensis Oil*, Myristyl Myristate, Butyrospermum Parkii Butter*, Saccharide Isomerate, Sodium Hyaluronate, Menyanthes Trifoliate Leaf Extract, Lycium Barbarum Fruit Extract*, Punica Granatum Extract*, Hippophea Rhamnoides Fruit Extract*, Vitis Vinifera Fruit Extract*, Citrus Grandis Fruit Extract*, Rhus Verniciflua Peel Wax, Lecithin, Ubiquinone, Lysolecithin, Brassica Campestris (Rapeseed) Sterols, Ceramide 3, Hydrogenated Lecithin, Xantan Gum, Hydrogenated Palm Glycerides, Prunus Amygdalus Dulcis Oil*, Citric Acid, Lactic Acid, Tartaric Acid, Helianthus Annuus Seed Oil, Tocopheryl Acetate, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Parfum**, Geraniol**, Citronellol**, Linalool**, Limonene**, Citral**, Coumarin**.
* Składniki z upraw ekologicznych.
** Z naturalnych olejków eterycznych.
-A Na dzień może to serum olay
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ing-serum.html

oraz oczywiście filtr, mam taki-

Aqua, Titanium Dioxide (nano), Cocoglycerides, Helianthus Annuus Seed Oil*, Isoamyl Laurate, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Polyglyceryl-3 Polyricinoleate, Glycerin, Helianthus Annuus Seed Cera, Magnesium Sulfate, Olea Europaea Fruit Oil, Simmondsia Chinensis Seed Oil*, Alumina, Stearic Acid, Glyceryl Caprylate, Levulinic Acid, Tocopherol, p-Anisic Acid, Sodium Levulinate, Alcohol, Leontopodium Alpinum Extract

i nie wiem czy jest coś wart, no i czy mogę na niego bezpiecznie nakładać podkład.

Byłabym bardzo wdzięczna, gdyby któraś z Was, mądre kobietki mi pomogła

__________________

Magdalena512 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-19, 17:46   #1675
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Magdalena512 Pokaż wiadomość
oraz oczywiście filtr, mam taki-
[/I]
Aqua, Titanium Dioxide (nano), Cocoglycerides, Helianthus Annuus Seed Oil*, Isoamyl Laurate, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Polyglyceryl-3 Polyricinoleate, Glycerin, Helianthus Annuus Seed Cera, Magnesium Sulfate, Olea Europaea Fruit Oil, Simmondsia Chinensis Seed Oil*, Alumina, Stearic Acid, Glyceryl Caprylate, Levulinic Acid, Tocopherol, p-Anisic Acid, Sodium Levulinate, Alcohol, Leontopodium Alpinum Extract

i nie wiem czy jest coś wart, no i czy mogę na niego bezpiecznie nakładać podkład.

Nie jest

Pytania (?) odnośnie pozostałych kosmetyków to raczej na inny wątek.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-19, 17:57   #1676
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość

Active Ingredient:

Homosalate 10.0%
Octocrylene 10.0%
Ethylhexyl Methoxycinnamate 7.5%
Ethylhexyl Salicylate 5.0%
Titanium Dioxide 2.0%

Inactive Ingredients:
Aqua (water), cetearyl alcohol, glycerin, cetyl alcohol, dimethicone, VP/hexadecene copolymer, caprylic/capric triglyceride, glyceryl stearate SE, hydrogenated palm kernel oil, aloe barbadensis leaf juice(¹), calendula officinalis flower extract(¹), camellia sinensis leaf extract(¹), chamomilla recutita (matricaria) flower extract(¹), ginkgo biloba leaf extract, lavandula angustifolia (lavender) flower extract(¹), cetearyl olivate, polysorbate 60, silica, sodium stearoyl glutamate, sorbitan olivate, tocopheryl acetate, xanthan gum, alcohol(¹), benzyl alcohol, ethylhexylglycerin, phenoxyethanol, potassium sorbate, sodium benzoate, citronellol, geraniol, hexyl cinnamal, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, limonene, linalool, fragrance (parfum).
(¹)Certified Organic Ingredient

http://www.iherb.com/Alba-Botanica-H...9&sr=null&ic=2
pozwolę sobie przypomnieć się warto / nie warto?
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-19, 21:19   #1677
Magdalena512
Raczkowanie
 
Avatar Magdalena512
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Kraina Deszczowców w DE
Wiadomości: 231
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Nie jest

Pytania (?) odnośnie pozostałych kosmetyków to raczej na inny wątek.
Dziękuję za odpowiedź, a czy ten filtr by się nadał pod makijaż ?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...ja.html&next=1
__________________


Edytowane przez Magdalena512
Czas edycji: 2014-01-19 o 21:47
Magdalena512 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-23, 13:18   #1678
orzech_w_karmelu
Rozeznanie
 
Avatar orzech_w_karmelu
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 613
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny, mam prośbę. Chciałabym kupić filtr barwiący, ale boję się , że może być za ciemny. chciałabym do używać zamiast podkładu.
Mam skórę w odcieniu Mac studio fix nc15, ew. color stay 150. Czy któras w was o podobnym kolorze skóry używała barwiących filtrów i mogłaby co nieco o nich powiedzieć?
orzech_w_karmelu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-27, 19:53   #1679
Amargura
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 66
Exclamation Problem - krem z filtrem / filtr...

Witam

Wiem, że takich wątków było już dużo, jednak na żadnym nie znalazłam tego, co chciałam.

Poszukuję kremu z filtrem / filtru do twarzy na dzień. Mój problem polega na tym, że na rynku są dostępne filtry o wysokich faktorach lub kremy z "filtrem", które nie działają, jak powinny (foto-starzenie). Zależy mi tylko na tym, by kosmetyk miał w 1. połowie składu min. dwa / trzy stabilne (najlepiej chemiczne) filtry chroniące przed UVA. Nie zależy mi na UVB, ponieważ mam na tyle ciemną karnację, że poparzenie słoneczne mi nie grozi. Zależy mi tylko na ochronie przed foto-starzeniem - UVA. Miałam już kilka filtrów, jak np. Vichy Capital Soleil emulsja matująca - chyba najlepszy wśród "filtromaniaczek", ale mi taka ochrona nie jest potrzebna, więc szukam czegoś tańszego, bez tych filtrów UVB, itd. ... Dobrze byłoby, gdyby nie bielił i nie tłuścił, a jak już, to macie na to jakiś sposób? Dodam, że nie używam kosmetyków kolorowych, podkładów, itd. Filtr byłby jedynym kosmetykiem na mojej twarzy. A cery nie mam wymagającej, jest normalna.

Czy moglibyście mi coś w tym stylu polecić? Gdy szukam sama, napotykam tylko filtry z SPF 50, itp. ... Czy na rynku nie ma takowych kosmetyków?

Z góry dziękuję za wszelkie cenne rady.
Amargura jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-28, 19:37   #1680
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Amargura Pokaż wiadomość
Witam

Wiem, że takich wątków było już dużo, jednak na żadnym nie znalazłam tego, co chciałam.

Poszukuję kremu z filtrem / filtru do twarzy na dzień. Mój problem polega na tym, że na rynku są dostępne filtry o wysokich faktorach lub kremy z "filtrem", które nie działają, jak powinny (foto-starzenie). Zależy mi tylko na tym, by kosmetyk miał w 1. połowie składu min. dwa / trzy stabilne (najlepiej chemiczne) filtry chroniące przed UVA. Nie zależy mi na UVB, ponieważ mam na tyle ciemną karnację, że poparzenie słoneczne mi nie grozi. Zależy mi tylko na ochronie przed foto-starzeniem - UVA. Miałam już kilka filtrów, jak np. Vichy Capital Soleil emulsja matująca - chyba najlepszy wśród "filtromaniaczek", ale mi taka ochrona nie jest potrzebna, więc szukam czegoś tańszego, bez tych filtrów UVB, itd. ... Dobrze byłoby, gdyby nie bielił i nie tłuścił, a jak już, to macie na to jakiś sposób? Dodam, że nie używam kosmetyków kolorowych, podkładów, itd. Filtr byłby jedynym kosmetykiem na mojej twarzy. A cery nie mam wymagającej, jest normalna.

Czy moglibyście mi coś w tym stylu polecić? Gdy szukam sama, napotykam tylko filtry z SPF 50, itp. ... Czy na rynku nie ma takowych kosmetyków?

Z góry dziękuję za wszelkie cenne rady.
O jak. Naprodukowałam się, już kliknęłam "wyślij" i odcięli mi internet i cała wypowiedź poszła.... No to jeszcze raz

Problem polega na tym, że ochrona przed UVA idzie z ochroną przed UVB, czyli nie znajdziesz filtra z wysoką ochroną UVA a niskim UVB. Im wyższe UVB tym wyższy UVA. Podejrzewam, że nie znajdziesz kremu na dzień z wysoką ochroną przed UVA. Jeśli mają ochronę przed UVB to wskaźnik UVA będzie raczej znikomy (chociaż nie dam sobie ręki uciąć. Być może znajdzie się jakiś sensowny kosztujący trochę więcej, ale będzie trudno go znaleźć). Jeśli zależy Ci na ochronie przed UVA to jednak będziesz musiała pogodzić się z wysoką ochroną przed UVB. LA Roche Posay ma jeden z najwyższych wskaźników ochrony przed UVA (przy SPF50), więc być może przy niższych faktorach nadal będzie wyższy niż przy niektórych 50, ale gdybam bo nigdy nie sprawdzałam wskaźników PPD przy niższych faktorach.

---------- Dopisano o 20:25 ---------- Poprzedni post napisano o 20:21 ----------

Cytat:
Napisane przez orzech_w_karmelu Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam prośbę. Chciałabym kupić filtr barwiący, ale boję się , że może być za ciemny. chciałabym do używać zamiast podkładu.
Mam skórę w odcieniu Mac studio fix nc15, ew. color stay 150. Czy któras w was o podobnym kolorze skóry używała barwiących filtrów i mogłaby co nieco o nich powiedzieć?
Mam podobnie jasną skórę (albo nawet jaśniejszą... wszystkie drogeryjne są dla mnie za ciemne bądź zbyt różowe) z w miarę jasnych barwiących może być Ziaja, ale nie nadaje się dla całkowitych bladziochów, więc ja np. nie wiem czy bym ryzykowała. Niestety z naprawdę jasnymi filtrami jest problem (większy niż z podkładami, bo jednak podkładów jest więcej ) Możesz też się spytać w wątku dla bladziochów. Może tam będą wiedziały

---------- Dopisano o 20:27 ---------- Poprzedni post napisano o 20:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Magdalena512 Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź, a czy ten filtr by się nadał pod makijaż ?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...ja.html&next=1
Tak

---------- Dopisano o 20:37 ---------- Poprzedni post napisano o 20:27 ----------

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
pozwolę sobie przypomnieć się warto / nie warto?
Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Ojej, mój błąd Skład jest rozpisany na active i inactive ingredients, a ja mądra przepisałam jedną tabelkę i siedzę szczęśliwa w oczekiwaniu na odpowiedź

Więc jeszcze raz

Active Ingredient:
Homosalate 10.0%
Octocrylene 10.0%
Ethylhexyl Methoxycinnamate 7.5%
Ethylhexyl Salicylate 5.0%
Titanium Dioxide 2.0%

Inactive Ingredients:
Aqua (water), cetearyl alcohol, glycerin, cetyl alcohol, dimethicone, VP/hexadecene copolymer, caprylic/capric triglyceride, glyceryl stearate SE, hydrogenated palm kernel oil, aloe barbadensis leaf juice(¹), calendula officinalis flower extract(¹), camellia sinensis leaf extract(¹), chamomilla recutita (matricaria) flower extract(¹), ginkgo biloba leaf extract, lavandula angustifolia (lavender) flower extract(¹), cetearyl olivate, polysorbate 60, silica, sodium stearoyl glutamate, sorbitan olivate, tocopheryl acetate, xanthan gum, alcohol(¹), benzyl alcohol, ethylhexylglycerin, phenoxyethanol, potassium sorbate, sodium benzoate, citronellol, geraniol, hexyl cinnamal, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, limonene, linalool, fragrance (parfum).
(¹)Certified Organic Ingredient

http://www.iherb.com/Alba-Botanica-H...9&sr=null&ic=2
Znalazłoby się lepsze. Ogólnie octocrylene może być uznawany za szkodliwy, ponieważ ze względu na małe cząsteczki może penetrować skórę (piszę może, są różne badania a teraz ze względu na sesję nie mam czasu się douczyć i sprawdzić jak to ma się w tym momencie...). Maksymalne jego stężenie w kosmetykach może wynosić 10%, czyli tyle ile tutaj jest. Ogólnie słaba ochrona przed UVA, a chyba na tym Tobie zależy...

Edytowane przez Sabriel_
Czas edycji: 2014-01-28 o 19:39
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-11 13:50:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:22.