co zrobic aby dziurki w uszach się zarosły? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-10, 15:52   #1
iffontta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1

co zrobic aby dziurki w uszach się zarosły?


witam noszę kolczyki już jakieś 10 lat i po jakimś czasie dziury w uszach się przerwały sa wielkie i nieładnie to wygląda dodam że przez 2 miesiące nie nosiłam kolczyków i zero poprawy może doradzicie jakąś maść żel czy cokolwiek aby dziury zarosły błagam(((

---------- Dopisano o 15:52 ---------- Poprzedni post napisano o 15:35 ----------

nikt nie wie proszę doradżcie coś
iffontta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-10, 17:14   #2
BrigitteBardot
Zadomowienie
 
Avatar BrigitteBardot
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 144
Dot.: co zrobic aby dziurki w uszach się zarosły?

Cytat:
Napisane przez iffontta Pokaż wiadomość
witam noszę kolczyki już jakieś 10 lat i po jakimś czasie dziury w uszach się przerwały sa wielkie i nieładnie to wygląda dodam że przez 2 miesiące nie nosiłam kolczyków i zero poprawy może doradzicie jakąś maść żel czy cokolwiek aby dziury zarosły błagam(((

---------- Dopisano o 15:52 ---------- Poprzedni post napisano o 15:35 ----------

nikt nie wie proszę doradżcie coś
Nie sądzę, że te dziury się zrosną, zwłaszcza że nosiłaś kolczyki 10 lat.

Tribiotic powoduje szybsze zrastanie skóry, ale nie wiem czy zadziała w tym przypadku. Warto spytać dermatologa.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post45174983 LUTY wymienię

Edytowane przez BrigitteBardot
Czas edycji: 2010-08-10 o 17:15
BrigitteBardot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-10, 17:41   #3
buffy249
Rozeznanie
 
Avatar buffy249
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 913
Dot.: co zrobic aby dziurki w uszach się zarosły?

Cytat:
Napisane przez BrigitteBardot Pokaż wiadomość
Nie sądzę, że te dziury się zrosną, zwłaszcza że nosiłaś kolczyki 10 lat.

Tribiotic powoduje szybsze zrastanie skóry, ale nie wiem czy zadziała w tym przypadku. Warto spytać dermatologa.
W jaki sposób skoro to antybiotyk? Ja też bym radziła pójść do dermatologa..
buffy249 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-10, 19:56   #4
hereicome
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 93
Dot.: co zrobic aby dziurki w uszach się zarosły?

Cytat:
Napisane przez iffontta Pokaż wiadomość
witam noszę kolczyki już jakieś 10 lat i po jakimś czasie dziury w uszach się przerwały sa wielkie i nieładnie to wygląda dodam że przez 2 miesiące nie nosiłam kolczyków i zero poprawy może doradzicie jakąś maść żel czy cokolwiek aby dziury zarosły błagam(((

---------- Dopisano o 15:52 ---------- Poprzedni post napisano o 15:35 ----------

nikt nie wie proszę doradżcie coś
to jest fizycznie niemożliwe... przykro mi.
gdyby takie rzeczy się zrastały to bylibyśmy niezniszczalnymi cyborgami
__________________
płaczę do pustych ścian... co za wstyd.
hereicome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-11, 10:42   #5
BrigitteBardot
Zadomowienie
 
Avatar BrigitteBardot
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 144
Dot.: co zrobic aby dziurki w uszach się zarosły?

Cytat:
Napisane przez buffy249 Pokaż wiadomość
W jaki sposób skoro to antybiotyk? Ja też bym radziła pójść do dermatologa..
Dziewczyny w wątku o patentach na bycie NAJ pisały, że używają go po mechanicznym oczyszczaniu twarzy, żeby skóra się zrastała.

Mój TŻ miał głębokie rozcięcie u nasady palca wskazującego i farmaceutka poleciła nam właśnie Tribiotic na zrastanie. Wywiązał się z zadania.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post45174983 LUTY wymienię
BrigitteBardot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-11, 15:50   #6
TheNepeta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Sweden - goście w dom, cukier do szafy
Wiadomości: 4
Dot.: co zrobic aby dziurki w uszach się zarosły?

Może po prostu musisz uzbroić się w cierpliwość? Znam przypadki, w których kobiety zaniechały noszenia kolczyków i po jakimś czasie /jak długo, to kwestia indywidualna/ dziurki zarosły. Mnie kiedyś wystarczyły dwa dni nienoszenia kolczyków, abym dnia trzeciego miała nie lada problemz ich ponownym przeciśnięciem.
Nie martw się. W tym miejscu skóra jest elastyczna i plastyczna - myślę, że czas zrobi swoje.


Edytowane przez TheNepeta
Czas edycji: 2010-08-12 o 18:07
TheNepeta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-11, 16:42   #7
tiramisu_
Wtajemniczenie
 
Avatar tiramisu_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 702
Dot.: co zrobic aby dziurki w uszach się zarosły?

Cytat:
Napisane przez BrigitteBardot Pokaż wiadomość
Dziewczyny w wątku o patentach na bycie NAJ pisały, że używają go po mechanicznym oczyszczaniu twarzy, żeby skóra się zrastała.
.
Chyba nie żeby się zrastała a żeby zadziałał odkażająco! Mam nadzieję, że się tym regularnie co parę dni nie smarują
Cytat:
Napisane przez BrigitteBardot Pokaż wiadomość
Mój TŻ miał głębokie rozcięcie u nasady palca wskazującego i farmaceutka poleciła nam właśnie Tribiotic na zrastanie. Wywiązał się z zadania
Jak wyżej Działanie antybakteryjne pociąga za sobą szybsze gojenie, ale sam tribiotik nie powoduje zrastania się skóry!

Autorko - nie stosuj tribioticu na ucho. Po czasie samo się zrośnie, będziesz mieć taką błonkę, ale ślad już zostanie po dziurce..
tiramisu_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-11, 17:10   #8
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: co zrobic aby dziurki w uszach się zarosły?

Ja 2 razy w zyciu nie nosilam kolczykow przez ok 3 lata( wlasnie po raz kolejny przestalam sie stroic w bizuterie) i niestety dziurki sie nie zrosly. mam juz nie duzirke w postaci punkt ale lekko sa naciagniete bo nosilam tez ciezkie kolczyki. Dziurka druga w ktorej nosilam delikatny wkret i nigdy nie byla tak nadwyrezana jak ta pierwsza jest nadal cisna. Praktycznie nie widac punktu wskazujacego ze tam byla dziurka. jak naciagne dobrze ucho to widac. ta dziurka wogole byla krzywo przebita i do polowy idzie kolczyka wlozyc, reszte chyba sie zaroslo. Ale dlugo to ja tam kolczyka nie nosilam. W Pierwszej dziurce nosilam kolczyki wlasnie ok 10 lat jak wyjelam je na ok 3 lata. Po tym czasie nie mialam probemu z wlozeniem wkretow, jedynie przez tydzien ucho lekko bolalo bylo zaczerwienione tak jak by chcialo sie paprac.

ja tu widze tylko jedna rade trzeba uszkodzic skore wtedy jest szansa na to ze gojac sie dziurka sie zasklepi. ja nie mam zamairu niczym ostrym sobie w dziurce wiercic, bo nie wiem czy znow za jakis czas nie zachce mi sie kolczykow
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-15, 17:42   #9
BrigitteBardot
Zadomowienie
 
Avatar BrigitteBardot
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 144
Dot.: co zrobic aby dziurki w uszach się zarosły?

Cytat:
Napisane przez hereicome Pokaż wiadomość
to jest fizycznie niemożliwe... przykro mi.
gdyby takie rzeczy się zrastały to bylibyśmy niezniszczalnymi cyborgami
A mnie się trzecia dziurka najwidoczniej zrosła, bo od kilku dni się męczę z włożeniem kolczyka. Fakt - mam ją od trzech lat i rzadko nosiłam w niej kolczyka, a przez ostatni rok wcale.


Cytat:
Napisane przez tiramisu_ Pokaż wiadomość
Chyba nie żeby się zrastała a żeby zadziałał odkażająco! Mam nadzieję, że się tym regularnie co parę dni nie smarują

Jak wyżej Działanie antybakteryjne pociąga za sobą szybsze gojenie, ale sam tribiotik nie powoduje zrastania się skóry!
Zawsze możesz iść do wyżej wymienionego wątku i przedyskutować ten temat.




EDIT - dodam jeszcze, że zrośnięcie się dziurki całkiem rozerwanej nie jest niemożliwe. Ostatnio siostra mi przypomniała, że kiedy byłyśmy dziećmi pociągnęłam ją za kolczyka i rozerwałam dziurkę. Spokojnie zarosła, ale niestety sytuacja była inna niż w przypadku autorki, bo siostra nie nosiła tego kolczyka przez 10 lat.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post45174983 LUTY wymienię

Edytowane przez BrigitteBardot
Czas edycji: 2010-08-17 o 13:19
BrigitteBardot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:51.