Upadłośćfirmy - co z pracownikami? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-26, 17:27   #1
chilligirl
Rozeznanie
 
Avatar chilligirl
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Chester
Wiadomości: 852

Upadłośćfirmy - co z pracownikami?


Hej, mam taki problem:
firma w której pracuje od września 2009 ma ogłosić upadłość. Do pracy nie chodzimy od 7 dni, bo tak zadecyował szef z Anglii. Moj obecny przełożony (czlonek zarządu) był na urlopie i podobno o niczym nie wiedzial dowiadujemy się nagle, że firma pada i to sami tego sie dopytywaliśmy bo wszyscy zapewniali nas, że fira dalej będzie działać. Nie mamy warunków do pracy - są zablokowane połączenia wychodzące z firmy, ponieważ firma nie płaci rachunków. Nasza praca polegała na telefonicznym pozywskiwaniu klientów dla jednego z banków w Polsce. Więc automatycznie nasza praca jest awykonalna. Pracodawca wymyślił też, że za ten czas naszej nieobecności "prawdopodobnie" normalnie zapłaci, bądź będzie on wliczony do urlopu bieżącego i zaległego, który ja np. już wykorzystałam. Ponad to za ostatni miesiąc nie zostały odprowadzone składki. Żadne. I moj szef o tym wiedział. My nie - i znów dowiedzieliśmy się o tym przypadkiem. No i oczywiście nie wiadomo czy będziemy mieć wogóle wypłacną pensję.
osoby które zostały zwolnione w zeszłym miesiącu dostały tylko zaliczkę pensji. I ponieważ nie zstało to uregulowane, złożono wniosek do PIP. Kontrola ma byc już całkiem niedługo ( o ile zdążą zanim frma ogłosi upadłość) pytanie co wtakiej sytuacji możemy zrobić? (została nas 7. W jaki sposób możemy mieć zagwarantowaną pensję, odszkodowanie(??). proszę o szybką odpowiedź.
__________________
Aparatka od 04/08/2013


"Live as if you were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever"

Edytowane przez chilligirl
Czas edycji: 2010-01-26 o 17:29
chilligirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 14:46   #2
6ea7c67d3d5db57261b65fd1cb7def92a60e7b7a_611c3f7282485
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 23
Dot.: Upadłośćfirmy - co z pracownikami?

Cytat:
Napisane przez chilligirl Pokaż wiadomość
Hej, mam taki problem:
firma w której pracuje od września 2009 ma ogłosić upadłość. Do pracy nie chodzimy od 7 dni, bo tak zadecyował szef z Anglii. Moj obecny przełożony (czlonek zarządu) był na urlopie i podobno o niczym nie wiedzial dowiadujemy się nagle, że firma pada i to sami tego sie dopytywaliśmy bo wszyscy zapewniali nas, że fira dalej będzie działać. Nie mamy warunków do pracy - są zablokowane połączenia wychodzące z firmy, ponieważ firma nie płaci rachunków. Nasza praca polegała na telefonicznym pozywskiwaniu klientów dla jednego z banków w Polsce. Więc automatycznie nasza praca jest awykonalna. Pracodawca wymyślił też, że za ten czas naszej nieobecności "prawdopodobnie" normalnie zapłaci, bądź będzie on wliczony do urlopu bieżącego i zaległego, który ja np. już wykorzystałam. Ponad to za ostatni miesiąc nie zostały odprowadzone składki. Żadne. I moj szef o tym wiedział. My nie - i znów dowiedzieliśmy się o tym przypadkiem. No i oczywiście nie wiadomo czy będziemy mieć wogóle wypłacną pensję.
osoby które zostały zwolnione w zeszłym miesiącu dostały tylko zaliczkę pensji. I ponieważ nie zstało to uregulowane, złożono wniosek do PIP. Kontrola ma byc już całkiem niedługo ( o ile zdążą zanim frma ogłosi upadłość) pytanie co wtakiej sytuacji możemy zrobić? (została nas 7. W jaki sposób możemy mieć zagwarantowaną pensję, odszkodowanie(??). proszę o szybką odpowiedź.


Hej. Jeżeli firma w której pracujesz zgłosi upadłość to nie ma prawa(może nie musi) wypłacić Ci pensji, odszkodowania, etc. Trochę wiem na ten temat bo pracowałam w firmie która sprzedawała wyroby wełniane. Pracowałam jako telemarketerka na szczęście wypłacili nam pensję ale po jakimś tygodniu firma kaput! Były wachania takie że nie dostaniemy pieniędzy. Ale wróćmy do twojego wątku. Najlepiej spytać się prawnikowi a nawet założyć od razu
sprawę w sądzie jeżeli wiesz że tych pieniędzy nie dostaniecie.
Pozdrawiam

---------- Dopisano o 15:46 ---------- Poprzedni post napisano o 15:45 ----------

Nie wiem jak to zagranicą jest Ale będzie dobrze ;*
6ea7c67d3d5db57261b65fd1cb7def92a60e7b7a_611c3f7282485 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 13:11   #3
chilligirl
Rozeznanie
 
Avatar chilligirl
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Chester
Wiadomości: 852
Dot.: Upadłośćfirmy - co z pracownikami?

Byłam w PIP i FGŚP i poki firma nie wypłaci pensji czyli do 10 lutego, i poki nie złoży wniosku o ogłoszenie upadłości nie otrzymam złotówki z FGŚP. Firma ma obowiązek wypłacić wynagrodzenie, zwłaszcza za okres przestoju w pracy..jeśli firma nie ma wlasnego majątku to pokrywane jest z FGŚP...tyle co sie dowiedzialam..no i żeby było śmieszniej (jak sie okazało) ZUS nie był płacony od października...genialnie. ...
__________________
Aparatka od 04/08/2013


"Live as if you were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever"
chilligirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 22:35   #4
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Upadłośćfirmy - co z pracownikami?

To jest praca w Polsce czy w Anglii?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-06, 23:25   #5
6ea7c67d3d5db57261b65fd1cb7def92a60e7b7a_611c3f7282485
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 23
Dot.: Upadłośćfirmy - co z pracownikami?

I jak tam? Należności odzyskane?
6ea7c67d3d5db57261b65fd1cb7def92a60e7b7a_611c3f7282485 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:15.