Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-18, 19:07   #241
meri99
Wtajemniczenie
 
Avatar meri99
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 2 245
Send a message via Skype™ to meri99
Dot.: swędząca skóra głowy

Jaga: ja też nie mogę stosować zadnych pianek i lakierów,bo glowa wtedy swędzi okropnie taki już chyba żywot wrażliwej skóry głowy.
__________________
Music is the answer

Pagan Poetry

~~~~Film...moja miłość~~~
meri99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-20, 21:32   #242
Maggiczna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 295
GG do Maggiczna
Angry

Od razu pisze, że wiem o istnieniu podobnego tematu, ale jednak mam trochę inny problem. Od kilku miesięcy odczuwam swędzenie skóry głowy, jednak nie mam łupieżu, nie mam zaczerwienionej skóry, nie wypadają mi włosy. Jednak to swędzenie jest naprawdę irytujące.. Głowę myję codziennie, więc mama mi doradziła, żebym płukała w occie, żeby zakwasić skórę, bo być może zbytnio zmieniłam odczyn szamponami. Jednak nie pomaga.. Nie jestem alergiczką, po zmianie szamponu dalej mnie swędzi, więc naprawdę nie wiem już jaka może być przyczyna..

nikt nie pomoże?

Edytowane przez truskawkowawiosna
Czas edycji: 2008-03-21 o 12:42 Powód: post pod postem
Maggiczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-21, 12:41   #243
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: swędzenie skóry głowy

nie rozumiem po co załozylas nowy temat
łączę z podobnym.

proponuje zaczac od wizyty u dermatologa, lepiej niech to obejrzy
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-25, 11:39   #244
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: swędząca skóra głowy

Wiecie co, ja już naprawdę nie mam siły Od dwóch tygodni myję włosy szamponem Emolium, wcieram w skórę to co przepisała mi dermatolożka (Laticort i Cerkosol 10) a skóra nadal mnie swędzi... Może to rzeczywiście chodzi o nie do końca spłukany szampon?? Bo swędzi mnie nawet już od razu po myciu... Ale w takim razie co robię źle, że nie potrafię tego dokładnie spłukać...??

Dochodzę do wniosku, że moja skóra musi być naprawdę nieźle podrażniona Bo nie dość, że swędzi to jak podczas czesania przejadę po niej grzebieniem to aż mnie boli, to jest cos takiego między bólem a pieczeniem... Tak samo czuję, że mnie boli kiedy czeszę włosy w różnych kierunkach – to jest podobne uczucie do tego bólu, jak dawniej związywałam włosy w koński ogon i kiedy później zdejmowałam frotkę skóra była napięta. Tak samo mnie boli kiedy się pociągnę za włosy, bardziej niż normalnie bolało przy czymś takim.
Chodzę z 2-centymetrowymi odrostami i wyglądam okropnie – blond odrosty przy prawie czarnych włosach – ale w tym momencie bałabym się cokolwiek zrobić, żeby jeszcze bardziej jej nie podrażnić i nie doprowadzić do czegoś jeszcze gorszego...

Zauważyłam też, że kiedy swędzi mnie głowa to najczęściej i najbardziej na samym czubku... Czemu?
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-25, 12:25   #245
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: swędząca skóra głowy

ojej, nie wiem co Ci poradzić:przyt ul:

nie odstawiaj jeszcze tych leków od dermatologa, może coś ruszy za parę dni. rozcieńczasz dobrze szampon przed nałożeniem? spłukujesz go od razu czy trzymasz chwilkę?

uważaj na wszystkie domowe preparaty do wcierania w głowę typu maseczka drożdżowa, najpierw lepiej podleczyć skórę

u mnie trochę lepiej po tym szamponie mineralnym, ale mysle o zakupie tego olejku http://www.allegro.pl/item333821723_...y_i_skora.html

a co do blond odrostów to rozumiem Twoj bol DOSKONALE, bo sama przez to przechodzilam, przy czarnych wlosach jasne odrosty wygladaja z daleka jak łysina, az sie prosza o zafarbowanie, ale skora glowy tego nie znosi...
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-25, 17:17   #246
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: swędząca skóra głowy

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
ojej, nie wiem co Ci poradzić:przyt ul:

nie odstawiaj jeszcze tych leków od dermatologa, może coś ruszy za parę dni. rozcieńczasz dobrze szampon przed nałożeniem? spłukujesz go od razu czy trzymasz chwilkę?

uważaj na wszystkie domowe preparaty do wcierania w głowę typu maseczka drożdżowa, najpierw lepiej podleczyć skórę

u mnie trochę lepiej po tym szamponie mineralnym, ale mysle o zakupie tego olejku http://www.allegro.pl/item333821723_...y_i_skora.html

a co do blond odrostów to rozumiem Twoj bol DOSKONALE, bo sama przez to przechodzilam, przy czarnych wlosach jasne odrosty wygladaja z daleka jak łysina, az sie prosza o zafarbowanie, ale skora glowy tego nie znosi...
Dziekuję za przytulenie

Tych smarowideł cały czas używam i mam nadzieję, ze w końcu mi to pomoże...

Szampon zawsze rozcieńczam, ale chyba nie spłukuje go od razu, bo zanim rozprowadzę go na całej skórze to troche trwa, nie wiem nawet czy jak w ogóle potrafię dobrze umyc skórę głowy...

Maseczkę drożdzową raz zrobiłam (bez olejków eterycznych) i tak mnie po niej skóra swędziała, ze odechciało mi się raz na zawsze, a przynajmniej na jakiś czas

Te odrosty są koszmarne... Nie dość, ze nie mam tych włosów zbyt dużo, ale z tymi odrostami to już w ogóle wyglądam jak łysa...
Myslałam o szamponie koloryzującym zamiast farby, chociaż w końcu nie mam pojęcia co bardziej szkodzi, szampon czy farba, ale w tym momencie nie wydaje mi się to dobrym pomysłem...
Myslałam, zeby farbowac co jakiś czas szamponem, coraz jasniejszym i te ciemne włosy powoli ścinac i w ten sposób wrócić do naturalnych, ale ja naprawde nie wyobrażam sobie powrotu do blond włosów, w ciemnych czuje sie o wiele lepiej...

I o to jest dylemat - mieć włosy czy dobre samopoczucie...
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-25, 17:28   #247
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: swędząca skóra głowy

hmmm

wiesz co? twarda woda tez czesto podraznia. zrob eksperyment. zagotuj wczesniej wode z kranu w wiekszej ilosci. a potem tylko jej uzywaj do mycia. ja pare razy tak robilam i roznica byla, glowa swedziala odrobine mniej.

drozdze w tej maseczce dodatkowo przesuszyly Twoja skore glowy. jedyne skladniki domowych maseczek, ktore nie powinny zaszkodzic to miod, jajko i olej rycynowy. olej rycynowy czesto wystepuje jako dodatek przy preparatach lagodzacych łuszczyce, zaszkodzic nie powinien.

a co do farbowania. moze sprobuj mojej metody: pomaluj same odrosty szamponem koloryzujacy stara szczoteczką do zebów, ja malowalam ta farba https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...oft-color.html

nie zmywala sie jakos szczegolnie szybko w porownaniu do trwalych farb, uzywalam granatowej czerni i ciemnego brazu. mialam wrazenie, ze byla lagodniejsza niz inne, ktore stosowalam.

najlepiej kogos poprosic do pomocy, niech maluje tak, aby skora glowy miala jak najmniejsza stycznosc z farbą

powodzenia
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-25, 17:40   #248
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: swędząca skóra głowy

Dziękuję ślicznie za poradę

Spróbuję tak jak mówisz, z tą wodą i szamponem koloryzującym. Do farbowania zatrudnię mamę, musze jej tylko powiedziec, zeby się starała z tą skórą. pewnie będzie marudzic, że straci przy tym dużo czasu, ale może uda mi się ją przekonac.

A co do gotowanej wody, boję się, że nie uda mi się w misce dokładnie spłukać z włosów odzywki... Pamiętam, ze kiedy nie miałam jeszcze łazienki z starym mieszkaniu myłam włosy tylko w taki sposób, ale wtedy uzywałam tylko odzywek bez spłukiwania.

Ten szampon koloryzujący Welli, którym farbowałas, jest u mnie w mieście strasznie ciężko dostepny, a jak już jest to takie kolory jak bordo albo fiolet, ciemnego brązu niet
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-26, 17:18   #249
meri99
Wtajemniczenie
 
Avatar meri99
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 2 245
Send a message via Skype™ to meri99
Dot.: swędząca skóra głowy

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Dochodzę do wniosku, że moja skóra musi być naprawdę nieźle podrażniona Bo nie dość, że swędzi to jak podczas czesania przejadę po niej grzebieniem to aż mnie boli, to jest cos takiego między bólem a pieczeniem... Tak samo czuję, że mnie boli kiedy czeszę włosy w różnych kierunkach – to jest podobne uczucie do tego bólu, jak dawniej związywałam włosy w koński ogon i kiedy później zdejmowałam frotkę skóra była napięta. Tak samo mnie boli kiedy się pociągnę za włosy, bardziej niż normalnie bolało przy czymś takim.
Chodzę z 2-centymetrowymi odrostami i wyglądam okropnie – blond odrosty przy prawie czarnych włosach – ale w tym momencie bałabym się cokolwiek zrobić, żeby jeszcze bardziej jej nie podrażnić i nie doprowadzić do czegoś jeszcze gorszego...

Zauważyłam też, że kiedy swędzi mnie głowa to najczęściej i najbardziej na samym czubku... Czemu?
Jak to czytam to jakbym siebie samą czytala... mam dokładnie to samo.Ten ból skóry głowy,wtedy,kiedy włosy sa w jedej "pozycji" przez dłuższy czas.Ja ostatnio dosłownie raz drapnęlam sie po skorze głowy tuż przy czole (nie zeby to bylo jakos mocno) i od razu pojawiła się czerwona pręga...zdziwiło mnie to bo to wcale nie bolało a skóra tak zareagowała...

Myślę że ten ból skóry to może byc spowodowany tym,że włosy są osłabione... wiecie co,ja juz na dobra sprawę to katuję się tymi leczniczymi szamponami od listopada a efektów brak... juz mam tak przesuszone włosy że dosłownie po wysuszeniu mam istną szopę... jak widzę u jakichś dziewczyn piekne,lsniące włosy to az mi się płakać chce że moje to sterta siana i do tego bez wyrazu... chciałabym zmienić kolor włosów ale co z tego że je zafarbuje jak te wszystkie oczyszczajace szampony od razu "zjedzą" mi farbę... eh... nic tylko płakać...
__________________
Music is the answer

Pagan Poetry

~~~~Film...moja miłość~~~
meri99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-27, 11:50   #250
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: swędząca skóra głowy

Cytat:
Napisane przez meri99 Pokaż wiadomość
Jak to czytam to jakbym siebie samą czytala... mam dokładnie to samo.Ten ból skóry głowy,wtedy,kiedy włosy sa w jedej "pozycji" przez dłuższy czas.Ja ostatnio dosłownie raz drapnęlam sie po skorze głowy tuż przy czole (nie zeby to bylo jakos mocno) i od razu pojawiła się czerwona pręga...zdziwiło mnie to bo to wcale nie bolało a skóra tak zareagowała...

Myślę że ten ból skóry to może byc spowodowany tym,że włosy są osłabione... wiecie co,ja juz na dobra sprawę to katuję się tymi leczniczymi szamponami od listopada a efektów brak... juz mam tak przesuszone włosy że dosłownie po wysuszeniu mam istną szopę... jak widzę u jakichś dziewczyn piekne,lsniące włosy to az mi się płakać chce że moje to sterta siana i do tego bez wyrazu... chciałabym zmienić kolor włosów ale co z tego że je zafarbuje jak te wszystkie oczyszczajace szampony od razu "zjedzą" mi farbę... eh... nic tylko płakać...
No dokładnie...
Moje włosy stały się tak niesamowicie suche, jak już dawno, jak na nie patrzę to mi się normalnie wyć chce... A tak sie starałam o nie dbać... :co jest:
Możliwe, że włosy są osłąbione, zauważyła, że ostatnio wyłazi mi ich jakby więcej niz wcześniej, tzn jeszcze jakiś miesiąc temu i nie wiem już normalnie co robić, zeby je wzmocnić Z tego co czytałam u wielu dziewczyn świetnie wzmacnia włoski rzapa, ale przy moich problemach ze skóra rzepa odpada, przynajmniej teraz

Myślę, że jeszcze ok. tydzień, góra dwa, potraktuję moją skórę głowy tymi specyfikami od dermatolożki, ale jeśli skóra nadal będzie mnie piekła i nie będzie żadnej poprawy to się do niej przejdę i ...
Albo do innej pójdę... Tylko się wkurzyłam, że pieniądze wywaliłam w błoto :mad
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-27, 16:29   #251
meri99
Wtajemniczenie
 
Avatar meri99
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 2 245
Send a message via Skype™ to meri99
Dot.: swędząca skóra głowy

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
No dokładnie...
Moje włosy stały się tak niesamowicie suche, jak już dawno, jak na nie patrzę to mi się normalnie wyć chce... A tak sie starałam o nie dbać... :co jest:
Możliwe, że włosy są osłąbione, zauważyła, że ostatnio wyłazi mi ich jakby więcej niz wcześniej, tzn jeszcze jakiś miesiąc temu i nie wiem już normalnie co robić, zeby je wzmocnić Z tego co czytałam u wielu dziewczyn świetnie wzmacnia włoski rzapa, ale przy moich problemach ze skóra rzepa odpada, przynajmniej teraz

Myślę, że jeszcze ok. tydzień, góra dwa, potraktuję moją skórę głowy tymi specyfikami od dermatolożki, ale jeśli skóra nadal będzie mnie piekła i nie będzie żadnej poprawy to się do niej przejdę i ...
Albo do innej pójdę... Tylko się wkurzyłam, że pieniądze wywaliłam w błoto :mad
a no właśnie tak to jest z tymi dermatologami...

Mi tez włosy lecą jak oszalałe...chyba zacznę brać Revalid-kapsułki wzmacniajacę, kiedyś,kiedyś koleżanka poleciła je na paznokcie,ale jak to u mnie na paznokcie nie pomogło ale za to włosy miałam piękne
__________________
Music is the answer

Pagan Poetry

~~~~Film...moja miłość~~~
meri99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-27, 16:47   #252
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: swędząca skóra głowy

Cytat:
Napisane przez meri99 Pokaż wiadomość
a no właśnie tak to jest z tymi dermatologami...

Mi tez włosy lecą jak oszalałe...chyba zacznę brać Revalid-kapsułki wzmacniajacę, kiedyś,kiedyś koleżanka poleciła je na paznokcie,ale jak to u mnie na paznokcie nie pomogło ale za to włosy miałam piękne
Dermatolozka kazała brac Revalid mojemu TŻ - włosy ma długie (o wiele dłuższe niz ja ) ale ostatnio tez mu leca jak szalone
Zastanawiałam się tez nad Vitapilem. Albo do Belissy wrócę, bo ostatnio przez jakis miesiąc faktycznie nie bralam żadnych tabletek. Tylko pokrzywe pijam ostatnio.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-27, 19:11   #253
meri99
Wtajemniczenie
 
Avatar meri99
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 2 245
Send a message via Skype™ to meri99
Dot.: swędząca skóra głowy

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Dermatolozka kazała brac Revalid mojemu TŻ - włosy ma długie (o wiele dłuższe niz ja ) ale ostatnio tez mu leca jak szalone
Zastanawiałam się tez nad Vitapilem. Albo do Belissy wrócę, bo ostatnio przez jakis miesiąc faktycznie nie bralam żadnych tabletek. Tylko pokrzywe pijam ostatnio.
Mozliwe że też w pewnym stopniu przyczyna wypadania jest to cholewne przesilenie wiosenne... ja efekty działania revalidu widzialam dopero po jakichś 2 miesiacach (brałam przez 3 miechy)ale kuracja nim nie nalezy do najtańszych... ale polecam także BioSilice z firmy Olimp.jest o wiele tańsza a skład ma bardzo podobny do revalidu i tez lubiłam jej działanie BioSilica z kolei pomogła mi bardziej na pazurki
__________________
Music is the answer

Pagan Poetry

~~~~Film...moja miłość~~~

Edytowane przez meri99
Czas edycji: 2008-03-27 o 19:13 Powód: dopisek
meri99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-29, 09:30   #254
klaudia23
Zadomowienie
 
Avatar klaudia23
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 010
GG do klaudia23 Wyślij wiadomość przez MSN do klaudia23 Send a message via Skype™ to klaudia23
Dot.: swędząca skóra głowy

ja biore jakies tabletki(chyba skrzyp polny)no ale nadal czekam na efekty:9
własnie przed chwila umylam wlosy i jeszce urzylam nizroalu bo dostalam lupieżu
jeeezu masa mi ich wyleciala
boje sie ze za rok to mi zostanie ich tylko pare
__________________
powrót do wizażu

dbam o cere...
MŻ - WR
klaudia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-29, 15:45   #255
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: swędząca skóra głowy

Na mnie nigdy pastylki nie działały, może Dromin, ale podobno nie można go brać długotrwale. Moje włosy czują wiosnę i wypadają, mimo że przed Świętami byłam u fryzjera. Może to od rzepy? Nieraz słyszałam, że działa odwrotnie niż obiecują i wzmaga wypadanie. Nie mam już białych płatków od poprzednich postów, chyba że odruchowo wydrapię je na karku. Włosy lśnią (słyszałam zarzuty o farbowaniu), skóra prawie nie swędzi. Myję za każdym razem innym szamponem. Mam już ich więcej niż innych kosmetyków łącznie, dodatkowo czasem pożyczam od współlokatorek.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-30, 12:42   #256
meri99
Wtajemniczenie
 
Avatar meri99
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 2 245
Send a message via Skype™ to meri99
Dot.: swędząca skóra głowy

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Na mnie nigdy pastylki nie działały, może Dromin, ale podobno nie można go brać długotrwale. Moje włosy czują wiosnę i wypadają, mimo że przed Świętami byłam u fryzjera. Może to od rzepy? Nieraz słyszałam, że działa odwrotnie niż obiecują i wzmaga wypadanie. Nie mam już białych płatków od poprzednich postów, chyba że odruchowo wydrapię je na karku. Włosy lśnią (słyszałam zarzuty o farbowaniu), skóra prawie nie swędzi. Myję za każdym razem innym szamponem. Mam już ich więcej niż innych kosmetyków łącznie, dodatkowo czasem pożyczam od współlokatorek.
Ja też zawsze jak katowałam jeden szampon do konca to teraz zmieniam je cześciej niz kremy do twarzy mam juz 5 szamponów... :/
__________________
Music is the answer

Pagan Poetry

~~~~Film...moja miłość~~~
meri99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-31, 14:00   #257
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: swędząca skóra głowy

Cytat:
Napisane przez meri99 Pokaż wiadomość
Mozliwe że też w pewnym stopniu przyczyna wypadania jest to cholewne przesilenie wiosenne... ja efekty działania revalidu widzialam dopero po jakichś 2 miesiacach (brałam przez 3 miechy)ale kuracja nim nie nalezy do najtańszych... ale polecam także BioSilice z firmy Olimp.jest o wiele tańsza a skład ma bardzo podobny do revalidu i tez lubiłam jej działanie BioSilica z kolei pomogła mi bardziej na pazurki
Miałam kupić TŻ ten Revalid - bo on ma sklerozę - ale jak zobaczyłam ile kosztuje i że trzeba brac 3 tabletki razy dziennie, czyli taka podstawowa kuracj a3-miesięczna kosztowałaby ok 120 zł to zwątpiłam.
Faktycznie spróbuje mu poszukac czegoś tańszego. Sama też musze znowu zacząć brac jakies tabletki.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-31, 15:12   #258
meri99
Wtajemniczenie
 
Avatar meri99
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 2 245
Send a message via Skype™ to meri99
Dot.: swędząca skóra głowy

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Miałam kupić TŻ ten Revalid - bo on ma sklerozę - ale jak zobaczyłam ile kosztuje i że trzeba brac 3 tabletki razy dziennie, czyli taka podstawowa kuracj a3-miesięczna kosztowałaby ok 120 zł to zwątpiłam.
Faktycznie spróbuje mu poszukac czegoś tańszego. Sama też musze znowu zacząć brac jakies tabletki.
Pod względem kosztów Revalid to naprawdę jeden z droższych,ale w aptekach można go kupować na listki. Ale jego tańszym odpowiednikiem jest ta Biosilica (o której pisałam wcześniej),i też jest fajna. 60 tabl. kosztuje chyba 20-pare złotych.
__________________
Music is the answer

Pagan Poetry

~~~~Film...moja miłość~~~
meri99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-31, 17:03   #259
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: swędząca skóra głowy

Cytat:
Napisane przez meri99 Pokaż wiadomość
Pod względem kosztów Revalid to naprawdę jeden z droższych,ale w aptekach można go kupować na listki. Ale jego tańszym odpowiednikiem jest ta Biosilica (o której pisałam wcześniej),i też jest fajna. 60 tabl. kosztuje chyba 20-pare złotych.
albo Skrzyp Max http://www.vitanea.pl/index.phtml?ap...pid=41150&k=89

rowniez zawiera metionine i cystyne. taniej wyjdzie przejscie na domowa uprawe kielkow, sa swietnym zrodlem tych aminokwasow, polecam.

wlasnie przyszedl moj zamowiony na allegro olejek z łopianu, dzisiaj zaczynam smarowanie
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-01, 11:25   #260
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: swędząca skóra głowy

Coraz częściej zastanawiam się nad popełnieniem zbrodni przeciwko moim włosom (tym 2 centymetrom, które odrosły od ostatniego farbowania) i nie ufarbowac ich szamponem koloryzującym...
Ale nie jestem pewna co na to moja skóra...
A te odrosty już tak koszmarnie wyglądają
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 11:37   #261
meri99
Wtajemniczenie
 
Avatar meri99
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 2 245
Send a message via Skype™ to meri99
Dot.: swędząca skóra głowy

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Coraz częściej zastanawiam się nad popełnieniem zbrodni przeciwko moim włosom (tym 2 centymetrom, które odrosły od ostatniego farbowania) i nie ufarbowac ich szamponem koloryzującym...
Ale nie jestem pewna co na to moja skóra...
A te odrosty już tak koszmarnie wyglądają
A może warto powrócić do naturalnego koloru włosów? Może to te rozjaśnianie wpedziło Cię w to wszystko? Jak wiadomo ciemne farby nie są tak drastyczne dla skóry głowy jak te rozjaśniające.
__________________
Music is the answer

Pagan Poetry

~~~~Film...moja miłość~~~
meri99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 11:40   #262
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: swędząca skóra głowy

Cytat:
Napisane przez meri99 Pokaż wiadomość
A może warto powrócić do naturalnego koloru włosów? Może to te rozjaśnianie wpedziło Cię w to wszystko? Jak wiadomo ciemne farby nie są tak drastyczne dla skóry głowy jak te rozjaśniające.
Ja nie rozjasniałam tylko farbowałam na ciemno
Naturalny mam ciemny blond a od jakiegos roku farbowałam na ciemny brąz, prawie jak czarny
Więc pewnie sie domyslasz jak okropnie wyglądają te odrosty?? Już wolałabym ciemne odrosty przy rozjasnianych włosach - też to przerabiałam - przynajmniej nie wyglądałabym jak łysa...

Chociaz jak 2 lata temu farbowałam włosy na złoty blond, jasniejszy od naturalnego, to tez tym moim kłaczkom za bardzo nie pomogłam...
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 12:04   #263
meri99
Wtajemniczenie
 
Avatar meri99
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 2 245
Send a message via Skype™ to meri99
Dot.: swędząca skóra głowy

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Ja nie rozjasniałam tylko farbowałam na ciemno
Naturalny mam ciemny blond a od jakiegos roku farbowałam na ciemny brąz, prawie jak czarny
Więc pewnie sie domyslasz jak okropnie wyglądają te odrosty?? Już wolałabym ciemne odrosty przy rozjasnianych włosach - też to przerabiałam - przynajmniej nie wyglądałabym jak łysa...

Chociaz jak 2 lata temu farbowałam włosy na złoty blond, jasniejszy od naturalnego, to tez tym moim kłaczkom za bardzo nie pomogłam...
ups...przepraszam... za pomyłkę.coś mi się pokićkało...
no ale w każdym razie może przy następnej konsultacji u dermatologa zapytaj czy mogłabyś ufarbować włosy ponoć loreal professionell ma takie farby ze zmniejszoną ilością amoniaku(albo w ogóle bez niego)więc taka farba byłaby bardzo delikatna,co prawda może nie zmieniłaby koloru włosów na bardzo długo ale choć trochę poprawiła by stan koloru. ta seria to chyba marijel czy jakos tak,dostępna w salonach.
__________________
Music is the answer

Pagan Poetry

~~~~Film...moja miłość~~~
meri99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 17:27   #264
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: swędząca skóra głowy

Cytat:
Napisane przez meri99 Pokaż wiadomość
ups...przepraszam... za pomyłkę.coś mi się pokićkało...
no ale w każdym razie może przy następnej konsultacji u dermatologa zapytaj czy mogłabyś ufarbować włosy ponoć loreal professionell ma takie farby ze zmniejszoną ilością amoniaku(albo w ogóle bez niego)więc taka farba byłaby bardzo delikatna,co prawda może nie zmieniłaby koloru włosów na bardzo długo ale choć trochę poprawiła by stan koloru. ta seria to chyba marijel czy jakos tak,dostępna w salonach.
Nie ma sprawy
A może jakiś szampon koloryzujący bez amoniaku? Ale one i tak zawierają utleniacz, najczęściej 6%. Myślałam o jakiejśc profesjonalnej farbie, ale na wizytę u fryzjera mnie nie stać na razie - bez pracy jestem
Dermatolożka mi na pewno powie, żebym nie farbowała...
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 17:51   #265
meri99
Wtajemniczenie
 
Avatar meri99
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 2 245
Send a message via Skype™ to meri99
Dot.: swędząca skóra głowy

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Nie ma sprawy
A może jakiś szampon koloryzujący bez amoniaku? Ale one i tak zawierają utleniacz, najczęściej 6%. Myślałam o jakiejśc profesjonalnej farbie, ale na wizytę u fryzjera mnie nie stać na razie - bez pracy jestem
Dermatolożka mi na pewno powie, żebym nie farbowała...
No właśnie te marijel są profesjonalne tu link: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=10448 ja sama mam zamiar się farbnąć ta farbą,bo jest delikatna i nie niszczy tak bardzo(na kwc pisze że można stosowac do niej różne stężenia utleniacza= 3% 6% 9%.
__________________
Music is the answer

Pagan Poetry

~~~~Film...moja miłość~~~
meri99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 17:58   #266
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: swędząca skóra głowy

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Nie ma sprawy
A może jakiś szampon koloryzujący bez amoniaku? Ale one i tak zawierają utleniacz, najczęściej 6%. Myślałam o jakiejśc profesjonalnej farbie, ale na wizytę u fryzjera mnie nie stać na razie - bez pracy jestem
Dermatolożka mi na pewno powie, żebym nie farbowała...
a moze Casting Loreala? jest bez amoniaku. duzo dziewczyn sobie chwali, a kolory utrzymuja sie dlugo

Cytat:
Napisane przez meri99 Pokaż wiadomość
No właśnie te marijel są profesjonalne tu link: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=10448 ja sama mam zamiar się farbnąć ta farbą,bo jest delikatna i nie niszczy tak bardzo(na kwc pisze że można stosowac do niej różne stężenia utleniacza= 3% 6% 9%.
tylko, ze Finlora ma naturalnie jasne wlosy, przy utleniaczu o zbyt slabym stezeniu farba moze sie zwyczajnie nie przyjac. doswiadczony fryzjer sam dobiera utleniacz do naturalnego koloru i kondycji wlosow


wyprobowalam wczoraj olejek z łopianu. tluste to nieziemsko, pachnie bardzo ziolowo. mialam straszny problem ze zmyciem, ale skora glowy od wczoraj nie zaswedziala ani razu, cud mam wrazenie, ze jest ukojona, dobrze nawilzona, bede stosowac

olejek z łopianu stosuje sie rowniez do przyspieszania porostu i wzmocnienia cebulek, wiec chyba sie przemecze z ta tłustością
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 19:30   #267
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: swędząca skóra głowy

Cytat:
Napisane przez meri99 Pokaż wiadomość
No właśnie te marijel są profesjonalne tu link: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=10448 ja sama mam zamiar się farbnąć ta farbą,bo jest delikatna i nie niszczy tak bardzo(na kwc pisze że można stosowac do niej różne stężenia utleniacza= 3% 6% 9%.
Poczytam

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
a moze Casting Loreala? jest bez amoniaku. duzo dziewczyn sobie chwali, a kolory utrzymuja sie dlugo

tylko, ze Finlora ma naturalnie jasne wlosy, przy utleniaczu o zbyt slabym stezeniu farba moze sie zwyczajnie nie przyjac. doswiadczony fryzjer sam dobiera utleniacz do naturalnego koloru i kondycji wlosow
Czytałam na KWC o Castingu - wiele dziewczyn sobie chwali, ale niektóre pisały, ze miały po nim zniszczone włoski... A ja już w końcu nie wiem, czy to jest szampon czy farba

Mówisz, że utleniacz o stężeniu 3% mógłby być za słaby??
A ja myslałam, ze taki byłby dobry, bo słabszy i byc może nie miałby tak dużego wpływu na włoski...
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 14:36   #268
meri99
Wtajemniczenie
 
Avatar meri99
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 2 245
Send a message via Skype™ to meri99
Dot.: swędząca skóra głowy

no ale to chyba te castingi tez musza miec jakieś utleniacze jeżeli nawet bezamoniakowy loreal p. je ma. Ja też uważam że jeżeli farba jest dobrej jakości to utleniacz nie musi być super wysoki.
__________________
Music is the answer

Pagan Poetry

~~~~Film...moja miłość~~~
meri99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 21:32   #269
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: swędząca skóra głowy

Finlora, jak tam głowa? lepiej? nadal stosujesz preparaty od dermatologa?

a nie myslalas, zeby przyjmowac doustnie omege-6 z wiesiolka lub ogorecznika? wiem, ze niektorzym pomaga w podobnych stanach zapalnych, alergicznych, przesuszeniu skory
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-10, 08:48   #270
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: swędząca skóra głowy

ooooo dziewczyny z nieba mi spadłyście też mam ten problem z głową... Swędzenie zaczęło się podczas walki z wypadaniem. Chyba za dużo tam nakombinowałam, ale głównym winowajcą została wcierka seboradin lotion. Az mnie wszystko piekło. Wypadac mi już kłaki nie wypadają, ale za to- swędzienie, tłusty łupież itd.. Leczyłam się juz jakoś, przestałam farbować kłaki (u mnie niestety najwiekszym problemem jest siwizna) smarowałam je olejkiem kokosowym i było nawet ok, raz lepiej raz gorzej. Jednakże teraz (dwa tygodnie temu) przeprowadziłam się. Niby dwie ulice dalej, ale moja cera i włosy zareagowały katastrofalnie. Nagle na wszystko reaguję alergicznie z ntwarza i ciałem doszłam już do ładu, ale najgorsze są włosy... sa tak swędzące i piekące jak nigdy, a związane gumką- bolą. poza tym są suche i sztywne i tak dziwnie odstają. Siwizna rzuca się w oczy jak latarnia (mam 24 lata) i w ogóle załamka.... dopisuję sie do watku i przyłączam do walki o piękne (a chociaż zwyczajne) włoski

ps. jakby mi jeszcze zaczęły znowu wypadać to tylko się załamać......
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.
elianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-12-01 15:31:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:10.