jak się z tym uporać - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-16, 20:17   #1
karolka190891
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 7

jak się z tym uporać


witam
miałam ładne paznokcie, ale od jakiś czas temu wszystkie mi się połamały w pracy i od tego czasu je obgryzam wyglądają okropnie nie wiem co mam zrobić żeby przestać je obgryzać. czy macie jakieś pomysły??
karolka190891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 20:30   #2
Blobby
Raczkowanie
 
Avatar Blobby
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Vancouver
Wiadomości: 385
Dot.: jak się z tym uporać

Ja robię to samo,obgryzam od momentu gdy skończyłam 6 lat,są połamane i nigdy nie miałam długich paznokci...bo nie da się hodować u mnie.
Połamane,rozdwojone za to włosy grube i mocne
Coś za coś
Blobby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 20:35   #3
voit12
Przyczajenie
 
Avatar voit12
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 28
Dot.: jak się z tym uporać

pomalować bezbarwnym lakierem , nie będą smakować
voit12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 21:01   #4
InkaNovinka
Raczkowanie
 
Avatar InkaNovinka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: R-m
Wiadomości: 121
Dot.: jak się z tym uporać

Silna wola

A tak poważnie, ja obgryzałam nałogowo skórki. Od czasu kiedy noszę przy sobie krem i smaruje je w kółko już mi "nie smakują" Smak chemii w ustach odrzuca na tyle, że po prostu już tak nie ciągnie do do ich obgryzania Są też apteczne lakiery do paznokci, które są okrutnie gorzkie przeciwko obgryzaniu. Znam niestety wiele osób, którym to nie pomogło. Zawsze można spróbować.
__________________
Jestem odpowiedzialna za to, co powiedziałam, nie za to, co zrozumiałaś.
InkaNovinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 21:14   #5
201612080925
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 069
Dot.: jak się z tym uporać

Cytat:
Napisane przez voit12 Pokaż wiadomość
pomalować bezbarwnym lakierem , nie będą smakować
Co ty, niedziała. Próbowałam już chyba wszystkiego, żeby wyjść z tego nałogu.

A obgryzam od podstawówki, nawet pamiętam jak to się zaczęło - oglądałam kreskówki, gdzie zawsze jak ktoś się bał czy denerwował, to obgryzał paznokcie, więc ja zaczęłam robić to samo

Teraz maluję paznokce na jaskrawe kolory i gdy odruchowo zbliżam je do twarzy to te kolory przyciągają wzrok i powstrzymuję się przed gryzieniem. Trochę pomaga.
201612080925 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 22:28   #6
ej Brunetka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 7
Dot.: jak się z tym uporać

hej Wam

Miałam ten sam problem ;/ hm... Polecam serum regenerujące do paznokci " regenerum " ( koszt. do 20 zł ) , on utwardza paznokcie ( bo mam ogólnie strasznie miękkie ) zapobiega rozdwajaniu się, przyspiesza przyrost paznokcia... Też obgryzałam od małego, na dodatek mam słabe paznokcie i jak trochę urosną ( kwestia 2 mm ) to się wyginają i łamią. Ja spróbuje z regenerum, zresztą mam podobnie;p jak pomaluje to szkoda mi obgryzać, tylko wiadomo.. nie można mieć cały czas pomalowanych ;/ paznokieć musi oddychać. Warto kupić regenerum Ono zadba o Twoje paznokcie. Bo obgryzane nie są tak mocne i zdrowe jak zapuszczane od zawsze ;/ Ale kobiety chwalą sobie preparat i ja też z nim spróbuję ;p nie mam problemu już z obgryzaniem, ale łamią mi się tak szybko więc i tak mam krótkie ;/


Powodzenia
ej Brunetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 10:18   #7
zrazka
Przyczajenie
 
Avatar zrazka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 8
Dot.: jak się z tym uporać

Ja też od zawsze obgryzałam i z tym problem miałam, ale od jakiegoś czasu zauważyłam, że jak mam ekstra pomalowane paznokcie to szkoda mi ich obgryzać o tak o to dzięki temu udawało mi sie "zapuścić" piękne pazurki , wszyscy znajomi święcie przekonani że tipsy mam ;-)
szkoda tylko że jak jeden mi się gdzieś zachaczy, złamie to zaraz idą kolejne :/ obecnie mam króciutkie dałam im parę dni "odetchnąć" od lakierów ale dzisiaj znowu zarzucam lakierek i niech sobie rosną ... może warto spróbować ? krótkie paznokietki też ładnie wyglądają w ciemniejszych kolorach - czerwienie, pomarańcze turkusy
powodzenia
zrazka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-17, 23:46   #8
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: jak się z tym uporać

Popytaj w aptece o taki gorzki żel dla dzieci przeciw obgryzaniu paznokci- powinno ci pomóc.
Drastyczne i obrzydliwe w smaku ale jak obgryzałam jako dziecko ( nerwica po szpitalu) to pomogło błyskawicznie.
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:23.