Cesarskie cięcie ze wskazaniem Wrocław - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-15, 14:15   #1
alunia80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3

Cesarskie cięcie ze wskazaniem Wrocław


Witam.
Chciałbym poradzić się was w sprawie cesarki i wyborem szpitala we Wrocławiu bądź okolicy, gdyż mieszkam we Wrocławiu od lipca 2008 i nie za bardzo sie orientuję w tutejszych szpitalach, lekarzach i wogóle.
Otóż jestem w 35 tygodniu ciąży (termin na 22 kwietnia) i mam wystawione zaświadczenie od lekarza ortopedy o wskazaniu do cesarskiego cięcia. Nie wiem czy we wrocławskich szpitalach preferują umawianie się na takie porody wcześniej czy mozna bez problemu przyjechać w "tym" dniu. Jak wyglada opieka w szpitalach po takim porodzie? No i oczywiscie który szpital byłoby wybrać na taki poród?
Proszę was o pomoc w tej kwestii. Jest to wogóle mój pierwszy poród i bardzo sie boję.
alunia80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-15, 15:47   #2
roxi1980
Zakorzenienie
 
Avatar roxi1980
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 832
Dot.: Cesarskie cięcie ze wskazaniem Wrocław

Cytat:
Napisane przez alunia80 Pokaż wiadomość
Witam.
Chciałbym poradzić się was w sprawie cesarki i wyborem szpitala we Wrocławiu bądź okolicy, gdyż mieszkam we Wrocławiu od lipca 2008 i nie za bardzo sie orientuję w tutejszych szpitalach, lekarzach i wogóle.
Otóż jestem w 35 tygodniu ciąży (termin na 22 kwietnia) i mam wystawione zaświadczenie od lekarza ortopedy o wskazaniu do cesarskiego cięcia. Nie wiem czy we wrocławskich szpitalach preferują umawianie się na takie porody wcześniej czy mozna bez problemu przyjechać w "tym" dniu. Jak wyglada opieka w szpitalach po takim porodzie? No i oczywiscie który szpital byłoby wybrać na taki poród?
Proszę was o pomoc w tej kwestii. Jest to wogóle mój pierwszy poród i bardzo sie boję.
Hej,
ja wprawdzie nie z Wrocławia i w sprawie wyboru szpitala nie doradzę, ale 9 tygodni temu miałam CC ze wskazań neurologicznych. Myślę, że każdy szpital jest inny - jedne umawiają konkretny termin, inne nie, ale i tak warto byłoby się do takiego szpitala wcześniej wybrać i porozmawiać z jakimś lekarzem, który wyjaśni Ci jakie panują tam zwyczaje. No i podpytaj pielęgniarki, co masz zabrać ze sobą (ubranka dla maluszka, pieluchy, podkłady dla Ciebie?), bo też co szpital to inna wersja. U mnie ubranka dziecko dostaje szpitalne, za to trzeba mieć swoje wenflony (??!!) i zestawy do lewatywy...
A do sprawy samego CC - podejdź do tego odważnie - jeśli masz wskazania, to szukaj w tym dobrych stron, bo i tak nie masz innej opcji (tak jak ja). Przynajmniej maluszek przyjdzie na świat szybko i dla Ciebie (w czasie porodu) bezboleśnie. Jedyne co niemiło wspominam to "montaż" cewnika i wkłucie znieczulenia (ale u mnie problem wiązał się z moim zrujnowanym kręgosłupem, który był jedną z przyczyn CC). Jak wiadomo CC to operacja więc na pewno troszkę poboli "PO" (najgorsza 2 i 3 doba), ale myślenie "jutro będzie lepiej" na prawdę działa cuda, a zresztą FAKTYCZNIE co dzień jest lepiej i czas w szpitalu jak dla mnie mknie jak szalony. Ja już w 4 dobie byłam z maluszkiem w domku.

Powodzenia Słonko! Trzymam kciuki
__________________

roxi1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-15, 21:32   #3
martaN23
Zadomowienie
 
Avatar martaN23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 472
Dot.: Cesarskie cięcie ze wskazaniem Wrocław

Cytat:
Napisane przez alunia80 Pokaż wiadomość
Witam.
Chciałbym poradzić się was w sprawie cesarki i wyborem szpitala we Wrocławiu bądź okolicy, gdyż mieszkam we Wrocławiu od lipca 2008 i nie za bardzo sie orientuję w tutejszych szpitalach, lekarzach i wogóle.
Otóż jestem w 35 tygodniu ciąży (termin na 22 kwietnia) i mam wystawione zaświadczenie od lekarza ortopedy o wskazaniu do cesarskiego cięcia. Nie wiem czy we wrocławskich szpitalach preferują umawianie się na takie porody wcześniej czy mozna bez problemu przyjechać w "tym" dniu. Jak wyglada opieka w szpitalach po takim porodzie? No i oczywiscie który szpital byłoby wybrać na taki poród?
Proszę was o pomoc w tej kwestii. Jest to wogóle mój pierwszy poród i bardzo sie boję.





hej!ja jeszcze nie mam fasolki jestem w trakcie starańmam pytanie można wiedziec co jest wskazaniem ortopedycznym do cc?ja tez bede miała napewno bo jestem po 3 operacjach strzelajacego biodra
martaN23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 09:43   #4
alunia80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3
Dot.: Cesarskie cięcie ze wskazaniem Wrocław

Cytat:
Napisane przez martaN23 Pokaż wiadomość
hej!ja jeszcze nie mam fasolki jestem w trakcie starańmam pytanie można wiedziec co jest wskazaniem ortopedycznym do cc?ja tez bede miała napewno bo jestem po 3 operacjach strzelajacego biodra
W miom przypadku wrodzona dysplazaja stawów biodrowych. Mówiąc po naszemu wrodzone zwichniecie tych stawów. Jestem po 6 operacjach bioder.
Co prawda ortopeda powiedział że nie ma w zasadzie pzreciwskazań do anturalnego porodu przy tej wadzie, ale w moim przypadku okazalo się, że mam za male odwodzenie nóg i moze byc ciężko z urodzeniem się dzidzi.
alunia80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 11:16   #5
martaN23
Zadomowienie
 
Avatar martaN23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 472
Dot.: Cesarskie cięcie ze wskazaniem Wrocław

tu dla ciebie :mag ia:o kurcze moze cesarka to faktycznie najlepsze wyjsciete nasze bioderka ja jak zajde i urodze to czeka mnie nastepna operacjaa za ciebie trzymam kciuki
martaN23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 12:59   #6
elsi
Zakorzenienie
 
Avatar elsi
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 187
Dot.: Cesarskie cięcie ze wskazaniem Wrocław

Cytat:
Napisane przez martaN23 Pokaż wiadomość
mam pytanie można wiedziec co jest wskazaniem ortopedycznym do cc?ja tez bede miała napewno bo jestem po 3 operacjach strzelajacego biodra
Ja też miałam cc ze wskazań ortopedycznych. W moim przypadku ze względu na wielopoziomową dyskopatię odcinka lędźwiowo-krzyżowego. Poród siłami natury, wg mojej pani doktor mógł mi grozić nawet utratą władzy w nogach. Według jej diagnozy miałam być zmuszona do leżenia plackiem od 6 mc. A tymczasem byłam doskonale mobilna praktycznie do ostatniego dnia ciąży i jeszcze w 8 mc robiłam z Małżem remont mieszkania Ale Córa była "wyrozumiała", w 21 tc praktycznie nie było jeszcze widać brzuszka, a przytyłam 10 kg. Po porodzie zostały 3, po których miesiąc później nie było już śladu.
Niestety dobre czasy się skończyły po urodzeniu Córci. Gdy miała 2,5 miesiąca wypadł mi dysk od znoszenia/wnoszenia Jej i wózka (choć kupiliśmy najlżejszy jaki się dało) : 2 piętro bez windy, a wózkownia przeznaczona na cele komercyjne

Edytowane przez elsi
Czas edycji: 2009-03-16 o 13:01
elsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-19, 17:55   #7
Marika 86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 166
Dot.: Cesarskie cięcie ze wskazaniem Wrocław

hej dziewczyny mam do was pytanie tzn jestem po eperacji dysku na poziomie L4 L5 ponadto inne dyski są też poprzesuwane. Byłam u mojego neurohirurga żeby mi wydał takie zaświadczenie a on mi powiedział że zaświadczenie o cc może wydać tylko ginekolog( a ten kazał mi przynieść zaświadczenie od neurohirurga) a on może napisać tylko na zaświadczeniu jednostkę chorobową a ja się boję że to nie wystarczy. teraz nie wiem co mam zrobić boję się że bedą mi kazali rodzić sn a ja się bardzo boję że stan mojego kręgosłupa przy takim wysiłku się pogorszy i nie wiem co mam teraz zrobić

Edytowane przez Marika 86
Czas edycji: 2009-03-19 o 18:01
Marika 86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-20, 09:45   #8
alunia80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3
Dot.: Cesarskie cięcie ze wskazaniem Wrocław

Cytat:
Napisane przez Marika 86 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny mam do was pytanie tzn jestem po eperacji dysku na poziomie L4 L5 ponadto inne dyski są też poprzesuwane. Byłam u mojego neurohirurga żeby mi wydał takie zaświadczenie a on mi powiedział że zaświadczenie o cc może wydać tylko ginekolog( a ten kazał mi przynieść zaświadczenie od neurohirurga) a on może napisać tylko na zaświadczeniu jednostkę chorobową a ja się boję że to nie wystarczy. teraz nie wiem co mam zrobić boję się że bedą mi kazali rodzić sn a ja się bardzo boję że stan mojego kręgosłupa przy takim wysiłku się pogorszy i nie wiem co mam teraz zrobić
hej,
to odpowiem ci tak, ze mi też giekolog kazał iść do ortopoedy i uzyskać odpwiednie zaświadczenie czy mogę rdzic naturalnie czy poprzez cc. Po wizycie u ortopedy ten mi powiedział, że nie ma czegośc takiego jak zaświadczenie że mam rodzić poprzez cc. jak mu powiedziałam że mój ginekolog prosi o takie zaświadczenie to wystawila mi ale w sumie to nie napisał że poród ma odbyć sie poprzez cc tylko, że mam taką wadę i jest wskazane cc, ale decyzję ma podjać ginekolog.
Wydaje mi sie że teraz lekarze (nie ginekolodzy) nie chcę brać na siebie odpwoiedzialnosci za te cc, bo w ostatnich latach duzo dziewczyn wymyślało sobie cesarki na życzenie. I jak jest chcociaż cień szaznszy na możliwosć urodzenia naturalnie to nie chcą wystawiać zawiadczeń o cc. Ale to moje odczucia
alunia80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-20, 09:59   #9
Marika 86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 166
Dot.: Cesarskie cięcie ze wskazaniem Wrocław

Mysle takl samo jak ty jedni na drugich zrzucaja odpowiedzialność tylko ja nie chcę żeby po porodzie trzeba sie było mną i dzieckiem zajmować zobacze co mi powie we wtorek ginekolog może jak zobaczy wypis ze szpitala gdzie jest wyrażnie napisane że wskazanie to unikanie przeciążęń odcinka lędżwiowo- krzyzowego to weźmie to pod uwagę bo jak nie to ja juz nie wiem co zrobię
Marika 86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-20, 11:07   #10
boszenka69
Zakorzenienie
 
Avatar boszenka69
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 4 278
Dot.: Cesarskie cięcie ze wskazaniem Wrocław

Hej mamusie
Ja właśnie dzisiaj wróciłam od ortopedy z takim zaświadczeniem... Pan doktor opisał w nim wadę kręgosłupa i bioder oraz w akapicie "cel wydania zaświadczenia" : "Istnieją wskazania do rozwiązania porodu sposobem cięcia cesarskiego". Następnie kazał mi się z tym udać do ginekologa prowadzącego ciążę, który ma obowiązek wpisania tej informacji w kartę ciąży.
Co do szpitala to polecam Trzebnicę... Słyszałam o niej bardzo dużo pochlebnych opini, dziewczyny po cesarkach piszą, że są zadowolone Nie ma takiego tłoku jak we Wrocławiu i nie trzeba się martwić, że po 2 dniach wypuszczą Was do domu Za 2 tygodnie wybieram się do tego szpitala w celu ustalenia terminu cc (jeśli coś takiego w ogóle istnieje...) A jeśli nie to chociaż wypytam położne co konkretnie muszę zabrać ze sobą do szpitala
PS. Każdy lekarz może próbować podważyć takie zaświadczenie w dniu porodu i może zmuszać Was do prób rodzenia sn... (tak miały dwie moje koleżanki, a potem i tak wylądowały na stole)... Myślę, że jest na to sposób... Należy poprosić takiego lekarza o odmowę na piśmie... Powinno poskutkować

Edytowane przez boszenka69
Czas edycji: 2009-03-22 o 12:23
boszenka69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-21, 18:44   #11
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Cesarskie cięcie ze wskazaniem Wrocław

Cytat:
Napisane przez Marika 86 Pokaż wiadomość
Mysle takl samo jak ty jedni na drugich zrzucaja odpowiedzialność tylko ja nie chcę żeby po porodzie trzeba sie było mną i dzieckiem zajmować zobacze co mi powie we wtorek ginekolog może jak zobaczy wypis ze szpitala gdzie jest wyrażnie napisane że wskazanie to unikanie przeciążęń odcinka lędżwiowo- krzyzowego to weźmie to pod uwagę bo jak nie to ja juz nie wiem co zrobię

to może jakiś prywatny szpital

Bez sensu żeby kobieta w ciąży musiała się przejmować takimi rzeczami
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-22, 14:15   #12
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Cesarskie cięcie ze wskazaniem Wrocław

nie ma we Wrocku prywatenje kliniki połozniczej.

Tak jak boszenka mówi, jesli jakikolwiek lekarz bedzie podwazał opinię specjalistyczną wydana przez innego lekarza to proście o uzasadnienie na piśmie z pieczątkami szpitala i lekarza. Wtedy jest podkładka pod ewentualne pozwy sadowe. Jednak mało który lekarz zgodzi się na wypisanie takiego uzasadnienia. Raczej zrobi cesarkę.
Najlepiej wziąc ze sobą dokumentację leczenia wypisy ze szpitali itp
Co do porodu to myślę, ze w kazdym ze szpitali trzeba się na taką cesarke umówić. Najlepiej pojechać wczesniej wziąc wszystkie dokumenty i umówić się na wzytę z ordynatorem.
Zyczę powodzenia
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-05, 20:52   #13
olakola
Zadomowienie
 
Avatar olakola
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 065
Dot.: Cesarskie cięcie ze wskazaniem Wrocław

Hej, ja mam termin na lipiec 2010, wskazanie na cc będzie od okulisty. Już byłam na wizycie kontrolnej, ale powiedziała, że mam przyjść pod koniec 7go miesiąca i wtedy mi napisze. Czytam informacje w necie i wszystkie szpitale są mocno krytykowane, lekarze również. Chciałabym wybrać lekarza i szpital do porodu, żeby ciął mnie ktoś kogo będę znała. Proszę doradźcie mi w czyje ręce "się oddać".
olakola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 16:34   #14
Wierzbiccy2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 50
Dot.: Cesarskie cięcie ze wskazaniem Wrocław

moja córeczka takze urodzila sie przez cesarskie ciecie.rodzilam w szpitalu na kaminskiego,cesarke przeprowadzil dr Łukasz Radecki.to naprawde bardzo dobry specjalista,jestem bardzo zadowolona z jego opieki.
Wierzbiccy2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:26.