szkoła policealna- instruktor terapii uzależnień - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-03, 16:19   #1
LUNCIA8
Raczkowanie
 
Avatar LUNCIA8
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 98

szkoła policealna- instruktor terapii uzależnień


witam, przepraszam za nowy wątek ale nie znalazłam nic odpowiedniego

Jestem studentką pedagogiki resocjalizacyjnej, będę kończyć licencjat.
Zastanawiam się czy w tym roku nie rozpocząć nauki w szkole policealnej na kierunku - instruktor terapii uzależnień.

Bardzo chciałabym się tym zajmować, ale nie wiem czy jest w ogóle sens w takie coś inwestować bo nie wiem czy to daje w ogóle jakieś kwalifikacje?
Na stronie jest podana informacja "otrzymujesz dyplom zawodowy
z tytułem: INSTRUKTOR TERAPII UZALEŻNIEŃ zgodny z klasyfikacją zawodów Ministra Pracy i Polityki Społecznej"

Mam nadzieje, że jest tu ktoś zaznajomiony z tematem ?

z góry dzięki
LUNCIA8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 16:54   #2
neia
Zadomowienie
 
Avatar neia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 496
Dot.: szkoła policealna- instruktor terapii uzależnień

Chodziłam ponad semestr na ten kierunek, nie polecam. Po pierwsze taki dyplom kompletnie nic Ci nie da, bo taki papierek z napisem "instruktor terapii uzależnień" nie ma nic wspolnego wspolnego z byciem instruktorem terapii uzależnień - na to są specjalne kilkuset godzinne kursy akredytowane przez PARPA i egzamin. Szkoła policealna nie daje w tej kwestii nic.
Po drugie skoro jesteś na resocjalizacji, to nawet nie dowiesz sie niczego nowego. Ja bedąc wtedy na 2 roku psychologii miałam wrażenie, że wiem więcej niż prowadzący, którzy opowiadali o "oczywistych oczywistościach".
Po trzecie, nawet jesli nadal będziesz chciała, cięzko ten kierunek znalezc. Na całą Warszawę, tylko w jednej szkole został uruchomiony, a i tak było na nim... 6 osób?

Lepiej załatw sobie praktyki w MONARZE i odkładaj kasę na specjalistyczne szkolenia na specjalistę psychoterapii uzależnień (bo instruktor jest dla osób bez wyższego wykształcenia).
neia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 18:05   #3
LUNCIA8
Raczkowanie
 
Avatar LUNCIA8
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 98
Dot.: szkoła policealna- instruktor terapii uzależnień

Cytat:
Napisane przez neia Pokaż wiadomość
Chodziłam ponad semestr na ten kierunek, nie polecam. Po pierwsze taki dyplom kompletnie nic Ci nie da, bo taki papierek z napisem "instruktor terapii uzależnień" nie ma nic wspolnego wspolnego z byciem instruktorem terapii uzależnień - na to są specjalne kilkuset godzinne kursy akredytowane przez PARPA i egzamin. Szkoła policealna nie daje w tej kwestii nic.
Po drugie skoro jesteś na resocjalizacji, to nawet nie dowiesz sie niczego nowego. Ja bedąc wtedy na 2 roku psychologii miałam wrażenie, że wiem więcej niż prowadzący, którzy opowiadali o "oczywistych oczywistościach".
Po trzecie, nawet jesli nadal będziesz chciała, cięzko ten kierunek znalezc. Na całą Warszawę, tylko w jednej szkole został uruchomiony, a i tak było na nim... 6 osób?

Lepiej załatw sobie praktyki w MONARZE i odkładaj kasę na specjalistyczne szkolenia na specjalistę psychoterapii uzależnień (bo instruktor jest dla osób bez wyższego wykształcenia).
właśnie przed chwilą czytałam wątek, w którym wypowiadałaś się na ten temat
patrzyłam na program zajęć i faktycznie przedmioty są praktycznie takie jakie mam na studiach ;/
chciałam zrobić coś dodatkowego i myślałam właśnie o jakiejś jednorocznej szkole.. ale znalazłam tylko własnie terapeutę i opiekuna środowiskowego- ale to chyba nie to ;/
myślałam, że może to czegoś to się chociaż może przydać... ale skoro naprawdę to nic nie daje..

dzięki
LUNCIA8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:22.