Okres kilka razy w miesiącu po tabletce 72h po, więc kiedy zacząć brać tabletki anty? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-24, 12:24   #1
sunshinemiss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 3

Okres kilka razy w miesiącu po tabletce 72h po, więc kiedy zacząć brać tabletki anty?


Jeżeli zaśmiecam forum i wątek taki już gdzieś byl, przepraszam...

Otóż 20 sierpnia miałam okres, 27 na 28 kochałąm się zmężczyzną i pękła nam prezerwatywa, żeby nie kusić losy 29 w poniedziałek zażyłam tabletkę 72 po...
4 września dostałam krwawienia( właściwie nie wiem czy to było krwawienie czy okres), które trwało około 4 dni, normalny okres miałam dostać 15 września, więc czekałam na zażycie tabletki antykoncepcyjnej i doczekałam się, lecz nie 15, ale 21!
I tu zaczyna się mój problem ponieważ 21 dostałam krwawienia ( również nie wiem czy to krwawienie czy okres) i właśnie w ten dzień zażyłąm tabletkę pierwsza antykoncepcyjną...
Ale niestety nie wiem czy dobrze zrobiłam ponieważ normalny okres mam długo i obficie, a teraz mam skąpo, nie dość, że 21 lekko krwawilam, w nocy nic, 22 lekko krwawiłam, w nocy nic i dziś zobaczymy...
Dzisiaj powinnam wziąć 3 tabletkę antykoncepcyjną, ale niestety nie wiem czy jest sens...
Nie wiem czy jeżeli to zwykłe krwawienie, plamienie to czy tabletka antykoncepcyjna będzie mnie chronić...
I nie wiem czy to coś, co dostałam 4 września był normalny okres, czy plamienie i nie wiem czy to coś, co dostałam 21 jest normalnym krwawieniem, czy plamienie, jeżeli plamieniem, no tak nie wygląda moja miesiączka jest sens brać nadal tabletki antykoncepcyjne i czy jeżeli to plamienie, to czy w pierwszy dzień takich plamień zażyta tabletka antykoncepcyjna będzie mnie chronić?
Proszę o pomoc...
Nie wiem co robić...
sunshinemiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 13:05   #2
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Okres kilka razy w miesiącu po tabletce 72h po, więc kiedy zacząć brać tabletki

Po pierwsze - łykając pierwszą tabletkę hormonalną okres ma prawo wyglądać inaczej już właśnie od tej pierwszej. Wiele kobiet jest zaskoczonych zmianą jakości i długości krwawienia. U mnie też wyglądało inaczej. Na Twoim miejscu nie robiłabym sobie większego chaosu w organizmie, bo taki zrobisz, jeśli przestaniesz łykać tabletki. Kontynuuj je. Ciężko zgadnąć czy to był faktycznie okres czy nie, więc na Twoim miejscu zabezpieczałabym się przez pierwsze opakowanie tabletek. Ochrona na pewno będzie już przy drugim.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 14:17   #3
sunshinemiss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 3
Dot.: Okres kilka razy w miesiącu po tabletce 72h po, więc kiedy zacząć brać tabletki

Cytat:
Napisane przez Lia89 Pokaż wiadomość
Po pierwsze - łykając pierwszą tabletkę hormonalną okres ma prawo wyglądać inaczej już właśnie od tej pierwszej. Wiele kobiet jest zaskoczonych zmianą jakości i długości krwawienia. U mnie też wyglądało inaczej. Na Twoim miejscu nie robiłabym sobie większego chaosu w organizmie, bo taki zrobisz, jeśli przestaniesz łykać tabletki. Kontynuuj je. Ciężko zgadnąć czy to był faktycznie okres czy nie, więc na Twoim miejscu zabezpieczałabym się przez pierwsze opakowanie tabletek. Ochrona na pewno będzie już przy drugim.
Mowisz, że mam zabezpieczać się przez całe opakowanie, a przy drugim już bedę zabezpieczona....
A jak skończe pierwsze opakowanie, to mam zrobić 7 dniową przerwe czy nie?
I dokładnie od którego momentu przy drugim opakowaniu będę zabezpieczona?
sunshinemiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 21:01   #4
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Okres kilka razy w miesiącu po tabletce 72h po, więc kiedy zacząć brać tabletki

moim zdaniem I krwawienie bylo po zazyciu tabletki a II okresem i prawidlowo postapilas, jesli sie bardzo stresujesz to 7 dni zabezpieczenia wystarczy
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-25, 09:33   #5
sunshinemiss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 3
Dot.: Okres kilka razy w miesiącu po tabletce 72h po, więc kiedy zacząć brać tabletki

Mnie właśnie stresuje to, że okres zawsze miałam długo i obficie, a tu nagle 2 dni i bardzooo słabo, już poprzednie krwawienie( to niby po tabletce) było bardziej obfite...
Już nie wiem o co chodzi.

Dziękuję Wam za odpowiedzi
sunshinemiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-25, 16:20   #6
one step closer
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 16
Dot.: Okres kilka razy w miesiącu po tabletce 72h po, więc kiedy zacząć brać tabletki

Też jestem za kontynuowaniem brania tych tabletek. Tak jak napisały dziewczyny - przez wzięcie tabletki 72 po która zawiera dużą dawkę hormonów, rozregulowałaś sobie okres, dlatego nie jest on taki obfity. Spokojnie, powinnaś teraz to obserwować dokładnie swój cykl, myślę że wróci wszystko do normy, gorzej będzie jeśli tak raz będziesz tabletki brać, a raz nie...
one step closer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-25, 17:36   #7
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Okres kilka razy w miesiącu po tabletce 72h po, więc kiedy zacząć brać tabletki

Tak, robisz normalnie przerwę. Będziesz już zabezpieczona na pewno od pierwszej tabletki drugiego opakowania. Jak chcesz, ryzykuj po 7 dniach, ale po postach niektórych dziewczyn, które wpadły przy tabletkach, ja wolę dmuchać na zimne.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-25, 22:34   #8
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Okres kilka razy w miesiącu po tabletce 72h po, więc kiedy zacząć brać tabletki

nie rozumiem, po co macisz dziewczynie o nie sprawdzonych ciazach
gdyby odsetek ciaz byl taki duzy to zadna by sie nie faszerowala pigulkami a wskaznik pearla wynosil by 50 a nie 0,01-1
nie ma potrzeby czekania miesiac czasu.skoro wziela bombe hormonalna a cykl jej sie przestawil. miala krwawienie to miala okres. a jak panikujesz to rob to w swoim gronie a nie zniechecaj dziewczyny do brania tabletek
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-25, 23:34   #9
kluska0
Zadomowienie
 
Avatar kluska0
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 109
Dot.: Okres kilka razy w miesiącu po tabletce 72h po, więc kiedy zacząć brać tabletki

Dla mnie sprawa jest prosta - dziewczyna nie wie co zrobić, pyta w necie, gdzie jednak anonimowe osoby mogą pisać co im się żywnie podoba, i widzi dwa sprzeczne stanowiska - albo zabezpieczenie 7 dni starczy, albo do końca opakowania.
Z tym, że żadna z nas tak naprawdę nie wie, które z tych wyjść jest w 100% prawdziwe. Jeśli jednak autorka zastosowałaby tylko 7 dni zabezpieczenia, a to okazałoby się tym wyjściem błędnym - to ceną może być zajście w niechcianą ciążę. Jeśli zastosuje dodatkowe zabezpieczenie do końca opakowania, to nawet jeśli okaże się to nieprawdziwe że tak trzeba - nie czekają jej większe konsekwencje.
A więc - jeśli uważasz że 7 dni wystarczy okej, ale nie strofuj wszystkich, którzy wolą być bardziej ostrożni, bo to że TY nie zaszłaś w ciążę w ten sposób, nie znaczy, że czyjś organizm nie może zareagować inaczej, wiadomo przecież, że tabletki różnie działają na różne kobiety.
Poza tym Lia nie zniechęca nikogo, wyraźnie napisała, żeby dziewczyna nie mieszała sobie w organizmie i nie odstawiała tabletek, ale poradziła też by uważała bo z antykoncepcją może nie być ok. To jest dobra, życzliwa rada, a Ty tylko potrafisz ją wyśmiać i przedstawić swoje stanowisko jako jedyne słuszne, bo TY tak zrobiłaś i nie zaszłaś w ciążę.
kluska0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-26, 08:38   #10
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Okres kilka razy w miesiącu po tabletce 72h po, więc kiedy zacząć brać tabletki

dziewczyna nie potrzebnie straszy. laska ewidentnie dostala okres i wziela I tab w I dniu okresu, nie wiem po co cale op w prezerwatywach? myslicie ze tak latwo mozna zajsc? dziewczyna potrzebujcie rady kogos doswiadczonego a nie spanikowanych nastolatek

najlepiej zeby dziewczyna poradzila sie obojetnie ktorego lekarza ktorego ma w poblizu.
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:38.