Odpupilowe Zapalenie Mózgu - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-17, 10:23   #61
201604190934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 600
Dot.: Odpupilowe Zapalenie Mózgu

co do noszenia psów na rękach, moja babcia tak psa "zabiła"


Mam taką dziwną babcię. Ona Pikusia karmiła z porcelan.. Pikuś jadał przy stole. Pikuś decydował o tym gdzie kto może usiąść. No i Pikuś nigdy nie spacerował, nawet do załatwiania się był tylko stawiany i od razu na ręce. No i gdy tak sobie kiedyś szli na spacer to babcia Pikusia musiała na chwilę postawić, a gdy Pikuś zobaczył jadące auto rzucił się pod nie.


Tę babcię widziałam może z 5 razy, bo to dziwna kobieta jest. Nawet jej babcia mówić nie wolno, bo ją to postarza, ale Pikuś to jednocześnie jej synuś Był.
201604190934 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-17, 10:23   #62
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Odpupilowe Zapalenie Mózgu

mijanou, spaślak to pies, tak?
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-17, 10:28   #63
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Odpupilowe Zapalenie Mózgu

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
mijanou, spaślak to pies, tak?
Tak go nazywam. Nie jest spasły, ale strasznie łakomy i zjadłby wszystko w każdej ilości, gdybym mu nie ograniczała do rozsądnych ilości. No i dlatego, że kanapowiec. I nie ukrywam, że zawsze kręci się w kuchni a osobliwie, gdy robię dla siebie kanapki i zawsze coś dostanie z wędlin. Wiem, że nie powinnam. Ale on tak żałośnie patrzy. Oj,zaraz mi się oberwie.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-17, 10:30   #64
201604190934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 600
Dot.: Odpupilowe Zapalenie Mózgu

będąc na studiach kasę musiałam mocno trzymać, ale i tak często zdarzało się, że ja jadłam kartofle same lub ryż z jogurtem, a frety rybę lub kurczaka

no ale to normalne chyba, że mi się nic nie stanie jeżeli sobie odmówię, a zwierzę jednak potrzebuje konkretnego pokarmu

(białej gorączki dostaję jak czytam, że ktoś karmi Whiskasem kota lub fretkę- złości mnie, że się ludziom wmawia, że to taka dobra karma, a ona taką krzywdę robi, a ludzie chcąc dobrze robią takie szkody zwierzętom)
201604190934 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-17, 10:31   #65
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Odpupilowe Zapalenie Mózgu

Co do karmienia, to pies na dobrej suchej karmie spokojnie i zdrowo żyje, nie trzeba mu koniecznie dawać surowego ani tym bardziej gotowanego mięsa.

Ej, mnie też zdarzyło się coś dać psu z widelca (no ale już tym widelcem potem nie jem tylko idzie do mycia ), np. arbuza, bo nie lubię się potem lepić

A przypomniało mi się jak w dzieciństwie znałam taką panią, która swojej suce np. dawała do lizania lody na patyku, a potem sama dalej tego loda jadła
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-17, 10:34   #66
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Odpupilowe Zapalenie Mózgu

Dlaczego wiozlam psa choc nie chcialam?


Hmmm wyobrazcie sobie ze jedziecie za miato na imieniny cioci do rodziny waszego faceta. A tam jego babcia z ukochanym psiulkiem. Ktora sie zasiedziala troszke liczac na to ze skoro mamy miejsce w aucie to wezmiemy i ja i psa. I wez badz malpa i odmow staruszce ktora nie ma autobusu powrotnego gdy to nawet nie jest wasza wlasna babcia. Raczej nie mialam wyjscia :/
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-17, 10:34   #67
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Odpupilowe Zapalenie Mózgu

mijanou, a była ty na psim wątku?? Bo jak nie to maszeruj! Pokaż piesełka

Ja czasami daję moim z widelca jeść i dostają kawałeczki moich kanapek.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-17, 10:45   #68
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Odpupilowe Zapalenie Mózgu

Cytat:
Napisane przez mjos Pokaż wiadomość
będąc na studiach kasę musiałam mocno trzymać, ale i tak często zdarzało się, że ja jadłam kartofle same lub ryż z jogurtem, a frety rybę lub kurczaka

no ale to normalne chyba, że mi się nic nie stanie jeżeli sobie odmówię, a zwierzę jednak potrzebuje konkretnego pokarmu

(białej gorączki dostaję jak czytam, że ktoś karmi Whiskasem kota lub fretkę- złości mnie, że się ludziom wmawia, że to taka dobra karma, a ona taką krzywdę robi, a ludzie chcąc dobrze robią takie szkody zwierzętom)
Niestety-reklama dźwignią handlu. Naprawdę dobre karmy nie są reklamowane i ludzie, zwłaszcza starsi nie zdają sobie sprawy, że takowe istnieją. Pode mną mieszka starsza pani, która ma kota. Nie wiedziała, że poza Whiskasem i Kitkatem istnieją inne. Serio. A kot był już przyzwyczajony od lat do tego Whiskasa i też nie chciał się długo przestawić na Yamsa (dobra karma w miarę rozsądnej cenie). Ja swoim kotom serwuję Royala, Acanę albo ProPlan (naprawdę fajny skład). Z saszetek dostają Gourmety, niestety nie stać mnie na saszetki w cenie 5 zł za sztukę przy trzech kotach. Lubią też pierś z kurczaka drobno posiekaną na surowo albo gotuję im chudą rybkę na parze lub w folii.

---------- Dopisano o 11:45 ---------- Poprzedni post napisano o 11:37 ----------

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
mijanou, a była ty na psim wątku?? Bo jak nie to maszeruj! Pokaż piesełka

Ja czasami daję moim z widelca jeść i dostają kawałeczki moich kanapek.
Nie byłam na psim wątku bo tak naprawdę to jestem kociarą. Pies trafił do mnie przypadkowo. Podrzucili szczeniora ( jeszcze nie chodził) w okolicach kotkowa. No to zabrałam do domu, no co miałam zrobić? A potem już nie miałam serca oddać. Nie mogłabym spać w nocy bo to by było złe. Jest się odpowiedzialnym za to, co się oswoiło. Tym bardziej, że szczenior chodził za mną krok w krok, jakby się bał, że znowu ktoś fdzieś go zostawi. Na początku reagował histerycznie, jak sam zostawał w domu. Teraz już się przyzwyczaił a ja mieszkam z kuzynem i tak ustawiliśmy swoje zajęcia, że dlugo sam nie jest. Ale powiem Ci, że dorastając w towarzystwie kotów to się psisko skociło Najchętniej się wygrzewa i spi. Z kotami pełna symbioza. I....woli karmę kocią od psiej i podkrada, gdy tylko może. Dlatego koty muszę karmić na stoke w kuchni. Tam spaślak nie wlezie.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-17, 10:50   #69
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Odpupilowe Zapalenie Mózgu

Mijanou, ile takich saszetek dziennie zjada jeden kot?
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-17, 10:54   #70
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Odpupilowe Zapalenie Mózgu

Co do reklamy, to fakt - wiele osób w ogóle nie wie, że coś jest nie tak z marketowymi karmami. Nie wiedzą, że są lepsze, wcale nie różniące się szczególnie ceną.
Moi rodzice też nie wiedzieli, dopiero przy trzecim kocie skłoniłam ich do karmienia go lepszymi karmami, a z czasem wszystkie koty zostały na nie przestawione.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-17, 10:55   #71
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Odpupilowe Zapalenie Mózgu

Cytat:
Napisane przez _Judith_ Pokaż wiadomość
Mijanou, ile takich saszetek dziennie zjada jeden kot?
Dokładnie Ci nie powiem. Mam trzy koty i na trzy koty codziennie idą dwie mokre saszetki. Czasem trzy. Plus suche, do którego koty muszą mieć dostęp cały czas tak, jak do wody. Plus gotowana rybka, lub posiekana pierś kurczęca. Czasem koty zjadają dwie saszetki (podawane w dwóch porcjach). Czasem pomemlają lub wyliżą tylko sosik. To samo dotyczy każdych saszetek, bo w przyplywie gotówki kupuję też im Royala. To zależy, jak im tam podpasuje. Staram się im urozmaicić wybór, ale nie ma reguł.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-17, 10:58   #72
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Odpupilowe Zapalenie Mózgu

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Dokładnie Ci nie powiem. Mam trzy koty i na trzy koty codziennie idą dwie mokre saszetki. Czasem trzy. Plus suche, do którego koty muszą mieć dostęp cały czas tak, jak do wody. Plus gotowana rybka, lub posiekana pierś kurczęca. Czasem koty zjadają dwie saszetki (podawane w dwóch porcjach). Czasem pomemlają lub wyliżą tylko sosik. To samo dotyczy każdych saszetek, bo w przyplywie gotówki kupuję też im Royala. To zależy, jak im tam podpasuje. Staram się im urozmaicić wybór, ale nie ma reguł.
A gdybym ci powiedziała, że da się karmić kota ok 4kg za 5zł dziennie?
U kotów tak samo nie bardzo z tym mieszaniem suche/mokre
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-17, 11:01   #73
201604190934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 600
Dot.: Odpupilowe Zapalenie Mózgu

Cytat:
Napisane przez _Judith_ Pokaż wiadomość
A gdybym ci powiedziała, że da się karmić kota ok 4kg za 5zł dziennie?
U kotów tak samo nie bardzo z tym mieszaniem suche/mokre
jjudith możesz się podzielić wiedzą, bo przymierzam się do kota od dłuższego czasu...tylko ja planuję głównie suchym karmić
201604190934 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-17, 11:02   #74
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Odpupilowe Zapalenie Mózgu

Cytat:
Napisane przez _Judith_ Pokaż wiadomość
A gdybym ci powiedziała, że da się karmić kota ok 4kg za 5zł dziennie?
U kotów tak samo nie bardzo z tym mieszaniem suche/mokre
Zatem podpowiedz, zawsze chętnie korzystam z rad i lubię wymianę doświadczeń. Zawsze czeoś nowego można się dowiedzieć. Będę wdzięczna.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-17, 11:02   #75
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Odpupilowe Zapalenie Mózgu

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Z saszetek dostają Gourmety, niestety nie stać mnie na saszetki w cenie 5 zł za sztukę przy trzech kotach.
Koty moich rodziców czasem też jedzą gourmety, ale to chyba nie jest najlepsza karma, a na dodatek mam wrażenie, że głównie jest w niej sos, a treści niewiele.
Zazwyczaj jedzą saszetki miamor feine filets http://www.zooplus.pl/shop/koty/karm..._filets/193800
Moi rodzice kupują je w sklepie koło domu po 2.50 chyba. Trochę droższe niż gourmet, ale też większe (100g zamiast 85 g gourmeta) i mają dużo zawartości, 3 koty jedzą 2 saszetki na obiad, a poza tym jedzą suche.
W gourmecie jest te 4% nędzne mięsa, a w miamorach jest to 50%, a reszta to taka mięsna galaterka.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-17, 11:02   #76
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Odpupilowe Zapalenie Mózgu

Wszelkie "słodzenie" do pupila, krojenie karmy, mięsa czy innych przyskamów na drobna kosteczkę co by się nie zmęczył piesek jedzeniem. Wyszukiwanie "najlepszych" szyneczek (czyli zje najtańsza mielonkę), a w międzyczasie karmienie suchą pedigree czy innym czymś.
Noszenie na rękach, traktowanei jak dzieci, ubieranie w dziwne stroje. Nie wpominam już o obrożach i smyczach z "najwyżsej półki" z diamentami itp w przypadku, gdy nie ma sie poeniędzy na zycie dla siebie (zastaw się a pokaż jak pieknego masz czworonoga).

Tak samo posiadania zwierzęcia/zwierząt na utrzymanei których właściciela nie stac.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-17, 11:06   #77
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Odpupilowe Zapalenie Mózgu

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Koty moich rodziców czasem też jedzą gourmety, ale to chyba nie jest najlepsza karma, a na dodatek mam wrażenie, że głównie jest w niej sos, a treści niewiele.
Zazwyczaj jedzą saszetki miamor feine filets http://www.zooplus.pl/shop/koty/karm..._filets/193800
Moi rodzice kupują je w sklepie koło domu po 2.50 chyba. Trochę droższe niż gourmet, ale też większe (100g zamiast 85 g gourmeta) i mają dużo zawartości, 3 koty jedzą 2 saszetki na obiad, a poza tym jedzą suche.
W gourmecie jest te 4% nędzne mięsa, a w miamorach jest to 50%, a reszta to taka mięsna galaterka.
Niestety, Miamorów moje nie cierpią. Ale wiesz....czasem mam wrażenie, że w tych saszetkach bardziej zalezy im własnie na sosiku lub na galaraetce niż na samej treści
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-17, 11:09   #78
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Odpupilowe Zapalenie Mózgu

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Niestety, Miamorów moje nie cierpią. Ale wiesz....czasem mam wrażenie, że w tych saszetkach bardziej zalezy im własnie na sosiku lub na galaraetce niż na samej treści
Te moich rodziców mają podobnie, tzn gourmety dostają jak im się miamor znudzi, ale i tak piją z niego głównie ten sos No ale zabiedzone nie są, podejrzewam że są po prostu najedzone suchym i już nie kręci ich za bardzo inna karma.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-17, 11:15   #79
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Odpupilowe Zapalenie Mózgu

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Te moich rodziców mają podobnie, tzn gourmety dostają jak im się miamor znudzi, ale i tak piją z niego głównie ten sos No ale zabiedzone nie są, podejrzewam że są po prostu najedzone suchym i już nie kręci ich za bardzo inna karma.
No moje też zabiedzone nie są. Wręcz przeciwnie. Ale kto tam zrozumie kota....

Ok,lecę teraz do rodziców, ale jeszcze tu wrócę! Za kilka godzin
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-17, 11:23   #80
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Odpupilowe Zapalenie Mózgu

Cytat:
Napisane przez CzasKomety Pokaż wiadomość
Po co nosić zdrowego dorosłego psa po domu?
Ja noszę kota, bo kot to lubi, chce poobserwować świat z innej perspektywy i jest to też rodzaj pieszczoty. Po co nosić dziecko, które już samo chodzi? Pewnie z tych samych przyczyn.
Sprzątam kupy po moim psie, dbam o psa i kota, ale mogłabym jesś z kotem z jednego talerza, gdyby nie to, że pies nauczył kota, że stół, na którym jest jedzenie, to tabu. Pieszczę, głaszczę i całuję, nigdy bym nie uderzyła, nawet myśleć o tym nie mogę.
Złapałam dziką kotkę, którą wszyscy dokarmiali i zaniosłam do sterylizacji, a potem wypuściłam na stare śmieci - rezyduje w szopie z drewnem. Nadal wszyscy dokarmiają osiedlową pupilkę, ona nie chce do domu, ale już się nie męczy porodami, karmieniem i nie przydaje światu kolejnych niechcianych kotów.
Jestem już chora, czy jeszcze "w granicach normy"?

Dodam jeszcze, że programowo nie chodzę do lokali, gdzie nie można wejść z psem. Na szczęście w moim mieście jest sporo takich, gdzie chodzić mogę, jeszcze pada grzeczne pytanie, czy podać miskę z wodą. Są i takie - moje ulubione , gdzie "właściciel" - pies, czy kot obserwuje salę lub wita się z gośćmi.

Edytowane przez kalincia
Czas edycji: 2014-08-17 o 11:28
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-17, 11:26   #81
Karinio
Zakorzenienie
 
Avatar Karinio
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 348
Dot.: Odpupilowe Zapalenie Mózgu

Zwracanie się do psa,suczki per córeczko.
Karinio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-17, 11:28   #82
_czarny_kot
Zakorzenienie
 
Avatar _czarny_kot
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 5 397
Dot.: Odpupilowe Zapalenie Mózgu

Cytat:
Napisane przez DarcAngael Pokaż wiadomość
ale skończyło się tylko na obrazie 1:1.
Też mam na ścianie foto-obraz swojego psa o wymiarach 1m x 80cm pies żyje i ma się dobrze.
_czarny_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-17, 11:29   #83
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Odpupilowe Zapalenie Mózgu

Cytat:
Napisane przez Karinio Pokaż wiadomość
Zwracanie się do psa,suczki per córeczko.
Kurde, mówię do psa i kota per "synu" jak mnie wkurzą "Synu, rusz dupę bo nie ma czasu na twoje fochy."
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-17, 11:39   #84
Rottie
Zadomowienie
 
Avatar Rottie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 739
Dot.: Odpupilowe Zapalenie Mózgu

Jem z psami jednym widelcem, jem z nimi jednego loda. Chyba skończę w psychiatryku
__________________
Każdy niech zobaczy tyle, na ile głęboko patrzy.
Rottie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-17, 11:52   #85
Karinio
Zakorzenienie
 
Avatar Karinio
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 348
Dot.: Odpupilowe Zapalenie Mózgu

Cytat:
Napisane przez _Judith_ Pokaż wiadomość
Kurde, mówię do psa i kota per "synu" jak mnie wkurzą "Synu, rusz dupę bo nie ma czasu na twoje fochy."
ta moja sąsiadka to wozi w dole wózka dziecięcego,bo się pusia zmęczyła.
Karinio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-17, 12:20   #86
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Odpupilowe Zapalenie Mózgu

Cytat:
Napisane przez aer Pokaż wiadomość
- noszenie dorosłego, zdrowego psa po domu/mieszkaniu na rękach
Cytat:
Napisane przez CzasKomety Pokaż wiadomość
Po co nosić zdrowego dorosłego psa po domu?
Moja ciotka ma sukę ze schroniska. Przywiozła 3 lata temu znad morza w góry. Sunia była w tragicznym stanie- psychicznym. Ciocia mieszka z mężem i synem (teraz synowa i dziecko 2 m-czne) . Jak byli tylko we 3 , to jak któreś z nich wchodziło do pokoju zawsze sikała pod siebie. Byli weterynarze, behawioryści, sama przyzwyczajała psa do różnych bodźców itp.
Sunia ma tak, że jak jej się gdzieś spodoba i z innych nieznanych powodów, nie ruszy się z miejsca. Nic nie pomaga. U nas np. jak jest, to ciotka musi ją wziąć na ręce, zsadzić z fotela na podłogę i dopiero wtedy pójdzie Taki pies A jest w typie owczarka anatolijskiego
Cytat:
Napisane przez DarcAngael Pokaż wiadomość
Upasienie JAMNIKA do wagi 25 kg.
Kupowanie mu najdelikatniejszej, najświeższej wątróbki, gdy samemu je się (o ironio) skrawki dla psów (końcówki kiełbas, można było dostać w niektórych mięsnych u mnie w mieście). Psiak miał lepsze wyżywienie niż właściciele - rzeczona wątróbka, cielęcina najwyższej jakości, gdzie właściciel synowi wydzielał na sztuki parówki na obiad.

Właściciel jamnika własnemu synowi kazał spać na materacu na podłodze, bo pies śpi na kanapie i nie pozwoli mu zabrać miejsca.
Psa nazywał syneczkiem, syna wyklinał.
Po uśpieniu psa, właściciel miał plany go wypchać i postawić na honorowym miejscu, ale skończyło się tylko na obrazie 1:1.
Co do jedzenia: mój nieżyjący dziadek tak postępował z psem Sam zjadał sałatkę/surówkę i ziemniaki, a mięso oddawał psu Kochałam go szalenie za to

Co do drugiego: miałam sąsiadkę, która - no nie wiem jak to nazwać... Przez podobne postępowanie jej jedyny syn wyprowadził się z domu. Ona twierdzi, że sama go wyrzuciła, on miał podobno powiedzieć, że sam odszedł, bo nie wytrzymywał z matką.
Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Dla mnie też nie jest to takie dziwne.
Jak się ma psa kilkanaście lat, ma się z nim więź, a potem pies umiera, to człowiek naprawdę może to głęboko przeżywać, a dodatkowo niezbyt fajne jest to, że jego ukochany pies jest potem "utylizowany" gdzieś, znika po prostu. Jak ktoś ma ogród to może go sobie pochować u siebie, a jak nie ma, to może właśnie skorzystać z cmentarza...
Też nie chciałabym, żeby mój pies po śmierci został ot tak gdzieś spalony i wyrzucony, bo jest dla mnie bliską istotą i na pewno będzie mnie boleć jego strata.
Dokładnie. Pisałam już wielokrotnie o mojej króliczycy hodowlanej, którą uśpiłam 30.07. br. Zakopałam ją obok klatki.
Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
aer koty z nami nie śpią, z nami śpi suk. Najgorsze co człowiek może zrobić po położeniu się z psem, to wstać do WC. Po powrocie człowiek już nie ma miejsca bo pies się jakoś tak rozprzestrzenił, że zajął poduszkę trzeba psa przepychać na skraj łóżka, pies stawia wtedy bierny opór... Już łatwiej siusiu do rana trzymać
Zgadzam się A pies jeszcze oburzony, że sie wpychasz na jego łóżko
Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Ja czasami daję moim z widelca jeść i dostają kawałeczki moich kanapek.
Mój Majlo nie zje z talerza, nawet jeśli jest na nim mięso
Cytat:
Napisane przez Karinio Pokaż wiadomość
Zwracanie się do psa,suczki per córeczko.
Kocham moje zwierzęta, ale nie potrafiłabym tak zwracać się do nich na poważnie
W/w sąsiadka tak mówiła do swoich kotów.

Jak raz dla żartów powiedziałam do psa 'syneczku' to spojrzał błagalnie na moją mamę i schował się za jej nogami
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-17, 12:42   #87
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Odpupilowe Zapalenie Mózgu

Ja do moich mówię "dzieci" czasami. Nie widzę w tym nic zdrożnego. Słodzenie i pieszczotliwe zwracania się to też objaw zapalenia? jestem nieuleczalnie chora w takim razie. Moje "słodkie waniliowe ciasteczko" i "czarna perełka mamusi" mogą to potwierdzić.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-17, 12:47   #88
aer
O RLY?
 
Avatar aer
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Silesia/Varsovia
Wiadomości: 10 173
Dot.: Odpupilowe Zapalenie Mózgu

Ok, ale pies mojej współlokatorki był zdrowy, nie miał żadnych lęków, był ze sprawdzonego źródła (córka suczki rodziców współlokatorki). Normalny, zdrowy pies. I dla mnie noszenie dość dużego psa z pokoju do kuchni, gdzie jest dosłownie z 10 kroków to przesada.

A i pies nie miał problemów z nogami - niejednokrotnie wychodziłam z nią na spacer, czy na łąkę dla psów.
aer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-17, 12:50   #89
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Odpupilowe Zapalenie Mózgu

No to noszenie psa to przesada wg mnie, chociaż ja bym pewnie czasem koty nosiła, gdyby zechciały współpracować.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-17, 12:51   #90
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Odpupilowe Zapalenie Mózgu

Dla mnie to jaki kto ma stosunek do zwierzą świadczy o tym jakim jest człowiekiem. I lepiej już przesadzać w tą stronę niż w drugą. Jak się czyta, że ktoś swoje mięso albo ostatnie jedzenie oddaje zwierzakowi to aż się łza w oku kręci. To samo dla dziecka byłoby pewnie dla większości oczywiste. Na pewno nie ma to nic wspólnego z zapaleniem mózgu tylko miłością do zwierząt.

Ale traktowanie jak dzieci, ubieranie w śmieszne ubranka, karmienie cukierkami i zero wychowania to niestety jest już robienie zwierzęciu krzywdy Sama kocham swoje zwierzaki, ale taktuję je wciąż jak zwierzęta, bo one są już dorosłe, są najlepszymi towarzyszami człowieka, a nie jego dziećmi. Chociaż przyznam, że raz na jakiś czas nosimy kota jak niemowlę, ale mojego kota inaczej się nie da

Ale nie śpię z kotem w łóżku i słabo mi się robi jak widzę, że siostra całuje ciągle kota w pyszczek, którym on się wcześniej mył tu i ówdzie
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru

Edytowane przez margitta
Czas edycji: 2014-08-17 o 12:52
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-25 09:47:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:15.