Olejki eteryczne, aromaterapia - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-08-05, 17:56   #31
Alien :*
Zakorzenienie
 
Avatar Alien :*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 122
Jakie olejki eteryczne pachną najładniej??

Znalazłam na wizażu przepis na własnej produkcji perfumy z olejków eterycznych,a ponieważ nigdy ich nie kupowałam i totalnie nie orientuję się w zapachach,chciałabym zasięgnąć Waszej opinii.Które pachną na tyle ładnie że nadają się do zrobienia z nich perfum?Podawajcie swoje typy
Alien :* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-21, 19:15   #32
justa1812
Rozeznanie
 
Avatar justa1812
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: województwo mazowieckie
Wiadomości: 660
Dot.: Jakie olejki eteryczne pachną najładniej??

Cytat:
Napisane przez Alien :* Pokaż wiadomość
Znalazłam na wizażu przepis na własnej produkcji perfumy z olejków eterycznych,a ponieważ nigdy ich nie kupowałam i totalnie nie orientuję się w zapachach,chciałabym zasięgnąć Waszej opinii.Które pachną na tyle ładnie że nadają się do zrobienia z nich perfum?Podawajcie swoje typy

Dopiero co wróciłam z urlopu i mogę ci odpisać,
że ja swoje kompozycje zapachowe stworzyłam na bazie
wanilii, cynamonu i mandarynki i jaśminu. Dodałam do tego trochę spirytusu. Kupowałam prawdziwe olejki eteryczne firmy Avicenna.

W pierwszej wersji zmieszałam wanilię z cynamonem i mandarynką, w drugiej wanilię, cynamon i jaśmin.

Wyszły fajniutkie zapachy, ale raczej dla osoby lubiącej te nutki zapachowe.

Zakupiłam też paczulę i kadzidłowca, ale to jednak nie moje klimaty zapachowe i używam tego raczej do pielęgnacji cery...

Zapachy są mocne i intensywne, w miarę trwałe i podobają się otoczeniu - zebrałam kilka komplementów. Początek jest jednak bardzo mocny...

Jeśli lubisz pachnieć waniliowym cynamonowym ciasteczkiem, to polecam

Edytowane przez rachela
Czas edycji: 2007-08-21 o 20:41 Powód: zapach - nie zapaszek!
justa1812 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-08, 23:07   #33
kasiag13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5
Dot.: Jakie olejki eteryczne pachną najładniej??

Cytat:
Napisane przez Alien :* Pokaż wiadomość
Znalazłam na wizażu przepis na własnej produkcji perfumy z olejków eterycznych,a ponieważ nigdy ich nie kupowałam i totalnie nie orientuję się w zapachach,chciałabym zasięgnąć Waszej opinii.Które pachną na tyle ładnie że nadają się do zrobienia z nich perfum?Podawajcie swoje typy
Takich zapachow jest wiele Przede wszystkim cytrusy (pomarańcza, bergamotka, mandarynka itd.) i kompozycje o zapachach owocowych - jagoda, malina, brzoskwinia, mango, kiwi. Osobiscie lubie tez zapach elemi (drzewka kanarecznika) wkomponowany w perfumy.
Sama sobie robie wlasnie takie perfumy i jestem bardzo zadowolona z jakosci. Mam swoje wlasne przepisy na perfumy i ciagle tworze nastepne

Edytowane przez kasiag13
Czas edycji: 2007-09-09 o 11:03
kasiag13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-08, 23:28   #34
rachela
Zakorzenienie
 
Avatar rachela
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: sklepy cynamonowe
Wiadomości: 12 503
Dot.: Jakie olejki eteryczne pachną najładniej??

Kasiu, miło że podzieliłaś się z nami swoimi przepisami, ale chciałam uczulić na jedną sprawę: na podanej przez Ciebie stronie są linki do Twoich aukcji na Allegro oraz zachęcanie do kosmetyków Faberlic, co można zrozumieć tylko tak: reklama!
A reklama na Wizażu jest zabroniona, pod groźbą ostrzeżeń, a w końcu Bana.

Proszę Cię, wykasuj linki ze swoich postów; w przeciwnym wypadku będę zmuszona zrobić to sama - a wtedy także wlepię Ci upomnienie
__________________
Between men and women there is no friendship possible.
There is passion, enmity, worship, love, but no friendship.

Oscar Wilde

Edytowane przez rachela
Czas edycji: 2007-09-09 o 13:38 Powód: dziękuję za edycję
rachela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-05, 15:13   #35
nancyboy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 54
Olejki eteryczne, a zapachowe

Nie jestem pewna, czy piszę w odpowiednim dziale, ale wyjaśnijcie mi proszę na czym polega różnica miedzy olejkami eterycznymi i zapachowymi oraz które z nich lepiej nadają się do tworzenia własnych nut zapachowych na bazie oleku jojoba.
nancyboy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-05, 16:02   #36
ishtar4
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 632
Dot.: Olejki eteryczne, aromaterapia

To chyba to samo, olejek eteryczny jest mieszaniną substancji lotnych otrzymanych z jednego rodzaju kwiatu, rośliny. Olejek zapachowy też.

Trzeba zwracac uwagę, czy jest to "naturalny olejek zapachowy" (destylowany z kwiatów) czy też "kompozycja" ( tworzona w warunkach laboratoryjnych poprzez zmieszanie odpowiednich proporcji związków chemicznych - aldehydów, zw. aromatycznych, estrów). Czasem takie kompozycje nie mają nic wspólnego z danym kwiatkiem - może się na przykład zdarzyć, ze cyklamen będzie mieszanką konwalii i zielonego jabłuszka; albo wręcz zwiazkiem chemicznym niewystępującym w naturze np. oznaczony znakiem (R) lilial.
Ale z tym tez jest różnie; czasami takie kompozycje lepiej oddają zapach kwiatów, są bogatsze o związki, których nie da się wydestylować z żywego materiału (bo np szybko się rozkładają, ulatniają lub jest to zbyt drogie i nieopłacalne).

Bywa i tak, że naturalne destylaty nie przypominają zapachem żywych kwiatów - np. olejek otrzymany z narcyzów śmierdzi wręcz śmietnikiem, dlatego należy poddać go obróbce, coś dodać, coś ująć itd by pachniał tak jak narcyz "powinien" (całkiem jak z marmoladą różaną - daleko jej do zapachu prawdziwej polnej róży mimo że do jej zrobienia użyto kilku kilogramów płatków).

A co do komponowania własnych zapachów - z olejków dostępnych na polskim rynku rzadko kiedy udaje się stworzyć coś sensownego; ja sama mam domu już chyba z 50 buteleczek Vera-Nord, i podejrzewam, że wiele z nich jest niestety kompozycjami, mimo iż firma zarzeka się, że są w 100% naturalne, sprowadzone z Hiszpanii; tylko jakoś w to nie wierzę (niskie ceny). W wielu wyczuwam nieładne "fuzlowe" lub "naftowe" nuty nawet po rozcieńczeniu. Chociaż z "tuberozy" jestem zadowolona (czasem używam )
__________________
-xyx-
ishtar4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-12, 13:22   #37
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: Olejki eteryczne, aromaterapia

Cytat:
Napisane przez iron_angel_ona Pokaż wiadomość
ja jestem straszną fanką aromaterapii i kadzidełek - w ogóle klimaty jogi i pilatesu bardzo odprężają a dodatkowo olejkami można wprowadzić się w super nastrój
a cóż to za niby-sprytnie-przemycona reklama? usuń link albo opłać mikroreklamą
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:26.