Filtry ochronne - ZBIORCZY - Strona 57 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-07-31, 10:23   #1681
pikpok
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 57
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Shee'naz a może ja głupol jestemmoże ja za szybko się tym przejmuje, ato może tylko taka reakcja na okres(chociaż aż tak to to jeszcze chyba nie wyglądało jak miałam miesiączke)póki co odłozyłam filtr..może on mnie wogóle nie zapchał może to tylko taka reakcja...No nie wiem...w końcu filtr miałam na paszczy przez cały miesiąc..i żeby po miesiącu zrobił masakre..czy to jest możliwenie wiem,robie chyba tak, że nałoże filtr jak daj boże zniknie mi to paskudztwo na twarzy i wtedy zobacze czy znowu mnie wypryszczy, ale tego to już chyba nie przezyje..poki co juz mi sie twarz nieco opaliła
pikpok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-31, 12:43   #1682
dagna1
Zakorzenienie
 
Avatar dagna1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 444
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

pikpok,uzywalam tego filtru co Ty i mnie po 3 tygodniach niezle zalatwil. zapchalo mnie okropnie i do dzis mam slady. zaanalizowano sklad i ma mnostwo zapychaczy. pozatym ten filtr strasznie smierdzial (ponoc jest wersja bezzapachowa)
__________________
za Tęczowym Mostem


pusta miska.. ale możesz ją napełnić!
dagna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-31, 12:48   #1683
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Na Allegro zakupiłem zachwalaną emulsję Avene 50+ w próbkach. (25ml za 15zł)

Dziś pierwsze aplikacja - zapach, zapach, zapach - zbyt mocny, mam nadzieję, że nie uczuli. Konsystencja bardzo fajna, faktycznie lekka emulsja.
Rozsmarowywanie bardzo średnio, mam wrażenie, że się zatrzymuje tam gdzie pacnę - nie ma jak rozsmarować.
Mat - nijaki, jak to przy filtrach i tłustej skórze, ale świeci się o 80% mniej od Liernki, którą znienawidziłem za ogromną ilość silikonów.

Jak na razie 4+. Zobaczymy co będzie pod koniec dnia
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-31, 12:58   #1684
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mosutatsu Pokaż wiadomość
Na Allegro zakupiłem zachwalaną emulsję Avene 50+ w próbkach. (25ml za 15zł)

Dziś pierwsze aplikacja - zapach, zapach, zapach - zbyt mocny, mam nadzieję, że nie uczuli. Konsystencja bardzo fajna, faktycznie lekka emulsja.
Rozsmarowywanie bardzo średnio, mam wrażenie, że się zatrzymuje tam gdzie pacnę - nie ma jak rozsmarować.
Mat - nijaki, jak to przy filtrach i tłustej skórze, ale świeci się o 80% mniej od Liernki, którą znienawidziłem za ogromną ilość silikonów.

Jak na razie 4+. Zobaczymy co będzie pod koniec dnia
bo avenki mają to do siebie, że bardzo szybko 'zastygają' na skórze, tworząc taką jakby powłokę - u mnie (mam krem 50+)nie ma szans na dosmarowanie a poza tym muszę bardzo szybko rozsmarowywać, żeby nie porobiły mi się smugi... ale mimo to to jak dotąd dla mnie KWC.
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-31, 13:39   #1685
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez koko19891 Pokaż wiadomość
nie wiem czy posłuchasz męskiej rady, aleee polecam uriage hyseac i bioderme photoderm mat
A co to męska rada gorsza? No chyba że to nie było do mnieBiodermę miałam,Uriage mam próbkę ale ja szukam na teraz czegoś tonującego bo chcę zabrać na urlop minimum kosmetyków
__________________



Edytowane przez SzatAnka71
Czas edycji: 2009-07-31 o 14:19
SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-31, 14:29   #1686
pikpok
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 57
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Shee'naz dziękuje ślicznie za poświęcony mi czas Dagna1 dałaś mi troche do myślenia... Zmieniam plan Odpuszczam sobie tą avenke na bank, nie chce zapaskudzić jeszcze bardziej mojego muchomoraW sumie do śmiechu to mi nie jest Mam suchą skóre myśle, że zakupie Albo->emulsja Avene(już sie boje tej avenki)
Albo->Soraya dzieciak 60
Albo->Anthelios
Albo->Lirene
Dagna1 a co teraz nakładasz na twarz?tzn jaki filtr?
pikpok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-31, 14:54   #1687
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

pikpok prosze bardzo, pytaj jakbys miala watpliwosci Lirenka czesto uczula wiec ja bym nie ryzykowała. W ogole nie przepadam za kosmetykami Eris. Szkoda, ze przygode z Avene zaczełas od kremu, bo jest on tresciwy. Teraz nie dziwie sie , ze sie zrazilas troche do tych kosmetykow. Emulsja to za to moj ukochany filtr Jest bardzo leciutka, wspaniale sie wchłania. Gdybym mogła stosowałabym na okragło, ale zastepuje narazie Soraya dzieciecą, by troche zaoszczedzic .
Oba te filterki mnie nie zapychaja, sorayi po prostu troche trudniej sie uzywa bo ma tepa konsystencje i troche bardziej bieli.
Ale ani Avene ani Soraya nie zawieraja parsolu wiec mozna je matowic czym sie chce z Lirene czy Antheliosem nie ma juz takiej wygody.

Edytowane przez Shee'naz
Czas edycji: 2009-07-31 o 14:56
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-31, 16:04   #1688
pikpok
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 57
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Shee'naz jeszcze razo i hop. Powiem ci że bardzo się cieszyłam bo przez długi czas było w porządku z moją twarzą, a ja zdążyłam się trochę naczytać o zapychaniu filtrów i tym niejednokrotnie długim poszukiwaniu Swojego Świętego Graala.myślałam że go znalazłam, naprawde boje się tej Avenki,chciałabym emulsji ale nie wiem..z tą soraya kusisz ale boje się muchomorapomyśl e..a taki offtop.ym fajny masz login, zawsze zastanawiam się jak go zapisać
pikpok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-31, 16:44   #1689
Gosiurek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 797
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Mam pytanko jaki filtr dla cery z piegami (wrażliwa na słońce!) w trakcie kuracji kwasowej i pigmanormem w dodatku w Tunezji? Na co dzień używam osławionej Lirene, ale w związku z wyjazdem zastanawiam się czy nie zmienić na dzieciaczka Soraya 60 (zawsze to 60 a nie 50+ chociaż podobno to oznaczenie już nie obowiązuje..)
Gosiurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-31, 16:51   #1690
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez pikpok Pokaż wiadomość
Patrze na moją twarz i jestem zrozpaczona, byłam już tak zadowolona z mojej cery naprawde ładnie zaczynało się robić, a teraz..Powiedzcie mi dzewczyny czy zapchać może jakiś kosmetyk dopiero po miesiącu używania,bo ja ten filtr co mi sie wydaje że mnie zapchał nosiłam miesiąc i teraz widze całą trgedie..Drugi dzień nic nie mam na twarzy chodze zupełnie bez filtra (ku mojej rozpaczy na słońce musze wychodzić)Krostki wszelkie wyglądają coraz gorzej..i jak szybko powinny mi zniknąć te syfy z twarzy po odstawieniu zapychacza?nie wiem zupełnie co mam robić

Pikpok,efekty zapychania moga pokazac sie w roznym czasie i nie ma tutaj zadnej reguly
Odstaw filtr i siegnij po cos lekkiego,ewentualnie nawet po zwykly krem nawilzajacy z filtrem-jezeli nie jestes w trakcie kuracji kwasowej itd.nie wystawiasz sie na ekspozycje czynna to powinno wystarczyc.
Shee'naz dobrze radzi a poza tym dodam od siebie,ze warto siegnac po Antheliosa i nie sugerowac sie tak do konca destabilizacja bo warto dopasowac filtr do potrzeb wlasnej skory.

SzatAnka71 ciesze sie,ze moglam pomoc-jakos umknelo mi KWC,moze dlatego,ze nie do konca sugeruje sie ocenami z recenzji albo inaczej-zwracam uwage kto i jak wystawia recenzje
Nie wiem jaka masz karnacje ale pomimo,ze nie jestem bladolica-karnacja jasna ale z brzoskwiniowym odcieniem to Bioderma byla duzo za ciemna

Koko19891 coraz bardziej ciekawi mnie Uraige bo juz wczesniej o nim pisales
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-31, 16:55   #1691
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Gosiurek Pokaż wiadomość
Mam pytanko jaki filtr dla cery z piegami (wrażliwa na słońce!) w trakcie kuracji kwasowej i pigmanormem w dodatku w Tunezji? Na co dzień używam osławionej Lirene, ale w związku z wyjazdem zastanawiam się czy nie zmienić na dzieciaczka Soraya 60 (zawsze to 60 a nie 50+ chociaż podobno to oznaczenie już nie obowiązuje..)
Pigmanorm i kwasy w Tunezji... ? Ja bym przede wszystkim radziła przerwać kurację i to odpowiednio wcześniej przed wyjazdem.
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-31, 17:27   #1692
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

[QUOTE=Hexxana;13527440]

SzatAnka71 ciesze sie,ze moglam pomoc-jakos umknelo mi KWC,moze dlatego,ze nie do konca sugeruje sie ocenami z recenzji albo inaczej-zwracam uwage kto i jak wystawia recenzje
Nie wiem jaka masz karnacje ale pomimo,ze nie jestem bladolica-karnacja jasna ale z brzoskwiniowym odcieniem to Bioderma byla duzo za ciemna

Ja mam raczej jasną karnację ale z racji rozległych plam używam kremów brazujących więc karnacja juz taka jasna nie jest.Isis Pharma moze i by mi spasiła gdyby nie był taki tępyjeśli załapię się na próbkę Biodermy to skorzystam(muszę sprawdzić)
Łatwo stałym Wizażankom pisać"jest tyle wątków-poczytaj"w moim wypadku to nie lenistwo,bo poczytałam sobie ale po przeczytaniu mam mętlik w głowie dlatego tak cenie sobie Twoją pomoc
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-31, 17:34   #1693
Magda_M_1973
Wtajemniczenie
 
Avatar Magda_M_1973
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2 096
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Gosiurek Pokaż wiadomość
Mam pytanko jaki filtr dla cery z piegami (wrażliwa na słońce!) w trakcie kuracji kwasowej i pigmanormem w dodatku w Tunezji? Na co dzień używam osławionej Lirene, ale w związku z wyjazdem zastanawiam się czy nie zmienić na dzieciaczka Soraya 60 (zawsze to 60 a nie 50+ chociaż podobno to oznaczenie już nie obowiązuje..)
Żartujesz że latem stosujesz pigmanorm - hmmm sama go stosowałam ale zima. Absolutnie nie jest wskazany na lato- czytałaś ulotkę???????
Tam w skladzie jest renitoid który dodatkowo uwrażliwia skórę na słońce !!!!!!!!!!!!!!
Ale pomysł o kwasach nie wspomne

Dokladnie przewrwanie kuracji jest wskazane ja efekty smarowania pigmanormem odczuwałam ze dwa miesiące po......... sobie narobisz

Edytowane przez Magda_M_1973
Czas edycji: 2009-07-31 o 17:39
Magda_M_1973 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-31, 17:41   #1694
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez pikpok Pokaż wiadomość
Shee'naz jeszcze razo i hop. Powiem ci że bardzo się cieszyłam bo przez długi czas było w porządku z moją twarzą, a ja zdążyłam się trochę naczytać o zapychaniu filtrów i tym niejednokrotnie długim poszukiwaniu Swojego Świętego Graala.myślałam że go znalazłam, naprawde boje się tej Avenki,chciałabym emulsji ale nie wiem..z tą soraya kusisz ale boje się muchomorapomyśl e..a taki offtop.ym fajny masz login, zawsze zastanawiam się jak go zapisać
A dziekuje, nick to pewna syrena z sagi Sapkowskiego . Rozejrzyj sie za probkami emulsji Avene i Antheliosa. Moze to nie byc łatwe, ale spore ryzyko kupowac drozszy krem tak w ciemno... Pomolestuj farmaceutki w paru aptekach i moze sie uda jakos zdobyc probki
Soraya jest dobra, przede wszytskim nie zapycha (wersja dla dzieci ma lzejszy sklad niz dorosłe) i nie jest tłusta w porownaniu z innymi fitrami.. Ale ostrzegam uczciwie przed tępą konsystencja i bieleniem, ktore sie dluzsza chwile wchłania.
Ze swojej strony kategorycznie odradzam przy problemach z cera Iwostin Solecrin bo ma duzo zapychaczy na czele ze znienawidzonym przeze mnie Isopropylem Palmitate .
Tak jak pisała Hexxana - na czas testow i poszukiwan porzadnego filtra, wystarczy jakis lekki krem nawilzajacy z jakimkolwiek fakorem. Nie wystawiasz sie przeciez chyba zbyt nadmiernie na slonce i nie prowadzisz teraz fotouczulajacych kuracji
Z niedrogich fotostabilnych filtrow podsyłam jeszcze jedna propozycje do wyprobowania:
Babydream, Sonnencreme Lichtschutzfacktor 50
Skład dosyc lekki, nie pwoinien zrobic krzywdy, a noz podpasuje na stałe? Za ta cene mozna sprobowac, jakby co nada sie do ciała, tubka az 100 ml
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-31, 18:30   #1695
dagna1
Zakorzenienie
 
Avatar dagna1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 444
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

pikpok, po avene kremowej uzywalam ta sama,ale w postaci emulsji(bezpieczna), soraya 45 (zapycha mnie), soraya dzieciakowa 60 (bezpieczna) i probowalam pare razy z babydream 50,ale chyba mnie zapycha. teraz caly czas smaruje sie dziaciakiem sorayi 60 i chyba przy niej zostane

ale avene kremowa pod wzgledem wszystkiego byla najlepsza,tylko gdyby nie te zapychanie..
__________________
za Tęczowym Mostem


pusta miska.. ale możesz ją napełnić!
dagna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-31, 21:00   #1696
Gosiurek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 797
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Magda_M_1973 Pokaż wiadomość
Żartujesz że latem stosujesz pigmanorm - hmmm sama go stosowałam ale zima. Absolutnie nie jest wskazany na lato- czytałaś ulotkę???????
Tam w skladzie jest renitoid który dodatkowo uwrażliwia skórę na słońce !!!!!!!!!!!!!!
Ale pomysł o kwasach nie wspomne

Dokladnie przewrwanie kuracji jest wskazane ja efekty smarowania pigmanormem odczuwałam ze dwa miesiące po......... sobie narobisz
To nie jest dokładnie tak. Pigmanorm i kwasy są na razie (do jesieni) odstawione, napisałam tak bo wydaje mi się że cera jeszcze przez jakiś czas jest dodatkowo uwrażliwiona na UV. A ponieważ szykuje mi się taki wyjazd to zastanawiam się czy Lirene wystarczy, czy może należałoby zmienić na coś innego (jest coś mocniejszego?)
Gosiurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-31, 21:19   #1697
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Gosiurek Pokaż wiadomość
To nie jest dokładnie tak. Pigmanorm i kwasy są na razie (do jesieni) odstawione, napisałam tak bo wydaje mi się że cera jeszcze przez jakiś czas jest dodatkowo uwrażliwiona na UV. A ponieważ szykuje mi się taki wyjazd to zastanawiam się czy Lirene wystarczy, czy może należałoby zmienić na coś innego (jest coś mocniejszego?)

Przede wszystkim postawilabym na sprawdzone,apteczne filtry
Bardzo ciekawa sciaga
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...postcount=3241
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-31, 21:34   #1698
eLWhy
Zadomowienie
 
Avatar eLWhy
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 204
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

dziewczyny, pytanie mam... do tej pory używałam żółtej 30 rossmana - w zesżłym roku zakupioną jako jeden z tańszych fotostabilnych filtrów. Ale ja sierota nie doczytałam, a używam od jakiegoś czasu podkładu, rózu i korektora z edm czyli 99% mica :/ Czyli niby mam nałożony filtr, ale zdestabilizowany (co wobec tego mi on w ogole daje?). No i poza tym to jest wersja do całego ciała, więc alkohol niestety też ma... Sierota ze mnie nieprzeciętna, a używam retinoidów (epiduo w tej chwili), więc filtrów też muszę :/
Myślałam nad avene mineralnym, ale oni wszędzie pakują triglicerydy, na które moja skóra wyjątkowo silnie reaguje (wysypem, a czymże innym)....
ten klorane się nada? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...la-dzieci.html , nie zaszkodzi mojej zmaltretwanej trądzikowej skórze? czy polecicie coś innego..? Bo tak przeglądam składy i wszędzie zapychacze... po co w filtrach np. silikony? (akurat o silikony się nie matrwię, ale jest sporo innych nieciekawych składników)
__________________
walka z trądzikiem (teraz: Locacid+Yaz / było: Syndi35,Zorac,kwas salicylowy+borowy (borny?) ,DalacinT, Clindacne,Klindacin,Duac, Isotrexin,Benzacne,Zinery t,Tetralysal, Metronidazol, Differin,Epiduo)

eLWhy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-01, 02:58   #1699
scarface
Raczkowanie
 
Avatar scarface
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 447
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Gosiurek Pokaż wiadomość
(zawsze to 60 a nie 50+ chociaż podobno to oznaczenie już nie obowiązuje..)
SPF 50+ to nowe (tzn w uzyciu od trzech lat) oznaczenie dla SPF 60 http://www.uwagaslonce.pl/site.php?sid=18&version=pl (tabelka)
__________________

Edytowane przez scarface
Czas edycji: 2009-08-01 o 03:10
scarface jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-01, 09:49   #1700
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Gosiurek Pokaż wiadomość
To nie jest dokładnie tak. Pigmanorm i kwasy są na razie (do jesieni) odstawione, napisałam tak bo wydaje mi się że cera jeszcze przez jakiś czas jest dodatkowo uwrażliwiona na UV. A ponieważ szykuje mi się taki wyjazd to zastanawiam się czy Lirene wystarczy, czy może należałoby zmienić na coś innego (jest coś mocniejszego?)
Oczywiście to Twoja sprawa czy przeprowadzasz kurację Pigmanormem i kwasami w lecie i czy będziesz ją kontynuowała przebywając w Tunezji, ale nie dziw się mojej i Magdy_M_1973 reakcji - zwłaszcza w kontekście Twoich postów...

z tego wątku...
Cytat:
Napisane przez Gosiurek Pokaż wiadomość
Mam pytanko jaki filtr dla cery z piegami (wrażliwa na słońce!) w trakcie kuracji kwasowej i pigmanormem w dodatku w Tunezji? Na co dzień używam osławionej Lirene, ale w związku z wyjazdem zastanawiam się czy nie zmienić na dzieciaczka Soraya 60 (zawsze to 60 a nie 50+ chociaż podobno to oznaczenie już nie obowiązuje..)
i z wątku o przebarwieniach ( w odpowiedzi na pytanie jednej z Wizażanek o stosowanie preparatu Neostraty w lecie)...
Cytat:
Napisane przez Gosiurek Pokaż wiadomość
Chodzi o tę z hydrochinonem? ja w zeszłym roku stosowałam i nie stało sie nic złego, ale rzecz jasna solidne filtrowanie musi być!!
teraz idę na żywioł i zamierzam stosować pigmanorm

Edytowane przez 513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Czas edycji: 2009-08-02 o 08:54
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-01, 23:45   #1701
dagna1
Zakorzenienie
 
Avatar dagna1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 444
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

prosze, przeczytajcie to na spokojnie:

Od 19 lipca codziennie uzywam filtra sorayi dla dzieci 60 i nic się nie dzialo z cera.
27 lipca posmarowałam się pierwszy raz i ostatni filtrem babydream 50.
27 lipca uzylam po raz 1 raz maski z miodli indyjskiej firmy himalaya herbals i dzien po lub dwa mialam 1 stan zapalny na twarzy.
31 lipca nałożyłam ta sama maske Himalayi herbals (omijałam stan zapalny) i dzien pozniej(czyli dzisiaj,wieczorem po zmyciu pudru max factor) 2 stany zapalne.
dzisiaj użyłam poraz pierwszy puder max factor creme puff i mialam go przez 2 godziny

w zdenerwowaniu od razu pomyślałam,ze ktorys z filtrow mnie tak załatwił ( soraya lub babydream),ale jak sobie to rozpisałam to wychodzi,ze może to maska. Dalam do analiy ja i sklad jest ok. nie chciałabym aby okazal się zbrodniarzem filtr soraya i puder max factor.

Co o tym myslicie? Nie mogę sobie pozwolic na dodatkowe stany zapalne..
Acha,od 20 lipca uzywam skrobi dry flo (nie codziennie),ale jej nie biore pod uwage.

Maske odpuszcze sobie na 100%, filtra babydream 50 nie uzyje już. Filtra sorayi i max factora chciałabym dalej używać.. nie wiem co mam robic..

jeszcze jedno-przed zakupem maski himalaya herbals czytalam opinie i tylko jedna osoba z kilkunastu powiedziala,ze maska ja okropnie zapchala.

strasznie zaluje,ze nalozylam dzisiaj poraz 1 w zyciu puder max factora (a chcialam sprawdzic czy trafilam z odcieniem),bo gdyby nie on to bym byla raczej pewna na 100%,ze to maska mnie zapchala,a tak to, to troche biore pod uwage ten puder,ale to chyba nie mozliwe..? mialam go 2 godziny,a 2 stany zapalny sa w miejscu gdzie dalam najmniejsza ilosc pudru..

za chaotyczny post przepraszam,ale jestem zdenerwowana stanem twarzy i bliznami jakie bede miec przez to chcialabym jak najszybciej dojsc przez co stany zapalne sie zrobily,bo za tydzien wyjezdzam za granice i nie chce zrobic jeszcze gorszej krzywdy stosujac zbrodniarza caly czas..

dopisek: biore od paru miesiecy hormony na tradzik i stany zapalne nie pojawialy mi sie
__________________
za Tęczowym Mostem


pusta miska.. ale możesz ją napełnić!

Edytowane przez dagna1
Czas edycji: 2009-08-02 o 00:07 Powód: dopisek
dagna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-02, 07:48   #1702
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Nie pamietam jak skladowo wyglada maska Himalaya ale warto sprawdzic sklad
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-02, 09:17   #1703
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Hexx cudem zdobyłam tonujący filtr SVR tzn próbkę i dobrze ze są te próbki bo się okazało że jest zupełnie nie dla mnie. Za jasny, za gęsty i u mnie bardzo źle sie rozprowadza:\skłaniam się ku Biodermie ale ponoć ta na naczynka jest jaśniejsza.Niestety nie ma nigdzie próbek i chyba kupię w ciemno
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-02, 11:00   #1704
Gosiurek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 797
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Psychodelio to się zgadza, Neostraty używałam w zeszłym roku bo tam stężenie hydrochinonu nie jest aż tak duże. Napisałam też że filtry są obowiązkowe i przy takim postępowaniu nic podejrzanego sie nie stało. Co do pigmy to owszem zamiar był, ale po przemyśleniu i późniejszej propozycji wyjazdu odpuściłam.
Wracając do tematu spróbuję jutro popytać w aptekach o możliwość kupna saszetek filtrów aptecznych, bo żal otwierać całe opakowanie jak ledwo co napoczęłam Lirenkę

Aha, dziękuję Hexx za ściągawkę!

Edytowane przez Gosiurek
Czas edycji: 2009-08-02 o 11:26 Powód: dopisek
Gosiurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-02, 11:49   #1705
dagna1
Zakorzenienie
 
Avatar dagna1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 444
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Nie pamietam jak skladowo wyglada maska Himalaya ale warto sprawdzic sklad
Himalaya Herbals, Neem Face Pack (Maska z miodli indyjskiej)

sklad:
Ingredients(each ml contains):
- Pdrs. : Neem (Azadirachta indica) 100mg, Fuller's Earth (Multani Mitti) 40mg
- Ext. : Turmeric (Curcuma longa) 20mg.
- Other: Aqua, Kaolin, Glycerin, Bentoite, Fragnance, Methylparaben, Phenoxyethanol, Xanthan Gum, Propylparaben, Sodium EDTA, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Sodium Lauryl Sulphate.

w watku o analizie skladu napisalas,ze 'niby gliceryna moze byc zapychaczem ale...roznie bywa' . nie przejelam sie tym,bo uzywalam fluidu gdzie Glycerin (no bo to jest to samo) znajduje sie na 4 miejscu LRP Toleriane) i wszystko bylo ok.

dzisiaj twarz wyglada okropnie :/

posmarowalam sie teraz filtrem,ktory dlugo uzywalam i jest na 100% bezpieczny,ale chcialabym powrocic do sorayi dla dzieci 60..
__________________
za Tęczowym Mostem


pusta miska.. ale możesz ją napełnić!
dagna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-02, 16:16   #1706
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez dagna1 Pokaż wiadomość
Himalaya Herbals, Neem Face Pack (Maska z miodli indyjskiej)

sklad:
Ingredients(each ml contains):
- Pdrs. : Neem (Azadirachta indica) 100mg, Fuller's Earth (Multani Mitti) 40mg
- Ext. : Turmeric (Curcuma longa) 20mg.
- Other: Aqua, Kaolin, Glycerin, Bentoite, Fragnance, Methylparaben, Phenoxyethanol, Xanthan Gum, Propylparaben, Sodium EDTA, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Sodium Lauryl Sulphate.

w watku o analizie skladu napisalas,ze 'niby gliceryna moze byc zapychaczem ale...roznie bywa' . nie przejelam sie tym,bo uzywalam fluidu gdzie Glycerin (no bo to jest to samo) znajduje sie na 4 miejscu LRP Toleriane) i wszystko bylo ok.

dzisiaj twarz wyglada okropnie :/

posmarowalam sie teraz filtrem,ktory dlugo uzywalam i jest na 100% bezpieczny,ale chcialabym powrocic do sorayi dla dzieci 60..
Teoretycznie (bo przeciez na odleglosc nie ocenie zmian zapalnych) moze tez byc tak,ze winowajca moze byc uzyta kombinacja danych ksometykow i w efekcie masz podraznienie + pozapychane pory.Druga sprawa jest to,ze w masce uzyto silnie drazniacego skladnika-wyboldowalam i to tez moze miec pewnien wplyw.
Mozna gdybac.......moim zdaniem wroc do tego co Ci najbardziej pasowalo,bez zbednych dodatkow i sprobuj odstawic filtry na pare dni by ocenic stan cery bo....nie kazdemu one sluza.

SzatAnko dlatego caly czas usilnie namawiam do testowania,nawet jezeli zdobycie probek graniczy z cudem.Wiem jak to jest ale czesto zakup w ciemno pelnowymiarowego opakowania to rosyjska ruletka,ewentualnie jak tonujaca Bioderma bedzie za ciemna to mozna ja rozjasnic innym filtrem z tej samej firmy-mieszamy filtry w obrebie jednej firmy-zawsze to jakies rozwiazanie.

Gosiurku ciesze sie,ze moglam pomoc
W aptekach nie kupisz filtrow w saszetkach-tego zadna z aptek nie ma w ofercie poniewaz to produkty typu probki i jedynie na All jest tego pelno....Nawet jak masz napoczeta Lirenke to mozesz ja zuzyc do ciala
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-02, 16:31   #1707
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Avenka 50+ bardzo fajna, zdecydowanie lepsza od Lirenki.
Gdy skończę wszystkie próbki kupię pełny wymiar - może akurat jakieś przeceny posezonowe będą?
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-02, 16:44   #1708
dagna1
Zakorzenienie
 
Avatar dagna1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 444
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Hexxana, dobrze. nie kombinuje juz i uzywam to co wiem,ze nie zaszkodzi cerze.

powroce do filtra,ktorego uzywalam pol roku i nic zlego nie robil. jest to avene emulsja i ma wodnista konstystencje. w zwiazku z tym mam pytanie ile powinnam jej nakladac? czytalam,ze wodnistych filtrow daje sie wiecej niz gestych.. 1,4 wystarczy? acha, czy jest jakas informacja ile nalezy nakladac filtra na same policzki?
__________________
za Tęczowym Mostem


pusta miska.. ale możesz ją napełnić!
dagna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-02, 17:59   #1709
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mosutatsu Pokaż wiadomość
Avenka 50+ bardzo fajna, zdecydowanie lepsza od Lirenki.
Gdy skończę wszystkie próbki kupię pełny wymiar - może akurat jakieś przeceny posezonowe będą?
Na przeceny posezonowe nie liczylabym chyba ze polowanie na All

Cytat:
Napisane przez dagna1 Pokaż wiadomość
Hexxana, dobrze. nie kombinuje juz i uzywam to co wiem,ze nie zaszkodzi cerze.

powroce do filtra,ktorego uzywalam pol roku i nic zlego nie robil. jest to avene emulsja i ma wodnista konstystencje. w zwiazku z tym mam pytanie ile powinnam jej nakladac? czytalam,ze wodnistych filtrow daje sie wiecej niz gestych.. 1,4 wystarczy? acha, czy jest jakas informacja ile nalezy nakladac filtra na same policzki?
Przede wszystkim sproboj sama wyczuc ile Twoja skora jest w stanie wchlonac filtra bo niby mozna sugerowac sie obliczeniami i przykladami ale z kazdym jest inaczej.Podchodze do tego w zdrowy sposob bo coz z tego,ze bedzie przepisowa ilosc jak nalozony makijaz bedzie wygladac malo estetycznie?
Kiedy korzystasz z ekspozycji czynnej to wiadomo aby nakladac nie oszczedzajac filtra i pilnowac reaplikacji ale na co dzien chodzac do pracy/szkoly itd.kiedy jest to ekspozycja bierna staram sie nie popadac w przesade
Emulsja nie jest tak tresciwa jak np.krem ale nie nazwalabym jej wodnista sproboj dopasowac to do wlasnych potrzeb i stanu cery
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-03, 07:30   #1710
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Hexx i właśnie tak mam zamiar zrobić tzn kupić Biodermę ale tą jaśniejszą.Jak będzie za jasna to tydzień jakoś przeżyję a w domu zawsze coś wymyślę.Dziś spróbowałam Uriage.Konsystencja fajna,dość szybko się wchłania i nie świeci się jak żarówkaPopytam czy jest tonujący z tej serii
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:34.