Jak podkreślić jasną cerę? część VII - Strona 38 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-04-24, 18:15   #1111
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez lucciola Pokaż wiadomość
Dziewczyny jaki kolor włosów, Waszym zdaniem, najlepiej podkreśla jasną cerę? Czarny, blond, rudy, brąz? I jakie odcienie: ciepłe czy chłodne?
Aktualnie mam na głowie ciemny fiolet(choć bliżej mu do czarnego) i pasi mi przy jasnej cerze. Naturalne to mam włosy brązowe, ni to ciemne ni jasne i gdy patrzę na zdjęcia z tamtego okresu to wyglądałam na zmęczoną, taką bez wyrazu, wypłowiałą;P Więc u siebie preferuję ciemniejsze kolory(też ze względu na ciemną oprawę oczu). Choć widziałam kiedyś babkę, która miała właśnie taką b.jasną cerę i srebrne, takie platynowe włosy. Super to wyglądało, taka Ice Queen;D
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-24, 19:16   #1112
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Maqua Pokaż wiadomość
gdzie można kupić podkład EL DW w kolorze Shell?
Chyba Cię zmartwię, ale w PL to tylko na allegro. Możesz też spróbować na e-bay. Bo odcień ten nie jest dostępny w naszym kraju... Ale powiem Ci, że ten kolorek nie jest bardzo jasny.... U mnie na buzi dodatkowo ciemniał....


Co do włosów, to u mnie ślicznie bladość podbijał kolor kasztanowy. Ale odrosty mnie męczyły...
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-24, 19:55   #1113
Shameer
Raczkowanie
 
Avatar Shameer
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 177
GG do Shameer
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Miałam ten najjasniejszy korektor z Bell mineralny i powiem Wam, że wcale nie jest jasny, w dodatku potrafi się paskudnie utlenić. Czasami musiałam go rozjaśniać cieniutką warstwą korektora w sztyfcie z Constance Carol- szkoda, że nie ma w Pl więcej kosmetyków w takich odcieniach jak CC
Shameer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-24, 20:30   #1114
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Najgorzej, że u mnie tylko odrosty chwyciło na śliczną oberżynę, reszta wyszła czarna z fioletowym połyskiem...:P ale różnica nie jest aż tak wielka.
A Estee DW serio jest taki cudowny jak wszyscy mówią?
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-24, 20:38   #1115
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Najgorzej, że u mnie tylko odrosty chwyciło na śliczną oberżynę, reszta wyszła czarna z fioletowym połyskiem...:P ale różnica nie jest aż tak wielka.
A Estee DW serio jest taki cudowny jak wszyscy mówią?
Dla mnie to trochę mniej wysuszająca wersja Revlona CS. I co dziwne - bardziej widoczna na twarzy... Ale może to przez kolory...
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-25, 08:30   #1116
absurdalna89
Zadomowienie
 
Avatar absurdalna89
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 339
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

To jeszcze ja się wtrącę z włosami. Warto chyba sprawdzić swój typ urody, bo odkąd wiem, że pasuje mi w zimnych odcieniach (jestem latem) to farbuję tylko na takie. Przeszłam przez: blond - wyglądałby naprawdę ładnie gdyby był zimny, niestety podchodził pod żółć, mówiono na mnie nawet jajecznica. Za to ostatnio przymierzyłam w sklepie perukę jasnego blondu o zimnym odcieniu i przyznaję - rewelacja! Tylko trudność w osiągnięciu takiego koloru i ciągłe farbowanie odrostów mnie powstrzymuje. Naturalny, mysi blondo-brąz - uważam, że mimo powszechności i szarości tego koloru wyglądał całkiem nieźle przy odpowiednim doborze ciuchów i makijażu. Naturalnie i z klasą, jasna cera ładnie podkreślona, ale nie tak intensywnie jak np. przy czerni. Czerń - mnie osobiście nie pasowała, czułam się jak wampir, ludzie oglądali się za mną na ulicy, ale nie w tym pozytywnym znaczeniu... Bardzo podkreśliła worki pod oczami i bladość - w sposób wręcz karykaturalny (mówię oczywiście o swoim przykładzie, jestem przekonana że zimom będzie czerń bardzo pasować). Rudy - ożywił, podkreślił bladość intensywnie, ale już nie tak karykaturalnie. Denerwowało mnie szybkie wypłukiwanie farby i widoczne odrosty. Poza tym zwyczajnie mi się znudził, ale uważam, że to naprawdę świetny kolor dla bladolicych kobiet (mam koleżankę o ciemnej karnacji, która pofarbowała włosy na rudo i naprawdę nie mogę się do tego przekonać). Zimny brąz - zdecydowanie mój nr 1, w tym kolorze czuję się najlepiej. Wciąż celowałam w skrajności - bardzo jasny blond, matowa czerń, intensywnie rudy, a okazuje się, że lepiej mi w czymś bardziej stonowanym (lato jest przecież pastelowe i nie tak bardzo wyraziste). Odrosty niewidoczne, włosy zdrowe, cera podkreślona i nie muszę uważać z kolorem ciuchów, bo każdy się dobrze komponuje.

Dziękuję wszystkim za rady, kupię dobry korektor i oleję solarium. A co do zębów - mam naturalnie białe, ale przy białej cerze wydają się żółte. Spróbuję Waszych sposobów, dziękuję.
absurdalna89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-26, 15:46   #1117
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Najgorzej, że u mnie tylko odrosty chwyciło na śliczną oberżynę, reszta wyszła czarna z fioletowym połyskiem...:P ale różnica nie jest aż tak wielka.
A Estee DW serio jest taki cudowny jak wszyscy mówią?
ja tak kiedyś miałam z szamponetką (nie pamietam, co to było, jakaś Venita chyba, koloru nie pamietam) - babka w drogerii mi wmówiła, że to czerń z niebieskawym połyskiem. Odrosty mi złapało na jaskrawy, fioletowo-niebieski odcień. Na szczęście po dwóch dniach miałam z powrotem naturalne, szarawe włoski.

mi nie pasują moje naturalne włosy (jasny, popielaty brąz czy ciemny blond). Jeśli tak w ogóle można powiedzieć ale wyglądałam mdło, nie pasowało mi do stylu ubierania, wyglądałam szaro, smętnie, widać było najmniejsze oznaki zmęczenia (a że zawsze mam ciemne sińce pod oczami - no cóż...). Chyba najlepiej mi było w ciemnym, kawowym brązie, ale jakoś się lepiej czuję w czerni. Tylko irytują mnie odrosty. Ale przy bardzo ciemnej oprawie oczu (zwłaszcza że brwi zostawiam masywne, nie zwężam ich) i bardzo ciemnych tęczówkach czerń nie wygląda karykaturalnie Fajnie też wyglądałam w czerwonych, wiśniowych kolorach, ale denerwowało mnie to że rudości i rudopodobne stały się modne i nosiła (nadal nosi) ten kolor połowa dziewczyn. Nawet te z ciemną karnacją, co dla mnie w 99% przypadków jest fatalnym połączeniem.

absurdalna - myślę, że twoja skóra będzie ci wdzięczna
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-26, 16:11   #1118
lucciola
Zakorzenienie
 
Avatar lucciola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 208
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
Chyba najlepiej mi było w ciemnym, kawowym brązie, ale jakoś się lepiej czuję w czerni. Tylko irytują mnie odrosty. Ale przy bardzo ciemnej oprawie oczu (zwłaszcza że brwi zostawiam masywne, nie zwężam ich) i bardzo ciemnych tęczówkach czerń nie wygląda karykaturalnie
Tak mi się przypomniało: jak miałam czarne włosy a potem farbowałam na ciemny brąz to wszyscy byli przekonani, że mam czarne oczy. Dopiero kiedy stałam się blondynką widzą, że mam jednak niebieskie
Czerń wygląda dziwnie w zestawieniu z dość jasnymi brwiami czyli zwykle u osób z naturalnymi włosami w kolorze blond (jasny-ciemny) ale najgorsze są te jasne odrosty. Wyglądają jak baaardzo szeroki przedziałek.
lucciola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-26, 17:29   #1119
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Jak jeszcze kiedyś farbowałam włosy cerę najpiękniej podbijał mi ciemny kasztan i rudości ale nie jasno marchewkowe a takie ciemniejsze nasycone. Bladość też wydobywa czerń i oberżyna ale nie czarujmy się, mało kto wygląda w tych kolorach dobrze. Dziewczyny z dużymi ciemnymi oczami i wyrazistym typie urody owszem wyglądaja super. Ale do naturalnie jasnych włosów, brwi, rzęs sinej cery, podkrążonych oczu to nie bardzo a takie naturalnie białowłose z delikatną procelanową cerą i krystalicznie niebieskimi oczami
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-26, 19:06   #1120
ForbiddenFruit
Rozeznanie
 
Avatar ForbiddenFruit
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 767
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Ja jestem chłodnym typem urody i mi jest dobrze w takim popielatym blondzie i brązie też. Różnica jest taka, że przy blondzie jestem bardziej delikatna, subtelna, a brąz dodaje twarzy wyrazistości i bardziej podkreśla tą bladość. W sumie nie wiem co mi się bardziej podoba
ForbiddenFruit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-26, 19:06   #1121
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez lucciola Pokaż wiadomość
Tak mi się przypomniało: jak miałam czarne włosy a potem farbowałam na ciemny brąz to wszyscy byli przekonani, że mam czarne oczy. Dopiero kiedy stałam się blondynką widzą, że mam jednak niebieskie
Czerń wygląda dziwnie w zestawieniu z dość jasnymi brwiami czyli zwykle u osób z naturalnymi włosami w kolorze blond (jasny-ciemny) ale najgorsze są te jasne odrosty. Wyglądają jak baaardzo szeroki przedziałek.
ja mam dość jasne włosy, ale ciemną oprawę oczu, prawie czarną taki psikus losu
jasne odrosty to naprawdę masakra, po dwóch tygodniach włosy wyglądają na dużo rzadsze. zwłaszcza, jak się ma tak mikroskopijnie cienkie włoski jak ja...
Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
Jak jeszcze kiedyś farbowałam włosy cerę najpiękniej podbijał mi ciemny kasztan i rudości ale nie jasno marchewkowe a takie ciemniejsze nasycone. Bladość też wydobywa czerń i oberżyna ale nie czarujmy się, mało kto wygląda w tych kolorach dobrze. Dziewczyny z dużymi ciemnymi oczami i wyrazistym typie urody owszem wyglądaja super. Ale do naturalnie jasnych włosów, brwi, rzęs sinej cery, podkrążonych oczu to nie bardzo a takie naturalnie białowłose z delikatną procelanową cerą i krystalicznie niebieskimi oczami
przy takich problemach mało jaki kolor może sprawić, że będzie się wyglądało świeżo mi jedynie kolor czerwony, wiśniowy pomagał optycznie poprawić wygląd skóry - wszelkie zaczerwienienia, krosty przy nim jakby nikły
ale taki typ platynowej blondynki, takiej bladej z jasnymi oczami... też kocham chociaż wbrew logice kocham coś, czego sie zbyt często nie widzi, taki typ tlenionej do śnieżnej platyny blondynki z ciemną oprawą oczu i ciemnymi tęczówkami, jak Anne Hathaway w "Alicji z krainy czarów"
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg HathawayWhiteQueen.jpg (112,2 KB, 59 załadowań)
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-26, 19:48   #1122
aniolek99
Zadomowienie
 
Avatar aniolek99
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 1 408
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Ja tez kocham taki ty urody
jasne,wlosy,jasna cera, niebieskie albo szare oczy

Tylko kompletnie nie podoba mi sie ciemny(mysi) blond przy bladej cerze.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg teresapalmer.jpg (14,8 KB, 80 załadowań)
__________________


aniolek99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-26, 20:22   #1123
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość

przy takich problemach mało jaki kolor może sprawić, że będzie się wyglądało świeżo mi jedynie kolor czerwony, wiśniowy pomagał optycznie poprawić wygląd skóry - wszelkie zaczerwienienia, krosty przy nim jakby nikły
ano ale przy naturalnych zazwyczaj nieco myszowatych wygląda się tylko źle a przy czerni granatowej lub fiolecie przy wyżej opisanych defektach skóry to tragicznie
a zdziwiło mnie że wiśniowy stonował Ci zaczerwienienia, mi one niknęły jak miałam chłodny odcień włosów, wszystko jedno jaki byle chłodny
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-26, 21:17   #1124
mariamarysienka
Zakorzenienie
 
Avatar mariamarysienka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14 017
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

ja naturalnie miałam takie super platynowe włosy, ale mi niestety ściemniały przy granatowych oczach i porcelanowej cerze wyglądało to naprawdę obłędnie ale paradoksalnie, nigdy nie dostałam tylu komplementów, co po przefarbowaniu na rudo. bardzo dużo osób mi mówiło, że tworzą niesamowitą kompozycję z moją twarzą, bo mam dość ostre rysy, a ta rudość je ociepliła i dodała charakteru
__________________
.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway



I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-27, 00:28   #1125
Sondrina
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 4 888
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Jakich filtrów mineralnych używacie i gdzie je nabyłyście? Ostatnio mam fioła na punkcie swojego bezpieczeństwa. Nie chcę narażać się na szkodliwe działanie promieni UV, ale nie chcę też faszerować się parabenami itp. Kupiłam krem z filtrem z Eco Cosmetics, jest fajny. Smaruję nim twarz i dekolt, ale trochę szkoda mi go używać na nogi, tym bardziej że to krem tonujący Do nóg i rąk chciałabym coś innego, bo gdy tymi 75 ml kremu tonującego zacznę obficie smarować całe ciało, to będę go zamawiała chyba co tydzień;P

---------- Dopisano o 01:28 ---------- Poprzedni post napisano o 01:22 ----------

Ja jestem zimą i naturalnie mam ciemnobrązowe włosy (chłodny odcień), do tego brązowe oczy i wyraziste rysy twarzy i dobrze wyglądam w czerni i ciemnych, chłodnych brązach. Wiśniowe włosy i oberżyna też dobrze u mnie wyglądają. Fatalnie wyglądam w blondzie, typowo rudych włosach.
Sondrina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-27, 09:47   #1126
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Co do koloru włosów, to ja mam cerę paskudną, cienie pod oczami straszne, bo nie mam tam tłuszczyku i cały czas cień pada Ale wyglądam dobrze tylko w jak najciemniejszych Naturalnie mam czarne brwi (w sensie czarne jak krechy markerem, bo włoski mam grube, a nie, że włoski cienkie, ale czarne i że brwi mimo wszystko wyglądają na jasne) i ciemne oczy, a gdy włosy pojaśnieją mi od słońca, wyglądam jak po wizycie u fryzjera-sadysty Także to potwierdza tezę, że kolor włosów trzeba dobierać bardzo indywidualnie
A dodam, że hebanowa czerń (taka nie granatowa ani nie bardzo czarna, tylko "już nie brąz, jeszcze nie czerń" a farbuję, bo po wypadku z farbą mam rudy pas na głowie) bardzo "wyciąga" zieleń oczu

No i ja chyba odkryłam, czemu w Polsce podkłady są takie ciemne. Ja tak narzekam, że mam ciemną cerę, ale jak byłam z koleżankami na sali "baletowej", to zobaczyłam, że jednak jestem strasznie blada, a koleżanki, które mają "normalne" podejście do opalania (tzn. w wakacje słońce złapie i dobrze, a w zimę nie i też dobrze), są gdzieś na poziomie najjaśniejszych podkładów Niestety większość ma najwięcej do gadania

---------- Dopisano o 10:47 ---------- Poprzedni post napisano o 10:45 ----------

A co do filtra, to ja używam 50 do wrażliwych miejsc z Evy Natury i jest ok, nie jest ani naturalny, ani nie ma fajnego składu, ale chroni i nie ma konsystencji masła, tylko jest wręcz matowy Tzn. daje charakterystyczną filtrową lepkość, ale twarz nie wygląda na błyszczącą.
No i jest naprawdę tani
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-27, 10:42   #1127
gabrielika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 31
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

ja mam jasną cerę, blond włosy ale za to ciemną oprawę oczu, co trochę mnie ratuje. Staram się ubierać w żywych kolorach i nie ruszam się bez kresek robionych artdeco eyelinerem
gabrielika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-27, 11:36   #1128
aniolek99
Zadomowienie
 
Avatar aniolek99
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 1 408
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Ja podobnie
Bardzo jasny blond (naturalnie mysi) cera biała, oczy niebieskie, ale mam cienie(sinca) pod oczami i to mnie strasznie wkurza, bo nie moge bez makijazu chodzic bo czuje sie jak trup zawsze musze uzyc korektora pod oczy
__________________


aniolek99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-27, 16:38   #1129
Layane
Raczkowanie
 
Avatar Layane
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 63
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Witam, nie chciałabym się tu specjalnie wcinać, ale mam pytanie do bladolicego zgromadzenia.
Zbliża się okres, w którym trzeba zacząć się szpachlować kremem z filtrem, oso tanio też miło mi się korzysta z aptecznej linii kosmetyków AA Terapy i tu się zaczyna moje pytanie czy ta ich seria filtrów jest dobra. Zastanawiam się szczególnie nad 50+ i 50+ dla dzieci. Czy któraś z was miała okazję je wypróbować, a może macie już coś sprawdzonego w cenie, która nie zabija?
Bez ogromnego filtra się niestety u mnie nie obejdzie, bo i tak chodzę zawsze czerwona na nosie i policzkach, a jak trochę czerwonej opalenizny od słońca złapię to wyglądam jak prosiaczek po wódce.
Layane jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-27, 16:53   #1130
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Layane Pokaż wiadomość
Witam, nie chciałabym się tu specjalnie wcinać, ale mam pytanie do bladolicego zgromadzenia.
Zbliża się okres, w którym trzeba zacząć się szpachlować kremem z filtrem, oso tanio też miło mi się korzysta z aptecznej linii kosmetyków AA Terapy i tu się zaczyna moje pytanie czy ta ich seria filtrów jest dobra. Zastanawiam się szczególnie nad 50+ i 50+ dla dzieci. Czy któraś z was miała okazję je wypróbować, a może macie już coś sprawdzonego w cenie, która nie zabija?
Bez ogromnego filtra się niestety u mnie nie obejdzie, bo i tak chodzę zawsze czerwona na nosie i policzkach, a jak trochę czerwonej opalenizny od słońca złapię to wyglądam jak prosiaczek po wódce.
Jeśli już używam filtra to Ducray: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...m-spf-50-.html . Cena w miarę przystępna, bo ok. 36 zł. Stabilny, porządny, nietłusty jak na filtr (przynajmniej u mnie się nie świeci, a kiedy dokładałam na niego podkład mineralny miałam zapewniony mat na cały dzień)
Dużo osób chwali sobie filtry Pollena Eva, ale osobiście nie używałam.
__________________

Edytowane przez quench
Czas edycji: 2012-04-27 o 16:56
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-27, 18:58   #1131
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Co do koloru włosów, to ja mam cerę paskudną, cienie pod oczami straszne, bo nie mam tam tłuszczyku i cały czas cień pada Ale wyglądam dobrze tylko w jak najciemniejszych Naturalnie mam czarne brwi (w sensie czarne jak krechy markerem, bo włoski mam grube, a nie, że włoski cienkie, ale czarne i że brwi mimo wszystko wyglądają na jasne) i ciemne oczy, a gdy włosy pojaśnieją mi od słońca, wyglądam jak po wizycie u fryzjera-sadysty Także to potwierdza tezę, że kolor włosów trzeba dobierać bardzo indywidualnie
A dodam, że hebanowa czerń (taka nie granatowa ani nie bardzo czarna, tylko "już nie brąz, jeszcze nie czerń" a farbuję, bo po wypadku z farbą mam rudy pas na głowie) bardzo "wyciąga" zieleń oczu
No i ja chyba odkryłam, czemu w Polsce podkłady są takie ciemne. Ja tak narzekam, że mam ciemną cerę, ale jak byłam z koleżankami na sali "baletowej", to zobaczyłam, że jednak jestem strasznie blada, a koleżanki, które mają "normalne" podejście do opalania (tzn. w wakacje słońce złapie i dobrze, a w zimę nie i też dobrze), są gdzieś na poziomie najjaśniejszych podkładów Niestety większość ma najwięcej do gadania

---------- Dopisano o 10:47 ---------- Poprzedni post napisano o 10:45 ----------

A co do filtra, to ja używam 50 do wrażliwych miejsc z Evy Natury i jest ok, nie jest ani naturalny, ani nie ma fajnego składu, ale chroni i nie ma konsystencji masła, tylko jest wręcz matowy Tzn. daje charakterystyczną filtrową lepkość, ale twarz nie wygląda na błyszczącą.
No i jest naprawdę tani
zgadzam się moja koleżanka która ma oczy zielone- a zawsze wyglądały na szaro zielone, pofarbowała się na bardzo ciemny brąz choć w raczej cieplejszym odcieniu i teraz widać jakie ma kocie oczy natomiast rudy pięknie błękit wydobywa. Taki bardzo bardzo ciemny brąz jest dość uniwersalny, niby prawie czerń ale kolor łagodniejszy i nie tak dramatyczny. Mi się bardzo nie podoba jak dziewczyna jest ciemnobrązowa na twarzy i ma ufarbowane włosy takie wiecie strasznie matowe, czarno granatowe w zimnym odcieniu
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-27, 21:11   #1132
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Jeśli już używam filtra to Ducray: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...m-spf-50-.html . Cena w miarę przystępna, bo ok. 36 zł. Stabilny, porządny, nietłusty jak na filtr (przynajmniej u mnie się nie świeci, a kiedy dokładałam na niego podkład mineralny miałam zapewniony mat na cały dzień)
Dużo osób chwali sobie filtry Pollena Eva, ale osobiście nie używałam.
oj tak - ducray jest świetny, najlepszy filtr, jakiego używałam
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-27, 21:38   #1133
ForbiddenFruit
Rozeznanie
 
Avatar ForbiddenFruit
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 767
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

A gdzie można ten filtr kupić? Bo w aptekach chyba nie?
ForbiddenFruit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-27, 21:55   #1134
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez ForbiddenFruit Pokaż wiadomość
A gdzie można ten filtr kupić? Bo w aptekach chyba nie?
Ja swój kupowałam w Superpharm i aptekach internetowych. W zwykłych aptekach też widziałam
__________________

Edytowane przez quench
Czas edycji: 2012-04-27 o 21:59
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-27, 22:02   #1135
Maqua
Zakorzenienie
 
Avatar Maqua
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 434
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

można też zamówić na dozie. a używałyście mleczka Ducray w opakowaniu 100ml? jest też na dozie, w dodatku w promocji
Maqua jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-28, 00:11   #1136
Sondrina
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 4 888
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Do twarzy mam Eco Cert SPF 50, a do ciała dokupiłam sobie mleczko Sun Ozon SPF 50. Analizowałam jego skład i wyszło, że tragedii nie ma. Czytałam, że podobno całkiem nieźle chroni, tylko strasznie się błyszczy. To ostatnie przeżyję. Zwłaszcza że bez tak silnej ochrony będę leżała z maślanką, lecząc poparzenia. Dzisiaj się dowiedziałam od pijanego pana na rowerze, że nie mam opalenizny On uważał to za wadę, a ja się ucieszyłam, bo to znaczyło, że po całym dniu filtrowania udało mi się uchronić przed słońcem
Sondrina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-28, 09:31   #1137
Maqua
Zakorzenienie
 
Avatar Maqua
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 434
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Sondrina Pokaż wiadomość
Do twarzy mam Eco Cert SPF 50, a do ciała dokupiłam sobie mleczko Sun Ozon SPF 50. Analizowałam jego skład i wyszło, że tragedii nie ma. Czytałam, że podobno całkiem nieźle chroni, tylko strasznie się błyszczy. To ostatnie przeżyję. Zwłaszcza że bez tak silnej ochrony będę leżała z maślanką, lecząc poparzenia. Dzisiaj się dowiedziałam od pijanego pana na rowerze, że nie mam opalenizny On uważał to za wadę, a ja się ucieszyłam, bo to znaczyło, że po całym dniu filtrowania udało mi się uchronić przed słońcem
jesteś zadowolona z Sun Ozona? z tego co wiem spf 30 jest teraz w promocji za 5zł z groszem (chyba spray) i na ten się będę czaić
Maqua jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-28, 11:59   #1138
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Sondrina Pokaż wiadomość
Do twarzy mam Eco Cert SPF 50, a do ciała dokupiłam sobie mleczko Sun Ozon SPF 50. Analizowałam jego skład i wyszło, że tragedii nie ma. Czytałam, że podobno całkiem nieźle chroni, tylko strasznie się błyszczy. To ostatnie przeżyję. Zwłaszcza że bez tak silnej ochrony będę leżała z maślanką, lecząc poparzenia. Dzisiaj się dowiedziałam od pijanego pana na rowerze, że nie mam opalenizny On uważał to za wadę, a ja się ucieszyłam, bo to znaczyło, że po całym dniu filtrowania udało mi się uchronić przed słońcem
to mleczko masz?

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...iv-lsf-50.html

nie przeszkadza Ci zapach?

u mnie na razie filtr Biore się sprawdza- ale on tylko na twarz jest a chciałabym coś dobrego do ciała i żeby nie śmierdziało
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-28, 12:26   #1139
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Maqua Pokaż wiadomość
można też zamówić na dozie. a używałyście mleczka Ducray w opakowaniu 100ml? jest też na dozie, w dodatku w promocji
ja używam go do szyi i dekoltu, wczoraj odebrałam z dozu 2 opakowania, bardzo przystępna cena. mleczko jest lżejsze od kremu, super się wchłania nie barwi ubrań - w ogóle ducray melascreen jest świetny. można nim smarować także skórę z zaognionym azs, bo jej nie podrażnia (nie ma alkoholu w składzie).
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-28, 13:24   #1140
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
ja używam go do szyi i dekoltu, wczoraj odebrałam z dozu 2 opakowania, bardzo przystępna cena. mleczko jest lżejsze od kremu, super się wchłania nie barwi ubrań - w ogóle ducray melascreen jest świetny. można nim smarować także skórę z zaognionym azs, bo jej nie podrażnia (nie ma alkoholu w składzie).
A jak z tłustością mleczka? Jest mniej czy bardziej tłuste od kremu?
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-18 20:01:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:44.