Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 154 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-03, 10:39   #4591
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Treść usunięta

Edytowane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Czas edycji: 2012-11-03 o 10:44
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 14:32   #4592
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Lorri,

od jak dawna regularnie stosujesz kosmetyki z kwasami? Po jakim czasie zauważyłaś efekty ich stosowania? Możesz zdradzić, co jest Twoim kosmetycznym must have, który zawsze stosujesz?

Czy to dobrze, że po AHA/BHA z zaskórników robią się gule? Jak długo twarz może się oczyszczać przy kwasach?

Z racji Twojej wiedzy czy mogłabyś (oczywiście jeżeli mogłabym o to Cię prosić) zerknąć, swoim profesjonalnym okiem, na moją pielęgnację i wyraziła swoją opinię. Będę bardzo wdzięczna -> przepraszam za off

Rano:
-hydrolat (różne rodzaje) z mocznikiem i all in one
- serum AZELO oliwkowe
- makijaż (mineralny lub pharmaceris, zależy od kondycji twarzy)

Wieczorem:

- hydrolat
- mydło Allepo
- AHA/BHA 2-3 w tyg.
- AZELO serum

2-3 w tyg. peeling mechaniczny, spirulina, glinka zielona

Stosuję metodę "im mniej kosmetyków tym lepiej".

Chciałam do tego właśnie jeszcze dorzucić peeling z salicylem na spirytusie co około 3 tygodnie.

Co o tym sądzisz?

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-11-05 o 16:37 Powód: Przesunięcie, zmiana tytułu
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 17:59   #4593
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

_Shiloh_,
- od ponad 10 lat. Przez długi czas stosowałam gotowe kosmetyki, głównie kremy NeoStraty. Spisywały się lepiej niż kosmetyki apteczne czy np. Mene&Moy, ale cały czas miałam problem z tolerancją kremów ze względu na skłonność do "zapychania", dlatego aktualnie w ogóle ich nie stosuję. Od 4 lat robię własne sera (lekkie emulsje) i toniki. Stosuję kwasy z przerwami, np. na testy olejowe (które zawsze kończą się drastycznym pogorszeniem stanu cery). Efekty widzę nawet po jednokrotnym użyciu własnego serum, jednak to zasługa nie tylko kwasów. Mam cerę bardzo wrażliwą, używam kwasów w niskich stężeniach przy rozsądnym pH lub w wyższych stężeniach z wykorzystaniem różnych patentów na zmniejszenie działania drażniącego. Nie robię peelingów.

Nigdy nie miałam problemu z guzkami ("gulami") po zastosowaniu kosmetyków z kwasami wg sprawdzonych receptur. Pojedyncze guzki zdarzają mi się niezwykle rzadko i zawsze są efektem działania nowej substancji/kosmetyku. Takie zmiany mogą nie mieć nic wspólnego z "oczyszczaniem porów", mogą być efektem aknegennego (trądzikotwórczego) działania kosmetyku albo nie mieć nic wspólnego z pielęgnacją (częstą przyczyną guzków jest wyciskanie). Jeśli przed rozpoczęciem kuracji miałaś mocno zanieczyszczoną cerę i podejrzewasz, że gule robią Ci się w związku z jej "oczyszczaniem", to po pewnym czasie problem powinien zniknąć (na pewno warto wytrzymać miesiąc lub dwa). Jeśli nie zniknie, lepiej odstawić takie kosmetyki. Z mojego doświadczenia wynika, że kwasy w niskich stężeniach wcale nie muszą powodować na starcie pogorszenia cery, nawet jeśli była ona dość mocno zanieczyszczona. Pamiętam wypowiedzi osób, którym guzki pojawiały się po użyciu kosmetyków z wysokimi stężeniami kwasów lub/i o niskim pH.

Przyznam, że nie lubię doradzać w sprawie indywidualnej pielęgnacji. Właśnie ze względu na jej "indywidualność". Na własnym przykładzie mogę stwierdzić, że cudze rady często na nic się zdają. Nierzadko trzeba poświęcić wiele czasu na wypróbowanie różnych środków, żeby znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Osobiście nie stosuję mydeł, peelingów mechanicznych (przy kwasach lepiej je sobie odpuścić; skórki można usunąć np. robiąc masaż olejem), nie sięgam po glikole i PEG-i (częste w recepturach BU), jeśli mogę zastosować emulgatory i rozpuszczalniki naturalnego pochodzenia; niektórych hydrolatów bardzo nie lubię, glinki powodują u mnie wysyp. Ale znajdziesz masę osób, którym to służy albo przynajmniej nie szkodzi. Częstotliwość peelingów też powinno się dostosować do siebie, skóra może się regenerować wolniej lub szybciej (kolejny peeling można wykonać, gdy skóra wróci do normy po poprzednim). Uwagi techniczne odnośnie wzbogacania hydrolatu: all-in-one wymaga pH w zakresie 6.0 - 8.5; mocznik dobrze by było czymś ustabilizować (kwasy lub mleczan sodu), chyba że będziesz robić małe porcje i szybko zużywać.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-11-05 o 18:09
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 18:13   #4594
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
_Shiloh_,
- od ponad 10 lat. Przez długi czas stosowałam gotowe kosmetyki, głównie kremy NeoStraty. Spisywały się lepiej niż kosmetyki apteczne czy np. Mene&Moy, ale cały czas miałam problem z tolerancją kremów ze względu na skłonność do "zapychania", dlatego aktualnie w ogóle ich nie stosuję. Od 4 lat robię własne sera (lekkie emulsje) i toniki. Stosuję kwasy z przerwami, np. na testy olejowe (które zawsze kończą się drastycznym pogorszeniem stanu cery). Efekty widzę nawet po jednokrotnym użyciu własnego serum, jednak to zasługa nie tylko kwasów. Mam cerę bardzo wrażliwą, używam kwasów w niskich stężeniach przy rozsądnym pH lub w wyższych stężeniach z wykorzystaniem różnych patentów na zmniejszenie działania drażniącego. Nie robię peelingów.

Nigdy nie miałam problemu z guzkami ("gulami") po zastosowaniu kosmetyków z kwasami wg sprawdzonych receptur. Pojedyncze guzki zdarzają mi się niezwykle rzadko i zawsze są efektem działania nowej substancji/kosmetyku. Takie zmiany mogą nie mieć nic wspólnego z "oczyszczaniem porów", mogą być efektem aknegennego (trądzikotwórczego) działania kosmetyku albo nie mieć nic wspólnego z pielęgnacją (częstą przyczyną guzków jest wyciskanie). Jeśli przed rozpoczęciem kuracji miałaś mocno zanieczyszczoną cerę i podejrzewasz, że gule robią Ci się w związku z jej "oczyszczaniem", to po pewnym czasie problem powinien zniknąć (na pewno warto wytrzymać miesiąc lub dwa). Jeśli nie zniknie, lepiej odstawić takie kosmetyki. Z mojego doświadczenia wynika, że kwasy w niskich stężeniach wcale nie muszą powodować na starcie pogorszenia cery, nawet jeśli była ona dość mocno zanieczyszczona. Pamiętam wypowiedzi osób, którym guzki pojawiały się po użyciu kosmetyków z wysokimi stężeniami kwasów lub/i o niskim pH.

Przyznam, że nie lubię doradzać w sprawie indywidualnej pielęgnacji. Właśnie ze względu na jej "indywidualność". Na własnym przykładzie mogę stwierdzić, że cudze rady często na nic się zdają. Nierzadko trzeba poświęcić wiele czasu na wypróbowanie różnych środków, żeby znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Osobiście nie stosuję mydeł, peelingów mechanicznych (przy kwasach lepiej je sobie odpuścić; skórki można usunąć np. robiąc masaż olejem), nie sięgam po glikole i PEG-i (częste w recepturach BU), jeśli mogę zastosować emulgatory i rozpuszczalniki naturalnego pochodzenia; niektórych hydrolatów bardzo nie lubię, glinki powodują u mnie wysyp. Ale znajdziesz masę osób, którym to służy albo przynajmniej nie szkodzi. Częstotliwość peelingów też powinno się dostosować do siebie, skóra może się regenerować wolniej lub szybciej (kolejny peeling można wykonać, gdy skóra wróci do normy po poprzednim). Uwagi techniczne odnośnie wzbogacania hydrolatu: all-in-one wymaga pH w zakresie 6.0 - 8.5; mocznik dobrze by było czymś ustabilizować (kwasy lub mleczan sodu), chyba że będziesz robić małe porcje i szybko zużywać.
dziękuję Ci bardzo
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-11, 15:30   #4595
Brendii
Raczkowanie
 
Avatar Brendii
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 33
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Hej!
Jestem nowicjuszem w dziedzinie kwasów, filtrów itd. Ostatnio zacięcie czytam przeróżne wątki ale jest tego taka masa że jeszcze pewnie mi to trochę czasu zajmie. oto moja pielęgnacja:
rano zaczynam od serum z wit C (narazie wg przepisu Basi na biochemiiurody na bazie kropli juvit C. ale już do mnie idzie zestaw na serum z biochemii urody) po wchlonięciu krem z filtrem ducray https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...m-spf-50-.html lub https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...n-spf-50-.html ). Razem z serum idzie do mnie puder bambusowy. Na wieczór tonik z aspiryny, Triacnal na całą twarz (pod oczy na zmianę z odżywczy krem). Dodam jeszcze że do oczyszczania twarzy stosuję albo micele biodermy albo nową wodę oczyszczającą Avene. 1-2 razy w tygodniu robię maseczkę z zielonej glinki albo z aspiryny.

Proszę o skomentowanie mojej pielęgnacji... Bo wkurzę się jak za 3 miesiące doczytam w jakimś wątku że robię źle Mam 23 lata, cerę mieszaną, zaskórniki głównie na policzkach. Ostatnio miałam z nią duże problemy stąd ten tricnal - jest zdecydowanie lepiej, zostały krostki głównie na policzkach właśnie. Wyczytalam gdzieś, że triacnal działa przeciwzmarszczkowo dlatego maziam czasem pod oczy jako wstęp do zapobiegania zmarszczkom, nie podrażnia mnie jakoś szczególnie )

i chciałam prosić o poradę. Otóż regularnie ćwiczę, tj. biegam na dworzu, często w godzinach wczesnopopołudniowych. I mam dylemat kiedy powinnam używać serum z C, bo po treningu muszę oczyścić twarz... Czy rano serum C, na to krem z filtrem, czy rano tylko krem z filtrem a po bieganiu serum i znowu filtr, czy rano serum z C i filtry a po zmyciu tego po treningu znowu i serum i filtry.... Bo ja już się zakręciłam... Czytałąm gdzieś chyba że jak serum już się wchłonie to raczej sie nie ściera, czyli że wystarczy tylko rano, a będzie chroniło cerę także po oczyszczeniu po ćwiczeniach ???

Poradźcie mi...

Edytowane przez Brendii
Czas edycji: 2012-11-16 o 19:15
Brendii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 13:46   #4596
moniaa727
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 21
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam
To może i mi ktoś doradzi... Mam 25lat cera mieszana, tłusta a zarazem naczynkowa Moja pielęgnacja:
Rano: delikatny żel myjący, tonik/hydrolat lub płyn micelarny, krem pod oczy (delia) i krem na twarz obecnie iwostin na naczynka z filtrem spf 20.
Wieczorem: demakijaż płynem micelarnym z biodermy sensibio, następnie żel z vichy zielony, tonik/hydrolat lub płyn micelarny, krem pod oczy obecnie delia i avene triacneal na cała buźke. Raz do dwa razy w tygodniu maseczka z glinki białej porcelanowej. Od czasu do czasu na noc nałoże olej arganowy lub inny.
moniaa727 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-14, 10:08   #4597
scope
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 5
Question Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witajcie dziewczyny!

Nieśmiało ponawiam prośbę o ocenę mojej pielęgnacji buzi...

TYP CERY: mam cerę mieszaną z tendencją do wyprysków i przetłuszczania w strefie T i uczucia suchości na polikach. Poza tym buzia bywa szara, zmęczona, z workami pod oczami, lekkie zmarszczki pod oczami.

Po kilku tygodniowej lekturze forum pod kątem pielęgnacji cery, zdecydowałam się na poniższy dobór kosmetyków.

Będę wdzięczna za wszelkie sugestie!

1) RANO:

  • BIODERMA - woda micelarna
  • Auriga, Flavo SERUM z wit. C (15%) / zamiennie co 2 dzień: krem nawilżający FITOMED do cery mieszanej
  • Filtr Avene 50 +
  • podkład

2) NOCE:

  • 1 noc: przeciwzmarszczkowo: ystheal+
  • 2 noc: regeneracyjnie: rybki DERAMOGAL A+E
  • 3 noc: kwasowo: effeclar K
  • 4 noc regeracyjnie: iwostin nawilżajacy na noc z wit. C + E
  • 5 noc:......taka jak 1
Dodam jeszcze, że w międzyczasie stosuje maseczkę aspirynową - raz w tygodniu, maseczkę nawilżającą i oczyszczającą z glinki (Ziaja)


z góry dziękuję !

Edytowane przez scope
Czas edycji: 2012-11-14 o 10:09
scope jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-16, 19:06   #4598
Brendii
Raczkowanie
 
Avatar Brendii
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 33
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Przepraszam że może jestem niecierpliwa ale ponawiam moją prośbę o poradę
Brendii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-17, 01:08   #4599
dyga21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 3
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Hej dziewczyny,

Jak wszystkie tutaj chciałam was prosić o ocenę pielęgnacji mojej skóry. Mam 21 lat. Dzisiaj dostałam kosmetyki z BU i mam zamiar zacząć wymieniać wszystkie swoje kosmetyki na naturalne.
Wracając do tematu:

Cere mam mieszaną, skłonną do wyprysków na czole i brodzie (niestety dość często się pojawiają). Skóra jest szarawa i ma trochę blizn potrądzikowych.
To co sobie wymyśliłam (boję się że za dużo na raz i łącze niektóre rzeczy źle)
- RANO:
  • olejek myjacy słonecznikowy z BU
  • krem do twarzy bio-nawilżający z Ziaji
- WIECZÓR:
  • olejek myjący słonecznikowy z BU
  • do demakijażu oczu Bioderma Sensibo H2O
  • serum azelo-oliwkowe BU
  • Żel hialuronowy z alantoiną i pantenolem 5% BU (jako samodzielny nawilżacz)
+ raz w tygodniu maseczka aspirynowa


Dajcie mi koniecznie znać co sądzicie o tym. Dziękuje Wam z góry - czytam Wasze posty od dawna i podziwiam za wiedzę!!

Edytowane przez dyga21
Czas edycji: 2012-11-17 o 01:11
dyga21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-19, 11:51   #4600
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez dyga21 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,

Jak wszystkie tutaj chciałam was prosić o ocenę pielęgnacji mojej skóry. Mam 21 lat. Dzisiaj dostałam kosmetyki z BU i mam zamiar zacząć wymieniać wszystkie swoje kosmetyki na naturalne.
Wracając do tematu:

Cere mam mieszaną, skłonną do wyprysków na czole i brodzie (niestety dość często się pojawiają). Skóra jest szarawa i ma trochę blizn potrądzikowych.
To co sobie wymyśliłam (boję się że za dużo na raz i łącze niektóre rzeczy źle)
- RANO:
  • olejek myjacy słonecznikowy z BU
  • krem do twarzy bio-nawilżający z Ziaji
- WIECZÓR:
  • olejek myjący słonecznikowy z BU
  • do demakijażu oczu Bioderma Sensibo H2O
  • serum azelo-oliwkowe BU
  • Żel hialuronowy z alantoiną i pantenolem 5% BU (jako samodzielny nawilżacz)
+ raz w tygodniu maseczka aspirynowa


Dajcie mi koniecznie znać co sądzicie o tym. Dziękuje Wam z góry - czytam Wasze posty od dawna i podziwiam za wiedzę!!

Ja ze swojej strony mogę Ci polecić właśnie serum azelo - oliwkowe, stosuje je już jakiś czas, 2 razy dziennie. Świetnie rozjaśnia mi ślady potrądzikowe, nawilża twarz i goi nowe niespodzianki. Jednak efekty widać dopiero po dłuższym stosowaniu. A i co najważniejsze - serum nie jest niekomodenne, tj. nie zapycha porów.
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-19, 20:32   #4601
dyga21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 3
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

A czy to wszystko do siebie pasuje? czy czasem nie stosuje za duzo, roznego rodzaju kosmetykow? Boje sie zeby nie zrobic sobie krzywdy...
Dobrze słyszec kolejna pozytywna recenzje tego kosmetyku. Dlugi czas, z tym problem, bo jestem strasznie leniwa i niesystematyczna ale skoro efekty sa tak dobre to trzeba sie wziac w garsc
dyga21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-20, 07:52   #4602
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez dyga21 Pokaż wiadomość
A czy to wszystko do siebie pasuje? czy czasem nie stosuje za duzo, roznego rodzaju kosmetykow? Boje sie zeby nie zrobic sobie krzywdy...
Dobrze słyszec kolejna pozytywna recenzje tego kosmetyku. Dlugi czas, z tym problem, bo jestem strasznie leniwa i niesystematyczna ale skoro efekty sa tak dobre to trzeba sie wziac w garsc
Wydaje mi się, że jest ok. Jednak jak dla mnie mycie buzi olejkiem się nie sprawdza. Używałam herbacianego z BU i straszny wysyp u mnie spowodował, ale to musisz sama zobaczyć po pewnym czasie jak się będzie buzia zachowywać. Ja po sobie wiem, że większość olejków mnie zapycha i robi podskórne gule.
Pozostałe kosmetyki są ok,nie wiem tylko jak krem z Ziaji, gdyż ja tej firmy nie używam - ponieważ kosmetyki mają mnóstwo chemii w sobie. Serum azelo możesz stosować też rano, np.zamiast kremu.Ja tak robię i świetnie się sprawdza. Zmniejsza mi przetłuszczanie buzi w ciągu dnia.

Edytowane przez _Shiloh_
Czas edycji: 2012-11-20 o 07:58
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-20, 16:15   #4603
Pani Barokowa
Rozeznanie
 
Avatar Pani Barokowa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 658
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Hej, ostatnio zaczęłam myśleć o naturalnej pielęgnacji, głównie dlatego że mam cerę strasznie podatną na zapychanie, i już nie mam pomysłu co stosować
Cera: tłusta, trądzikowa, naczynkowa

Do mycia - olejek myjący bezzapachowy BU
Tonik - hydrolat oczarowy
Krem - czysty żel hialuronowy 1% zmieszany z olejem z kocanki ( lub tamanu)

Co sądzicie? Na razie chcę sprawdzić jak na mnie w ogóle działaja naturalne produkty, czy taki zestaw jest ok? I jeżeli tak to który olej powinnam wybrać?

Edytowane przez Pani Barokowa
Czas edycji: 2012-11-20 o 16:32
Pani Barokowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-20, 17:27   #4604
ama4
High Quality Since 2007
 
Avatar ama4
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wild wild south
Wiadomości: 4 268
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Wprowadzaj hydrolat oczarowy stopniowo, bo mnie np. za bardzo wysuszał. Wolę zdecydowanie hydrolat migdałowy.
__________________
Cytat:
Napisane przez sztojabudu
Życie jest nieprzewidywalne, ale pojęcie uczciwości jest niezmienne.
Cytat:
Napisane przez normalnyFacet
Desperacja prowadzi tylko do masochizmu
ama4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-20, 18:06   #4605
Pani Barokowa
Rozeznanie
 
Avatar Pani Barokowa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 658
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dzięki za podpowiedź Mam jeszcze jedno pytanie: czy od razu wprowadzić wszystko na raz, czy najpierw np zamówić żel hialuronowy razem z jakimś olejkiem i stosować jako krem, a resztę tzn żel i tonik tak jak dotychczas? Czy nie ma to raczej większego sensu?
Pani Barokowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-21, 13:16   #4606
ama4
High Quality Since 2007
 
Avatar ama4
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wild wild south
Wiadomości: 4 268
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Każdy ma swoją strategię. Ja najpierw przyjęłam taką, że zamawiałam stopniowo, potem z kolei wszystko masowo Z części rzeczy w ogóle nie skorzystałam niestety. Dlatego chyba polecam bardziej zamawianie stopniowo - chyba, że np. zależy Ci na zmniejszeniu kosztów przesyłki.

Przygotuj się też na dłuższy czas testowania tych kosmetyków, bo ja w sumie dopiero po roku jestem zadowolona ze swojej pielęgnacji.

Ostatnio odkryłam też dość fajne połączenie hialuronu z kremem nawilżającym z Rossmana z Alterry. Jedna z dziewczyn na youtubie wspominała, że łączy krem z Alterry z innymi rzeczami i doskonale się do tego nadaje, bo sam niewiele robi, ale jest dobrą bazą. Potwierdzam
__________________
Cytat:
Napisane przez sztojabudu
Życie jest nieprzewidywalne, ale pojęcie uczciwości jest niezmienne.
Cytat:
Napisane przez normalnyFacet
Desperacja prowadzi tylko do masochizmu
ama4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-21, 16:35   #4607
dyga21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 3
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez _Shiloh_ Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że jest ok. Jednak jak dla mnie mycie buzi olejkiem się nie sprawdza. Używałam herbacianego z BU i straszny wysyp u mnie spowodował, ale to musisz sama zobaczyć po pewnym czasie jak się będzie buzia zachowywać. Ja po sobie wiem, że większość olejków mnie zapycha i robi podskórne gule.
Pozostałe kosmetyki są ok,nie wiem tylko jak krem z Ziaji, gdyż ja tej firmy nie używam - ponieważ kosmetyki mają mnóstwo chemii w sobie. Serum azelo możesz stosować też rano, np.zamiast kremu.Ja tak robię i świetnie się sprawdza. Zmniejsza mi przetłuszczanie buzi w ciągu dnia.
Dziękuje za odpowiedz. zrezygnowałam jednak z kremu z Ziaj - oddałam siostrze poszukam czegoś o bardziej naturalnym składzie.
dyga21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-24, 13:45   #4608
pussynka
Raczkowanie
 
Avatar pussynka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 379
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam się po dłuższym czasie

I krótko powiem - jestem zadowolona z porad i z tego, że ich wysłuchałam
A olejek do mycia z BU to jest po prostu bajka Nic a nic nie podrażnia i nie przesusza mojej suchej twarzyczki i bardzo przyjemny w stosowaniu Że nie wspomnę, że łatwy w "produkcji" - coś akurat dla mnie!

Na noc stosuję:
- olejek myjący
- tonik PHA z BU (początkowo mogłam maksymalnie co drugi dzień, bo podrażniał, późnij co 3 dzień przerwa a teraz już codziennie bez najmniejszych problemów)
- krem na noc Ava z jakimś Q10 (jakoś instynktownie go wybrałam, wydawał się mało chemiczny) - bardzo miło wspominam

Na dzień:
- olejek myjący
- serum z wit. C z BU
- no i tu pojawia się krem Ziaja masło kakaowe - śmietnik ale niestety do tej pory żaden krem naturalny nie dawał mi tego komfortu namilżenia skóry i braku przesuszenia po pół godz. - nadal szukam czegoś lepszego
- od 2 tygodni dodaję jeszcze krem tonujący Alterra (to mój maksymalny "makijaż", który jestem w stanie ogarnąć)

Właśnie mam końcówkę produktów z BU i klikam zamówionko - stąd moja wielka prośba o radę.
Powyższą pielęgnację stosowałam ok. 2 miesięcy i jestem dość zadowolona:
- brak przesuszonej skóry
- sporadyczne niespodzianki, ale to zazwyczaj sama coś pogrzebałam
- wrażenie gładszej skóry
- przebarwienia na bank jaśniejsze! Nie znikły całkowicie ale są dużo mniejsze (mam test na jednym takim upierdliwym placku na czole od solarium - nadal jest ale tak na normalną odległość prawie niewidoczne a było konkretne!) - nie wiem tylko czy to tonik czy serum?

Powiedzcie proszę co mam zamówić?
Bez rad zamówiłabym dokładnie to samo ale nie znam się nadal na tym kompletnie. Czy powinnam wziąć już jakiś inny tonik - mocniejszy? Czy serum jakieś inne teraz czy może częściej go używać?
Dla małego przypomnienia: trzydzieścikilka lat, bardzo sucha i wrażliwa skóra z tendencją na naczyńkową, AZS, zmarszczki nie tylko mimiczne, przebarwienia, sińce i wory pod oczami.

Aha - mam jeszcze olejek arganowy - co z nim dobrego zrobić? Mieszac z czymś?

Z góry dzięki za porady!!!
pussynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-24, 16:14   #4609
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-26, 17:44   #4610
colacoca
Raczkowanie
 
Avatar colacoca
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Stąd i stamtąd
Wiadomości: 95
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Pozwolę sobie podnieść wątek i znowu zadać Wam pytanie Szukam i szukam, czytam i czytam i NIC

Otóż doczytałam, że nie wolno łączyć witaminy C z wyciągami roślinnymi. Rozumiem. I teraz moje pytanie: jaki tonik mam używać rano po umyciu buzi, skoro chcę na to nałożyć serum z witaminą C (SAP z ZSK) a później krem? W sensie chciałam (też z ZSK) stosować tonik nawilżający (nawilżający musi być) z algami, no i wprawdzie algi to nie wyciąg, ale algi to przecież roślinka (w proszku, więc w sumie może wyciąg suchy?). Gliceryna też ma pochodzenie roślinne. Większość składników ma przecież pochodzenie roślinne :P Więc o co chodzi z tym zakazem dokładnie? Tzn o co chodzi to ja wiem, ale poszukuje jakiegoś zakresu wyciągów, stężeń, listy, czegokolwiek co mnie jakoś naprowadzi. Chciałam to zrobić na hydrolacie różanym, i też nie wiem, czy to tak można.

Za dużo czytania, za dużo myślenia! Pomóżcie proszę
colacoca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-27, 01:41   #4611
Polski Bursztyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Hawaje
Wiadomości: 597
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dziewczyny a ktory krem Z KWASEM z dermokosmetykow z apteki polecicie dla cery wrazliwej,naczynkowej zeby nie zrobil cienkiej przezroczystej skory Oprocz firmy pharmacies



I co sadzciie o NOWYM KREMIE Z KWASEM GLIKOLOWYM OD BIODERMY?Bioderma, Sebium Serum, Concentre Renovateur Purifiant, ktoras juz uzywala?
__________________
Dziewczyna ktora tyle lat walczyla z tradzikiem,ktory pozniej pozostawil blizny na twarzy...tyle walczyla ,meczyla sie ,tyle zlego zaznala od ludzi,ktorzy oceniali ja po wygladzie,az w koncu odeszla z tego swiata Na Zawsze....

Edytowane przez Polski Bursztyn
Czas edycji: 2012-11-27 o 01:54
Polski Bursztyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-28, 23:41   #4612
colacoca
Raczkowanie
 
Avatar colacoca
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Stąd i stamtąd
Wiadomości: 95
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Pozwolą sobie podciągnąć wątek do góry i ponowić moje pytanie o witaminę C sprzed 2 postów. Czy tak jak z kwasem askorbinowym, witamina C w postaci SAP (z ZSK) nie może być używana w kosmetykach z ekstraktami roślinnymi lub bezpośrednio przed/po nich?
Ach, pozwolę sobie skopiować poniżej to, co napisałam troszkę wyżej, żeby było na miejscu, bo ciężko mi przyjdzie drugi raz napisanie tego, mimo, że i tak chaotycznie wyszło :P

Otóż doczytałam, że nie wolno łączyć witaminy C z wyciągami roślinnymi. Rozumiem. I teraz moje pytanie: jaki tonik mam używać rano po umyciu buzi, skoro chcę na to nałożyć serum z witaminą C (SAP z ZSK) a później krem? W sensie chciałam (też z ZSK) stosować tonik nawilżający (nawilżający musi być) z algami, no i wprawdzie algi to nie wyciąg, ale algi to przecież roślinka (w proszku, więc w sumie może wyciąg suchy?). Gliceryna też ma pochodzenie roślinne. Większość składników ma przecież pochodzenie roślinne :P Więc o co chodzi z tym zakazem dokładnie? Tzn o co chodzi to ja wiem, ale poszukuje jakiegoś zakresu wyciągów, stężeń, listy, czegokolwiek co mnie jakoś naprowadzi. Chciałam to zrobić na hydrolacie różanym, i też nie wiem, czy to tak można.

Za dużo czytania, za dużo myślenia! Pomóżcie proszę
colacoca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 11:02   #4613
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez colacoca Pokaż wiadomość
Pozwolą sobie podciągnąć wątek do góry i ponowić moje pytanie o witaminę C sprzed 2 postów. Czy tak jak z kwasem askorbinowym, witamina C w postaci SAP (z ZSK) nie może być używana w kosmetykach z ekstraktami roślinnymi lub bezpośrednio przed/po nich?
Ach, pozwolę sobie skopiować poniżej to, co napisałam troszkę wyżej, żeby było na miejscu, bo ciężko mi przyjdzie drugi raz napisanie tego, mimo, że i tak chaotycznie wyszło :P

Otóż doczytałam, że nie wolno łączyć witaminy C z wyciągami roślinnymi. Rozumiem. I teraz moje pytanie: jaki tonik mam używać rano po umyciu buzi, skoro chcę na to nałożyć serum z witaminą C (SAP z ZSK) a później krem? W sensie chciałam (też z ZSK) stosować tonik nawilżający (nawilżający musi być) z algami, no i wprawdzie algi to nie wyciąg, ale algi to przecież roślinka (w proszku, więc w sumie może wyciąg suchy?). Gliceryna też ma pochodzenie roślinne. Większość składników ma przecież pochodzenie roślinne :P Więc o co chodzi z tym zakazem dokładnie? Tzn o co chodzi to ja wiem, ale poszukuje jakiegoś zakresu wyciągów, stężeń, listy, czegokolwiek co mnie jakoś naprowadzi. Chciałam to zrobić na hydrolacie różanym, i też nie wiem, czy to tak można.

Za dużo czytania, za dużo myślenia! Pomóżcie proszę
hej nie wiem czy Ci pomoze moje odp ale zadalam kiedys takie pytanie ale biochemii urody i oni mi doradzili tak:
wyslalam im te wiad wtedy kiedy ich serum przestalo byc robione na hydrolacie cytrynowym a zaczelo byc na porzeczkowym na ktory mam uczelenie. chcialam wiedziec czy moge uzywac hydrolatu rozanego lub z pszenicy.
bu mi doradzila zeby pozostac przy owocowych hydrolatach za ich rada sprawdzilam porzeczkowy hydrolat w serum (ze niby mniejsze stezenie to tak nie podraznia) no i faktycznie nie pali mnie po nim skora ale czasami czuje lekkie podraznienie .... :/
serum nakladam na czysta skore- tonik lub hydrolat stosuje wieczorem (za rada bu)
http://www.biochemiaurody.com/faq.html#serumC15EF
__________________


Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2012-11-29 o 11:04
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 12:31   #4614
Aurita
Raczkowanie
 
Avatar Aurita
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Wiadomości: 75
Post Piegi i plamy

Witajcie, witajcie! Jestem zachwycona całym forum biochemicznym, które odkryłam dopiero niedawno, po tym jak zauważyłam zmiany na mojej "bezproblemowej" skórze :P

Dermatolog, u którego byłam odesłał mnie z kwitkiem, nie mówiąc już o tym, że przy okazji zrugał nieco, że zawracam mu głowę błahostkami. A ja nie chcę czekać do menopauzy, żeby zacząć dbać o skórę :-P
Stąd zwracam się do was o wskazówkę, w jakim kierunku iść, żeby zadbać o skórę i podreperować to co tam się dzieje.

A wygląda to tak: jestem piegusem, mam dwadzieścia parę lat, cerę b.jasną, raczej suchą (tylko na nosie rozszerzone pory), skóra łatwo się rumieni i ma lekką tendencję do pękania naczynek (na razie tylko przy nosie). Punktowe zaczerwienienia jeśli są, to długo nie znikają. Chronię się przed słońcem: nie opalam się, omijam solarium, choć do tej pory nie używałam filtrów na co dzień.
Kiedyś miałam urocze "piegi na nosku", ale od paru lat robi ich się coraz więcej, brązowe piegi zlewają się w plamy (piegowiska): na skroniach, żuchwie, czole, brodzie. Na przedramionach mam mnóstwo jasnych piegów, a między nimi coraz więcej "plam soczewicowatych" (coś jak płaski pieprzyk).

Martwię się tym, bo mimo unikania bezpośredniego słońca (cień, długie rękawy), jedzenia antyoksydantów itd. przez ostatnie lata pojawia mi się coraz więcej różnych brązowych historii. Już się przekonałam do stosowania wysokich filtrów. Czy macie jakieś wskazówki, co jeszcze mogę zrobić dla mojej skóry?
Jakie substancje mogę użyć do rozjaśnienia przebarwień: retinol, kwasy...? Jakie kwasy: BHA czy lepiej PHA? A czego do rozjaśnienia brązowych plamek na rękach? (Mam pewną obawę, że silniejszy złuszczacz mógłby podziałać jak rakotwórcze drapanie znamion... ) A może tylko laser wchodzi w grę?

Z góry Was przepraszam, za te podstawowe pytania, ale przebrnęłam już przez większą część wątku, i większość odpowiedzi dotyczy cer tłustych i trądzikowych tak że nie mogłam się odnaleźć.

Edytowane przez Aurita
Czas edycji: 2012-11-30 o 09:38
Aurita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 12:42   #4615
colacoca
Raczkowanie
 
Avatar colacoca
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Stąd i stamtąd
Wiadomości: 95
Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
hej nie wiem czy Ci pomoze moje odp ale zadalam kiedys takie pytanie ale biochemii urody i oni mi doradzili tak:
wyslalam im te wiad wtedy kiedy ich serum przestalo byc robione na hydrolacie cytrynowym a zaczelo byc na porzeczkowym na ktory mam uczelenie. chcialam wiedziec czy moge uzywac hydrolatu rozanego lub z pszenicy.
bu mi doradzila zeby pozostac przy owocowych hydrolatach za ich rada sprawdzilam porzeczkowy hydrolat w serum (ze niby mniejsze stezenie to tak nie podraznia) no i faktycznie nie pali mnie po nim skora ale czasami czuje lekkie podraznienie .... :/
serum nakladam na czysta skore- tonik lub hydrolat stosuje wieczorem (za rada bu)
http://www.biochemiaurody.com/faq.html#serumC15EF
Wieczorem chce używać toniku z kwasem BHA, rano serum z wit. C, a do tego dopasować resztę. Ale zrobię jak Ty i po prostu napisze do ZSK Mam nadzieje że mi doradzą.

Edit:
Do tej pory nie odpowiedzieli. Szkoda, bo liczyłam na taką samą pomoc jak na BU. Szkoda też, że nikt z użytkujących SAP się nie odezwał, myślałam, że jest was tu więcej

Edytowane przez colacoca
Czas edycji: 2012-12-01 o 11:08
colacoca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-25, 09:10   #4616
milon
Rozeznanie
 
Avatar milon
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 518
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cześć dziewczyny Mam pytanko: Jak często mogę stosować tonik z kwasem migdałowym 5%? codziennie wieczorem przez 2 tyg np. i potem przerwa? i na to nic nie nakładać już nawlżającego na noc?

Z góry dziekuję za pomoc !
__________________



milon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-25, 18:32   #4617
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez colacoca Pokaż wiadomość
Pozwolą sobie podciągnąć wątek do góry i ponowić moje pytanie o witaminę C sprzed 2 postów. Czy tak jak z kwasem askorbinowym, witamina C w postaci SAP (z ZSK) nie może być używana w kosmetykach z ekstraktami roślinnymi lub bezpośrednio przed/po nich?
Ekstrakty roślinne mogą być zanieczyszczone metalami ciężkimi, które przyspieszają oksydację witaminy C. Aby temu zapobiec, dodaje się składniki chelatujące (np. BHT, kwas ferulowy, fitowy, kwasy PHA). SAP jest bardziej stabilną formą witaminy C niż kwas askorbinowy, ale również poleca się dodawać chelatory (choć na stronie ZSK jest przykład receptury serum na hydrolacie bez dodatku chelatorów), ponadto kosmetyk powinien mieć odpowiednie pH - optymalne to 6,5. Serum SAP spełniające takie warunki może być spokojnie stosowane łącznie z tonikiem z algami czy dowolnymi surowcami roślinnymi.

Cytat:
Napisane przez milon Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny Mam pytanko: Jak często mogę stosować tonik z kwasem migdałowym 5%? codziennie wieczorem przez 2 tyg np. i potem przerwa? i na to nic nie nakładać już nawlżającego na noc?
Częstotliwość stosowania kosmetyków z kwasami trzeba sobie dostosować do wrażliwości cery, nie ma sztywnych reguł. Nie trzeba robić przerw, jeśli skóra nie jest podrażniona i nie łuszczy się za bardzo. Polecam nakładać coś po toniku, inaczej łatwo możesz doprowadzić do przesuszenia, zwłaszcza gdy tonik zawiera kwas hialuronowy (receptura Mazideł).

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-12-26 o 23:28
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-27, 17:47   #4618
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witajcie, od pewnego czasu mam zamiar zacząć kurację przeciw bliznom, krostkom dlatego proszę o pomoc. Mam skórę trądzikową, mieszaną, zanieczyszczoną Chciałabym pozbyć się/rozjaśnić blizny, unormować cerę, usunąć zaskórniki. Moja wizja pielęgnacji:

Rano:
-tonik (woda+ olejek herbaciany)
-podkład mineralny


Wieczór:
-olejek z drzewa herbacianego BU lub żel do cery tłustej Fitomed (nie wiem co lepsze...) lub żel z biedronki do cery mieszanej (cera nie jest podrażniona po nim)
-tonik z kwasami AHA/BHA 10% BU
-krem dla dzieci nawilżający Nivea lub oliwka hipp+ kropla olejku herbacianego

Raz na tydzień:
-peling kawowy i zielona glinka
-serum migdałowe AHA 10% BU

Moje pytania:
-czy te kosmetyki z kwasami stosowane z kosmetykami z olejkiem herbacianym to nie za dużo na skórę?
-da się gdzieś tu jeszcze "upchnąć" miksturę na zaskórniki (nafta+ olejek pichtowy)? Czy skończyć jedno, zacząć drugie?
-czy po pelingu i maseczce z glinki mogę nakłądać to serum z kwasami czy to za dużo na raz?

Proszę o analizę, jakieś porady

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2012-12-27 o 18:03
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-27, 19:25   #4619
colacoca
Raczkowanie
 
Avatar colacoca
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Stąd i stamtąd
Wiadomości: 95
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Ja się nie znam tak bardzo, więc Ci Agnieszko nie odpowiem na Twoje pytania. Jedynie tyle, że poleca się osobom, które nie stosowały wcześniej kwasów zaczynać z mniejszymi stężeniami, bo za duże stężenie na początku może spowodować mocne podrażnienie. Mam na myśli tonik AHA/BHA 10% - sama się nad nim zastanawiałam, ale w końcu zdecydowałam się na tonik BHA 2% - wyczytałam, że "przechodzi" przez sebum i dogłębnie oczyszcza, AHA ponoć działają bardziej powierzchniowo. Dużo osób mówiło o toniku 10% jako "hardcore", a nigdy wcześniej kwasów nie stosowałam, więc się przestraszyłam. Obecnie i tak mam pielęgnację od dermatologa, który przepisał mi miksturkę z kwasem BHA, więc na razie odpuszczam sobie ten tonik.
Nie wiem czy olejek z drzewka herbacianego przy okazji troszkę nie podsusza, a po kwasach trzeba się dobrze nawilżać, więc możliwe, że skumulowanie tego wszystkiego codziennie może przynieść niepożądane efekty - ale lepiej niech wypowie się ktoś mądrzejszy ode mnie
Może ten tonik stosuj nie codziennie, ale na początku co 3 dzień? Zobaczysz jak skóra będzie reagowała.
Mamy podobną cerę i podobne problemy Teraz zima, w dzień chroń swoją buzię przed tym mrozem i wiatrem, bo przynajmniej w przypadku mojej cery mimo wszystko jest bardzo wrażliwa. Obecnie stosuję kosmetyki właśnie dla cer wrażliwych, na noc mam 2 kremy od dermatologa na zmianę, jeden z nich jest z kwasem azelainowym - bardzo, ale to bardzo lubię moją buzię rano po jego zastosowaniu. BU chyba też ma w swojej ofercie jakieś serum czy coś takiego z nim.
colacoca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-28, 13:37   #4620
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez colacoca Pokaż wiadomość
Ja się nie znam tak bardzo, więc Ci Agnieszko nie odpowiem na Twoje pytania. Jedynie tyle, że poleca się osobom, które nie stosowały wcześniej kwasów zaczynać z mniejszymi stężeniami, bo za duże stężenie na początku może spowodować mocne podrażnienie. Mam na myśli tonik AHA/BHA 10% - sama się nad nim zastanawiałam, ale w końcu zdecydowałam się na tonik BHA 2% - wyczytałam, że "przechodzi" przez sebum i dogłębnie oczyszcza, AHA ponoć działają bardziej powierzchniowo. Dużo osób mówiło o toniku 10% jako "hardcore", a nigdy wcześniej kwasów nie stosowałam, więc się przestraszyłam. Obecnie i tak mam pielęgnację od dermatologa, który przepisał mi miksturkę z kwasem BHA, więc na razie odpuszczam sobie ten tonik.
Nie wiem czy olejek z drzewka herbacianego przy okazji troszkę nie podsusza, a po kwasach trzeba się dobrze nawilżać, więc możliwe, że skumulowanie tego wszystkiego codziennie może przynieść niepożądane efekty - ale lepiej niech wypowie się ktoś mądrzejszy ode mnie
Może ten tonik stosuj nie codziennie, ale na początku co 3 dzień? Zobaczysz jak skóra będzie reagowała.
Mamy podobną cerę i podobne problemy Teraz zima, w dzień chroń swoją buzię przed tym mrozem i wiatrem, bo przynajmniej w przypadku mojej cery mimo wszystko jest bardzo wrażliwa. Obecnie stosuję kosmetyki właśnie dla cer wrażliwych, na noc mam 2 kremy od dermatologa na zmianę, jeden z nich jest z kwasem azelainowym - bardzo, ale to bardzo lubię moją buzię rano po jego zastosowaniu. BU chyba też ma w swojej ofercie jakieś serum czy coś takiego z nim.
dziekuje za odpowiedź Spróbuję z tym łagodniejszym tonikiem. Moja cera także zimą jest wrażliwsza, ale nawilżam ją kremami dlatego nie myślałam że to ważne. Kwasy bym raczej stosowała na strefę T- tam gdzie mam problemy.
Jest krem z tym kwasem na BU, może zdecyduję się na niego...
Czy kwasy nie powodują zaostrzania się trądziku? Stosowałam kiedyś z avonu tonik z 2% kwasem salicylowym i niestety miałam same czerwone, podrażnione krostki, mimo ze były już zaleczone...

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2012-12-28 o 14:12
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 19:31:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:23.