PROLAKTYNA- badanie i wyniki - zbiorczy! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-07, 23:00   #31
agnieszka26a
Rozeznanie
 
Avatar agnieszka26a
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: dolnyśląsk
Wiadomości: 638
Dot.: WYNIKI BADAN pomocy

Witaj! Trudno cokolwiek powiedzieć o Twoich wynikach, gdyż nie piszesz w jakim dniu cyklu je robiłaś. Podaje strony na których sama możesz sprawdzić czy mieszczą się w normach:
http://www.maluchy.pl/tabele/2
http://www.forumginekologiczne.pl/txt/print,1873,2
http://www.egis.pl/idl_3i.php
__________________
To człowiek człowiekowi najbardziej potrzebny jest do szczęścia.
agnieszka26a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-10, 09:43   #32
betty31
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 117
Dot.: WYNIKI BADAN pomocy

ja się dopatrzyłam hiperprolaktynemii czynnościowej, gdyż wynik PRL po obciążeniu jest u Ciebie aż !!! 33 razy większy niż na czczo. W normie jest 5 razy większy, choć niektóre źródła dopuszczają do 10 razy większy.

a masz podaną normę referencyjną dla kobiet przy testosteronie?

za to stosunek Lh do FSH masz bardzo łądny, bo bliski 1 - naprawdę jest tu się z czego cieszyć

czemu robiłaś takie badania, masz problemy z zaciążeniem, miesiączkami? ile masz lat?
betty31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-18, 18:11   #33
jusii
Rozeznanie
 
Avatar jusii
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 814
Wyniki prolaktyny - zbiorczy

Zastanawiają mnie wyniki badań z prolaktyny.
Kilka lat temu miałam zaburzenia miesiączkowania (brak okresu nawet przez rok).4 lata temu wyszła mi prolaktyna ok 1500 (jakaś inna skala niż obecnie) bez obciązenia i ok 2500 po obciążeniu. Brałam Bromergon 1 tabl na noc przez ok 1,5 roku równocześnie z tabl antykoncepcyjnymi. Potem zrezygnowałam z Bromergonu gdyż podobno nie wolno łączyć z tabl. anty. Od 2 m-cy nie biorę już tabl antykoncepcyjnych więc bałam się że nie będe miała okresu i zbadałam prolaktynę wyszła mi w normie tj. 18,82 Tylko problem w tym że nie dostałam jeszcze okresu Zastanawiam się czy to możliwe że wyrównała mi się prolaktyna bez leczenia? Czy może powinnam powtórzyć badanie?
Bardzo proszę o odpowiedz przez rzetelne osoby.
jusii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-18, 18:28   #34
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Mam pytanie: wyniki z prolaktyny?

hej!!!
chorujemy na to samo mi endokrynolog powiedział że zażywanie tabletek anty przy hiperprolaktynemii może prowadzić do zaniku okresu i błędem jest stosowanie tabletek anty przy tym schorzeniu a ginekolodzy przepisują je nam dlatego bo są niedouczeni po prostu i o tym nie wiedzą, a chcą w ten sposób wyregulować cykl oczywiście............a wyrównanie poziomu prolaktyny jeśli Twoja choroba nie jest spowodowana guzem przysadki jest całkiem możliwa
pozdrawiam serdecznie
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-18, 19:16   #35
jusii
Rozeznanie
 
Avatar jusii
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 814
Dot.: Mam pytanie: wyniki z prolaktyny?

Ja o tabletki antykoncepcyjne sama poprosiłam lekarza. Wiem że to mi nie pomagało na hiperprolaktynemię ale chciałam się zabezpieczyć przed ewentualną ciążą
Zdziwiła mnie ta wyrównana prolaktyna , bo jak kiedyś zapytałam się przez ile mam brać Bromergon na wyrównanie to usłyszałam że cały czas że może po ciąży wyrówna mi się prolaktyna
Teraz problem jest w tym dlaczego (skoro prolaktyna w normie) nie mam okresu?
jusii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-18, 19:40   #36
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Mam pytanie: wyniki z prolaktyny?

może właśnie tak jak napisałam na skutek brania tabletek anty tak napisałam endokrynolog powiedział mi że branie tabletek anty przy naszym schorzeniu może spowodować wtórny brak mieiączki .ja też ostatnio chciałam wrócić do tabletek anty gin się zgodził ale na szczeście spytałam endo który mnie prowadzi i ten kategorycznie zabronił mi brać tabletek antykoncepcyjnych dziwne dwóch lekarzy i każdy co innego mówi a przecież jeden z drugim powinni znać się na hormonach..............a tak na marginesie to wysoki poziom prolaktyny nie blokuje miesiączki tylko owuację tak mi powedział endo .mając 18 lat miałam mlekotok i normalne regularne miesiączki i co??? na mlekotok endokrynolog [ inny nie ten który mnie teraz prowadzi] dał mi tabletki anty bo twierdził że to się tak leczy brałam je przez 5 lat [studia] potem odstawiłam je i zaczęły się właśnie problemy z miesiączką [ głównie plamienia a wcześniej przed tabletami było jak w zegarku!!!!!! a przecież mlekotok spowodowany jest hyperprolaktynemią!!!!!i to dużą!!!!.....]
a jaka jest u Ciebie przyczyna tak wysokiego poziomu prolaktyny?

Edytowane przez neska951
Czas edycji: 2006-08-18 o 20:28
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-22, 16:19   #37
jusii
Rozeznanie
 
Avatar jusii
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 814
Dot.: Mam pytanie: wyniki z prolaktyny?

Nie mam pojęcia jaka jest u mnie przyczyna hiperprolaktynemi:confuse d:
U mnie jedynym objawem był brak miesiączki ..... no i brak ochoty na seks (co teraz wydaje mi się dziwne )
jusii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-22, 17:12   #38
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Mam pytanie: wyniki z prolaktyny?

powinnaś być diagnozowana w kierunku wysokiego poziomu prolaktyny bo jeśli jest jakaś przyczyna to leczysz przyczynę i prolaktyna spada
nie rozumiem że lekarz nie zaiteresował się tym czemu masz taką wysoką prolaktynę koniecznie zmień lekarza
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-22, 18:19   #39
jusii
Rozeznanie
 
Avatar jusii
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 814
Dot.: Mam pytanie: wyniki z prolaktyny?

Cytat:
Napisane przez neska951
powinnaś być diagnozowana w kierunku wysokiego poziomu prolaktyny bo jeśli jest jakaś przyczyna to leczysz przyczynę i prolaktyna spada
nie rozumiem że lekarz nie zaiteresował się tym czemu masz taką wysoką prolaktynę koniecznie zmień lekarza
U mnie przyczyną był chyba przewlekły stres ale już w to nie bede wnikać bo prolaktynę mam już w normie. Teraz mam problem w tym że po odstawieniu tabl anty nie dostaję okresu. A jeżeli chodzi o lekarza to jedyny który wykrył hiperprolaktynemię inni przepisywali mi tylko tabletki na wywołanie
jusii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-22, 19:21   #40
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Mam pytanie: wyniki z prolaktyny?

to prawda stres jednym z czynników który podnosi prolaktynę ale tak się dzieje w przypadku kiedy wysoki poziom prolaktyny jest czynnościowy czyli nie ma innych medycznych przyczyn lekarze określają ten stan "ten typ tak ma" czyli prolaktyna rośnie nie wiadomo dlaczego na szczęście ja należę do tego typ osób
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-22, 23:33   #41
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: Mam pytanie: wyniki z prolaktyny?

U mnie tabletki pomogło w uregulowaniu cyklu. Aczkolwiek ja miałam bardzo niski poziom progesteronu. Prolaktyna była ok.
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-23, 20:42   #42
ewkast12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 190
Dot.: Mam pytanie: wyniki z prolaktyny?

Neska951 czy jezeli masz podniesiona prolaktyna bo cytuje "ten typ tak ma" to czy bierzesz jakies tabletki? Jak dlugo sie leczylas?I czu prolaktyna wplywala na Twoj stan wlosów(czy wypadaly) na skore i czy przybieralas na wadze?
Pozdrawiam ewkast
ewkast12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 12:38   #43
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Mam pytanie: wyniki z prolaktyny?

tak biorę bromergon od ok 3 lat [ i czuję się świoetnie !!!!]i sataram się prowadzić tak zwany higieniczny tryb życia przedewszystkim wysypiam się i staram się nie stresować , u mnie przed leczeniem bardzo przetłuszczała się skóra dostałam takiego trądziku jakiego nie miałam w okresie dojrzewania , dodatkowo takie lekkie stany depresyjne dopadały mnie ogólnie obniżony nastrój ,płaczliwość i bardzo duży spadek libido zapewne związany z tym że wysoki poziom prolaktyny może zatrzymywać owulację
ewkast12 co chcesz jeszcze wiedzieć pisz śmiało
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 12:47   #44
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Mam pytanie: wyniki z prolaktyny?

nesko951 a czy cera ci sie poprawila jak zaczelas zbijac prolaktyne? a jak z libido?
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 13:22   #45
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Mam pytanie: wyniki z prolaktyny?

poissonivy tablety nie regukują cyklu...... kiedyś też tak myślałam ale mój gin mnie oświecił tablety zatrzymują owulację więc to krwawienie podczas 7 dniowej przerwy nie jest zwykłą miesiączką.........
a mówiąc o złych skutkach tabletek mam na myśli to co się dzieje po kilku latach przyjmowania ja brałam ok 5- 7 lat i teraz mam kłopoty [nie chodzi o prolaktynę chociaż jak już pisałam ja wogóle nie powinnam ich brać] niepokojące objawy dostrzegam u siebie i u moich loleżanek dodatkowo jak ginekolog mówi wypisując receptę że znowu pani przyszła po tą truciznę to chyba też coś znaczy..................
ewkast12 w tym tygodniu robiłam kontrolnie prolaktynę i jest ok czyli w normie jeśli chodzi o skórę to i tak trądzik musiałam wyleczyć u dermatologa bo jak już doszło do zapalenia to nie obyło się bez leków na receptę ale teraz mam spokój cera się poprawiła a libido hmmmmmmmmm ja tam jestem zadowolana wszystko wróciło do normy na sz częście
jedyne co mnie niepokoi to plamienia przed miesiączką ale lekarz twierdzi że to moja uroda taka
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 13:58   #46
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Mam pytanie: wyniki z prolaktyny?

Cytat:
Napisane przez neska951
jedyne co mnie niepokoi to plamienia przed miesiączką ale lekarz twierdzi że to moja uroda taka
dziekuje .
no ja tez tak mam z tymi plamieniami . ide jutro do ginekologa-endokrynologa i zobacze czy mnie oswieci czy nie. pewnie ja go bede oswiecac (pierwszy raz ide do niego, ciekawe czy jest dobry jak to inni mowia ).
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 14:13   #47
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Mam pytanie: wyniki z prolaktyny?

no ciekawe ja dostałam na to orgamentrill ale niewiele pomogło chociaż jak zaczełam intensywnie uprawiać sport plamienia skróciły się do 3 dni a potem normalny okres
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 14:22   #48
elfikm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1
wyniki prolaktyny

prosze o zinterpretowanie wyników badań prolaktyny 106,0 uIU/ml normy 127-637 po godzinie 196,4 uIU/ml normy 127-637 czy nie jest za niska z góry dziękuje

Edytowane przez elfikm
Czas edycji: 2006-08-26 o 04:53
elfikm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 14:26   #49
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Mam pytanie: wyniki z prolaktyny?

u mnie to najmniejszy problem. ja walcze z prolaktyna (jest niby w normie, a jednak jest wyciek z piersi ). w przysadce nic nie mam - na szczescie. ponadto chce wykluczyc u siebie pcos. pytalam o tradzik, gdyz sama z nim walcze i nie wiem skad mi sie on bierze . stany depresyjne to i owszem mam, ale pewnie wszystko na nie sie sklada.
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-24, 14:58   #50
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Mam pytanie: wyniki z prolaktyny?

tak jak człowiek choruje to dołki częściej załapuje [ale mi się zrymowało] a przytarczyce masz zdrowe?? i jak to niby w normie?? w normie czy nie w normie??
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 19:34   #51
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Mam pytanie: wyniki z prolaktyny?

tarczyca ok. a z prolaktyna to jest tak, ze mam w normie, ale blisko gornej granicy. jedni mowia, ze jest to lagodna hiperprolaktynemia, a inni uwazaja, ze jest dobrze. jesli badam w roznych dniach cyklu to tez mi inaczej wychodzi ten poziom prolaktyny i badz tu czlowieku madry (raz blisko gornej granicy, a drugi raz po srodku ). gdyby nie ten wyciek, nie ten tradzik to lekarze mowiliby, ze wszystko jest w porzadku.
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 22:22   #52
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: Mam pytanie: wyniki z prolaktyny?

A to bardzo ciekawe, co piszesz Neska. A może to Twój ginekolog się myli. Ja brałam tablektki przez 5 lat. Po około 2 latach odstawiłam i niestety zaczęło się dokładnie to samo co wcześniej, czyli zatrzymanie miesiączki. U mnie prolaktyna była w porządku, trądziku też nie miała, za to miałam bardzo niski poziom progesteronu. Nie uważam, aby mi zaszkodziły. Regularnie co roku robiłam obowiązkowo próby wątrobowe i nic złego się nie działo.
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 09:32   #53
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Mam pytanie: wyniki z prolaktyny?

no właśnie dlatego napisałam że tabletki anty nie regulują tzn nie leczą zaburzeń tylko je maskują , nam wydaje się że regulują nasz cykl bo mamy krwawienie co 28 dni ale to nie jest normalna miesiączka bo tablety wstrzymują owulację a lekarze zamiast leczyć twoją dolegliwość przpisujątablety które "maskują problem" [ nie wiem czy dokładnie o to Ci chodziło poissonivy jak nie to daj znać ]
a co do prolaktyny to wydaje mi się że jeśli jest wyciek mleka a prolaktyna jest na granicy normy to znaczy że ten poziom prolaktyny jest dla Twojego organizmu za wysoki dlatego masz mlekotok [ też go miałam okropne to jest!!!]i nie piasałam o tarczyccy tylko o PRZYTARCZYCACH a ich prawidłowe funkcjonowanie bada śię ustalając poziom parathormonu tak o tym myślę bo podobnie miałam z tarczycą raz TSH w normie raz 5,5 raz 6,5 [norma do 4] i wszystkie objawy niedoczynności poza otyłością niestety wielu endokrynologów twierdziło że tak lekkiej niedoczynności się nie leczy wkońcu trafiłam na lekarza który oświadczył że dla tak młodej osoby wynik na granicy normy jest i tak za wysoki że takie wyniki mogłabym mieć w wieku 70 lat i wtedy to było by ok!!!!!! być może twój organizm tak reaguje na górną normę prolaktyny AaniaA a nikt nie przepisał Ci bromergonu ?? jeśli masz sam mlekotok to powinni chyba nie???
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 10:44   #54
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Mam pytanie: wyniki z prolaktyny?

nesko951 ja bralam drozszy odpowiednik bromergonu - norprolac (pol tabletki najmniejszej dawki co wieczor). jadlam go przez 2 miesiace i jak przestalam to znowu zaczela sie jazda z piersiami. powiedzialam lekarzowi, ze ja chce miec wszystkie badania zrobione do konca, lacznie z rezonansem glowy. i udalo mi sie do tego doprowadzic . na dzien dzisiejszy nic nie biore. dzis ide do lekarza, zeby oblukal mnie pod wzgledem ginekologicznym, gdyz wczesniej bylam u dwoch innych i kazdy co innego mowil (normalne, przywyklam juz do tego ). wiem, ze u mnie ta prolaktyna pomimo, ze jest w normie, to powinna byc nizsza. jednak dla mnie podstawa to wszystkie badania . a z prolaktyna to zaczely mi sie jazdy po ciazy (ale nie od razu). zobaczymy, co mi dzisiaj oznajmi lekarz. moze moje problemy wynikaja ze "spraw kobiecych". no i te nieszczesne syfy, ktore doprowadzaja mnie do szalu . nie wiem, musze wszystko sprawdzic i dopiero wtedy zdecyduje sie na leki.

zapisalam sobie na kartce o tych przytarczycach i zapytam lekarza o to dzisiaj. dziekuje .
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 11:14   #55
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Mam pytanie: wyniki z prolaktyny?

AaniaA ja też biorę bromergon pół najmniejszej dawki na noc od trzech lat i prolaktynę mam w normie czuję się naprawdę b dobrze, jeśli brałaś ten lek i on spowodował zanik mlekotoku to znaczy że działał pozytywnie uważam że jeśli tak jest to powinnaś go brać ....... chociaż trochę mnie bawi że tak deliberujemy a lekarzami nie jesteśmy ciekawe czemu pan doktor się nie odezwał??? a jeszcze co do bromergonu to być może będę musiała brać go już do końca życia ale to naprawdę mała uciążliwośc za cenę dobrego samopoczucaia
życzę ci wytrwałości z tymi konowałami jak się źle czujesz to ciśnij ich i nie daj się zbyć jak cokolwiek Ci dolega i źle się czujesz ja często odnoszę wrażenie że oni nie są na bieżąco ...........
pisz jak Ci poszło bo może i ja czegoś nowego się dowiem
pozdrawiam serdecznie
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 11:18   #56
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Mam pytanie: wyniki z prolaktyny?

AaniaA rezonans miałaś z kontrastem?
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 11:20   #57
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Mam pytanie: wyniki z prolaktyny?

Cytat:
Napisane przez neska951
AaniaA rezonans miałaś z kontrastem?
tak tak

wlasnie przeraza mnie to, ze trzeba bedzie wcinac te leki moze nawet do konca zycia, echhh... nie wiem, co o tym myslec.

na pewno sie odezwe i zdam relacje z mojej wizyty u lekarza .
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 11:31   #58
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Mam pytanie: wyniki z prolaktyny?

nie martw się że do końca życia ja nie dość że na tą prolaktynę to i na tarczycę , ale naprawdę nie ma się co przerażać lekarz mi to wytłumaczył odnośnie tarczycy że mam za mało hormonu i po prostu codziennie rano muszę łyknąć tabletkę żeby on był i żeby w organiżmie równowaga dzięki temu była. na początku martwiłam się o skutki uboczne ale lek powiedział że to działa na takiej zasadzie że czegoś organizmowi brakuje a ja mu to dostarczam żeby mógł prawidłowo funkcjonować i to mnie przekonało a poza tym naprawdę dobrze się czuję a jak nie brałam leków to był prawdziwy koszmar więc może z tym dostarczaniem brakującego elementu coś jest.......
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 17:53   #59
jusii
Rozeznanie
 
Avatar jusii
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 814
Dot.: Mam pytanie: wyniki z prolaktyny?

Cytat:
Napisane przez neska951
....... chociaż trochę mnie bawi że tak deliberujemy a lekarzami nie jesteśmy ciekawe czemu pan doktor się nie odezwał??? a jeszcze co do bromergonu to być może będę musiała brać go już do końca życia ...
Ja też żałuję że pan doktor się nie odezwał
Ja też myślałam że bede brać Bromergon do końca życia a tu taka niespodzianka
Niestety brak miesiączki nadal pozostał. Teraz biorę 2 dzień Duphaston, bo ile można czekać.
jusii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-26, 00:13   #60
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: Mam pytanie: wyniki z prolaktyny?

Jasne, że nie o to. Brałam hormony przez 5 lat, od 3 lat nie biorę i mam okres tak jak trzeba plus/minus 3 dni.Dla mnie lepszego dowodu nie trzeba, że hormony regulują miesiączki.
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-21 12:06:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:08.