Sposoby Japonek na piękną cerę. - Strona 29 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-02, 14:35   #841
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Ech...próbowałam zasięgnąć rady na wątku o trądziku, ale nikt mi nie odpisał, więc spróbuję tutaj (w tym wątku jestem już trochę zadomowiona ).

Od dwóch tygodni utrzymują mi się na policzkach bolące wypryski, których nie da się wycisnąć. Nie miałam do tej pory jakiś większych problemów z cerą, nie zmieniałam też kosmetyków.

Od czego tak może być? Smaruję pastą cynkową, ale nie widzę poprawy. Macie jakieś sposoby na takie wypryski, czy pozostaje mi wizyta u dermatologa?
Dodam tylko, że całą twarz mam gładką, a wypryski wyskoczyły tylko na polikach.
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 15:52   #842
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Może mieć na to wpływ zmiana miejsca zamieszkania, zmiana nawyków - np. że częsciej niż kiedyś spisz na boku, zmiany hormonalne...Dobry dermatolog nie jest zły Ale często warto sprawdzić jego informacje. Polecana jest też pasta lassari, sudocrem, mi małe wypryski szybciej znikają po żelu aloesowym palomy <niestety już wycofany>
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 15:58   #843
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Charlotte95 Pokaż wiadomość
Może mieć na to wpływ zmiana miejsca zamieszkania, zmiana nawyków - np. że częsciej niż kiedyś spisz na boku, zmiany hormonalne...Dobry dermatolog nie jest zły Ale często warto sprawdzić jego informacje. Polecana jest też pasta lassari, sudocrem, mi małe wypryski szybciej znikają po żelu aloesowym palomy <niestety już wycofany>
Chmmm...chyba wypiorę solidnie poduszki, bo ostatnio faktycznie lubię zasypiać na boku.
Dzięki za radę.
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 16:00   #844
paspartu
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 088
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Kira, na pytanie co to jest, to Ci nie odpowiem, ale mogę polecić Ci właśnie sudocrem- tak jak Charlotte

Zadam Wam pytanie... idiotyczne, ale cóż zrobić
Czym się różnią się od siebie mleczka, pianki, żele...? Tzn wiem jak co wygląda, ale czy to ma jakieś znaczenie czy uzywam tego albo tego? Czy trzeba je dobierac wg cery?
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
paspartu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 17:02   #845
Spinka330
Przyczajenie
 
Avatar Spinka330
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 4
GG do Spinka330
Unhappy Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Próbowałam już chyba wszytskiego ale wcale nie jest dobrze z moja cerą ;/
Myje, wcieram..... peelingi robie itp ale w swietle dziennym mam pelno nie potrzebnych rzeczy na twarzy.... moze uzywam zlych kosmetykow. nie wiem ale musze cos z tym zrobic.

Moze macie jakies sprawdzone sposoby na peelingi i wszytsko inne? moga byc domowe. podajcie propozycje jakis fajnych kosmetykow. bo ja juz prawie sie poddalam.
Spinka330 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 17:07   #846
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez paspartu Pokaż wiadomość
Zadam Wam pytanie... idiotyczne, ale cóż zrobić
Czym się różnią się od siebie mleczka, pianki, żele...? Tzn wiem jak co wygląda, ale czy to ma jakieś znaczenie czy uzywam tego albo tego? Czy trzeba je dobierac wg cery?
Dużo zależy od konkretnego kosmetyku, ale ja zauważyłam, że pianki/żele, które bardzo się pienią lepiej czyszczą twarz tzn. ta formuła jakby lepiej dociera do wszystkich zakamarków twarzy niż zwykł żel Ale to może być kwestia tego, że używałam kiepskich żeli i bardzo dobrych pianek/pieniących żeli.
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 17:55   #847
paula-zla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 14 179
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Charlotte95 Pokaż wiadomość
Może mieć na to wpływ zmiana miejsca zamieszkania, zmiana nawyków - np. że częsciej niż kiedyś spisz na boku, zmiany hormonalne...Dobry dermatolog nie jest zły Ale często warto sprawdzić jego informacje. Polecana jest też pasta lassari, sudocrem, mi małe wypryski szybciej znikają po żelu aloesowym palomy <niestety już wycofany>
Poważnie go wycofali? Szkoda, to taki uniwersalny kosmetyk.
__________________
don't leave my hyper heart alone on the water
cover me in rag and bone and sympathy
'cause i don't want to get over you
i don't want to get over you



wymienię
paula-zla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-02, 18:09   #848
merila
Raczkowanie
 
Avatar merila
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 279
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Kira87 Pokaż wiadomość
Ech...próbowałam zasięgnąć rady na wątku o trądziku, ale nikt mi nie odpisał, więc spróbuję tutaj (w tym wątku jestem już trochę zadomowiona ).

Od dwóch tygodni utrzymują mi się na policzkach bolące wypryski, których nie da się wycisnąć. Nie miałam do tej pory jakiś większych problemów z cerą, nie zmieniałam też kosmetyków.

Od czego tak może być? Smaruję pastą cynkową, ale nie widzę poprawy. Macie jakieś sposoby na takie wypryski, czy pozostaje mi wizyta u dermatologa?
Dodam tylko, że całą twarz mam gładką, a wypryski wyskoczyły tylko na polikach.
Och, tak właśnie mi się zdawało, że tam pisałaś, ale za szybko przewijałam
Nie jestem ekspertką, ale jeśli wyprysków jest dużo i są dość dużej wielkości, nie radziłabym sama z nimi eksperymentować. Jeśli nie miałaś wcześniej problemów z cerą, szkoda byłoby, żeby przez jakąś głupotę się one zaczęły. Radziłabym pójść do dermatologa, na pewno coś poradzi i może się okazać, że problem zniknie. Tylko nie próbuj ich na siłę wyciskać, bo Ci blizny zostaną i po co;]
__________________
CEL:
>> 54 kg <<
merila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 18:27   #849
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez paula-zla Pokaż wiadomość
Poważnie go wycofali? Szkoda, to taki uniwersalny kosmetyk.
Wiem, wiem.. Jest fenomenalny- do wszystkiego.
Cytat:
Napisane przez Kira87 Pokaż wiadomość
Dużo zależy od konkretnego kosmetyku, ale ja zauważyłam, że pianki/żele, które bardzo się pienią lepiej czyszczą twarz tzn. ta formuła jakby lepiej dociera do wszystkich zakamarków twarzy niż zwykł żel Ale to może być kwestia tego, że używałam kiepskich żeli i bardzo dobrych pianek/pieniących żeli.
Mocno pieniące się żele prawdopodobnie zawierają SLS lub SLES - sprawdź w składzie. Dzięki niemu dobrze się pienią, ale również podrażniają i wususzają. Lepiej wybierać produkty do mycia bez tych składników...no chyba, że Twoja cera i tak jest bardzo nawilżona. Ale jeżeli dobrze pamiętam, masz cerę tłustą (?), więc taki żel wysusza i paradoksalnie zwiększa wydzielanie sebum.
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 00:28   #850
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Charlotte95 Pokaż wiadomość
Mocno pieniące się żele prawdopodobnie zawierają SLS lub SLES - sprawdź w składzie. Dzięki niemu dobrze się pienią, ale również podrażniają i wususzają. Lepiej wybierać produkty do mycia bez tych składników...no chyba, że Twoja cera i tak jest bardzo nawilżona. Ale jeżeli dobrze pamiętam, masz cerę tłustą (?), więc taki żel wysusza i paradoksalnie zwiększa wydzielanie sebum.
Mam cerę tłustą i mocną jak u nosorożca Rzadko kiedy coś mnie uczula czy podrażnia.
W chwili obecnej używam żelu LaRochePosay Effaclar (foaming gel). Zawiera Sodium Laureth - czy to jest to SLS?
Nie podrażnia mnie, bo intensywnie nawilżam skórę.
Używałam wcześniej rumiankowego żelu YvesRocher https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-6...cia-twarzy.htm też niby zawiera ten składnik, a prawie w ogóle się nie pienił i był bardzo delikatny. Świetny kosmetyk, ale niestety dla mnie zbyt delikatny.

Dzisiaj się posmaruję maścią ichtiolową i zmienię poduszki. Jeżeli to nie pomoże, to lecę do dermatologa. Boję się tylko, że trafię na takiego, który mi "na oko" da jakiś lek, a jak już idę, to wolałbym, żeby mi zrobił posiew.

Ech...nie miałam problemów ze skórą do tej pory. Może to też od stresu i bezsenności? Kto wie...

---------- Dopisano o 01:28 ---------- Poprzedni post napisano o 01:26 ----------

Cytat:
Napisane przez merila Pokaż wiadomość
Och, tak właśnie mi się zdawało, że tam pisałaś, ale za szybko przewijałam
Nie jestem ekspertką, ale jeśli wyprysków jest dużo i są dość dużej wielkości, nie radziłabym sama z nimi eksperymentować. Jeśli nie miałaś wcześniej problemów z cerą, szkoda byłoby, żeby przez jakąś głupotę się one zaczęły. Radziłabym pójść do dermatologa, na pewno coś poradzi i może się okazać, że problem zniknie. Tylko nie próbuj ich na siłę wyciskać, bo Ci blizny zostaną i po co;]
Jednego zaczęłam z nerwów maltretować i teraz mam ciemne wybrzuszenie. Czuję, że pod spodem coś jeszcze jest, ale skóra stała się w tym miejscu jakby zmacerowana. Boję się, że przez te świerzbiące łapki zagwarantowałam sobie bliznę.
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 06:19   #851
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Kira87 Pokaż wiadomość
Mam cerę tłustą i mocną jak u nosorożca Rzadko kiedy coś mnie uczula czy podrażnia.
W chwili obecnej używam żelu LaRochePosay Effaclar (foaming gel). Zawiera Sodium Laureth - czy to jest to SLS?
Nie podrażnia mnie, bo intensywnie nawilżam skórę.
Używałam wcześniej rumiankowego żelu YvesRocher https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-6...cia-twarzy.htm też niby zawiera ten składnik, a prawie w ogóle się nie pienił i był bardzo delikatny. Świetny kosmetyk, ale niestety dla mnie zbyt delikatny.
Tak, dokładniej to chyba SLES. Ten z YV zawiera ten składnik na trzecim miejscu więc mógł się tak nie pienić, poza tym jeśli dobrze spojrzałam do gliceryna na drugim. Skoro masz grubą skórę i takie żele nie ściągają Ci skóry po umyciu to wszystko ok
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-03, 06:28   #852
merila
Raczkowanie
 
Avatar merila
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 279
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Kira87 Pokaż wiadomość
Jednego zaczęłam z nerwów maltretować i teraz mam ciemne wybrzuszenie. Czuję, że pod spodem coś jeszcze jest, ale skóra stała się w tym miejscu jakby zmacerowana. Boję się, że przez te świerzbiące łapki zagwarantowałam sobie bliznę.
Domyślam się jak to wygląda. Pamiętam jak samej mi coś takiego wyskoczyło kilka razy i oczywiście nie mogłam się powstrzymać i blizna została.. Wiem, że to nie wygląda za dobrze, jest widoczne i czuć, że coś tam jest, ale naprawdę już tego nie dotykaj. Możesz zrobić maseczkę z sody lub aspiryny (jak nie na całą twarz, to na to miejsce) np. co drugi dzień przez tydzień, a na pewno zadziała (wiem z własnego doświadczenia)) Aa, ale nie zapomnij wtedy o nawilżeniu twarzy czy tego miejsca, bo jednak te maseczki wysuszają.
__________________
CEL:
>> 54 kg <<
merila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 10:17   #853
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez merila Pokaż wiadomość
Domyślam się jak to wygląda. Pamiętam jak samej mi coś takiego wyskoczyło kilka razy i oczywiście nie mogłam się powstrzymać i blizna została.. Wiem, że to nie wygląda za dobrze, jest widoczne i czuć, że coś tam jest, ale naprawdę już tego nie dotykaj. Możesz zrobić maseczkę z sody lub aspiryny (jak nie na całą twarz, to na to miejsce) np. co drugi dzień przez tydzień, a na pewno zadziała (wiem z własnego doświadczenia)) Aa, ale nie zapomnij wtedy o nawilżeniu twarzy czy tego miejsca, bo jednak te maseczki wysuszają.
Dzięki za przepis na maseczkę.
Po nocy z maścią ichtiolową jest już nieco lepiej, ale ten na lewym policzku wygląda strasznie.
Przeraziłaś mnie wizją blizny Mam taką (potrądzikową) na dekolcie i utrzymuje się bez zmiennie od kilku lat. Nic na nią nie działa.
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 13:46   #854
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Jeśli po zagojeniu pryszcza zostanie ci blizna, to nie czekaj, natychmiast atakuj ją jakąś maścią Im starsza, tym trudniej ją zlikwidować.
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 15:19   #855
paspartu
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 088
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Charlotte95 Pokaż wiadomość
Jeśli po zagojeniu pryszcza zostanie ci blizna, to nie czekaj, natychmiast atakuj ją jakąś maścią Im starsza, tym trudniej ją zlikwidować.
Coś o tym wiem czekałam, ze blizny po trądziku mi same zniknął i przekichałam sprawdę teraz używam kwasów


Dzięki dziewczyny za odpowiedz odnośnie pianek/zeli itd.

Macie jakies styczności z kosmetykami do twarzy z avonu? Jest teraz promocja i w sumie opłacałoby się zamówić coś, ale nie będę kupować w ciemno przecież
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
paspartu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 15:30   #856
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Gdzie nie spojrzę tam się krytykuje avon..ale mnie też kuszą te kolorowe katalogi
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 16:00   #857
paspartu
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 088
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Charlotte95 Pokaż wiadomość
Gdzie nie spojrzę tam się krytykuje avon..ale mnie też kuszą te kolorowe katalogi
no mnie właśnie też, a gdybym napotkała te produkty w drogerii, to zapewne bym tego nie kupiła
ale ten zestaw do demakijażu to się generalnie opłaca, bo za dwa żele do mycia twarzy 10zł...?
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
paspartu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 16:33   #858
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Ja kupiłam krem do twarzy miód i olejek migdałowy z Avonu. Bardzo dobry - nie zapycha, ładnie pachnie, skóra jest nawilżona, lekko natłuszczona (przy czym nie świeci się). Mogę go z czystym sumieniem polecić.

Co do kosmetyków kolorowych z Avonu, to bardzo się zawiodłam. Dostałam próbkę (na szczęście tylko próbkę) najjaśniejszego podkładu. Nie dość, że jest nienaturalnie pomarańczowy, to na dodatek bardzo tłusty - zapycha, a twarz dosłownie po paru minutach świeci się jak latarnia.
Kupiłam też puder (o naiwna!), bo był w promocji. Słabo matuje i jest bardzo ciemny (a ponoć to najjaśniejszy z oferty).
Lakier do paznokci - porażka! Kolor zupełnie inny niż w katalogu.

Polecam natomiast maskę do włosów z jagód himalajskich. Soczyście pachnie i jest całkiem fajna.

Avon traktuję jako firmę "gadżeciarską". Są fajne rzeczy, ale nie trafiłam jeszcze na coś, co by mnie wbiło w ziemię z wrażenia. Kosmetyki kolorowe mi się totalnie nie podobają, a te do pielęgnacji bywają naprawdę fajne ale bez szału.

Ogólnie rzecz biorąc nie przepadam za firmami wysyłkowymi, bo to dla mnie trochę jak gra w totka. Ani nie mogę powąchać, ani zobaczyć na własne oczy konsystencji, nie mogę użyć próbki etc.

Teraz czekam na odbiór japońskiej maseczki do twarzy z ryżu i sake. Opiszę jak działa, gdy do mnie dotrze.
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan

Edytowane przez Kira87
Czas edycji: 2010-03-03 o 16:34
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 16:37   #859
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Kira87 Pokaż wiadomość
Ja kupiłam krem do twarzy miód i olejek migdałowy z Avonu. Bardzo dobry - nie zapycha, ładnie pachnie, skóra jest nawilżona, lekko natłuszczona (przy czym nie świeci się). Mogę go z czystym sumieniem polecić.

Co do kosmetyków kolorowych z Avonu, to bardzo się zawiodłam. Dostałam próbkę (na szczęście tylko próbkę) najjaśniejszego podkładu. Nie dość, że jest nienaturalnie pomarańczowy, to na dodatek bardzo tłusty - zapycha, a twarz dosłownie po paru minutach świeci się jak latarnia.
Kupiłam też puder (o naiwna!), bo był w promocji. Słabo matuje i jest bardzo ciemny (a ponoć to najjaśniejszy z oferty).
Lakier do paznokci - porażka! Kolor zupełnie inny niż w katalogu.

Polecam natomiast maskę do włosów z jagód himalajskich. Soczyście pachnie i jest całkiem fajna.

Avon traktuję jako firmę "gadżeciarską". Są fajne rzeczy, ale nie trafiłam jeszcze na coś, co by mnie wbiło w ziemię z wrażenia. Kosmetyki kolorowe mi się totalnie nie podobają, a te do pielęgnacji bywają naprawdę fajne ale bez szału.

Ogólnie rzecz biorąc nie przepadam za firmami wysyłkowymi, bo to dla mnie trochę jak gra w totka. Ani nie mogę powąchać, ani zobaczyć na własne oczy konsystencji, nie mogę użyć próbki etc.

Teraz czekam na odbiór japońskiej maseczki do twarzy z ryżu i sake. Opiszę jak działa, gdy do mnie dotrze.
Wezmę tą odżywkę, akurat jest w promocji
Ja polecam też maskę oliwkową, jest genialna, ale droga
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-03, 16:41   #860
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Wezmę tą odżywkę, akurat jest w promocji
Ja polecam też maskę oliwkową, jest genialna, ale droga
Tadaaam:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-3...agody-goji.htm

Co prawda tylko dwa głosy, ale za to jak pozytywne!
Ta maska z ryżu i sake też jest dość droga. Ja na szczęście trafiłam na promocyjne malutkie saszetki po 1zł, ale czekam już kilka tygodni, bo im się zapasy skończyły.
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 22:16   #861
chabrowykocyk
Raczkowanie
 
Avatar chabrowykocyk
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 145
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cześć dziewczyny Podczytuję was od dłuższego czasu i stwierdziłam, że fajnie byłoby zacząć tutaj się udzielać. Również jestem miłośniczką pięknych azjatyckich cer i sama do takiej dążę Na chwilę obecną ograniczyłam kosmetyki i przychylam się do naturalnej pielęgnacji - dokańczam żel do twarzy Oriflame, stosuję peeling cukrowy na zmianę z chłodzącym Oriflame, jako tonik stosuję wodę zmieszaną z aloesem w równych proporcjach i na noc smaruję twarz kremem z witaminą A. Właśnie dzięki takiej pielęgnacji stan mojej cery zaczął się poprawiać. Na dzień oczywiście stosuję filtr. Mam w planach rozbudowę moich codziennych rytuałów i w najbliższym czasie zakupy na biochemii.

Kira - widzę, że czytasz Tombaka To fajnie, bo ja też dużo przesiadałam w zdrowotnych książkach. To całkowicie zmienia poglądy nie tylko na sposób życia, żywienie, ale też pielęgnację. Co do mini maseczek z Avonu bardzo je polecam - obydwie z siostrą byłyśmy zadowolone, buzia była gładziutka, jaśniejsza.

Od 2 lat "koleguję" się internetowo z pewną Chinką, mieszkała w Polsce, ale od dłuższego czasu jest w Chinach. Dopiero czytając wątek zorientowałam się, że nigdy nie pytałam jej o pielęgnację cery czy wybielanie Wiem jedynie, że z kosmetyków stosuje te markowe - w większości Lancome.

Pozdrawiam was (szczególnie koleżankę z Tarnowa, dzięki której przypomniałam sobie o maseczce z sody, efekty są powalające!) i jeśli zdobędę jakieś informacje, będę pisać!

Edytowane przez chabrowykocyk
Czas edycji: 2010-03-03 o 22:18
chabrowykocyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 23:37   #862
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez chabrowykocyk Pokaż wiadomość
Kira - widzę, że czytasz Tombaka To fajnie, bo ja też dużo przesiadałam w zdrowotnych książkach. To całkowicie zmienia poglądy nie tylko na sposób życia, żywienie, ale też pielęgnację. Co do mini maseczek z Avonu bardzo je polecam - obydwie z siostrą byłyśmy zadowolone, buzia była gładziutka, jaśniejsza.
Czytuję, czytuję.
Tombak fajnie opisuje sposoby dbania o kręgosłup. Przez pewien okres czasu stosowałam się do jego zaleceń i powiem szczerze, że poczułam znaczącą ulgę i komfort podczas snu, chodzenia, długiego stania itp. Niestety nie jestem sumienna i zaniedbałam się w tej kwestii. Poza tym dość często się garbię.

Znasz może jakieś inne, ciekawe, godne polecenia książki o tematyce właśnie zdrowotnej?
Ja obecnie poluję na "Japońskie kobiety nie starzeją się i nie tyją" (jaki chwytliwy tytuł ). Ponoć fajna sprawa. Dodam tylko, że w chwili obecnej jestem na etapie niemal całkowitego wykluczenia mleka i zamierzam wzbogacić moją dietę o białko z soi. Ponoć ta książka jest naprawdę fajna i zawiera dość ciekawe przepisy.

Pozdrawiam serdecznie i udzielaj się tutaj często!
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 06:40   #863
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez chabrowykocyk Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny Podczytuję was od dłuższego czasu i stwierdziłam, że fajnie byłoby zacząć tutaj się udzielać. Również jestem miłośniczką pięknych azjatyckich cer i sama do takiej dążę Na chwilę obecną ograniczyłam kosmetyki i przychylam się do naturalnej pielęgnacji - dokańczam żel do twarzy Oriflame, stosuję peeling cukrowy na zmianę z chłodzącym Oriflame, jako tonik stosuję wodę zmieszaną z aloesem w równych proporcjach i na noc smaruję twarz kremem z witaminą A. Właśnie dzięki takiej pielęgnacji stan mojej cery zaczął się poprawiać. Na dzień oczywiście stosuję filtr. Mam w planach rozbudowę moich codziennych rytuałów i w najbliższym czasie zakupy na biochemii.

Kira - widzę, że czytasz Tombaka To fajnie, bo ja też dużo przesiadałam w zdrowotnych książkach. To całkowicie zmienia poglądy nie tylko na sposób życia, żywienie, ale też pielęgnację. Co do mini maseczek z Avonu bardzo je polecam - obydwie z siostrą byłyśmy zadowolone, buzia była gładziutka, jaśniejsza.

Od 2 lat "koleguję" się internetowo z pewną Chinką, mieszkała w Polsce, ale od dłuższego czasu jest w Chinach. Dopiero czytając wątek zorientowałam się, że nigdy nie pytałam jej o pielęgnację cery czy wybielanie Wiem jedynie, że z kosmetyków stosuje te markowe - w większości Lancome.

Pozdrawiam was (szczególnie koleżankę z Tarnowa, dzięki której przypomniałam sobie o maseczce z sody, efekty są powalające!) i jeśli zdobędę jakieś informacje, będę pisać!
Muszę się dowiedzieć dwóch rzeczy: co to za aloes, który mieszasz z wodą (żel?) i co to za maseczka z sody? Chyba gdzieś mi umknęła...

Witamy
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 16:14   #864
merila
Raczkowanie
 
Avatar merila
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 279
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez chabrowykocyk Pokaż wiadomość
Pozdrawiam was (szczególnie koleżankę z Tarnowa, dzięki której przypomniałam sobie o maseczce z sody, efekty są powalające!) i jeśli zdobędę jakieś informacje, będę pisać!
o jak miło mi się zrobiło;d
witam i również pozdrawiam

Cytat:
Napisane przez Charlotte95 Pokaż wiadomość
Muszę się dowiedzieć dwóch rzeczy: co to za aloes, który mieszasz z wodą (żel?) i co to za maseczka z sody? Chyba gdzieś mi umknęła...
Polecam ten filmik: http://www.youtube.com/watch?v=lJcc7BOY8JQ

Cytat:
Napisane przez Kira87 Pokaż wiadomość
Czytuję, czytuję.
Tombak fajnie opisuje sposoby dbania o kręgosłup. Przez pewien okres czasu stosowałam się do jego zaleceń i powiem szczerze, że poczułam znaczącą ulgę i komfort podczas snu, chodzenia, długiego stania itp. Niestety nie jestem sumienna i zaniedbałam się w tej kwestii. Poza tym dość często się garbię.
A w jakiej to książce? Przyznam, że mam okropne kłopoty z kręgosłupem i to nie tylko jeśli chodzi o garbienie się, więc myślę, że takie porady mogłyby okazać się pomocne;p

Znalazłam kilka książek Tombaka w empiku, ciekawa jestem czy może któraś z was miała jedną z nich, a jeśli tak to czy porady z nich się przydały:
Droga do zdrowia
Jak żyć długo i zdrowo
Czy można żyć 150 lat

Uleczyć nieuleczalne, cz. I i II ???
__________________
CEL:
>> 54 kg <<

Edytowane przez merila
Czas edycji: 2010-03-04 o 16:24
merila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 17:50   #865
chabrowykocyk
Raczkowanie
 
Avatar chabrowykocyk
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 145
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Dzięki za milutkie powitanie Co do maseczki z sody to ja właśnie dostosowałam się do instruktażu tej dziewczyny z filmiku

Charlotte95 To był sok z aloesu, niestety nie pamiętam nazwy firmy, ale spokojnie możesz iść do zielarskiego albo na stoisko ze zdrową żywnością. Dobrze działa też na odporność - w tamtym roku codziennie rano najpierw piłam łyżkę aloesu, a potem tranu. I w ogóle nie chorowałam (myślę, że warto o tym wiedzieć)

Kira Książek mam od groma i mam do nich dobry dostęp, ponieważ z ciocią jesteśmy aktywne w tym temacie Tombaka najlepiej znam z książki "Droga do zdrowia". Merila! Polecam Ci tą książkę na początek, ale czytałam/przeglądałam wszystkie, które właśnie wypisałaś. Najlepiej przejdź się do Empiku i poczytaj, wtedy wybierzesz coś dla siebie Bardzo polecam Wam książki Józefa Słoneckiego (mikstura oczyszczająca, alocit, który ma szerokie zastosowanie nie tylko w pielęgnacji ale też zdrowotne) i forum biosłone! To kopalnia wiedzy Bardzo również chwalę książki Stefanii Korżawskiej - propaguje zdrowe, proste, energetyczne pożywienie i stosowanie ziołolecznictwa. A jeśli jesteście zainteresowane tematyką bakterii/metali ciężkich w organiźmie bardzo polecam "Kurację życia" dr. Clark. Książki nastawione głównie na tematykę pasożytów którą czytałam to "Szkoła zdrowia uwolnij się od pasożytów i żyj bez nich" Nadieżdy Siemionowej. Czytałam również bardzo ciekawą książkę o wodzie utlenionej Iwana Nieumywakina Jest tego bardzo dużo, ja zaczynałam od Korżawskiej, potem Słoneckiego i Tombaka

Przeszukując wątek natknęłam się na książkę o której wspominasz. Jak już ją dorwiesz to pisz o swoich wrażeniach, co i jak

Edytowane przez chabrowykocyk
Czas edycji: 2010-03-04 o 17:56
chabrowykocyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 18:41   #866
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

a jakie działanie ma maseczka z sody? Nie wysusza?
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 19:31   #867
kala289
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Świdnik/Biłgoraj
Wiadomości: 178
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Kira87 Pokaż wiadomość
Ech...próbowałam zasięgnąć rady na wątku o trądziku, ale nikt mi nie odpisał, więc spróbuję tutaj (w tym wątku jestem już trochę zadomowiona ).

Od dwóch tygodni utrzymują mi się na policzkach bolące wypryski, których nie da się wycisnąć. Nie miałam do tej pory jakiś większych problemów z cerą, nie zmieniałam też kosmetyków.

Od czego tak może być? Smaruję pastą cynkową, ale nie widzę poprawy. Macie jakieś sposoby na takie wypryski, czy pozostaje mi wizyta u dermatologa?
Dodam tylko, że całą twarz mam gładką, a wypryski wyskoczyły tylko na polikach.
mnie czasem coś podobnego do tego co opisałaś wyskakuje jak zmarznę. jedyne co mi pomaga to maść tranowa nałożona po demakijażu(zapach jest niestety powalający)
kala289 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 21:53   #868
merila
Raczkowanie
 
Avatar merila
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 279
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Charlotte95 Pokaż wiadomość
a jakie działanie ma maseczka z sody? Nie wysusza?
Oczyszcza pory, zmniejsza je, działa też na "aktywne" pryszcze, skóra po niej jest gładka Wysusza, ale nie jakoś masakrycznie i nie od razu po pierwszym użyciu, mimo to nawilżanie konieczne, zresztą to oczywiste
Przez kilka pierwszych minut może odrobinę piec, ale też nie jest to ból nie do wytrzymania, a potem już jest spoko, nic nie czuć, tylko trochę się kruszy jak już wyschnie (przynajmniej mi, bo trzymam ją jednak trochę dłużej niż 20min). To chyba tyle, co mogę o niej powiedzieć, naprawdę bardzo ją polecam;]

Cytat:
Napisane przez chabrowykocyk Pokaż wiadomość
Dzięki za milutkie powitanie Co do maseczki z sody to ja właśnie dostosowałam się do instruktażu tej dziewczyny z filmiku
Kira Książek mam od groma i mam do nich dobry dostęp, ponieważ z ciocią jesteśmy aktywne w tym temacie Tombaka najlepiej znam z książki "Droga do zdrowia". Merila! Polecam Ci tą książkę na początek, ale czytałam/przeglądałam wszystkie, które właśnie wypisałaś. Najlepiej przejdź się do Empiku i poczytaj, wtedy wybierzesz coś dla siebie Bardzo polecam Wam książki Józefa Słoneckiego (mikstura oczyszczająca, alocit, który ma szerokie zastosowanie nie tylko w pielęgnacji ale też zdrowotne) i forum biosłone! To kopalnia wiedzy Bardzo również chwalę książki Stefanii Korżawskiej - propaguje zdrowe, proste, energetyczne pożywienie i stosowanie ziołolecznictwa. A jeśli jesteście zainteresowane tematyką bakterii/metali ciężkich w organiźmie bardzo polecam "Kurację życia" dr. Clark. Książki nastawione głównie na tematykę pasożytów którą czytałam to "Szkoła zdrowia uwolnij się od pasożytów i żyj bez nich" Nadieżdy Siemionowej. Czytałam również bardzo ciekawą książkę o wodzie utlenionej Iwana Nieumywakina Jest tego bardzo dużo, ja zaczynałam od Korżawskiej, potem Słoneckiego i Tombaka
Oo dzięki, myślę, że właśnie tak zrobię Może natknę się też na te książki, które polecasz i któraś z nich też zwróci moją uwagę, a tak będzie na pewno, bo teraz jestem na etapie zdrowego odżywiania, intensywnej pielęgnacji ciała, twarzy, etc.;p, więc wszystko co z tym związane znajduje się aktualnie w centrum mojego zainteresowania;d
__________________
CEL:
>> 54 kg <<
merila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 12:37   #869
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez merila Pokaż wiadomość
A w jakiej to książce? Przyznam, że mam okropne kłopoty z kręgosłupem (...)
Droga do zdrowia
Jak żyć długo i zdrowo
Czy można żyć 150 lat

Uleczyć nieuleczalne, cz. I i II ???
W tej pogrubionej jest nieco informacji o kręgosłupie i ogólnie układzie kostnym.

Cytat:
Napisane przez kala289 Pokaż wiadomość
mnie czasem coś podobnego do tego co opisałaś wyskakuje jak zmarznę. jedyne co mi pomaga to maść tranowa nałożona po demakijażu(zapach jest niestety powalający)
Na szczęście już mi się uspokoiły krostki i w tym momencie leczę strupki. Użyłam maści ichtiolowej a potem maltretowałam pastą cynkową. Teraz jest już dobrze, ale niestety na lewym policzku prawdopodobnie zrobiłam sobie na tyle głęboką rankę (przez zdrapywanie i wyciskanie), że będę miała bliznę.
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 15:04   #870
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Dziewczyny, a może znacie jakieś e-booki do sciągnięcia, o zdrowiu i urodzie właśnie?
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-04 23:53:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:38.