uporczywe owłosienie. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-11, 22:24   #1
martinella16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 18

.


.

Edytowane przez martinella16
Czas edycji: 2010-01-17 o 22:16 Powód: .
martinella16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 22:48   #2
oolong
Zakorzenienie
 
Avatar oolong
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 742
Dot.: uporczywe owłosienie.

może laser? tylko nie wiem od jakiego wieku można go stosować
drogi, ale na ciemnych włosach efekty są dobre
inna opcja to rozjaśnianie - jest szeroka gama rozjaśniaczy włosków, np Sally Hansen
__________________
siabada

oolong jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 23:04   #3
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: uporczywe owłosienie.

Cytat:
Napisane przez martinella16 Pokaż wiadomość
Witam! Mam 16 lat i spore problemy z wygladem moich nog oraz owlosienia na ciele. Otoz cale cialo pokrywają dlugie i geste wlosy. Na rekach, ramionach, plecach, brzuchu i klatce są jasne ale widoczne. Na nogach i udach bardzo ciemne i grube. Pośladki rowniez sa owlosione, a okolice bikini to poprostu koszmar. Probowałam juz chyba wszystkiego alby usunać te wlosy lecz nic nie pomaga. Skuteczny jest jedynie depilator lecz nie moge go uzywać przez popekane naczynka, a wloski po nim bardzo wrastają i zostają blizny. Bylam z wizytą u dermatologa leczy pani stwierdzila ze natura nas takimi stworzyla i tak powinno zostać.. Czyli nic mi nie doradzila.
Wiec moze Wy mi pomozecie? jaka metoda najlepiej usunać owlosienie zeby w miare estetycznie wygladało oraz jak zapobiegać pękaniu nowych naczynek ? bo ciagle pojawia mi sie ich coraz wiecej mimo ze łykam witamine C.
Chciałabym rowniez poprawić ich wyglad (nog) poniewaz jestem gruszką i mimo ze od ponad 2 miesiecy cwicze i jestem na diecie nic sie z nich oraz z bioder nie rusza. Duzym problemem rowniez są rozstepy ale.. wszystko w swoim czasie.
Licze na pomoc ;*
zamiast do dermatologa powinnaś isc do endokrynologa.
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 06:09   #4
martinella16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 18
Dot.: uporczywe owłosienie.

.

Edytowane przez martinella16
Czas edycji: 2010-01-17 o 22:17 Powód: .
martinella16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 10:10   #5
Pola:)
Raczkowanie
 
Avatar Pola:)
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 209
Dot.: uporczywe owłosienie.

martinella16, Marwari ma racje. co z tego, ze usuniesz wlosy, skoro odrosna? najwyrazniej jest cos nie tak z Twoja gospodarka hormonalna... Nie zrazaj sie opinia jednego lekarza! Endokrynolog powinien wyslac Cie na badania, zeby poznac przyczyne takiego owlosienia... najpierw wylecz przyczyne, a pozniej zajmij sie skutkami
Pola:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 10:20   #6
oolong
Zakorzenienie
 
Avatar oolong
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 742
Dot.: uporczywe owłosienie.

moje rady oczywiście odnosiły się do sytuacji, gdy kwestie ew zaburzeń zdrowotnych/chorób są wykluczone
rzeczywiście w tej sytuacji warto - nawet dla świętego spokoju, że zrobiłaś wszystko dla swojego zdrowia- pójść do endokrynologa; może przydatne będzie określenie poziomów hormonów, głownie płciowych

ale prawda jest taka dziewczyny, że wcale niekoniecznie ma "złe hormony"
wiele zależy po prostu od genetyki, narodowości, np na stażach za granicą widziałam dziewczyny o bardzo bujnym i ciemnym owłosieniu - brzuch, okolice bikini - zachodzące w ciąże, rodzące, a więc na pewno bez poważnych zaburzeń hormonalnych; a w ich kraju nie było to ( w sensie mocnych, ciemnych włosów) niczym niezwykłym

myślę, że za to masz piękne i gęste włosy na głowie, a to tez prawdziwy skarb
__________________
siabada

oolong jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 10:32   #7
Pola:)
Raczkowanie
 
Avatar Pola:)
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 209
Dot.: uporczywe owłosienie.

Jasna sprawa, niekoniecznie hormony... ale to jest najczestsza przyczyna, wiec warto ja zbadac.
Usuwanie jasnych wlosow laserowo jest trudniejsze niz usuwanie ciemnych. Moze elektroliza? Albo mniej trwale - wosk?
To juz najlepiej zapytac specjalisty, ktory Cie obejrzy i dopasuje technike do rodzaju skory, owlosienia, srodkow finansowych, itd. My tu sie mozemy tylko przescigiwac w zgadywaniu...

Edytowane przez Pola:)
Czas edycji: 2009-05-12 o 10:38
Pola:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-12, 11:22   #8
martinella16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 18
Dot.: uporczywe owłosienie.

.

Edytowane przez martinella16
Czas edycji: 2010-01-17 o 22:17 Powód: .
martinella16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 12:17   #9
caameroon
Rozeznanie
 
Avatar caameroon
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 801
GG do caameroon
Dot.: uporczywe owłosienie.

Cytat:
Napisane przez martinella16 Pokaż wiadomość
jeszcze jedno pytanie.. w moim miescie nie ma endnrokryloga, a niedlugo wybieram sie do ginekologa. Czy ginekolog rowniez moze dac skierowanie na takie badania?
Myślę, że tak.. Mi ginekolog powiedziała jakie badania hormonalne mam zrobić ale płaciłam za nie sama bo byłam prywatnie..

Odnośnie rady Twojego dermatologa.. to moim zdaniem troszkę przesadziła mówiąc, że tak powinno zostać i już koniec kropka.. ale z drugiej strony też nie jestem zdziwiona bo ile razy chciałam zagadać moją dermatolog o cokolwiek związanego z hormonami to przerażała się i od razu ucinała rozmowę mówiąc, że od spraw hormonalnych jest ginekolog i endokrynolog a nie ona i że nic na ten temat nie wie.. nawet gdy pytałam o typowo logiczne pytania na które można by było doradzić coś jako kobieta no ale.. Pozdrawiam i trzymam kciuki
__________________
Nie stosuję kosmetyków testowanych na zwierzętach! Zajrzyj

" ..bo życie trzeba przeżyć, a nie przeczekać! "
caameroon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 12:28   #10
Pola:)
Raczkowanie
 
Avatar Pola:)
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 209
Dot.: uporczywe owłosienie.

Pogadaj z ginekologiem, pokaz mu w czym problem i moze cos doradzi. Ginekologia jest scisle zwiazana z endokrynologia, wiec jesli nie masz specjalisty blisko, to poradz sie swojego gina moze bedzie bardziej pomocny niz Twoj dermatolog i nie zignoruje problemu.
Najprawdopodobniej dostaniesz skierowanie na badania krwi z wyznaczonymi przez lekarza hormonami i bedziesz musiala wrocic z wynikami albo do gina albo do endokrynologa.
i jeszcze jedna rada - jesli naprawde uwazasz, ze masz problem i znowu lekarz zacznie go bagatelizowac, to stan na swoim i popros o skierowanie na badania. Masz do tego prawo i kazdy lekarz powinien to uszanowac.
Pola:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 13:34   #11
martinella16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 18
Dot.: uporczywe owłosienie.

.

Edytowane przez martinella16
Czas edycji: 2010-01-17 o 22:17 Powód: .
martinella16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:53.