Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI - Strona 43 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-07-13, 10:44   #1261
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez iivii Pokaż wiadomość

Pastę zrobiłam z migdałów sparzonych wrzątkiem i obranych ze skórki. Nie wiem czy dobrze zrobiłam... Kierowałam się kolorem Angels on Bare Skin, które jest jaśniutkie natomiast pasta np z bloga siemprelabellaza była z całych migdałów i była już dość ciemna. Nie wiem czy dobrze zrobiłam traktując je wrzątkiem i obierając. Dodałam trochę oleju z kiełków pszenicy bo ładnie łagodzi mi podrażnienia i kroplę olejku lawendowego. Efekt myjący całkiem fajny, buzia gładka i miękka. Przetarłam jeszcze tonikiem żeby sprawdzić czy dobrze oczyściłam ale płatek był czysty. Myślicie, że lepiej zostawić skórki?
Nie wim, co do tych skórek ale wrzuć przepis na serum antycellulitowe Najlepiej do tego przepisowego KLIK
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-13, 10:47   #1262
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
margo, no a jak ten sante??????? ja jakis santowy testowalam na rece w sklepie i jako jedyny nie byl tlustym lepiszczem, ale z kolei obawialam sie, ze za tepy bedzie... w sensie... on taki troche pastowaty mi sie zdawal. dlatego ciekawam, jakie ty masz odczucia zaraz zajrze na bloga, bo moze juz pisalas...
Wstyd się przyznać, ale jeszcze nie próbowałam Został u rodziców. Teraz biegam bez ochrony. Ale nie stosuję kwasów, ani innych fotouczulających kosmetyków. Nie opalam się, po mieście moge chodzić naga

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
A ja tylko moment- zeby sie pochwalic-bylam wczoraj na kinie kobiecym w heliosie i wygralam bon do organique na 50zl i kule do kapieli. Dzis dymam po maske z magnolia
Gratulacje! Ja też się pochwalę, bo po raz pierwszy w życiu wygrałam w konkursie Był zorganizowany na blogu Zielona wśród ludzi

Anula specjalnie dla Ciebie wklejam zdjęcia po ostatnim hennowaniu. Jestem bardzo zadowolona. Włoski są rudo-kasztanowe, nie czerwone! Wszystko ładnie pokryte, nie ma odrostów, nie ma siwków. Włosy nawilżone, absolutnie nie suche. Oj jak bym chciała, żebyś była równie zadowolona z henny Lush'a. Tym bardziej, że Cię na nią namówiłam.

Jak Tomo pozwoli, tzn. będę miała chwilkę może jeszcze dzisiaj pojawi się wpis na blogu o hennowaniu Lush'em z instrukcją, radami i większą ilością zdjęć

Ogólnie kondycia włosów bardzo się poprawiła. Trochę jeszcze wypadają, ale dopóki nie zrobię porządku z hormonami, tak będzie. Maska Pat&Rub nakładana po nocy z olejkiem Gaia czyni cuda. Wróciłam też do szamponu i odżywki JMO, na końce nakładam olejek JMO. No i oczywiście psikadełko na porost

Co do szczotki TT, mam wrażenie, że jeszcze bardziej prostuje moje i tak proste włosy. Czasami jestem na nią zła, bo coś robi z końcówkami. Innym razem zachwycam się jak mi wygładza włosy. Wyglądają jak prostowane. Nawet mama mnie zapytała, czy znowu prostuję włosy. W rezultacie ciągle jej używam, mimo że czasem narzekam

ps. wstawiłam więcej zdjęć, kolor jest bardzo trudno "złapać", a w rozpuszczonych jakoś nieostre wyszły
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC07474.jpg (29,9 KB, 54 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC07487.jpg (25,7 KB, 44 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC07417.jpg (30,3 KB, 42 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC07453.jpg (26,6 KB, 51 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC07462.jpg (34,5 KB, 55 załadowań)
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl

Edytowane przez margoltka
Czas edycji: 2012-07-13 o 10:56
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-13, 10:51   #1263
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez iivii Pokaż wiadomość
Wczoraj miałam dzień produkcyjny. Zrobiłam serum dwufazowe z olejem arganowym i ekstraktem na naczynka, kolejną porcyjkę antycellulitowego balsamu kawowego i pastę migdałową do oczyszczania twarzy .

Serum od razu wypróbowałam pod maską algową i spisało się fajnie. Dzięki dużej zawartości olejków (arganowy, avocado, z pestek malin) jest odżywcze a żel hialuronowy dodaje mu lekkości.

Pastę zrobiłam z migdałów sparzonych wrzątkiem i obranych ze skórki. Nie wiem czy dobrze zrobiłam... Kierowałam się kolorem Angels on Bare Skin, które jest jaśniutkie natomiast pasta np z bloga siemprelabellaza była z całych migdałów i była już dość ciemna. Nie wiem czy dobrze zrobiłam traktując je wrzątkiem i obierając. Dodałam trochę oleju z kiełków pszenicy bo ładnie łagodzi mi podrażnienia i kroplę olejku lawendowego. Efekt myjący całkiem fajny, buzia gładka i miękka. Przetarłam jeszcze tonikiem żeby sprawdzić czy dobrze oczyściłam ale płatek był czysty. Myślicie, że lepiej zostawić skórki?
Taką pastę przygotowuję już od dłuższego czasu. Dodaję różnych składników: glinka biała i olejek lawendowy dla mnie, miód i lipa dla mojej mamy. Zawsze jednak pozostawiam skórki. To one zawierają witaminy i dają efekt delikatnego peelingu Sądzę więc, że lepiej zostawić migdały w skórce

edit: Przepraszam za post pod postem. Myślałam, że się połączą.
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-13, 11:06   #1264
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Anula specjalnie dla Ciebie wklejam zdjęcia po ostatnim hennowaniu. Jestem bardzo zadowolona. Włoski są rudo-kasztanowe, nie czerwone! Wszystko ładnie pokryte, nie ma odrostów, nie ma siwków. Włosy nawilżone, absolutnie nie suche. Oj jak bym chciała, żebyś była równie zadowolona z henny Lush'a. Tym bardziej, że Cię na nią namówiłam.

Jak Tomo pozwoli, tzn. będę miała chwilkę może jeszcze dzisiaj pojawi się wpis na blogu o hennowaniu Lush'em z instrukcją, radami i większą ilością zdjęć

Ogólnie kondycia włosów bardzo się poprawiła. Trochę jeszcze wypadają, ale dopóki nie zrobię porządku z hormonami, tak będzie. Maska Pat&Rub nakładana po nocy z olejkiem Gaia czyni cuda. Wróciłam też do szamponu i odżywki JMO, na końce nakładam olejek JMO. No i oczywiście psikadełko na porost

Co do szczotki TT, mam wrażenie, że jeszcze bardziej prostuje moje i tak proste włosy. Czasami jestem na nią zła, bo coś robi z końcówkami. Innym razem zachwycam się jak mi wygładza włosy. Wyglądają jak prostowane. Nawet mama mnie zapytała, czy znowu prostuję włosy. W rezultacie ciągle jej używam, mimo że czasem narzekam

ps. wstawiłam więcej zdjęć, kolor jest bardzo trudno "złapać", a w rozpuszczonych jakoś nieostre wyszły
och dziękuję!!!!
Kolor przepiękny głębszy niz ostatnio
jutro chyba wstane o 5 i od razu zagonię Młodą do farbowania - tak sie nie moge doczekac
Oj tak - instrukcja na blogu mile widziana
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-13, 11:26   #1265
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
A ja tylko moment- zeby sie pochwalic-bylam wczoraj na kinie kobiecym w heliosie i wygralam bon do organique na 50zl i kule do kapieli. Dzis dymam po maske z magnolia
Wow, gratuluję! Ja nigdy nie byłam na tym ich Kinie Kobiet, chociaż się zastanawiałam. Dużo było osób?

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, krem robiłam na bazie przepisu z zsk KLIK Tutaj są proporcje i warto się ich trzymać mniej więcej; ogólnie chodzi o to, że na 50ml masła i oleju (razem) daje się łyżeczkę emulgatora i to razem rozpuszczamy w kąpieli wodnej; natomiast w drugim naczyniu mocznik kwas w hydrolacie a mieszałam oba zwykłym mikserem kuchennym
Ja nigdy nie trzmam się ściśle przepisów (także tych kulinarnych) i zawsze mi jakoś tam wychodzi, także śmiało
Dziękuję.

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Gratulacje! Ja też się pochwalę, bo po raz pierwszy w życiu wygrałam w konkursie Był zorganizowany na blogu Zielona wśród ludzi
Gratulacje! Co wygrałaś?
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-13, 11:50   #1266
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez Soph Pokaż wiadomość
nie wiem po co dożytwotnia gwarancja skoro pędzle powinno się wymieniać co jakiś czas ze względu na higienę
ja swój edm mam jakoś 1-2lata i planuję wymienić za niedługo.
O to powinnaś zapytać raczej producentów tych pędzli nie mnie. Dla mnie co jakiś czas jest wtedy, gdy pędzel przestaje spełniać swoją funkcję. Nie widzę potrzeby wyrzucania czegoś, co mi służy, o co dbam i myję regularnie, a do brudasów nie należę. Pozwolisz więc, że pozostanę przy swojej filozofii życia.


Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Anula specjalnie dla Ciebie wklejam zdjęcia po ostatnim hennowaniu. Jestem bardzo zadowolona. Włoski są rudo-kasztanowe, nie czerwone! Wszystko ładnie pokryte, nie ma odrostów, nie ma siwków. Włosy nawilżone, absolutnie nie suche. Oj jak bym chciała, żebyś była równie zadowolona z henny Lush'a. Tym bardziej, że Cię na nią namówiłam.
Margo, piękny kolor i kondycja włosa! Jak po wyjściu z salonu po najlepszej regeneracji pod sauną Czuję sie absolutnie skuszona na zakupy Lushowe, ale chyba trzeba będzie wziąć coś jeszcze, także proszę o recenzję pozostałych kosmetyków. Szczególnie Skin Doctora

Mam za to pytanie innej natury. Patrząc na fotki widzę upiecię spinką, ale w odwrotny, poziomy sposób. Dobrze widzę? Czy to sprawia, że włosy się nie odkształcają potem, bo ja też mam długie i niestety zostaje po spince widoczny ślad.
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-13, 12:07   #1267
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Margo - co wygrałaś? Pochwal sie do końca
Ja nigdy chyba nic nie wygrałam.....
Ale tez nie biore udziału w konkursach

Dopiero teraz sobie uświadomiłam, że dzisiaj piątek 13 trzeba coś sobie kupić na odpędzenie pecha
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-13, 12:29   #1268
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
...
Gratulacje! Co wygrałaś?
W paczuszce była: książka "Kuchnia wegetariańska", sól lawendowa, orzechy piorące, ekologiczne nasiona na kiełki, ekologiczny proszek do pieczenia, odżywka nadająca blask morela i przenica Alterra i eko notesik z długopisem

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
Margo, piękny kolor i kondycja włosa! Jak po wyjściu z salonu po najlepszej regeneracji pod sauną Czuję sie absolutnie skuszona na zakupy Lushowe, ale chyba trzeba będzie wziąć coś jeszcze, także proszę o recenzję pozostałych kosmetyków. Szczególnie Skin Doctora

Mam za to pytanie innej natury. Patrząc na fotki widzę upiecię spinką, ale w odwrotny, poziomy sposób. Dobrze widzę? Czy to sprawia, że włosy się nie odkształcają potem, bo ja też mam długie i niestety zostaje po spince widoczny ślad.
Bardzo dziękuję. Jestem dumna z nich. Bo choć wypadają, kondycja naprawdę się poprawiła. Na zdjęciach nie są układane, ani prostowane. Tylko rozczesane. Myte wczoraj.

Co do klamerki, to bardzo fajny sposób wiązania włosów. Moje włosy są proste i często gumki się z nich ześlizgiwały. Poza tym robią krzywdę włosom "Przepis" na koczek z klamerką znalazłam na forum niemieckim. Tam dziewczyny preferują zdjęcia koloru w związanych włosach właśnie Wiążesz włosy jak w koczek baletnicy, ale nie używasz gumki, tylko klamerkę. Końcówkę włosów spinasz nią, wbijając się trochę w środek. Nie wygląda to źle, a włosy są skutecznie i jednocześnie delikatnie spięte. Byłam w koczku na basenie i ku mojemu zaskoczeniu nic się nie rozplątało. Najważniejsze, że włosy nie są pogięte i po rozpuszczeniu nie widać, że były spięte. Dowodem są zdjęcia rozpuszczonych włosów, były robione po tych z klamerką

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Margo - co wygrałaś? Pochwal sie do końca
Ja nigdy chyba nic nie wygrałam.....
Ale tez nie biore udziału w konkursach

Dopiero teraz sobie uświadomiłam, że dzisiaj piątek 13 trzeba coś sobie kupić na odpędzenie pecha
Też nie brałam, wreszcie zaryzykowałam i wygrałam
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-13, 12:48   #1269
iivii
Raczkowanie
 
Avatar iivii
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 496
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Nie wim, co do tych skórek ale wrzuć przepis na serum antycellulitowe Najlepiej do tego przepisowego KLIK
Mój przepis chyba się nie nadaje na tamten wątek bo jest po najmniejszej linii oporu. Po prostu zmieszałam balsam Baby Dream - 88% (choć można spróbować z jakimś gęściejszym bo płyny go rozcieńczyły do konsystencji śmietanki) 5% ekstraktu z kawy i 7% ekstraktu antycellulitowego lub wyszczuplającego (mają prawie identyczny skład) i kropelkę olejku grapefruitowego dodałam .

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Taką pastę przygotowuję już od dłuższego czasu. Dodaję różnych składników: glinka biała i olejek lawendowy dla mnie, miód i lipa dla mojej mamy. Zawsze jednak pozostawiam skórki. To one zawierają witaminy i dają efekt delikatnego peelingu Sądzę więc, że lepiej zostawić migdały w skórce
Dzięki za wskazówki . To następną porcję zrobię z całych migdałów
Za sprawą twojego bloga zamówiłam prenumeratę gazetki e!stilo
A włoski wyszły ślicznie. Jakby mi było dobrze w ciepłych odcieniach to też bym takie chciała
iivii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-13, 12:50   #1270
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez iivii Pokaż wiadomość
Raz tylko miałam rozjaśniane rozjaśniaczem, jakieś 4-5 miesięcy temu. Niby delikatnym ale byłam po nim blondo-ruda. Teraz farbuję na średni brąz ale w mig się zmywa do jasnego zielonkawego w słońcu brązu
tak jak dziewczyny pisały-z rozjaśnianymi tak to jest-przy utlenianiu schodzi jakby warstewka (po chłopsku mówiąc)i [przez to farba (ciemna)nie trzyma się za dobrze, nie ma jakby przyczepności.

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Też tak mam! Właśnie sobie uświadomiłam, że od tygodnia nie używam balsamu JMO, bo mi go żal.
nie wytrzymam z wami
Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Nie mam doświadczeń z tym sklepem, natomiast sama firma Weleda jest mocno kontrowersyjna. Przeprowadzali testy swoich produktów w obozach koncentracyjnych.
ło matko
Cytat:
Napisane przez innuendo Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,
mam pytanie, szukałam dzisiaj jak dzika w rosmanie słynnego balsamu do kąpieli Babydream- na dzieciaczkowej półce nie ma, tam, gdzie jest olejek i emulsja na rozstępy tejże firmy też nie. Więc zapytuję gdzie, napaliłam się głupia .
chyba przy płynach do kąpieli
Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Ja już nawet wykorzystałam. Zrobiłam TŻowi kąpiel mydlaną "na beznadziejne przypadki", jak to dobrze określiła Margo. Po wszystkim stwierdził, że ostatni raz miał tak gładkie stopy chyba jako niemowlę.
że jaka to?

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, krem robiłam na bazie przepisu z zsk KLIK Tutaj są proporcje i warto się ich trzymać mniej więcej; ogólnie chodzi o to, że na 50ml masła i oleju (razem) daje się łyżeczkę emulgatora i to razem rozpuszczamy w kąpieli wodnej; natomiast w drugim naczyniu mocznik kwas w hydrolacie a mieszałam oba zwykłym mikserem kuchennym
Ja nigdy nie trzmam się ściśle przepisów (także tych kulinarnych) i zawsze mi jakoś tam wychodzi, także śmiało
dzięki za przepis
Cytat:
Napisane przez iivii Pokaż wiadomość
Wczoraj miałam dzień produkcyjny. Zrobiłam serum dwufazowe z olejem arganowym i ekstraktem na naczynka, kolejną porcyjkę antycellulitowego balsamu kawowego i pastę migdałową do oczyszczania twarzy .
ja też robię podobne serum-teraz mam na oleju migdałowym z dodatkiem avocado i do tego ekstrakty z mandarynki i żurawiny.
Następne zrobię z nowymi ekstraktami z nautralisa-z ruszczyka i dzikiej róży i z innymi olejami też.
Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Anula specjalnie dla Ciebie wklejam zdjęcia po ostatnim hennowaniu.
margo, przecudowne są te twoje włosy , mogłabyś tą hennę reklamować za mega ciężką kasę.
Właśnie, co wygrałaś?

melya
, fajne to kino-akurat wczoraj film wg mnie taki sobie, ale ponoć na ogół fajne babskie komedie "dają". Do tego zawsze jakieś tam stoiska promocyjne sponsorów i już w sali te losowania mnóstwa nagród i konkursy (trwało to godzinę i dopiero film). Wszystkie wyszłyśmy obłowione w coś
Bilet 22zł, tylko tak śmiesznie, że cena na bilecie jest 16zł i doczepiony jakiś voucher (do niczego nie potrzebny) na którym cena 6zł=czyli jakbyśmy się trochę składały na te nagrody (ale tylko trochę, bo ich było naprawdę sporo, z różnych "dziedzin"). Ogólnie warto iść, następny 30 sierpnia, ja na pewno się wybieram

Zrobiłam fotki swoich najnowszych i trochę starszych nie pokazywanych nabytków i wieczorem wkleję. Nabyłam rzeczoną maskę, mydło alep i przyszły moje mydełka z LF
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-13, 13:02   #1271
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez iivii Pokaż wiadomość
Mój przepis chyba się nie nadaje na tamten wątek bo jest po najmniejszej linii oporu. Po prostu zmieszałam balsam Baby Dream - 88% (choć można spróbować z jakimś gęściejszym bo płyny go rozcieńczyły do konsystencji śmietanki) 5% ekstraktu z kawy i 7% ekstraktu antycellulitowego lub wyszczuplającego (mają prawie identyczny skład) i kropelkę olejku grapefruitowego dodałam .
A tak to ja też robię Właściwie już prawie nic (no, może krem z filtrem) nie używam bez dodania jakichś półproduktów
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-13, 13:04   #1272
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Ja nigdy chyba nic nie wygrałam.....
Ale tez nie biore udziału w konkursach

Dopiero teraz sobie uświadomiłam, że dzisiaj piątek 13 trzeba coś sobie kupić na odpędzenie pecha
no koniecznie, koniecznie, jak mus to mus, cóż zrobić

ja też rzadko biorę udział, tak z przypadku raczej i akurat się udało
Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
W paczuszce była: książka "Kuchnia wegetariańska", sól lawendowa, orzechy piorące, ekologiczne nasiona na kiełki, ekologiczny proszek do pieczenia, odżywka nadająca blask morela i przenica Alterra i eko notesik z długopisem

Też nie brałam, wreszcie zaryzykowałam i wygrałam
fajna paczusia
i "przepis" kalmerkowy też-muszę spróbować, bo też nie znoszę zagniotów, a czasem, związać kłaczyska trzeba
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-13, 13:17   #1273
iivii
Raczkowanie
 
Avatar iivii
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 496
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
tak jak dziewczyny pisały-z rozjaśnianymi tak to jest-przy utlenianiu schodzi jakby warstewka (po chłopsku mówiąc)i [przez to farba (ciemna)nie trzyma się za dobrze, nie ma jakby przyczepności.

ja też robię podobne serum-teraz mam na oleju migdałowym z dodatkiem avocado i do tego ekstrakty z mandarynki i żurawiny.
Następne zrobię z nowymi ekstraktami z nautralisa-z ruszczyka i dzikiej róży i z innymi olejami też.


melya
, fajne to kino-akurat wczoraj film wg mnie taki sobie, ale ponoć na ogół fajne babskie komedie "dają". Do tego zawsze jakieś tam stoiska promocyjne sponsorów i już w sali te losowania mnóstwa nagród i konkursy (trwało to godzinę i dopiero film). Wszystkie wyszłyśmy obłowione w coś
Bilet 22zł, tylko tak śmiesznie, że cena na bilecie jest 16zł i doczepiony jakiś voucher (do niczego nie potrzebny) na którym cena 6zł=czyli jakbyśmy się trochę składały na te nagrody (ale tylko trochę, bo ich było naprawdę sporo, z różnych "dziedzin"). Ogólnie warto iść, następny 30 sierpnia, ja na pewno się wybieram
No właśnie kiepsko z tym kolorem. Muszę poszukać jakiejś bardziej naturalnej farby bo po Goldwellu przez 2 tygodnie łupież mam po farbowaniu.

Może następne serum zrobię z witaminą C olejową. Mam ochotę na takie świeże lekkie i ładnie pachnące

Chyba też się wybiorę na ten cykl do kina. Po opisie brzmi zachęcająco.

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
A tak to ja też robię Właściwie już prawie nic (no, może krem z filtrem) nie używam bez dodania jakichś półproduktów
A co ciekawego i do czego dodajesz?
iivii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-13, 13:28   #1274
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
W paczuszce była: książka "Kuchnia wegetariańska", sól lawendowa, orzechy piorące, ekologiczne nasiona na kiełki, ekologiczny proszek do pieczenia, odżywka nadająca blask morela i przenica Alterra i eko notesik z długopisem
To bardzo fajna nagroda. Urozmaicona. Zapomniałam wspomnieć, że jak zwykle masz śliczne włosy.

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
że jaka to?

melya
, fajne to kino-akurat wczoraj film wg mnie taki sobie, ale ponoć na ogół fajne babskie komedie "dają". Do tego zawsze jakieś tam stoiska promocyjne sponsorów i już w sali te losowania mnóstwa nagród i konkursy (trwało to godzinę i dopiero film). Wszystkie wyszłyśmy obłowione w coś
Bilet 22zł, tylko tak śmiesznie, że cena na bilecie jest 16zł i doczepiony jakiś voucher (do niczego nie potrzebny) na którym cena 6zł=czyli jakbyśmy się trochę składały na te nagrody (ale tylko trochę, bo ich było naprawdę sporo, z różnych "dziedzin"). Ogólnie warto iść, następny 30 sierpnia, ja na pewno się wybieram

Zrobiłam fotki swoich najnowszych i trochę starszych nie pokazywanych nabytków i wieczorem wkleję. Nabyłam rzeczoną maskę, mydło alep i przyszły moje mydełka z LF
http://zielony-koszyczek.blogspot.co...tym-razem.html
woda + mydełko → kąpiel 15 min. → pedicure, szczotkowanie → masaż olejem → krem do stóp

Fajnie brzmi ta akcja w kinie, może też się wybiorę.

Czekamy na fotki.


A tymczasem wrzucam zdjęcia, bo przyszła paczka z Kaliny. Evitka, Wachlarzyku - trzeba się umówić. Moja część:

Natura Siberica, Balsam do włosów osłabionych Ochrona i Energia
Organic Shop, Scrub do ciała Brazylijska kawa
Receptury Babuszki Agafii, Drożdżowa maska do włosów

Z Evitką wymieniamy się po połowie odżywki, więc będę miała jeszcze pół Objętości i Nawilżenia. Na razie powąchałam tylko scrub... I pachnie fantastycznie! Intensywny zapach kawy ze śmietanką i dużą ilością cukru. Dałam do powąchania TŻowi, to spytał z nadzieją "To jest do jedzenia...? ".
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_1264.jpg (26,1 KB, 40 załadowań)
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-13, 13:32   #1275
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość

A tymczasem wrzucam zdjęcia, bo przyszła paczka z Kaliny. Evitka, Wachlarzyku - trzeba się umówić. Moja część:

Natura Siberica, Balsam do włosów osłabionych Ochrona i Energia
Organic Shop, Scrub do ciała Brazylijska kawa
Receptury Babuszki Agafii, Drożdżowa maska do włosów

Z Evitką wymieniamy się po połowie odżywki, więc będę miała jeszcze pół Objętości i Nawilżenia. Na razie powąchałam tylko scrub... I pachnie fantastycznie! Intensywny zapach kawy ze śmietanką i dużą ilością cukru. Dałam do powąchania TŻowi, to spytał z nadzieją "To jest do jedzenia...? ".
a ja na poście.........
piękności! Niech się dobrze uzywają!
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-13, 13:58   #1276
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez iivii Pokaż wiadomość
Może następne serum zrobię z witaminą C olejową. Mam ochotę na takie świeże lekkie i ładnie pachnące

Chyba też się wybiorę na ten cykl do kina. Po opisie brzmi zachęcająco.
to serum też mam , na oleju malinowym. Uwielbiam je , używam na noc (co drugą) i rano budze się piękniejsza

A olejowo-hialuronow-ekstraktowe na dzień pod filtr/krem.

Wybierz się wybierz, ja na pewno na najbliższy się wybieram
Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Fajnie brzmi ta akcja w kinie, może też się wybiorę.

A tymczasem wrzucam zdjęcia, bo przyszła paczka z Kaliny. Evitka, Wachlarzyku - trzeba się umówić. Moja część:

Natura Siberica, Balsam do włosów osłabionych Ochrona i Energia
Organic Shop, Scrub do ciała Brazylijska kawa
Receptury Babuszki Agafii, Drożdżowa maska do włosów

Z Evitką wymieniamy się po połowie odżywki, więc będę miała jeszcze pół Objętości i Nawilżenia. Na razie powąchałam tylko scrub... I pachnie fantastycznie! Intensywny zapach kawy ze śmietanką i dużą ilością cukru. Dałam do powąchania TŻowi, to spytał z nadzieją "To jest do jedzenia...? ".
I odpowiadając na poprzednie pytanie-ludzi, wąłściwie tylko kobiet cała sala i atmosfera świetna.

Fajnie że paczucha jest . Czekam na info kiedy się będziecie się chciały spotkać, mi by pasiło po weekendzie

A i ciągle mam zapytać-co fajnego polecacie w roli serum na końcówki, typu silikonowy biosilk?
Włosy mam oki, ale końce jakoś tak mi się lubią capierzyć, plątać, bywają szorstkie, choć nie są zniszczone. Jak nie znajdę fajnego naturalnego odpowiednika, to chyba zostanę przy silikonach (bezalkoholowych).
Próbowałam w tej roli kropelki oleju (np. śliwki), ale to jeszcze nie to

---------- Dopisano o 14:58 ---------- Poprzedni post napisano o 14:57 ----------

Zapytam na olejowym, ale tu też:

Może ktoś chce henarę w zamian za inny olej? (np.vatikę lub niewłosowy jakiś). Mam ciut mniej niż 100ml
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-13, 14:10   #1277
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Dziewczyny ponawiam pytanie. Czy ktoś na spróbowanie nie chciałby trochę kremu na dzień z Flos-Lek, bo ja nie zdążę zużyć.
Poza tym nadal chętnie oddam spirulinę.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-13, 14:10   #1278
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
a ja na poście.........
piękności! Niech się dobrze uzywają!
Podziwiam wytrwałość. I dziękuję.

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
Fajnie że paczucha jest . Czekam na info kiedy się będziecie się chciały spotkać, mi by pasiło po weekendzie

A i ciągle mam zapytać-co fajnego polecacie w roli serum na końcówki, typu silikonowy biosilk?
Włosy mam oki, ale końce jakoś tak mi się lubią capierzyć, plątać, bywają szorstkie, choć nie są zniszczone. Jak nie znajdę fajnego naturalnego odpowiednika, to chyba zostanę przy silikonach (bezalkoholowych).
Próbowałam w tej roli kropelki oleju (np. śliwki), ale to jeszcze nie to
Poczekamy na Wachlarzyka i się umówimy.

Niedawno była dyskusja na ten temat. Też szukam zamiennika dla silikonowego serum. Margoltka chyba miała kiedyś olej brokułowy, który rzekomo jest "naturalną alternatywą dla silikonów". A Natka polecała mi w tej roli pomadę JMO. Można też próbować z odżywkami bez spłukiwania albo wcieraniem w końcówki balsamu lub kremu do rąk. Ja zabiorę się za poszukiwania ideału po wizycie u fryzjera.
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-13, 14:11   #1279
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Melya, ciężko będzie mi teraz znaleźć jakiś dzień, bo mam zamieszanie z grafikiem. -.-' Ale postaram się jak najprędzej to ogarnąć.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-13, 14:57   #1280
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Wow, wdziałyście ? klik

Dla tych co nie mają fb. Nowość od Pat & Rub! Emulsje do ciała i twarzy z filtrem 30SPF UVA i 50SPF UVA. Od jutra mają być dostępne w sklepie.
Jestem bardzo ciekawa składu
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-13, 16:36   #1281
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Anula pisałam cały dzień i wpis już jest na blogu. Więcej o hennie Lush'a nie wiem Jak masz ochotę, zapraszam. Dziewczyny Was oczywiście też.

Cytat:
Napisane przez iivii Pokaż wiadomość
Dzięki za wskazówki . To następną porcję zrobię z całych migdałów
Za sprawą twojego bloga zamówiłam prenumeratę gazetki e!stilo
A włoski wyszły ślicznie. Jakby mi było dobrze w ciepłych odcieniach to też bym takie chciała
Dziękuję, bardzo mi miło

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
margo, przecudowne są te twoje włosy , mogłabyś tą hennę reklamować za mega ciężką kasę.
Właśnie, co wygrałaś?
...

Zrobiłam fotki swoich najnowszych i trochę starszych nie pokazywanych nabytków i wieczorem wkleję. Nabyłam rzeczoną maskę, mydło alep i przyszły moje mydełka z LF

Dziękuję. Czekam na zdjęcia nabytków

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
To bardzo fajna nagroda. Urozmaicona. Zapomniałam wspomnieć, że jak zwykle masz śliczne włosy.


http://zielony-koszyczek.blogspot.co...tym-razem.html
woda + mydełko → kąpiel 15 min. → pedicure, szczotkowanie → masaż olejem → krem do stóp
...
Dziękuję Jak fajnie, że polecasz moją kapiel. Miłe uczucie, że jednak ktoś korzysta z moich przepisów

Piękności! Oj bardzo kusicie tymi kosmetykami za wschodniej granicy

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość

A i ciągle mam zapytać-co fajnego polecacie w roli serum na końcówki, typu silikonowy biosilk?
Włosy mam oki, ale końce jakoś tak mi się lubią capierzyć, plątać, bywają szorstkie, choć nie są zniszczone. Jak nie znajdę fajnego naturalnego odpowiednika, to chyba zostanę przy silikonach (bezalkoholowych).
Próbowałam w tej roli kropelki oleju (np. śliwki), ale to jeszcze nie to
Obecnie mam olejek JMO. To chyba nazywa się odżywka do suchych włosów Lubię go i końcówki są całkiem fajne.

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Niedawno była dyskusja na ten temat. Też szukam zamiennika dla silikonowego serum. Margoltka chyba miała kiedyś olej brokułowy, który rzekomo jest "naturalną alternatywą dla silikonów". A Natka polecała mi w tej roli pomadę JMO. Można też próbować z odżywkami bez spłukiwania albo wcieraniem w końcówki balsamu lub kremu do rąk. Ja zabiorę się za poszukiwania ideału po wizycie u fryzjera.
Tak, miałam olej brokułowy, ale nie polubiłam go. Działanie żadne. Podałam go dalej. Miałam też serum Alverde i w zasadzie sobie je chwaliłam. Jednak mając porównanie do JMO, nie ma porównania

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
Wow, wdziałyście ? klik

Dla tych co nie mają fb. Nowość od Pat & Rub! Emulsje do ciała i twarzy z filtrem 30SPF UVA i 50SPF UVA. Od jutra mają być dostępne w sklepie.
Jestem bardzo ciekawa składu
Chyba zaczynają wprowadzać serię słoneczną, może niebawem pojawi się krem typu BB. Ciekawe jaka cena
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl

Edytowane przez margoltka
Czas edycji: 2012-07-13 o 16:39
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-13, 16:40   #1282
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Wstyd się przyznać, ale jeszcze nie próbowałam Został u rodziców. Teraz biegam bez ochrony. Ale nie stosuję kwasów, ani innych fotouczulających kosmetyków. Nie opalam się, po mieście moge chodzić naga



Gratulacje! Ja też się pochwalę, bo po raz pierwszy w życiu wygrałam w konkursie Był zorganizowany na blogu Zielona wśród ludzi

Anula specjalnie dla Ciebie wklejam zdjęcia po ostatnim hennowaniu. Jestem bardzo zadowolona. Włoski są rudo-kasztanowe, nie czerwone! Wszystko ładnie pokryte, nie ma odrostów, nie ma siwków. Włosy nawilżone, absolutnie nie suche. Oj jak bym chciała, żebyś była równie zadowolona z henny Lush'a. Tym bardziej, że Cię na nią namówiłam.

Jak Tomo pozwoli, tzn. będę miała chwilkę może jeszcze dzisiaj pojawi się wpis na blogu o hennowaniu Lush'em z instrukcją, radami i większą ilością zdjęć

Ogólnie kondycia włosów bardzo się poprawiła. Trochę jeszcze wypadają, ale dopóki nie zrobię porządku z hormonami, tak będzie. Maska Pat&Rub nakładana po nocy z olejkiem Gaia czyni cuda. Wróciłam też do szamponu i odżywki JMO, na końce nakładam olejek JMO. No i oczywiście psikadełko na porost

Co do szczotki TT, mam wrażenie, że jeszcze bardziej prostuje moje i tak proste włosy. Czasami jestem na nią zła, bo coś robi z końcówkami. Innym razem zachwycam się jak mi wygładza włosy. Wyglądają jak prostowane. Nawet mama mnie zapytała, czy znowu prostuję włosy. W rezultacie ciągle jej używam, mimo że czasem narzekam

ps. wstawiłam więcej zdjęć, kolor jest bardzo trudno "złapać", a w rozpuszczonych jakoś nieostre wyszły
aha, no nie szkodzi co do tego sante ja poki co zadnego filtra nie mam i zyje... w sumie to nawet ladna gebe mam. nie kwasze sie tez, wiec nie ma po panikowac. niech sie skora uczy bronic sama, o! a z reszta makijaz co nieco tez chroni
wlosy masz absolutnie prze-prze-prze-boskie
strasznie kusi ta luszowa henna, ale ja chce zostawic moje klaki w spokoju poki co...
dasz linka do tej instrukcji jak zrobic koczka-niegniotka?
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-13, 16:40   #1283
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
Wow, wdziałyście ? klik

Dla tych co nie mają fb. Nowość od Pat & Rub! Emulsje do ciała i twarzy z filtrem 30SPF UVA i 50SPF UVA. Od jutra mają być dostępne w sklepie.
Jestem bardzo ciekawa składu
Na butelce napisane, że to filtry mineralne, a pod spodem, że są wodoodporne. Wydaje mi się, że filtry mineralne nie są wodoodpornymi, tzn. trzeba ponawiać ich aplikację po korzystaniu z wody. Jeśli się mylę, proszę o poprawkę.
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-13, 16:41   #1284
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
aha, no nie szkodzi co do tego sante ja poki co zadnego filtra nie mam i zyje... w sumie to nawet ladna gebe mam. nie kwasze sie tez, wiec nie ma po panikowac. niech sie skora uczy bronic sama, o! a z reszta makijaz co nieco tez chroni
wlosy masz absolutnie prze-prze-prze-boskie
strasznie kusi ta luszowa henna, ale ja chce zostawic moje klaki w spokoju poki co...
dasz linka do tej instrukcji jak zrobic koczka-niegniotka?
Koniecznie, bo jakoś tak niby łatwo, a trudno
PS. Przepraszam, myślałam, że posty się połączą
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-13, 17:00   #1285
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
aha, no nie szkodzi co do tego sante ja poki co zadnego filtra nie mam i zyje... w sumie to nawet ladna gebe mam. nie kwasze sie tez, wiec nie ma po panikowac. niech sie skora uczy bronic sama, o! a z reszta makijaz co nieco tez chroni
wlosy masz absolutnie prze-prze-prze-boskie
strasznie kusi ta luszowa henna, ale ja chce zostawic moje klaki w spokoju poki co...
dasz linka do tej instrukcji jak zrobic koczka-niegniotka?
Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
Koniecznie, bo jakoś tak niby łatwo, a trudno
PS. Przepraszam, myślałam, że posty się połączą
Bardzo, bardzo dziękuję

Ojej nie wiem, czy znajdę przepis na koczka. Podpatrzyłam go u dziewczyn. Zdjęcia są gdzieś w stosie innych wątków, które przeglądałam. Wiążą jeszcze koczki szpilką. Ja mam jednak za krótkie włosy. Tutaj forum http://www.langhaarnetzwerk.de
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-13, 17:44   #1286
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Chyba zaczynają wprowadzać serię słoneczną, może niebawem pojawi się krem typu BB. Ciekawe jaka cena
Cena pewnie zwali z nóg Też czekam na BB.

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
Na butelce napisane, że to filtry mineralne, a pod spodem, że są wodoodporne. Wydaje mi się, że filtry mineralne nie są wodoodpornymi, tzn. trzeba ponawiać ich aplikację po korzystaniu z wody. Jeśli się mylę, proszę o poprawkę.
Niestety ja się na tyle nie znam na filtrach, ale fajnie, że zwróciłaś na to uwagę
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-13, 19:19   #1287
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Anula pisałam cały dzień i wpis już jest na blogu. Więcej o hennie Lush'a nie wiem Jak masz ochotę, zapraszam. Dziewczyny Was oczywiście też.
jesteś cudna!
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-13, 19:47   #1288
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Obecnie mam olejek JMO. To chyba nazywa się odżywka do suchych włosów Lubię go i końcówki są całkiem fajne.

Tak, miałam olej brokułowy, ale nie polubiłam go. Działanie żadne. Podałam go dalej. Miałam też serum Alverde i w zasadzie sobie je chwaliłam. Jednak mając porównanie do JMO, nie ma porównania

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Poczekamy na Wachlarzyka i się umówimy.

Niedawno była dyskusja na ten temat. Też szukam zamiennika dla silikonowego serum. Margoltka chyba miała kiedyś olej brokułowy, który rzekomo jest "naturalną alternatywą dla silikonów". A Natka polecała mi w tej roli pomadę JMO. Można też próbować z odżywkami bez spłukiwania albo wcieraniem w końcówki balsamu lub kremu do rąk. Ja zabiorę się za poszukiwania ideału po wizycie u fryzjera.
dziękuję melya , teraz jak napisałaś to faktycznie coś mi się kołacze że były wymieniane te produkty, ale nie przyswoiłam widać.

No ja tak dumam właśnie nad tą pomadą JMO ...

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
dasz linka do tej instrukcji jak zrobic koczka-niegniotka?
koczek-niegniotek

---to jedziemy z koksem-moje nabytki ostatniego czasu:

-deo alterra
- szampon alterra z kofeiną (jak dla mnie zaskakująco dobry póki co)
- krem łagodzący z rokitnikiem AA eco
-peeling rosmanowski wellness& beauty (dla mnie, jak ostatnio pisałam, rewelacja, będziem go kupować )
-maska organique ani-alergic

no i mydła-zrobiłam fotkę wszystkim-i tym z dzisiejszej dostawy i tym, które już miałam w zapasach
-oliwkowe shea ( z zapasów)
-po połówce plastra miodu i jogurtowego (drugie połówki zużyte)
-nagietkowy bobas i kleopatra z "okazji"
-biała róża
-maślanka avocado
-kremowa śmietanka
-dla japy małża połówki: różowy grapefruit i orzeźwiające maroko
-węglowe
Z węglowym było tak że zapomniałam go zamówić razem z okazjami (czyli jakieś pare tyg temu), a jak zamawiałam już mleczne to nie było dostępne. Napisałam do pni Ewy czy nie uchowało się chociaż próbne mydełko, bo koniecznie chciałam dokupić M.bo zużył, a mu służy do japy. I pani Ewa odpisała, że coś tam powinna mieć i gratis dorzuci. I słuchajcie, ten gratis to niemal pełnowymiarowa kostka mydła! rewelacyjna ta babeczka jest , ale to już wiecie
-no i mydło alepp z organique 5-8%. Skusiłam się dlatego, że akurat maska do włosów była na obniżce -20%, więc je sobie dobrałam żeby bon wykorzystać. Tak zawsze i chciałam i bałam się. I słusznie-bo jak zaach w opakowaniu z trudem, ale ujdzie, to już w myciu lipa. Odcięłam kawałek, umyłam ręcę i...nie wiem czy odważę się umyć ciało....no śmierdzi, no, co tu dużo gadać
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Q (5).jpg (91,5 KB, 52 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Q (8).jpg (76,1 KB, 51 załadowań)
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-13, 19:55   #1289
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
---to jedziemy z koksem-moje nabytki ostatniego czasu:

-deo alterra
- szampon alterra z kofeiną (jak dla mnie zaskakująco dobry póki co)
- krem łagodzący z rokitnikiem AA eco
-peeling rosmanowski wellness& beauty (dla mnie, jak ostatnio pisałam, rewelacja, będziem go kupować )
-maska organique ani-alergic

no i mydła-zrobiłam fotkę wszystkim-i tym z dzisiejszej dostawy i tym, które już miałam w zapasach
-oliwkowe shea ( z zapasów)
-po połówce plastra miodu i jogurtowego (drugie połówki zużyte)
-nagietkowy bobas i kleopatra z "okazji"
-biała róża
-maślanka avocado
-kremowa śmietanka
-dla japy małża połówki: różowy grapefruit i orzeźwiające maroko
-węglowe
Z węglowym było tak że zapomniałam go zamówić razem z okazjami (czyli jakieś pare tyg temu), a jak zamawiałam już mleczne to nie było dostępne. Napisałam do pni Ewy czy nie uchowało się chociaż próbne mydełko, bo koniecznie chciałam dokupić M.bo zużył, a mu służy do japy. I pani Ewa odpisała, że coś tam powinna mieć i gratis dorzuci. I słuchajcie, ten gratis to niemal pełnowymiarowa kostka mydła! rewelacyjna ta babeczka jest , ale to już wiecie
-no i mydło alepp z organique 5-8%. Skusiłam się dlatego, że akurat maska do włosów była na obniżce -20%, więc je sobie dobrałam żeby bon wykorzystać. Tak zawsze i chciałam i bałam się. I słusznie-bo jak zaach w opakowaniu z trudem, ale ujdzie, to już w myciu lipa. Odcięłam kawałek, umyłam ręcę i...nie wiem czy odważę się umyć ciało....no śmierdzi, no, co tu dużo gadać
to pojechałas
udane łowy!
A jakie ładne zdjęcia, pasujące tłem do avka
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-13, 19:56   #1290
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
Cena pewnie zwali z nóg Też czekam na BB.
Też się tego obawiam. Samoopalacz kosztuje około 90zł. Strach się bać

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
jesteś cudna!
Mam nadzieję, że się przyda

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
...
---to jedziemy z koksem-moje nabytki ostatniego czasu:

-deo alterra
- szampon alterra z kofeiną (jak dla mnie zaskakująco dobry póki co)
- krem łagodzący z rokitnikiem AA eco
-peeling rosmanowski wellness& beauty (dla mnie, jak ostatnio pisałam, rewelacja, będziem go kupować )
-maska organique ani-alergic

no i mydła-zrobiłam fotkę wszystkim-i tym z dzisiejszej dostawy i tym, które już miałam w zapasach
-oliwkowe shea ( z zapasów)
-po połówce plastra miodu i jogurtowego (drugie połówki zużyte)
-nagietkowy bobas i kleopatra z "okazji"
-biała róża
-maślanka avocado
-kremowa śmietanka
-dla japy małża połówki: różowy grapefruit i orzeźwiające maroko
-węglowe
Z węglowym było tak że zapomniałam go zamówić razem z okazjami (czyli jakieś pare tyg temu), a jak zamawiałam już mleczne to nie było dostępne. Napisałam do pni Ewy czy nie uchowało się chociaż próbne mydełko, bo koniecznie chciałam dokupić M.bo zużył, a mu służy do japy. I pani Ewa odpisała, że coś tam powinna mieć i gratis dorzuci. I słuchajcie, ten gratis to niemal pełnowymiarowa kostka mydła! rewelacyjna ta babeczka jest , ale to już wiecie
-no i mydło alepp z organique 5-8%. Skusiłam się dlatego, że akurat maska do włosów była na obniżce -20%, więc je sobie dobrałam żeby bon wykorzystać. Tak zawsze i chciałam i bałam się. I słusznie-bo jak zaach w opakowaniu z trudem, ale ujdzie, to już w myciu lipa. Odcięłam kawałek, umyłam ręcę i...nie wiem czy odważę się umyć ciało....no śmierdzi, no, co tu dużo gadać
Cuda i same "ach ach"-y! Do mnie też dzisiaj dotarła paczuszka z LF. Ale nie miałam już siły robić kolejnych zdjęć.
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:34.