Co ostatnio przeczytałaś? Nasze minirecenzje książek. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-06, 16:09   #31
annia84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8
Dot.: Co ostatnio przeczytałaś? Nasze minirecenzje książek.

Wojciech Cejrowski "Gringo wśród dzikich plemion"

Jest to książka przygodowa i podróżnicza. Mądra, a jednocześnie pełna humoru. Sprawia, że Czytelnik zaczyna się głośno śmiać. Jest to także album niezwykłych fotografii z wypraw w najdziksze rejony świata. Wojciech Cejrowski zabierze Państwa na wyprawę do ostatnich dzikich plemion.

Książkę dosłownie się połyka, czyta się lekko, szybko i przyjemnie. Książka napisana z bardzo dużym humorem, rzadko mi się zdarza, żeby śmiać się głośno podczas czytania, a w tym wypadku zdarzało mi się to co chwilę można się sporo dowiedzieć jak wyglądają "od wewnątrz" wyprawy do dżungli i powiem szczerze, że byłam dość zaskoczona, jednak wyobrażałam sobie takie ekspedycje bardziej kolorowo. Podróże opisane w sposób "przygodowy", a nie reporterski.
Bardzo gorąco polecam - świetna pozycja.

Ocena 10/10
annia84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-25, 19:32   #32
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: Co ostatnio przeczytałaś? Nasze minirecenzje książek.

Nie spać, czytać

Burza z krańców ziemi - Asa Larsson
Kryminał z religią w tle, podejrzenie mordu rytualnego, wyrazista główna bohaterka, fajne skandynawskie klimaty
Nie byłam przekonana do tej książki jak się za nią zabierałam, ale szybko wciąga, jest taka życiowa, problemy mniejsze i większe, i sceneria z zorzą polarną Żałowałam że tak szybko mi z nią poszło. Nakręcono film na podstawie książki, o tym samym tytule, ze Scorupco w roli głównej, ekranizacja podobna do Millennium, taki typowy szwedzki trochę zamulający film. Ale dobrze zrobiony, wszystko co ważne tam umieszczono, można bez lektury książki załapać o co chodzi.
ocena 8/10 (jestem dość krytyczna i 10 będę dawać tylko wybitnym arcydziełom)

Mort - Terry Pratchett
Gdy Śmierć nudzi się swą rolą i poszukuje czeladnika... Fantasy z jajem, świetny humor i niepowtarzalny styl autora.
Czytałam w pdf i nadwerężyłam oczy, bo nie mogłam się oderwać. Czytając śmiałam się w głos. To pierwsza książka Pratchetta za jaką się wzięłam, ale na pewno nie ostatnia.
8/10
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm

Edytowane przez _Matilde_
Czas edycji: 2014-11-25 o 19:35 Powód: dodanie ocen
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 16:38   #33
79 Marta
Wtajemniczenie
 
Avatar 79 Marta
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 066
Dot.: Co ostatnio przeczytałaś? Nasze minirecenzje książek.

"Pewnego dnia: Giffin Emily

Gdyby pewnego dnia Twój największy sekret wyszedł na jaw?
Gdyby pewnego dnia przeszłość wróciła i zmieniła wszystko?
Gdybyś pewnego dnia dostała szansę, by odbudować najważniejszą więź w swoim życiu?


Pewnego dnia w drzwiach Marianne staje osiemnastoletnia Kirby. Jedno spojrzenie wystarcza i Marianne wie, że odnalazła ją córka. Jej idealny świat rozpada się, a wspomnienia o młodzieńczej namiętności ożywają.
Czy Marianne i Kirby zbliżą się do siebie? Czy zrozumieją, czego chcą? Czy wreszcie odważą się pójść za głosem serca?

Polecam, polecam, polecam. Czyta się kapitalnie, wciąga BARDZO. To moje pierwsze spotkanie z tą autorką, ale zapewne nie ostatnie. Pisze ciekawie, na zmianę narratorką jest biologiczna matka bądź córka. WCIĄGA
10/10
__________________
RĄCZKI MALUTKIE, A CHWYCIŁY ZA SERCE NA CAŁE ŻYCIE... TRUDNO UWIERZYĆ, ŻE CIĘ NIE BYŁO...
79 Marta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-03 16:38:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:50.