"obrzęknięta twarz" - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-06-09, 13:03   #1
mabor44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 266

"obrzęknięta twarz"


Od jakiegoś czasu zauważyłam, że rysy mojej twarzy stały się jakieś "grube". Mam wrażenie, że moja twarz jest obrzmiała. Dotyczy to szczególnie fałdów przynosowych. Nie jestem otyła i odzywiam się raczej zdrowo. Robiłam badania: krew i mocz w normie. Moze powinnam zbadać poziom hormonów (jakich?) albo zastosować jakieś zabiegi kosmetyczne? Może jakaś suplementacja? Może to wiek (42) albo już taka uroda?
mabor44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-10, 13:40   #2
Catherine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 278
Re: "obrzęknięta twarz"

Madziu, a moze to hormony? Zerknij na odnowiony przeze mnie post o b. bolesnych miesiaczkach na Plotkowym. [img]icons/icon7.gif[/img] Bo ja mam to samo! Strasznie spuchla mi twarz, ludzie sie pytaja czy jestem w ciazy (nie), czy mam cos z wezlami chlonnymi, zatokami itp...
Catherine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-10, 13:59   #3
ninal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 200
Re: "obrzęknięta twarz"

mam to samo a dodatkowo jeszcze pory mi się pogłębiły i pojawiły nowe w dziwnych miejscach np. na skroniach i nad górną wargą, nie wiem o co chodzi, ale z obrzydzeniem patrze na siebie
ninal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-11, 08:25   #4
mabor44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 266
Re: "obrzęknięta twarz"

Czekam na wyniki hormonów tarczycy (wyczytałam, że obrzęk twarzy może być spowodowany jej niedoczynnością) i mam nadzieję że coś wykażą bo wszystkie inne badania już porobiłam i nic jestem zdrowa jak rybka. Co do poszerzonych porów tez mam ich dużo, chyba coraz więcej. Niby cera w porządku, bez plam, przebarwień itp. ale jakaś nie taka. Też patrzę w lustro z niechęcią.
mabor44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-11, 09:12   #5
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: "obrzęknięta twarz"

Kobietki - tutaj stronka z takimi teścikami ... można się czegość dowiedzieć, jeśli wypełnicie całą ankietkę - niestety tylko ang.
http://www.realage.com/health_guides.../PsoIntro.aspx

Magda - jeśli wyniki masz dobre, to chyba musiałabyś się zobaczyć z doświadczoną kosmetyczką albo lekarzem estetykiem ... a jak pielęgnujesz cerę ?
[img]icons/icon40.gif[/img]
__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-11, 09:21   #6
mabor44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 266
Re: "obrzęknięta twarz"

Można powiedzieć że z moją cerą obchodzę się jak z jajkiem (przynajmniej od niedawna bo wyszło, że jestem uczulona na kompozycje zapachowe): tylko woda mineralna, apteczne bezzapachowe kosmetyki, wysokie filtry, oszczędny makijaż itp., itd. Obrzęki zaczęły się pojawiać jakiś rok temu. Największe były rano po przebudzeniu i powoli ustępowały w ciągu dnia. Ostatnio mam je prawie cały czas. Może to wiek, jak napisałam mam 42 lata, chociaż moje nawet starsze koleżanki nie mają tego typu problemów. Na pocieszenie (dla mnie słabe) mam bardzo mało zmarszczek w porównaniu do koleżanek w moim wieku.
mabor44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-12, 17:34   #7
Catherine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 278
Re: "obrzęknięta twarz"

Odswiezam watek i prosze o opinie p. doktora Jankowiaka i p. Kwiatkowska. Z pozdrowieniami, C.
Catherine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-06-13, 07:49   #8
mabor44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 266
Re: "obrzęknięta twarz"

Też proszę o poradę bardziej doświadczonych. Hormony tarczycy (TSH, T3, T4) w porządku. Mam jednak trochę wyższy poziom estradiolu i testosteronu więc chyba wybiorę się do endokrynologa.
Dwa tygodnie temu przeszłam kurację sterydami (doustnie) i co paradoksalne (bo wiem że raczej działają obrzękowo) twarz miałam idealną. Cera gładka, rano zero opuchlizny- z zachwytem patrzyłam w lustro. Po odstwieniu leków wszystko wróciło do normy tzn. obrzeki wróciły.
mabor44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-24, 09:46   #9
Jankowiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 402
Re: "obrzęknięta twarz"

Jeśli podstawowe badania laboratoryjne nie wykazują zaburzeń mam tylko jedną rozsądną radę. Trzeba odwiedzić endokrynologa. Zaburzenia hormonalne są bardzo złożone i nawet zbadanie jednokrotne np. poziomu hormonów tarczycy może nic nie wyjaśnić. Częste są zastoje wody, obrzęki mogące ograniczać się do niektórych okolic. Suplementacja nic nie da bez zbadania istoty zaburzenia. Na początek proponuję jednak zrezygnować o ile to możliwe z solenia potraw. Bez nadmiaru soli możesz pić dowolną ilość wody i nie zostanie ona w organizmie.
Jankowiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-24, 12:47   #10
basia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 33
GG do basia
Re: "obrzęknięta twarz"-

A ja mam pytanie:czy poziom glukozy we krwi 101 mg/dl i kreatyniny 0.56 mg/dl moze swidczyc o poczatkach cukrzycy i powodowac obrzeki nog?Moj lekarz do konca miesiaca jest na urlopie,a ja sie troszke martwie:-((Dziekuje za odpowiedz.
basia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-24, 16:16   #11
Catherine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 278
Re: "obrzęknięta twarz"

Dziekuje p. Doktorowi za odpowiedz. Staram sie nie solic, pije jakis herbatki i kropelki o dzialaniu moczopednym i jest lepiej. W perspektywie: odwiedzny endokrynologa. Pozdrawiam, Cat
Catherine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-06-30, 23:53   #12
Jankowiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 402
Re: "obrzęknięta twarz"-

Niekoniecznie. Wyniki są zawsze uzależnione od norm danego laboratorium wykonującego badania. Powinny być podane na wydruku. A poza tym diagnostyka cukrzycy jest trochę bardziej skomplikowana i z pewnością pojedyncze badanie nie wystarcza, choć zaburzenia skłaniają do dalszego szukania przyczyn. Na razie się nie martw.
Jankowiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-09, 15:44   #13
coolmegi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 20
Dot.: "obrzęknięta twarz"

Siemka, moja twarz staje sie nabrzmiała po tym jak cos wypije, albo zjem ale tez nie zawsze, szczegolnie w nocy nasila sie obrzek a rano jest koszmarnie, skora na twarzy oprocz ze jest opuchnieta to jeszcze jest bardzo napieta.Jezeli pije kawe pomału schodzi.Rysy mojej twarzy sa zgrubiałe nie wiem co mi dolega, niewychodze z domu, tylko wtedy kiedy mi zejdzie całkowicie moge sie pokazac a moge nieraz czekac z 4 dni oczywiscie nic nie jedzac, pic kawe.Prosze o jakakolwiek pomoc ;(
coolmegi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:49.